Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) arn77 válasza Multibit (#1448) üzenetére


arn77
aktív tag

Már nem csak egy lemezt nőttem ki. :) A NAS-hoz nem értek. Amúgy meg már úgy is kopasz vagyok. :DDD

(#1452) PSVT válasza blakey (#1450) üzenetére


PSVT
újonc

Igen, van. 2Gb SD.

(#1453) blakey válasza PSVT (#1452) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg nélküle, esetleg egy másik SD-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1454) PSVT válasza blakey (#1453) üzenetére


PSVT
újonc

Köszi, megpróbáltam. Semmi nem változott, kivéve, hogy nélküle se a Zappiti se az emplexer nem működik, mert azon van a plugin. Új SD-vel sincs változás.

Melyikre gondoltad megoldásként?

(#1455) arn77 válasza Multibit (#1448) üzenetére


arn77
aktív tag

A helyzet a következő: Marad a dokkoló a D1 mellett és a filmeket átviszem egy 64GB-os pendriveon a D1-en keresztül a dokkolóban lévő merevlemezre. Ez működik, így marad. Köszönöm a segítségedet! :)

(#1456) blakey válasza PSVT (#1454) üzenetére


blakey
titán

Megpróbálkoznék egy gyári visszaállítással is. Nálam a Plex "dolgozik" és teljesen rendben van a frissítés, néha erőltetni kell a gépen, hogy normálosan frissítse a filmeket, de utána minden okés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1457) PSVT válasza blakey (#1456) üzenetére


PSVT
újonc

Ismét köszi, hogy segítesz. A Plex végül kiesett nálam, függetlenül a emplexer-től. Némi kutakodás után rájöttem, hogy a BDMV, ISO, VIDEO_TS fájlokat nem támogatja és nem is akarja, amikből nekem van bőven.

A yaDIS működik, csak a trónok harcánál akad ki, ott is a technikai információk s04e01 összegyüjtésénél, ez az évfolyam full hd-ben van meg, mintha az 5GB-os mkv fájl nem tetszene neki, mint epizód.

Esetleg mások okulására: "természetesen" a Zappiti és a yaDIS kívánatos fájlszerkezete és elnevezése nem egyezik meg. A Zappitit nem zavarja a sub-subfolder, a yaDIS így nem működik. A Zappiti szereti a cím után a megjelenési évet, a yaDIS-t megzavarja.

Jó lenne rájönni, mi a franc baja van a Zappitinek, egyébként több napi munka a kb 1500 filmet átnézni, könyvtárakba rendezni, átnevezni majd renszerezni a yaDIS-hoz. (ami egyébként semmiven nem tűnik roszabbnak, mint a Zappiti)

Ha lenne még valakinek ötlete, tényleg nagy segítség lenne..

(#1458) blakey válasza PSVT (#1457) üzenetére


blakey
titán

A Plex DLNA szerver, yadis, zappiti meg ugye "csak" borítókat készit. Tehát nem hasonlítható egymáshoz. Én egyszerűbb programot használok, DuneX, mac-em van, ott simán megkeresem a filmeket, minden onfót kitöltők és rámentem a film könyvtárába, onnantól kezdve minden megvan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1459) Multibit válasza PSVT (#1457) üzenetére


Multibit
veterán

A Zappitit nem zavarja a sub-subfolder, a yaDIS így nem működik.
De működik. Nálam minden sorozat mappa alatt 01, 02, 03... könytárak vannak és ezzel a struktúrával tud keresni a yaDIS.

