Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) dh66e válasza pedro7 (#850) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem is most ez az fw van fent,de nem enged be a fiókba.volt egy jelszó módosításom valószínűleg az kavarhat be a pluginnak.Csinálok egy új fiókot hátha.

(#852) Ejelhar válasza Tizedes1 (#825) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát ..... a WIFI kerülendő lejátszásnál, mert az folyamatosan sávszélességet igényel, ez meg nem erőssége a WIFI-nek. Valamint megbízhatatlan.

Ezért vagy kábel, vagy powerline adapter. Az utóbbi ellen csak egy dolog szól: drága. De ha nem akarsz kábelezni, akkor csak ez marad.

Az meg, hogy régebben esetleg jó volt -valamennyire- WIFI-n, nem jelent semmit. Lehet, a szomszéd routert váltott vagy átkonfigolta a jelenlegit és belever az általad használt csatornába.

(#853) Ejelhar válasza nfsu17 (#810) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én magamnak csináltam skint, csak egy baj van vele: soha nem lesz kész. Ezért nem is publiztam, mert csak egy-két nézetben okay.

(#854) nfsu17 válasza Ejelhar (#853) üzenetére


nfsu17
veterán

csinos, de megmondom őszintén nekem ez már sok.
most az a skin van, amit akkor linkeltem, de egy picivel világosabb szürke háttérrel.
nekem ez így most nagyon baba

(#855) dh66e válasza dh66e (#851) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos megvan a megoldás you tube fiók belépéshez.
A felhasználó nevet kellett módosítanom és beengedett. :)

(#856) Botos Marci

Sziasztok!
Most készülék vásárolni médialejátszót és két jelöltem lenne,ami fontos vigye a 3D MKV és Blu Ray fájlokat, és megbízható legyen mivel nem rövidtávra tervezek.
Az egyik a Dune HD TV-303D a másik pedig a Dune HD Base 3D, több kérdésem is lenne mivel elég kezdő vagyok még a témában eddig külső vinyóról néztem a filmeket csaj sajna tönkrement.

1. Van -e a két lejátszó között érdemleges különbség ami miatt megéri a Dune HD Base 3D a magasabb árat ? (mert én nem igazán találtam )

2.Külföldi fórumon olvastam hogy a Dune HD TV -303D nem játsza le 3D MKV fájlokat,(ez igaz lenne mert én eléggé kétlem)?

3.Mekkora belső vinyót kezel a HD TV 303D és van -e olyan típus,márka esetleg amivel nem kompatibilis?

4. Mi az a formátum amit nem kezel?

Segítségetek előre is köszönöm!!! :)

Üdv Marci

(#857) nfsu17 válasza Botos Marci (#856) üzenetére


nfsu17
veterán

nem tudok 100% pontosan válaszolni, de addig is:

1. 303D vs Base3D
szembe tűnő különbség pl a 2,5" vs 3,5" belső vinyó, külső kijelző, aktív hűtés

2. kétlem, hogy így lenne. ha a b3d sem játsza le, akkor a 303D sem. belül nincs különbség köztük

3. 2-3 TB-ot biztosan, külső vinyókkal szintén elboldogul ekkora mérettel. mintha valaki 4TB-al is próbálta volna

4. minden valamire való videó és audió kodeket kezel, de nem mindenevő.
talán mede8er-el szoktál hasonlítani, az mintha több mindent játszana.

ezek közül talán a wmv-ben lévő hangot nem játszotta le még régebben.

ac3, dts hd ma, mkv, avi (nem mind, de egy kis kiegészített telepítéssel a gyári sw felokosítható, de ennek ellenére sem lesz "minden_avi" evő

(#858) dh66e válasza Botos Marci (#856) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs hivatalos You Tube a Dune lejátszókra ill.netes tartalmak is kb a nullával egyenlőek.amennyiben ez fontos a számodra akkor másfele nézelődj.(Mede8er lejátszók,Popcorn A400 esetleg A410).
nfsu17 kolléga kb jól összefoglalta a differenciákat különbség még az usb csatlakozók 2 vs 3 db, külső táp vs belső táp esetleg az esztétikai megjelenés ami még felhozható a Base3D javára persze ez egyéne válogatja.

