Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) dh66e válasza adodaniel (#1999) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos a fényképező gépeken rögzített videók kodekjei gyártónként is eltérnek.A dune-ón csak akkor tudod lejátszani ha módosítod külső progival.

(#2002) adodaniel válasza dh66e (#2001) üzenetére


adodaniel
őstag

Értem, köszi! Annyira nem lényeges, hogy külön foglalkozzak vele, csak kíváncsi voltam. :)

(#2003) akisbandi válasza dh66e (#1996) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ugye az airplay alapból megy az ios alatt, de mintha valahol ezt írta is volna. Ennek úgy kellene működni, hogy amikor egy hálózaton belül vannak, akkor megjelenik a Dune, mint airplay eszköz és átkapcsolok/tükrözök arra. Na ott a gond, hogy nem jelenik meg semmi.
Miután installálod a Dune-re a service_codec.dsf fájlt, nem kellene megjelenni a telepített programok között? Én nem találom.

(#2004) dh66e válasza akisbandi (#2003) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem kell megjelennie, a szervizfájlok nem jelennek meg a menüben sehol.
Sajnálom nem tudom mi lehet a gond.
Amikor a firefoxban küldenéd az eszközödre a videót akkor mi történik?
Milyen telefon/tablet amit használsz milyen verziójú szoftver van rajta?Megpróbálom felvenni a kapcsolatot a szerzővel.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Milyen sebességgel lehetséges(vagy kellene) másolni fájlokat laptopra csatlakoztatott külső vinyóról a Dune-re?
Hálózatba van kötve,ami a következőkből áll: külső hdd(USB 3.0) a laptop USB 3.0-ás csatijára kötve,Asus AC 68U router,majd arra kötve a Dune HD Duo. Kábelek: CAT 5S,Cat 6.
10-10,5 MB/s-al másol,lassúnak találom,nem kéne ennek gyorsabban menni?
A Dune-ben egy WD Green van....nem tudom ez lényeges-e.

[ Szerkesztve ]

(#2006) Paoloo válasza Paoloo (#2005) üzenetére


Paoloo
tag

Előbb gondolkoznom kellett volna....
Mivel 10/100-as ethernet csatija van,így a maximum 12,5 MB/s lehetne,és attól meg nincs messze az általam mért 10,5 MB/s,uh kb az jó is. Vagy nem jól gondolom?

(#2007) Multibit válasza Paoloo (#2006) üzenetére


Multibit
veterán

Jól gondolod. SMB-n kb. ekkora sebesség várható.
Egy NAS-sal megszabadulnál a másolgatásoktól.

(#2008) niof válasza Paoloo (#2006) üzenetére


niof
addikt

Akkor te szerencsés vagy, ha 10,5-el tudsz másolni. Nálam, hiába fasza a hálózat, 6-7MB/s-nél jobban nem pörög...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2009) Dorian válasza Multibit (#2007) üzenetére


Dorian
félisten

...meg egy csomó pénztől :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2010) dh66e válasza Paoloo (#2006) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Teljesen rendben van ez a másolási sebesség.Kb ennyit is tud.

(#2011) Paoloo


Paoloo
tag

Köszi mindenkinek a megerősítést :R

(#2012) akisbandi válasza dh66e (#2004) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Firefoxból nem tudom küldeni ipadra, bár elméletileg minden be van állítva. iPad-ról nem megy Dune-re, mint ahogy írtam is, nem látom az airplay eszközök között. iOS9 van mindkettőn amúgy (iPad3 és iPhone 5s)
Jó lenne tudni, hogy miként kellene neki működni.

[ Szerkesztve ]

(#2013) dh66e válasza akisbandi (#2012) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elvileg a firefoxban egyedül csak az eszköz ip címét kell megadni gondolom ez megtörtént.

(#2014) akisbandi válasza dh66e (#2013) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Persze, az rendben.

(#2015) dh66e válasza akisbandi (#2014) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Biztos ami biztos rákérdeztem.Megpróbálok kisajtolni valami infót.
Még egy kérdés. Dune-ön melyik fw van?

[ Szerkesztve ]

(#2016) dh66e válasza dh66e (#2015) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt írja a szerző hogy az Airplay beállításával lehet a gond.
Amennyiben megy az angol akkor a "Help Desk Apple"-ön kellene tanácsot kérni az airplay beállításával és engedélyezésével kapcsolatban.
A firefox küld egy linket az ios rendszeren lévő airplaynek az beolvassa és továbbküldi az eszközön lévő lejátszónak.A lejátszó pedig megnyitja a linket és elindul a média rajta.Azt mondja tutim űködnie kellene ebben a formában.
Nos nem tudom mennyivel leszel így beljebb ennyit tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2017) akisbandi válasza dh66e (#2016) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszi a segítséget. Teszek majd még egy próbát, bár nem teljesen értem, amit írsz.

