Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Botos Marci válasza vvili (#899) üzenetére

Köszi hogy válaszoltál.
Egyébként a Popi úgy általánosságban is "lassabb" mint pl. egy Dune lejátszó vagy csak a filmkezelésnél észrevehető?

Üdv Marci

(#902) vvili válasza Botos Marci (#901) üzenetére


vvili
csendes tag

Inkább csak médialejátszás volt lassú,de az nagyon idegesítő volt számomra.De a fórumokat olvasva mások is szidták ez miatt.

(#903) dh66e válasza vvili (#897) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez sokaknak segíthet a választásban de nem itt. :)
Ide nyugodtan bemásolhatod.[link]

B.Ú.É.K mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#904) vvili válasza dh66e (#903) üzenetére


vvili
csendes tag

Igazad van,átmásolom.

(#905) Botos Marci

Dune HD TV 303D lejátszónál a Jukebox funció sehogy sem megoldható?

Üdv Marci

(#906) dh66e válasza Botos Marci (#905) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mire gondolsz?

(#907) nfsu17 válasza Botos Marci (#905) üzenetére


nfsu17
veterán

(#908) Botos Marci válasza nfsu17 (#907) üzenetére

Igen pl arra működik?

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#909) nfsu17 válasza Botos Marci (#908) üzenetére


nfsu17
veterán

szerinted mi a videó címe?
yaDIS demo with DUNE
igen, működik

(#910) Botos Marci válasza nfsu17 (#909) üzenetére

Esetleg egy kicsit tudnál bővebben írni?
Gondolok itt arra hogy pl.ingyenes-e ,sorozotaknál is működik-e ,esetleg zene fájloknál?
Vagy tudsz linkelni egy részletesebb leírást?
Előre is köszönöm

Üdv Marci

(#911) nfsu17 válasza Botos Marci (#910) üzenetére


nfsu17
veterán

-ingyenes
-igen
-szerintem nem

[link]

(#912) Botos Marci válasza nfsu17 (#911) üzenetére

Esetleg van személyes tapasztalatod a programról?

Üdv Marci

(#913) nfsu17 válasza Botos Marci (#912) üzenetére


nfsu17
veterán

van
minden jó, de hamar elmúlt az illúziója.
mivel mindig manuálisan kell exportálni a dune-re, ezért naponta/hetente macerás.
viszont arra jó, hogy ha jó sok filmed van, egyszer megcsinálod és ha nem piszkálod, akkor lesz egy szép gyűjteményed, aztán ha jön valaki, lehet mutogatni neki

(#914) decibeldrag


decibeldrag
tag

Boldog Új Évet Urak!
Azt szeretném tudni, hogy Kinek mi a véleménye-, tapasztalata a Dune HD duo max-ról?!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#915) dh66e válasza Botos Marci (#908) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezt próbáltad? Nagyon egyszerű és mindig friss lesz az adatbázisod mert nem kell vele sokat babrálni némi beállítás és működik.Persze nem tökéletes pl. az ISO fájlokat nem látja.

(#916) Botos Marci válasza dh66e (#915) üzenetére

Nem próbáltam még mivel még csak most szeretnék médialejátszót venni a jövőhét folyamán :)

Üdv Marci

(#917) dh66e válasza Botos Marci (#916) üzenetére


dh66e
Topikgazda

oh bocsi ez kimaradt nekem.
Akkor hogy képbe legyél ha még esetleg nem lennél ez ügyben röviden vázolom a jelenlegi helyzetet.
Szóval,gyári katalogizáló nincs a dunekre illetve most már van de fizetős formában.
Külsők közül pedig számos elérhető amiket pc-n kell szerkeszteni és utána exportálni(zappiti,yadis,movienizer,dfi).
Az emplexerben az a jó hogy egyszeri beállítás után( megadod a könyvtárat-mappát ahonnan beolvassa a filmeket ,képeket, zenéket) és mindig frissíti automatikusan az adatbázist szóval nem kell exportálgatni.Hálózaton keresztül is jól használható (nfs/samba vagy éppen http).Legfőbb hátránya viszont mindegyiknek hogy állandó pc kapcsolat kell az emplexernél viszont ha van nas akkor ez nem feltétel.

