Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) dh66e válasza festina10 (#600) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen.Azokkal nem lesz gond.Egyébként a legtöbb filmnél van választási lehetősége az embernek hogy dts vagy DD.
Nem tudom hol veszed és mennyiért de reg kártyára kérdezz rá.Az megkönnyíti ez ember életét.

(#602) festina10 válasza dh66e (#601) üzenetére


festina10
tag

okés, köszi.

A reg kártya miért fontos, ha nincs akkor nem is tudom használni?

(#603) dh66e válasza festina10 (#602) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A reg kártyával szabadon kószálhatsz a dunehd.hu-n és könnyebben eléred a letölthető szervizfájlokat és pluginokat ill a leírásokat ezekhez valamint direktbe kérdezhetsz a forgalmazótól.
Nem kötelező de ha ugyanannyiért vagy kis különbséggel veszed akkor szvsz megéri hivatalos forgalmazótól beszerezni.

(#604) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.
A "dimension" csapattól "vásárolt" sorozatok esetén régen gondja volt a dune(k)nek lejátszáskor.
nem volt folyamatos a kép.
Nem hinném, hogy ezt javították volna, viszont nem találom már azt a külföldi topikot, ahol erről folyt a diskurzus.
Megnézem mindjárt, fennt áll-e még a probléma.
Vagy valaki rájött már, hogy mitől nem jó?
Megpróbálok rájönni, de nem ígérhetek semmit.
Az nem játszik, hogy újrakódoljuk a képet, annál egyszerűbb megoldás kellene.
--

storno.
azt hiszem az immerse csapattal keverem.
de akkor is kellene rá valami megoldást találni/találnom.

[ Szerkesztve ]

(#605) dh66e válasza nfsu17 (#604) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezmiez :F

Melyik kép nem folyamatos a duneken és melyik típuson milyen forrás mellett? Mert így válaszolni is képtelenség. :)

(#606) nfsu17 válasza dh66e (#605) üzenetére


nfsu17
veterán

mindjárt beleásom magam, aztán megbeszéljük, de lehet a továbbiakban priviben, aztán ha van eredmény, majd közzétesszük

lényeg: egy bizonyos "csapat" által készített művek nem jól mennek dunéken.
én mindenképp láttam már ezt a hibát a 303D-n, de még ennél korábbi modellen is, bár ott csak olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#607) dh66e válasza nfsu17 (#606) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem halottam róla-nem is olvastam erről,de ez persze nem jelent semmit.Megnézem ha küldesz egy csapatnevet akik a release-t nyomják.Jöhet priviben persze.

(#608) Technoman válasza dh66e (#607) üzenetére


Technoman
őstag

Ha megengeditek: A Dimension team-nél már nálam is voltak bibik (Dune HD 53 Lite) néha sikerült, hogy az adott produktumot átkergettem mkv merge-n, de volt, hogy máshonnan kellett, mást release-t leszednem. Érdekes módon csak -bár lehet, hogy a fenti csapat erre van ráállva- sorozatoknál voltak ilyen jellegű problémáim, abból is a 720p/1080p-seknél. További érdekességként csak is a most is futó "Once Upon a Time" sorozatnál (?)

(#609) dh66e válasza Technoman (#608) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezért van a topic.Nemcsak a polírozott részeket kell ismernünk a rozsdás rész is nagyon sok mindent elárulhat egy playáról. :)
Biztos vagyok benne hogy a dune fw-k nem naprakészek és bizonyos rilízekkel meggyűlhet a bajuk.Ez ellen sokat nem tudunk tenni csak az ujramuxolást tudom ajánlani vagy egy másik rilíz beszerzését..
Most csekkoltam le egy olyan mkv-t amin csak lestem a kódolása miatt,dune bele sem szagolt persze,de nem is vártam el tőle..

(#610) Technoman válasza dh66e (#609) üzenetére


Technoman
őstag

Azért, hogy megvédjem -de szerintem teljesen feleslegesen- a Dune "böcsületét" el kell mondanom, hogy az eddigi több ezer film lejátszása során egyetlen egy "spéci" japán animot nem játszott le eddig még. Igaz, 10 bit-es volt a kis drága :) (nCorevérpistike egy kicsit unatkozott, hát csinált egy sz*r release-t)
Tudom, hogy egy kicsit elkoptatott a szöveg, főleg itt, de ha vennék egy új playert, csak Dune-t vennék megint.
ui. A mostani Dimension rel.-ekkel már nincs gondom, simán játssza a lejátszó
ui2: Fw tekintetében nem mondanám, hogy nem gondoskodnak rólunk a szovjet testvéreink, kb 2 hónapja adták ki az utolsót, még az én öreg lejátszómra is (140827_0132_b9) Meg kell szoknom az új tekerést, de cserében az "infoban" már van új időszámláló is.

