Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok mi lett az alábbi linken eddig működő dune fórummal?.....áttelepült más helyre vagy végleg megszűnt? :F
[link]

(#502) dh66e válasza Jackie_Chan (#497) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amennyiben Base 3D-ben gondolkodol és használtan vennéd legyél körültekintő.Figyelj arra-bizonyos szériánál- hogy csak a HDI által javított terméket keress.Korábban szó volt itt erről.Olvass vissza.

(#501) fireman123
Nagyon úgy néz ki hogy az az oldal elhalálozott.

(#503) Jackie_Chan válasza dh66e (#502) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszönöm az info-t erről nem is hallottam eddig. :R

Ez lenne az ok?

Módosításra visszahívjuk azokat a Base 3D modelleket, amelyeket kikapcsolás után sem a távvezérlővel, sem az előlapi POWER gombbal nem lehet bekacsolni addig, amíg nem áramtalanítjuk (konnektorból kihúzva vagy a hátlapi főkapcsolóval) előbb őket. Ez a probléma a 2014 elején érkezett 1–2 szállítmányunkat érinti. Kérünk mindenkit, hogy próbálja ki Base 3D lejátszóját, hogy ha a menüben teljes kikapcsolást (tehát nem készenléti módot) állít be, vajon be tudja-e kapcsolni újra a készüléket a távirányítóval, miután kikapcsolta azzal! Ha nem indul a Base 3D ilyenkor, de szeretnéd, hogy ne kelljen áramtalanítani az újabb bekapcsolás előtt minden esetben, kérjük, május 31-ig juttasd vissza a készüléket a garancialevélen található szervizeink egyikébe! Várhatóan 2–4 héten belül, az alaplapon elvégzett módosítás után kapod vissza, és már működni fog áramtalanítás nélkül is a bekapcsolás.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#504) dh66e válasza Jackie_Chan (#503) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:K

(#505) blakey


blakey
titán

Ezt próbálta valaki? Működik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#506) rgeorge


rgeorge
addikt

Még korábban feltettem a Dune Smart H1-re a dune_plugin_remote_control.2013_07_11 kiegészítést, és azt gyanítom, hogy okozhat problémákat, tegnap kellett egy hidegindítás, mert nem játszott le naponta használt filmeket sem. Hogyan lehet ezt leszedni? Elnézést, ha triviális (pl. menüből) a kérdés.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#507) Patice válasza rgeorge (#506) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem csak FW újrarakással lehet "eltávolítani". De nem biztos.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#508) dh66e válasza blakey (#505) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Működik, de kimerül az egész a keresőben.Nem listáz nincs hozzáférésed a saját dolgaidhoz.Persze ha csak keresni akarsz a you tube-on akkor tökéletes.

(#506) rgeorge

Először csinálj gyári resetet Beállítások fül alatt megtalálod.Amennyiben van rendszermemória csatlakoztatva a dune-re akkor azt is töröld és rakd újra.

Mindenkinek!
Ezt olvastátok?
Fizetős Zappiti Dunek-re.[link]

[ Szerkesztve ]

(#509) rgeorge válasza dh66e (#508) üzenetére


rgeorge
addikt

Menüből simán töröltem a plugint.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#510) dh66e válasza rgeorge (#509) üzenetére


dh66e
Topikgazda

azt hittem ez már megtörtént és még fenn áll a probléma.sorry.

(#511) dondusfi válasza dh66e (#508) üzenetére


dondusfi
csendes tag

"Ezt olvastátok?
Fizetős Zappiti Dunek-re.[link]"

Ha jól értelmezem akkor kapok egy szép felületet ami tartalmazza a zenék, filmek borítóit + adatokat és kategorizálja. Meg mobileszközről is sztrímelhetünk a dűnre. Mondjuk ez nem rossz. Ezt 29 euróért - meg ha iosre nézem a táv még kb 15 euró. :U Ha meg van a kód akkor ez tovább vihető másik dunre is vagy ha cserélem akkor új kódra lesz szükségem?

(#512) dondusfi válasza blakey (#505) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Kipróbáltam. A keresés működik, megtalál viszonylag sok mindent. Csak egy baj van vele - legalábbis nálam - hogy nem hajlandó belőle szinte semmit lejátszani. Nem támogatott formátum, a fálj nem játszható le... Röviden használhatatlan. :((

(#513) dh66e válasza dondusfi (#512) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Kb két hete néztem rajta videókat akkor még működött a dolog.Le is játszotta nagyrészt a videókat amiket lekerestem.Azóta lehet volt változtatva valami.

