Hirdetés
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- potyautas: Olyan valóságosnak tűnt
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
-
LOGOUT
Az eBay használatával kapcsolatos információk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
francois8
csendes tag
Köszi szépen! Megírtam neki.
-
francois8
csendes tag
Sziasztok! Lehetséges valahogy visszavonni Feedback-et? Sajnos egészen véletlenül neutral-t nyomtam egy kedves eladónak, pozitív helyett... A mellé írt szöveg egyértelműsíti ugyan, de ez nem fogja kompenzálni a neutral-t visszajelzést.
-
válasz
totyak
#81195
üzenetére
Nem idióta kérdés, a franciák senkit nem engednek be, a teherszállítókat sem, ott dekkol egy csomagos autónk az angol határon tegnap óta és csak reménykednek hogy meggondolják magukat és jöhetnek tovább.
15:49-es hír
Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy függesszék fel az Egyesült Királyságból érkezők beutazási tilalmát – közölte a testület.
A közleményben hangsúlyozzák, hogy az enyhítésre azért lenne szükség, hogy folyamatos legyen a kontinens és Nagy-Britannia közötti élelmiszer-ellátás. Azt írták, hogy jelenleg is több, nagyrészt élelmiszert szállító teherautó vesztegel a doveri kikötőnél, hogy Franciaországba jusson. Azok számára is fontos lehet az enyhítés, akik Nagy-Britanniából utaznának haza az ünnepekre, idézi a közlemény az unió igazságügyi biztosát.
A Brexit kapcsán meg az gond hogy nincsenek felkészülve a kifelé történő vámolási dolgokra, nincs elegendő emberük a vámszerveknél, nincs bejáratva a munkafolyamat. -
totyak
aktív tag
Üdv!
Lehet, hogy iszonyat buta kérdés, de olvasom a sajtóban, hogy a Brexit miatt (többek között) már Magyarország sem enged leszállni Brit gépeket. Ez érinti a kintről vásárolt termékeket is, vagy azok amúgy sem közvetlen járattal érkeztek hozzánk, hanem valami kerülőúton? Esetleg ez csak a személyszállítást érinti?
Elnézést, ha idióta kérdés.
-
válasz
buckrogers
#81185
üzenetére
Valóban, csak éppen akkor más volt a helyzet USA-ban és Angliában is. Én is 10 nap alatt megkaptam egy küldeményt, de az a tied előtt indult egy hónappal.
-
F_Zolee
nagyúr
válasz
F_Zolee
#81123
üzenetére
Azóta sem jött meg a termék. Ilyen esetben mi lenne a "jó"? Neki hiába írok. Esetleg ha várok és kicsúszok a 30napból akkor meg buktam a pénzt is gondolom, mert nem kötelesek már vele foglalkozni. Ha meg jelentem nyilván csak pénzvisszatérítés lesz aztán ha mégis ideérne valahogy akkor meg ciki.
-
válasz
buckrogers
#81182
üzenetére
December 7-én elindították, Angliába kellene megérkeznie és onnan ide. Jelen pillanatban hiába kerestetné mert az USPS sem tud többet addig, amíg az angolok nem veszik kezelésbe. Nálunk is előfordul hogy ugyan megérkezik az adott postára, de nem írják be az átvételt és így tudják nyújtani kézbesítési időt. Annyit tennék még hozzá, hogy kinti információk alapján némi káosz van az angoloknál a Brexit és a COVID miatt a posta szállítással, így lehet hogy ez okozza a problémát.
-
válasz
buckrogers
#81180
üzenetére
Mi a nyomkövetési száma? Ha USPS és Erlanger az utolsó az akkor úton van ide vana amikor csak "csönget" a postás mert nem látsz több bejegyzést. Mivel más formában vezetik hogy az MP-nél is látni lehessen ők szoktak adni másik számot, de azt persze nem tudják az eredeti mellé beírni.
Ez egyébként nem így van: "Javasoljuk, hogy egyeztessen a feladóval, mivel a feladóvevény segítségével ő tud kerestetést indítani."
Akár a kártérítést is indíthatod te a Mygyar Postánál erre a küldeményre, leírva az MP Üzletszabályzatban. -
buckrogers
csendes tag
USA-ból rendelt csomagom tracking-je szerint dec 7 óta van transitban. Ez már soknak tűnik, hol érdeklődjek szerintetek? Magyar Posta, USPS? A Posta oldalon azt tanácsolják: "Javasoljuk, hogy egyeztessen a feladóval, mivel a feladóvevény segítségével ő tud kerestetést indítani."