(#611) gyeniko válasza Technoman (#610) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem 5 (Öt) db van. :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#612) dh66e válasza Technoman (#610) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jómagam teljesen meg vagyok elégedve vele nem véletlenül foglalkozom a pluginokkal sem.Nekem tökéletes.Egy mai player semmivel nem tud többet az én számomra mint a közel 4 éves Smart B1.Sőt!
Valóban sok riliz pocsékul van összerakva de ilyenkor én túllépek rajta szedem más forrásból.Ez benne van a pakliban.Az is igaz hogy volt olyan BD ISO amivel a dune meg se nyikkant a kis wd-tv gen2 meg vígan elvitte-Szóval van amit nem szeret ezt el kell fogadni és túl kell rajta lépni.

Más most ezen dolgozgatok:
[L:/dl/upc/2014-11/04/205187_lbiwy5s7u2nej2nm_screenshot25.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/04/205187_lbiwy5s7u2nej2nm_screenshot25.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-11/04/205187_dkuogzzz2ru5qqsk_screenshot29.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/04/205187_dkuogzzz2ru5qqsk_screenshot29.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-11/04/205187_kdkflcuu37s5hynp_screenshot30.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/04/205187_kdkflcuu37s5hynp_screenshot30.thumb.jpg)

[ Szerkesztve ]

(#613) dh66e válasza dh66e (#612) üzenetére


dh66e
Topikgazda

és még több finomság....

Sajnos pc( folyamatos kapcsolat) kell ahogy a többihez is,de nem kell vele sokat bíbelődni csak a plex szervert beállítani a többit csinálja magától.

[ Szerkesztve ]

(#614) koncsik válasza dh66e (#613) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Klassz. Lehet erről többet tudni? Dune Smart H1 folyamatos PC kapcsolattal. KÖSZI előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#615) dh66e válasza koncsik (#614) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze. :)
Ez az Emplexer plugin(végleges verzió) mely a plex media server-rel van összeköttetésben. A plex .com oldalról letölti az ember beállítja pc-n telepíti a plugint a dunere megadja a port számot és kész is.Pillanatok alatt beolvassa a médiákat.Szuperül lehet konfigurálni akár több helyről is le tud szedni média infókat.Nem kell varázsolni a címekkel sem a hagyományos torrent címekkel vígan elboldogul.
Az előzmények:
Newloran2( egy brazil srác) a szerzője ő közben már egy újabb változattal foglalkozik több kevesebb sikerrel az nem jó mindennapi használatra viszont ha kész lesz akkor az már magyar lesz mert elküldtem neki a fordítást.

Már régóta tervezem hogy lefordítom és kiismerem csak nem volt rá időm.Nemsokára elérhetővé teszem számotokra a magyar verziót csak még küzdök pár dologgal.Ez teljesen más mint az oroszok által írt pluginok..
Jó hír hogy NAS tulajoknak is működhet a dolog ehhez csak a megfelelő plex cuccot kell lketölteni a honlapról.Viszont nas híján nem tudok támpontokat adni a beállítással és használattal kapcsolatban.
Kísérleti jelleggel van you tube meg pár alkalmazás még nem minden működik a régió kód miatt de fejlesztik becsülettel.
Abszolúte tökéletesen működik a plugin nem okoz semmilyen kárt a dune-ökben szóval jó szívvel ajánlom a figyelmetekbe.
Leírást készítek majd hozzá bár tényleg nagyon egyszerű a használata.

(#616) djnice válasza dh66e (#612) üzenetére


djnice
veterán

Miben jobb ez, mint pl a yaDIS-al generált jukebox?

(#617) koncsik válasza dh66e (#615) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#618) dh66e válasza djnice (#616) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom majd te megmondod. :K
Komolyra fordítva én nem használtam ezeket a bórító-infó megjelenítő szoftvereket soha időm se volt rá.Ez olyan egyszerű mint a faék ezért ezt használom.Nem biztos hogy jobb és az sem hogy rosszabb mindenki eldönti maga hogy használja e vagy sem.

(#619) nfsu17 válasza djnice (#616) üzenetére


nfsu17
veterán

pont ezt akartam kérdezni, mert ránézésre nagyon hasonló.

a yadis sem bonyolult, csak egyszer kell beállítani a dolgokat, viszont a filmcímekre a yadis érzékenyebb.

ha minden megcsinál magától az a plugin, akkor az jó lehet, bár ha a filmcímekkel nincs gond, akkor a yadis is lehúzza gyorsan amit kell, aztán mehet az export és kész is.

