Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) mglita válasza djnice (#8999) üzenetére


mglita
tag

TV belső lejátszója képileg nagyon jó, jobb mint a DUNE. De ott ugye nincs pl DTS DTSX
Szerk: Pl a csúcs fények tompábbak. Főleg DV tartalomnál.

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9002) kokokka válasza IP1954 (#9000) üzenetére


kokokka
őstag

Mármimt azt, amivel a TV lejátszója megbirkózik. Mert azért az mégsem egy dedikált médialejátszó eszköz. Ezt amúgy is embere válogatja: én pl. nem szeretem a fapados megoldásokat, a rossz kezelhetőséget, a nem felhasználóbarát összetevőket. Van akinek mindegy, annak jó lehet az a megoldás is.....

(#9003) mglita válasza IP1954 (#9000) üzenetére


mglita
tag

A TV-n ki van kapcsolva minden képjavító. A DUNE-be meg nem nagyon van ilyen eleve.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9004) IP1954 válasza kokokka (#9002) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ami egy kicsit is eltér a szabványostól, azt a tévé nagy valószínűséggel nem tudja lejátszani.
Nem állandó megoldásnak javasoltam, csak egy tesztelés idejére.
Ellenőrizhető, hogy van-e értelme néhány estben kihagyni az asztali médialejátszót.
( Néha fordítva is előfordul, az asztali médialejátszón nem megy, de a tévé sajátján működik. )

[ Szerkesztve ]

(#9005) djnice válasza mglita (#9001) üzenetére


djnice
veterán

Igen, a TV-k belső lejátszójánál nincs annyi felesleges színtér konverzió, mint külső forrásnál.
A Dune-t TV-Led módban (8 bit RGB) használod?

(#9006) mglita válasza djnice (#9005) üzenetére


mglita
tag

Ezt nem tudom, meg fogom nézni. Az android beállításoknál lesz igaz? Az a jó beállítás, amit mondasz?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9007) djnice válasza mglita (#9006) üzenetére


djnice
veterán

Igen, az a jó, a Dune beállításai között lesz (nem emlékszem pontosan hogy írja, de ne LLDV-n álljon).

(#9008) Rbert válasza mglita (#9006) üzenetére


Rbert
aktív tag

Ha megtaláltad a beállitást oszd meg,köszi.

(#9009) fecke78


fecke78
senior tag

Nálami gy van

(#9010) mglita válasza fecke78 (#9009) üzenetére


mglita
tag

djnice nem erről beszélt.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9011) fecke78 válasza mglita (#9010) üzenetére


fecke78
senior tag

És az hol van én is meglesném ?

(#9012) mglita válasza djnice (#9007) üzenetére


mglita
tag

AZTAMINDENIT!!! Ez volt eddig az évtized tanácsa amit kaptam!! :R
AUTO-ra volt állítva default. Átállítottam TV LED módra és minden sokkal jobb lett. HDR, DV, sima, minden szebb lett a DUNE-n, a csúcsfények sokkal jobbak lettek, amiket hiányoltam!!
Szinte most túl fényesnek tűnik :) De valószínű jó lesz.
A Realtek settingsben van olyan, hogy Peak luminance. Az nekem level 9-re van állítva. Ez mit állít alapvetően? Jó az úgy?

Illetve kíváncsiságból az LLDV az mit csinált? Az is 8bit egyébként?
Köszönöm szépen! :R

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9013) mglita válasza djnice (#9007) üzenetére


mglita
tag

A mozgásra lehet hatással az hogy LED TV vagy LLDV? Kicsit "folyósabbnak" érzem a LED TV-t.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9014) kezo0 válasza mglita (#9013) üzenetére


kezo0
addikt

Nem mindegy, hogy LED TV vagy TV-Led. :)
Első esetben a LED ugye a light emitting diode, vagyis a fénykibocsátó dióda rövidítése.
Második esetben arról van szó, hogy a tévé által vezérelt a dolog, mert ott a led az angol lead (vezetni, vezérelni, irányítani) ige múlt idejű ill. melléknévi igenév alakja. Tudod, úgy, mint a Led Zeppelin együttes nevében. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9015) LuisM


LuisM
újonc

Sziasztok. Lenne egy kérdésem, mivel még soha nem volt Dune médialejátszóm, most ismerkedem vele. Szóval Dune HD Smart Box 4K. A menüben van olyan, hogy Filmkatalógus. Az itt található filmekhez hogy lehet hozzáférni? Mert bármelyikre kattintok, azt írja, nem érhető el. Gondolom valahol fizetni kell, de itt nem látok ilyen opciót. Tudnátok segíteni, hogy működik?

