Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1951) niof válasza blakey (#1950) üzenetére

niof
(őstag)

Igen, így is működhet! A jpg-ket nem próbáltam, mivel az iDune röptében konvertál is. De jó kell legyen! Csak a méretezésükre azért figyelni kell!
Akkor a képre hivatkozó sor így módosul: icon_path = .Icon.jpg
Elvileg...

[ Szerkesztve ]

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#1952) BBéci válasza dh66e (#1949) üzenetére

BBéci
(félisten)

Meg tudom oldani, már két hónapja fent van a padláson egy 25 méteres tekercs CAT6 kábel, de baromi jól megvagyok hálózat nélkül. Semmiféle kínlódást nem érzek. :N

(#1950) blakey
Ez nekem magas. :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#1953) blakey válasza niof (#1951) üzenetére

blakey
(veterán)

Náalm így néz kiegy film:
Ez a film könyvtárában van:
icon_path=__dunex/Icon.png
icon_sel_path=__dunex/IconSel.png
system_files=@eadir,@eaDir
background_path=__dunex/Background.jpg
icon_valign=center
num_rows=3
background_order=after_all
paint_captions=no
paint_path_box=no
paint_scrollbar=no
paint_help_line=no
paint_icon_selection_box=no
paint_content_box_background=no
content_box_x=0
content_box_y=0
content_box_width=1
content_box_height=1

Van egy __dunex könyvtár amiben van egy Background.jpg, icon.png, iconSel.png ill. egy dune_folder.txt:
media_url=../film_cime

[ Szerkesztve ]

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#1954) niof válasza blakey (#1953) üzenetére

niof
(őstag)

Hát ennél lényegesen egyszerűbb az iDune módszere. :D

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#1955) blakey válasza niof (#1954) üzenetére

blakey
(veterán)

Nem egyszerűbb, manuálisan te is tudod bővíteni. Ha jobban megnézed akkor ua. csak többet ki lehet hozni belőle, olyan mint a yadis vagy zappiti, tehát van teljes jukebox. Azért látod bonyolultnak, mert több infót tartalmaz.

(#1956) dh66e válasza BBéci (#1952) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Akkor nem szóltam egy szót sem. :)

(#1957) BBéci válasza dh66e (#1956) üzenetére

BBéci
(félisten)

De azért valami jukebox-féleség jól jönne!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#1958) dh66e válasza BBéci (#1957) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Sajnos dune-re nincs más választásod ha nincs hálózatod.Meg kell dolgozni a pofás kinézetért.

(#1959) BBéci válasza dh66e (#1958) üzenetére

BBéci
(félisten)

Az elég, ha a beállítások idejére csatlakoztatom hálózatra?

(#1960) dh66e válasza BBéci (#1959) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Attól függ.
DPC-nél folyamatos kapcsolat kell hiszen a PC végzi a szerver feladatot így kommunikál a plex-szel.
iDune-t én nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1961) blakey válasza BBéci (#1959) üzenetére

blakey
(veterán)

Ha iDune-vel csinálnád akkor igen, hiszen mindent rámásol a lemezre, innentől kezdve a jukebox-od hálózat nélkül is meglesz.
A Plex (DPC-vel olvassa a Dune) hálózatról érhető el és a Plex szerver állítja elő a jukeboxot, ezért ahhoz mindenképp kell a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#1962) BBéci válasza blakey (#1961) üzenetére

BBéci
(félisten)

Nem kell Plex, mert kizárólag a benne lévő és a hozzá csatlakoztatott merevlemezekről játszatom le a filmeket.
Ha filmnézéshez működnie kellene a dolgozószobámban lévő laptopnak, akkor inkább oda tenném a TV mellé és arról menne a lejátszás, nem Dune-ről.
Erről jut eszembe pár kérdés.
Érdemes kinyitni a Base 3.0 előlapi ajtaját a jobb szellőzés érdekében?
Amikor külső merevlemez van használatban, olyankor folyamatosan pörög a belső, vagy csak akkor, amikor lejátszok róla?

[ Szerkesztve ]

(#1963) blakey válasza BBéci (#1962) üzenetére

blakey
(veterán)

Akkor rá kell szánnod egy kis időt és iDune-vel megcsinálhatod a jukeboxot a neked tetsző merevlemezekre utána nem kell a hálózat.

