Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) liszi70 válasza nfsu17 (#200) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én úgy tudom, 24p esetén a tévé 96Hz-en megy, 25p és 50i esetén 100hz-en, 23,976 esetén 95,904Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#202) Patice válasza liszi70 (#201) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tudja az adott TV az általad írt frissítéseket.

96 Hz-et nagyon ritkán látok csak TV-k speckóiban, főleg magasabb kategóiában csak. 100 Hz (valós) is inkább ott jellemző.

Átlag TV-k 50-60 Hz-en mennek max. A 24p-t is pull-down-nal jelenítik meg 60 Hz-en.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#203) liszi70 válasza Patice (#202) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha tudja az adott TV az általad írt frissítéseket."

Szerintem a kifejezetten 50 Hz-es tévéket leszámítva, a ma kapható tévék döntő többsége tudja a 100hz képfrissítést. A plazmák biztosan, még a legalapabb HD Ready is.

(#204) nfsu17 válasza liszi70 (#203) üzenetére


nfsu17
veterán

de milyen az a 100Hz?
igazi, vagy a "villogtatós", vagy a "kiszámolós"?

én anno 17"-os valós 75Hz-es monitorról váltottam 60Hz-es monitorra és a filmnézést abba is kellett hagynom, mert annyira szokatlan volt.

a tévém meg nem mai darab, 200Hz-esnek van mondva ha minden igaz, de ha kikapcsolom a motion plust (képkockabeszúrás), akkor ez egy sima 60Hz-es "monitor". Vagy 50Hz-es tévé.
Úgy, ahogy anno a monitor tudta a 75Hz-et valósan, ez a tévé sose fogja "úgy" tudni még a 100Hz-et sem, nem hogy a 200-at.

[ Szerkesztve ]

(#205) Patice válasza liszi70 (#203) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennek szerintem nézz utána... :)) Mindegy, hogy LCD vagy Plazma, a középkategóriáig nem nagyon fogsz VALÓS 96 meg 100 Hz-cel találkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#206) liszi70 válasza Patice (#205) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tisztázzuk, hogy Te mit értesz VALÓS alatt.

[ Szerkesztve ]

(#207) Patice válasza liszi70 (#206) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt a frekvenciát, amivel valóban frissíti a készülék a képet, nem azt, amit kreál...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#208) liszi70 válasza Patice (#207) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rendben van.

"Mindegy, hogy LCD vagy Plazma, a középkategóriáig nem nagyon fogsz VALÓS 96 meg 100 Hz-cel találkozni."

Mutatsz nekem egyetlen olyan televízió-készüléket, ami a te fogalmaid szerint VALÓS és nem interpolált, (szóhasználatoddal élve "kreált") 100Hz-et jelenít meg? Én nem tudok ilyenről a legfelső-felső kategóriában sem, hiszen a 24-25p-ből vagy 50i-ből csak valamelyik interpoláló eljárással lehet 100Hz-et csinálni, ezt pedig a legtöbb mai tévé tudja, a plazmák alja is, és a nem 50Hz-es LCD-k is. Megint más kérdés, hogy milyen minőségben interpolálnak, de a 96-100Hz elérésére tudomásom szerint nincs más mód.

(#209) Patice válasza liszi70 (#208) üzenetére


Patice
nagyúr

Utánanéztem az állításomnak, mert elbizonytalanodtam, hogy mostanában hogy is vannak már ezek a frissítési frekik, meg minden: egy jó kis leírás angolul: link.

A linken a cikk első oldalán van két táblázat, abban (szerintem) korrektül le van írva, hogy melyik TV hány HZ-en megy. Erre gondoltam VALÓS képfrissítés kifejezés alatt.

A többivel egyet értek és így is van. A megjelenítő panel frekvenciájához interpolációval kell az elektronikának plusz képeket gyártani, de a lényeg itt van.

A köztes képkockákat lehet interpoláció nélkül többször felvillantani, vagy a szappanopera effektushoz az elektronika számolhat köztes képkockákat, ami vagy bejön valakinek, vagy nem.