(#859) Tizedes1 válasza nfsu17 (#827) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Hogyhogy wifin nem nézünk semmit ??

Mégis, ha letöltenék egy filmet, akkor a laptop HDD-ről hogyan nézzem meg??
Azonnal dugjam be külső HDD-t, másoljam fel és utána vissza a DUNE-be, majd csak utána állnék neki filmet nézni?
Mindezt akár este 10kor is ? :F
Elsiklotttál valami felett: Minden működött 2-3 hónappal ezelőttig.
Inkább csináltál volna egy tesztet az egyik magas bitrátájú filmeddel, hogy wifin keresztül mekkora sebességet produkál. Azzal sokkal előrébb lennék :K

[ Szerkesztve ]

(#860) Ejelhar válasza Tizedes1 (#859) üzenetére


Ejelhar
senior tag

WIFI-re értelmetlen tesztet csinálni szerintem.

Annyira befolyásolják az egyedi körülmények, hogy csak adott környezetben értelmezhetőek, más helyen teljesen más eredményt kapunk ugyanazzal az eszközökkel, ezért a mérés sem mérvadó.

Szerintem a notebookot tedd át vezetékes hálóra ha arról akarsz lejátszani, mert anélkül csak a kínlódás lesz.
Nagyjából igaz az mindenre (nem csupán Dune, hanem más médialejátszó, HTPC, vagy TV player): újgy kis szerencsével a sima HD még átmehet a WIFI-n, de itt a vége. Ez a legtöbb ami elérhető, legalábbis a széleskörű tapasztalat ezt mutatja. De az sem kizárt, hogy még az agyontömörített avik is akadni fognak, ha semmi sem jön össze.
Ez az oka a kábelpártiságnak a többségnél.

Az nem jelent semmit, hogy régebben jó volt nálad. Mondjuk új program került fel a notebookra, ami update-l, és ha ezt akkor teszi mikor lejátszani akarsz, már akadozik is a film, mert WIFI-n keresztül néznéd.
Vagy, okostelól játszanak a csemetéid online játékot, eszik a sávszélt, ergo akad a film.
Vagy a párod kicsit átrendezte a nappalit, de WIFI-s szempontból ez rosszult sült el, a notebook szokott helyén gyengébb a jel.
Vagy a szomszéd új routert vett vagy csak konfigot váltott rajta, de pont úgy, hogy belever a te csatornádba, ezért jóval rosszabb minőségű a kapcsolatod most, anélkül, hogy te hozzányúltál volna.

Illetve lehet mindezek eredője is, mindegyik változás csak egy picit ront, de mivel hatásaik összeadódnak, ezért -mondjuk- negyedére csökkent a sebességed.

(#861) nfsu17 válasza Tizedes1 (#859) üzenetére


nfsu17
veterán

Mégis, ha letöltenék egy filmet, akkor a laptop HDD-ről hogyan nézzem meg??

mondjuk felmásolod a dune-re? (amin lóg egy hdd, vagy pen)

Inkább csináltál volna egy tesztet az egyik magas bitrátájú filmeddel, hogy wifin keresztül mekkora sebességet produkál. Azzal sokkal előrébb lennék :K

és azzal TE mire mennél?
kb 16-18 Mbit/s-nél többet nem tud a technika itthon, mert nem mai gyerek.
ezen elpörögnek a 720p-k, ha nagyon akarnám.
na itt a teszt.
ki vagy vele segítve?

normális minőséget meg úgysem a 720p-től várunk, 1080p-hez meg már komolyabb hw-ek kellenek.
aki komolyan nyomja ezt, az meg úgysem wifizik.
kábel, nas, stb.

