Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) djpundro válasza dh66e (#7000) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ilyen esetekbe egy topik gazdanak nincsen lehetösege kivenni ,ami neki nem tetszik?

Különben Bocs .Mondjuk engem nem zavarna .De elfogadom attol a kritikat .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7002) dh66e válasza djpundro (#7001) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs gond,de ilyenekért szólnom kell.Ez is a dolgom. :)

(#7003) djpundro válasza dh66e (#7000) üzenetére


djpundro
aktív tag

Töröld nyugodtan ,nem gond ahogy erzed .Mindenki a dolgat vegzi .Jo az ugy .Fönök mindenütt van .

amugy stemplar07 őstag eltünt teljessen .szolhatna valami jot .Valahogy kevesebb Dune s ember van ?
Közben a Zidoo oldalan keresgelik a Dune hibait .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7004) kokokka válasza djpundro (#7003) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem olvasd el még 1x azokat a hsz-eket! Senki sem keres semmit, csak valamit beakarsz magyarázni magadnak. Írom ezt úgy, hogy nincs Zidoo-m, mielőtt belekötnél, hogy miért védem. Mert nem védem, csak olvasgatok. Előttem is döntés áll, nem csak te vagy ilyen szerencsés.....

[ Szerkesztve ]

(#7005) djpundro válasza kokokka (#7004) üzenetére


djpundro
aktív tag

OLvastam , van ott rögtön 2 hozzaszolas meg nem csak ott az AV en is nagyon kivancsian a hibakat keresik .Tudom hogy nem Zidood van .Velem majdnem megvetettek .Hala istennek nem vettem meg .Kokokka vegyel eggyet .
En nem kötök beled .Te viszont mar egy parszor belem igen .
En birom ,nem vagyok könnyen sertödö.
Szerintem ebbe az irasomba is fogsz eleg hibat talani .Esetleg ez a hobid ?

Jelen pillanatba kilehet mondani a Dune a legjobb .
Itt Nemetorszagban is a Dune t dicserik .A nemet jol tudja mi a minöseg .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7006) djpundro válasza kokokka (#7004) üzenetére


djpundro
aktív tag

Különben mind a 3 kritika a Dune leszegyenlitesere iranyult .Nem tudom miert beszelsz ilyen negativul ellenem ,miert akarnak valamit is bemagyarazni magamnak ?Eggyaltalan nem tudom mit akarsz evvel mondani .Lehetnel pontossab is .

Kritika 1
Kritika 2
Kritika3

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7007) IP1954 válasza djpundro (#7006) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nem a teszteket és mások véleményét kellene olvasgatnod.
Az a lényeg, hogy neked mire van szükséged.
Bármit veszel, ha nem fedi le a használati szokásaidat elégedetlen leszel.

Kell-e Dolby Vision?
Kell-e HDR?
Kell-e 4K?
Kell-e belső winchester?
Kell-e (sok) USB 3.x csatlakozó?
Kell-e SD kártya hely?
Kell-e külső sata csatlakozó?
Kell-e hatásos képjavító?
Csak hálózatos lejátszást szeretnél valamilyen megosztásról?
Kell-e optikai kimenet?
Kell-e HDMI bemenet?
Kell-e Android?
. . .

Tudom, ide nekem az oroszlán is, de ...
Azt érdemes megvenni, ami tudja azt ami most vagy a közeljövőben szükséges.
Ha valamit csak évek múlva tervezel használni, akkor később sokkal jobbat kapsz.

Nálam 6 (4 Dune + 2 Apple Tv 4K) médialejátszó működik.
Plusz 2 tévének is kiváló médialejátszó képességei vannak.
Egy szimpla androidos csoda még van a szekrényben.
Egy másik szimpla androidos csodát tegnap ajándékoztam el.
Egy Dune android alapút egy éve adtam oda másnak.

