Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) nfsu17 válasza Kroland25 (#300) üzenetére


nfsu17
veterán

azt írtad az előbb, hogy a párod ne mozgassa a gépet.
ezért írtam, hogy akkor nézze meg tévén keresztül a menüből.

beállítások>információ>nálam a 3. sor

btw gondolom a készülék alján lehet, mert oldalt, hátul, elöl nem szokott lenni

(#302) Kroland25 válasza nfsu17 (#301) üzenetére


Kroland25
tag

Oksa igy már világos :R Megpróbálom elmagyarázni hátha sikerül így neki..mert ugye nők :Y

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#303) Kroland25 válasza nfsu17 (#301) üzenetére


Kroland25
tag

Na megvan sikerült neki :C Neked is köszi az infót :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#304) lemmy9


lemmy9
őstag

Kitömörítő létezik Dune-re?

Szerintem!

(#305) dh66e válasza lemmy9 (#304) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs.

(#306) S.Feri


S.Feri
őstag

Jelenleg a ház wifi hálózatán az asztali gépemet használom mint "média lejátszót".
A gyerekek miatt szükséges egy média lejátszó vásárlása...
A fő kérdés az, hogy kell e DUNE vagy elég egy ASUS is?
Ha DUNE akkor milyet érdemes vásárolni?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#307) blakey


blakey
titán

Új Beta firmware-ről van tapasztalat?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#308) dondusfi válasza S.Feri (#306) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Szia! Szerintem elég egy Asus is. Az R1 szerintem bőven jó. Használtam én is olyat. Visz mindent és használtan 10e körül már lehet kapni.

(#309) dondusfi


dondusfi
csendes tag

A youtube alkalmazásban a keresés nem működik vagy nálam nincs vmi rendben? Két dologra kerestem rá mindig ugyan azt dobta ki, de persze semmi köze nem volt a kereséshez.

(#310) dh66e válasza dondusfi (#309) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Előfordulhat hogy nem jó a találat ez sajnos benne van a pakliban most néztem rá nálam rendben van a keresés legalábbis amire eddig rányomtam azt többé kevésbé kilistázta.Esetleg azzal tudsz még játszani ha a "pop up menu" gombot megnyomod és a "kapcsolódó videók"-ra ráböksz.

(#307) blakey
Felraktam,eddig stabil,de akinek van a dunehez dvb-t sticje az ne rakja fel mert nem megy az EPG ebben a verzióban.Apró főleg a stabilitást érintő változások történtek ahogy olvasom.

Mindenkinek!
Mostantól a hivatalos oldalon is elérhetőek lesznek az itt megosztott pluginok,persze csak ha regelve van az ember.
Minimális frissítés halott csatornákat kicserélve.(Movies mappa)
You tube 1.0.1 letöltés

[ Szerkesztve ]

(#311) vilga válasza dondusfi (#309) üzenetére


vilga
tag

Nekem egyszer sikerült kerestetni vele azóta mindig azt dobja fel akármit írok a keresőbe, úgy tűnik beragadt valahova,pedig rendszermemória törléssel és újra telepítéssel is próbálkoztam :F

(#312) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Itt a SleepWake elalvás és ébresztés plugin 2.0 verziója mely kisebb változtatásokat lettek eszközölve.
Nagyon fontos!
A plugin működéséhez ki kell kapcsolni a Téli nyári időszámítást és a helyi időzónát be kell állítani a dune menüjében.
Változás:
Napi szinten kikapcsolható adott időpontra a lejátszó!
Kérlek próbáljátok ki és jelezzetek vissza.

Letöltés:
SleepWake 2.0

[ Szerkesztve ]

(#313) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy Dune HD smart D1-em és lenne egy kérdésem. Az mitől lehet, hogy a total commander tanúsága szerint csak 5k/sec-el (ugye ez kb 5mb/sec) tudok rá másolni hálózatban? Egy 100mb-os switch-re van kötve.
Köszönöm.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#314) Ejelhar válasza cikasz (#313) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nekem Smart H1 van, ugye hálózatos szempontból ez dettó ugyanaz mint a tied.