A zappiti-s kérdésedre.

Szerintem tovább vihető a kód hiszen egy külön szoftvert vettél meg,de ha érdekel akkor megkérdezem a forgalmazónál(dunehd.hu) mit tudnak erről bár te is megteheted ahhoz nem kell reg kártya szám..
Egyébként a többit jól értelmezed nekem is ez jött le annyi még hogy 720p-ig bárhonnan lejátszhtóak az otthon tárolt videók.Meg a felhő szolgáltatásukra lennék még kíváncsi.

(#514) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok!

Én most adtam el a Mede8er600 boxomat / 1 éves volt / és gondolkodom valami komolyabb lejátszóban.
Természetesen a tuti valami Oppo vagy CA lenne de a keret kb .80-90 ezer.
Filmezés inkább hétvégenként zenehallgatás minden este.
Szóval a zenei vonal fontos.!!
Nézegettem az A-410 est és a Dune Base 3d is. Más szerintem ebben az árban nem nagyon van.
Azt mondják talán a hangja szebb a dune base -nek mint a popinak .
Sokan a medialejátszók topicban a popcorn A-410 tipust istenítik mert hogy ráncfelvarrás utáni A-400-as még nagyobb RAM-ot kapott és belekerült az ESS Technology – digitális hangok analóggá való alakítása.
Annak ellenére 3 bemutató teremből mind háromban a Dune Base 3D az amelyiket a hifi rendszerben használnak ! :-)
Külső HDD van tehát nem ragaszkodom a belső tárhelyhez és ki van építve a vezetékes net tehát a wifi sem elvárás .
Most vettem egy Cambridge audio azur 650 av-t . Eszméletlen jó kis cucc és gyönyörűen szól !
A mede8er -től azért váltam meg mert néha fagyogatott és a Cambridge erősítővel sem tudott normálisan kommunikálni. 5-ből 2 szer a monoszkóp után fekete képernyőre váltott. Az azur 650 eddig mindent felismert pioneer sacd, philips dvd csak mede8er kínlódott vele !:-(
Ha a plazmára tettem soha nem volt vele baj de az Av -vel nem volt ok valami.

Egyébként a mede8er audió kimenetén a flac és wav fájlok nem voltak hallgathatók mert akadozott vagy csak zúgás hallatszott !

Szóval őszintén mit ajánlotok ?

Köszi

(#515) Patice válasza meszeske (#514) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen kerettel én építenék egy HTPC-t, amire raknék egy XBMC (nemsokára Kodi) programot, amihez külső lejátszó programokat is lehet telepíteni, így lenne egy a filmeknek, meg a zenéknek is. Bár mindkettőre jó alap esetben maga az xbmc is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#516) Dorian válasza meszeske (#514) üzenetére


Dorian
félisten

Azt ajánlom, hogy fogadd meg a médialejátszós topikban kapott tanácsokat. Ott már egyszer feltetted ezt a kérdést. Sztereó forrásnak pont annyira /kevéssé/ alkalmas a Popi 400/410, mint a Med.

(Kézfogási problémák előfordulnak egyes lejátszó és erősítő típusok közt, ez nem az adott lejátszót minősíti)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#517) Dorian válasza meszeske (#514) üzenetére


Dorian
félisten

Azt ajánlom, hogy fogadd meg a médialejátszós topikban kapott tanácsokat. Ott már egyszer feltetted ezt a kérdést. Sztereó forrásnak pont annyira /kevéssé/ alkalmas a Popi 400/410, mint a Med vagy egy Dune.

(Kézfogási problémák előfordulnak egyes lejátszó és erősítő típusok közt, ez nem az adott lejátszót minősíti)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#518) blakey


blakey
titán

Valami érdekes történt a DUO-nál. :) Eddig a Lemezek elnevezése jelent meg a hálózaton ill. a DUNE-n belül Melevlemez_1, Merevlemez_2, ma mikor már már szerettem volna frissíteni a borítókat STORAGE_XXX, STORAGE_XXX jelenik meg mindenhol, mi történt? Legújabb béta firmware volt fent, helyette feltettem az utolsó nem bétát, azzal is ez a szitu. Egyelőre nem zavar csak szeretném megérteni a jelenséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#519) dh66e válasza blakey (#518) üzenetére


dh66e
Topikgazda

cache törlést eszközöltél?

