Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) liszi70 válasza dh66e (#400) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Le kell próbálni."

:DDD

Igen, köszönöm, én is ezt tartom a leghatékonyabb megoldásnak, de rendelés előtt azért az ember tájékozódik, mert nem szívesen küldözgetek vissza az elállás jogával élve. :D (Egyébként tisztában vagyok vele, hogy sokismeretlenes az egyenlet, csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is, még akkor is, ha nem lesz teljesen analóg az én helyzetemmel, mert függ a lejátszótól, a HDD-től, a rack chipjétől és a szoftverétől is. :) )

Egyébként lassan tárgytalanná válik a kérdés, mert égen földön nem kapható USB3-as Sharkoon Rapid-Case 3.5". Sok helyen van feltüntetve, de mégsincs. :O

[ Szerkesztve ]

(#402) dh66e válasza liszi70 (#401) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jogos,csak lényegre törően próbáltam fogalmazni semmi blabla. :)

(#403) Dorian válasza dh66e (#400) üzenetére


Dorian
félisten

Kivel tudnám ezt megnézetni? Mostanában az látszik, hogy van rendszermeghajtó, tehát felismeri, de pl. Dune store-ról nem tudok rá telepíteni, mert hibát jelez.
Korábban 1x már szétszedtem, kivettem belőle, hogy tán a pen hibás, de gépen átvizsgálva semmi hibát nem talált. Talán túlmelegszik a pen?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#404) dh66e válasza Dorian (#403) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Valami biztos van ez nem normális működés nézd meg működés közben hogy mennyire melegszik ill próbáld ki másik pennel is.Szervizben meg tudják nézni hogy mi nem smakkol.Elektronkával foglalkozó személyek meg tudják nézni vagy szervizbe viszed.

(#401) liszi70
Ezt gyeniko írta nemrég a médiaplayeres topicban:

"Dune Smart D1 kikapcsolja a Sharkoon házban lévő HDD-t készenlétben is".

.

[ Szerkesztve ]

(#405) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Azt mindja a h1: new fw is available: 140610_0131_b8.
Érdemes/szabad felrakni? Ez beta még, ugye?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#406) Patice válasza koncsik (#405) üzenetére


Patice
nagyúr

Max. visszarakod a korábbit, ha ez nem OK.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#407) lemmy9


lemmy9
őstag

HD duon megoldható, hogy leállítsa a nem használt HDD-t?

Szerintem!

(#408) liszi70 válasza lemmy9 (#407) üzenetére


liszi70
nagyúr

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#409) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

HD Duo készülékkel kapcsolatban merültek fel kérdéseim, remélem megtalálom itt a válaszokat.

Abban az esetben mely formázási módot javasoljátok, ha az adott HDD-n sűrűn történnek adatmozgatások és állomány törlések?

A közeljövőben szeretnék vásárolni egy második hdd-t is. A különböző oldalak és a forgalmazó azt javasolják, hogy alacsonyfogyasztású modellek között kell keresgélni (pl: WD Green).

Jelenleg egy 3Tb WD Green üzemel a lejátszóban és emellé szeretnék egy másik hdd-t? Érdemes e más típus mellett dönteni (pl : WD Red) vagy maradhatok a Green széria mellett. Mit javasoltok, hogy ha a megbízhatóság a legfontosabb?

Köszi, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#410) Sonja válasza fotobolond (#409) üzenetére


Sonja
veterán

WD Red-et vegyél. A Green nem igazán jó széria.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#411) blakey válasza fotobolond (#409) üzenetére


blakey
titán

A DUO-val formázd, mondanám azt hogy ext2/ext3-ra de ha sűrűn mozgatod, akkor teljesen jó az NTFS, nekem mindkettő NTFS-re van formázva és hibátlanul teljesítenek, mindkettő WD Green, nincs velük sermmi baj, teljesen jó és elég a Green, nem kell red.

#412) Patice
Ezt könnyebben és gyorsabban tudná kezelni a Dune az NTFS-hez
Nem vettem észre semmi különösebbet, max azt, hogy nem tudom átmenteni egy másik médialejátszóba ha EXT-re van formázva, sajnos akkor időigényes újra hasznáhatóvá tenni a másik lejátszóban. Én ezt megszívtam már 2X, azóta NTFS. Könnyú a kezelhetősége, rendszercuccok meg SD-kártyán vannak.
Két Green van a lejátszóban és nem rezonálnak, előtte az egyik samu volt, na az bezavart, ott volt rezonálás. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#412) Patice válasza fotobolond (#409) üzenetére


Patice
nagyúr

Mivel Linux alapú a Dune FW-e (is) ha jól tudom, ezért ha a HDD-ket a Duóban tartva akarod használni, akkor Ext3/4 file rendzsert javasolnék. Ezt könnyebben és gyorsabban tudná kezelni a Dune az NTFS-hez képest. A sűrű adatmozgatások miatt is Ext3 vagy 4, de ne számíts majd ennek ellenére sem túl nagy sebességekre hálózaton keresztül. Kb. 10-12 MB/s lesz!

