Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) adodaniel válasza blakey (#947) üzenetére


adodaniel
őstag

Kíváncsiságból kipróbáltam, de az app-al nekem nem sikerült se .zip, se .dsf fájlokat elindítani. :(

(#952) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok
Hogy kezdjek hozzá a Laptop és Dune hálózatba kötéshez?
A Dune-on lévő vinyókat látom a laptopon (win 8.1), de a Dune-nel nem tudom "látattni" a PC-n lévő fájlokat, vinyókat.
Valami progit kéne letöltenem a PC-re? Köszke

(#953) nfsu17 válasza Technoman (#952) üzenetére


nfsu17
veterán

van a win-nek jelszava?

(#954) Technoman válasza nfsu17 (#953) üzenetére


Technoman
őstag

igen, van

[ Szerkesztve ]

(#955) nfsu17 válasza Technoman (#954) üzenetére


nfsu17
veterán

kezdésnek megteszi az is, anélkül úgysem menne

amúgy nekem nincs 8.1, talán dh66e-nek van, addig böngészd ezt, magyart nem találtam
[link]

(#956) Botos Marci válasza Technoman (#952) üzenetére

Szia én ezt a leírást találtam pont a napokban olvasgattam erről nem tudom hogy működik-e de egy próbát szerintem megér.Remélem azért sikerül :K

"Akinek nem sikerül windows8 (8.1) alól a hálózati megosztás annak elmondanám nekem miként sikerült. Az alap megegyezik a Windows7-nél leírtakkal,a gépen mindent ugyan úgy kell beállítani. Fájl,és nyomtató megosztás be,128 bites titkosítás,jelszó védelem ki. Mappa megosztásnál,mindenki,írási olvasási jogokkal. Ami a Windows esetében lényeges,hogy felhasználói névvel,és jelszóval rendelkező fiókodnak kell lenni,és azon kell bejelentkezned! A csavar a Dune beállításánál van! Fel kell venni egy új hálózati meghajtót.A névnél tetszőleges mit adsz meg,csatlakozás típusa: Smb,a szervernél a számítógéped IP-címét,vagy megadhatod magának a gépednek a nevét. (esetemben Zsolt pc) Majd a könyvtár neve,ami a megosztott mappa neve. Mindenféle "/" jel nélkül,és ami lényeges ne legyen ékezetes karakter benne! Mivel ilyen a Dune-n nincs. Ha a gépeden ékezetes karakter van a megosztandó mappa nevében javítsd át megosztás előtt ékezet nélkülire. Szóval beírod a megosztott mappa nevét,Pl letoltesek,vagy a meghajtó betűjelét. Ha egész meghajtót osztasz meg,akkor csak egy betűt kell beírnod. És most jön a lényeg! Annak ellenére,hogy a gépen az van beállítva,hogy jelszó nélküli megosztás,a Dune-n be kell állítanod azt a felhasználónevet és jelszavat amivel a számítógépbe bejelentkezel! Az én esetemben a felhasználói név a saját E-mail címem,így azt kellett beírnom,és a jelszavamat. Ezek után tökéletesen működik a megosztás.A Windows8 csak is kizárólag jelszavas megosztáson keresztül hajlandó kommunikálni!
Ha több mappát,vagy meghajtót akarsz megosztani,akkor annyi újat kell a Dune-n felvenni.
Remélem akinek hasonló gondjai vannak annak adtam egy kis segítséget"

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

(#957) blakey


blakey
titán

Windows 7-re itt egy leírás

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#958) Technoman válasza Botos Marci (#956) üzenetére


Technoman
őstag

devil222

KöööÖÖÖÖÖszöÖÖÖnöm széééÉÉÉÉpen :R
Összejött (nagy nehezen)

Okkulásképpen: Először nem akart, pedig mindent jól írtam be 2x is. Ott szúrtam el, hogy azt a meghajtó nevet írtam be a Dune-én, amit a Windows alapból mutat (nem a hálózati elérési útvonalat) Ott lett gyanús a dolog, hogy a nálam okosabb, okos TV-m média lejátszója nem a Win által kiosztott meghajtó betűt mutatja -esetembe "E-t", hanem "A" meghajtónak tudja be. Átírtam és látja.