(#1964) BBéci válasza blakey (#1963) üzenetére

BBéci
(félisten)

Beleveszem a következő ötéves tervbe. Végigfutva az egyébként kiváló leírást, a hátamon feláll a szőr a gondolattól, hogy nekem azzal kell foglalkozni. :O

(#1965) niof válasza BBéci (#1964) üzenetére

niof
(őstag)

Annyira nem nagy szám. Én minden leírás nélkül, teljesen önállóan tanultam ki a mechanizmust, hogy nekem mi az ami kell. A leírással, elvileg, ha a képek már a mappákban vannak, kb. 10 perc az egész. Ha ennél több, valamit nem jól csinálsz! Mondjuk a képeket összeszedni és bemásolgatni a helyére, az tart sokáig!

(#1966) nfsu17 válasza BBéci (#1964) üzenetére

nfsu17
(veterán)

yadis-szal is megpróbálkozhat, ahhoz sem kell állandó net, csak míg feltölti a dune-re.
persze ha naponta változnak a filmek meg sorozatok, akkor az macerás.
inkább csak archiválásra jó, olyan mappáknak, amikhez már nem fogsz nyúlni

Mi 9T, MIUI 10

(#1967) BBéci válasza nfsu17 (#1966) üzenetére

BBéci
(félisten)

Az archiváltakhoz és a legújabbakhoz kell, amíg egyszer megnézem, mert a beszerzés után elfelejtem, mi micsoda. Ott ülök bambán a TV előtt és töröm a fejemet.
Yadissal próbálkoztam, amikor Mede8er-t teszteltem, az tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#1968) nfsu17 válasza BBéci (#1967) üzenetére

nfsu17
(veterán)

lehet nem így van, de a yadist (lehet mást is) kiexportálhatod mondjuk a pc-dre is, egy mappába és azt a mappát másolod fel a dune-re mondjuk pendrive-ról.
macerás, de nem kell neki háló.
de ez csak elmélet

Mi 9T, MIUI 10

(#1969) BBéci válasza nfsu17 (#1968) üzenetére

BBéci
(félisten)

Minden adott a hálózatba kötéshez (kábel, router) de a hétköznapokon teljesen feleslegesnek érzem, csak a jukebox elkészítésének idejére állítanám össze.

(#1970) ivógéptanács

ivógéptanács
(tag)

Sziasztok,
feltettem (mobilra) egy windows phone Dune RC appot, ezzel lehetne látni a könyvtárakat, fájlokat, de sajnos nekem nem akar összejönni (távirányítás része remekül működik). Ha valaki tudja hogy mi a megfejtés, megköszönném.

(#1971) pedro7

pedro7
(tag)

Zenei kollekciók (mp3,flac,stb.) katalógizálására melyik a legjobb,legegyszerűbb
alkalmazás ?

(#1972) dualcore

dualcore
(őstag)

Arra nincs valami megoldás, hogy zene lejátszás közben ne csak ilyen silány információk jelenjenek meg? Fekete hátteren mint valami apró képernyőkimélő.

(#1973) arsenlupin válasza dualcore (#1972) üzenetére

arsenlupin
(aktív tag)

Csatlakozom, sőt tovább mennék, miért nem lehet zene lejátszás közben böngészni a merevlemez tartalmát?
Ezt egy wd tv media player röhögve megteszi, a maga 20ezerforintos árával..... :F

Üdv:F

(#1974) dualcore válasza arsenlupin (#1973) üzenetére

dualcore
(őstag)

Pontosan erre gondolok én is. Valahogy én hasonlóan képzelném el:
[L:/dl/upc/2015-10/138450_68747470733a2f2f7261772e6769746875622e636f6d2f7075.png](IMG:/dl/upc/2015-10/138450_68747470733a2f2f7261772e6769746875622e636f6d2f7075.thumb.png)(/IMG)[/L]

(#1975) dualcore

dualcore
(őstag)

Vagy így:

(#1976) niof válasza dualcore (#1975) üzenetére

niof
(őstag)

Hát nem tudom, én nem bambulom a TV-t, ha a Dune-ről megy a zene. De nem vagyunk egyformák.

(#1977) dualcore válasza niof (#1976) üzenetére

dualcore
(őstag)

Én sem nézem, de jobb lenne ha több információ lenne az adott albumról és vagy zenéről. Igaz mióta az erősítőmön is van usb, azóta csak azon hallgatok FLAC-et és ritkán mp3-at, és sokat megy rajta a Spotify. A Dune meg marad a filmeknek és a koncerteknek. :K

(#1978) dh66e válasza pedro7 (#1971) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ez nem túl egyszerű,de állítólag jó.
Dune Music Manager

(#1979) niof válasza dh66e (#1978) üzenetére

niof
(őstag)

Ezt azért meglesem én is!