Az airplayen túl,sok beállítani való nincs, gyakorlatilag semmi. Vagy megjelenik az airplay ikon vagy nem, mikor megnyitod a lejátszót, fotóalbumot.
Azt a részt nem értem, hogy a firefox milyen linket küld az ios eszköznek, honnan tudja a firefox, hogy mi van az eszközön?
Valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy a firefoxban futó lejátszó streamel az ios eszközre, mint ahogy a Dune-re teszi. Illetve az ios eszköz tud airplayen keresztül streamelni a Dunere, ugyanúgy, mint egy apple tv-re.

(#2018) dh66e válasza akisbandi (#2017) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Természetesen nem a firefox hanem a progi küldi át a videó linkjét amit elindítasz.Nálam látja az androidos eszközt látja a dune-t ha lenne a közelembe egy ios-es eszköz akkor kipróbálnám,de gondolom ugyanarra jutnék amire te.
Hétvégén felrakom majd (ha lesz időm megcsinálni a fordítást) az új változatát a proginak...még semmit nem tudok róla.

(#2019) pedro7


pedro7
tag

Van értelme ext3-ra formázott hdd-re rakni műsor anyagot, ha ilyen lassú és nehézkes
a file-ok mozgatása,másolása ? Tudom, hogy jobb ext3 mint az ntfs lejátsztás szempontjábol nagy bitrátájú anyagoknál, de a file-ok mozgatása , másolása elég lassú sebességgel oldható csak meg.Annyival jobb ?

(#2020) dh66e válasza pedro7 (#2019) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Személy szeint én semmilyen hátrányát nem érzem lejátszás szempontjából hogy a vinyóim ntfs-re vannak formázva.BD25 BD50 simán minden hátrány nélkül lemegy róla.Másolgatni meg ritkán szoktam hálózaton keresztűl főleg éjszaka ott meg megy ameddig megy.

[ Szerkesztve ]

(#2021) blakey válasza pedro7 (#2019) üzenetére


blakey
titán

Tök mindegy mire formázod, nekem NTFS-re vannak formázva, könnyebb kompatibilítás szempontjából, filmnézésnél semmi előye v. hátránya nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2022) nfsu17 válasza pedro7 (#2019) üzenetére


nfsu17
veterán

azt hiszem csak torrentnél van értelme ext-re formázni, mivel ntfs-el fagy.
vagy nehézkesebb.
nekem ntfs.
a 120 megás jellyfish tesztfile is simán megy, szóval alap esetben nincs előnye ntfs-hez képest.

(#2023) vilga válasza nfsu17 (#2022) üzenetére


vilga
tag

azt hiszem csak torrentnél van értelme ext-re formázni, mivel ntfs-el fagy.
vagy nehézkesebb.
:K
Nem ment a "kölcsönzés" még a 101-el le nem formáztam ext3-ra, ezt leszámítva tök mindegy, a vindóz is látja mint hálózati meghajtót

(#2024) pedro7 válasza dh66e (#2020) üzenetére


pedro7
tag

Pedig még anno amikor megvettem a D1-t mindenhol azt olvastam, hogy a magas bitrátájú hd-s blue-ray-es anyagoknál akadhat, stróboszkóp hatás észlelhető a lejátszáskor ha nem ext3-ra van formázva.
Akkor nyugodtan áttérhetek ntfs-re ?
Mennyit szenvedtem windows alól ext3-ra másolással.

(#2025) blakey válasza pedro7 (#2024) üzenetére


blakey
titán

blue-ray Blu-ray
Nem tudom, hogy hol olvastad, de én még ilyennel nem találkoztam. 5 éve NTFS-sel használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2026) dh66e válasza pedro7 (#2024) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos én nem tapasztaltam pedig többnyire ilyen anyagokat nézek.Mondjuk nem sűrűn mert annyi jó film nincs számomra,de ha azt nézzük ezt a topiktársak is megerősítik szóval nyugodtan áttérhetsz.

Mindenkinek!