(#620) dh66e válasza nfsu17 (#619) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ennél csak a beállításokat kell végrehajtani egyszer a plex szerverén és a pluginban.
1.Plex media szerver telepítése pc-re.
2.Mappák létrehozása a pc-n filmek,sorozatok, zenék, képek részére vagy meglévő mappát jelölünk ki a plex számára.
3.Plex media server elindítása a pc-n, port hozzáadás kézzel vagy automatikus módban beállítások megcsinálása..
3.Plugin telepítése a dune-re ,és a beállítások megcsinálása mint minden pluginnál.
4.Dune újraindítása-emplexer elindítása és betölti a mappaszerkezetet.
5.Örül. :)

Plex Media Server letöltés
Természetesen itt lecsekkolható telepítés és beállítás után hogy hogy néz ki majd a könyvtárak és azok tartalma.Aztán már csak a plugint kell telepíteni ha kész lesz.

(#621) nfsu17 válasza dh66e (#620) üzenetére


nfsu17
veterán

a yadis így néz ki:

1. yadis telepítése pc-re
2a. a pc-n betallózni a mappát ahol a filmek vannak (a mappák nevei a film címei legyenek)
2b. a dune-t kitallózni pc-ről, ahova a filmek adatbázisai exportálásra kerülnek
3. pc-n lefuttatni a keresést, hogy a képeket, adatokat letöltse (majd átnézni, hogy ne más filmét szedje le)
4. export a dune-re (1 kattintás)
5. dune-n a yadis mappa elindítása és benne lesznek a filmek borítói

ha kihagytam valamit sorry, ez csak gyorsan fejből volt, elég rég csináltam már meg

(#622) nfsu17 válasza dh66e (#620) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem a plex ellen vagyok, az előbb csak leírtam a yadis telepítését, ha valakinek később esetleg kellene.
Minél több hasznos plugint szállítsál csak a népnek. :R

(#623) dh66e válasza nfsu17 (#622) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem is úgy vettem ez csak egy alternatíva. :) Az meg külön jó hogy megírtad a yadis működését én sem tudtam. :R

(#624) djnice


djnice
veterán

Még mindig DTS probléma. Adott egy Dune HD Connect, valószínű már az újabb mert nem dekódolja a DTS hangsávot, ami nem is lenne baj mert a Soundbar-om tudja. Egyszerűen nem tudom rávenni a dune-t hogy HDMI-n a DTS bitstreamet küldje ki, a soundbar mindig PCM 2.0-át mutat és nem szól. Próbáltam egy Realtekes lejátszóval ugyanezt, az rendesen kiküldi a DTS 5.1-et HDMI-n és szól is. Mi lehet a gond?

(#625) blakey válasza djnice (#624) üzenetére


blakey
titán

Tudom, nem így van, de PCM-re van állítva a dekódolás. Másra nem tudok gondolni, bár ha nem tudja a DTS-t dekódolni akkor hogyan küldi ki PCM-be? :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#626) djnice válasza blakey (#625) üzenetére


djnice
veterán

Így van beállítva:
- Digitális hangkimenet: HDMI (HD hang engedélyezve)
- Digitális hang feldolgozása: Bitstream (továbbküldés)
- HDMI hang: Bekapcsolva

Nem jön ki PCM-ben sem, csak a soundbar azt írja, ha nem kap semmilyen jelet.

[ Szerkesztve ]

(#627) dh66e válasza djnice (#624) üzenetére


dh66e
Topikgazda

"Audió kodekek: AC3 (Dolby Digital), DTS (dekódolás is), DTS-HD (dekódolás is), Dolby TrueHD (csak továbbküldés), Dolby Digital Plus (csak továbbküldés), MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, többcsatornás FLAC, Ogg/Vorbis; nagyon magas minőségű audió támogatása (192 kHz / 24-bit-ig)"

Nem tudom te hogy vagy vele de ha ez van fent a dune-hd magyar oldalán akkor én eszközölnék egy szervizt vagy cserét a fentiekre hivatkozva.

(#628) djnice válasza dh66e (#627) üzenetére


djnice
veterán

Ez igaz, bár mondom a dekódolás hiánya sem zavarna, csak küldené ki bitstream-ben, de azt sem teszi...

