Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1251) Multibit válasza Technoman (#1250) üzenetére

Multibit
(veterán)

Senki nem írta le a HEVC jobb tulajdonságait. Nagyon is jó dolog, hogy ugyanolyan minőséghez kevesebb helyre lesz szükség. Én azt tartom feleslegesnek, hogy az új kodekkel újrakódoljak egy x264 alapú filmet. Az újrakódolás mindenképpen minőségromlással jár.
Ha majd a filmipar átáll a HEVC-re, azaz ilyen BD-k jönnek ki, örülünk :K

(#1252) Technoman válasza Multibit (#1251) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Ok, most már leesett, hogy mi az averziód:)
Ennek tükrében, akkor legkorábban január felé fognak a release-ek "valós" h265-ösöket kiadni, mivel -elvben- decemberben jönnek az UHD BD lejátszók, s gondolom hálivúd majd jól megszórja a világot valós 4K-s filmekkel. Csak győzzük aztán "fizetni" az élményért ;)

(#1253) koncsik

koncsik
(addikt)

Jelenleg -273 celsius fokot mutat Budapesten a dune hd smart időjárás appja, ki merjünk menni? :))

(#1254) dh66e válasza koncsik (#1253) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Néha mutat érdekességeket az biztos,volt hogy hirtelen Kiskunmajsára költöztetett míg át nem állítottam. :)

(#1255) Technoman válasza dh66e (#1254) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Ja ja. tegnap az itteni Popcorn A 410-es "hű de - Hájend" playa mutatta uezt az értéket. Szerintem ez valami szerver baj lehetett.

(#1256) blakey válasza Technoman (#1255) üzenetére

blakey
(veterán)

Mert nem a lejátszó hibája hanem a szerveré, nálam ki is van kapcsolva, felesleges.

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#1257) kabar válasza blakey (#1256) üzenetére

kabar
(senior tag)

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Dune Base 3D nél az SMB-n hogyan lehet átállítani a munkacsoportot? Ugyanis ahogyan azt elnézem a Workgroup de az mi hálózatunk nem arra van állítva, viszont a beállítások között sehol sem lelem.
Köszi

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1258) blakey válasza kabar (#1257) üzenetére

blakey
(veterán)

Beállítások/Programok/SMB szerver, Dune Duo-nál ott van, szerintem a Base 3D-nél is.

(#1259) kabar válasza blakey (#1258) üzenetére

kabar
(senior tag)

Köszi. Biztos elkerülte a figyelmemet. Pedig jó sokat keresgéltem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1260) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Sziasztok!
Itt egy két apróság aminek hasznát lehet venni.
1.Dune Helper
-Windows alól a pc vagy laptop billentyűzetével könnyebb a szövegbevitel.
2.DunePad
-PC-ről, tabletről,okostelefonról írányíthatjuk Dune készülékünket.You Tube elérést biztosít ill online tévéket is elérhetővé tesz a FilmOn csatornák révén melyeket a Dune-ön simán lejátszhatunk illetve nézhetünk.
Az linkelt weboldalon a Download fület megnyitva minden infót megkaptok a telepítésről.A progi Free részét próbáltam ki egy egyszerű regisztráció után.

3.Mark.it előzmény plugin
Leírás itt.

[ Szerkesztve ]

(#1261) Technoman válasza dh66e (#1260) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Az a gond, hogy nemez a mark.it nem igazán akar működni :F
Telepítettem a plugin, előtte létrehoztam egy rendszermemót is (2 GB SD kártya) Be is teszi a Főmenű/Progiba.
De valahogy a Kedvencek mappában semmit sem látok.
Pedig ezt mindég is irigyeltem a Popiban, ott van ilyen (A410)

[ Szerkesztve ]

(#1262) dh66e válasza Technoman (#1261) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Mennyi ideig nézted az adott filmet/ sorozatot mikor próbáltad?
5 perc az alapértelmezett ha előtte abbahagytad akkor nem fog megjelenni a listában.Állítsd át egy percre aztán nézd meg újra több fájlal is.Nálam működik és óránként frissíti kb most a szerző.
A legfrissebb verzióban már a listában megjelenített médiák száma akár 100 is lehet.

(#1263) Technoman válasza dh66e (#1262) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Nos, leraktam 1 percre, újra bootolt, majd az eddig használt "Black" skin visszament alap skin állapotra (arra a szürkére) Black skin megint letölt a store-ból, majd visszatéve alap skinnek (lehet, hogy itt szúrtam el, mert azóta már átállítottam 2-4 percre, de a sokadik bootolásnál is a Black skin marad)
Úgy van ugye, hogy a Kedvencek mappába pakolja be az előzményeket. Ebben a mappában foglal helyet még a Yadis is (mmint csak "kedvencileg" , fizikálisan az egyik vinyón van) Lehet, hogy bizonyos appok/progik nem szeretik egymást, vagy ez az app, csak "gyári" skin-el érzi jól magát?