A Zappiti szereti a cím után a megjelenési évet, a yaDIS-t megzavarja
Ha szóközökkel vannak elválasztva a szavak, akkor a yaDIS általában megtalálja a sorozatot (filmet). Ha mégsem, akkor csak annyi a teendő, hogy itt megadod a jó címet:

(#1460) PSVT válasza Multibit (#1459) üzenetére


PSVT
újonc

Nálam sajnos egy ilyen fájlszerkezet a NAS-on pl. volume1Í/Dune/Films/Divx/Batman/batman.avi nem múködik a yaDis-sal ha a filmkönyvárnak a Films-et adom meg (mint a Zappitinél) , itt azt írja ki, hogy az adott könyvtár nem tartalmaz filmet. A Zappitinek ez nem gond. Ha filmkönyvtárnak a Divx-et adom meg már működik.
Nálam a Zappitinél elfogadott évszám megjelenítés sem stimmel ,de igazából ez lényegtelen, nem a Zappiti vagy a yaDIS elsőbbsége a lényeg.
Nem értem miért nincs egy profi katalógizáló program a Dune alá. Szívesen fizetnék is érte. (Megvettem a Zappiti 29 Eurós verzióját is, az sem olvassa az új fájlokat, kezdek belehülyülni.) :W

(#1461) Multibit válasza PSVT (#1460) üzenetére


Multibit
veterán

Azt hittem, a sorozatokkal van gondod, amikor a könyvtár struktúrát emlegetted. Filmeknél valóban az a helyzet (yaDIS), hogy a Beállítás -> Mappák alatt felsorolt könyvtárak alatt nem tud "végtelen" mélységig keresni, ezért az itt felsorolt mappák alatt, vagy a film fájlnak, vagy a film mappájának kell szerepelnie.

(#1462) pointer4


pointer4
tag

Sziasztok!

Először írok ide a témában, de mindjárt egy problémával kezdeném.
Egy DUNE 102-es gépem van, és nem képes lejátszani a FLAC formátumból mindent.
Van egy nagy gyűjtemény zene, és egy részét viszi, és a másikat pedig nem.
Simán csak átugrálja, ez azért is vicces, mert bármilyen flacot kezelő music center röhögve kezeli.
Lehet itt is valami olyan trükk hiányzik, mint a divx5 formátumnál.
Azért, hogy valami kézzel fogható is legyen, linekek ide példát, direkt nem 192khz-es 24 bites példát felhozva.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6044533/01%20-%20Thundertruck.flac

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6044533/02%20-%20Big%20Gun.flac

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6044533/03%20-%20Safe%20In%20New%20York%20City.flac

Könnyed lazasággal ugorja át a számokat, meg se nyikkan.

Persze lehet beállítási baj is, nyitott vagyok minden ötletre :)

Poi

(#1463) Multibit válasza pointer4 (#1462) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem ugyan B1-es Dune-om van, de szintén nem akarja ezeket a FLAC-okat lejátszani. Annyit látok csak a mediainfoból, hogy AVS konverterrel követte el ezeket valaki. Nem tudom, hogy ez fontos-e.
A saját készítésű FLAC fájljaimmal nincs gond, mint ahogy a Hungarotontól vásárolt albumokkal sincs (24 bit).

[ Szerkesztve ]

(#1464) nfsu17 válasza pointer4 (#1462) üzenetére


nfsu17
veterán

303D szintén nem játsza

(#1465) pointer4


pointer4
tag

Köszönöm a gyors reakciót :)

Azzal tisztába vagyok, hogy ha átkódolom a számokat, lejátszhatóak lesznek. Na de azért média player a média player hogy kezelje :D

Legalább a tesztjeitek alapján tudni, hogy a kollektív DUNE dekóder codec-je a ludas.

(#1466) Multibit válasza pointer4 (#1465) üzenetére


Multibit
veterán

... hogy a kollektív DUNE dekóder codec-je a ludas.
Vagy az AVS Audio Converter... vagy user error... ;)

(#1467) pointer4 válasza Multibit (#1466) üzenetére


pointer4
tag

Na igen, biztos nem lenne gond, ha az AVS akármilyen program nem úgy csinálná ahogy, de más készüléket nem zavar :(

(#1468) Multibit válasza pointer4 (#1465) üzenetére


Multibit
veterán

Azzal tisztába vagyok, hogy ha átkódolom a számokat, lejátszhatóak lesznek
Igen, sajnos ez időt rabló feladat. Te magad konvertáltad FLAC-ba a zenéket, vagy már így jött a "virágboltból"?
Szerencsére - veszteségmentes formátum lévén - nincs minőségromlás, ha konvertálsz.