Nálam 7-8 Mbyte/sec a hálózatos másolás, ha a Dune-nek nincs más dolga. Ennyit nálad is tudnia kéne, valszeg a hálózatos eszközök is belejátszanak, nem lehetetlen, hogy úgy jött össze nálad, nem igazán kedvelik egymást.

Amúgy notebook-ról nálam is lassabb a másolás, nem jelentősen, de lassabb. Az a baj, hogy csak kísérletezéssel lehetne végére járni a dolognak. Egy kölcsönkért switchel vagy routerrel is meg kéne nézni, úgy mekkora a sebesség. Vagy egy másik PC-vel, illetve másik hálókártyával.

A legvégén, mikor megvan a gyenge pont, akkor meg elméletet gyártanánk hozzá, hogy miért?:-)

(#315) kwetax


kwetax
csendes tag

sziasztok,

dune bd prime-ra hogyan tudok youtube alkalmazást pakolni? megfrissitettem a sw-t és eltünt a gyári.

köszi

(#316) dh66e válasza kwetax (#315) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Gyári nincs 2013 óta dunekre.Két lehetőséged van vagy visszatérsz az utolsó fw-re ami tudja vagy felrakod azt amit itt a topicban is használunk páran.

(#317) kwetax válasza dh66e (#316) üzenetére


kwetax
csendes tag

és mit hazsnáltok a topicban páran? hogyan lehet feltenni?

(#318) vilga válasza kwetax (#317) üzenetére


vilga
tag

ezt

(#319) dh66e válasza kwetax (#317) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A keresőbe beírod hogy youtube és megtalálja neked. :)
Ezt tedd fel persze miután elolvastad a vilga által linkeltet:
[link]

(#320) milszab


milszab
senior tag

Hy!

Egy Dune HD Smart H1 lejátszóról lenne szó!

Ugye a legtöbb filmnél van alul-felül fekete sáv. Meg lehet azt csinálni vele, hogy teljesen lehúzni a képet alulra? Így az összes fekete ugye felül marad. JA és ha igen akkor ezt a távirányítóról kapásból lehet csinálni vagy alapban be lehet esetleg állítani hogy az összes videót így játssza le?!

(#321) Dorian válasza milszab (#320) üzenetére


Dorian
félisten

Sajna nem. Ez a funkció nagyon hiányzik, a korábbi Venice lejátszómon sokat használtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#322) milszab válasza Dorian (#321) üzenetére


milszab
senior tag

Hú köszi. Akkor sajna kilőve ez a lejátszó, pedig bejön nagyon. :W

(#323) dh66e válasza Dorian (#321) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Miért jó az ha lehúzzátok a filmet alulra?Más a filmnézési élmény vagy más oka van?

(#324) Dorian válasza dh66e (#323) üzenetére


Dorian
félisten

Én felülre húztam, amikor a lejátszó lehetővé tette. Így a dupla fekete sávban bőven elfértek a feliratok és nem a képbe zavartak bele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#325) mivamma


mivamma
senior tag

Jó reggelt!

Filmekhez és sorozatokhoz nekem nagyon bevált a yaDIS, de vajon zenékhez is van valami hasonló?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#326) Sonja válasza mivamma (#325) üzenetére


Sonja
veterán

Van. :)

Fizetős: Dune Music Library, Musicnizer
Ingyenes: Dune Music Manager

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#327) mivamma válasza Sonja (#326) üzenetére


mivamma
senior tag

Első sorban köszönöm :R
DMM:
Másod sorban sikerült kitörölnie a Z/Zenek könyvtárat :W (tudom, hogy én vagyok a béna, de nem biztos)

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#328) liszi70 válasza Dorian (#324) üzenetére


liszi70
nagyúr

Megvan szerintem a hátránya is a képből kihúzott feliratoknak. Minél távolabbra kell nézni a hasznos anyagtól olvasáskor, annál kevésbé lehet érzékelni a képtartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#329) Dorian válasza liszi70 (#328) üzenetére


Dorian
félisten

Nem emlékszem, hogy probléma lett volna. De tök mindegy, Dune nem tudja, ez van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#330) milszab válasza dh66e (#323) üzenetére


milszab
senior tag

Projektorral nézek filmet és a vászonnak az alja kb szemmagasságban van és ha lehozom a képet teljesen, jobb, kényelmesebb nézni, plusz a maszkolás is egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#331) M@trixfan válasza milszab (#330) üzenetére


