Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) blakey válasza Technoman (#550) üzenetére


blakey
titán

A dune-vel formázd, látni fogja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#552) dh66e válasza Technoman (#550) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahogy blakey mondja. :K

[ Szerkesztve ]

(#553) Technoman


Technoman
őstag

Hálás köszönetem, így már müxik a dolog :R
Viszont lenne egy köv. kérdésem. A távon van egy, a videókorszakból megismert szimbolum, ami a kazetta kiadás gombon volt látható (ez a bal felső sarokban található)
Természetesen tudom, hogy itt nem ad ki semmilyen kazit :)))) De sajna nem csinál semmit a fenti gomb, így mindég ki kell kapcsolnom a Dune-t, ha leakarom választani az egyik -sokadik- vinyómat :((
Egyáltalán, van olyan gomb, ami kikapcsolás nélkül leválasztja a vinyót a Dune lejátszókról?

(#554) blakey válasza Technoman (#553) üzenetére


blakey
titán

Miért akarod leválasztani? Zavar? Az a gomb azért van ott, mert van olyan dune amelyik lemezt is "eszik". :) Leválasztás gomb nélkül bátran kihúzhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#555) Dorian válasza Technoman (#553) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell előtte leválasztani, kikapcsolni, simán húzd ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#556) Technoman válasza Dorian (#555) üzenetére


Technoman
őstag

Blakey: Azért szerettem volna ilyet (egyébként imádom a lejátszómat, hibája -ha van neki-, csak ez az egy), mert nekem a filmek/zenék/képek több vinyón vannak fenn (4x 2TB) és úgy vagyok vele (elképzelhető, hogy téves a logikám), hogy ha nem nézem a többit, minek pörgessem őket.

+ Dorian: Nem merem ki húzni, pont a napokban szállt el egy 2 terkás vinyóm, mert véletlenül kihúztam/kihúzódott a PC-ből, miközben -tudtomon kívül- még dolgozott. Ne tudjátok meg, hogy mennyiért akarták az adatokat lementeni róla :Y

(#557) blakey válasza Technoman (#556) üzenetére


blakey
titán

Bátran húzd ki, ez nem pc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#558) djnice


djnice
veterán

Mi a különbség a fehér és a fekete dobozos Dune HD Connect között? A múltkor fehér dobozost kaptam, az alapból rossz volt, be sem kapcsolt, visszaküldtem, most egy fekete dobozos jött helyette.

(#559) blakey válasza djnice (#558) üzenetére


blakey
titán

A feketének szebbek a színei. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#560) Technoman


Technoman
őstag

Új kérdés:
Szerintetek, ha ez az új tömörítés (H.265 aka HEVC) kellően megveti majd a lábát a media player gyártoknál,
lehetséges volna, hogy egy majdani FW-vel felturbózni a régi készülékeket, hogy ne kelljen új készüléket venni, ha valakinek erre áll a haja?
Tudom a választ, fogyasztói társadalomban élek, de akkor is elméletben lehetséges lenne?
Úgy tudom, hogy a konkurencia (Popcorn ill. már Open Hour) tervez egy ilyet kiadni. Már kezdenek elborítani a vinyók.Ha minden kötél szakad, akkor vennék egy újat, de ezt tudni kéne. Új Dune gépről van már vmi infótok? A márkánál szeretnék maradni.

(#561) Patice válasza Technoman (#560) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem. :(

Ugyanis a mostani MP-ek hardveresen tudják gyorsítani a legtöbb kodeket. És akkor készültek, amikor még a h.265-ről szó sem volt.

Az új kodek miatt új SoC chipek kellenek majd = új lejátszó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#562) Technoman válasza Patice (#561) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi:)

(#563) djnice


djnice
veterán

Ma megérkezett a Dune HD Connect.