-
válasz
Palesztin994
#81177
üzenetére
Beletenném egy kis műanyag zacskóba és úgy csomagolnám össze a kabáttal.
-
válasz
Palesztin994
#81175
üzenetére
Nem annyira problémás, mehetnek.
-
Palesztin994
aktív tag
válasz
Palesztin994
#81173
üzenetére
Kikukáztuk... Szerencsére kemény kartonos címkék, de foltos lett 1-2 helyen, ahol elázott. Még az is meglett, amivel rá voltak kötve a kabátra a címkék. Szerinted kössük vissza így, vagy csak rakjuk mellé?

Kicsit gáz, hogy foltosak a címkék. :/ -
válasz
Palesztin994
#81171
üzenetére
Ez nem igazán volt jó ötlet, mert ez esetben jogszerűen megtagadhatja a pénz visszaadást azzal az indokkal hogy nem ezt küldte vagy nem megfelelő állapotban kapta vissza.
-
válasz
Palesztin994
#81169
üzenetére
Milyen címkéket dobtatok ki? Ugyanazt a terméket és a megérkezés szerinti állapotban kellene visszaküldeni.
-
Palesztin994
aktív tag
köszi! Már bent van rendszerben, holnap jön a futár. A paypal elvileg úgyis visszafizeti. :D Még 1 kérdés lenne a kabáttal kapcsolatban: második viseléskor jöttünk rá, hogy a kabát ujja belül tök szakadt, ekkor már kidobtuk a címkéket. Az eladó ugye elfogadta a visszaküldést, látta a képeket is. Írtam neki mailt is, hogy tuti oda kuldjem e, ahova. Mondta igen, és visszafizeti ha megérkezett, amennyiben az összes címke is meg van. Ilyenkor mi van? Lehet nem tudta, hogy erről az áruról van szó, lehet tudta, mivel amúgy a refundon belül írtam neki üzit és ott van a tárgyban. Elvileg mivel hibás, vissza kéne vegye, nem? Másrészt az átvételtől számított 48 órán belül kértem a visszaküldést, ha ez számít valamit. (Annyit legalább, hogy nem hordhatta sokat a kabátot). Írjam meg neki, vagy adjam fel, ha már ott van, akkor csak nem küldi vissza megint? Én azon vagyok, hogy feladom és ennyi.
-
parkr
őstag
válasz
Palesztin994
#81165
üzenetére
dpd itt olcsóbb [link]
-
válasz
Palesztin994
#81165
üzenetére
Persze, így van.
Viszont ma olvastam a GLS oldalán hogy a december 16-i lezárás miatt tájékozódjunk hogy az adott településre kiszállítják-e vagy csak csomagponti átvétel lehet vagy nincs átvétel és visszahozzák. -
válasz
Palesztin994
#81162
üzenetére
Kérj egy pontos címet és add fel legyen nyugtát, feladási papírod (feladóvevény ahol látszik hogy ki küldte honnan és kinek hova és mennyiért, vagy a fizetés előtt a GLS összesítő oldal képe és a nyugtájuk a fizetésről. Viszont a GLS most nem minden helyre szállít, Posta és DHL express-re is nézz rá. Az Összefoglaló 8.b-nél vannak segítő linkek
Az egy fix szöveg az eBay helpnél, akkor is ezt írják ha egyébként nincs lehetőség visszaküldeni. -
Palesztin994
aktív tag
Az irta ebay, hogy az elado jelezte, hogy nem kuld cimket, de ettol meg neki kell állnia a visszakuldest. Hagyjam akkor es kerjem vissza paypaltol? Mindenképp ezt tenném, mert gls kiviszi 3 napon belül, viszont 3x annyi, mint amivel ideküldte a feladó. Ha a paypal állja, akkor viszont természetesen már küldöm is. :D
-
válasz
Palesztin994
#81160
üzenetére
Nem fogják azt mondani és tényleg az lenne a gyorsabb.
Mondjuk ő kifizeti és küld neked egy Hermes (neked ingyenes) előrefizetett csomag címkét. Ez oké is, de senkivel nem tudod elfogadtatni és így veszendőbe megy, az igaz hogy ő kifizette de te nem tudod a csomagot feladni. Persze ha elutalná a szállítási költség díját az jó lenne, de ez meg nem valószínű. -
Palesztin994
aktív tag
Sziasztok! Vettem e-bayről barátnőmnek egy 100 eurós kabátot Németországból, de belül a varrás mentén totál szétszakadt. Az eladó top rated plus kategória, már el is fogadta a visszaküldést. Kérdés: Hogy küldjem vissza? Elvileg ő állja a visszaküldést, főleg, hogy hibás a cucc. De visszaküldhetem magam is (valószínű gyorsabban is odaér) és visszakérhetem paypaltól is a visszaküldés árát, mivel azzal fizettem ebayen. Ebben az esetben is visszakapom a paypaltól, vagy azt fogják mondani, hogy eladónak kellett volna fizetnie, ezért benéztem és nem kapom vissza?