Elsiklotttál valami felett: Minden működött 2-3 hónappal ezelőttig.

akkor uccu neki, daráld le a cuccokat alapra, aztán állítsd be előről.

valaki itt írta, hogy neki meg a letöltőgépről akadnak, mindenhonnan meg jó.
innen ki fogja megoldani ezt a rejtélyt?
egy nem hálózatos témájú fórumban?

te is "Elsiklotttál valami felett:"

írtad, hogy hdd-ről, lan-ról jó, csak wifiről nem.
mondtad te egy szóval is, hogy neked a wifi a fontos? nem.
3ból 2 jó, ki gondolta volna, hogy neked pont a nemjó kell

[ Szerkesztve ]

(#862) Botos Marci válasza nfsu17 (#857) üzenetére

Szia!
Először is köszönöm a segítséged .
Viszont engem jobban érdekel az mekkora belső vinyót lát, a külső számomra nem olyan fontos tényező.
Továbbá nem tudod esetleg hogy hol tudnék utána nézni pontosan hogy viszi -e a 3D MKV fájlokat számomra ez nagyon fontos lenne.

Üdv Marci

(#863) nfsu17 válasza Botos Marci (#862) üzenetére


nfsu17
veterán

pont egyikben sem tudok biztosan segíteni, mert:
-nem használok (jövőben sem) belső hdd-t
-nem nézek 3D-t

a 3D nekem megáll annyiban (tudásilag), hogy 1080p mkv SBS, vagy top-bottom.

[ Szerkesztve ]

(#864) Botos Marci válasza nfsu17 (#863) üzenetére

engem pont ezek érdekelnek hogy viszi-e ? :)

Üdv Marci

(#865) dh66e válasza Botos Marci (#864) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Biztos hogy viszi hiszen ezeket a legtöbb médialejátszó viszi.A full BD3D és a BD3D ISO ani a kritikus pont a 3D-s lejátszás kapcsán.
Egyébként a forgalmazó fórumán fel tudod tenni a kérdéseidet.
Amennyiben dunet veszel nézd meg a hivatalos forgalmazók listáját ha szükséged van a későbbiekben termék támogatásra.

(#866) Gijon válasza Botos Marci (#864) üzenetére


Gijon
senior tag

Viszi. + nem kell feliratokat konvertálgatni (2d felirat jó az sbs , half-ou formátumokhoz) pop up menüből állítható, ha nem ismerné fel a formátumot. (viszi a full3d iso file.t is).

(#867) Botos Marci válasza Gijon (#866) üzenetére

Ez számomra örömhír :) ,köszönöm szépen a segítséged.
Esetleg azt még megtudnád mondani mi az a formátum amit nem visz?
Továbbá te melyik lejátszód választanád a HD303D vagy a Dune HD Bese 3D vagy esetleg Popcorn hour A410-eset? ár/érték arány szerint

Üdv Marci

(#868) Multibit válasza Botos Marci (#867) üzenetére


Multibit
veterán

Igaz, nem tőlem kérdezted, de talán nem haragszol, ha a partvonalról belepofázok. A Dune HD303D egy durván túlárazott szerkezet, a HD Bese 3D pedig a 303D átdobozolt változata. Sokkal jobban jársz, ha veszel egy Mede8er MED600X3D készüléket - ha nem tudsz létezni BD3D támogatás nélkül! Nem vagyok Dune-ellenes (egy Smart B1-et használok megelégedéssel), de amit ez a cég az utóbbi évekbem művelt, az gáz.

(#869) Gijon válasza Botos Marci (#867) üzenetére


Gijon
senior tag

Nekem 303d-m van,....teljesen meg vagyok vele elégedve. Elvétve bele lehet futni nem támogatott formátumba, de általánosságban mindent visz, ami elterjedt. Én pl. most szívesen kipróbálnám ezt. Eddig a Zappiti a Dune-t favorizálta, gondolom nem véletlenül váltottak.

(#870) Botos Marci válasza Multibit (#868) üzenetére

De hogy haragszom minden véleményt szívesen meghallgatok :)
MED600X3D is szóba jött de van 1 fő problémám vele mégpedig az hogy nincs merevlemez befogadó képessége ami számomra fontos lenne,tudom hogy külső hdd-vel ezt meglehetne oldani viszont ezt nem szeretném,de egyébként nem rossz kis készülék lehet jukebox mindenféleképp pozitív dolog.
És mi a véleményed a Popcorn Hour A410 -ről?