Pozitívumok:
- 1080p esetén jó képminőség, a legrészletesebb amit eddig láttam: [link]
- Jó minőségű DVD felkonvertálás (de csak ahol alkalmazható a 2:2 pulldown)
- Kompakt méret, a TV mögött elfér

Negatívumok:
- A HDMI CEC nem működik a Toshiba TV-mmel (minden más eszköz működik a TV-vel, csak ez nem)
- Váltottsoros (1080i, 576i) anyagok esetén a deinterlace áramkör nem jó minőségű, jobb ha ilyenkor a kimenetet 1080i-re állítjuk: [link]
- Lassú, fapados menü
- Alapból nincs jukebox és a képeket sem mutatja thumbnail-ek szerint
- Gyenge Wifi

Eddig mindent lejátszott akadás nélkül és kadenciahelyesen, a távirányító jó minőségű és az érzékelőt a tv mögé rakva is működik. Lefagyasztani nem sikerült és nem is melegszik túlságosan.

(#564) djnice


djnice
veterán

yaDIS-hoz van valakinek valami leírása hogy amit könyvtárat kiexportáltam vele azt hova kell másolni a dune-n? Kell külső meghajtót csatlakoztatni a dune-re hogy működjön? Meglehet oldani valahogy, hogy bekapcsolás után egyből a jukebox felület jöjjön be?

(#565) mivamma válasza djnice (#564) üzenetére


mivamma
senior tag

Ez talán segít valamennyit.

Nekem a Dune gyökerében van.
Plusz rendszermemóriára gondolsz? Mert az nálam van, de nem biztos, hogy kell.
Azt még nem sikerült megoldanom, mondjuk nem is kerestem a megoldást rá.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#566) mivamma válasza mivamma (#565) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha valami nem tiszta, kérdezz és segítek. (Telefonon vagy akár távolról is)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#567) djnice válasza mivamma (#566) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, este megpróbálom.

(#568) dh66e válasza djnice (#563) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi hogy megírtad hasznos lehet esetleg valakinek.
Mikori fw van rajta? Esetleg azt nézd meg hátha van frissebb és megoldódik a lassúság.A B9 beta fw-vel elég fürge lett a smart B1 készenlétből kb 3 sec alatt bejön a főképernyő de a navigálás is gyorsabb lett valamivel.
A hdmi cec probléma meglepett a smart B1-en működik régebbi és újabb fw-vel is.Gondolom azt is javítják idővel.

(#569) djnice válasza dh66e (#568) üzenetére


djnice
veterán

B9 van rajta nekem is, nekem lassúnak tűnik, előtte egy xbmc-s kis boxot használtam, lehet azért :)
A HDMI CEC problémát amúgy hol lehet jelezni? Regisztrációs kártyát nem kaptam a lejátszóhoz, külföldi support fórumot meg nem találok.
Amúgy minden eszközzel működik a CEC, a bluray lejátszómmal, az amlogic-os box-al, raspberry pi-vel, műholdvevővel, csak a Dune-vel nem.

[ Szerkesztve ]

(#570) dh66e válasza djnice (#569) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olyat én nem használtam szóval nem tudom hogy ahhoz képest mi a lassú vagy a connect fw-je bugos.
Menüben bekapcsoltad a hdmi-cec-t gondolom.
Itt tudsz visszajelezni a Dunenek vagy rákérdezek én a hdmi cec problémára dunehd.hu-n.
szerk.
korábbi fw-vel kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#571) blakey válasza djnice (#569) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki az animációt és állitsd 1080/50Hz-re. Természetesen a 25/50/60 Hz legyen engedélyezve, gyorsabb lesz a léptetés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#572) dh66e válasza blakey (#571) üzenetére


dh66e
Topikgazda

inkább 60-ra vagy nem?

(#573) blakey válasza dh66e (#572) üzenetére


blakey
titán

50/60 mindegy, a lényeg, hogy 24Hz-en lassú a mozgás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#574) djnice válasza blakey (#571) üzenetére


djnice
veterán

Köszi így gyorsabb lett.

dh66e:
Köszi a segítséget, a CEC amúgy ki- és bekapcsolja a TV-t és bemenetet is vált, de a menüben nem tudok mozogni a TV távirányítójával. Régebbi fw-t is próbáltam.
Más: a DTS hang se bitstreamben, se lekeverve nem jön ki a hdmi-n, ez mitől van?

