Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) dh66e válasza BBéci (#5997) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Egyértelműen hibázhattak és valaki észrevette a boltnál vagy valaki telefonált hogy ez most valós e nem tudjuk,de lényegtelen is.Esetleg olvassák a topikot. :DDD
Minden szabályosnak tűnt ott volt a valós ár plusz ott volt a BF ár keretes kiemelésben hogy majd nov 22.-től él az akció.....rendelni viszont nem lehetett még ezért sejtettem hogy elcseszték a dolgot.
Engedjük el srácok.Köszönöm![/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#6002) nfsu17 válasza dh66e (#6001) üzenetére


nfsu17
veterán

legegyszerűbb lenne akkor összes hsz-t törölni, ami a nap elejétől ezt a témát feszegeti, az első hsz-odba meg tedd be akkor ezt, hátha ezt már nem vonják vissza
https://octogonaudio.hu/termekek/dune-hd-solo-4k-medialejatszo

(#6003) dh66e válasza nfsu17 (#6002) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Erre már nagyobb esélyt látok. :D

(#6004) kokokka válasza nfsu17 (#6000) üzenetére


kokokka
őstag

Nem lesz annyiért. Nem hogy BF-kor, de soha! Ez nem az a kategória, ahol ennyit engednének! Én nem ismerem a céget, de nem kell egyből pálcát törni senki felett. Miért ne lehetett volna elírás? Valaki ne figyelt oda, és tévedett. Veletek nem történt még ilyen?

(#6005) nfsu17 válasza kokokka (#6004) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindenki elírhat mindent. Az árukeresős kommenteket nem én írom. Ott találni sokkal jobb értékeléssel is boltokat. Innen indult az egész. Lehet más nem olvas ÁK-s kommenteket, de én meg nem tudok felmenni pestre minden boltba személyesen körbenézni. Ez szimplán olyan, mint ha aliról rendelnél, ott sem a 3.5 értékelésű boltokat nézed, hanem skippeled is tovább.

(#6006) nTom


nTom
aktív tag

sziasztok
SACD isokat kezeli valamelyik dune?

(#6007) yu77v9


yu77v9
újonc

Sziasztok,

Kinéztem egy régebbi Dune BD Prime 3.0-t; lényegében csak LAN-on NAS-ról való film nézésre használnám fullHD-ban (1080p), illetve ezen tartalmak rendszerezésére, valamint esetleg Netflixet néznék rajta keresztül - bár ahogy olvasom, ez nem olyan egyszerű.
(Az optikai rész igazából fölösleges).

Elegendő ez a régebbi modell ehhez szerintetek?

Köszi!
G

(#6008) dh66e válasza yu77v9 (#6007) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Netflixet csak a droidos modelleken fogsz nézni,de azzal is küzd a dune ahogy olvasom.

(#6009) yu77v9


yu77v9
újonc

Sziasztok
Szerintetek melyik modell lenne jobb?Olvasgattam pár dolgot róluk, de nincs tapasztalatom.
Dune HD Smart box 4K (új)
Dune solo 4K (2018as)
A 4kt és a BDt nem használom; főleg LAN NAS és média collection, amire kellene.
Ramban a smartbox 8gb, a solo csak 4, de a prociban nem tudom a különbséget.

Smartbox Amlogic S905X/L
Solo Sigma SMP8758
Köszi!

(#6010) dh66e


dh66e
Topikgazda

BF a dune.com-on.

(#6011) Zsolti45


Zsolti45
csendes tag

Sziasztok!Szeretném megkérdezni hogy Pro 4k-t használok lehet-e olyan lehetőseéget választani hogy a feliratokat ne csak Opensubtitles-en keresse?