Üdv Marci

(#871) Botos Marci válasza Gijon (#869) üzenetére

Szia!
A 3D formátumok közül mindent visz? Azt tudom hogy a Blu Ray ISO fájlokkal nincs baja.
De mi a helyzet az 3D MKV fájlokkal SBS, vagy top-bottom formátumokkal ezek is gond nélkül mennek?

Üdv Marci

(#872) Multibit válasza Botos Marci (#870) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor a Mede8er MED800X3D lehet még alternatíva nálad. Ebbe már lehet HDD-t tenni. Drágább, mint a 600-as, de még mindig olcsóbb és jobb vétel, mint a 3D-s Dune típusok.
A Popcorn Hour A410-zel nincs személyes tapasztalatom, tehát csak azt tudom mondani, amit pl. az itteni mediaplayeres topikban olvastam. Remek képe van, némi szoftveres bizonytalansággal itt-ott. A szoftverén sokat javítottak az utóbbi időben. Ha csak a képeminőséget nézzük, a Popi a legjobb, kérdés, hogy nálad a te láncodon ez kijön-e. A Mede8er lejátszók mindent tudnak, amit ma egy 3D-s mp-nek tudnia kell. Szép a képük, van bennük beépített jukebox, nagyon jó a supportjuk és a regisztrálható 5 éves garancia is pozitívum.

(#873) dh66e válasza Botos Marci (#870) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Med 800/1000 fogad merevlemezt csak az utóbbi nem túl szép viszont el lehet dugni a szenzort pedig előre lehet vezetni.Popi A400/410 jó lejátszó de ahogy olvasom még mindig vannak apróbb bugok persze folyamatos a terméktámogatás szóval e miatt nyugodtan meg lehet venni. Leginkább komolyabb megjelenítőhöz érdemes megvenni a 410-et.

[ Szerkesztve ]

(#874) Botos Marci válasza Multibit (#872) üzenetére

MED800X3D 58000FT-ba kerül a DUNE HDTV303D pedig 66000FT-ba amiba van beépített Wifi is magyan közel egy árba van a 2 lejátszó.
Az igaz hogy nekem még nem volt médilejátszóm de valahogy nem tudom elhinni hogy jobb választás lenne közel egy árba MED800X3D mint a Dunr HDTV303D,de ez csak a személyes véleményem

Üdv Marci

(#875) dh66e válasza Botos Marci (#874) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nyugodtan elhiheted komoly szoftver van a vasra téve jelenleg talán a legjobb az összes player közül.A dune jó lejátszó kétségtelen de az egyébb dolgokat figyelembe véve a többiek(popi vagy a Mede8er) bizony előrébb tartanak.

(#876) Botos Marci válasza dh66e (#873) üzenetére

Megjelenítővel szerintem nincs baj egy Sony 46W905 TV-m van 2013 EISA díjat nyert Triluminos kijelző,(ezeket az adatokat nem nagyképűségből adtam meg ,hanem csak info miatt)
Popcorn javára szól teljes értékű BLU-RAY lejátszás ,legjobb kép ebben van,2,5 és 3,5 winyókat is fogad,jukebox funkció,folyamatos frissítések
Te melyik készüléket választanád és miért?

Üdv Marci

(#877) Multibit válasza Botos Marci (#876) üzenetére


Multibit
veterán

Azon a Sony-n nem fog kijönni a Popcorn előnye.
Popcorn javára szól teljes értékű BLU-RAY lejátszás
Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#878) Botos Marci válasza Multibit (#877) üzenetére

Blu-Ray filmeknél menüvel együtt jeleníti meg.
Melyik TV az amin szerinted kijönne az előnye?

Üdv Marci

(#879) Multibit válasza Botos Marci (#878) üzenetére


Multibit
veterán

Blu-Ray filmeknél menüvel együtt jeleníti meg.
Akkor valaki jól átvert. A mai lejátszók egyike sem tudja ezt.

