Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) dh66e válasza Tibiajax (#1500) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha lesz ios-re én biztos jelzem itt.

(#1502) gyeniko


gyeniko
őstag

Segítséget szeretnék kérni! Lehet, hogy ez nem a legmegfelelőbb topik, de elsőre nem találtam olyat, amely jól illik a kérdésemhez: a vendégeink folyamatosan kiröhögnek a távirányító "hegyek" láttán, folyton arra buzdítanak, hogy állítsak rendszerbe egy univerzális valamit.
Kezdem megadni magam, de nem ismerek olyan cuccot, amely:
Viszonylag nagy és megvilágított kiejlzővel bír.
Kezeli az összes otthoni eszközt (kb. 30 db)(Dune-k, Pio-k, Samu-k, LG-k, Sony, Denon-ok, Marantz-ok, Yamaha, Cisco STB, Runco, remélem, nem meradt ki semmi).
Csoportokba rendszhetőek az egyes helyiségekben lévő rendszerek, hogy hurcolászni tudjam szobáról-szobára (ha nem nagyon drága, akkor elvileg lehet helyiségenként egy-egy dedikált távirányító is).
Versenyképes abban, hogy nem kell 26.762 gombnyomás egy-egy művelet végrehajtásához, mert az több figyelmet igényel és lassabb, mint felemelni a megfelelő távirányítót és megnyomni rajta pontosan 1 gombot.

Elsőre okostelóra, vagy tabletra gondoltam, de vajon létezik-e olyan app, emely "mindent visz"? A Logitech-eknek az a bajuk, hogy kicsi a kijelzőjük, ezt ókuláré nélkül nehezen böngészem.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1503) blakey válasza gyeniko (#1502) üzenetére


blakey
titán

Ajánlott! :) Ilyet használok én is. esetleg ez, de nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1504) dh66e válasza gyeniko (#1502) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha tabletről vagy droidos mobilról akarsz távirányítani akkor minden eszközödnek wifi vagy vezetékes hálózat képesnek kell lennie.Sok sok távirányító alkalmazás van fent google playen-bár nem tudom hogy "all in one"megoldás létezik e- ott szemezgess ha a logitech vagy más univerzális táv nem megoldás a számodra.

[ Szerkesztve ]

(#1505) gyeniko válasza blakey (#1503) üzenetére


gyeniko
őstag

A Logitech-nek kicsi a kijelzője (ahogy írtam is). A Philips viszont kecsegtető.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1506) gyeniko válasza dh66e (#1504) üzenetére


gyeniko
őstag

A Runco-n és az 1 db Cisco-n kívül a többiek hálózatosak.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1507) blakey válasza gyeniko (#1505) üzenetére


blakey
titán

Kicsi? :F
Vannak sokkal kisebb kijelzőjű Logitech távok, szerintem ez jó méret, nekem megfelelő, de pl. ilyen is van de a Philipshez hasonló Logitech is létezik.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1508) Technoman


Technoman
őstag

Na kérem szépen, megcsinálták a hibás Dune Lite 53-asomat (vki itt kérte, hogy írjam le a hibáját)
Nos, a Media Doktor hoz vittem [link] A forgalmazó is őket ajánlotta.
A srácok korrektek és gyorsak voltak.
A hiba (nem vagyok egy kocka, sorry, ha nem tudom kellő mélységben a bugot leírni) : frissítések és az eltelt több éves használat során (cca 4 év) pár hibás boot szektor keletkezett. Ezekkel nem is lenne gond, mert mint a Win-nél is, itt is figyelmetlenül hagyja a gép az ilyen szektorokat. A hiba ott volt, hogy a kis drága mégis ezekre a szektorokra próbált írni és mivel nem sikerült neki, minden hidegindításnál újratelepíteni akart.
10 pénzembe került a javítás :O, De megérte, mert olcsóbb volt, mintha egy újat vennék (csatlakozás szempontjából, az ezzel egyenrangú típus, a 80 ropis TV-303-as lenne)
Megvan a lehetőségem arra , hogy a gyári terméktámogatáson belüli szervizfájlokat is letölthessem, de inkább nem kísérleteztem, inkább profikra bíztam. Már haza is vittem és be is izzítottam a kis drágát :DD (nehéz volt ez a 2 hét nélküle)
És itt jönne a kérdésem: van ez a nyelvi fájl. Feltettem, de a Youtube appot teljesen elb@szta. Mindenhová érdekes #&°˛˙ˇ karaktereket illeszt az appon belülre. Nálatok is van ilyen?