-
válasz
Louis1980
#81158
üzenetére
3,4%+90 Ft A2.2. Belföldi kifizetések fogadása (értékesítés) ez volt mindig az alap évek óta, ehhez megy 1,5 éve a vevő országától függően 0,5 vagy 2 %. A2.3. Nemzetközi kifizetések fogadása (értékesítés)
A fenti 90 Ft meg itt meghatározva: A4.6. A kereskedelmi tranzakciónak és a személyes tranzakciónak minősülő kifizetések rögzített díjaiA PayPal topik Összefoglalóban ott a díjszabás linkje, de akkor itt is legyen.
A vonatkozó díjak az FSZ 1. számú Melléklet Díjszabási Táblázat linkje. -
Louis1980
csendes tag
Sziasztok! Eddig úgy tudtam, hogy minden eladás után a Paypal 3%ot von le, ha azzal fizetett a vevő. 2 eladásom is volt nemrégiben és az egyikért majdnem 4%ot vont le a paypal, a másikért pedig majdnem 6%-ot. Valaki tudna naprakész információkkal szolgálni, hogy ez hogyan van?
-
válasz
monchichi20
#81155
üzenetére
Azt kellene inkább erősíteni hogy te teljesítetted és így jogtalan a visszatérítési kérelem.
-
válasz
monchichi20
#81153
üzenetére
Próbáld meg a PayPal-nál is.
-
monchichi20
aktív tag
Azt a választ kaptam hogy látták hogy elküldtem neki emailben, de mivel rossz kategoriában raktam fel a terméket igy nem fellebezhetek mivel én nem vagyok védve ezáltal...
At the time we had to step, we were unable to validate that the item has been delivered due to the absence of a tracking number. Upon further research, I found out that this is considered and a digital item knowing that you have sent it via email.
Normally, buyers are not covered under eBay Money Back Guarantee if the transaction involves an electronically delivered good. On the other hand, they are protected if the seller does not list the item properly, which means that the listing is vague and is not under the correct category.
That being said, we were unable to grant your appeal.Írjak a bankbak?
-
duke
aktív tag
Atgondolva talan valoban erdemes kulonbseget tenni a termek es az elado ertekeleseben. Az azonnali refund tobb okbol is lehet. Eloszor is jo minosegu makro kepeket kuldtem a furok tompa hegyerol, lehet hogy ez gyozte meg azonnal. Vagy masok is jeleztek neki, hogy szar, ezert kerdes nelkul visszautalt. De az is lehet, hogy eleve tudja hogy szart arul es ezert nem vitatkozik. Most arra hajlok, hogy inkabb pozitiv ertekelest kap, de meg gondolkodom.
-
válasz
monchichi20
#81150
üzenetére
Az eBay-en indította ott kell reagálnod, bizonyítani hogy elküldted és az az e-mailt el is ment, ilyenre jó egy olyan kiegészítő használata ami a megkapást és a megnyitást is naplózza. Most gondolom csak az elküldést tudod igazolni, de mivel nem kaptál olyan hogy nem sikerült kézbesíteni akkor elméletben meg is kapta.
Ezekre egyébként nem minden esetben van eladói védelem sem az eBay-en, sem a PayPal-on, bár ők írják hogy mit fogadnak el igazolásul. A valódi levélben küldöttnél nehezebb letagadni.
Nem tudom van-e lehetőséged azt ellenőrizni hogy ez fel lett-e használva, de az jó bizonyíték lenne -
monchichi20
aktív tag
Sziasztok.
Ebayen eladtam egy virtuális terméket aminek a leírásában benne volt hogy emailben küldöm és nincsen követési szám se refound és privát eladás. Elküldte az emailet is nekem mikor kértem. Na én ezt elküldtem a vevőnek és ő meg nyitot egy ügyet hogy nem kapta meg a terméket és levonták a kártyámról az öszeget, aztán zárolták az ügyet pedig megírtam benne hogy elküldtem emailben.
Most ilyenkor mivan az ebay úgy is a vevünek fog igazat adni, de én meg nem szeretném -700 dollárt a számlámon.
Írjak a payplanak aki meg az ebayhez fog küldeni? -
válasz
PROTRON
#81148
üzenetére
Nem jó az elméleted, egy kicsit rossz indulatú. Tud róla vagy nem tud róla hogy milyen a minőség nem számít a reakció gyorsaságában.