(#9016) blakey válasza mglita (#9013) üzenetére


blakey
titán

Olyan sokszor és sok helyen le lett írva, hogy mi az LLDV és a TV-LED, előbbi esetében a feldolgozás a készüléken történik, utóbbi esetében meg a megjelenítőre van bízva. Auto mód esetében egyes készülékek a rosszabbik jót választják. A Led TV is LCD és teljesen mást jelent. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9017) djnice válasza mglita (#9012) üzenetére


djnice
veterán

Szívesen :)
Ez csak a DV módot befolyásolja, a többit nem. A Peak luminance-t még a Dune sem tudta megmondani mit csinál, valószínű semmit.
Tv-Led mód: A TV-ben lévő SoC végzi Dolby licenc alapján a metaadatoknak megfelelő képfeldolgozást (a belső lejátszó is így működik), ilyenkor 8 bit RGB tunneling a kimenet és a TV állítja elő a 12 bites képet
Player-Led (LLDV) mód: A lejátszó végzi a Dolby Vision metaadatok feldolgozását, ilyenkor YUV 12 bites a kimenet
Különbség általában mindig van a két mód között, de TV függő is hogy melyik a jobb: [link]

(#9018) mglita válasza djnice (#9017) üzenetére


mglita
tag

A HDR-t sem befolyásolja?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9019) djnice válasza mglita (#9018) üzenetére


djnice
veterán

Nem, ez a Dolby Vision kimeneti módja.

(#9020) mglita válasza djnice (#9019) üzenetére


mglita
tag

Rendben, szuper, az OLED TV-n a Dolby Vision gyönyörű lett végre :)

A projektoros setupomnál ott van egy olyan talán gond, hogy kicsit zajossá teszi a képet a DUNE. Próbálkoztam egy high-end HTPC-vel is MadVR-el, ott sokkal szebb a kép, de túl bonyolult és a hang sync kérdések állítása ott nem egyszerű.

A DUNE stabilitását mindig értékeltem és a szinte kompromisszum mentes formátum kezelését. Egyedül a minimális képminőség rontás / zajosítás ami zavar, illetve a mozgás megjelenítése nem tökéletes. Mármint tökéletes folyamatos, de a megjelenése kicsit mosott vagy hogyan is fogalmazzak. Nem tökéletes mozis. Nem tudom milyen lejátszó az, ami tökéletes mozis képet hoz. Kaleidoscope? MadVR Envy?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9021) Rbert válasza mglita (#9020) üzenetére


Rbert
aktív tag

Hol van ez a beállitás? Nem találom...

(#9022) mglita válasza Rbert (#9021) üzenetére


mglita
tag

Beállítások —> Kép —> HDR and Dolby Vision settings —> Dolby Vision output mode

DUNE Vision 4k Solo, a Firmware verzió: 210428_0332_r17

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9023) dh66e válasza LuisM (#9015) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A filmkatalógus abban segít ha mondjuk van egy Netflix,Primevideo előfizetésed akkor azokat a filmeket amiket ezen szolgáltatók tartalmaznak kényelmesen lejátszhatod a Dune főoldaláról,nem kell külön belépned adott streaming szolgáltató appjába.

(#9024) LuisM


LuisM
újonc

Ok. Köszönöm

(#9025) pedro7


pedro7
tag

A Dune Control telefonos applikáció nem működik Samsung Galaxy S22-es telefonon.Tud valaki erről valami info-t ?

(#9026) BBéci


BBéci
titán

Már megint nem hajlandó lejátszani (Base 3.0) egy olyan filmet, aminek az adataiban minden megegyezik az összes többiével, amiket vígan lejátszik.
A guta kerülget!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9027) wolfman


wolfman
veterán

Lenne két kérdésem.
1.: Dune HD Pro Vision 4K Solom van. Ebben alap beépített lejátszóban lehet valahogy filmre keresni, nem csak kategória szerint lapozgatni?

2.: Milyen mikro akár világítós qwert klaviatúrát ajánlotok hozzá?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9028) Tibiajax válasza BBéci (#9026) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

upgade-elj.