(#1509) blakey válasza Technoman (#1508) üzenetére


blakey
titán

Milyen nyelvi fájl? Nálam nincs semmi gond, igaz nyelvi fájl sincs. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1510) Technoman válasza blakey (#1509) üzenetére


Technoman
őstag

Ezt írják róla:
Bizonyos firmware-ekben előfordulhat, hogy nincsenek még egyes új funkciók magyarra fordítva, így külön kell telepíteni egy nyelvi fájlt

Gyakorlati oldal: észrevettem hogy, pld amikor filmnézés közben az infó gombot megnyomom, megjelenik egy kockában az adott film infója (formátum, bitrate, eltelt idő, stbb) Az utolsó sor nekem nincs lefordítva "Remaining Time" Ezt orvosolja pld a fenti "firmware".
Viszont teljesen zizivé teszi a Youtube kliens szövegrészeit :((((

[ Szerkesztve ]

(#1511) blakey válasza Technoman (#1510) üzenetére


blakey
titán

Biztos így volt, de a legújabb firmware teljesen jó, de az előző is jó. Évek óta nem telepítek semmilyen kiegészítő fájlt. Az info box magyarul van, ráadásul sok minden más is javítva van, pl. interlaced is.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1512) Technoman válasza blakey (#1511) üzenetére


Technoman
őstag

Nekem a legfrissebb -nem béta- FW van fenn, de ebből is látszik, hogy az én régi készülékem nem követi a jelenleg forgalmazott vagy korábbi típusokat ill. a telepítéseket
Nekem sajna nincs minden lefordítva (igazából a fenti kivételével még nem találkoztam lefordítatlan szöveggel)
Nem mindent tudok letölteni/telepíteni (pld Google Maps vagy a Skinek közül a "Silver"-t)
Ez van, de ettől független a világért sem válnék meg tőle (vendégeskedett nálam egy 102T-s modell, de csatlakozásba a hideg vizet sem viheti az 53-as után)

[ Szerkesztve ]

(#1513) arn77 válasza Technoman (#1510) üzenetére


arn77
aktív tag

Smart D1 ugyanez a jelenség.

(#1514) dh66e válasza Technoman (#1512) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos akkor tedd fel a legfrissebb beta-t.Semmi hátrányod nem származik belőle ellenben némi javítás így a nyelvi is ami nálad nem jó,de ezt már blakey leírta..
A google maps csak az újabb lejátszókra telepíthető a régiekre nem.

(#1515) Technoman válasza dh66e (#1514) üzenetére


Technoman
őstag

Nem akarok okoskodni, de ezért félek feltenni bármilyen béta FW-t

"A frissítéseket csak saját felelősségedre használd, ha béta (tesztelés alatti) változatok, lehet bennük olyan hiba, amely esetleg hibássá teheti a Dune-be szerelt és/vagy USB-n rákapcsolt merevlemez fájljait. Semmiféle ilyen jellegű kárért nem vállal felelősséget a Lejátszó.hu vagy a gyártó."(dune-Hd.hu)

[ Szerkesztve ]

(#1516) blakey válasza Technoman (#1512) üzenetére


blakey
titán

Bátran tedd fel a Béta firmware-t. Google maps meg nagyon fontos a médialejátszón, lassan gps is kéne. :D :W

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1517) Technoman válasza arn77 (#1513) üzenetére


Technoman
őstag

Milyen gyönyörű már az a Smart D1. Szerintem a legszebb eddigi MP, amit valaha is csináltak.

(#1518) Technoman válasza blakey (#1516) üzenetére


Technoman
őstag

Ok. Este rádobom, megnézem, hogy milyen lesz.
Egyébként valahol le van írva , hogy mit változtattak az előző FW-hez képest, mert nem találok róla semmi infót? [link]

(#1519) dh66e válasza Technoman (#1515) üzenetére


dh66e
Topikgazda

5-6 éve jönnek a frissítések a legrégebbi készülékekhez.Szerintem egyszer sem halt bele még dune egy frissítésbe vagy lehet csak nekem nincs tudomásom róla.Nos ha pedig gond volt frissítés közben még a tech tudással alig rendelkező userek is fel tudták állítani a rendszert egy kis odafigyeléssel és utána olvasással.Volt példa rá itt a topicban is.