(#520) blakey válasza dh66e (#519) üzenetére


blakey
titán

Mármint hol? Hogyan? Nem csináltam semmit, Full reset után is megmaradt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#521) Dorian


Dorian
félisten

Tud valaki Dune D1 átnézésére, javítására alkalmas, nem mérreg drága személyt, szervizt? Továbbra is fennáll az USB-s nehézkes felismerés-probléma.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#522) dh66e válasza blakey (#520) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szóval volt full reset is-ekkor törlődik a cache is.
Rendszermemória van telepítve?Amennyiben van akkor lehet azt is törölni kéne és újrarakni.Nem tudom hogy megoldja e szóval csak ha nem bánod hogy mindened törlődik(pluginok,jelszavak stb) akkor ugorj neki.

Dorian

mediadoktort próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#523) Dorian válasza dh66e (#522) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, holnap hívom őket!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#524) blakey válasza dh66e (#522) üzenetére


blakey
titán

Megvolt a rendszermemória törlés is, semmi, ua. Nem zavar csak szeretnék utána járni, hogy mi lehet az oka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#525) dh66e válasza blakey (#524) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom mi lehet.A B1-nél az infónál mutatja a lemez nevét,de a főképernyőn csak annyit hogy usb meghajtó.

(#526) blakey válasza dh66e (#525) üzenetére


blakey
titán

At infónál jót mutat, de ahogy usb-meghajtó, memoriakártya feliratok vannak, úgy a merevlemeznél is "Merevlemez" volt, most Storage, infónál jól mutatja, a Storage jelenik meg mikor géppel csatlakozok a meghajtóra. Mintha valami átnevezte volna. :F

Ez azért tűnt fel, mert borítókat szerettem volna frissíteni és nem volt jó az útvonal, új útvonalat kellett megadni, szerencsére minden megmaradt, de nem értem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#527) dh66e válasza blakey (#526) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Érdekes a dolog.
Gondolom nincs kedved leformázni a lemezt,mondjuk ez sem biztosíték semmire csak mint lehetőség.

(#528) blakey válasza dh66e (#527) üzenetére


blakey
titán

A lemezeket, mert ugye 2 van :), nem szeretném formázni, másodsorban meg kiveszem és dokkolóba teszem akkor jó a neve, tehát olyan mintha a szftveresen átírták volna a Merevlemez/Hard disk feliratokat Storage-ra. Lényegtelen, kérdés, hogy mi ookozta, valamilyen külső program, múlthéten kiváncsiságból elidítottam volna azappiti-t laptopról, lehet, hogy az kavart be? :F

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#529) blakey


blakey
titán

Megvan a hiba. :)
dune_folder.txt-ben valami átnevezte, gondolom a zappiti. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#530) dh66e válasza blakey (#528) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Érthető. :)
Nem tudom a zappiti csinál e ilyet főleg ha törlöd is a plugint meg reseteled a lejátszót. :F

(#531) blakey válasza dh66e (#530) üzenetére


blakey
titán

Biztos, hogy ő volt, mert én nem csináltam txt fájl, szept. 14-én készült, szerintem akkor zappitiztem, Dune-n nem fut (futott) zappiti. DuneX-et (Mac) használok, csak kiváncsi lettem volna. Tehát a létrehozott fájl ott marad reset után is. Legalább ebből is tanultam, továbbra is ami működik ne zaklassam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#532) dh66e válasza blakey (#531) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A .log fájlok és .txt fájlok ott maradnak a merevlemezeden.Simán törölheted.
Zappitit én soha nem próbáltam ellenben az emplexert igen azzal nem volt semmi gondom idáig.(jelenleg nem működik fejlesztés alatt áll).

[ Szerkesztve ]

(#533) blakey válasza dh66e (#532) üzenetére


blakey
titán

Én sem használta és nem is fogok, elég nekem amit a DuneX csinál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#534) lemmy9


lemmy9
őstag

Ha jól silabizáltam ki a külföldi fórumokon, akkor a Dune Prime/Base3.0/Duo/Max modellek nem küldik ki az analógon a 7.1-et, Dts-Hd, és Tru-Hd esetén. És Hdmi-n sem. Valami Sigma chip probléma. Vagy valaki meg tud cáfolni?
Ezzel szívok régóta.

Szerintem!