Ne kötelezed már arra hogy mindent kipróbáljon, a boltban is azt veszed meg amit kipróbáltak és megfelel a te minőségi elvárásaidnak? Lehet hogy neki megfelel, neked meg nem. Itt nincs objektív meghatározás.Értékeld a terméket, van arra lehetőség, de ne szívasd az eladót olyanért ami nem az ő felelőssége, tehát termék minőség értékelés nem egyenlő a vásárlás és az eladó értékelésével, nézd már meg hogy mit értékelsz, mi a szempont, nincs ott termék minőség értékelés.
Ha terméket minősítesz akkor használd
Ez pedig a vásárlás, eladó értékelése

How was your experience? Milyen volt a tapasztalata?
Rate this transaction Értékelje a tranzakciót
Tell us more Mondjon nekünk többet
Let us know how it went Tudassa velünk, hogyan ment
Rate the details Értékelje a részleteket
Item description Elem leírás
Ez alá szempontok termék csoporttól függően változhatnak, de nincs köztük termék minőségi részletezés.
Pl.:
Item condition: New Termék állapota: Új
Shipping costs Szállítási költségek
Shipping time Szállítási idő
Seller communication Eladói kommunikációHa elfogadja a vevő reklamációját az neki egy pozitív lépés az eBay szabályai szerint és számít a minősítési kategória besorolásnál ami a fizetendő jutalék mértékénél jelent valamit.
Jelen esetben a te semleges értékelésed is szívatás lenne
-
PROTRON
addikt
Azért az figyelemre méltó hogy ilyen gyorsan küldte a refundot a feedbacket követően, tehát a minőségi panaszról már tut biztos hogy tudott...mért várta meg hogy a csomag célba érkezzen?
Ha legalább várt volna 1-2 órát, vagy egyéb adatokat kér akkor lehet naívan azt gondolni hogy nem tudhatta mekkora a selejt arány, de az általános hogy pontosan tudják mekkora selejt mennyiség megy ki és azt is hogy abból mennyien lusták reklamálni.Értem én hogy kilóra megvan, de attól még nekem ez nem lenne elég, igen is hagynék egy semleges feedbacket, felhívva a többi vásárló figyelmét a minőségi lehetőségekre...csak amikor én írtam feedbacket nehéz volt beleférni a 80 karakterbe, pedig pozitívat akartam írni.

-
Én adok neki + értékelést ha csak eladója volt a gyenge minőségű terméknek, nem pedig az aki készítette.
Mindent ők sem próbálnak ki, ellenőriznek, elhiszik amit a gyártó megad tájékoztatást. Túlzó elvárás az hogy mindenki csak olyat adjon el aminél meggyőződött a minőségről és értelmetlen is. Egyet megnéz aztán a többi meg gyári hibás akkor mire jutottunk. Ha bizonytalan vagy az értékelésben akkor inkább ne adj. -
duke
aktív tag
Szerintetek milyen feedback-et kene hagyni annak az eladonak, aki ugyan a szokasos hasznalhatatlan kinai szart kuldte, de a reklamaciot kovetoen azonnal visszaadta a penzt. Annyira azonnal, hogy a reklamacio elkuldese utan 3 perccel az ebay mar uzent, hogy refundot kaptam. Szoval ez nagyon pozitiv, de azert megse jar kituntetes, mert kaptam tolle ingyen 60 darab hasznalhatatlan furot.
De negativot se volna kepem adni. Adjak neki semlegest, vagy csak csak hanyagoljam a feedback-et ? -
buckrogers
csendes tag
válasz
rednifegnar
#81143
üzenetére
rednifegnar, mennyi időt vett igénybe a szállítás a feladástól? USPS-el jött, vagy mással?
-
buckrogers
csendes tag
Értem és persze a tapasztalat az a biztos. A két hét nekem is soknak tűnt.
-
rednifegnar
senior tag
válasz
buckrogers
#81140
üzenetére
1 hete jott usa-bol konyvem, gyorsan itt volt, igazabol olyan gyorsan hogy nem is emlexem volt e gyorsabb nekem.
-
válasz
buckrogers
#81140
üzenetére
Hol helyezik karanténba és miért két hét hiszen az esetleg fertőzött embernek 10 nap kell és ugye azt már tavasztól tudjuk hogy levélen nem marad fertőzőképes 3-4 óra után, de jól össze kell hozzá köpködni.
Szóval ez eléggé kamu szagú dolog. Ráadásul mi vörösek vagyunk USA, Anglia meg nem.