(#1518)
Itt mindig leírjuk a tapasztalatokat.így volt ez az utolsó frissítéssel kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

(#1520) arn77 válasza Technoman (#1515) üzenetére


arn77
aktív tag

Én is folyamatosan felteszem a béta FW-eket, és tapasztaltam már olyat nem is egyszer, hogy egy film ami a belső merevlemezen volt a frissítés után nem indult el.

Valóban az egyik legszebb lejátszó a D1, egy HD Duora viszont elcserélném.

(#1521) blakey válasza arn77 (#1520) üzenetére


blakey
titán

Igen, volt olyan, de most nem olyan. Miért cserélnéd Duo-ra?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1522) arn77 válasza blakey (#1521) üzenetére


arn77
aktív tag

A két merevlemez fiók, meg a 43 cm-es szélesség tetszett meg benne annó, csak akkor nem volt rá több zseton, ezért vettem a D1-et, amit nem bántam meg. Nagyon szuper kis gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#1523) blakey válasza arn77 (#1522) üzenetére


blakey
titán

Így érthető, de más előnye nem igazán lenne. Mondjuk én szeretem a Duomat, nem is tudom mire cserélném ha valami baja lenne. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1524) dh66e válasza blakey (#1523) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Például egy D1-re? :D

(#1525) Multibit válasza arn77 (#1522) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem mindig is a keskeny Smart széria tetszett jobban. Ha megadná magát a B1, biztos, hogy felhajtanék használtan egy másik Smartot :K

(#1526) arn77 válasza Multibit (#1525) üzenetére


arn77
aktív tag

Reméljük még sokáig üzemelni fognak a Smartjaink. 3D nem izgat, esetleg majd egy pár év múlva a 4K.
Lesznek még vajon újabb Dune modellek?

Egy hónapja körül vettem itt az aprón egy TV-101-et a másik tv alá. Az is igen korrekt kis lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#1527) dondusfi válasza Tibiajax (#1500) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Nekem olyan van amit böngészőből tudok irányítani. Kellenek hozzá sztem azok a filék amit dh66e linkelt pár hsz.- sal ezelött. Azt beirod a lejátszó ip cimét: ip/rc/files. Teljesen jó használható nem kell bekapcsolni hozzá a tvt. Nast használok.

(#1528) Technoman válasza blakey (#1516) üzenetére


Technoman
őstag

blakey & dh66e
Köszi az ötletet, feltöltöttem ezt a béta FW-t és "megmagyarult" a lejátszóm.

(#1529) dh66e válasza Technoman (#1528) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi tudtuk ezért ajánlottuk. :)

(#1530) Tibiajax válasza dondusfi (#1527) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi! sajnos nálam ez így nem működik..
felraktam az rc-plugint, de nem látom a böngészőmben a dune-t.
hálózatban nyilván ott van, aztán kb ennyi

lehet, routeren kellene valamit állítanom még..
vagy az új firmware-rel a 303D nem támogatja ezt..nem tudom

(#1531) vilga válasza Tibiajax (#1530) üzenetére


vilga
tag

elvileg működnie kéne egyszerűen mint a faék: bár be lehet lőni a routerben mac címekhez hozzárendelt fix ip címeket is amit dune-ben is beállítasz, pl.: 192.168.1.xxx, és ezt írod a böngészőbe is és mögé még: /rc

[ Szerkesztve ]

(#1532) Tibiajax válasza vilga (#1531) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valamiért mégsem megy, nem engedi ki.. 404 Not Found -ot kapok csak
a dune-nek fix ipje van természetesen
a többi cuccoamt simán látom. a beltérimet is, nasomat is.
sztem a dune-n kéne valamit elindítanom, vagy beállítanom, de nem tudom mit.
a pluginok fent vannak, azokkal többet nem tudok csinálni
valaminek lehet futnia kéne? a dune beépített webböngészőjét töröltem. lehet az a gondja?...

[ Szerkesztve ]

(#1533) vilga válasza Tibiajax (#1532) üzenetére


vilga
tag

Nos nem hagy nyugodni: 192.168.1.3/rc/files ebben az esetben nálam is 404, tehát hagyd el a files-t vagy a files elé tegyél kommentet:192.168.1.3/rc/#files, ha ígysem akkor éjfélkor fekete kakas...