És ehhez az egészhez jön még hozzá a blacklight blinking, amikor a háttérvilágítást elkezdik nagy frekvencián villogtatni mindehhez. Na akkor jönnek ki a 800 meg 1200-as frekvenciák. :DDD

Ha konkrét példát akarok hozni, akkor ez a TV a linkelt cikk alapján VALÓS 50Hz-en megy. Ez a TV meg VALÓS 100 Hz-en.

Elismerem az árkategóriát már szarul lőttem be. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#210) liszi70 válasza Patice (#209) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha konkrét példát akarok hozni, akkor ez a TV a linkelt cikk alapján VALÓS 50Hz-en megy. Ez a TV meg VALÓS 100 Hz-en."

És én mit írtam? :) : "Szerintem a kifejezetten 50 Hz-es tévéket leszámítva, a ma kapható tévék döntő többsége tudja a 100hz képfrissítést."

Természetesen a mai napig vannak 50Hz-es LCD-k, de a döntő többség már nem olyan.

Az is ténykérdés, hogy a plazmák mindegyike 100Hz-es panellal rendelkezik, még a legalapabb HD Ready is, és ezeken a 23,976 az 95,904Hz-en, a 24p az 96Hz-en, a 29,97 az 59,94Hz-en, a 30 az 60Hz-en, az 50 pedig 100Hz-en jelenik meg. (Kivételt képez néhány F-sorozat előtti Samsung HD Ready modell, ami nem tudta a 23,976-ot, de az F-től már azok is tudják.)

(#211) Patice válasza liszi70 (#210) üzenetére


Patice
nagyúr

Besimertem, hogy tévedtem... :))

Leragadtam 2010-ben, amikor a TV-met vettem. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#212) liszi70


liszi70
nagyúr

Hogy on is legyek, meg már régóta terveztem megkérdezni.

Dune HD Max-om van, amit tudatosan nem frissítettem mióta megvettem, van bennem némi félelem az új firmware-ek nem ritkán káros következményeitől, meg különösebb hibajelenséget, de még bosszantóságot sem tapasztaltam a Dune-n, ami a frissítésre sarkallt volna. De most megfordult a fejemben, hogy megteszem, legalább másfél éves szoftver van rajta.
Azt kérdezném, hogy van-e bármilyen, még ki nem javított hibajelenség, amit a legfrissebb szoftver okoz? És az időjárás widgetet leszámítva milyen változást, esetleg javulást hoz a frissítés az 1-1,5 éves firmware-hez képest?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#213) dh66e válasza liszi70 (#212) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom van e itt olyan aki majd konkrétan válaszol majd neked ezzel a típussal kapcsolatban,de annyit mondhatok nyugodtan frissítsd a lejátszód fw-ét mert bármikor visszatérhetsz a korábbi fw-re.
Általánosságban nem jelenthető ki hogy jobb e egy frissítés vagy rosszabb mert ez a dunenél nagyon típus függő az egyiken jól működik egy funkció a másikon meg meg se moccan.
Nézd meg hogy mi működik és mi nem nálad a mostani fw-n aztán el tudod dönteni hogy marad az új vagy visszatérsz a korábbi változathoz.
A pluginjaid-ha vannak fent- ugyan úgy megmaradnak a beállítások is.Persze lehet hogy egy régebbi plugin nem fog jól vagy egyáltalán működni ez benne van a pakliban.
Nekem Smart B1-nél pár korábbi fw-hez képest sokat javítottak így a legújabb "stable" fw van fent most.

[ Szerkesztve ]

(#214) liszi70 válasza dh66e (#213) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem Smart B1-nél pár korábbi fw-hez képest sokat javítottak így a legújabb "stable" fw van fent most."

Akkor nyert ügyem van, mert az egész Smart sorozat, meg a Max, és Duo ugyanazt a szoftvert igényli. Lényegében csak a "felszereltség" más, a beltartalom tök ugyanaz.