M@trixfan
addikt

Jobb lenne ha a vászon kb 60-70 cm magasságban kezdődne. A túl magasra vetítés először nem tűnik fel, de szépen lassan rájön az ember. Legdurvább az amerikai faházakban gyakori kandalló fölé helyezett nagy TV, amit konkrétan felfelé kell nézni. Az, hogy menyire ízléstelen már csak másodlagos.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#332) milszab válasza M@trixfan (#331) üzenetére


milszab
senior tag

Ha elférne, úgy raktam volna... :)

(#333) dh66e válasza Dorian (#324) üzenetére


dh66e
Topikgazda

+(#330) milszab

A felírat érthető, a projis cuccra nem gondoltam. :)

Mindenkinek!
A sleepwake plugin nemsokára frissítve lesz.Sajnos a téli-nyári automatikus idő váltás még sok fejtörést okoz a plugin szerzőjének de a kérésemre megoldotta hogy ébresszen valóban a dune.
A próbaverzió már nálam van csinálom a fordítást és ma reggel a class fm-re ébredtem a plugin jóvoltából. :)

[ Szerkesztve ]

(#334) Dorian válasza dh66e (#333) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy kell telepíteni ezt a plugint? (vagy bármit, mert még nem csináltam ilyesmit)
Kicsomagolva, USB-vel rádugva nem lát a mappában semmit.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#335) blakey válasza Dorian (#334) üzenetére


blakey
titán

Nem kell kicsomagolni, simán telepíted a ZIP-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#336) dh66e válasza Dorian (#334) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A pluginok telepítése:

Kicsomagolás nélkül rámásolod egy külső eszközre és nyomsz egy entert a dune-ön pár másodperc múlva pedig már használhatóak is a pluginok.Ennyi az egész.
Viszont várd meg a legfrissebb sleepwake(3.0) verziót mert csak az tudja a valós ébresztést.Nemsokára készen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#337) Dorian válasza dh66e (#336) üzenetére


Dorian
félisten

Már késő, feltettem :) Köszi, majd cserélem az újabbra, bár nekem az időzített lekapcsolás fontos, ébresztés nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#338) dh66e válasza Dorian (#337) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:)
Akkor mindegy melyik verzió van fent.

(#339) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Elkészültem vele:
SleepWake v3.0

A dune már valóban tud ébreszteni egy kedvenc online rádió segítségével.Ehhez mindössze annyit kell tenni hogy a parancsfájl megadása sorba be kell jegyezni az adott rádió url-jét és egy Entert nyomni hogy megjegyezze.
Minimális változás van a menüben is ahol a magyar fordítás lett javítva és kicsit rendezve lett az átláthatóság is.

Elviekben lehetőség van rá hogy kedvenc zeneszámunkra keltsen a plugin,de nekem ez nem jött össze természetesen ha valakit érdekel annak majd leírom a mit és hogyan-t hátha több szerencséje lesz vele.
Fontos!
Sajnos a téli-nyári időszámítást még mindig nem kezeli a plugin tehát ki kell kapcsolni a dune-ön ahogy a korábbi verziónál is.Remélhetőleg megoldja majd a szerző egy frissítés alkalmával.

Letöltés

(#340) putyu10


putyu10
aktív tag

Valaki tud DUNE szervízt? Esetleg Bács megye körül? :(

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#341) dh66e válasza putyu10 (#340) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Korábban linkeltem be egy Bp-i szervizt akik vidékről is fogadnak Dune-ket.Esetleg tőlük megkérdezheted hogy van e vidéki partnerük.[link]

[ Szerkesztve ]

(#342) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Sziasztok,
van olyan Dune control app ami tud olyat, hogy a látom a könyvtárakat, fájlokat stb., tehát kvázi monitorként is működik ?
Köszi előre is.

(#343) dh66e válasza ivógéptanács (#342) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van egy pár app a távolról irányításhoz pl.ez is.dune extend rc

[ Szerkesztve ]

(#344) ivógéptanács válasza dh66e (#343) üzenetére


ivógéptanács
tag

Nagyon köszönöm!