Juppiéééé:))))
Még egyszer köszönöm mindhármótoknak.

(#959) pedro7


pedro7
tag

Dune Smart D1-en müködik a Zappiti régebbi ingyenes verziója ?
Vagy milyen más megoldással lehet a filmekhez képes infót rakni ?

(#960) dh66e válasza pedro7 (#959) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem működik akárcsak a többi.Estelg ha nem akarsz sokat bíbelődni vele akkor próbáld ki az emplexert.Keresőbe üsd be mindent megtalálsz róla.

(#961) pedro7 válasza dh66e (#960) üzenetére


pedro7
tag

Köszönöm.Lehet, hogy az is elég lesz nekem.

(#962) pedro7 válasza pedro7 (#961) üzenetére


pedro7
tag

Ezzel az emlexer-rel az a gondom, ha jól értem, hogy állandó pc kapcsolat kell hozzá.
Nekem olyan is elég lenne, hogy a média file-okhoz lementek egy-két képet és valami infot róla.
És a file-t kiválasztva adott gombra meg tudnám nézni azt.
Lehet, hogy a Zappiti és túl sok ehhez ?
Főleg a meglévő media file-okhoz kellene, nem az ismeretlenekhez.

(#963) mivamma válasza pedro7 (#962) üzenetére


mivamma
senior tag

a yaDIS nem jó?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#964) pedro7 válasza mivamma (#963) üzenetére


pedro7
tag

nem ismerem

(#965) pedro7 válasza mivamma (#963) üzenetére


pedro7
tag

Ránéztem,ez is jó lehet.Egy fontos lenne, hogy a borítók,infok
magyar nyelvűek legyenek lehetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#966) nfsu17 válasza pedro7 (#965) üzenetére


nfsu17
veterán

legtöbb esetben magyar

(#967) Ejelhar válasza pedro7 (#965) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A yADIS beállításaiban meg lehet adni a nyelvet, ha magyar, akkor azon nyelven fogja lehúzni az infókat, illetve megpróbálja. Ha esetleg nincs meg magyarul, akkor angolból generálja le, azonban szerkeszthető, például a port.hu-ról vagy filmkatalogus.hu-ról leszedett tartalommal.

A végeredmény ilyen:

(#968) pedro7


pedro7
tag

Felraktam egy yadis 2.3-as verziót a pc-re.
De a dune megadott a mappájából csak a legelső filmet csinálta meg.
A többire azt írja, hogy nem találja az adatbázisban.
A beállításokban csak a TMDb adatbázis adható meg.
Mi lehet a hiba ?
És létezik olyan program ami a zenék, cd-k boritóját,infoját is letölti ?

(#969) Multibit válasza pedro7 (#968) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a TMDb adhato meg. A fajlnevekkel lehet gond, azert nem talalja a tobbi filmet.

(#970) pedro7 válasza Multibit (#969) üzenetére


pedro7
tag

Igen,köszönöm a választ.
A mappa neve kell hogy a teljes magyar név legyen ékezet nélkül.
Akkor szépen beszedi a program.Mondjuk egy adott címre a régebbi film változatát szedi be, de ezt majd valahogy kitrükközöm.
Viszont a legelső borítót mindenféle export beállítás nélkül átküldte a dune-be.
De most az összes többit nem küldi át valamiért.
Ha meg beállítom az exportot, akkor létrehoz a dune-be egy külön mappát és abba rámol bele mindenféle infot.De így nem a file-ra kattintva jelenik meg a film info.

(#971) kissdani válasza pedro7 (#970) üzenetére


kissdani
senior tag

Sziasztok
Dune Base 3d system updaténál talál újabb frissitést, érdemes feltenni?
Ha igen csak ott a menübe letöltöm és onnan update-t? Vagy másképp érdemes mondjuk usb-ről?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#972) Ejelhar válasza pedro7 (#970) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Két fajta yukebox progi vanÍ:

a.) a filmek mappáiba rakja le a cumóit

b.) katalogizálni is képes, például színészek, évjárat, rendező, ország szerint csoportosítani. Viszont ezek saját könyvtárat hoznak létre, onnan indulnak. a yADIS ez utóbbi.