Amit ma átvettem az 2 napig volt az állítólagos 14 napos karanténban, szóval az ismerős félrebeszél egy cseppet.
Szóval inkább ez van amit Magyar Posta ír. -
buckrogers
csendes tag
válasz
gixxergabi
#81139
üzenetére
Info:
Pár napja kérdeztem itt, hogy az USA-ból rendelt csomagom vajon mikor ér ide. Kaptam is választ, de most beszéltem egy Postán dolgozó ismerőssel, azt mondta, a leveleket (az enyém levélként jön) 2 hétre karantéba teszik, tehát ennyit rá kell számolni. -
gixxergabi
senior tag
Így visszagondolva és nézve az volt, hogy ő indította a requestet, (pedig én kifizettem és tuti be is volt jelölve a fizetve) törölte a tranzakciót, lezárták az ügyet, és törölte magát is mint felhasználó, ettől kezdve semmit se tudtam csinálni. -117€ szállítással együtt
Egyszer indított ilyet egy eladó, hogy törölte a tranzakciót mert nem postázza ide, vagy csak túl olcsón "nyertem meg", no problem, de ott ugye nem fizettem... -
válasz
gixxergabi
#81136
üzenetére
Az eladó nem akarja törölni ezt a tranzakciót.
Te töröltetni akartad a vásárlást? Nem az volt gond hogy nem kaptál semmit? -
Surci1
tag
válasz
Xavius
#81131
üzenetére
Nem tudom segít e valamit, de én dec. 5-én vásároltam egy terméket. Az eladó lett és Rigából küldi. Posta szállítja. Nyomkövetési szám: LA........LV.
Keresőoldalak szerint itt tart:
2020-12-15 16:00 Send item abroad
2020-12-15 02:23 Insert item into bag
2020-12-08 21:43 Receive export item at office of exchange
2020-12-07 13:25 Receive item from customerSzerintem valszeg ma indult a csomag Mo. felé.
-
válasz
gixxergabi
#81134
üzenetére
Nem így van, ha még él a vásárlói védelem a Resolution Centerben a vásárlásnál lehet indítani case-t..
-
gixxergabi
senior tag
Az eBay vásárlói védelme kiterjed bármely fizetési módú vásárlásra.
Engem év elején mégis lehúztak. (101€ utalás) Törölte a tételt, magát is, még csak rubrika se maradt ahol jelenteni tudtam. (Bár lehet jelentettem is) De most nézem legalább pozitív értékelést kaptam tőle, de ott a neve mellett "nem regisztrált" -
válasz
Xavius
#81131
üzenetére
Lehet hogy 6 nap lesz belőle, de még a héten fel kell adni úgy hogy pénteken elindulhasson, tehát ma vagy holnap, mert azután már csak 28-án tudják kézbesíteni. És ez az idő amit megadott egyébként is munkanap.
Ha pontosan adtad meg az adatokat a szállítási címnél akkor pontosan ugyanazt kapja meg, nem is értem ezt a kérdést. Törekedni kell a rövid címre, nem kell a Street address 2-höz semmit sem írni és a State az -- (két kötöjel) legyen és rövidíteni úgy hogy a magyar postás megértse, mert a külföldieknek csak a Hungary az ami számít, ekkor minden címkére ráfér a cím.
Az eBay vásárlói védelme kiterjed bármely fizetési módú vásárlásra. -
PROTRON
addikt
válasz
Xavius
#81131
üzenetére
Ha az ebay felületén nyomsz rá a bankkártyás kifizetésre, akkor elvileg az ebay vásárlói védelem él, de ehhez az is kell hogy idejében megérkezzen a csomag. Mivel nem voltam még ilyen helyzetben, biztosra nem tudom, majd érkezik a kolléga.
Ha emailben kapsz nem ebaytől, hanem közvetlenül az eladótól bankkártyás vásárláshoz linket, ott a bankodon múlik a dolog, de mivel EU-s ország így azért kulturáltabb a helyzet mint ha Kínában lenne az eladó.az a baj a határzárakkal hogy tényleg nem tudni melyik nap változik-e a helyzet. Nekem a csomagom az eredetileg tervezett szerint érkezett most meg németországból, de ott most kezdődnek a nagy karácsonyi lezárások és más országok is fontolgatják. Nehéz helyzet így hogy igazából már csak 4 értelmes nap van karácsonyig, a többi csak ráadás.

A cím adattokat az eladó elméletben megkapja. Én pontosan adtam meg az Ebaynek és nagyjából át is ment, de az emelet/lakás számot (3/18) pl a nevemhez írta be valaki (vagy az eladó, vagy a rendszer nem tudom), továbbá amikor rácsörögtem MPL-re hogy a tudják-e a telefonszámomat, akkor a telefonba azt mondta az ügyintéző hogy nem látja és be kellet diktálnom, majd a csomagra tollal kézzel volt ráírva.