(#918) Botos Marci válasza dh66e (#917) üzenetére

Köszönöm szépen a leírást

Amit még mindig nem sikerült eldöntenem hogy a DUNE HD TV303D vagy a MEDE8ER MED600X3D lejátszót vegyem
MEDE8ER javára szól az olcsóbb ár ,5év gari,beépített JUKEBOX,jtöbb fájlformátumot visz,viszont ami számomra még mindig kérdéses a képminőség a Dune HD lejátszóhoz képest.(Realtek vs Sigma)
Egyszerűen nem találok sehol összehasonlítást
Mi a véleményed?

Üdv Marci

(#919) dh66e válasza Botos Marci (#918) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Most a napokban írta itt egy "nagyfelhasználó" hogy a sigma véleménye szerint tisztább képet ad amint a realtekes kollégák.Ez lehet szubjektív de lehet valós is.Nekem edig csak sigmas készülékeim voltak.
Mede8er biztos jó lejátszó és nagyon sok érv szól mellette,de nem foglak a dune-ről sem lebeszélni mert jó lejátszók a hátránya hogy a gyári extra ficsőrőkben viszont gyenge (nincs you tube és egyéb olyan alkalmazások amelyek manapság népszerűek a smartot kedvelő userek körében.Azért nem reménytelen a dolog mert moddolt formában elérhető sok minden ami viszont sok kompromisszumot követel meg.
Mivel nekem a lejátszó a filmnézéshez van rendelve ezzel a részével maradéktalanul elégedett vagyok e fentiek nem elsődleges szempontok,bár a you tube-ot egyre többször használom.
Neked kell dönteni.

(#920) Botos Marci válasza dh66e (#919) üzenetére

Engem az extra ficsőrök nem igazán érdekelnek.
Ami fontos egyszerűen kezelhető legyen,"jó" képminőség legyen mivel főként 2D és 3D iso lejátszására fogom használni,továbbá egyenlőre csak hálózaton összekötve használnám itt viszont fontos hogy az ISO fájlokat letudja játszani,(jukebox nem elengedhetetlenül fontos)

Neked egyébként milyen lejátszód van?

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#921) dh66e válasza Botos Marci (#920) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune smart B1 ami kb 4 éves széria.
ISO-t a mede8er vígan viszi a 3D képes dune-ök 303D ill.,Base 3D nem tudom hogy kezelik e.Erre rá kell kérdezned akár itt is hogy tutira menjél.
Menüt viszont nem fogsz kapni az újabb lejátszókon-persze csak ha ez fontos neked.
A mede8er lejátszók topicjában pedig arról is meg lehet tudni gondolom mindent.

[ Szerkesztve ]

(#922) vvili válasza Botos Marci (#920) üzenetére


vvili
csendes tag

Nekem 3D iso-m nincsen ezért erről nem tudok nyilatkozni.A BD menüvel kapcsolatban pedig,a Mede8er meg tud jeleníteni egyszerűbb nem jávás menüket,de a fórumokat olvasva ez 3D iso-nál már nem működik, mert akkor nem indul el a film.Tehát csak akkor játszható le a 3D iso,ha az opció ki van kapcsolva.
Egyébként egy láma kérdés.Miért ragaszkodsz az iso lejátszáshoz?Számítógépen nem egy nagy kaland a kibontása.Szerintem.

(#923) Botos Marci válasza vvili (#922) üzenetére

Nem létfontosságú de mindenféleképpen előny lenne.
Neked mivel van mindkét lejátszóval tapasztalatod mennyivel jobb a kép a Dune-ben?Tisztába vagyok vele hogy ez nagyon szubjektív dolog de mivel nem tudom előben megnézni őket egymás mellett ezért a te véleményed nagyon fontos.Továbbá véleményen szerint nincs más érv ami a Dune mellett szólna és azért majnem 50% felár nem mindegy

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#924) vvili


vvili
csendes tag

Még egy-két apróság,ami lehet hogy számít valakinek.A Mede8er lejátszókat nem lehet készenlétbe kikapcsolni mint a Dune-t,ami annyit tesz,hogy legalább 1/2 perc amíg betöltődik a szoftver.Ez a Dune-n sokkal gyorsabb (persze csak készenlétből).Ez nem baj,de számolni kell vele.A MED távirányítója egy jól használható darab jó gombvilágítással,de sajnos hajlamos a recsegésre-ropogásra.Ez nem egyből újkorába jelentkezik,de 1/2-1 év múlva már zavaró lehet.