A yADIS csak akkor találja meg a filmeket/sorozatokat:

1.) a filmeknek külön mappákban kell lenniük

2.) a mappák nevében csak a filmcím szerepelhet szóközökkel, opcionálisan a kiadás éve is ott lehet, de szigorúan zárójelek között

3.) maga a lejátszandó file neve hatodrangú, a mappanévből azonosít a yADIS

4.) Sorozatoknál ugyanez a helyzet. Azonban a sorozat nevében szerepeljen az évad és az epizód, innen tudja beazonosítani. Tehát például:
Sötét Angyal S01E11.avi = Session 1 Episode 11 = első évad 11. epizód
vagy
SGA 3x09.mkv = harmadik évad, 9. epizód.

Ha nem találja a yADIS automatikusan, akkor nem kell feltétlenül átnevezni a mappát, mert kézzel is meg lehet adni, hogy mit keressen. Egy jobb klick a mappán, módosításra klick, majd alul megmondani a nevet, hogy mire keressen. Ugyanez a helyzet, ha több találat is van ugyanarra a névre, ilyenkor szintén a módosítással lehet kijelölni számára, hogy melyik a helyes találat.

(#973) Multibit válasza Ejelhar (#972) üzenetére


Multibit
veterán

1.) a filmeknek külön mappákban kell lenniük
Nem kell külön mappában tárolni minden egyes filmet! Nálam sincsenek így tárolva a NAS-on.

a mappák nevében csak a filmcím szerepelhet szóközökkel, opcionálisan a kiadás éve is ott lehet, de szigorúan zárójelek között
Ha nincsenek külön mappában a filmek, és a fenti szabály a fájlnévre igaz, meg fogja találni a filmet a yADIS.

(#974) dh66e válasza kissdani (#971) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nyugodtan lehet online telepíteni semmi gebasz nem lesz ha pedig valami nem tettszik a frissítés után ugyanott visszarakod a korábbi bevált fw-t

(#975) kissdani válasza dh66e (#974) üzenetére


kissdani
senior tag

Frissités után megmaradnak a hálózaton hozzáadott helyek?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#976) dh66e válasza kissdani (#975) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Passz, két napja csináltam meg a hálózatot itthon szóval nem tudom,de este ha lesz időm megnézem ha nagyon fontos és valaki nem szól hozzá aki tudja a választ.

[ Szerkesztve ]

(#977) kissdani válasza dh66e (#976) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm, ha elveszik lehet nem frissitem 6meghajtót ujra felvenni nem biztos megér annyit! :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#978) blakey válasza kissdani (#977) üzenetére


blakey
titán

:F Mit és hol kell felvenni? Eygébkétn megmaradnak, nem vész el semmi?
Én a Dunen nem vettem fel semmit, mindent a gépeken állítok be, bár lehet, hogy ez is rendszerfüggő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#979) Gijon válasza Ejelhar (#972) üzenetére


Gijon
senior tag

Bocsesz, de ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot, mármint a 2.pont. Yadis=> keresés ("piros felkiáltójeles" piros filmcím) =>katt rá=> jobb egér gomb-> módosítás: felhoz egy ablakot, és alul tudod módosítani a filmcímet, sorozatot, hogy mire keressen+keresés mellette=> (100% megtalálja amit keresel) kiválasztod a találatok közül amire szükséged van, és importálod. Sztm. egyszerűbb, mint átnevezni a filmcímeket a meghajtón, és utána keresni.