Ma kicsomagoltam egy zip fájlt a duneön egy plugin segítségével, :)
Most tesztidőszak van ha stabil verzió jön ki akkor felteszem.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy a médialejátszón (HD Dune Prime 3.0) másoltam egy külső winchesterről a másik külső winchesterre. Közben a másik szobában lévő médialejátszón lejátszottam a gyerekeknek egy rajzfilmet,a hálózaton keresztül ami a fent említett médialejátszóra csatlakoztatott egyik külső winchesteren van. Ment az egész jó pár órán keresztül. Aztán egyik pillanatról a másikra a gyerekek szobájában megállt a rajzfilm,megnéztem a nappaliban lévő médialejátszót,hogy mi van?! Ott a másolás leállt és a médialejátszó nem akarta érzékelni egyik külső winhestert sem. A hátsó és az oldalsó USB-n sem akart semmit érzékelni,még egy 8GB-os pendrive-t sem. Az optikai meghajtót sem érzékelte,a tálcát sem volt hajlandó kiadni. Csináltam pár teljes kikapcsolást,áramtalanítást és úgy bekapcsoltam,de a helyzet nem változott semmit. Csak a hálózati könyvtárat mutatta. Gondoltam frissítem a firmware-t. Viszont a frissítés indításakor kiírta,hogy nem lát rendszertárhelyet. Ezt is megcsináltam vagy 3x. Ugyanaz.
A lejátszóról kihúztam minden kábelt,vezetéket. Leszereltem a burkolatot,belenéztem,hogy látok-e valamilyen rendellenességet. Semmi olyat nem láttam. Semmi nem púposodott meg,se égett meg vagy bármi más. Összeszereltem az egészet és újra bedugtam minden kábelt,vezetéket és bekapcsoltam. Ekkor már sajnos a menüig se jutott el. A kijelzőn megjelent a Dune,majd a Loading,aztán a számok,de csak 3-ig jutott el és újrakezdi.(4-ig kellene eljutnia és utána jönne be a menü) Ez ment vagy 5-6x. Itt adtam fel.
Mi a véleményetek?
Tudok bármit is csinálni mielőtt a szervizbe vinném?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#2028) blakey válasza Palapo (#2027) üzenetére


blakey
titán

Egy dolgot nem próbáltál ki, vinyók nélkül elindul?
Valamelyik merevlemez megsérülhetett, legalábbis a jogosultsága. Egyszerre ennyi műveletet nem bír a lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2029) Palapo válasza blakey (#2028) üzenetére


Palapo
aktív tag

De úgy is próbáltam és úgy se megy... :(

Azóta a másolást befejeztem úgy,hogy a két külső winchestert a laptopra kötöttem.

Utólag gondoltam erre,hogy talán sok volt a művelet neki. Lehet a tápban nyírtam valamit ki?

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#2030) nfsu17 válasza Palapo (#2029) üzenetére


nfsu17
veterán

önmagában a másolás nem nyírhatná ki.
bár semmi sincs kizárva.
én sokat másoltam már ide oda vele, több száz gigabájtot, órákon keresztül.
bár utána pihentettem, majd másnap újra.
de ekkor nem használtam semmire.
ezek nem erős lejátszók, egy mobiltelefonban erősebb a hardware.
mikor másolok mondjuk a hdd-re, akkor nemigen érdemes mást csinálni rajta.
érezni is hogy kínlódik.

(#2031) Palapo válasza nfsu17 (#2030) üzenetére


Palapo
aktív tag

Ha ez volt a gond,akkor mit nyírhattam ki benne?
Procit? :F

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#2032) dh66e válasza Palapo (#2031) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem semmit,valamiért megsérülhetett a boot a lejátszón mint ahogy volt itt korábban rá példa neki szervizben megoldották.Ez nem szent írás de erre gyanakszom.Van egy resetelési megoldás dune-ökre azt próbáltad már?

(#2033) Palapo válasza dh66e (#2032) üzenetére


Palapo
aktív tag

A resetelést hogyan kell csinálni?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#2034) pyres7


pyres7
csendes tag

Sziasztok!

Elkelne egy kis segítség.mit kell beállítanom hogy a már letöltött torrenteket ne kezdje el újra letölteni! :((
A külső dokkolóból ki volt véve a HDD s mióta vissza lett téve ezt csinálja.-

Köszi!