[ Szerkesztve ]

(#7008) djpundro válasza IP1954 (#7007) üzenetére


djpundro
aktív tag

Latom szereted te is bespajzolni a dolgaid :)

Valamikor a regi 80 as evekben Vajdasagban nagyon sok kazettam volt ,Belgradbol rendeltem meg ,hetente jött az BASF Chrom kasetta ,ugy vartam mindeg , hogy ugyan hany kazetta jön most ,mejik es mennyi uj Remix ,vagy szam jön ki (lehet 1000 kasettam is volt ,nagyon szep idöszak volt az az idö ) hat vegül amikor a haboru elkezdödött mindent ott hagytam es akkor eladtam .Most sokszor ugy szeretnem egy Technics 3 Fejes Decckbe betenni es a nagy 20 kilos Pioneer erösitövel meghalgatni .Hat mar nem birom ,mert nincsennek mar meg .Iszonyuan sajnalom .

Tehat vannak nalad nagyon jo reszletek ,amiben eggyezek is veled.

De nalam a közmondas mindeg tartja " Az olcso husnak hig a leve "
Ezt en mindennel igy tartom .Nem mondom vannak azert kisebb elteresek ,de ha valamiert peldaul mar duplat fizetünk ,azert mar kapunk is Pluszban többet is .

Megy a Dacia is ,de van olyan is aki leterheli magat kölcsönnel es vesz Audi A6 ost peldaul .En sosem veszek hitelt ,en összegyüjtöttem az penzt es egy Toyota Avensinst vettem ,ceges 13000 km rel tavalyelött .De van masfajta is ,aki Audi A6 ost 180 000 KM rel megveszi .Nincs ra fedezete ,de lenyeg a mellrazas , hogy lasssak ,belülröl meg ugysem latszik mennyi km van benne .

Na evvel en azt akartam sugalni ,hogy en azert mindeg az arany közep utat tamogatom .

Több mind fel eve a haverom a Zidoo Z9x re felhivta a figyelmem hogy megkell gyorsan venni ,mert ez lesz a vilag legjobb lejatszoja .(hat ahogy kinez ennyi idö utan sem tud a hejzet magaslatan lenni a Zidoo es nem tud elöre lepni )

Most hogy az uj Dune kijött ,sokan frusztraltak lettek mert megvoltak gyözödve es abban hittek hogy a Dune se tudja megcsinalni ,mert az lehetetlen .
Most amikor feketen feheren ott van ,akkor meg jön a retorika ,Dune hazudik ,megmagyarazzak azt is hogy a szar nem büdös .

A valasztas minden embernel mas es nem vagyunk egyformak .Es nem szabadna megengedni masnak hogy az az embert befojasolja .

Es a vegen, igen ,azt veszek ami nekem tetszik es ebbe a pillanatban egy Dune a szivem vagya .Mondjuk a Dune HD Max Vision 4K jobban tetszene ,de maradok ,ahogy mondtam mar az arany közeputon .

Mindesetre itt vagyok most a Dune forumon es itt legalabb kilehet mondani , (persze vannak itt is akiknek nem tetszik a hozzaalasom ) hogy ,

Bekell ismerni ,megha nehez is ,hogy jelen pillanatban a Dune tette le a legtöbbet az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7010) IP1954 válasza djpundro (#7008) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ha most kellene Dune médialejátszót vennem, akkor a Dune HD Pro Vision 4K Solo lenne.
Szerencsére nem kell, mert nekem nem pont ez a kiépítés ideális.
Belső winchesterre és kijelzőre az előlapon nincs szükségem.
Csak HDMI kimenet és LAN csatlakozó kellene.
Esetleg optikai kimenet és WiFi, de azokat nagy valószínűséggel nem használnám.
A többi paraméter megfelel az elképzeléseimnek.
Bár még nincs sok DV anyagom, de az egy nagy előrelépés.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy csak eredetileg is DV módban készült számít.
A "felkonvertálásnak DV-re" nincs semmi értelme.

(#7012) djpundro válasza IP1954 (#7010) üzenetére


djpundro
aktív tag

"A "felkonvertálásnak DV-re" nincs semmi értelme."

Lenyegeben en meg ebbe az egesz Dolby Vision os FEL valamiben tenyleg nem vagyok megbizonyosodva ,hogy a Dune tenyleg kepes e ra ,azert is meg egy kicsit kivarok .
A masik ami a Dune nal zavar a gagyi Cover menü.De alitolag dolgozik egy uj felületen ,ha igaz Baris a nemetek felvettek a Dune sokkal a kapcsolatot es ezt igertek nekik .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7013) IP1954 válasza djpundro (#7012) üzenetére


IP1954
aktív tag

Semmi nem képes DV-t előállítani nem DV-s anyagból.
Korábban már írtam, hogy mit kellene kitalálni, de az lehetetlen.
A Dune DV-re felkonvertálás nagy valószínűséggel olyan mint a HDR-re felkonvertálás volt.