(#925) nfsu17 válasza vvili (#924) üzenetére


nfsu17
veterán

és a med tud 10s-os léptetést vissza/előre?
úgy tudom nem.
a dune tud.
nekem pl ez fontos

(#926) vvili válasza Botos Marci (#923) üzenetére


vvili
csendes tag

Mint ahogy írtam is 50-55"-ig elmegy,de egy projihoz már biztosan Dune-t vennék.Én 40"-on nézem,nekem ekkora méretben is jobban tetszik a képe a Dunének,pláne ha már egy 720p videót nézek.De ne gondoljál egetverő különbségre,ezek nagyon apró eltérések.

(#927) vvili válasza nfsu17 (#925) üzenetére


vvili
csendes tag

Nem tud,de ellenben a távirányító nyilaival annyit lépsz előre amennyit akarsz.Ez lehet 5,10,18,22 mp,de lehet 1 óra is.

(#928) dh66e válasza vvili (#927) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Annyit tegyél meg légyszi hogy az 5 percen belüli hozzászólásaidat a szerkesztés gomb használatával egybe sűríted.Köszi!

(#929) vvili válasza dh66e (#928) üzenetére


vvili
csendes tag

Rendben.

(#930) pedro7


pedro7
tag

Olvastam itt egy-két hozzászólásban, hogy a régebbi dune modellek nem tudják a " hd hang"-ot ?
Ez pontosan milyen formátumra vagy készülékre vonatkozna ?

(#931) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok volna egy olyan problémá Dune hd Base 3d meg szeretném adni neki az elérési utat forrásoknál de sehogy se sikerül! Irna nekem valaki egy helyes utat neki hogy müködik!
/workgroup/kissdani-pc/e:/filmek egy példa de igy nem müködik!
Kell valami még elé? Vagy más formába kell?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#932) vvili válasza pedro7 (#930) üzenetére


vvili
csendes tag

A Dune HD TV101, 301 modelleknél néhány műsornál (mkv,m2ts) a hd hangok menet közben kihagytak.Voltak olyan anyagok,aminél nem jelentkezett a hiba.A DTS vagy DD hangoknál nem volt ilyen gond.

(#933) dh66e válasza pedro7 (#930) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune 101,102 melyeknél a dts lekeverés okozhat gondot ill connectnek is van szériája mely nem képes ezt megtenni.HD hang problémákról pedig itt érdemes olvasni kérdezni.

(B)(#931) kissdani(/B)

Itt minden le van írva de csak akkor tudod olvasni ha regelve vagy.

[ Szerkesztve ]

(#934) kissdani válasza dh66e (#933) üzenetére


kissdani
senior tag

Igen regelve vagyok és néztem is megtennéd hogy leirod pontosan hol mert nem találom.
Melyik cim alatt van?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#935) dh66e válasza kissdani (#934) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Terméktámogatás alatt ezen a címen
SMB (Samba) fájlmegosztás beállítása számítógépeken [2012/04/11]

[ Szerkesztve ]

(#936) kissdani válasza dh66e (#935) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a segitséget sikerül!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#937) Technoman


Technoman
őstag

Egy nagyon hülye kérdésem lenne. Ha jól látom a Dune 303-ason van USB Slave.
Ha számtech ismereteim nem csalnak, akkor ez azt jelenti, hogy hozzákötve a laptophoz, tudok másolgatni a Dune és a laptop között (úgy látja a Dune a gép, mint egy külső vinyót)
De, a Dune-re kötött külső vinyók esetében is műxik ez, és ebben az esetben milyen sebességgel másol??
Ez azért fontos, mert jelenleg csak úgy tudok másolni (Dune-ra kötött vinyó vs. laptop), hogy hálóba kötöm őket (LAN), de így csak 6-8 MB/s a sebességem. Ennél az "iramnál" viszont néha be szoktam aludni, főleg ha 50 Gb-t mozgatok át. Egy gyorsabb elérésre lenne szükségem.

(#938) Dorian válasza Technoman (#937) üzenetére


Dorian
félisten

Megfogod a külső vinyót, odaviszed a laptophoz és átmásolod ami kell. max venni kell +1 usb kábelt, hogy azt ne kelljen a Dune seggéből kibányászni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#939) nfsu17 válasza Technoman (#937) üzenetére


nfsu17
veterán

úgy tudom NEM működik külső winyók esetén, csak ha belső hdd van benne.
igen, ez a sebesség engem is kiborít, szerintem ezen csak egy NAS segítene.