(#9029) BBéci válasza Tibiajax (#9028) üzenetére


BBéci
titán

Évente 2-3 ilyen fordul elő, azokat megnézem laptopról lejátszva. Semmi nem indokolja a pénzköltést. Ráadásul nincs olyan Dune, amit szívesen megvennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9030) Beni2360 válasza BBéci (#9029) üzenetére


Beni2360
félisten

Na meg az a pénz amiért tizen eve adták. Szep ára volt 2010-ben.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9031) BBéci válasza Beni2360 (#9030) üzenetére


BBéci
titán

Nem emlékszem rá, bartereztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9032) dh66e válasza wolfman (#9027) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha a főképernyőn lévő Filmkatalógusra gondolsz abban van keresés funkció.

(#9033) Tibiajax válasza BBéci (#9029) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ráadásul nincs olyan Dune, amit szívesen megvennék.
egyetértek
de egy kivétel van/volt. ez, amit most dec-ben sikerült végül megvennem
és azt kell h mondjam, eddig elégedett vagyok vele. pedig nagyon, nagyon háklis vagyok, e téren főleg
de a dune ezzel megalkotta -szinte nekem konkrétan- azt a mediaplayert, amire én, világ életemben mindig is vágytam. a lehető legjobb koax dig out, és toroid táppal
jó hangú, jó képű player, gyors, stabil, és az érzet az eddig nekem nagyon jó.
csöves android ide vagy oda, amitől féltem ugyan, de hála az égnek nem játszik semmilyen szerepet, nem élek vele, csak a nativ linuxos rendszerében mozgok
a sigma chip elhagyását persze bánom, akkor lenne az öröm 100% ha realtek helyett az maradhatott volna, vagy átvettél volna az oppotol a marvel kyoto-t, vagy hasonlo, de.. egyébként a képpel is elégedett vagyok. sima hd-k is szuperek, plasztikusak, előző popcorn után is előrelépést látok

(#9034) djnice válasza Tibiajax (#9033) üzenetére


djnice
veterán

"csak a nativ linuxos rendszerében mozgok"
Az csak egy androidos applikáció ami launcher-ként fut, amúgy hamarosan elérhető lesz külön is: [link]

(#9035) BBéci válasza Tibiajax (#9033) üzenetére


BBéci
titán

Annyi pénzt nem adnék egy lejátszóért. Sok olyasmi van benne, amire nincs szükségem. Sabre DAC, DSD lejátszás, AirPlay, 4K, HDR, lemezfiók. Ha ezeket kivennénk belőle, felébe kerülhetne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9036) ricsik válasza djnice (#9034) üzenetére


ricsik
őstag

Ez sokaknak jó lehet majd, de mi lenne, ha azokkal is foglalkoznának, akik megvették a lejátszójukat. Pl a Real Vision 4K-t másfél év alatt kikukázták, úgy, hogy lassan fél éve nem volt FW frissítés, csak béta, az is jó pár hónapja.
Kiadták, mielőtt felpörgött volna megszüntették és nem is törik magukat a támogatáson.
Nem túl szimpatikus nekem.

(#9037) Csabi1984 válasza ricsik (#9036) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tény, hogy nagyon lassan dolgoznak de lehet hogy a most közelgő Homatics készüléken dolgoznak amit márciusban terveznek kiadni.

(#9038) kokokka válasza ricsik (#9036) üzenetére


kokokka
őstag

A 4K Pro-mat is telibe sz@rták pár frissítés után. Aztán jött a fórumon, hogy szerintük minden jó, azért. Pedig dehogy az! Meg aztán jönnek az újak, arra összpontosítanak. Régen ez nem így volt náluk, valami változott az biztos. Ezért cseréltem le egy másik márkára. Az nagyon bejött, a támogatás is remek. De ettől függetlenül nem mondom, hogy soha többé Dune, csak most jó ami van.

(#9039) Csabi1984 válasza kokokka (#9038) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem volt 4K Pro II azt hiszem és abba valami a CEC-nél hibázott firmware frissítés ide-oda :DDD Dune Realvisionnál ilyen gondom nem volt.

