Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Dorian válasza blakey (#799) üzenetére


Dorian
félisten

Van rendszermemória, de nem SD kártyáról, hanem a belső USB-jére dugott pendrive-ról. Azt már betettem - kivettem, formáztam, de tök mindegy. Valami vezérlési probléma lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#802) blakey válasza Dorian (#801) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a formázás sem segít. Nélküle is kipróbáltad? Mint írtam, nálam a rendszermemória okozott fagyásokat, csatlakozási problémákat stb. Amint kivettem ill. újra cseréltem, megoldódott. Hiába formáztam le, nem volt jó, tök újjal ill. nélküle minden rendben volt.

(#800) Multibit
Nem lehet tudni, hogy az eszközök miként viselkednek és akkor még ott van, hogy a körülmények sem azonosak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#803) Dorian válasza blakey (#802) üzenetére


Dorian
félisten

Kipróbálom, hogy kiveszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#804) nfsu17 válasza Dorian (#803) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak az "extra" funkcióknak kell a rendszermemória, sima hálózatos lejátszás, vagy hddről lejátszás megy a "szűz" playerrel is, én hónapokig használtam rendszermemória nélkül gond nélkül, csak aztán kellett hozzá ez az extrában, ahhoz meg kellett a plusz r.mem. Érdemes mindig gyári állapotúra visszatenni mindent, abban pedig nincs plusz sd kártya/pendrive alapból. Aztán lehet apró lépésekben építkezni.

(#805) blakey válasza nfsu17 (#804) üzenetére


blakey
titán

Ha sikerül megfelelő rendszermemóriát találni akkor hasznos dolog, nekem kellett az extra plugin-ok miatt, nélküle nem lenne automatikus feliratindítás (mkv kiegészítő feliratoknál), nem tudnék skin-t telepíteni ill. a Plex sem menne nélküle.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#806) nfsu17 válasza blakey (#805) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem is ilyenek miatt kellett, de egyszer megbolondult és az iptv indítása is 1 percbe tellett, a forced feliratokat is jóval később indította el, ezért írtam, hogy mindig ki kell venni az egyenletből azokat a dolgokat, amiket nem kaptál akkor, mikor kivetted a cuccot a dobozból. Ha úgy sem jó, akkor nem lehet pl. a r.memóriát szidni. De XY kondenzátort nem kell eltávolítani a gépből. :D

(#807) Ejelhar válasza vasszarvas (#797) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Meg kéne vizsgálni mekkora a sebességed, erre a Dune lehetőséget biztosít.

A hálózaton megosztott állományok közül rááll egy tetszőlegesre, majd "Info" gomb, ekkor sebességtesztet is felkínál.
Amúgy full HD-hoz olyan 60 Mbit kell szerintem [7,5 Mbyte) csúcsban, de ha minden okay, akkor ezt tudja a Dune. Az enyém például:

[ Szerkesztve ]

(#808) nfsu17 válasza Ejelhar (#807) üzenetére


nfsu17
veterán

ez a 8,3 hálózaton át mért?
vagy külső hdd-ről usb-n?

(#809) Ejelhar válasza nfsu17 (#808) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez hálózatos megosztáson [SMB] mért sebesség.
Nálam [Dune Smart H1] ez a pálya:

Hálózat (SMB): 8,3 Mbyte/sec

Külső diszk (USB): 25 Mbyte/sec

Belső diszk (SATA): 83 Mbyte/sec

(#810) nfsu17 válasza Ejelhar (#809) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam is pont ennyi (belső diszkem nincs)

a hálózaton másolás lehetne picit gyorsabb (most csak 100Mbit-es a router), de azt írtátok, hogy 12-14MB/s fölött nem megy gigabittel se. ez elég lehangoló. ezért akkor nem veszek új routert.

más

találtam egy pofás skint

próbáljátok ki

[link]

(#811) vilga válasza nfsu17 (#810) üzenetére


vilga
tag

a hálózaton másolás lehetne picit gyorsabb: nfs kapcsolattal 11 Mb/sec tud a 101-em, windows-ra is van ingyenes , de úgy mit tud :F próba cseresznye

(#812) Multibit válasza vilga (#811) üzenetére


Multibit
veterán

Nem is lesz gyorsabb! Ez az ethernet csatoló korlátja (100Mbps).