(#1469) pointer4 válasza Multibit (#1468) üzenetére


pointer4
tag

Nem én követtem el, így találtam őket ;]
Nem is atkonvertálás az időigényes, hanem mire kiderítem melyik lemezek ilyenek.

(#1470) Multibit válasza pointer4 (#1469) üzenetére


Multibit
veterán

Nem is atkonvertálás az időigényes, hanem mire kiderítem melyik lemezek ilyenek
Olvastasd be a FLAC-okat tartalmazó könyvtárstruktúrát a MediaInfo programmal, majd csinálj az eredményről egy text exportot! Az eredményfájlban keresd az alábbi szövegrészt:
http://www.avs4you.com

[ Szerkesztve ]

(#1471) pointer4 válasza Multibit (#1470) üzenetére


pointer4
tag

óóó, ez már igen csak betyárul egyszerűen hangzik :DD
Köszönöm a hibátlan ötletet :C
Ha a hegy nem jön Mohamedhez :DDD

Köszi mégegyszer :R

(#1472) blakey válasza pointer4 (#1467) üzenetére


blakey
titán

Főleg, hogy tv-m is simán viszi. :) Nem tudom mit nem szeret a Dune.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1473) dh66e válasza blakey (#1472) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Megkérdezzük a dune-t tudnak e tenni ez ügyben valamit.
A panán csekkoltad le?

[ Szerkesztve ]

(#1474) blakey válasza dh66e (#1473) üzenetére


blakey
titán

:K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1475) dh66e válasza blakey (#1474) üzenetére


dh66e
Topikgazda

sony W8 az nem is látja. :(

(#1476) blakey válasza dh66e (#1475) üzenetére


blakey
titán

Jobb lenne ha a Dune (is) látná. :) Tesztként próbáltam ki mivel a tv látja a Dune anyagait SMB-n, simán vitte. :) Fura, hogy a Pana ennyire jól kezeli a fájlokat, nem volt jellemző.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1477) dh66e válasza blakey (#1476) üzenetére


dh66e
Topikgazda

El kell ismerni ez ügyben többet léptek mint a sony.Igaz nem érint mert nem használom a sony médialejátszóját.
Kíváncsi vagyok mit válaszolnak majd referálok ha lesz fejlemény.

(#1478) dualcore


dualcore
őstag

Visszatalálós!

(#1479) dh66e válasza dualcore (#1478) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Üdv itt is. :)

(#1480) dualcore válasza dh66e (#1479) üzenetére


dualcore
őstag

Viszont neked is, és mindenkinek.
Szégyen vagy sem, 1 éve van Base 3D-m, és még csak most jöttem rá, hogy a numerikus gombok film közben a % lejátszáshoz lépnek. :O

(#1481) dh66e válasza dualcore (#1480) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:)
Az megvan hogy van 10mp,1perces és 10 perces ugrás is az időpontra keresésen kívül?

(#1482) dualcore válasza dh66e (#1481) üzenetére


dualcore
őstag

Na akkor azt sem tudom. :DDD
Taníts mester.

(#1483) blakey válasza dualcore (#1482) üzenetére


blakey
titán

Ajajjj, :) Ha ezeket nem tudod, akkor szinte semmit sem tudsz. :D Na jó, biztos tudod használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1484) Tibiajax válasza dualcore (#1482) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D

fordítsuk meg.. mi az amit tudsz, a lejátszóval kapcsolatban?
:D

(#1485) dh66e válasza dualcore (#1482) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:DD
Kurzor gombok:
jobbra nyomod +10mp, balra -10mp
felfelé nyomod +1perc, lefelé -1perc
10 perces ugráshoz:
kurzor gombot megnyomod jobbra utána pedig a program fel gombot.Fordítva pedig vissza ugrasz.