(#1264) dh66e válasza Technoman (#1263) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Lehet egy resetet eszközölnöd kéne ami persze azzal jár hogy minden törlődik és újra kell rakni viszont sok esetben csak ez a megoldás
Normál esetben így néz ki a dolog.

(#1265) Technoman válasza dh66e (#1264) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Köszi, :) megpróbálom, hátha. Még arra is gondoltam, hogy a gépem (Dune HD 53 Lite) már túl régi.

(#1266) dh66e válasza Technoman (#1265) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

A smart B1-em sem mai csirke és vígan működik minden eddig telepített pluginnal ill alkalmazással.

(#1267) Technoman válasza dh66e (#1266) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Hát, akkor ez a lehetőség kizárva.

(#1268) dh66e válasza Technoman (#1267) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Még annyit megtehetnél hogy egy 2-4 gigás penre csinálsz rendszer memóriát. SD kártyával én nem használtam soha így nem tudom hogy az tud e ilyen anomáliát okozni.
Azt még nem írtad hogy melyik fw van fent a dune-ön.

[ Szerkesztve ]

(#1269) Technoman válasza dh66e (#1268) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Köszi, megpróbálom ezt is, bár nekem kényelmesebb ez, mert nem foglal + USB slot-ot.
A FW:150227_0032_B9
Ugye nem az a gond, hogy a telepítő PenDrive-ot, az app a telepítés után kihúztam????

(#1270) dh66e válasza Technoman (#1269) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem hiszem hogy az gond lenne hiszen a rendszer memóriára rögziti az eseményeket.
Energia gazdálkodás mire van állítva nálad?Lehet az is hogy csak akkor működik a plugin ha készenlétire van állítva.

(#1271) blakey válasza Technoman (#1269) üzenetére

blakey
(veterán)

Milyen SD-kártyán van a rendszerpartíció? Nekem is azon van, semmi gondom (CL4)

(#1272) Technoman válasza blakey (#1271) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Kezdem feladni :W
- a Black Skin áttettem alapértelmezett szürkére, hátha
- az eddigi 2 GB (CL4) rendszer memót kicseréltem egy 8 GB (CL2)-re, hátha (Panasonic SD)
- a rendszermemót és a flash törlését már vagy 4x megcsináltam, hátha
- az energiagazdálkodás Power-ét átraktam készenléti módba
- a legfrissebb FW-t letöröltem (150227.....) és visszatettem a 140827... -est, hátha
- a Kedvencekből még a YaDIS parancsikont is kivettem, hátha...
- alapon hagytam a felismerési időt, azaz 5 percen
- több filmmel is kipróbáltam, de semmi, semmi, semmi :(

(#1273) szilrobi

szilrobi
(aktív tag)

Dune hd max (fw 140610_0131_b8) lejátszóm nem látja az új 32GB pendrive-om. Lehet neki valamit csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1274) vilga válasza szilrobi (#1273) üzenetére

vilga
(tag)

próbáltad már többféle fájlrendszerrel is, /fat, exfat, ntfs,esetleg ext3/? egyébként passz: a készülék beállításait nem ismerem

(#1275) szilrobi válasza vilga (#1274) üzenetére

szilrobi
(aktív tag)

megpróbálom más formátumokkal, köszi.

Másik gondom a lejátszóval, hogy 1080p-re állítva piciket ugrál a kép a tv-n, menüben látszik, vagy ha megállítom a képet, néhány másodpercenként ugrik egyet. Mindenféle képfrissítést próbáltam de nem jó egyik sem :( Előtte wd tv live volt, ott nem vettem észre semmi ilyet

[ Szerkesztve ]

(#1276) blakey válasza szilrobi (#1275) üzenetére

blakey
(veterán)

Bár ezek nem firmware problémák, de nyomj egy gyári visszaállítást, telepítsd a legújabb firmwaret, állítsd be normálisan az audió/videó részt, nem ugrálhat semmi, atomstabilnak kell lennie. Esetleg leírhatod, hogy milyen beállításokat eszközöltél ill. milyen kábelt használsz a lejátszó és a tv között.
A pendrive gondolom valamilyen szinten látszódik csak épp használhatatlan, menj rá, nyomj egy "pop up menu"-t és formázd le a Dune-vel, akár NTFS is lehet, semmi gond nem lesz, nálam is voltak hasonló esetek.

