Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1801) blakey válasza kezo0 (#1800) üzenetére

blakey
(veterán)

[link]

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#1802) koncsik válasza blakey (#1801) üzenetére

koncsik
(addikt)

Nekem is ezzel segítettél ilyen problémámmal, bevált :R
Kicsit lassan kerestem most meg. Még ezt is kaptam tanácsként.

(#1803) kezo0 válasza koncsik (#1802) üzenetére

kezo0
(őstag)

Köszi, ezt csekkoltam, szépen felsorolja a megosztott mappáimat.

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#1804) kezo0 válasza blakey (#1801) üzenetére

kezo0
(őstag)

Huhh, hát köszi, most egy kicsit elbizonytalanodtam... Tényleg a registry-ben kell ehhez turkálni? Azt hittem, valami egyszerűbb, kézenfekvőbb a megoldás, ami végig a szemem előtt volt, csak én nem jöttem rá.

Mielőtt piszkálni kezdeném ezeket a beállításokat, azért jó lenne tudni, hogy pontosan mit is módosítok, ha megváltoztatom ezeknek a kulcsoknak az értékét, mert azért nem szeretném pl. az egész internet felé megnyitni a fájljaim elérhetőségét.... Szóval ha valami ilyesmi az ára, hogy lássa a Dune a PC-n megosztott mappákat, akkor lehet, hogy inkább lemondok róla. ;)

(Arra is kíváncsi lennék, hogy ezt a registry-ben történő állítgatást alapból mindenkinek el kell végezni, vagy van olyan is, akinek e nélkül is látja a Dune a Windows-os gépén megosztott tartalmakat?)

(#1805) dh66e válasza kezo0 (#1804) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nemrég érdeklődés szintjén kérdeztem itt meg a többieket ezzel az üres PC mappával kapcsolatban.Aztán rájöttem hogy nekem semmi értelme hiszen smb-n látom a hálózati meghajtóknál a komplett megosztott cuccaimat.Ráadásul elég egy kattintás és már el is éred.

(#1806) blakey válasza kezo0 (#1804) üzenetére

blakey
(veterán)

Nem értek a windows-hoz, Mac-et használok, de a win7-es szervert így állítottam be és tökéletesen látja a dune, addig semmit nem látott.

(#1807) kezo0 válasza dh66e (#1805) üzenetére

kezo0
(őstag)

Ööö... De hiszen pont azzal kezdtem, hogy SMB alatt mutatja üresnek a PC-met. Megjelenik a PC neve, mint hálózati meghajtó, de ha rákkattintok, üres.
Vagy nem ugyanarról beszélünk?

(#1808) dh66e válasza kezo0 (#1807) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Arról beszélek amikor a főképernyőn a Források alatt csinálsz egy új hálózati könyvtárt a pop up menu gomb segítségével.
Hozz létre egy újat nevezd aminek akarod PC,filmek,akármi.
Tipus :SMB
Szerver: a pc ip címe
Könyvtár:amelyiket szeretnéd
FNés jelszó:amivel a windowsba belépsz.
voálá.

[ Szerkesztve ]

(#1809) kezo0 válasza dh66e (#1808) üzenetére

kezo0
(őstag)

Hát ez így sem megy sajnos. Létrehoztam, de mikor rákattintok, azt írja, a hálózati hely nem elérhető. Amikor ezt leokézom, egy újabb értesítést dob fel azzal a szöveggel, hogy a hálózati könyvtár nem elérhető...
A felhasználónevem, amivel a Windows-ba belépek, tartalmaz ékezetet is, itt viszont a távirányítóval (amivel amúgy is rohadt nagy szívás szöveget begépelni) csak ékezet nélküli karaktereket lehet bevinni – lehet, ez a gond?

(#1810) blakey válasza kezo0 (#1809) üzenetére

blakey
(veterán)

Számítástechnikában továbbra sem alkalmazunk ékezeteket, rengeteg oka van ennek. Fájlneveket sem jacóvasolt ékezettel ellátni.

(#1811) kezo0 válasza blakey (#1810) üzenetére

kezo0
(őstag)

Magyar nyelvű Windowsban ez évek óta nem jelentett problémát. Sajnálom, de a keresztnevemben VAN egy ékezetes betű. :P

(#1812) blakey válasza kezo0 (#1811) üzenetére

blakey
(veterán)

Sajnos mindenhol jelent, szinte naponta találkozom ilyen hibával. Sokan a hibát nem is tudják, hogy mi okozza. Szóval szabadulj meg az ékezetektől és nem lesz gondod, tapasztalat.