Köszönöm, akkor frissítek!

(#215) lemmy9 válasza liszi70 (#214) üzenetére


lemmy9
őstag

Frissíts nyugodtan, minden műkődik tökéletesen az újakon is.

Szerintem!

(#216) blakey válasza liszi70 (#214) üzenetére


blakey
titán

Nekem HD DUOm van, bátran frissíthetsz, jobb az új mint a 1,5 évvel ezelőtti, legalábbis nekem, februárig a 2012 októberi (talán) firmware volt, de a legújabb stable-el semmi bajom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#217) nfsu17 válasza liszi70 (#212) üzenetére


nfsu17
veterán

303D-n jó a legutolsó b5 (de nem a legfrissebb sw ez), javították azokat, amiket hiányoltam pár korábbi sw-ben.
Bár ebben az elalvás még mindig nem megy.

Viszont nem lehet visszamenni b4 elé, ha valami balul sülne el, azt hiszem b5 legelső, amire vissza lehet menni.
b3 meg már teljesen esélytelen....nálam

[ Szerkesztve ]

(#218) liszi70


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm nektek! Még egy konkrét kérdésem van, a BD-menüvel mi a helyzet a frissítés után?

Egyébként most néztem :

Aktuális firmware 121018_0846
Új firmware 140223_0132_b6

Köszönöm!

(#219) szagabor válasza akisbandi (#196) üzenetére


szagabor
tag

Tényleg szuper ez a program, csak nekem egy dolog hiányzik belőle!
Nem tud esetleg valaki egy olyan megoldást hogy valami hasonló módon a készülékre rakott torrent file elindítható lenne?

(#220) lemmy9 válasza liszi70 (#218) üzenetére


lemmy9
őstag

"a BD-menüvel mi a helyzet a frissítés után?"

Ugyanúgy működik, mint a régiekkel.

Szerintem!

(#221) dh66e válasza szagabor (#219) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amennyiben távolról(munkahely,egyéb) akarod kezelni a torrent fájljaidat akkor az LTU-t kell felraknod de ez Linux-ra készült és nem olyan egyszerű a használata kezdőknek.
Amennyiben otthon a gépről akarod kezelni akkor torrent klienst bekapcsolod a dune-n.
Total commander hálózati részében megkeresed a DUNE mappában a meghajtót és a '.btpd' könyvtárba bemásolod a torrent fájlt és mehet a letöltés.
Természetesen arra figyelj hogy a Beállítások-Egyéb-Energiagazdálkodás menüpontban a készenléti állapot legyen kiválasztva hogy folyamatos legyen a le ill fel töltés.Továbbá a Beállítások-Programok-Torrentkliens menüpontban állítsd be amit kell.

(#222) liszi70 válasza lemmy9 (#220) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm, akkor frissítek, több kérdésem nincs! :)

(#223) vilga válasza dh66e (#221) üzenetére


vilga
tag

"a .btpd' könyvtárba bemásolod a torrent fájlt és mehet a letöltés."
Na itt elakadt a tudományom: ugyanis a fenti mappában van még egy torrents mappa amiben viszont egy negyven karakterből álló betű-szám kombináció van torrentenként, nos az ide bemásolástól nem indult el a letöltés :F /dune 101/
pedig érdekelne: hogy annyi időre sem kell bekapcs. a tv-t amíg a kliensbe beillesztem a kölcsönzést

[ Szerkesztve ]

(#224) szagabor válasza dh66e (#221) üzenetére


szagabor
tag

Én sajnos nem találtam meg a '.btpd' mappát sem:
A total commander hálozati részén látom a DUNE-t A PC. ről pluszba csak egy: $RECYCLE.BIN , és System Volume Information mappákat és egy dune_folder.txt file-t látok. Hol kellene megtalálnom a '.btpd' mappát?
Amúgy ez az LTU-s dolog is érdekelne ha lenne valami jó magyar leírás ,mert sajnos a LINUX-hoz nem értek.