(#813) vasszarvas válasza Multibit (#798) üzenetére


vasszarvas
tag

Köszi a választ, nem "mértem" ki, csak a paraméterek alapján gondolom, 3-szoros memória, és sorolhatnám, de mindegy is. A dunében smb-ben vannak a dolgok, ott történik a probléma. Erről az NFS TCP-ről kicsit bővebben nyilatkoznál? :) Köszönöm

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#814) vasszarvas


vasszarvas
tag

Néhány mondatban érdekelne a fix ip a dunének ha lehet....mit gondoltok, ha egyébként a fájl másolása hálózaton csodálatosan megy kb 50000 kbyte, akkor ez a probléma csak beállítás lehet? (mármint a film akadás?) Ez a két dolog összefügg gondolom, hiszen mindkét dolog a hálózat teljesítménye. Nem akarom még garanciáztatni. Ugye akkor csak konfigurálgatnom kell nem a szervízt hívogatni?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#815) Multibit válasza vasszarvas (#814) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy mit akarsz garanciáztatni. Egyelőre semmit nem kell.
Milyen oprendszer van azon a letöltőgépen?

(#816) blakey válasza vasszarvas (#814) üzenetére


blakey
titán

Érdemes a routeren beállítani az otthoni eszközöknek fix ip-t és onnantól kezdve azoknak mindig adott lesz az ip, a többi lehet dinamikus ip-n. Be lehet állítani az eszközökön is külön-külön, de macerásabb ha resetelve van a készülék, mert akkor megint neki kell állni. Igaz routernél is, de ott lényegesen egyszerűbb, szerintem.

(#817) adodaniel
Nálam a LAN setup alatt van egy olyan, hogy Network address and server settings (DHCP) és ott van egy olyan, hogy Pre-assigned DHCP IP Addresses ott lehet megadni MAC cím alapján, hogy milyen IP-t kapjon a készülék.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#817) adodaniel válasza blakey (#816) üzenetére


adodaniel
őstag

Routeren milyen menüt kell keresni? :F

(#818) vilga válasza adodaniel (#817) üzenetére


vilga
tag

azt a routere válogatja, pl a t-home-os csodában így néz ki:
router menü

[ Szerkesztve ]

(#819) adodaniel válasza vilga (#818) üzenetére


adodaniel
őstag

És akkor PC-n nem is kell semmit állítani?

(#820) nfsu17 válasza adodaniel (#819) üzenetére


nfsu17
veterán

pc-n akkor kell állítani, ha szeretnél onnan is másolni a playerre.

(#821) blakey válasza adodaniel (#819) üzenetére


blakey
titán

Ha routeren mindent beállítottál, azaz minden eszköznek megadtad a fix ip-t akkor semmit nem kell állítanod a gépeken, auto DHCP-be kell hagyni.

(#820) nfsu17
Mégis mit? Semmit nem kell állítani, ha egyszer minden eszközt azonos hálózatba tett ill. van amelyiknél a munkacsoport is számít akkor mindegyik mindent lát, és oda-vissza lehet másolni, törölni, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#822) nfsu17 válasza blakey (#821) üzenetére


nfsu17
veterán

most konkrétan csak a "jelszavas" téma ugrott be, amit esetleg állítani kellene

(#823) vilga válasza nfsu17 (#822) üzenetére


vilga
tag

az a következő lépés, a megosztandó tartalmak /fájlok, könyvtárak vagy egész meghajtók/ engedélyezése: xp-nél egyszerűen csak ki kellett pipálni a megosztást a tulajdonság fülön, az újabb vindózok már csak felhasználó és jelszó párossal engedik látni a megosztást, de ezt majd értőbb valaki elmagyarázza mert az xp korszak után a linux felé fordultam

