Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Csa_ba válasza dh66e (#149) üzenetére


Csa_ba
tag

Én felraktam, jól működik!
Amiket régebben hibalistaként írtam: (#61) Csa_ba
kijavítva, 3D jó nem rontották el.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#152) Patice válasza dh66e (#149) üzenetére


Patice
nagyúr

HD-TV301-esre felraktam a '14.02.26-osat, mert tegnap este nem akart megint menni a HDMI-n a TV-re a hang.

Többször áramtalanítottam a lejátszót és a TV-t is aztán vissza, de csak nem ment ki a HDMI-n a hang.

Frissítettem az új idén februári FW-re és a hiba ugyan az.

Kezd gyanús lenni, hogy ez már hardveres hiba lesz... :(((

És kezd elegem lenni a Dune-ből is. Lassan annyit kell szarakodnom vele, mintha lenne egy HTPC-m.
Úgy érzem lassan átállok a "sötét oldalra". :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#153) blakey válasza Patice (#152) üzenetére


blakey
titán

Közvetlenül csatlakozik a tv-hez vagy erősítőn keresztül? Semmilyen hang nem megy át?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154) Patice válasza blakey (#153) üzenetére


Patice
nagyúr

Közvetlenül. Semmi hang. Analóg kijáraton van hang.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#155) blakey válasza Patice (#154) üzenetére


blakey
titán

Sztereóra lekevered vagy bitstream? TV-n nincs véletlenül valami bekapcsolva? Lehet, hogy hardveres hiba de akkor szerintem kép sem lenne, nem? Másik tv-n próbáltad? Esetleg nincs lehetőséged másnál kipróbálni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#156) Patice válasza blakey (#155) üzenetére


Patice
nagyúr

Sztereó lekeveréssel használtam eddig is. Audio menüben a HDMI hang be van kapcsolva, eddig is így volt. TV-n sem változtattam semmilyen beállításon.

Handshake problémára gyanakszom még erősen, de az meg szokott javulni egy áramtalanítás és restart után.

Nincs másik TV-m, nem próbáltam. Másnál kipróbálhatnám, de az idő + nem először fordult elő már ez sajna.

A FW csere hatására sem szűnt meg tegnap este, ezért kezdek gyanakodni hardveres problémára.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#157) blakey válasza Patice (#156) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy hardveres probléma, de az is lehet, hogy érintkezőhibás a lejátszó vagy a TV HDMI ki/bemenete. Másik HDMI bemeneten is ua. a jelenség? Próbáltad másik kábellel? Valahogy megpróbálnám leszűkíteni a lehetőségeket, hátha meglesz a hiba oka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#158) Csa_ba válasza Patice (#156) üzenetére


Csa_ba
tag

Érdemes lenne kipróbálnod másnál is.
Nekem is volt ilyen problémám a a HD Duonál, hogy nem ment át a hang HDMI-n keresztül.
Átvittem a szomszédba ott jó volt.
A képbeállításoknál játszottam (felbontás; 8bit-10bit stb)
és megjavult. Lg tv-m van arra valamiért allergiás.
Este megnézem a pontos beállításokat (amivel nekem jó) és leírom neked.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#159) Patice válasza blakey (#157) üzenetére


Patice
nagyúr

Amint lesz egy kis időm és újra produkálja a hibát ma is, kipróbálom.

(#158) Csa_ba:

Eddig is 12 biten volt és a Samu plazmám sose mondta rá, hogy nem tetszik neki. Nem is állítottam rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#160) blakey válasza Patice (#159) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg 10 biten, felesleges a 12. Ez is okozhat ilyet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#161) Dorian válasza blakey (#160) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ahogy nekem is rémlik, a 10 bit még valamit javít(hat) a képminőségen 8 bites BD-knél is, de a 12bit már csak feleslegesen nagy adatforgalmat okoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162) Csa_ba válasza Patice (#159) üzenetére


Csa_ba
tag

Egy évig semmi gondom nem volt vele, a F.....m sem akarta állítgatni
egyszer csak előjött ez a hiba. (ha hibának nevezhetjük)
Már volt bevizsgáláson a Médiadoktornál (garin túl ők foglalkoznak vele)
semmi gondja nem volt, nem produkálta a hibát náluk, a szomszédomnál sem, csak nálam.
Kínomban próbálgattam minden beállítást amit enged a dűne.
A hangnál bármit állítottam nem oldotta meg a problémát, hát maradt a kép beállítás
ez megoldotta a problémát. (8 és 12 bit nem jött be) 10 bitre van állítva a többire nem emlékszem, este megnézem.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#163) Patice válasza Csa_ba (#162) üzenetére


Patice
nagyúr

Este ránézek. Köszi!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#164) szagnes69 válasza szagnes69 (#150) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Esetleg abban tud valaki segíteni, hogy visszarakhatom-e az előző firmware-t vagy nem ajánlatos? Köszönöm a válaszokat!