Melyik TV az amin szerinted kijönne az előnye?
Mivel már megvetted a tévéd, ennek nincs jelentősége. A beszámolók szerint nagyobb képernyős plazmákon és vetítővásznakon mutatja meg igazán, hogy mit tud.

(#880) blakey válasza Botos Marci (#878) üzenetére


blakey
titán

Jobban jársz ha veszel egy jó médialejátszót, de nem a legdrágábbat és veszel egy jó Blu-ray lejátszót, semmilyen gondod nem lesz. A mai médialejátszók már Lite módban játszák le a Blu-ray anyagokat, azaz nincs menü, régebbi lejátszók tudják ezt. Nekem egy HD Duo-m van meg egy Samu Blu-ray lejátszóm, mindennel kompatibilis vagyok. :)

(#881) adodaniel
Ahhoz, hogy korongokat is lejátszak, kell, feltétlen. :) Ill. a 3D miatt is jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#881) adodaniel válasza blakey (#880) üzenetére


adodaniel
őstag

Dune Smart B1 is viszi a BD menüket, szóval nem feltétlen kell külön BD játékos szerintem.

(#882) Gijon válasza Botos Marci (#871) üzenetére


Gijon
senior tag

"De mi a helyzet az 3D MKV fájlokkal SBS, vagy top-bottom formátumokkal ezek is gond nélkül mennek?"
Mennek gond nélkül...., de ezeket viszik a régebbi modellek is. A popi is lite módban játszik bluray-t. Képileg csak projin vannak észrevehető különbségek. Inkább hangilag jó rendszerrel lehetnek nagyobb eltérések. Ha van rá lehetőséged, akkor menj bemutatóterembe és tesztelgesd őket. Elméletileg a linkelt boltban megtalálható mindhárom készülék.

[ Szerkesztve ]

(#883) Botos Marci válasza Gijon (#882) üzenetére

Közben utána olvastam valóban csak lite módban viszi a Blu Ray fájlokat :(

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#884) dh66e válasza adodaniel (#881) üzenetére


dh66e
Topikgazda

idézem blakey válaszát:
"régebbi lejátszók tudják ezt."

A B1 pedig régebbi lejátszó.

(#876) devil222

Amennyiben jukebox ill 3D kellene nekem akkor tuti a mede8er-t venném.Profi megjelenítőhöz meg a popi410-et.

[ Szerkesztve ]

(#885) adodaniel válasza dh66e (#884) üzenetére


adodaniel
őstag

Elnézést, átsiklottam felette. :R

(#886) Botos Marci válasza dh66e (#884) üzenetére

Kezdek én is hajlani a mede8er felé :))
Egy kérdésem viszont lenne mi számít profi megjelenítőnek?
Illetve a mede8er képminősége egy 46 colos TV-n szemmel láthatólag gyengébb mint pl,a Dune egy Popcorn lejátszójé?

Üdv Marci

(#887) dh66e válasza adodaniel (#885) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:)
A B1 egyébként ritka jó kis lejátszó korát meghazudtolva.Az más kérdés hogy az egyéb dolgok pl a smart része a gyártó jóvoltából a béka feneke alatt van,de mondjuk nálam a you tube-ot leszámítva-azért pipa vagyok hogy nincs gyári- nem is érdekes.

(#888) dh66e válasza Botos Marci (#886) üzenetére


dh66e
Topikgazda

46 tévén szerintem semmi difi nincs még minimális sem csak hogy az ember azt mondhassa hogy hú de megérte.
Nézz át a med600/1000 topicba olvasgass és kérdezz rá mindenre ami neked fontos nehogy olyan dolog bukjon ki ami miatt nem vennéd meg.