(#6012) BBéci válasza Zsolti45 (#6011) üzenetére


BBéci
titán

Keresd meg PC-vel és tedd a film mellé. 10 éve úgy oldom meg és semmi bajom vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6013) Zsolti45


Zsolti45
csendes tag

Szia!Köszönöm sokszor Én is úgy csinálom átnevezve ...csak gondoltam megkérdezem

(#6014) kokokka válasza Zsolti45 (#6011) üzenetére


kokokka
őstag

Miért kérdezed? Csak mert nekem még olyan nem volt, hogy a Dune ne talált volna feliratot. Nem mintha túl sokhoz kellett volna keresnem, de akkor mindig talált. Amúgy meg amit Béci is ír :)

(#6015) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

van nálam egy dune hd solo lite pár napja, nagyon meggyőző kis készülék, viszont van pár apróság amiben a segítségeteket kérném.
1. van arra megoldás, hogy valami progress bar szerűségen lássam, hogy holt tart az aktuális film? vagy csak az i gomb? :)
2. rá lehet kényszeríteni, hogy egyből a forced feliratot töltse be internal feliratok esetén?
3. pár napos ittléte alatt már háromszor előfordult, hogy bekapcsolás után (software standby) fekete képernyő fogadott. csak a hosszú kikapcs segített. ez normális? (legfrisebb, nem béta firmware van fent rajta)

[ Szerkesztve ]

(#6016) dh66e válasza huberpe (#6015) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az nem normális ha fekete képernyő fogad. :N

(#6017) huberpe válasza dh66e (#6016) üzenetére


huberpe
aktív tag

sejtettem. :) eddig úgy indult, hogy egyből bejelentkezett egy kedvenc könyvtárba. most azt kivettem és egyből a főképernyőre érkezik. még teszt alatt.
többire esetleg ötleted? :)

(#6018) dh66e válasza huberpe (#6017) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A régi sigma dune-ökön válaszható volt hogy milyen képernyő fogadjon.Nézd meg a beállításokban.
Az infó gombos megoldással nem tudom mi a gond vagy csak nem értem mit is szeretnél. :F
Feliratnak is kéne működnie ha beállítottad itt ugye fontos hogy a dune lássa is.

(#6019) huberpe válasza dh66e (#6018) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen azt beállítottam, hogy ne black screen legyen (nem is az az alapértelmezett).

már megszoktam a régi wdtv lejátszómon, hogy egy gombnyomásra, jól látható, nagy betűkkel kirakott a kép aljára egy sávot, amin egyből látszott hol tartok és hogy mennyi van hátra. tudom, az i gomb is hasonló és akkor ezek szerint itt ezt kell szeretni. :)

a feliratnál a wd tudott olyat, hogy ha egy filmbe bele volt ágyazva két magyar felirat (forced és teljes) akkor a forced-et jelenítette meg alapból. itt nem találok ilyen beállítást.

ezek mind apróságok, csak kíváncsi voltam lehet e kezdeni valamit velük. :)

[ Szerkesztve ]

(#6020) gyeniko válasza huberpe (#6019) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem, ha a kurzor nyilak bármelyikét egyszer megnyomod, előjön a kis sáv a képernyő alján.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6021) huberpe válasza gyeniko (#6020) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen, így van, csak sajnos az idő nem látszik a sávon.

(#6022) dh66e válasza huberpe (#6019) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jó kis wdtv valahol még megvan a szekrény mélyén. :K

Valahol a beállítások menüben a feliratnál kell legyen lehetőségnek lenni,bár nekem révebbi dune-öm van. :F

(#6023) Viszlát


Viszlát
addikt

Szépjónapot!

Az Ultra 4K-val kapcsolatban próbálom kideríteni, hogy mely HDR szabványokat képes kezelni, ebben kérnék egy kis segítséget, merthogy mind a gyártó honlapján, mind az általam eddig végignézett specifikációs oldalakon, nagyvonalúan csak annyit írnak, hogy támogatja a HDR-t, de nincs további infó.

Köszönöm előre is ha valaki tud biztosat mondani. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6024) djnice válasza Viszlát (#6023) üzenetére


djnice
veterán

Csak a HDR10-et támogatja, de azt is hibás metaadatokkal.

(#6025) Viszlát válasza djnice (#6024) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez nem túl jó hír, de még rosszabb lenne ha megvásárlás után derült volna ki. Köszi az infót. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6026) kokokka válasza Viszlát (#6025) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom milyen rendszeren használnád, de hidd el, minden száraz és mért technikai adat vagy hiba ellenére nagyon szép a képe. A HDR meg kimondottan jól mutat rajta hibás meta adat ide vagy oda. Ráadásul (bár valóban nem kapkodnak vele) csak javítják majd ezt IS! Mert persze (mégha engem nem is érintenek) vannak egyéb problémái is a gépnek.