(#575) Dorian


Dorian
félisten

Írtam korábban a D1-em problémázásáról : Csatlakoztatott HDD-ket utóbbi időben igen lassan ismeri fel bekapcsoláskor, a belső rendszer pendrive-ot pedig egyáltalán nem. Javítása ~10ezer + beépített anyag költség lenne, ami passz, h mennyi.
Ti mit tennétek? Érdemes ennyit költeni rá (ha belegondolunk, elérheti egy új készülék árának 1/3-árt a javítás), vagy hagyjam amíg megdöglik (persze lehet, h így működik tovább még 10 évig...) és majd veszek egy új, garis MED600X3D-t 40-ért?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#576) Patice válasza Dorian (#575) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy hálózatról kezded etetni mostantól és elfelejted az USB-s dolgokat. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#577) Dorian válasza Patice (#576) üzenetére


Dorian
félisten

Egyelőre gazából csak tudatilag zavaró: bekapcsoláskor később jönnek be a drive-ok, ill. a belső memóriabővítés nélkül nincsenek választható skinek, ilyesmi.
NAS-t ezután sem fogok venni, számomra felesleges pénzköltés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#578) Technoman


Technoman
őstag

Úgy látszik, hogy több éves örömteli Dune használat után, most -hogy egy 4 TB-s vinyót csatlakoztattam hozzá- kezdenek előjönni a "problémáim" (bocs, hogy a kérdéseim sokaságával nyaggatlak titeket)
Szóval, eddig "jól működött" a HD53 Lite és a 4 TB WD My Book kettős (azért annyira nem jól, de ezt már kitárgyaltuk fentebb) Viszont, tegnap a fenti vinyóra még rátöltöttem 130 Gigát (így már 65%-fölött van a foglaltság)
Viszont a Dune már nem látja a lemez tartalmát (üresként tekint rá)
Sejtem, hogy mindenki azt fogja most mondani, hogy particionáljam 2x2-re a 4TB-t. Ezzel nincs is gond, de szerintetek ezzel megoldódna a problémám? Nagyon időigényes ez az átmásolás, nem szeretnék, több napos,üres köröket futni.

(#579) Patice válasza Dorian (#577) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem forszírozni akartam, megértem, hogy nem akarsz NAS-ra költeni, mert nem erre rendezkedtél be. Aki még csak most kezdi ezt az "építkezést", aki még csak most van az elején, annak jó alternatíva a kényelem miatt főleg.

De valamennyire jelenthet alternatívát a hálózat, ha ez a része egyszer feladja, akkor vagy hálózatra térsz át, vagy új lejátszó. Vagy még most eladod. Nem mai vas már.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#580) dh66e válasza djnice (#574) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szóval működik akkor a HDMI CEC nálad! :)
A tv-d távjával mit akarsz a dune menüjében? Ez nem világos.

A DTS-re:

Erre most akadtam rá!
"Ráadásul a jelenleg kapható Connect-en MŰKÖDIK a DTS/DTS-HD dekódolása!"
Egyetlen esélyed az hogy visszaküldöd a connectet oda ahonnan vetted és veszel itt egyet.Ráadásul reg kártyád is lesz.

(#581) Dorian válasza Patice (#579) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy magam ismerem, használom, amíg be nem döglik :D És remélem, hogy jó sokáig húzza, amíg esetleg megjelenik valami új codec vagy akármi, ami miatt amúgy is újat kellene venni.
Így hibásan eladni semmiképp nem akarom, kímélném anyám a csuklástól :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#582) Patice válasza Dorian (#581) üzenetére


Patice
nagyúr

h.265 végül is a küszöbön a 4K-val együtt. :))

Szerintem jövőre jönnek rá a lejátszók (h.264 + 4K-val talán már most is vannak), ahogy a BD4K is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#583) djnice válasza dh66e (#580) üzenetére


djnice
veterán

A HDMI CEC-nek pont az a lényege, hogy a TV távirányítójával kiváltasz minden lehetséges funkciót (menüben navigálás, színes gombok, stb.), így nem kell használni a lejátszót távját. Az összes eszközömmel működik így a TV távirányítója.
Amúgy úgy látom ez egy elég régen fennálló probléma:
[link]
Well, with Toshiba it can only switch TV on and switch its input to Dune. Nothing else. RC from Toshiba is unable to operate Dune.