(#629) djnice


djnice
veterán

Na kiderítettem, két modell van:
Dune HD Connect (fehér dobozos) - Támogatja a DTS továbbküldést és a dekódolást is
Dune HD Connect WE (fekete dobozos) - Nem támogatja semmilyen módon a DTS hangsávokat

Szerintem ez a Dune részéről egy nevetséges hozzáállás, főleg hogy eleve túlárazottak a lejátszóik.
Ahol vettem, ott szó sincs WE-ről és írják hogy támogatja a DTS-t is, szóval lehet hogy csere lesz garanciában.

(#630) dh66e válasza djnice (#629) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Hivatkozz a dune magyar weboldalára és kész.

(#631) nfsu17 válasza djnice (#629) üzenetére


nfsu17
veterán

igazából a dune maga alatt vágja a fát a túlcifrázott nevű/fajtájú lejátszóival.

elég csak a 101/102 mizériára gondolni, ahol 101-et adtak el 102 néven.
de visszahívták őket, csak hogy pozitívumot is írjunk.

aztán a 102-ből is kivették a dts támogatást, ha jól rémlik.

és akkor itt a Te eseted, amiről lehet még a forgalmazó sem tud, így még csak nem is lehet hibáztatni, mert ő is azt hitte, hogy...

tulajdonképpen nincs bajom a dune lejátszókkal (az enyémmel se), de mély érzéseket nem váltott ki belőlem, azaz a köv. média player simán lehet, hogy nem dune lesz.

(#632) dh66e


dh66e
Topikgazda

Tisztelt publikum! :)
Elkészült az emplexer katalógizáló magyarítása.Remélem hasznos lesz annak aki használni szeretné.
1.A Plex Media Server letöltése
2.Emplexer leírás
3.Emplexer letöltése

[ Szerkesztve ]

(#633) swarz


swarz
csendes tag

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy dune hd tv101-m van hogy a újabb firmwarek tartalmazzák a gyári torrentklienst vagy már nem? Én a dunet használom torrenthez és nekem megfelel.Esetleg nfs szerver lehetőséget nem tartalmaznak az újabb verziók?Mert ez hiányzik nekem .

(#634) dh66e válasza swarz (#633) üzenetére


dh66e
Topikgazda

b8 stable fw tartalmazza a tk-t működik is smart B1-en.
Nfs szerver nincs beépítve felraksz egyet pc-re és beállítod. a dune-höz.

[ Szerkesztve ]

(#635) swarz válasza dh66e (#634) üzenetére


swarz
csendes tag

Köszönöm az infót.Viszont a z nfs-re vonatkozó tanácsodat nem vágom.Én azt szeretném hogy a dune tudná megosztani külső dokkolóra letöltött filmeket egy custom firmwares pioneer blu-ray lejátszónak hálózaton.Az általad javasolt módon ez működne?

(#636) dh66e válasza swarz (#635) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune esetében állandó pc kapcsolat kell amire telepítve van egy nfs progi.A BD játszó is ezen keresztűl kapná az anyagot.Valaki aki jobban benne van az talán többet is el tud mesélni róla mert én nem használok nfs kapcsolatot.

(#637) dondusfi


dondusfi
csendes tag

Egy kérdés: rá lehet venni a prime 3.0-t vagy bármelyik dunet hogy lejátssza az írott sacd-t?

(#638) lemmy9 válasza dondusfi (#637) üzenetére


lemmy9
őstag

:N

Szerintem!

(#639) Ejelhar válasza swarz (#633) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

az LTU csomag (nem gyári) tartalmazza az NFS szervert, letöltés:
http://nmt200.ru/wp-content/uploads/utils/dune_ltu_v047.zip

(#640) swarz válasza Ejelhar (#639) üzenetére


swarz
csendes tag

Szia.Kösz a segítséget.Nem vagyok linuxban otthon.Van valami telepítési utmutatató hozzá?
És telepíthető bármelyik firmwarenél.Nálam olyan firmware van rajta amelyik még tartalmazza a torrentklienst.

(#641) Ejelhar válasza swarz (#640) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia, van éppen leírás, csak orosz:
http://nmt200.ru/hand/padavan/dune-linux-term-utils-v0-4

De a google fordítóval egész jól érthető, feltéve ha angolra fordítod és nem magyarra.

ps. lehet, rossz a fenti letöltési link amit adtam. Az újabb Dune modellekre ez megy fel:
http://nmt200.ru/wp-content/uploads/utils/dune53_ltu_v047.zip

Amúgy a telepítés egyszerű, ki kell csomagolni, elérhetővé kell tenni a Dune számára, majd a "dune_service_ltu_install.dsf" -et kiválasztani a Dune kezelőfelületén, ez telepíti.