(#889) Botos Marci válasza dh66e (#888) üzenetére

Jogos ,elkezdek jobban utána olvasgatni :)

Üdv Marci

(#890) djnice válasza Botos Marci (#886) üzenetére


djnice
veterán

Ennyivel "rosszabb" a mede8er képe a dune-nél:
Realtek 1186
Sigma 8675

Közelről nézve a kontúrok megjelenítése a realtek esetén nem 100%-os.
Ha ezt a különbséget észreveszed egy 46"-os kijelzőn és zavaró, akkor ne a mede8er-t vedd.

(#891) adodaniel válasza dh66e (#887) üzenetére


adodaniel
őstag

A smart az ami engem egyáltalán nem érdekel, még tv-n sem. Így ez nem kritérium nálam. Youtube megy tv-n, mást még életemben nem is próbáltam. Azt is csak 2-3-szor kb. :)
Egyébként valóban jó kis lejátszó, bár nekem nincs viszonyítási alapom tekintve, hogy ezzel léptem be a médialejátszósok táborába.

(#892) dh66e válasza adodaniel (#891) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem is csak a you tube a fontos mostanság régebben nem érdekelt.Viszont amit leírtam az az újonnan érkezőknek lehet hasznos infó akiknek fontos tehát használnák az ilyen alkalmazásokat.
Nem is kell viszonyítanod ha napi szinten kiszolgál. :)

(#893) Botos Marci válasza dh66e (#888) üzenetére

Sziasztok!
Döntöttem Popcorn Hour A410 lesz :)

Üdv Marci

(#894) putyu10 válasza Clemi (#713) üzenetére


putyu10
aktív tag

Maga a lejátszó miatt van, nem tudja a DUNE-éd 3D!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#895) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv! Egy iszonyatosan noob kérdésem lenne. Idő hiányában csak Hozzátok tudok fordulni.

Adott lenne 2 db TV, egy Dune 303 és egy Denon 1000, hogyan tudnám megoldani, hogy mind a két TV-n látszódjon a médialejátszó képe egyszerre? Természetesen jelveszteség, vagy romlás nélkül.

(Tudom a digitális jel vagy van , vagy nincs. A hang persze az erősítőbe menjen és onnan az 5.1 hangszórókhoz)

Eseleg egy ilyen HDMI jel kettéosztót bedugok az erősítő ARC monitor csatlakozójába, és a 2 HDMI helyre bedugom mind a két TV kábelét?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#896) dh66e válasza djxp01 (#895) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez csak próba után fog kiderülni.

(#897) vvili


vvili
csendes tag

Sziasztok.