(#940) Multibit válasza Technoman (#937) üzenetére


Multibit
veterán

Egy gyorsabb elérésre lenne szükségem.
Vegyél egy olcsó NAS-t! Nem kell másolgatni, hanem hálózatról lehet játszani a filmeket. Elvégre erre jók igazán a hálózati media playerek :K

(#941) Technoman válasza Dorian (#938) üzenetére


Technoman
őstag

Dorian Kösz a választ, de pontosan ezt nem akarom. Mivel, már annyiszor húztam ki/be a vinyóból/Dune-ből az USB vinyó kábeleket, hogy attól félek, kh-s lesz a csatlakozó. Nem hiszem, hogy az USB port napi 3-4x ki/be húzogatásra lenne tervezve. A másik ok meg, valahogy nem sikerül sosem biztonságosan leválasztanom a külső meghajtót a Win 8-ról (tudom, mindeki azt mondja, hogy húzzam ki nyugostan, de nem akarom, hogy elszálljonak a vinyóim)
Multibit/nfsu17Kösz az ötletet, de sajna ez már nem játszik nálam, mivel most tankoltam fel magam 2x4 TB vinyóval (WD My Book).

[ Szerkesztve ]

(#942) Botos Marci

Valaki segítene NAS témába gyorstalpaló jelleggel full kezdő vagyok a temában☺

Üdv Marci

(#943) dh66e válasza Technoman (#941) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pedig az tök jó lenne egy két lemezes nasba. :)
Egyébként Nas témában én is kezdek nyitott lenni már teljes a káosz a külső vinyóimmal.Annyit tudok hogy a sinology ami ajánlott persze ezek a legdrágábbak.További bevált modelleket is szívesen hallanék.

[ Szerkesztve ]

(#944) Multibit válasza Technoman (#941) üzenetére


Multibit
veterán

Én bohockodtam kb. 2 évig az "idehurcolom, odamásolom" dologgal. Elegem lett belőle egy életre.
Pl. egy ZyXEL NSA325v2 kiszolgálja bármelyik mediaplayert. Két lemez tehető bele, olcsó, gigabites LAN kapcsolatra képes, lehet vele torrentezni (normális sebességgel, nem amolyan mediaplayeres módon). LAN-ból és internet felől is elérhető.

(#945) adodaniel


adodaniel
őstag

Nem kapcsol be a lejátszóm (B1). Tegnap a yadis-szal szórakoztam, be is raktam a mappáját automatikus indításba a külső vinyóról. Ma bekapcsoltam úgy, hogy a külső merevlemezt nem és mintha befagyna. Nagy sokára reagál a tálca kinyitásra és a kikapcsolásra, de képet nem ad. Főkapcsoló le-, ill. felkapcsolása után bejön a Dune logó, amíg bootol, de utána semmi. Hogy lehet valami hard resetet csinálni rajta? :F

Audio CD-t berakva lejátssza, de kép nincs továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#946) dh66e válasza adodaniel (#945) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tippek:
Nem lett elnyomva véletlenül a mode gombbal a képernyó kimeneti freki?Azt próbáld meg esetleg hogy mikor bekapcsol akkor elkezded egyenként nyomni a Mode gombot(bekapcs gomb mellett)hátha beugrik a kép.
Amennyiben ez nem segít akkor kábel csere(gondolom most hdmi van rajta) nézd meg sima rca-val is mit csinál.
Van service fájl ami reseteli a lejátszót de ahhoz el kéne jutni a források menüpontba hogy elindítsd vagy....ezen még gondolkozom.

(#947) blakey válasza dh66e (#946) üzenetére


blakey
titán

Ha van okostelefonja vagy tabletje akkor a Dune app--al el tudja indítani a szervízfájlt vagy bármit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#948) dh66e válasza blakey (#947) üzenetére


dh66e
Topikgazda

igen az jó lehet .

(#949) adodaniel válasza dh66e (#948) üzenetére


adodaniel
őstag

Közben megjavult. Kb 1 órát volt áramtalanítva és utána működött. Ezt a szervízfájlos dolgot azért leírnátok vész esetére?

(#950) dh66e válasza adodaniel (#949) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ja hogy nem volt teljesen áramtalanítva.....
Terméktámogatási oldalon van fent egy reset service fájl azzal életet lehet lehelni bele ha nem hardveres a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.