[ Szerkesztve ]

(#584) blakey válasza djnice (#583) üzenetére


blakey
titán

A HDMI-CEC kiváltására évek óta tanítható távot használok. Messze a legjobb. Minden eszközön kikapcsolom, néha feleslegesen kapcsol be eszközöket. Jobban jársz egy távval, mint ezzel a "CECerézéssel". :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#585) dh66e válasza djnice (#583) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Most értem haza,hüleséget kérdeztem sorry.
Igen a dunenel kimerül a HDMI cec a bement választásnál meg a ki be kacsolásnál.

(#586) dh66e válasza djnice (#583) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rákérdeztem a magyarországi forgalmazónál.Ennyit tud a dune hdmi cec kezelés ügyileg és nem is valószínű hogy nagyon törik majd magukat a fejlesztők hogy megoldják.Ez van.

(#587) djnice válasza dh66e (#586) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, ez elég érdekes hozzáállás... Nem lenne nagy munka megcsinálni rendesen, szinte minden linuxos eszköz tudja.

(#588) dh66e válasza djnice (#587) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Főleg ha már tartalmazza egyszer egy projekt.Tényleg fura. :U

(#589) meke11


meke11
aktív tag

Sziasztok!

A Dune TV-102-m nem akarja felismerni a 2 GB-os WD MyBook-om. A MyBook-on van egy swap meg egy ext4 partíció, ami tele van néznivalóval. Mi lehet ennek az oka?

Előre is kösz!

(#590) meke11 válasza meke11 (#589) üzenetére


meke11
aktív tag

Addig eljutottam, hogy felismeri a HDD-t, a két patricióval, De mindkettőre azt írja, hogy "nem elérhető". A rendszer megkérdezi, hogy formázhatja-e? Szerintem a Ext4-gyel lesznek a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#591) dh66e válasza meke11 (#590) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Formázd le a dune-el.

(#592) meke11 válasza dh66e (#591) üzenetére


meke11
aktív tag

Ez az amit nem szeretnék, mert mi lesz a sok néznivalóval a vinyón.

(#593) dh66e válasza meke11 (#592) üzenetére


dh66e
Topikgazda

jah vagy úgy. :O
így nehéz lesz megoldani. :U

(#594) meke11 válasza dh66e (#593) üzenetére


meke11
aktív tag

Nincs valami szervíz file az ilyen problémákra az orosz fórumokon?
Esetleg plug-in?

(#595) dh66e válasza meke11 (#594) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs,emlékeznék rá.

(#596) meke11 válasza dh66e (#595) üzenetére


meke11
aktív tag

kösz!

(#597) festina10


festina10
tag

Sziasztok!
Segitsegeteket szeretnem kerni, vennek egy Dune HD TV-102w-t mi a tapasztalat vele?
Van egy Zyxel Nasom azt latna?
Alapbol van benne Jukebox? vagy kulon progival megoldhato?

(#598) dh66e válasza festina10 (#597) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jukebox nincs egyetlen Dune-re sem csak külön viszont abból van pár lehet válogatni.
Dts-t nem keveri le stereora erre figyelj ha tv-n szeretnéd hallgatni.Erősítőre továbbküldi a dts-t..

(#599) festina10 válasza dh66e (#598) üzenetére


festina10
tag

koszi!
ezt nem tudtam, akkor felejtos, mert tv-n hallgatnam!

(#600) festina10 válasza dh66e (#598) üzenetére


festina10
tag

Azt néztem, hogy a filmjeim többsége vagy sztereo vagy ilyen audio kiterjesztésű: Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 384kbps [Audio]
Ezt áttudja rakni tvre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.