(#165) blakey válasza szagnes69 (#164) üzenetére


blakey
titán

Visszarakhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#166) szagnes69 válasza blakey (#165) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. :) Az megfelelő módszer, hogy üres, frissen formázott pendrive-ra rárakom a hivatalos honlapról letöltött firmware-t és azt telepítem?

(#167) blakey válasza szagnes69 (#166) üzenetére


blakey
titán

Egy dsf file lesz, bárhonnan telepítheted, linux alapú a rendszer. Netről is telepítheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#168) Csa_ba válasza Patice (#163) üzenetére


Csa_ba
tag

Rosszul emlékeztem, a helyes beállítások a következőek:

Beállítások:
Videócsatlakozó:Digitális (HDMI)
Videó mód: Automatikus (EDID)
Képarány:Automatikus
Képfrekvencia:Állandó

Extra beállítások:
HDMI színmélység: Autómatikus (EDID)
HDMI Cec: Engedélyezve
Kényszerített DVI kimenet: Nem
Kimeneti színtér: Automatikus
Alapértelmezett színtér: Automatikus

Ezekkel a beállításokkal automatikusan erre állt be a Dune:
Digitális HDMI 1920x1080 59.94 Hz (12 bit) (nem én állítottam erre, ez adódik a fenti beállításokból)
Próbáld ki, hátha segít (nekem bejött)

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#169) blakey válasza Csa_ba (#168) üzenetére


blakey
titán

Ezek nem a legjobb beállítások, így próbáld meg beállítani.

Videócsatlakozó: Digitális (HDMI)
Videó mód: 1080/50 vagy 60p
Képarány: 16:9
Képfrekvencia: 24/50/60

Extra beállítások:
HDMI színmélység: 10 bit
HDMI Cec: Ki
Kényszerített DVI kimenet: Nem
Kimeneti színtér: Automatikus
Alapértelmezett színtér: Automatikus

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#170) Csa_ba válasza blakey (#169) üzenetére


Csa_ba
tag

Nekem csak ezekkel a beállításokkal jó,
egyébként nincs hang a HDMI kimeneten!!!
Ha visszaolvasol ebből indult ki az egész, hogy nincs hang a HDMI kimeneten.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#171) blakey válasza Csa_ba (#170) üzenetére


blakey
titán

Azért próbáld meg, a Base 3.0-án és a Duo-n is ezek a beállítások, pontosabban a 2 utolsó az BT.709 és nem Automatikus. Van hang és nálad is lennie kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#172) Csa_ba válasza blakey (#171) üzenetére


Csa_ba
tag

A Base 3D- vel nincs problémám, bármilyen beállítással jó.
A HD Duo is jó volt több,mint 1 évig, aztán történt "valami"
Csak nálam ismétlem - nálam nem jó mindenki másnál igen (a szomszédomnál, Médiadoktornál stb...)
Kínomban állítottam be ezeket a paramétereket, mert csak ezzel jó (ismétlem nálam, másnál bármivel jó)
Ez van, ha valaki ad rá valami logikus magyarázatot, én leszek a legboldogabb.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#173) Dorian válasza Csa_ba (#172) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam a D1 újabban a beállított skin-t felejti el. Vagyis első bekapcsolásra mindig az alapértelmezett jelenik meg, aztán ha (minden állítás nélkül) kikapcs és újra bekapcs, akkor rögtön tudja mi volt beállítva. Minden esetbe elsőre az alapértelmezett, 2.-ra a beállított jelenik meg. Franc érti.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174) Patice válasza Csa_ba (#168) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi!

De HD-TV301-en kicsit mások a beállítási lehetőségek.
Ha lesz egy kis időm, akkor csinálok képernyőkép mentéseket és beteszem.