(#1980) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Alábbiakat nagyon halkan jegyzem meg és kérdezem hogy lenne e rá igény.
Elvileg egy progi segítségével működik az airplay dune-ön.Firefox alól.Teljesen orosz és nagyon sok meló lefordítanom ha egyáltalán sikerül mert olyan elnevezések vannak benne hogy fogom a fejem ...de azért megpróbálom .
Amit sikerült eddig kipróbálnom és működik az a flash videók dune-ön való lejátszása tehát online filmeket videókat küld át a lejátszóra.Továbbá lehetőség van a médiák letöltésére is merevlemezre!!!
Az ilyen filmek,videók csak elindíthatóak és megállíthatóak a dune-ön másra nincs lehetőség.
Elvileg tableten okostelefonon is működik androidon és ios-en.Ezeket még nem próbáltam.
Szóval ha érdekes számotokra akkor...

(#1981) akisbandi válasza dh66e (#1980) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

...jöhet. 😀
Anno, ha jól emlékszem newloran2 egy emplexer nevű plugint fejlesztett, amiről keringett egy videó és azon ment az airplay. Aztán valahogy feledésbe merült a projekt.
Szóval én biztos vevő lennék rá, szólj, hogy miben segítsünk esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#1982) ivógéptanács válasza dh66e (#1978) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Ez viszont tök egyszerű, lejátszás közben lehet tallózni, ill, mutat lemezborítót, klassz:
Na Remote for Dune HD

(#1983) dh66e válasza ivógéptanács (#1982) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Igen ezt is lehet használni régebben beszéltünk róla.Folyamatosan fejlesztik ha jól értesültem már smb-n is eléri a dune-t és a többi hálózatot.

(#1981) akisbandi
Igen az emplexer pihen már jó rég óta szerintem már nem fog vele foglalkozni newloran.

Most próbálgatom tableten amire ezzel az appal smb-n és upnp-n kommunikál droidon és ios-en.Mindent lát a dune-ön még az optikai lemez tartalmát is és le is játsza.Illetve a pc-n megosztott mappákat is.Elvileg a NAS tartalmát is de azt nem tudom lecsekkolni.
Sajnos a progi you tube videókat nem szereti bár tartalmazza a lehetőséget de nem küldi át és nem is lehet letölteni.Talán javítja a szerző ha sikerül neki.

[ Szerkesztve ]

(#1984) ivógéptanács válasza dh66e (#1983) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Köszi, megnézem ezt is, jónak tűnik.
(talán windows phone-ra is lesz egyszer egy használható app)

[ Szerkesztve ]

(#1985) akisbandi válasza dh66e (#1983) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Kipróbálom nas-on, ha adsz egy kis segítséget. A dune-re mit kell letölteni? iOS-ra az appstoreban nem találok airpin alkalmazást, bár lehet, hogy felületes vagyok.

(#1986) dh66e válasza akisbandi (#1985) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

A dunere semmi nem kell letölteni.Azt nem tudom hogy mi ahelyzet ios-en.A droidos appban van ios beállítási opció.
Nem ismerem az appot én sem-csak próba erejéig- de ha letöltötted a telefonodra vagy tabletre nyisd meg.A beálltásokba jutsz rögtön,itt a Playing Media in DMS/NAS alatt kéne látnia a hálózaton lévő dolgokat.
Az is lehet hogy a srác által írt firefoxos alkalmazás kell hozzá hogy működjön azon meg dolgozom még bőszen kb éjszakánként.

[ Szerkesztve ]

(#1987) akisbandi válasza dh66e (#1986) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Értem, akkor már csak egy ios app kellene. A honlapjukon nem elérhető letöltésre.

(#1988) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Lassan lehet tesztelni....

[ Szerkesztve ]

(#1989) dh66e válasza dh66e (#1988) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Na már majdnem kész vagyok :W erre ma jött rá frissítés végre lehet tekerni pause-olni ugrani a dune távjával az .flv , .mp4 online videóknál.Ez jó hír,de kezdhetem az egészet elölről.Sajnos itt nem működik a magyar verzió hozzáadása ( a szerző nem tudja vagy akarja megcsinálni a többnyelvű lehetőséget :F ) azaz mindig újra kell nyálaznom az egész programot és fordítgatni amit tudok. :U
Felteszem a butábbik változatot a hétvégén ha valaki tesztelni szeretné.Aztán ha kész lesz az újjabb akkor azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1990) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Dune Video Downloader

Firefox böngésző alól futtatható alkalmazás segítségével küldhetjük át a lejátszóra az online videókat vagy le is tölthetjük azokat.