(#225) vilga válasza szagabor (#224) üzenetére


vilga
tag

a dune-re dugott külső hdd gyökérkönyvtárban van, de a pc felől nézve rejtett, TC-ben nem tudom hogy látszik, pclinuxos-t használok

(#226) dh66e válasza szagabor (#224) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mert ahogy vilga is írja a gyökérkönyvtárban van csak be kell állítani a TC-t és látszani fog. :)
Total Commander-Beállítások-Általános beállítások-Képernyő opciónál nyomj egy pipát a
"Látszik a rejtett/system fájl(csak szakembereknek)" sorhoz.Ezután megjelenik majd a btpd és ez alatt a torrent mappa is.

(#223) vilga

Az LTU-val kapcsolatban volt szó párszor a médialejátszós topicban keresővel tuti megtudod hogy kit kell keresned.Sajnos a Linux nem az én asztalom szóval ebben nem tudok segíteni.Egy orosz leírást tudok neked linkelni de gondolom azzal nem vagy sokkal előrébb bár képek is vannak hozzá amin levezetik a mit és hogyant.

(#227) szagabor válasza vilga (#223) üzenetére


szagabor
tag

Már megtaláltam az említett könyvtárat, de én is így jártam !
Hiába rakom be a torrent fájlt nem indul el a letöltés ( dune d1 ).
Mi nem csinálunk jól valamit "vilga" kollégával vagy félreértettünk valamit?

(#228) dh66e válasza szagabor (#227) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dunen elindítottad a torrent klienst?

(#229) lemmy9 válasza szagabor (#227) üzenetére


lemmy9
őstag

Próbáld leállítani, majd újraindítani a torrent klienst.

Szerintem!

(#230) szagabor válasza lemmy9 (#229) üzenetére


szagabor
tag

Sajnos ezek sem vezettek el a megoldáshoz :((

(#231) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Nézze már meg valaki akinek fent van a SleepWake plugint hogy a nyári időszámítás nem e cseszte el a plugint.
A legfontosabb hogy ne frissítsetek a 2.0 verzióra-ha felkínálja indításkor- mert nem működik és a korábbi változatot is használhatatlanná teszi jelen állás szerint.
Az is lehet hogy a korábbi (1.0) verzió se fog működni a nyári időszámítás miatt.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#232) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

AVX-es kollégának tud valaki segíteni?

"Rádugtam USB-n egy USB 3.0-ás 3TB-os WD vinyót a Dune Base 3.0-ra.
A könyvtárak fele nem fehéren (megnyitható tartalom) hanem szürkén jelenik meg (nem megnyitható).
Szerintetek mi okozhatja ezt? Elég zavaró..."

Üdv

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#233) dh66e válasza mivamma (#232) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Megkéne próbálni a dune-n formázni a merevlemezt hátha.

(#234) mivamma válasza dh66e (#233) üzenetére


mivamma
senior tag

Gondolhatod, hogy ezt akarja elkerülni :DD

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#235) vilga


vilga
tag

Esetleg az ékezetes ill. hosszú magánhangzók és speciális karakterek mellőzése :F csak mint egy lehetőség...
Egyébként az ext fájlrendszer több nyűgösködésre gyógyír DUNE estén, csak hát a linux....

(#236) dh66e válasza mivamma (#234) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Gondoltam rögtön. :U
Régóta használja ezt a vinyót?Talán egy töredezettség mentesítéssel(és társai) próbálkozhat.

(#237) Patice


Patice
nagyúr

Csak egy kis infó: Dune HD-TV301-esem mostanában egész megbízhatóan működik a 2014 Februári FW-rel. Remélem így is marad. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#238) dh66e válasza Patice (#237) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pedig emlékszem mikor ki akartad vágni. :)
Nagyon komoly presztízs veszteségei voltak a Dune-nek így el kellett gondolkozniuk hogy oda teszik e magukat és rendbe teszik a szoftvereket vagy elsüllyednek.
Egy szónak is száz a vége ha lassan is de dolgoznak. :)

Mindenkinek

Lenne megoldás egy butított you tube-ra ha van igény rá akkor megcsinálom nektek.Meg van más project is még. :K

(#239) Patice válasza dh66e (#238) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen. Nem ártott egy viszonylag stabil FW, mert amúgy jó készülék, sajnáltam volna emiatt csak úgy kidobni.