(#1277) anonym1s

anonym1s
(őstag)

Sziasztok.
Hasznal valaki mediatarat itt?
En csinaltam a filmekhez, de ez nagyon lassitja a mappakba valo be/kilepest. Mediatar nelkul szempillanas alatt valtogatok mappakat, de most 5-6 masodperc mire belep es ugyanennyi a kilepes is. Kategoriak szerinti mappakban vannak a filmek, mindegyik a sajat mappajaban (mappanevek a filmek cimei). Arra tippelek, hogy a rengeteg konyvtar miatt olvassa be nehezen.
Tudtok erre valami megoldast?
Sok idom ment el a fajlok es mappak atnevezesere, a mediatarra meg tobb mert pontos cimekkel is rengeteget teveszt a yadis, es az eredmeny nem valami jo igy.

Dune301 es 303D lejatszoim vannak. A 303D mitha egy hajszallal gyorsabb lenne de az is nagyon lassu.

[ Szerkesztve ]

(#1278) gyeniko válasza anonym1s (#1277) üzenetére

gyeniko
(őstag)

NAS-ra gondolsz?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1279) anonym1s válasza gyeniko (#1278) üzenetére

anonym1s
(őstag)

Nem.
Az a dolog, amikor mappak helyett borito kepeket latsz, es ezekbe belepve latod a film adatait es tartalmat, amit a yadis nevu programmal lehet csinalni.
Itt van nehany kep rola. A gyokerbol a kategoriakba es a filmekbe sok ido mig be/kilep, de foleg a katagoriakba, ott elpocsol 5-6 masodpercet is a dune301, a 303d valamivel gyorsabb.

Ezt latom amikor belepek a vincseszter gyokerebe, itt vannak a kategooria mappak:

Majd ezt, amikor belepek egy kategoriaba:

Es ezt amikor belepek valamelyik filmbe:

[ Szerkesztve ]

(#1280) blakey válasza anonym1s (#1279) üzenetére

blakey
(veterán)

Nálam vannak borítók, leírások, nincs ennyi könyvtáram ill. nem yadis-szal csináltam, de semmi lassulás. Lehet, hogy túl nagyok a képek.

(#1281) anonym1s válasza blakey (#1280) üzenetére

anonym1s
(őstag)

A kepek 250-450kb meret kozott vannak amiket most megneztem, gondolom max 500kb lehet a legnagyobb. Ezek nagynak szamitanak?
En ugy tudtam csak a yadis jo erre.
Te mivel csinaltad?

(#1282) blakey válasza anonym1s (#1281) üzenetére

blakey
(veterán)

Azok nem nagy képek, nekem 1 MB-osak, én MAC-en csinálom, DuneX-szel. Lehet, hogy a rendszermemória miatt lassú.

(#1283) Technoman válasza anonym1s (#1277) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Érdekes, én két katalogizáló rendszert is használok (iDune, yaDIS) és nem vettem észre semmi lassulást.Ja, és hozzád képest "tök öreg" lejátszom van (HD53 Lite) Az ikonjaim fél megát súrolják/ film

(#1284) nfsu17 válasza anonym1s (#1279) üzenetére

nfsu17
(veterán)

nem lassít a yadis semmit, nálad nem kerek valami

a yadis nem tesz a fő film mappájába semmit, azt külön gyűjti

de így sem lassú

Mi 9T, MIUI 10

(#1285) szilrobi válasza blakey (#1276) üzenetére

szilrobi
(aktív tag)

Gyári beállítás visszaállítása után már látja a 32Gb pendrive-ot :)

De 1080p-re állítva a felbontást még mindig ugrál a kép. Egyszerű hdmi kábelem van, nem márkás, kettővel is kipróbáltam, ugyanaz :((( lehet a lejátszóval van valami. kipróbálom másik tv-vel is, marad az 1080i :)

[ Szerkesztve ]

(#1286) blakey válasza szilrobi (#1285) üzenetére

blakey
(veterán)

Szerintem kábel hiba lesz ha 1080i-vel jó akkor a kábel nem bírja a 1080p-t. A helyedben kipróbálnék egy másik kábelt, nem ugrálhat 1080p-n sem.

(#1287) anonym1s válasza nfsu17 (#1284) üzenetére

anonym1s
(őstag)

Nekem minden a filmek mappajaban van. Egy background.jpg, dune-folder.txt es icon.aai. Nalam nincs kulon mappa semminek. Te hogy csinaltad, hogy kulon mappakban vannak az info fajlok?