(#9040) ricsik válasza kokokka (#9038) üzenetére


ricsik
őstag

Engem nagyon zavar, hogy van egy egész jól működő, de elavult, fapados kezelőfelület,
ami után bétában kiadták a nagyobb tudású, korszerű felületet, ami nekem sokkal jobban tetszik. Ezek után a kitudja hányadik béta után jó ideje semmi, se újabb béta, se végleges verzió, úgy, hogy ami a stabil régiben szuperül ment, az újban full bugos :)

(#9041) stemplar07 válasza Csabi1984 (#9039) üzenetére


stemplar07
őstag

lassan 3 éve van 4K Pro II-m, 22 december végén is frissült, nekem hiba mentes.. napi használatban.. cec és egyebekkel nem foglalkozok.. filmet nézek ezeken a Popcorn A100 és társai.. óta

(#9042) Csabi1984 válasza stemplar07 (#9041) üzenetére


Csabi1984
addikt

Valószínű a Denon és a Dune azon változata nem szerette egymást mert nem kapcsolt be az erősítő vele manuálisan kellett a TV és Házimozivezérlés között váltani.

(#9043) kokokka válasza stemplar07 (#9041) üzenetére


kokokka
őstag

Voltak ott más dolgok is, mármint a 4K Pro-nál. De már csak történelem, most minden zöld. :)

(#9044) mglita válasza kokokka (#9038) üzenetére


mglita
tag

Szia! Melyikre cserélted?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9045) mglita


mglita
tag

A képi beállításoknál itt mit javasoltok a legjobb képminőséghez?
KÉP LINK

Pl chroma subsampling nem 4k 12bit nép mehetne 4:4:4 -re?

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#9046) stemplar07 válasza kokokka (#9043) üzenetére


stemplar07
őstag

lehet, csak a szépre emlékezem.. most jó, úgyhogy le is tiltottam a firmware frissítést.. ez már így végzi majd a kukában 1x.. :D

(#9047) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire jó vétel egy Dune HD Pro 4K II?
Leginkább NAS-ról menne, 4K-s anyagok lejátszására és .iso DVD, DVD-A, Bluray lejátszására, esetleg ugyanez fájlból.
Köszönöm :R

(#9048) Tibiajax válasza BBéci (#9035) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nekem 140ért sikerült lecsapnom egyre. úgy már megérte
Sabre DAC nincs is benne.. dac nekem se kell
AirPlay kell, Tidal hifi-t lehet rá streamelni!
HDR azért nem rossz, egyre több az anyag rá..
lemezfiók kettő is van, mindegyikbe betettem amit be kellett, egy-egy nagy ssd-t, rajta a komplett 20éves gyűjteményemmel-- kell az

igazából..pont ezek, amik kellenek :) az a vicces
a megfelelő kimenetek, megfelelő tápellátás, független tápcsatival nyilván, ezek a funkciók és mindezt normális hifi méretben. pont ezek azok, ami a többi mai dune-n már nincsenek (leszámítva az aktuális csúcsmodellt)

sztem ebben a max4k-ban az a fasza, hogy pont azokat tették bele, amik kellenek. ezért is vágytam rá, már megjelenése óta.. de 200ezreket (meg utána még többet) nyilván nekem se volt szívem adni érte

(#9049) BBéci válasza Tibiajax (#9048) üzenetére


BBéci
titán

Az általad linkelt oldal tetején Arylic lejátszót reklámoznak, abban van Sabre DAC. :B
AirPlay az almásoknak kellhet, ami nálam kizárva.
HDR azért nem érdekel, mert a tévém és a vetítőm full HD, belátható időn belül nem szándékozom cserélni azokat. A 3D idegesít, az sem kell.
Van 5 db külső merevlemezem, 12 TB, azokon van a film és zenegyűjteményem. Így a belső fiókoknak nem venném hasznát. Igaz, nem kérnek kenyeret, van a Base 3.0-ban is.
100-ért talán elgondolkodtató lenne!
Marantz processzorom Spotify képes, de nincs netkapcsolata, lusta vagyok végigvinni a padláson a vezetéket, WiFi-je nincs, csak három Ethernet aljzata.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9050) Tibiajax válasza BBéci (#9049) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

naa mindegy... én akkor is azt mondom, hogy remek kis cucc - már így, a dune berkein belül
és nem bántam meg a bezsákolását

ki lehet kapcsolni a kijelzőjét is. alá a jó kis soundcare alátéteket.. szuper kis forrás. én nagyon ajánlom, akár Neked is. méltó utódja lenne a kis base-nek (nekem is volt, jó kis gép)
:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.