Inkább eladom. :D (De ezzel még várok, amíg a HTPC nem lesz hasonló mértékben jól használható.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#240) dh66e válasza Patice (#239) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Helyes! :D

(#241) gyeniko válasza dh66e (#238) üzenetére


gyeniko
őstag

Engem a youtube-bal összefüggésben az érdekel, hogy a Dune-im nem játszanak .flv fájlokat, ezen lehet segíteni?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#242) dh66e válasza gyeniko (#241) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Úgy érted hogy a you tube applikáció nem játssza le a .flv fájlokat?

(#243) gyeniko válasza dh66e (#242) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem tudom, mert a Dune-ken nem szoktam Youtube-ot indítani. Ellenben szoktam letölteni mesefilmeket, melyeket NAS-on tárolok és innen indítva nem játssza le egyik Dune sem (a leírás szerint nem ismeri a .flv-t).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#244) nfsu17 válasza gyeniko (#243) üzenetére


nfsu17
veterán

és ha átnevezed .mp4-re?
de nem hiszem, hogy a kiterjesztésen múlna, a videó kodeket nem szereti valószínű.
ugyanis az flv is csak egy konténer, abban lehet több minden.
én találtam egy .flv-t a gépemen és a 303d lejátszotta.
de biztos nem minden flv megy, úgy, mint ahogy mkv-ból is lehet jobb/rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#245) RGreen válasza mivamma (#232) üzenetére


RGreen
csendes tag

Ismert problémája a régebbi Dune lejátszóknak, hogy a 2TB-nál nagyobb USB-s NTFS-re formázott külső merevlemez használata problémás. Esetleg valami új firmware-el megpróbálkoznék, hátha javult a helyzet.

(#246) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Apró és remélem hasznos kis pluginra leltem a Dune-re csatlakoztatott merevlemez ellenőrzésére.
1.letöltöd a plugint.
2.ráteszed egy penre vagy merevlemezre a lényeg hogy olyan eszközre mely állandóan a Dune-ön csücsül.
3.nyomsz egy entert és már települ is valamint egy kis ablak jelenik meg a képernyőn.
4.Ezután megjelenik a csatlakoztatott eszközön az alábbi bejegyzés a Források-USB Meghajtó vagy a HDD :résznél.
hdd_smart_info.txt
melyet pc-n tudsz megnyitni legkönnyebben a hálózat segítségével.
hdd smart info

(#247) vilga válasza RGreen (#245) üzenetére


vilga
tag

DUNE 101-en: ERROR: unsupported product a hiba üzenet
Visszatérve az LTU-ra is, nem támogatja a 101 cpu-ja, ezáltal nem is települ, bár utána olvastam azért és lemondok róla mivel nem vagyok azért hű de nagy linux guru, és a leírásokban sűrűn szerepel, csak aki tudja mit csinál az mókolja mert könnyen levél nehezékké válhat /bár annak is kicsi :)/ beérem az alap klienssel is
Bár még csak 121018_0846-os FW-t használom: ebben még benne a youtub
UPDATE: bocsi nem Neked szántam hanem dh66e :U

[ Szerkesztve ]

(#248) dh66e válasza vilga (#247) üzenetére


dh66e
Topikgazda

rendszermemória van?

(#249) vilga válasza dh66e (#248) üzenetére


vilga
tag

a rádugott HDD- ből van lecsípve 4Gb

(#250) dh66e válasza vilga (#249) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor lehet a 101 ezt nem szereti valóban.

Mindenkinek:
roham léptekkel készül a you tube :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.