A DPD-t nem ismerem, de a GLS anno nekem küldött hozzáférést a nyomkövető oldalon a kapcsolattartói adatokhoz és le tudtam ellenőrizni, aztán gondolom ha ott nem is, de ügyfélszolgálaton keresztül lehet módosítani.
-
válasz
catroot
#81128
üzenetére
Jelenlegi angol álláspont szerint ők január 1-től a mi szempontunkból már vámjogilag nem EU-s ország, így a harmadik ország féle eljárás alá esnek.
Lehet hogy még a napokban talán lesz valami egyezkedés és lesz normális Brexit kiválás, de nem valószínű hogy a vámos téma még egy hónapot csúszna, mert erről is kaptam információt.
Vannak cégek akik 12.15-től már nem szállítanak az EU-ba, az angol posta is december 20-tól EU-ból csak vámárúnyilatkozattal (CN22, CN23) ellátott csomagot továbbit, kézbesít az angol címzetteknek. Így sajnos ez élő lesz, viszont július1-ig érvényes lesz az hogy a 10 €-ot el nem érő Áfa-t elengedik , így a mostani határ, 30,7 font körül lesz januárban is ameddig nem kell fizetni semmit, de 23-án pontosan meg tudom mondani -
catroot
veterán
Sziasztok!
Próbáltam utánaolvasni a dolognak, de sajnos nem jártam sikerrel. Felteszem a kérdésem itt, hátha tudja valaki rá a választ:
Ugye e év december 31-ig az angliai rendelések vámmentesek. Viszont mi történik akkor, ha még ebben az évben leadott rendelés kézbesítése átcsúszik a jövőévre (pl. 2021 január elején tudja csak feldolgozni a Posta a beérkező küldeményt)?
Ilyen esetben már lehet, hogy vámkezelni kell?
Köszönöm előre is!
-
decan
csendes tag
A parcelsapp-on:
11 Dec 2020 10:39 The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization Feucht, Germany
A csomag elég terjedelmes : 60*40*25, közel 10 kgPosta nyomkövetési nincs, pedig Feucht után szinte azonnal szokta jelezni. Postánál megnéztem a német nyomkövetési számmal(12 Számjegyű):
2020.12.11. 7:20SzállításKüldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2020.12.11. 7:20SzállításKüldemény előkészítése szállításhoz
2020.12.11. 8:00SzállításKüldemény átadása nemzetközi szállításra
2020.12.11. 8:00SzállításKüldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2020.12.11. 8:39SzállításKüldemény előkészítése szállításhoz
2020.12.12. 8:00SzállításKüldemény átadása nemzetközi szállításra -
Posta nyomkövetési azonosítód van futáros? De a webáruházas mobil és tablet ami veszélyeztetve van. Ha 12-e az a bejegyzés akkor hétfőt indult csak el ma már itt kell lenni, legfeljebb a Magyar Posta nem könyveli le azonnal az érkezést.
itt is nézheted mert a posták lassan frissítik az oldalukon a keresőket. -
decan
csendes tag
Sziasztok!
Ebayen keresztül rendeltem csomagot Németországból. A dhl.de nyomkövetése szerint ez az utolsó helyszín: Fr, 09.12.2020, 08:39, Feucht, Deutschland
Die Sendung wird ins Zielland/Zielgebiet transportiert und dort an die Zustellorganisation ubergeben.
Egyelőre még nincs magyar nyomkövetés feltüntetve. Még mindig vannak ott csomag eltűnések vagy ez a karácsonynak tudható be? köszi -
PROTRON
addikt
Na azért csak nem hagyott nyugodni a bennem élő kisördög, előbb azért kipróbáltam hogy bekapcsol-e a cuccos...tudom gáz, de fogjuk rá hogy első vásárlás.

Elsőre a prohardveres kolléga(bios frissítés) kicsit rám hozta a frászt, mert sehogy se tudta az alaplapi video kimeneteket életre kelteni, azt hittük kuka az alaplap...de aztán csak meg jött az áttörés.
A lényeg hogy most már nem volt semmi akadálya annak a pozitív feedbacknek és szigorúan véve mivel a mai nap érkezett meg így matematikailag nem gáz ha még a mai nap megcsináltam.

És nagyon szépen köszönöm a türelmes segítséget, bevallom azért ráparáztam 1-2 dologra menet közben, mivel nem vagyok annyira hurráoptimista.