Utána telnettel be lehet csatlakozni a Dune-re, onnan lehet konfigolni. Telnet kliensnek jó a putty:
http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

Az utóbbit telepíteni nem kell, elég elindítani.

(#642) adodaniel


adodaniel
őstag

Dune Smart B1-be hiába dugok üres 8GB-os pendriveot, nem tudok rendszermemóriát létrehozni. Próbáltam formázni windowsban FAT-ra és exFAT-ra is. Mi lehet a gond?

(#643) Dorian válasza adodaniel (#642) üzenetére


Dorian
félisten

A belső usb bővítőre dugtad?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#644) dh66e válasza adodaniel (#642) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Csinálj teljes resetet a lejátszón.Aztán próbáld meg újra.A dunevel formázd meg ne a windows-zal.

[ Szerkesztve ]

(#645) adodaniel válasza Dorian (#643) üzenetére


adodaniel
őstag

Ilyen a hátulja, elvileg itt kell az USB portba nem? Vagy le kell szedni a burkolatot? :F

Más: béta firmware-t ajánlott feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#646) nfsu17 válasza adodaniel (#645) üzenetére


nfsu17
veterán

mehet oda is, de a formázást a dune-n belül kell elvégezni a megfelelő helyen

(#647) dh66e válasza adodaniel (#645) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem kell szétszedni semmit sem dugd hátra.
Nyugodtan tedd fel a betat--dune-nél nincs ilyennel gond.

(#648) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Sziasztok !

Olyan gondom van, hogy megőrülök, hogy nem jövök rá, mi lehet a baj.
4 éve használom a Dune Prime 3.0 lejátszót.
Kb 2 hónapja vettem észre, hogy egyszer csak elfelejtette a hálózati beállításokat a lejátszóm.
A laptopon beállítottam újra a megosztást és akkor még működött .... no de mi is a baj??

Az, hogy nagyobb fájl esetén - és mindegy, hogy mkv, m2ts vagy iso - a lejátszás lassan indul el és csekély százalékkal tudom megnézni a filmek elejét.
95%-ban sajnos elkezd szaggatni a film.
Mindegy, hogy bitstream vagy dekódolásra van állítva , hdma vagy dts a hangsáv....

Amit eddig tettem:
kitöröltem a cache-t - mindet.
Letöltöttem a legújabb firmware-t - a bétát.
3 firmwarrel korábbit telepítettem.... valamint végül egy teljes resetet is csináltam.
A gigabites lan eredetileg , azaz az elejétől kezdve ki volt kapcsolva, bekapcsolás után sincs változás.

komolyan boldoggá tudna tenni, ha a letöltött filmet nem kellene azonnal vinyóra kiírni, hanem hálózatról tudnék filmet nézni....
Régebben torrent letöltése közben is működött a hálózati lejátszás, ami RJ45-ös kábellel van megoldva Dune és a UPC modem, wifivel a UPC és a laptop között ( win 7 , de 2 hónappal ezelőtt minden rendben volt, még a laptophoz csatlakoztatott külső HDD-ről is simán áthúzta a hálózaton keresztül a filmeket )

Még nem tudom, hogy köszönjem meg a segítséget :R :R :R

(#649) dh66e válasza Tizedes1 (#648) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rendszer memória van a Dune-n?

[ Szerkesztve ]

(#650) Ejelhar válasza Tizedes1 (#648) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát nem tom, ötleteljünk együtt:-)

a.) Szóval... ha behülyül a Dune, akkor nagy eséllyel segít a rendszermemória törlése. Eltávolítás/majd újra létrehozás. Ilyenkor tiszta lappal indulunk.

b.) Nézzük meg a hálózatot, az milyen sebességgel képes lejátszani, illetve stabil? Lehet, nem is a Dune a bűnös, hanem a hálózat valamelyik más része.
Az alábbit le kéne tölteni oda, ahonnan lejátszani szoktál:
http://jell.yfish.us/

Tesztelni kéne velük mit bír hálón a Dune. Folyamatosan lejátszani és figyelni a viselkedést (info gomb). Referencia ehhez: nekem Smart H1 olyan 72-73 Mbitet visz hálón, ez a vége. Mivel a proci nálad is ugyanez, ezért kb ezt tudnia is kéne.

c.) Kérdés, a notebook szolgáltat nehezen mostanában, vagy a Dune hibája az akadozás? Egy másik hálózati kapcsolatot is ki kéne próbálni, az stabil a Dune-vel, vagy ugyanaz a jelenség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.