A használata......
1.Töltsük le a Firefoxot-ha még nincs telepítve a pc-re.
2.Töltsük le a downloadert innen,majd a firefoxban adjuk hozzá a kiegészítőkhöz.(Menügomb jobb szélen-Kiegészítők-Itt kattints a kis fogaskerékre és válaszd a "Kiegészítő telepítése fájlból..." opciót.)
3.A Beállításokat megnyitva adjuk meg a lejátszónk vagy okoseszközünk ip címét.
4.Indits el egy online videót a böngészőben ekkor a címsáv melletti lefele mutató nyilra- amely színes lesz -kattints rá.Megjelenik a videó stream címe erre húzd rá az egeret és megjelenik a letöltési menü.Itt válaszd ki hogy hová akarod küldeni a videót (Dune vagy airplay képes eszköz) és kattints rá.
Másik opció ha a Downloadot választod akkor a Beállításokban kiválasztott helyre fog ez megtörténni.
Az eszközön elindul a videó, a böngészőben nyugodtan bezárhatod az nem befolyásolja.
Okos eszközre telpítsd ezt az alkalmazást.AirPlay/DLNA Receiver (PRO)

Ami működik.....
Play,Pause,Tekerés,Ugrás stb stb....

Ami nem működik....
You tube videók átstreamelése illetve letöltése.Erre másik progi lesz alkalmas késöbbiekben.
Nem minden online videót képes átküldeni pár .avi kiterjesztésűt nekem nem játszott le.

Kellemes időtöltést!

[ Szerkesztve ]

(#1991) dh66e válasza dh66e (#1990) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Letöltés itt
Találtam pár fordítási hibát...

Valamint kiegészítés a használatához.
Ahhoz hogy a dune le tudja játszani a videókat a dune service codec telepítése szükséges....

Letöltés itt

Uninstaller hozzá: itt

[ Szerkesztve ]

(#1992) akisbandi válasza dh66e (#1991) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Eléggé hiányos az orosz tudásom, 102-re nem tudom telepíteni.

Rendszermeghajtó engedélyezve van, a flashben is van bőven hely. Van valami spéci dolog, ami még kellhet hozzá?

unzip: inflate error, a felette lévő ok

(#1993) dh66e válasza akisbandi (#1992) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Akkor most már be tudtad izzítani?
Elvileg minden orosz dolgot kiszedtem belőlle,de ha maradt akkor szólj légyszi.

(#1994) akisbandi válasza dh66e (#1993) üzenetére

akisbandi
(aktív tag)

Sokadik próbálkozásra felment a boxra. Elképzelhető, hogy valami csomagot töltött volna a háttérben és épp nem volt elérhető a szerver? Mindegy is.

Szóval úgy néz ki, hogy működik, legalábbis a Firefox és a beépülő az át tudja adni a Dune-nek a videót. Persze sikerült belenyúlnom talán egy mp4-be, amit a Dune nem tudott lejátszani.

Androidom nincs, iOS-hoz pedig nincs még app

(#1995) dh66e válasza akisbandi (#1994) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ez az ios nekem sem tiszta hogyan kéne működnie ha nincs app,de mivel nekem csak droidom van nem is tudok érdemben hottászólni.
Nekem egy avit nem játszott le dehát ezekbe formátumokban milliónyi kódolás létezik.Ki kell tapasztalni.

(#1996) dh66e válasza dh66e (#1995) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem ez kell neked?Airplay
Mintha az androidos leírásban erre utalna.

(#1997) adodaniel

adodaniel
(őstag)

Van valami oka annak, hogy a D1 a .mov kiterjesztésű DSLR felvételnél nem játssza le a hangot?

NAD D1050 eladó!

(#1998) dh66e válasza adodaniel (#1997) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Igen van nincs támogatva valószínűleg.Fényképezővel készült fájl ez?

(#1999) adodaniel válasza dh66e (#1998) üzenetére

adodaniel
(őstag)

Igen, DSLR-rel.

NAD D1050 eladó!

(#2000) Sonja válasza adodaniel (#1997) üzenetére

Sonja
(veterán)

Nézd meg, hogy milyen codec-et használ a hangra a .mov file-ban pl. MediaInfo programmal.

[ Szerkesztve ]

The man who invented autocorrect should burn in hello. - Linux User

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.