(#6027) Viszlát válasza kokokka (#6026) üzenetére


Viszlát
addikt

Elhiszem neked, de nem csak a hibás kezelés a problémám, alapvetően olyan média lejátszót keresek, ami támogatja mind a két fő HDR szabványt (Dolby Vision és HDR10). Egy hozzáértő barátom ajánlotta az Ultra 4K-t, szuperlatívuszokban beszél róla ő is, én viszont szeretnék olyan eszközt ami minden igényemet kielégíti.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6028) kokokka válasza Viszlát (#6027) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor ez semmiképp sem a Te lejátszód. Nem tudom van e olyan player ami tudja a DV-t. Sosem néztem utána, mert nem érdekelt.

(#6029) Viszlát válasza kokokka (#6028) üzenetére


Viszlát
addikt

Manapság már alapvető lenne és az olcsóbb kategóriában jópár van amelyik tudja, kicsit érthetetlen is számomra, hogy egy félmilliós masinánál tényleg ezen spórolnak (license díjas a DV)? No mindegy, köszi neked is a segítséget.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6030) dh66e válasza Viszlát (#6029) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen licensz díjas a DV, a HDR pedig nyílt forráskódú.

[ Szerkesztve ]

(#6031) Viszlát válasza dh66e (#6030) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, a kérdés annak szólt, hogy tényleg ezen spórolnának, miközben tele van minősége, drága alkatrészekkel az eszköz. Ugye nem lehet pontosan tudni, hogy mennyi az annyi, de a 20e forintos ócska kis Amazon 4k Fire Stick is támogatja az összes HDR formátumot, így a DV-t is. Nyilván abból többet adnak el, de számomra akkor is érthetetlen hogyan lehet egy csúcsmodellből kihagyni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6032) gyeniko válasza Viszlát (#6031) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem úgy, hogy pontosan tudják: a userek szinte megszámlálhatatlanul kis része használja a készüléket arra, hogy archiválja a BD-it, más legális forrásból nem nagyon találkozni Dv anyaggal. A valóságos igény ténylegesen nem ezzel a felhasználási móddal kapcsolatos, ez a másik felhasználás viszont a nagy piacokon egyre inkább visszaszorul (büntetések). Mire a DV anyagok ténylegesen elterjednek, addigra szinte csak fekete-afrikában marad majd fenn ez a második felhasználási mód. Eddigre pedig lesz majd új modell és ha a cég marketingesei úgy látják, hogy érdemes fizetni a licencet, akkor majd beletervezik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6033) dh66e válasza Viszlát (#6031) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajna ezek a licenszek darabszámra nmennek ha jól tudom ilyen a gyári netflix támogatás is ha van licensz van támogatás ha nincs akkor úgy járt a user.
Dune is elször netflixszel hiredette az androidos készülékeit most már kivették ezt az opciót.

(#6034) Viszlát válasza gyeniko (#6032) üzenetére


Viszlát
addikt

A streaming meg gondolom le van tojva magasról, mert hát nem terjeszkedik egyáltalán és egymásután mennek csődbe az ezzel foglalkozó cégek. :U

(#6033) dh66e: na ez volt az utolsó szög a koporsójába akkor. Köszi neked is az infót! :R

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6035) dh66e válasza Viszlát (#6034) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Úgy tartom korrektnek ha tudják a leendő userek vásárlás előtt és nem akkor szembesülnek hogy ez nem úgy működik ahogy gondolnák.

(#6036) Viszlát válasza dh66e (#6035) üzenetére


Viszlát
addikt

:R Korrekt!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6037) gyeniko válasza Viszlát (#6034) üzenetére


gyeniko
őstag

Nincs letojva magasról, csakhogy az sem egy tömeges igény, hogy a Netflix streamelése külső eszközről DV-ban történjen. Legtöbben egy szál TV készülékről streamelnek, illetve egyelőre nem "dudorodik" a Netflix oldala a sok-sok DV anyagtól. Egyszer majd "lecsorog" a tömegek szintjéreez is, addigra - ha még lesz Dune - lesz olyan modelljük, amely a "Dune HD 8K Pro DV "Viszlát" névre fog hallgatni. ;]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6038) Viszlát válasza gyeniko (#6037) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahhoz rendesen össze kell szedjék magukat, akármihez nem adom a nevem. :)