(#1288) nfsu17 válasza anonym1s (#1287) üzenetére

nfsu17
(veterán)

hát a yadis progiban meg kell adni az export mappát, ami ugye a dune hdd-jén egy mappa (neve: yadis), és oda exportálja ki a progi a jpg, meg background, meg hasonló dolgokat.
utána a yadis mappát kell indítani a dune-n.

Mi 9T, MIUI 10

(#1289) Technoman

Technoman
(senior tag)

Lehet, hogy benyeltem egy áprilisi tréfát?
Ez jelent am meg a Dune oldalon [link]
A durva, hogy az időjárást helyettesítő orosz oldalt sem találom a Store-ba. Valakinek bejön, legalább az egyik?

(#1290) dodoroli válasza Technoman (#1289) üzenetére

dodoroli
(tag)

Szia!
Nálam Yandex.Disk bejön,de a Google maps sehol. :(

(#1291) fotobolond

fotobolond
(tag)

Sziasztok!

Dune HD Duo készülékemmel akadt egy kis problémám. Költözést követően HDMI-n keresztül nem ad hangot, míg előtte minden gond nélkül üzemelt . A TV egy Sony W905 sorozatú készülék, amelyen bár végeztem egy gyári beállítás visszaállítás opciót, de HDMI hanggal kapcsolatban nem találtam beállításokat.

Pechem lenne és a készülék hibásodott meg vagy valami más lehet a probléma?

Előre is köszönöm, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#1292) blakey válasza fotobolond (#1291) üzenetére

blakey
(veterán)

Nem hinném, hogy van kép és nincs hang, nyomj a Dune-n is egy gyári visszaállítást.

(#1293) fotobolond válasza blakey (#1292) üzenetére

fotobolond
(tag)

Ezt is megpróbáltam, semmi. A Tv-n is kipórbáltam az összes HDMI aljzaton, de semmi.

Most megnézem egy másik Tv-n, mert számomra is elég hihetetlen

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#1294) Dorian válasza fotobolond (#1291) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Menüben van olyan opció, hogy HDMI hang tiltás. Nincs bepipálva?

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#1295) fotobolond válasza Dorian (#1294) üzenetére

fotobolond
(tag)

Próbáltam ki/be kapcsolni semmi. Kipróbáltam egy másik televizíón, ott sem volt hang. A vicc az egészben, hogy a dobozába visszacsomagolva szállítottuk és a költözés elött 1 nappal még megnéztünk egy filmet, probléma nélkül....

Kicsit értetlenül álok a probléma elött..

(#1296) Technoman válasza fotobolond (#1295) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Nem lehet, hogy bekapcsolt, működő állapotban húztad ki a HDMI-t?
(Nekem a Pana palzmám HDMI interfésze (azaz az össz HDMI port) bánta ezt a meggondolatlanságot,
Utána derült ki, hogy a Pana TV-kből hiányzik az ilyenkor szokásos védelem)
Ezzel a TV-vel nézted a régi helyen is?
Analóg módon sincs a Sony-nál hangod?
Hülye kérdés, de azért felteszem, a Volume ugye nincs totál levéve a Dune-ön?

[ Szerkesztve ]

(#1297) fotobolond válasza Technoman (#1296) üzenetére

fotobolond
(tag)

Nem, ezeket mind végignéztem és a televizíó is ugyanaz volt. Valószinüleg a HDMI aljzat sérülhetett meg. Végül bevittem a forgalmazó által javasolt szervízbe, ott sem volt hang és ilyen hibajellenséggel még nem találkoztak. Ezért is gyanakodtunk arra, hogy aljzattal van a probléma, főleg annak tükrében, hogy látszik rajta némi sérülés.

(#1298) blakey válasza fotobolond (#1297) üzenetére

blakey
(veterán)

Hol sérült az aljzat? Tv, lejátszó? Működés közben ne cserélgesd a HDMI kábeleket.

(#1299) fotobolond válasza blakey (#1298) üzenetére

fotobolond
(tag)

Magán a HD Duo-n. Menet közben sosem cserélgetem a kábeleket. Anno 15éve én is beleestem ebbe a hibába és az akkori televizióm előlapi AV bemenete bánta.

Szerintem ez egy véletlen egybeesés lehetett. Ha nem kellett volna a készüléket elcsomagolni, akkor nem jött volna elő.

(#1300) blakey válasza fotobolond (#1299) üzenetére

blakey
(veterán)

Mikor sérült meg? Javítható?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.