[link]

[link]

Ha DV képes lejátszót tervezel venni, akkor feltételezem, hogy van erre alkalmas tévéd is.
Manapság a jobb tévékben kiváló médialejátszó van némi megkötéssel.
Sajnos 100 Mbites hálókártyát használnak, de ez még megoldható.
A Panasonic csúcs tévéje nem hajlandó DTS-t lejátszani és továbbítani.
A Sony csúcs tévéje ígéri, de csak a "butább" DTS hangsávokat képes lejátszani.
Szóval első körben ilyen tévé birtokában a saját médialejátszóját használnám.

[ Szerkesztve ]

(#7017) djpundro válasza IP1954 (#7013) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ott az irasaim alatt irja mijen keszülekeim vannak.
Nagyon szeretem a Cover kinezetet ha van .Tv lejatszojanal olyan nincs.Ezert nagyon vacilalok a Dune meg a Zidoo között ,mert Dune most sokban elöre lepett ,de a Zidoo Cover resze sokkal szebb ,vagy megsem ?Nekem egyik sincs .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7018) djpundro


djpundro
aktív tag

A masik ,van egy kis hobort is az egesz hatammögött .

Sok eve mar ismerjük egymast DJNice vel , Skypen sokat vitazunk is es irogatunk es iszonyuan lealtunk egy teman a Medialetszokon es nagyon tud engem behatasolni ezen teren .Kihangsujozni akarom ,most nem ötet akarom ezert okolni ,mert tenyleg ert is hozza szakmai teren ,hanem ezzel arra szeretnek utalni , hogy ilyen semmin megakadok es nem tudok tullepni es hogy azt vegyek ,ami nekem tetszik .

Megvettem a hazat Burgenland ba is ,rengeteget beleinvesztaltam sosem tudott senki valamiben manipulalni ,mindeg magam esze utan mentem ,de itt a par 100€ os dolgokon leakadtam .

Most egy kicsit ez nem elmebaj ?Lehet .De sosem engedtem hogy valaki alazzon es kicsufoljon .En büszke vagyok amit az eletben elertem .

Ugyhogy veszek magamon eröt es hagylak benneteket a jövöben .
Többet nem irok be semmit .

:Y

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7019) IP1954 válasza djpundro (#7017) üzenetére


IP1954
aktív tag

Még az Apple TV 4K Infuse alkalmazásában is kikapcsolom a posztereket.
Pedig az valóban szép és jó működik.
Rendeld meg valamelyik Streaming szolgáltatást posztereket nézegetni.
Itt pl. jelenleg 15428 poszter van:

[link]

Nekem az ideális lejátszó egy fájlkezelővel indul, ahol egyetlen gombnyomással kiválaszthatom, hogy mit akarok nézni. Nem nyafog, hogy most éppen milyen módban van, videót hangot képet internetrádiót ... indít azonnal, ha kérem.
Ebben a Dune valóban jó.
Itt sem a kinézete számít, csak az egyszerű kezelhetősége és a képességei.
Kiemelném a Dune lejátszás közbeni navigációs képességeit, amit máshol nem találok.
A nyomjam röviden/hosszan/még hosszabban a gombot és elmegy valahová nem navigáció.

[ Szerkesztve ]

(#7022) kokokka válasza IP1954 (#7019) üzenetére


kokokka
őstag

Abban egyetértek veled, hogy a jó médialejátszó akkor felhasználóbarát, ha valóban elsőre tudja azt amit írsz. Hisz ez lenne a fő funkciója. De djpundronak is teljesen igazat adok, mert egy ilyen kaliberű, tudású és árú (és mindegy, hogy milyen márkanevű) médialejátszótól én is elvárom, hogy jól nézzen ki szoftveresen, hogy minél többet tudjon. És ebben benne van minden : a kezelőfelület, a boritókezelés, a zenelejátszó felülete, információs készsége, minden. Ha neki az egyik elsődleges szempont a Cover kezelés (nálam sem elhanyagolandó egyébként) akkor logikus, hogy erről az oldalról is próbál felelősségteljesen dönteni mielőtt megvesz valamit.