Nem csak a Netflix van egyébként és ha nem is dudorodik még az oldaluk, igen komoly tempóban nő az ilyen tartalom. Nem tudom hol rétegigény, gondolom MO-ra célzol, de hát egy ilyen kis piacot alapnak venni igencsak nagy mellényúlás. Egy-két nagyobb piacról van mintavételem, ott teljesen természetes, hogy a Netflix, Hulu, iTunes, Prime, stb. közül minimum az egyik, de általában több is elő van fizetve, aprópénz és kényelmes. A legtöbb márka készülékei pedig tudják a DV-t (is), így az egyszeri delikvensnek nem kell olyasmivel foglalkozni, hogy vettem egy eszközt 1500 dollárért és gondot jelent neki a HDR megjelenítés. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6039) gyeniko válasza Viszlát (#6038) üzenetére


gyeniko
őstag

Amit írtam: "...az sem egy tömeges igény, hogy a Netflix streamelése külső eszközről DV-ban történjen..."

Amit írsz: "A legtöbb márka készülékei pedig tudják a DV-t (is), így az egyszeri delikvensnek nem kell olyasmivel foglalkozni, hogy vettem egy eszközt 1500 dollárért és gondot jelent neki a HDR megjelenítés."

A fentiek szerint nem azt írtam, hogy a Netflix streamelése a réteg igény (és nem Mo-ra gondoltam), hanem azt, hogy nem külső eszközről streamelik.
Ugyanarról beszélünk: a felhasználók nagyyon nagy többsége a TV-n streameli a Netflix-et, ergo nincs szüksége a Dune-re.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6040) Viszlát válasza gyeniko (#6039) üzenetére


Viszlát
addikt

Valóban félreértettem a dolgot, így korrekt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6041) gyeniko válasza Viszlát (#6040) üzenetére


gyeniko
őstag

Miért nem a TV-re bízod ezt? A TV-k rohamosan fejlődnek ezen a téren (mert itt ez már-már tömeges igény).
Vetítőnél valóban igen kétséges, hogyan teljesít ezen a téren. Ez általánosan igaz, szerintem az inkább zsákutca, de ha nem, akkor a legkevésbé költség hatékony.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6042) Viszlát válasza gyeniko (#6041) üzenetére


Viszlát
addikt

Nappali / TV fronton abszolút megoldott a helyzet, de tervezési fázisban van az új dedikált moziszobám. Szeretnék (szerettem volna) a büdzsém lehetőségeihez mérten egy kompromisszumoktól mentes összeállítást, minden téren. A többi komponens mindegyike megfelel ennek az igénynek (Klipsch RP hangrendszer, Anthem receiver, Sony vagy Optoma lézeres projektor, Stewart vászon, Seatcraft székek), a forrással vagyok gondban egyedül, merthogy én mindössze 10-15%-ban fordulok az általad másik megoldásként hivatkozott tartalomfogyasztásra, túlnyomórészt legális vonalon mozgok. Mivel nem vagyok szakértője a témának, segítséget kértem valakitől aki az, aki felvilágosított, hogy az – egyébként minden formátumokat illető igényemet teljesítő – Apple TV 4K kép és hang terén is ha nem is gyatra, de kifogásolható minőség. Ő ajánlotta a Dune készülékét egyébként, úgyhogy jó katona módjára nekiálltam feltérképezni a helyzetet, így jutottam ide és a többit már olvastad. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6043) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki megadja magát a jó öreg Popcorn B110 médialejátszom. Hálózati gondok jelentkeznek.

Ezért le kell cserélnem. Nagyon sajnálom mert annak még analgó 7.1 hangkimenete volt, így egy fadobozos Genius 5.1 hangrendszerrel nekem megfelelő minőségű hangot adott és nem kellett hozzá erősítő.

Ma számomra elérhető árban ilyen lejátszót nem kapok (120-130e Ft-ig). Ti tudtok?

Nos igazából azt látom a Popcorn szép lassan a magyar piacról eltűnt, így számomra a másik ismertebb márkát kezdtem el nézni.