Tegnap érdekes dolgokat művelt megint a kicsike. Majd írok, ha megvan a probléma. Kábelgyanús, de még meg kell győződnöm erről. Blu-ray lejátszóba bekötöm, aztán majd látom. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#175) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
"astrago" dolgozik. :)

SleepWake

Elalvás és ébresztő funkció dune modellekre.
-kétféle elalvás időzítő lehetőség között tudsz választani(pontos időre kikapcsolás vagy a dune-on megszokott módon 30 perces ugrással azzal a különbséggel hogy ez remélhetőleg működik is a korábbi fw-ken. ;] ).
-ébresztő funkció mely aktiválva pontos időpontra bekapcsol a dune készenléti üzemmódban.
Megjegyzés:
Az idő és dátum beállításkor az angol formátum szerint jelenik meg(óra:perc,nap-hónap), csak a számokat írjátok egymás után semmi más nem kell.
A beállított dátum /idő nem törlődik egy új időpont megadásáig vagy teljes kikapcsolásig.
Természetesen ha a HDMI-CEC aktiválva van és a megjelenítőd is támogatja akkor a plugin ébreszti azt is.

Letöltés

(#176) Patice válasza dh66e (#175) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

És ez mivel ébreszt? Elkezd a TV-n nyomni valamilyen hangot? Esetleg netrádiót? Vagy csak bekapcsolja a rendszert?

Esetleg el tud indítani automatikusan valamit? :D Mondjuk egy Valkűr nyitójelenetre biztos felébrednék. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#177) dh66e válasza Patice (#176) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Valami ilyesmi lenne a lényege.
Van a pluginban egy opció (parancs/fájl megadása vagy mi a szösz) na ennek az volna a lényege hogy pl webrádiót beállíts és hadd szóljon de még nem jöttem rá a mit és hogyanra. :F

(#178) dh66e


dh66e
Topikgazda

Most nézem hogy az új fw-ben már megint elérhető a BD menü(vagy már a korábbiaknál is ment?)

(#179) lemmy9 válasza dh66e (#178) üzenetére


lemmy9
őstag

Skineket és ikonokat honnan lehet varázsolni?

Szerintem!

(#180) dh66e


dh66e
Topikgazda

orosz fórumon van nagyon sok vagy simán rá guglizol pl. dune skin

(#181) Csa_ba válasza dh66e (#178) üzenetére


Csa_ba
tag

A base 3D-nél Lite van, átugorja a menüt

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#182) dh66e válasza Csa_ba (#181) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Délután néztem meg az Elysiumot B1 -en simán nyomtam egy lejátszást és kisvártatva megjelent a menü Akkor jól emlékeztem hogy nem ment a korábbi fw-ken.
fw:140223_132_b6

(#183) lemmy9 válasza dh66e (#180) üzenetére


lemmy9
őstag

Megvannak :D
Melóznak Ivánék rendesen :K

Szerintem!

(#184) nfsu17 válasza dh66e (#175) üzenetére


nfsu17
veterán

erre lehet szükségem lenne, mert ma is elfelejtettem kikapcsolni, és persze magától meg nem állt le...szóval 5 órát ment fölöslegesen :W
szóval köszi, meg kell lesnem

(#185) dh66e válasza nfsu17 (#184) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Használd nyugodtan nálam jól működik.

(#183) lemmy9

Tényleg jól nyomják,de talán ráeszmélt most a cég is mert tolja az fw-ket elég sűrűn.
b8 betaból-ból jelenleg kettő is van ami kicsit fura hova ez a nagy elán.

(#186) nfsu17 válasza dh66e (#185) üzenetére


nfsu17
veterán

mindig meg kell neki adni a 30 percet, ha azt szeretném, hogy kikapcsoljon?
vagy nálam nem megy jól?

(#187) dh66e válasza nfsu17 (#186) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Megmondom őszintén hogy ezt nem csekkoltam le de gondolom mindig meg kell adni mert itt a dátumot is kijelzi és az csak adott napra igaz.

(#188) blakey válasza dh66e (#182) üzenetére


blakey
titán

HD DUOn volt eddig is, tavaly egyszer elrontották de pár napra rá javították.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#189) dh66e válasza dh66e (#187) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jut eszembe a legújabb fw-ken(decemberi-februári b6)már működik a gyári elalvásidőzítés.Legalábbis B1-en működik.

(#190) nfsu17 válasza dh66e (#187) üzenetére


nfsu17
veterán

ennek így akkor (nekem) nem sok értelme van, mert ameddig beállítom az elalvást, annyi erővel meg is nyomhatom a kikapcs gombot.
a feledékenység ellen ez sem megoldás akkor.