(#1813) dh66e válasza kezo0 (#1811) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Semmi gond,használd ezt a progit és akkor mehet az ékezetes betű is. :)
Másik opció hogy elhagyod az ékezetet pikk pakk átirod a bejelentkezési neved.Vagy csinálj egy ékezet nélkülit.

[ Szerkesztve ]

(#1814) nfsu17 válasza kezo0 (#1804) üzenetére

nfsu17
(veterán)

nekem úgy rémlik, mintha nem turkáltam volna a registryben (pedig akartam) és megy minden, látom a win7 megosztásait a dune-ről.
nem csináltam semmi extrát, csak a hálózat > speciális alatt:
-hálózatfelderítés bekapcsolva
-jelszóval védett megosztás kikapcsolása
-plusz ugye a mappák megosztása > megosztás: mindenki
-plusz én még rámegyek a speciális megosztásra is

meg még lehet mást is :D , de olyan rég volt, előről kellene kezdeni mindent, akkor látnám, hogy milyen beállítás az áttörés.
plusz van nekem saját "workgroupom" itthon, legyen mondjuk Pista a neve, ezt ugye winben is be kell állítani és a dune alatt is meg lehet ezt adni, hát én megadtam. de lehet ez nem szoroz az ügyben.

Mi 9T, MIUI 10

(#1815) nfsu17 válasza blakey (#1801) üzenetére

nfsu17
(veterán)

megnéztem a regedit-et, nekem hót ellenkezők vannak, mint amit a leírás ír...tehát ahova írja, hogy állítsuk 0-ra, ott nekem 1 van, ahol 1-re kell állítani, ott nekem 0.
tehát pont a fordítottja.
és szépen megy minden. :D

Mi 9T, MIUI 10

(#1816) blakey válasza nfsu17 (#1815) üzenetére

blakey
(veterán)

örülj neki, nekem így működik, neked meg úgy. :)

(#1817) nfsu17 válasza blakey (#1816) üzenetére

nfsu17
(veterán)

persze, értem, csak arra utalok, hogy lehet valahol a winben egy "sima pipa" kell csak és nem kell a regedit.
csak tudja fene hol :D

Mi 9T, MIUI 10

(#1818) kezo0 válasza blakey (#1816) üzenetére

kezo0
(őstag)

Én meg közben elvégeztem a registry-módosításokat is a leírás szerint, gép is és Dune is kikapcs-bekapcs, de semmi sem változott. Szóval nálam se így, se úgy. :(

(#1819) blakey válasza kezo0 (#1818) üzenetére

blakey
(veterán)

Próbáld meg az NFS megosztást, hátha.

(#1820) kezo0 válasza nfsu17 (#1814) üzenetére

kezo0
(őstag)

Nálam mondjuk be van kapcsolva a jelszóval védett megosztás... Nem veszélyes azt kikapcsolni?

(#1821) nfsu17 válasza kezo0 (#1820) üzenetére

nfsu17
(veterán)

próba erejéig biztos nem

-plusz én még rámegyek a speciális megosztásra is

nem szükséges, most próbáltam meg, sima "mindenki" megosztással is megy
[link]
ahol beírja, hogy everyone, oda te azt írod be, hogy mindenki

bocs ha ezek alap dolgok, de gőzöm sincs ki mennyit tud és hol válik már hardcore-rá a dolog

[ Szerkesztve ]

Mi 9T, MIUI 10

(#1822) dh66e válasza kezo0 (#1818) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

kipróbáltad amit linkeltem?

(#1823) kezo0 válasza nfsu17 (#1821) üzenetére

kezo0
(őstag)

OK, nem segített. És az sem, hogy ékezet nélkülire cseréltem a MS-fiókomban beállított felhasználónevet, amivel bejelentkezem a Windows-ba. SMB helyett NFS: szintén semmi változás.
Köszönöm mindenkinek, azt hiszem, most feladom...:(

(#1824) kezo0 válasza dh66e (#1822) üzenetére

kezo0
(őstag)

Mármint a "progit", amivel be tudnék vinni ékezetes karaktereket is? Köszönöm, nem. Inkább átirtam a user name-t ékezet nélkülire a gépen. (Hiába.)

(#1825) dh66e válasza kezo0 (#1823) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

nemár ez olyan mint az ágyba hugyolás csak egyszer kell rendesen megtanúlni. ;]
Első lépés Windowsban megosztásokat meghajtó vagy mappa amit akarsz hogy lásson majd a dune megcsináltad?
10 perc és működni fog garantálom.