-
válasz
PROTRON
#81115
üzenetére
Azonnal, mert akkor fér hozzá a pénzéhez, mert van amikor függőben van. Ha gondod van, lesz a case az egy másik folyamat.
Lehet egyezkedni ilyen esetben mert sajnos, az eBay ezt szelektíve veszi figyelembe. Eladókét többen azt tapasztaltuk hogy még egyértelmű csaló vevő esetén is arra kényszerítenek hogy vegyük vissza, de ha vevőként volt ilyen gondom az USA eBay oldalon egy amerikai eladó esetén, ott elutasítottak erre való hivatkozással a kárpótlásomat.
-
PROTRON
addikt
Na nekem is megérkezett a csomagom, az MPL-re azért reggel rátelefonáltam hogy tudnak-e a telefonszámomról, mire az ügyintéző mondta hogy ha tényleg nem működik a kaputelefon, akkor adjam meg...ezek alapján tényleg nem 100%ig automatikus hogy tényleg fel hívják az embert, emailt sem kaptam hogy ma érkezne, a nyomkövető felületen ugrott egyet hajnal fél 2-kor hogy kézbesítőnél...de ennyi...semmi egyéb értesítés nem jött, aztán 1-kör csörgött a telefon. Jó fej volt, nem problémázott a video készítésen, csak annyira kavar volt a fejemben hogy elfelejtettem jattolni a zsebemben lévő pénzt. :@
Amúgy az ebayes korrekten becsomagolta ezekbe a nagyobb méretű rózsaszín térkitöltő pukiba felülről, ismerte a termék dobozát annyira hogy alulról már nem érezte szükségét. De csak egy kisebb karcolás volt a dobozon.
Még nem tudtam tesztelni, mivel alaplapról lévén szó a procit amit vettem csak bios frissítés után fogja támogatni, szal este megyek át frissíteni azt.
2 kérdés:
Ha megérkezett rendben a csomag akkor mennyi időn belül illik értékelni?
Amúgy mi van olyankor ha még se indul be, holott eredeti csomagolásban, újként lett eladva, de a leírásban szerepel hogy no return? -
válasz
buckrogers
#81113
üzenetére
Lehet hogy itt van már de némi postai telítettségi probléma van a COVID mellé, Angliában ahova elsőként érkezik (+Brexit) és nálunk is.
-
buckrogers
csendes tag
Sziasztok,
USA-ból USPS Priority Mail-lel jönne egy csomagom. Dec 1-én lett feladva, az oldaluk szerint 6-11 nap a kézbesítési idő. Nem is a pár nap csúszás a probléma, hanem hogy a track szám alapján a csomag infó utoljára dec 7-én lett frissítve, viszont azóta csak a "It is currently in transit to the next facility"-t látom. (Előtte folyamatosan frissült.) Ez normális? Olvastam az összefoglalót, ott pár napos késést írnak, de ez már egy hét.
Előre is köszi!
-
válasz
z123456z
#81110
üzenetére
December 17-től lehet 30 napig reklamálni a meg nem érkezést. Továbbra is azt javaslom hogy várj és próbálj meg kommunikálni vele, de ott is járvány és korlátozások vannak, szóval nem tudni hogy nem-e érintett és épp most nem tud Internetezni.
Segítség az Összefoglalóban található.
3. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében és 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van. -
z123456z
őstag
Na, megjöttem. Köszönöm nektek a segítséget. 8-án írtam neki contact seller-en keresztül, semmi válasz. A fizetés eBayen keresztül történt, legalábbis ott választottam ki, hogy hogy fizetek. Paypallal akartam, de nem sikerült, aztán netes kártyával sem sikerült. Majd megpróbáltam a rendes kártyámmal, azzal sikerült. Végül rájöttem, miért nem sikerült az előzőekkel.
Ebaytől kaptam is order confirmed emailt. Tehát ezzel a részével nincs gond. A gond az, hogy nem válaszol az eladó illetve nem mozdul az árú.Úgyhogy tanácstalan vagyok, és azt sem tudom pontosan, hogy mi a panasz menete.
-
PROTRON
addikt
Én is hozzátennék még egy gondolatot.
Az ebay-en az a felület ahol látod a Step 1-4.-ig részt, ott kell lennie egy "See full tracking history" gombnak.
Na ott mit ír?