(#345) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, vettem egy használt Dune HD Smart H1-et. Szeretnék 1-2 dolgot kérdezni, bár még csak tegnap este állítottam csatasorba és pl. hálozati beállításokat nem sikerült olvasgatás nélkül megoldani... még reménykedem.
Elnézést, ha valami hülyeséget kérdezek (bár végig olvastam topikunkat)
A készüléket resetelve kaptam, csakúgy beállítgattam :B Időjárást mutatja. :DDD
Csatlakozások:
hang-kép HDMI-n (úgy tűnik rendben), két régi WD Elements (Desktop) van hátulra dugva (1TB+ 2TB - rendben),
gigabites switchen keresztül van hálozatra/netre csatlakoztatva, látja is a laptopomat (upnp folderek tartalmát)
szeretném, ha a laptopomra csatlakoztatott 3 TB WD Elements Desktop tartalmát is le tudnám játszani... csak a smb és upnp-t látom, gondolom nfs-t kell ehhez kreálnom: a főképernyőn nem találtam hol tudok network foldert hozzáadni (ha ez a megoldás...), de este megpróbálom újra az online manual alapján (meg avforums)...
- A hot swap funkciót nem terveztem kihasználni, de gondolkozom, hogy egy HDD-t beletennék: Western Digital 3,5" Caviar Green 2TB 64MB IPOW. SATA3 - ez megfelelő? Nem tudom előre PC-n alakítgatni, de nem tartanék rajta semmi olyat, ami után sírnék, ha elveszne. Okozhat melegedés kapcsán problémát a Dune-nek?
Applications, plugins - ez ugyanazt jelenti? Külön USB stick kell hozzá - mekkora, van valami specialitás? Esetleg a a fiókba rakott HDD-n tud magának elkeríteni területet ezekhez? A hátsó két USB-re rakott HDD-ket "fix"-nek tervezem, de lehet, hogy a front USB-re is csatlakoznék - ha a front USB stick-re telepítgetem az app-okat, de aztán kiveszem, okozhat ez valamilyen gondot?
USB 3.0 is működik?
Használt készüléket is be lehet regisztrálni a hivatalos fórumra?

:R ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM AZ INFOKAT/SEGÍTSÉGET! :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#346) Dorian válasza koncsik (#345) üzenetére


Dorian
félisten

"A hot swap funkciót nem terveztem kihasználni, de gondolkozom, hogy egy HDD-t beletennék: Western Digital 3,5" Caviar Green 2TB 64MB IPOW. SATA3 - ez megfelelő?"
Médialejátszás teljesítményét bármelyik vinyó teljesíti tehát igen. Nálam, D1-nél a melegedés sosem volt probléma, esetleg a H1 nem fix vinyóhelye miatt kevésbé vonhatja el a hőt, de sztem nem lesz semmi gond, erre van tervezve.

"Külön USB stick kell hozzá - mekkora, van valami specialitás?"
4GB-ot érdemes. D1-ben a vinyó helye alatt van egy belső USB csati, oda is dughatod a rendszer USB-t. Itt arra kell figyelni, hogy a stick tokozása minél kisebb legyen, egy bazi nagy (hossz és vastagság) stick nem fér bele.

"USB 3.0 is működik?"
Visszafelé kompatibilis.

A többit majd mások.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#347) koncsik válasza Dorian (#346) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Köszönöm! H1-ben vajon van ilyen belső USB csatlakozó?
Szerk.: közben rájöttem, hogy az SD Card slot-ba is tehetek egy !GB valamit system storage-nak.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#348) Dorian válasza koncsik (#347) üzenetére


Dorian
félisten

Banyek, ott van nálad, nem itt :D
Leveszed a tetejét és kiderül.

Én is az SD slotba tette először, de sztem az lassú ilyesmihez.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#349) rgeorge válasza koncsik (#347) üzenetére


rgeorge
addikt

Van.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#350) koncsik válasza Dorian (#348) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD ott(hon) van nálam nem itt, de google a barátom... (van USB csati belül)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.