(#980) kissdani válasza blakey (#978) üzenetére


kissdani
senior tag

A hálózati helyeknél nekem fel vannak véve a pc meghajtói be kell ütni a gép nevét a meghajtót felhasználó nevet jelszót minden egyesnél! De csak egyszer kell megcsinálni és ott van! :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#981) blakey válasza kissdani (#980) üzenetére


blakey
titán

Már csak azt kéne értenem, hogy miért? Ahogy írtam, én a gépeken osztok meg mindent és a Dune azt látja, de biztos van előnye annak amit csinálsz. :) Nekem nem fontos, hogy külön legyenek felsorolva a hálózati gépek, a vinyók meg benne vannak a DUO-ba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#982) kissdani válasza blakey (#981) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem amit megosztok gépen azt nem látja az smb-ben csak a munkacsoportot!
Akkor látja ha megadom neki a helyet és felveszem a hálózati helyekhez, de ez nem baj igy egyszerűbb átláthatóbb ha külön ott van a főmenüben!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#983) pedro7 válasza Ejelhar (#972) üzenetére


pedro7
tag

Akkor a yadis csak akkor fog minden infot átküldeni a PC-ről a dunere, ha azt az export
funkciót használom ?
Ha viszont több cserélhető meghajtót is használok a lejátszóhoz, akkor valahova a gyökérbe kell exportálni a cuccot, hogy mindig megtalálja az aktuális infot.

Biztos nem megy a Yadis az első verzióként, hogy a mappákba rakja az infokat ?
Mert export nélkül - ugyan csak 1db borítót - de átrakott a dune-re.

(#984) nfsu17 válasza pedro7 (#983) üzenetére


nfsu17
veterán

a yadis-t mindig exportálni kell, ha valami módosítás történt, az elérési utakat egy xml fájlban rögzíti.
tehát akár pc-n, akár a dune-n módosítottál valamit, akkor azt újra le kell kerestetni a yadisszal és exportálni.
mindegy melyik hdd-n van a yadis mappa (amit exportálsz), csak legyen valahol.
tehát ha C meghajtón van, de a D-n is vannak filmek, akkor logikus, hogy amíg a D nincs csatlakoztatva, addig nem játszik le filmet.

(#985) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Dune hd smart h1-em gigabit switchen át látta a laptopra kötött HDD-t, a laptopot ki kellett cserélnem másikra. Az új laptopról látszik a dune a beletett és rákötött hdd-kel együtt, de a duneről nem látom a laptopra kötött hdd-t. Smb-t használok. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#986) blakey válasza koncsik (#985) üzenetére


blakey
titán

Egy picit olvasgasd a topikot és lehet, hogy lesz megoldás. :) Pl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#987) koncsik válasza blakey (#986) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, kipróbálom. Az előző laptoppal csak összedugtam a hálón és simán látta a laptopra kötött cuccokat. Igaz ott már be volt állítva a korábbi netgear mp-hez, de nem emlékszem mi... :W
Ezen win7 64bit van, remélem nem az a gond.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#988) blakey válasza koncsik (#987) üzenetére


blakey
titán

Én a leírtak szerint konfiguráltam ua. a rendszert a kis szerveren, nálam működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#989) Gijon válasza dh66e (#915) üzenetére


Gijon
senior tag

Olyan kérdésem lenne az emplexerrel kapcsolatban, hogy külső feliratot meg tudok e jeleníteni. Avagy mit kell ehhez beállítani? Már próbáltam "itt is ott is" , de nem megy.

(#990) pedro7 válasza Ejelhar (#972) üzenetére


pedro7
tag

Kipróbáltam a Zappiti-t és a Yadis-t.Mindkettőben vannak olyan dolgok amik nem tetszenek és bonyolultá teszik a műveletet.
Említettétek, hogy van olyan program ami csak a film mappájába teszi le a szükséges cuccokat.
Tudtok ilyen programot mondani.
Mert nem lenne szükséges katalógizálni meg különböző módon keresni, elég lenne csak egy borító és arra kattintva megnyílna a file.
Gondolom ez túl egyszerű, nem is biztos csinál valaki ilyet.

A Zappiti tetszene, de a 2.8.5-ös megy az én gépemen és ahogy látom ezt már nem nagyon fogják fejleszteni csak az újabb fizetős verziót.Tud zenét is keresni.
A yadis is tetszik de ott csak film és sorozat van ha jól láttam és ráadásul egy mappába tesz minden borítót

Jól jönne még egy kis info melyik mellett érdemes elkötelezni magam és belemélyedni.