Bár ha egyéni szállítást választott az illető, nem tudom hogy mennyire automatikus az adatok kitöltése, nálam pl a DHL folyton küldte a friss adatokat az Ebaynek, de most hogy a csomag a magyar postánál van már eltér az állapot jelzés az Ebay és a DHL-hez képest a posta felületén.Amit még én javaslok hogy esetleg a tracking number alapján a forumban felül lenyitod az összefoglalót és ott a 10.-es pontban a tracking oldalaknál rákeresel a számra, bár nem tudom hogy erre a tracking számra egyáltalán használhatóak-e ezek a oldalak.
Nálam a nemzetközi tracking oldal még mindig 16-17-re tippeli a megérkezést, az Ebay meg 13-14-re.Az én csomagom már hajnal 3-kor megérkezett a "Bp. 1. sz. Csomagkézbesítő Bázis"-ra.

Nem tudom innen még hány helyszín van hátra a végső felpakoltuk a furgonra állapotig. -
válasz
z123456z
#81105
üzenetére
Ja az lemaradt hogy ha az eBay vásárlásnál van az ilyesmi szöveg: Estimated delivery Wed, Dec 16 - Thu, Dec 17 az azt jelenti hogy december 17-t követően van 30 napod reklamálni a meg nem érkezést. Így az eBay vásárlói védelem keretében a pénzed visszakapod.
Ha december 3-án elküldték -ami nem jelenti azt hogy a szállító át is vette- akkor a jelenlegi körülmények közt december 20-ig nem igazán van gond. -
z123456z
őstag
Sziasztok. December 2-án vettem egy olasztól lendkerék/kuplung szettet. 391eurót kártyával kifizettem. December 3-án állítólag feladták, eBayen van is egy ilyen:
Tracking details
Poste Italiane tracking #8C5xxxxxxx411Ezt a számot egyik tracking oldal sem ismeri, és csak az első zöld ezekből:
Step 1 - In Progress - Tracking provided
Step 2 - Upcoming - In transit
Step 3 - Upcoming - Out for delivery
Step 4 - Upcoming - Estimated delivery Wed, Dec 16Wed, Dec 16Írtam már az eladónak, semmi válasz kb. egy hete. Pedig látszólag régi bútordarab, jó értékeléssel.
Mit tegyek? Várjak Dec 16-ig, hátha csak olasz trehányság miatt nem látszik, hogy történik valami? Vagy panaszkodjak ebaynél? Annak mi a menete? Ha behúzott a csőbe, ezt a pénzt vissza lehet szerezni? Nem paypal, hanem MC.
Köszi. -
Oké akkor kérdezz rá. De nézd meg hogy nem-e a Paypal-nak van némi problémája veled. Ebben az esetben én is kíváncsi vagyok hogy mit írnak válaszul, de valami csak nem stimmel a besorolásoddal akkor. Vagy csak technikai hiba.
Egyébként mivel fizetett a vevő, a pénz ténylegesen megérkezett a PayPalhoz? -
Nem egészen úgy van ahogy írják, a PayPal 21 napig zárolja új eladók esetén, azok akik már megütötték a megbízható eladó szintet azoknál tényleg úgy működik. Nem pontos a help szövege az eBay-nek. mert a szerződési feltételek azért tartalmazzák ezt a 21 napot.
De ha hosszabb ideig nem adsz el, akkor visszakerülsz az alapszintre újból. -
C64
őstag
Sziasztok!
Ebay-n eladtam egy cuccot 2 hete, egy hete pozitívra értékelt a vevő, de még mindig letétben van a pénzem, holott a szabályzat szerint pozitív értékelés után 1 nappal hozzáférhetővé válik az összeg. Nem értem miért van még visszatartva.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Nézd meg a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● Ha konkrét termékkel kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a linkjét is.
● Ha szállítással kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a nyomkövetési azonosítót is.
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, az eBay szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung kuponkunyeráló
- Dell notebook topic
- Gyúrósok ide!
- Így viseli a Samsung az okosszemüveget
- Apple asztali gépek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Autós topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- További aktív témák...
- EliteBook 6 G1i 14 14" FHD+ IPS Ultra 5 225U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Intel Core I7 14700KF - 20mag/28szál - Gari 2027.10.03. -ig - Eladó!
- Canon fénymásolókhoz hulladékgyűjtő tartályok és tonerek
- iPhone 16 Pro max 256GB gyári független akku 98%
- Samsung Galaxy A26 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 27% - ASUS VY279HGR IPS Monitor! 1920x1080 / 120Hz / 1ms / FreeSync
- ÚJ - MACBOOK PRO 16" M5 MAX 18C CPU / 32C GPU / 36 GB RAM / 2TB + 3 ÉV APPLE Care PLUS + ÁFÁ-s
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


:)

De negativot se volna kepem adni. Adjak neki semlegest, vagy csak csak hanyagoljam a feedback-et ?