(#7023) IP1954 válasza kokokka (#7022) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nekem is fontos a kinézet, de nem az első szempont, és még a második sem.

Mivel állandóan változnak a formátumok és egyre nagyobb lesz a bitráta, nincs olyan médialejátszó, ami mindent kifogástalanul teljesít. Meg kell itt ott alkudni, vagy több médialejátszót kell használni.

Pl. az Apple TV 4K esetén szép a menü és Dolby Vision, de ott sem minden fenékig tejföl.

Nincs hangtovábbítás.

Az Infuse alkalmaz egy fura módszert. Kiemeli a magányos fájlokat, ha egyedül vannak a könyvtárban. Ha a nevük eltér a könyvtár nevétől, akkor kerülhet az elejére a végére vagy akárhová. Próbáltam a fejlesztőknek elmagyarázni, engedjék meg egy kapcsoló beállításával, hogy ez kikapcsolható legyen, és ne össze vissza jelenjenek meg a fájlok, de szerintem nem is értik a problémát.

(#7024) kokokka válasza IP1954 (#7023) üzenetére


kokokka
őstag

Persze igazad van, ezt írtam végül is én is : első a fő funkciók hibátlan, vagy közel hibátlan működése. A többi nekem sem az első és nem is a második, ahogyan neked sem. De legyen már pofás minden, én azt vallom :)

(#7025) nutfile válasza djpundro (#6985) üzenetére


nutfile
aktív tag

Természetesen te tudod, hogy mi kell neked, de én tuti nem adnék ki plusz pénzt egy winchesteres mediaplayerért, ha van NAS-om és még torrentezni is akarok. A NAS azért van, hogy akár folyamatosan menjen. (Nekem 2013 óta bírja a gyűrődést.) A médialejátszót szerintem nem erre tervezték.

(#7026) fecke78 válasza nutfile (#7025) üzenetére


fecke78
senior tag

nekema d1 ben volt 2 tb vinyó . egy idő után tele volt hibás szekciókkal , filmeknél kockásodás , akadás . Synology 918+ ot vettem , jelenleg 2x4 1x6 tb van benne de a 4 ik fiokba a lehető legnagyobbat veszem majd meg . Idáig bd 25 filmeket szedtem , de a mostani uhd filmek lazán vannak 60 gb is

(#7027) Papageorge


Papageorge
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.Megvettem a dune 4k vision solo-t, de a zoom nem működik rajta, rendesen, csak az x265 változatú filmén engedi a zoom-ot,de ott is csak eltorzítottan, a tv sajat képernyőméret beállítását pedig letiltja. Gondolom valami beállításbeli probléma lehet de én nem tudok rájönni hogy mi az.Hátha valaki találkozot már ilyennel.

(#7028) IP1954 válasza Papageorge (#7027) üzenetére


IP1954
aktív tag

Miért kell zoomolni, mi a célja?

(#7029) djnice válasza IP1954 (#7028) üzenetére


djnice
veterán

Ő is kifizette a teljes képernyőméretet :D

(#7030) Ribobon válasza Papageorge (#7027) üzenetére


Ribobon
tag

Dune HD Base 3.0 és Dune HD Base 3D lejátszókon rendesen ment a zoom, több gyárilag előre beállított profil szerint, de lehetőség volt egyedi méretet is beállítani, képet lehetett fel-le tologatni is.

ZIDOO X20-ban nem volt zoom, majd jött egy szoftverfrissítés, ami után lett.
Ez a zoom két gyárilag előre beállított profilt tartalmazott csak, egyedi állítás nem volt, a képet nem lehetett fel-le tologatni sem.

Jelenleg Zidoo UHD3000-et használok, abban nincs semmilyen zoom lehetőség.

Dune HD Pro Vision 4K Solo viszont ugyanolyan processzort használ, mint a Zidoo UHD3000, így nem biztos, hogy abban működni kell a zoomnak, bár szoftverből valószínűleg meg tudja oldani a gyártó, ha akarja...
(Az, hogy a távirányítón van zoom gomb, nem jelent semmit, mert ez a fajta távirányító legalább 4 éves konstrukció, régebbi Dune modelleknél még nyilván működött.)