(#535) mivamma válasza lemmy9 (#534) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Ha írsz egy filmcímet, akkor kikölcsönzöm és kipróbálom. Dune Base 3.0

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#536) lemmy9 válasza mivamma (#535) üzenetére


lemmy9
őstag

Edge of Tomorrow, Amerika kapitány pl. És köszi. A surr.back a lényeg, hogy vajon kijön e.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#537) mivamma válasza lemmy9 (#536) üzenetére


mivamma
senior tag

Az nem jó, ha innen letöltök egy demót?
Letöltök én filmet is, de az idő lesz.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#538) lemmy9 válasza mivamma (#537) üzenetére


lemmy9
őstag

De jó, a lényeg, hogy 7.1 legyen. Hogy vajon néma marad e, a két surr. back csatorna. Vagy ha Hdmi-n küldesz ki Pcm-et, akkor az erősítő 7.1-et érzékel e.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#539) blakey válasza lemmy9 (#536) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem, az erősítő 7.1-et kap.

Dune HD Duo a készülék.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#540) mivamma válasza lemmy9 (#538) üzenetére


mivamma
senior tag

Analógon tudtam csak kipróbálni, de nincsenek jó híreim! Nem szól a surr. back csatorna.(DTS-HD 7.1-et próbáltam)

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#541) lemmy9 válasza blakey (#539) üzenetére


lemmy9
őstag

Köszönöm. Na ez nálam nincs. :((( 3.2.1 van. Megyek szétverem egy baltával.

Mivamma: kösz neked is, akkor nem tom mi van. :U
Akkor ha jó a lejátszó, Hdmi- n ki kell mennie a7.1-nek, de analógon nem.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#542) blakey válasza lemmy9 (#541) üzenetére


blakey
titán

A Dune-n HDMI PCM-re van állítva és a dekódolás 7.1-re, ezt így ki is adja. Mit nézzek még?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#543) lemmy9 válasza blakey (#542) üzenetére


lemmy9
őstag

Ennyi, köszönöm srácok, akkor nem tudom hogyan tovább. Szerviz.

Szerintem!

(#544) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Van egy "ősöreg" Dune lejátszóm (53HD Lite) Nagyon szeretem,
A napokban vettem hozzá egy 4 TB-os WD My Book-ot. Hál'istennek kompatibilis, nem kellett külön 2 részre particionálnom, így nem is csináltam sem particionálást, sem formázást.
A gond csak az, hogy amikor rádugom a lejátszóra, a főmenüben látom a vinyó Windows-os mappáit is (Recycle.bin, System Volume Information) ami a többi 2-TB-os vinyoimon abszolúte nem látszik, csak ha bekapcsolom a Dune-on a "rendszerfájlok megjelenítése" menüt. További kellemetlenség, hogy a Dune-on nem tudok erre a 4 TB-s vinyóra másolni, állandóan "Read-only file system" hibát ír ki. Hálózaton sem jobb a helyzet, ott valami Unix-root engedélyt kér. Csak a PC-n tudok rá írni. Mi lehet a hiba, lehet, hogy előbb le kéne formáznom?

(#545) Patice válasza Technoman (#544) üzenetére


Patice
nagyúr

Ekkora vinyók egyben csak GPT-s partíció sémával formázhatók, a 2TB-osak még MBR-rel is mehettek. Szerintem ez a gondja. Dune lite szerintem nem ismeri a GPT-s partíciókat, ezért csak read only.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#546) Technoman válasza Patice (#545) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi szépen :R a választ, akkor marad az, hogy -ha változtatnom kell(írni/törölni)- vinyó le és a laptopra rádugva.
Egyébként ezt a GPTparticiót a Win 8.1 ismeri?

(#547) Patice válasza Technoman (#546) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van.
Persze, hogy ismeri a Win 8.1. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#548) Technoman


Technoman
őstag

Hogy lehet ezeket az itt felrakott plugineket a Dune HD53 Lite-ra rátenni? Mire rakjam rá SD kártyára?
Köszi

(#549) dh66e válasza Technoman (#548) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon fontos mielőtt felteszed a pluginokat hogy egy minimum 2gb rendszermemóriát létrehozzál.Ez pl egy pendrive ami mindig rá van csatlakoztatva a dunere.A dune-ön Beállítások-Egyéb-Rendszermemória alatt tudod létrehozni.Az eszköz legyen leformázva mielőtt csatlakoztatod.
Ezután bármiről felrakhatod(sd kártya,pendrive ,külső vinyó,)

[ Szerkesztve ]

(#550) Technoman válasza dh66e (#549) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi, de valahogy nem akar összejönni. Az SD slot-tal próbálkoztam. Beletettem több -nem gagyi- kártyát, de valahogy egyiket sem látja (2 GB és 8GB-seket) Azt írja ki állandóan "Nem találtam üres háttértárat"
Mivel az SD slot-ot abszolúte nem használom, gondoltam az lenne a legjobb. Ezek szerint nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.