(#1824) kezo0
Az a progi nemcsak erre jó kereséshez pl you tube-on stb stb.kényelmesebb mint a dune-ön lévő.Ráadásul hülyebiztos egy ablakbol áll az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1826) kezo0 válasza dh66e (#1825) üzenetére

kezo0
(őstag)

Persze, minden meg van osztva, ahogy kell, notebook-ról látom is mindet. Kb. azzal kezdtem, hogy ezt megírtam itt pár órája.

(#1827) dh66e válasza kezo0 (#1826) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

ok azon átsiklottam bocsi,de így tiszta.
Fix ip ki van osztva routerben a dunenek PC-nek notinak stb? (ez fontos!)

(#1828) kezo0 válasza dh66e (#1827) üzenetére

kezo0
(őstag)

Igen, minden eszköz fix IP-t kap.

Ami érdekes, hogy a notebookról most is csak úgy érem el az asztali gépen megosztott mappákat (amiket ugye látni szeretnék a Dune-ről is), hogy bekéri a felhasználónevet és jelszót, amivel csatlakozni tud ahhoz a géphez. Pedig kikapcsoltam a jelszóval védett megosztást...

(#1829) dh66e válasza kezo0 (#1828) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Win8.1 és 10 alatt szerintem csak így működik.Imádja a jelszót akkor is ha belső hálón van az eszköz.Ne kérdezd miért.
Akkor az alapok rendben vannak.Menjünk a dunere.
Mit akarsz megosztani komplett meghajtót vagy mappát? Tehát ha pl a D meghajtót akkor ennyit írj be a dune-be: D
Amennyiben mappát akkor pedig csak a mappa nevét se kettöspont se per jel.Nálam legalábbis így működik.
Tégy egy próbát.

(#1830) kezo0 válasza dh66e (#1829) üzenetére

kezo0
(őstag)

Azt mondod, nem kell beírni a teljes elérési utat? Eléggé meglepő lenne, ha pont így működne (mert így honnan tudná, hogy hol keresse azt a mappát?), de ok, ezt még kipróbálom...
Viszont ma már biztosan nem fér bele több, esetleg holnap tudom valamikor tovább bindzsizni.

(#1831) dh66e válasza kezo0 (#1830) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

pedig megtalálja,nekem is nagy meglepi volt de működik. :K

(#1832) kezo0 válasza dh66e (#1831) üzenetére

kezo0
(őstag)

Hát ezt nem hiszem el, így tényleg látja a mappákat! Nagyon köszönöm. :)
(Már csak az a kérdés, hogy a hálózati böngészőnél a SMB megosztások alatt miért üres változatlanul a PC-m mappája... Mert azon semmilyen beállítás-változtatás nem segített. De OK, nem vagyok telhetetlen. :P )

(#1833) niof

niof
(őstag)

Helló mindenki! HD Max-om van 2011 óta, de valahogy erre a topikra nem találtam eddig rá. Azt hiszem, gyakori látogató leszek eztán! :))

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#1834) dh66e válasza kezo0 (#1832) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Éreztem hogy nekiesel és megcsinálod. ;]
Ne legyél telhetetlen. :) Egyébként gőzőm sincs próbálkoztam előcsalogatni,de igazából nem is érdekel már engem sem hisz a főképernyőről sokkal kényelmesebb elérni a cuccokat mint ide oda belépkedni.

(#1833) niof
Üdv a klubban!

[ Szerkesztve ]

(#1835) kezo0 válasza dh66e (#1834) üzenetére

kezo0
(őstag)

De azért megjegyzem, ez a módszer is csak akkor működik, ha a Windows-ban a speciális hálózati beállításoknál ki van kapcsolva a jelszóval védett megosztás. Én ezt valahogy nem érzem túl biztonságosnak.

(#1836) dh66e válasza kezo0 (#1835) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nos egy munkagépen tuti nem kapcsolnám ki,de egy filmekkel teli mappánál nem hiszem hogy megkárosítanak.Ott a router védelme nekem az elég itthonra bőven.

(#1837) dh66e válasza dh66e (#1836) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Bocs a legfontosabb lemaradt.
Nálam be van kapcsolva a jelszóval védett megosztás és működik így is.

(#1838) dualcore válasza kezo0 (#1835) üzenetére

dualcore
(őstag)

A jelszavas megoldás nálam is megy, annyi kell csak hogy a speciálisban minden engedélyt megadj. Igaz én komplett meghajtót osztottam meg, de gondolom mappával is működik.

(#1839) dh66e válasza dualcore (#1838) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Mappánál is működik természetesen.