WD Green szerintem megfelelő bele a fejparkolgatás ellenére is. WD Red lehet, hogy halkabb lenne, meg kevésbé rezonálna, de szvsz. médialejátszóba felseleges.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#413) fotobolond válasza Patice (#412) üzenetére


fotobolond
tag

Köszönöm a válaszokat!

A hdd-t nem mozgatnám a Dune és a számítógép között, a fájl mozgatásokat (törlés, másolás, stb) a Dune-n belül végzem el egy usb-s külső hdd segtíségével.

HDD
Lekopogom nekem a Green-el eleddig semm problémám. Mivel nincs nagy árkülönbség a Red és a Green között, emiatt merült fel a Red lehetősége.

Ha a Red mellett döntök mennyire veszélyeztett a túlmelegedés, ha csak az egyik hdd Red illetve ha mindkettő? Mennyivel melegebb mint a Green széria?

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#414) Patice válasza fotobolond (#413) üzenetére


Patice
nagyúr

Red hűvösebb (általában), mint a green, de a green sem a forró fejűségéről híres.

Kb. szerintem kézmeleg lesz mind a kettő használat közben (max. 40 fok körül megállnak).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#415) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy Dune HD TV 102w médialejátszó tud kezelni minden gond nélkül egy 3tb-s, saját tápos HDD-t?
(WD My book 3tb 3.5" USB 3.)
Köszönöm, droetker

(#416) liszi70 válasza droetker (#415) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tud.

(#417) droetker válasza liszi70 (#416) üzenetére


droetker
csendes tag

köszönöm

(#418) fotobolond válasza Patice (#414) üzenetére


fotobolond
tag

Köszi az infokat!

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#419) Gabci66


Gabci66
újonc

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Dune Base Prime 3.0-m van, és erre járt egy vihar villámmal. (Legalábbis így gondoljuk itthon, hogy kb. akkortól van a probléma) A lejátszó működik, csak a HDMI kimeneten nincs hang, optikain van. Szerintetek megoldható, hogy visszavarázsoljuk a HDMI-re a hangot valahogy?

(#420) lemmy9 válasza Gabci66 (#419) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha minden beállítás maradt a régiben, akkor lehet, hogy a HDMI szállt el, állítólag a legérzékenyebb a villámra. :(((

Szerintem!

(#421) Gabci66 válasza lemmy9 (#420) üzenetére


Gabci66
újonc

Köszi, mi is így gondoljuk. Akkor mi a megoldás szerinted?

(#422) lemmy9 válasza Gabci66 (#421) üzenetére


lemmy9
őstag

A hangot vidd optikain, vagy koaxon az erősítőbe.
Vagy próbálj egy firmware-t frissíteni, próba cseresznye.

Szerintem!

(#423) Gabci66 válasza lemmy9 (#422) üzenetére


Gabci66
újonc

Az optikain nem megy át a HD nagy hang. :((
A frissítés már megvolt, de semmi változás.
Próbáltuk, hogy rca jobb-bal csatornán átvinni a tv-hez a hangot (a kép ugye hdmi-n most már hang nélkül), hogy ne kelljen mindenhez bekapcsolni az erősítőt, de ott sincs semmi hang.

(#424) lemmy9 válasza Gabci66 (#423) üzenetére


lemmy9
őstag

Ja, kell a HD hang?
Az szopás.
Tehát az analógon sem jön ki a hang?

Szerintem!

(#425) Gabci66 válasza lemmy9 (#424) üzenetére


Gabci66
újonc

Igen, úgy nézzük, hogy azon is megszűnt. :W

(#426) dh66e válasza Gabci66 (#425) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerviz lesz ebből.media-doktor

(#427) Gabci66 válasza dh66e (#426) üzenetére


Gabci66
újonc

Szia, köszönöm, azon is túl vagyunk, csak úgy gondoltuk, hátha tud valaki valami okosságot, vagy talán egy használt alaplapot.

(#428) dh66e válasza Gabci66 (#427) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A túl vagyunk-on mit értesz,kértél ajánlatot és sokba kerülne egy új alaplap vagy nem tudják megcsinálni?Azért lenne jó ilyeneket leírni hogy tudjuk mi is hasonló probléma esetén hogy mibe fáj egy hasonló művelet ha beüt a ....

(#429) gyeniko válasza dh66e (#428) üzenetére


gyeniko
őstag

Egyik Dune-m sem akar DVD iso-t lejátszani, miért? A Samu 65H8090 TV pedig igen?! :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#430) liszi70 válasza gyeniko (#429) üzenetére


liszi70
nagyúr

Érdekes, az enyém tökéletes játssza őket, van belőle több raklappal, sosem volt gond. Kölcsönzöttek? Eddig játszotta, csak most nem?