(#2035) dh66e válasza Palapo (#2033) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van hozzá egy .dsf szervizfájl amit hálózaton keresztül kelllene lefuttatni de most elérhetetlen a dune oldalán nem találom sehol sem.
Esetleg ezt is megpróbálhatod saját felelősségre[link]
Amennyibennem vagy biztos benne inkább vidd szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Technoman válasza dh66e (#2035) üzenetére


Technoman
őstag

yaDIS: Használom és szeretem. Viszont lenne egy olyan problémám, hogy adva van egy film, ami a program megléte óta mindig sz@rakszik.
Azaz, amikor frissítem a PC-n a progin az adatokat (új film jött, könyvtár vizsgálata), akkor ezt az egyetlen egy filmet, mindig újra kell manuálisan beolvastatnom, mert soha sem találja meg (kék pipa helyett piros felkiáltó jel) A dologban az az érdekes, hogy amikor manuálban akarom a filmet megkerestetni, rögtön feldobja a filmet borítóstul/mindenestül, pedig egy betűt sem írok be a lenti keresőbe (?) Ötlet?
Kösz

(#2037) dh66e válasza Technoman (#2036) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezek nem az én asztalom még próba erejéig sem használtam egyiket sem.Talán jön valaki aki használja.

(#2038) Gijon válasza Technoman (#2036) üzenetére


Gijon
senior tag

Próbát megér, de nem 100%, hogy működik is a javaslatom..., töröld ki+export, utána frissítsd+ keress rá manuálisan (jobb egér=>módosít, beírod lent bal oldalt a jó filmcímet => keres=>kiválasztod a neked megfelelő borítót=> export)

(#2039) nfsu17 válasza Technoman (#2036) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem a régi filmekhez nem nyúl a progi, ha talál valami újat.
még kerestetni sem kell.
megnyitom a progit és már ott is a kérdőjel, lekeresi, picit finomítom, export és már kint is van.
a régiekhez nem kell nyúlni.
azt az egy filmet viszont törölheted a cache-ből teljesen, majd keresd le újra, majd export.
az jó ötlet, mást én sem tudnék kitalálni.
vagy átnevezni a film mappáját, hátha az nem tetszik neki

[ Szerkesztve ]

(#2040) Technoman


Technoman
őstag

dh66e Bocsi, véletlenül neked írtam :B

Csabiapu73 Köszi az ötletet, de már ezt is megpróbáltam

nfsu17 Szintén kipróbáltam, sőt azóta volt egy teljes win újra rakásom.
De érdekes, hogy csak ez az egy film az ilyen. Egyébként még ékezet sincs benne. Na mindegy, ezt feltudom dolgozni, nem egy annyira nagy dolog.

Viszont (amit már napok óta kérdezni akartam)...

....nektek is, az időjárás vidget újabban ilyen cirill betűs érdekességként jelenik meg??

[ Szerkesztve ]

(#2041) blakey válasza Technoman (#2040) üzenetére


blakey
titán

Nekem nem jelenik meg, mondjuk ki szoktam kapcsolni, zavar a menüben a widget. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2042) kezo0 válasza Technoman (#2040) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem nem, változatlanul kiírja normálisan a települést, ahol vagyok, és tudja a pontos időt is, viszont napok óta +13 fokot mutat bármilyen napszakban...
(És nekem nem ilyen szép színesek a menü ikonjai.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2043) blakey válasza kezo0 (#2042) üzenetére


blakey
titán

Skineket változtathatsz bármikor, egyedit is használhatsz, én is egyedit használok. :)
Ha nektek van időjárás akkor nekem miért nincs? (nem fontos, mert nem használom csak érdekel a miértje)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2044) dh66e válasza Technoman (#2040) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nálam a (legutolsó fw-vel) napokkal ezelőtt beadta az unalmast a widget.Ez mindig akkor van ha módosítanak a szerveren ilyenkor a dune-ön is meghal.Majd javítják egy új fw-ben talán.
A múltkor tettem fel egy javító szervizfájlt azt ki lehet próbálni hátha kezeli.

(#2045) dh66e válasza dh66e (#2044) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ne tegyétek fel mert nem javítja!
Akinek fent van az törölje és akkor nem lesz ott a cirill felirat.[link]
Innen jönnek az adatok elvileg a dunere.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2046) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.
Youtube plug-in-t frissítettem 4.0.8 -ra de bexart a keresés. Én rontottam el vmit, vagy nem szabad frissíteni. (BASE 3.0)
Köszi

(#2047) dh66e válasza tomej (#2046) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nálam működik rendesen.Rakd újra a plugint szerintem.

(#2048) tomej válasza dh66e (#2047) üzenetére


tomej
aktív tag

köszönöm!

(#2049) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

mivanmá' ezzel a weather-gadget-tel?.. napok óta nem megy
megint hegesztenek valamit?

(#2050) dh66e válasza Tibiajax (#2049) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Megállt egy ideje már.Majd csak szoft frissítéskor lesz megint elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.