(#1534) dondusfi válasza vilga (#1533) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Igazad van! Valóban kell oda az a #-t! Bocsi az elirásért :R

(#1535) Tibiajax válasza vilga (#1533) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

figyelj, halál mindegy, h rakok-e elé bármit... :)
sehogy nem megy, csak rc-vel sem, kettőskereszttel v anélkül, ugyanúgy egyből 404
simán érzem, h nem ezen múlik. egyáltalán nem működik
valami mást kellene beállítani még a dune-n, vagy routerben
vágjuk le éjféli kakast

[ Szerkesztve ]

(#1536) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Van nekem egy Dune Smart D1-es lejátszóm. a Kérdésem, hogy létezik-e hozzá olyan plugin, amivel az online filmeket/sorozatokat lehetne böngészni és keresni? No meg lejátszani?

Ilyet eddig csak Kodi alá találtam. :(

Ui.: Valaki tömören leírná ezt a böngészős irányítást?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1537) dh66e válasza HaZse (#1536) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Orosz nyelvű filmekhez vannak pluginok meg német ha jól rémlik.Magyar nincs. You tube-on keresztül tudsz online filmet nézni ha nagyon muszáj.
Melyik böngészős irányításra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1538) HaZse válasza dh66e (#1537) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Arra gondoltam, amit mondjuk egy tablettel lehetne irányítani.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1539) dh66e válasza HaZse (#1538) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Töldsd le innen ezt a fájlt (dune_plugin_remote_control.2013_07_11.zip) majd futtasd le a dune-ön.Ezután megnyitod a tablet böngészőjét és bepötyögöd a dune ip címét utána pedig ezt: /rc
így néz ki kb a gyakorlatban: http://192.168.0.xxx /rc
Felajánlja hogy frissítse a programot ezt engedélyezd.Ezután már be tudsz lépni a fenti módon a tablettel és böngészheted a dune-re csatlakoztatott vinyó(k) tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#1540) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Aki használja az emplexert nfs vagy smb-n keresztül az tudna segíteni hogyan kell beállítani?Képtelen vagyok.

(#1541) adodaniel


adodaniel
őstag

Egyre többször csinálja a B1-em, hogy nem ad jelet, csak ha órákig áramtalanítva van. Hova vigyem megnézetni?

(#1542) Multibit válasza adodaniel (#1541) üzenetére


Multibit
veterán

Például ide.

(#1543) Technoman válasza Multibit (#1542) üzenetére


Technoman
őstag

Igazából csak oda van értelme vinni (a forgalmazó is őket ajánlja)
Lehet, hogy neked is az a bajod, mint ami nekem volt anno (Bad Sectorra próbált írni a kis édes)
Nekem pld olyan problémám is volt többek között, hogy ha előbb kapcsoltam be hidegindításból a playát, mint a TV-t, akkor a logonál befagyott és nem volt hajlandó addig működni, amíg egy teljes áramtalanítás nem csináltam neki.
Elvittem hozzájuk, gyorsan megcsinálták.Azóta jó.

(#1544) Multibit válasza Technoman (#1543) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy neked is az a bajod
Nem nekem, Dánielnek :)

(#1545) dualcore válasza adodaniel (#1541) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is csinált ilyet a Base 3D, de nálam alaplaphiba volt, és gyári visszahívásban kicserélték.

(#1546) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok srácok!
Aki használja a you tube-ot és van olyan videó amit nem játszik le a dune-ön kérem az linkelje.Tesztelésre kell a szerzőknek.
Köszönöm!

(#1547) Tibiajax válasza dh66e (#1546) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R

(#1548) RGreen válasza arn77 (#1445) üzenetére


RGreen
csendes tag

Régóta ismert probléma, ezek szerint nem oldották még meg az újabb firmware-kben sem. USB-n keresztül nem támogatja a 2.2TB-nél nagyobb külső HDD-ket GPT-vel. Viszont elvileg ez eSATA-án keresztül nem gond, esetleg érdemes kipróbálni eSATA-s dokkolóval.

(#1549) arn77 válasza RGreen (#1548) üzenetére


arn77
aktív tag

Eddig is dokkolóba volt. Leformázta a D1 és egy itt az aprón vásárolt Toshiba STOR.E Steel S-sel hordom rá a filmeket a gépről, ez működik, így marad.

(#1550) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Mi a legutoljára frissült you tube ver száma?
Nálam most teszt verzió van fent így nem tudom hogy hol tart a you tube frissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.