(#431) gyeniko válasza liszi70 (#430) üzenetére


gyeniko
őstag

Mondjuk, hogy kölcsönzöttek. Korábban soha nem volt ilyen fájlom, ezért nem is tettem próbára a lejátszókat. Most is csak 2 van, ezek egyikét sem játssza le egyik Dune sem (pedig - ha jól tudom- , 2 féle chip van a Prime 3.0-ban, Smart HD-ben és 102-ben, ugye?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#432) blakey válasza gyeniko (#431) üzenetére


blakey
titán

Minden további nélkül vinnie kéne az iso-kat, soha nem volt ilyen gondom, nézd át a beállításokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#433) gyeniko válasza blakey (#432) üzenetére


gyeniko
őstag

Átnéztem, de nem találtam olyan beállítási lehetőséget, ami ezzel össszefügghetne. 4 db Dune-ről van szó, az viszont igaz, hogy mindegyiken ugyanazok a beállítások, vagyis, nem lehetetlen, hogy a beállításokkal függ össze. De melyik beállítási lehetőségnek lehet erre hatása?
Azt nem gondolom, hogy fájl a hibás, mert a Samu TV lejátssza.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#434) blakey válasza gyeniko (#433) üzenetére


blakey
titán

Első körben nyomnék az egyiken egy reset-et és ha viszi akkor valamelyik beállítással van gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#435) gyeniko válasza blakey (#434) üzenetére


gyeniko
őstag

Smart! :C Köszi, este ez lesz az első dolgom!!!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#436) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

Megosztottam SMB a Dune Base 3.0-ban lévő HDD-t, hogy tudom jelszóval levédeni ezt a megosztást?

Előre is köszi.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#437) mivamma válasza mivamma (#436) üzenetére


mivamma
senior tag

Vagyis inkább azt szeretném megoldani, hogyha kívülről érem el ftp-n keresztül, akkor lehessen megadni jelszót!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#438) gyeniko válasza blakey (#434) üzenetére


gyeniko
őstag

Megcsináltam a gyári resetet, de ugyanaz a helyzet. Megpróbáltam BD25 iso-kat, ezt sem játssza le, az egyikbe belefagyott.
Van jelentősége, hogy mindent NAS-ról küldök? Én úgy tudtam, hogy a Dune-knek mindegy, hogy hálózatból, vagy USB-ről etetjük.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#439) liszi70 válasza gyeniko (#438) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hálózatról is játszania kell természetesen, az enyém játssza is. (Igaz, nem NAS-ról, hanem a szomszéd szobai PC-ről, de ez lényegtelen.)
BD25-öt sem játszik le??? És egyik Dune sem??? Lehet, hogy a NAS-nak, beállításának köze van hozzá. (Bocs, nem tudok segíteni, csak agyalok.)

(#440) gyeniko válasza liszi70 (#439) üzenetére


gyeniko
őstag

Semmihez sem értek kevésbé, mint a NAS-hoz! :F
Józan logika szerint nem kellene összefüggésnek lennie...
Átteszek vinyóra 1-2 .iso-t, bedugom USB-be és megnézem, hogy ilyenkor mi történik! Ha lejátssza, akkor a NAS a" felelős". :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#441) blakey válasza gyeniko (#438) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg közvetlenül a lejátszóra csatlakoztani egy vinyót és úgy engedd rá. Nem létezik, hogy nem viszi.
Ha NAS-ról próbálkozol, akkor SMB, NFS vagy DLNA-n keresztül kommunikál?

Szerintem NAS gond lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#442) gyeniko válasza blakey (#441) üzenetére


gyeniko
őstag

Kipróbáltam: vinyóról hibátlanul megy, a NAS lehet a gond. UpNP-n kommunikálnak egymásssal.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#443) blakey válasza gyeniko (#442) üzenetére


blakey
titán

Akkor az a gond, smb vagy nfs legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#444) gyeniko válasza blakey (#443) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszi a segítséget!
Küzdök a jogosultságokkal, csoport nevekkel és jelszavakkal. Kezd túl bonyolult lenni eza sok technika...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#445) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Véletlenül nincs valami alkalmazás Dune-re, amivel lehetne Spotify-t hallgatni?

Köszi!

(#446) gyeniko válasza blakey (#443) üzenetére


gyeniko
őstag

Jaha, samba-n faszán lejátssza! :K
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#447) gyeniko válasza liszi70 (#439) üzenetére


gyeniko
őstag

Kedves liszi70, Neked is nagyon köszi!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#448) gyeniko válasza liszi70 (#445) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt nem tudom, de a Spotify ugye fizetős?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#449) liszi70 válasza gyeniko (#448) üzenetére


liszi70
nagyúr

Van ingyenes lehetőség is, reklámokkal és kisebb bitrátával, de azért hallgatható.

(#450) dh66e


dh66e
Topikgazda

Kicsit megváltozott a myiptv.

Megváltozott a csoportok (group_id) kiosztása-új csoportok kerültek bele(3D,Online Filmek) a playlist mappában van egy playlistminta .txt fájl azt ki kell másolni pc-re majd törölni a pluginból.
Aki ezt felteszi a playlistminta alapján írja át a lejátszási listáját hogy rendben beolvassa a dune.

myIPTV 1.0.0 letöltés

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.