Amire kell:
95%-ban filmek nézése Etehrneten keresztül NAS-ról.
Zene 0%
Esetleg néha (nem kardináis szempont a legkevésbé sem) inetnet alapu film lejátszás, YouTube, NetFlix, HBO GO.

Ami fontos:
- Stabil működés
- Könnyű kezelhetőség
- Jó képminőség (kadencia helyes is)
-3D jó ha van

Projektorral használom.

A következő modellt néztem ki:
Dune HD Pro 4K 85eFt
Ez ugye andoridos és sajnos sok kellemetlen infót hallani. Nekem a plusz és általam nem vagy alig használt ficsörök kevésbé fontosak mint a jó és zökkenőmentes filmnézési élmény.

Esetleg ez:
Dune HD Solo 4K Base 75eFt

Tudom off, de márkán kívül még ezt láttam:
HiMedia Q10 Pro 55eFt

Persze nyugodtan ajánlhattok mást is a fenitek figyelembe vételével 120-130 Ft-ig HDD nem kell bele csak NAS és Ethernet kapcsolat a fontos, WiFi sem játszik, olyan csodát nem találtam még hogy a routertől több szobára arrébb a WiFi kielégítő lenne FullHD-re.

OFF 2: Házimozi erősítőt is kell vennem: Semmi extra nem kell, csak vigye a korszerű hang szabványokat. Vagy nem tudom mire figyeljek még.... A Jelenlegi Genius ET 6000-es hangfalszettem kötném tá mert ugye ez a mai lejátszókkal már így megy (hurrá).

Ezeket néztem ki: fontos a Hang HDMI-n menjen át.... Nem akarok más kábelekkel vacakolni.

Denon:
Denon AVR-X250BT 90eFt
Denon AVR-X550BT 95eFt
Denon AVR-X1500H 129eFt
Yamaha:
Yamaha HTR-2071 5.1 80eFt
Yamaha RX-V485 129eFt
Onkyo
Onkyo TX-SR373 90eFt
Esetleg valami olcsó?

(#6044) BBéci válasza PappZ75 (#6043) üzenetére


BBéci
titán

Erősítő ügyben itt érdeklődj: [link].
Arra már itt felhívom a figyelmedet, hogy a Geniusokat pillanatok alatt hazavághatja egy normális házimozi erősítő. 20 W elviselésére vannak tervezve, nem a négy-ötszörösére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6045) dh66e válasza PappZ75 (#6043) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Amennyiben pesten vagy szerintem menj el a bemutatóterembe és próbáld ki egyeztess időpontot előtte akkor meglátod mennyire más mint a Popi volt.
Viszont ha ez nem megoldható akkor megrendeled neten max visszaküldöd sima elállással.

(#6046) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szaisztok!

Eladtam a garis 4K Pro-mat. Most hívott az új tulaj, hogy olyan problémája van, hogy HDMI-n rákötött erősítőre csak Stereo-t tol ki, ráadásul ezek a filmek akadnak, aminél DTS kéne, hogy legyen. Nálam minden hibátlanul ment, annyit csináltam, hogy mielőtt eladtam, visszaállítottam gyáriba... mi lehet a gond? Mindketten USB-ről játszanánk le. A beállításokat most nem látom, így kérnék valami tippet, hogy mi lehet a gond?! Elég kellemetlen ez így, mert hibátlanként adtam el, az is volt. Mit tanácsoljak neki?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6047) dh66e válasza TazLeacher (#6046) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Barangoljon a Beállításokban a hangoknál tuti ott kell beállítania ha nálad működött nála is fog.

(#6048) solaris7 válasza TazLeacher (#6046) üzenetére


solaris7
tag

Beállítások - Hang
Digitális hangkimenet - HDMI ( Hd hang engedélyezve)
Digitális hang feldolgozás:
Auto
PCM (dekódolás)
Bitstream (tovább küldés) ezt válaszd!

(#6049) Alex91 válasza PappZ75 (#6043) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV 4k...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6050) djnice válasza Alex91 (#6049) üzenetére


djnice
veterán

És el is búcsúzhat az audio passthrough-tól. De ha később 4K HDR megjelenítőre cserél, akkor sem a legjobb vétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.