Az elmúlt 1-2 évben megfordult nálam több mediaplayer,és leírnám a tapasztalataimat hátha ezzel tudok valakinek segíteni a döntésben.Elöljáróban annyit elmondanák,hogy egy középkategóriás hangrendszerem van itthon,ebből (is) adódóan nekem fontos a jó hangminőség,sőt talán fontosabb mint a képminőség,illetve minden esetben egy Synology nas szolgálta ki a lejátszót hálózaton keresztül és a kábelek is azonosak voltak,kivéve a wd tv-t.Jelenleg egy Dune 303D teszi a dolgát nagy megelégedésemre,igaz még nagyon friss a kapcsolatunk.A pályafutásomat a WD TV Live-al kezdtem,de a dts hiánya miatt váltottam egy Dune HD 101-re.Ez működött is rendesen,de ugye a hd hang probléma miatt váltanom kellett :) .Ezután lett egy Mede8er Med800X3D,ami remekül tette a dolgát.Gördülékeny a menükezelése,nagyon egyszerű és jó a feliratkezelése és nekem még a távja is bejött,de csak mocorgott bennem valami,hogy ki kellene próbálni egy Popcorn A400-at.Keresgélés a fórumokon,hamarosan találtam is egy eladó példányt.A Popi egy nagy csalódás volt.Tele volt(és van) szoftveres bugokkal,amit a közel 8 hónapos eggyütt töltött idő alatt sem tudtak kijavítani a szoftverfejlesztők (az A410 is a mai napig ugyanilyen lassú).A fájltámogatása az egyik legjobb,kép és hang minősége példás,de nagyon idegesítő amikor egy feliratváltás is 3-4 mp csöndet okoz,mert megáll addig a lejátszás is.Még egy zavaró tényező,hogy a BD25-ös rippeknél -pl.Trinity féle rip- hajlamos a feliratot elcsúsztatni közel 4-5 perccel.Mkv-nál és BD50-nél ilyen gond nem volt vele,és ezt a hibát a lejátszó.hu-s srácok is megerősítették.Más lejátszók ezeket a fájlokat hibátlanul lejátszák.A Popit a nyár végén adtam el,tehát még elég frissek a tapasztalatok.Ezután újra Mede8er lett,de most a Med600-as járt nálam.A gép használhatósága nagyon jó,a szoftver gyors,fájltámogatása is kíváló,de a Popi után egy kicsi hiányérzetem támadt mind hang,mind képminőségben.Ez nem azt jelenti hogy rossz,de én úgy éreztem hogy egy kicsit szétesett a hangzás (de mint az elején írtam,nálam fontos hang minősége),és mintha a kép is kicsit szemcsésebb lett volna.De szerintem 50-55"-ig tökéletesen megfelel a célnak.Ebből adódóan természetesen újabb keresgélés és ebből lett a jelenlegi Dune 303D.Ez a gép visszaadta jó hangot és a képet,és szerintem a felkonvertálása is sokkal jobb mint a Mede8er-nek.Sokkal jobban használható mint a Popi,de azért egy világítós távot összedobhattak volna már a Dune-nél.Még csak egy hete tart a "kapcsolatunk",de úgy érzem hogy hosszú távú lesz.Tehát akkor az összegzés.A Mede8er-ek nagyon jó gépek,kissebb hangrendszerekhez és 55"-os TV-ig nyugodtan ajánlanám,és nem elhanyagolandó emellett az 5 év garancia sem.A Dune és a Popcorn -a Sigma chipnek köszönhetően- egyértelműen magasabb kép és hangminőséget képvisel,de ennek az előnye inkább csak komolyabb hangrendszeren és projektoron érvényesül és természetesen ennek a minőségnek magasabb az ára is.Végezetül egy FONTOS információ!Ez az írás kizárólag a saját tapasztalataim alapján íródott.Ez az írás inkább a minőségről és a filmlejátszási képességekről szólt.Én torrentezésre és egyéb ficsőrökre nem használom,arra ott van a Nas-om.Természetesen nem vagyunk egyformák,mindenkinek más tulajdonság fontos,de remélem tudtam segíteni azoknak akik ilyen playerek vásárlását tervezik.Ha netán bármilyen kérdés felmerül,arra ha tudok szívesen válaszolok.Húúúúú! Ez egy kicsit hosszú lett.

(#898) Botos Marci válasza vvili (#897) üzenetére

Ez igen szép hosszú lett de nem ez a lényeg :)
Én pár nap múlva szeretnék média lejátszót venni eddig a Popi A410 az első számú jelölt de őszintén szólva most egy kicsit elbizonytalanodtam.
Egy 46 colos TV-n nézném elsősorban Blu-Ray fájlokat 2D és 3D -ben egyaránt ezért a képminőség nagyon fontos tényező.
A kérdésem az lenne hogy Dune 303D és Popcorn A410 között van-e észrevehető különbség hangban vagy akár képben?

Üdv Marci

(#899) vvili válasza Botos Marci (#898) üzenetére


vvili
csendes tag

3D-ről nem tudok nyilatkozni,mert azt nem nézek.Ekkora méretben szerintem inkább nyűg mint előny. Én csak 40" TV-n nézem egyenlőre a filmeket,de a 303D és az A400 között nem vettem észre különbséget sem képben,sem hangban.Szerintem ha van is különbség az projektoron vehető észre inkább.

(#900) vvili válasza Botos Marci (#898) üzenetére


vvili
csendes tag

Ja és fontos.Ha stereo-t is akarsz hallgatni,akkor egyértelmű a Popcorn előnye a Sabre Dac miatt.De ez is csak komolyabb házimozi erősítőn vagy stereo erősítőn előny csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.