(#991) nfsu17 válasza pedro7 (#990) üzenetére


nfsu17
veterán

a yadis egy mappába tesz mindent, de mikor válogatod a filmeket a borítók alapján, hogy mit akarsz nézni, akkor enter a filmen és már játsza is le

(#992) pedro7 válasza nfsu17 (#991) üzenetére


pedro7
tag

igen de nekem egybe rakta a filmeket és a sorozatokat.
2-3TB-s hdd-n már elég sok minden van és azt egybe teszi, akkor nehéz eligazodni.
A Yadis tényleg egyszerűbbnek néz ki.

(#993) nfsu17 válasza pedro7 (#992) üzenetére


nfsu17
veterán

itt rámész, hogy filmek közt keresel, vagy sorozatok közt

aztán itt borítók alapján kiválasztod mit akarsz nézni

bejön a film adatlapja, enter és már nézed is a filmet.

persze míg eddig eljutsz pár TB megcsinálása után az nem lesz 2 perc, de utána, ha nem piszkálod, úgy marad sokáig

(#994) pedro7 válasza nfsu17 (#993) üzenetére


pedro7
tag

én ezt értem.És ahol csak filmek vannak ott nem is zavaró, hogy az összes borítót egy nézetbe rakja
De ha egy hdd-n van 5-6 mappa, akkor az azokban levő filmeket, sorozatokat, koncert lemezeket
egy nézetbe ömlesztve jeleníti meg.

(#995) nfsu17 válasza pedro7 (#994) üzenetére


nfsu17
veterán

természetesen azért valami rendnek kell lennie a hdd-n, hogy a yadis tudja hányadán állunk és meg lehessen neki mondani (mert meg kell mutatni neki), hogy hol talál sorozatot és filmet.

HDD > filmek mappa > benne a filmek (hdd>filmek>avatar mappa>avatar.mkv)
HDD > sorozatok mappa > dallas s01 > dallas s01e01.mkv

(#996) pedro7 válasza nfsu17 (#995) üzenetére


pedro7
tag

Jó akkor még egyszer végig csinálom.
De nekem amikor a filmeknél, az összes fimre tettem ott megnyitott mindent borítót, hiába volt pl.
a zenei külön mappában, az összesnél is beletette a zenei-t a filmekhez.

Egyébként billent a mérleg vissza a Yadis felé, mert a zappiti a zenék megnevezés alatt
a zenei filmeket érti, én meg abban a hiszemben voltam, hogy az audio-kat is végig keresi.

(#997) pedro7


pedro7
tag

A Dune-ben levő HDD-nek nem volt elnevezése csak merevlemez-ként jelenz meg,
Most valamelyik jukebox progi átírta STORAGE_34562-ra.
Hol lehet ezt állandóra elnevezni, hogy ne íródjon át mindig ?

(#998) Multibit válasza pedro7 (#996) üzenetére


Multibit
veterán

De nekem amikor a filmeknél, az összes fimre tettem ott megnyitott mindent borítót, hiába volt pl.
a zenei külön mappában, az összesnél is beletette a zenei-t a filmekhez.

Ez szerintem nem olyan nagy probléma, mivel a yADIS tud kategorizálni, aszerint, hogy mi van a film adatlapján. Tehát, a koncert felvételeknél jegyzed be, hogy zenei, vagy music!

(#999) dh66e válasza kissdani (#977) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Megnéztem B9-ről frissítettem B8-ra vissza és megmaradtak a hálózati (SMB) beállítások.Látja is olvassa is.

(#989) Csabiapu73

Nem tudom,lehet hogy nem támogatja a külső feliratot,

(#1000) Gijon válasza dh66e (#999) üzenetére


Gijon
senior tag

Hát pedig dejólenne! Azért furcsállom, mert tabon meg simán behozza a külsőket is.
Más.. A Yadis-nál külön fülön be lehet állítani, hogy a sorozatokhoz ill. a filmekhez milyen könyvtárakt rendelünk. Utána szépen különválasztja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.