(#191) Dorian válasza nfsu17 (#190) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam sztem hasznos lesz, mert sokszor alszunk el pl. vmi ismeretterjesztő filmre (azokra jól lehet :) ) így legalább nem megy egész éjjel. Vagy ami DVD ISO formátumban van, az is használható lesz, mert a végén nem játssza végtelenítve a menüt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#192) Perillustris


Perillustris
senior tag

Synology NAS-ról Dune HD Max-ra rá lehet küldeni az iPAD-en kiválasztott zenét (a TV bekapcsolása nélkül)? A Dune persze rá van kötve az erősítőre. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#193) Patice válasza Dorian (#191) üzenetére


Patice
nagyúr

"...mert sokszor alszunk el pl. vmi ismeretterjesztő filmre (azokra jól lehet )"

Ismeretterjesztő, mi ... ;] Meg utána alvás.... Tudod kinek magyarázd! :DDD

(#192) Perillustris:

Szerintem Safariban (vagy más böngészőben) próbáld meg elérni a Dune-t és onnan tallózd be a zenét aztán play... Nem próbáltam még, régen PC-ről nekem működött HD-TV301-essel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#194) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Szerintem a Dune-t már nem lehet komolyan venni.

Ha egy ilyen firmware-t is stabilnak nyilvánít, akkor ez már régen túl van a komolyan vehetőség határán:

[ Szerkesztve ]

(#195) dh66e válasza Ejelhar (#194) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune store-ból próbáld frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#196) akisbandi válasza Perillustris (#192) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Én ezzel használom.
Mondjuk egy airplay praktikusabb lenne, de ez sem rossz. Ha elég izmos a NAS, akkor a Plex is használható, Newloran csiszolgat a Dunere egy egész jó plugint.

(#197) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Most tervezek HD TV-303D Dune lejátszót venni, és lenne 2 db eléggé noob kérdésem:

1. 1080p .mkv, 3D, Blu-Ray iso, stb.lejátszásával nem lenne problémám ha egy külső, WD Elements 1TB USB 3.0 (WDBUZG0010BBK) 5400 rpm-es vinyót használnék, mint adathordozót a lejátszóhoz? A videó jel egy AVR-X1000-es Denon erősítőn keresztül jutna el a TV-hez.

2. Ugyebár adott egy Sony Bravia 400hz-es TV, mikor számítógépen keresztül használtam anno a TV-t hdmi kábellel, akkor alapból 60hz-nél többet "nem adott át" a videókártya a TV-nek. Viszont most a Dune lejátszóval (erősítőn keresztül) használnám a TV-t, ilyenkor milyen képfrissítést fogok látni? 400Hz? Vagy a Dune is 60hz-es képet ad át? Tudom, hogy a 400hz is egy parasztvakítás, de most ez mellékes.

:R

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#198) djxp01


djxp01
senior tag

Eszembe jutott még egy kérdés: Létezik 303D-re olyan plugin, hogy zenehallgatás közben rákever élőben valami reverb, delay, vagy valami hasonló visszhang effektet az épp aktuálisan hallgatott zenére? Google nem sok használható találatot adott ki, vagy nem elég mélyen kerestem

regisztrált: 2005-07-05

(#199) Dorian válasza djxp01 (#197) üzenetére


Dorian
félisten

1. 5400rpm bőven elegendő akármilyen bitsűrűségű film lejátszásához.

2. Dune 24, 50, 60 Hz-et ad ki, ezt a tévé dolga megfelelően feldolgozni. A konkrét tévét nem ismerem, de általában a 24-ből 96, 50-ből 100, 60 pedig marad 60 Hz. Igen, a 400 Hz parasztvakítás, IFC-vel lehet extra képkockákat generáltatni, de ettől szappanopera stílusú lesz a kép, ez max. sportnál vagy természetfilmeknél lehet jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#200) nfsu17 válasza djxp01 (#197) üzenetére


nfsu17
veterán

bőven elegendő az 5400 rpm, nálam a 120mbit-es jellyfish simán megy róla.

Dorian

legyünk pontosabbak, mert rajtam kívül mások is bele fognak majd kötni :DDD

Szóval tud 23,976-ot, ha a tévéd is tudja, akkor minden ok. (tv ekkor 23,976-on megy)
tud 24p-t. (tv ekkor 24-en megy)
tud 25p-t (tévé ekkor 50Hz-en megy)
tud 29,97-et (tv ekkor 59,94-en megy)
tud 30-at (tv ekkor 60Hz-en megy)
tud 50i-t, tv ekkor 50Hz-en megy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.