[ Szerkesztve ]

(#1486) dualcore válasza Tibiajax (#1484) üzenetére


dualcore
őstag

A vicc az hogy én rakom össze a hifi rendszert a páromnak, elmagyarázom hogy mi hogy, és stb. és utána felé sem megyek egy darabig.
dh66e Kolléga már ismerhet kicsit másik fórumból.
Alapvetően én nem nézek tv-t, ha veszek egy lemezt vagy ne adj isten a netről "lekerül" egy filmecske, vagy valami jó koncert az megnézem, az elejétől a végéig. Nincs ki-be járkálás, telefonálás, és távvezérlő nyomkodás. :DDD
Alapjában tisztában vagyok a tudásával, csak az ilyen kis apró trükkök kerültek el de messzire! :D

(#1487) dualcore válasza dh66e (#1485) üzenetére


dualcore
őstag

Köszi, most hogy leírtad, a 10mp léptetést talán már egyszer nyomogattam. :B

(#1488) dualcore válasza blakey (#1483) üzenetére


dualcore
őstag

A vicc az, hogy a mélyebb beállítások (hálózat- videó-hang- menü- borítók stb.) kapásból be lettek állítva, és a működés sem okoz problémát. Csak az ilyen-olyan egyszerű trükkökben nem vagyok ott. :B

(#1489) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

tud valaki bármilyen olyan applikációról iphone-ra, amivel bekapcsolás nélkül lehetne elindítani zenét a dune-n?
(a zappiti-n kívül)

(#1490) dh66e válasza Tibiajax (#1489) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom hogy ezek jó e neked próbáld ki hátha.
[link]

(#1491) blakey válasza Tibiajax (#1489) üzenetére


blakey
titán

Ezt próbáltad? iPad-en ezt használom, alap dolgokra jó.

(#1490) dh66e
A felsoroltak kiegészítők amik kellenek a Dune-re és fel is ajánlja, hogy frissítsünk, ha nem tettük meg, legalábbis nekem felajánlotta. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1492) Tibiajax válasza blakey (#1491) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, ez azt egyet használom én is, tök jó, csak azt az egyet nem tudja, amit írtam. látja a kedvenceket is pl, de belelépni már nem tud. nem támogatott, azt írja.. pedig milyen jó lenne
rossz, h mindig be kell nyomnom hozzá a tv-t, ha zenét akarok hallgatni

(#1493) blakey válasza Tibiajax (#1492) üzenetére


blakey
titán

Akkor valamit nem frissítettél, mert én simán el tudom indítani a zenéket monitor nélkül.

Illetve még van egy ilyen is, ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1494) Tibiajax válasza blakey (#1493) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nasod van vagy local vinyód?

(#1495) blakey válasza Tibiajax (#1494) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő, NAS-ról nem megy és nem is így kérdezted. :) Csak azt látja ami gyakorlatilag a géphez van csatlakoztatva, de nekem ez nem gond mivel DUO-m van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1496) Tibiajax válasza blakey (#1495) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor ennyi.. nekem csak nas
fene egye meg

most próbálkozok ezzel a dunepad-dal

(#1497) blakey válasza Tibiajax (#1496) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy külső eszközökről is működjön kéne valamilyen képernyő tükrőzés, hogy lásd mihez csatlakozol. Kedvencek közé nem lehet betenni a NAS könyvtárait? Még nem próbáltam, de du. megpróbálkozom, hátha.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1498) Tibiajax válasza blakey (#1497) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dehogynem, nekem is úgy van most is. tallózol smb-n a nas-on és azt a könyvtárat rakod kedvencekbe, amelyiket akarod.
a dune hd rc látja is őket..

de sajnos..

(#1499) dh66e


dh66e
Topikgazda

Nos ha már mobil témánál vagyunk akkor hátha valakinek hasznos lesz ez az alkalmazás droidra. Ezt folyamatosan fejlesztik,javítják a hibákat.
Na Remote for Dune HD

(#1500) Tibiajax válasza dh66e (#1499) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ilyen kéne nekem is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.