[ Szerkesztve ]

(#7031) BBéci válasza IP1954 (#7028) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan eszement ötlet. Nem natív Full HD-t vagy UHD-t fog nézni, hanem átméretezett, skálázott valamit, eredetileg nem létező, kitalált pixeleket. Egyértelmű a képminőség romlás. Ráadásul elvész egy halom képanyag a szélekről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7034) Papageorge


Papageorge
csendes tag

Engem jobban zavar az hogy a fél képernyőn fekete csík van,mint az hogy egy kicsit levág a széléből,vagy van egy kicsi minőségromlás. Amugy meg ha engem ezek a dolgok nem zavarnak,akkor titeket miért aggaszt ez ennyire :) De visszatérve a témához, van egy Dune HD Base 3D lejátszóm is, azon tényleg működik a zoom. Azt értem hogy a vision zoomja nem működik,mondjuk azt nem hogy akkor miért van benne,miért lehet léptetni,stb, de ez nem magyarázat arra,hogy miért tiltja le a tv saját képállítását.

(#7037) Ribobon válasza BBéci (#7031) üzenetére


Ribobon
tag

Nyilván legjobb natív képaránnyal nézni a filmeket, én is így nézem, de van néhány kivétel:

Curtiz - A magyar, aki felforgatta Hollywoodot MKV
A virágbolti verzóban a kép durván el volt csúszva függőlegesen, a Dune zoom üzemmódban a képarányt megtartottam, de a képet be tudtam pozícionálni függőlegesen középre.

Navarone ágyúi BD50
Még a gyári Blu-ray verzión is egy hangyányit alacsony volt a képmagasság (laposak voltak az emberi fejek, ezen lehett leginkább észrevenni), egy picit nyújtani lehetett a Dune zoommal.

Titanic DVD, Nagymenők DVD , stb.
Néhány DVD film első kiadása letterbox volt, azaz nem csak alul-felül tartalmazott a kép fekete sávokat, hanem jobb és baloldalon is! :W Ilyenkor nagyon jól jött a zoom.

VHS-ről bedigitalizált családi felvételek
Az esetleges tracking csíkokat kis zoomolással általában el lehet tüntetni.

30-as 40-es években készült magyar filmek
Olykor nem négyszögletes a kópia, hanem a sarkok lekerekítettek, kis zoommal négyszögesíthető.
A szöszök és egyéb képzavarok legtöbbször a kép tetetjén vagy alján jelentkeznek,
Kis zoommal eltüntehető.

Stb.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ui.: Másnak nyilván lehet a zoommal más célja is (nekem csak szükségmeoldás)... :R

[ Szerkesztve ]

(#7038) BBéci válasza djpundro (#7036) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem rúgott senkibe.
Én csakis a zoomolásról írtam le a véleményemet. Mi volt benne a megalázás?

#7037Ribobon
Pontosan az általad felsorolt esetekre találták ki a zoomot; javításra és nem a képminőség elrontására, amire a legtöbben használják.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7039) IP1954 válasza djpundro (#7032) üzenetére


IP1954
aktív tag

Csak egy ártatlan kérdést tettem fel ...
(Miért kell zoomolni, mi a célja?)
A Dolby Vision feltételezi, hogy Oled tévéje van, mint ahogy nekem is.
Annak nem tesz jót a fekete csík órákon át.
(Bár nem néztem utána, hogy itt is számít a konstans fekete is vagy csak a konstans világos.)
Mégsem nagyítom ki, inkább több részletben nézem meg.
+
A tévé is tud nagyítani ...

[ Szerkesztve ]

(#7040) djpundro válasza IP1954 (#7039) üzenetére


djpundro
aktív tag

Levan targyalva .Semmi gond . :)

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7041) stemplar07 válasza Papageorge (#7027) üzenetére


stemplar07
őstag

én is hiányolom, Dune HD Base 3.0-m volt régen az kezelte ezt a dolgot, sajna a Realbox/Pro II sem tudja az arányos zoomot, nem csak a tied.. sztem ez egy szimpla programozói hiányosság.. ha az ember régóta hozzászokik bizonyos funkciókhoz ( még ha egyes ,,mindenhez is,, értőeknek ez vicces ) akkor hiányolja, futekón kéne megkérdezni illetve megtette más is, ott a Realtec- re fogták, ellentétben a sigma proci az tudta.. de ez legyen a legnagyobb baj vele.. :)