(#1840) rgeorge válasza kezo0 (#1835) üzenetére

rgeorge
(őstag)

Miért nem hozol létre egy (pl. dune) nevű új, lokális, nem MS fiókos felhasználót jelszóval és állítod ezt be a mappák megosztásánál? Ebben nem lesz ékezet, a Dune-t beállíthatod ezzel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal.". Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1841) kezo0 válasza rgeorge (#1840) üzenetére

kezo0
(őstag)

Mennyivel lenne ez jobb annál a megoldásnál, hogy a MS-fiókos nevemből vettem ki az ékezetet? (Bár az eredeti problémát, vagyis, hogy a SMB megosztásoknál látszik az asztali PC-m, de a mappáját üresnek mutatja a Dune, ez sem oldotta meg.)

(#1842) kezo0 válasza dualcore (#1838) üzenetére

kezo0
(őstag)

Nem tudom pontosan mit értesz az alatt, hogy a speciálisnál minden engedélyt meg kell adni, de szerintem én minden létező engedélyt megadtam már. És azért is fura, hogy csak a jelszóval védett megosztás kikapcsolásakor látom a Dune-n a megosztott mappa tartalmát, mert ugye az új megosztott forrás beállításakor a Dune-nek meg kell adni a felhasználónevet és a jelszót is, amivel bejelentkezek a PC-re. Érthetetlen.

(#1843) nfsu17

nfsu17
(veterán)

Én közben rájöttem mitől indult meg a megosztás a pc felé.
A windows live messengert kellett törölni a programok közül.
Ez nem vicc.
Keressetek rá googlival.
WLM meg dune share.

Mi 9T, MIUI 10

(#1844) dualcore válasza kezo0 (#1842) üzenetére

dualcore
(őstag)

Nekem csupán ennyi kell:

Na és ékezet mentes jelszó.

(#1845) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Elkészültem a magyar fordításával a DPC pluginnak,de még várni kell rá mert 5 perce kaptam ezt az üzenetet a szerzőtől.

Little announcement for Hungarian users
next update would be with:
resume function
some adjustments in "info" screen
some adjustments in "movie" screen
add new screen for "episodes"
trailers support
filter screen with actors photos
some bugs fixes

Szóval dolgozgat a fiú becsülettel. :)

(#1846) kezo0 válasza nfsu17 (#1843) üzenetére

kezo0
(őstag)

Rosszul tudom, hogy a Windows Live Messenger-t már rég megszüntette a MS? Úgy rémlik, a Skype felvásárlása után szüntették meg, funkcióit beolvasztották abba.
Mindenesetre akár így van, akár nem, az én gépemen már rég nincs a WLM.

(#1847) kezo0 válasza dualcore (#1844) üzenetére

kezo0
(őstag)

Ez természetesen alap, hogy be van állítva nálam is minden mappára, amit láthatóvá akarok tenni a Dune számára - és ahogy már írtam korábban, a notebook-om felől látom is ezeket (ha bejelentkezek az asztali gép felhasználónevével + jelszavával).
Ha pusztán ennyi kéne hozzá, akkor nem írtam volna le itt a problémámat.
Amúgy neked sem csak ennyi kell hozzá, hiszen emellett még nyilván egy csomó más helyen is be van állítva sok dolog, és lehet, ha ezek közül valamin változtatnál, akkor hiába lenne az ominózus meghajtóra megadva mindenkinek a teljes hozzáférés. :)

(#1848) dualcore válasza kezo0 (#1847) üzenetére

dualcore
(őstag)

Hidd el semmi más nincs. Csak amit láttál. Win 8.1 enterprise, jelszóval ellátva egy felhasználó, akinek nincs ékezet sem a nevében, sem a jelszóban.

(#1849) nfsu17 válasza kezo0 (#1846) üzenetére

nfsu17
(veterán)

lehet már megszüntette, de az én gépemen fent volt anno, skype viszont sosem.
töröltem és azonnal ment a megosztás.
ha akkor nem törlöm, lehet még most sem menne.
viszont pár játéknak még anno kellett a WLM, pl. Dirt, F1 2010, stb.

Mi 9T, MIUI 10

(#1850) kezo0 válasza dualcore (#1848) üzenetére

kezo0
(őstag)

Nem értjük egymást. A Windows-ban még ezer más beállítás van, amik nálad is be vannak állítva VALAHOGY. Bizonyos dolgok ki vannak kapcsolva, más dolgok meg be. Ezek mindenkinél be vannak állítva valahogy. Több száz (ezer?) féle variáció lehetséges.

(A jelszavamban sosem volt ékezet, tegnap óta a felhasználónevemben sincs, de ez önmagában semmit sem oldott meg nálam.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.