(#7042) IP1954


IP1954
aktív tag

A legújabb tévék is tudnak zoomolni.
(2020-as Panasonic Oled)
HD felbontásnál működik, de 4K-nál már nem.
Mivel a nagyításnál egyébként is elvész a 4K előnye, viszonylag egyszerű a megoldás.
A "zavaró fekete csíkos" film nézése alatt vissza kell állítani a kimenetet HD felbontásra.
Így a tévé már tud zoomolni, de elképzelhető, hogy maga a médialejátszó is.
Magam persze ilyet soha nem tennék, de ez egy megoldás lehet a problémára ...

(#7043) djpundro


djpundro
aktív tag

Hamar ravettem magam az irasra,akkor mar meselem az uj jo hirt .
Irtam a Dune nak es kaptam a valaszt ,hogy rövidessen kesz lesz az uj felület ,valami hasonlo mind Apple Tv en csak meg jobban birod majd testre szabni es a MyCollektion is jobb lesz .Orosz forumon mar probaltak a beta versiot elit tagok.

Thanks for the feedback


And many say very old-fashioned about MY Collection. I heard from a forum that Dune wants to make MY COLLECTION newer. Is that true?

Yes, a big update for this functionality is planned (and also for UI look in general).
All previous possibilities will be preserved, but a lot of new features will be added.
This is work in progress, not ready yet, please stay tuned.
We are going to make it more advanced than the similar Zidoo's function.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7044) stemplar07 válasza IP1954 (#7042) üzenetére


stemplar07
őstag

:N nem probléma ez, csak egy ,,megszokott (évek óta működő) ,, funkció hiányzik, ennyi, ....

(#7045) IP1954 válasza stemplar07 (#7044) üzenetére


IP1954
aktív tag

Szerintem a gyártók is úgy vannak vele, hogy a 4K-s anyag nagyításának nincs sok értelme.
A zoom az összevissza formátumok miatt készült HD alatti anyagokra.
HD adásnál a 4:3-as anyagnak is 16-9-esnek kellene lenni.

Kipróbálná valaki, hogy HD-ra visszaállítva a kimenetet, legalább a tévén lehet-e nagyítani?

[ Szerkesztve ]

(#7046) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Nekem a Realboxnál volt zavaró, hogy kitolta a képet a teljes képernyőre ami persze 4K esetében nem zavaró de egy FHD tartalomnál már inkább.

(#7047) stemplar07 válasza IP1954 (#7045) üzenetére


stemplar07
őstag

samsung Q szériánál lehet ? én nem tudok róla..

(#7048) Papageorge válasza IP1954 (#7045) üzenetére


Papageorge
csendes tag

Megnéztem,ha full hd -ra állitom a lejátszót, akkor a tv-t engedi zoom-olni, de a dune zoomja továbbra sem működik.

(#7049) IP1954 válasza Papageorge (#7048) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ennek ellenére, ahogy mások is javasolták, inkább nézd 4K felbontásban nagyítás nélkül.
Ha oled tévéd van, kibírja a néhány fekete csíkos lejátszást havonta, nem megy tönkre tőle.
Ha vigyázni akarsz rá, tarts közben szünetet másra kapcsolva.
A "fél képernyő fekete", szerintem túlzás.
Mekkora a tévéd?
49" vagy nagyobb méretnél még így is elég nagy lesz a tényleges kép mérete.
A lemaradó részekkel és a felbontás elrontásával több a veszteség.

(#7050) BBéci válasza IP1954 (#7049) üzenetére


BBéci
titán

Ez a lényeg:
"A lemaradó részekkel és a felbontás elrontásával több a veszteség."
De sokak számára a méret a lényeg, a minőség a sor végén kullog.
Képzeld el, mekkora a fekete részek mérete, felülete egy 3 m széles vásznon. Nem is értem, hogy bírjuk ki mi, akik vetítünk? ;]
Arra is van megoldás, maszkolás vagy anamorfikus lencse/prizma.
utóbbi irtó drága, ezért sokan inkább maszkolnak, de olyanról még nem hallottam, hogy valaki zoomolt volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.