[ Szerkesztve ]

(#824) blakey válasza nfsu17 (#822) üzenetére


blakey
titán

Oké, de annak semmi köze a fix ip-hez, az egy másik téma,, a NAS-nak szánt gépen volt egy kis kutakodás míg mindent úgy állítottam be ahogy kell, de legalább működik. :)

(#823) vilga
Alapból jelszavas pl. a win7 (ez fut a kis gépen), de megoldható jelszó nélkül is. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#825) Tizedes1 válasza Ejelhar (#807) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Akkor nálam valami nagyobb baj van.
Kicserélték a UPC modemet is és nincs változás.

Jellyfish 120 Mbps
Wifin keresztül - nincs letöltés a háttérben - 2.6MB / sec
Ha van letöltés akkor 1.4 Mb / sec

LAN-on keresztül 7.7 MB /sec :Y :Y

Most lecserélem a wifim driverét, mert másra nem tudok gondolni, mi is lehet a baj.
Ellenben 2-3 hónappal ezelőtt semmi baj ne mvolt ( netán driver frissítés történt a háttérben ? ) ;(

USB külső hdd Epic, a zöld urai 25.6 GB = 17 MB/sec

[ Szerkesztve ]

(#826) adodaniel válasza vilga (#818) üzenetére


adodaniel
őstag

Sajnos a UPC-s routerben nem lehet ilyet állítani. :(

(#827) nfsu17 válasza Tizedes1 (#825) üzenetére


nfsu17
veterán

és mi a probléma?
wifin nem nézünk semmit, max másolunk, ha nagyon muszáj

LAN, HDD sebesség rendben van

(#828) blakey válasza adodaniel (#826) üzenetére


blakey
titán

Melyikben? Enyémben (cisco) lehet, szerintem a TC-ben meg az ubeeban is lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#829) adodaniel válasza blakey (#828) üzenetére


adodaniel
őstag

Technicolor van. Én nem találtam ilyen menüt ezen a upc-s felületen. :(

(#830) Narancs81 válasza dh66e (#795) üzenetére


Narancs81
tag

Thx!
Egyébként eddig ez működött? (pl az előzővel) Nekem vagy 3-4 YT plugin verzó óta nem tud bejelentkezni. Hiába táplálom be a helyes adatokat. Pedig nyomtam factory resetet + reinstallt is.

(#831) Sonja


Sonja
veterán

Mértem már én is egy olvasási tesztet. Sima SMB megosztás. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#832) vasszarvas


vasszarvas
tag

Ismét kizártam egy lehetőséget. Most a kis letöltőgépet közvetlenül kötöttem össze a dunével, kihagytam a routert, és tökéletesen játssza a lejátszó a filmet. A kis letöltő windows 7 -es, most raktam újra. Tehát: A router usb3-áról tökéletesen mennek a hd filmek hdd-ről, a hálózaton másik gépről is tökéletes a routeren át, csak a kis letöltőgépről a routeren keresztül szaggatnak a filmek. Ez már nekem sok....

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#833) vasszarvas


vasszarvas
tag

Mit próbáljak még ki?

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#834) vasszarvas


vasszarvas
tag

Érdekes az ip ütközés, adjak neki (a kis letöltőnek) új fix ip-t? Hátha...?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#835) blakey válasza adodaniel (#829) üzenetére


blakey
titán

Utána kéne járni, lehet, hogy csak el van rejtve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#836) dh66e válasza Narancs81 (#830) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szívesen. :)
Sajnos már az előző verzióban sem tudtam belépni a fiókomba és ahogy néztem ez sem szeret beengedni.Talán megoldja a szerző talán nem ez a jövő kérdése még.

(#837) vasszarvas


vasszarvas
tag

Meg tudnátok mondani miért kell a dunének fix ip? Miért jó vagy rossz? Az a baj, hogy a hivatalos topicba sem tudok bemenni, mert úgy vettem kéz alól, és nincs kártyája amivel regelhetek. Tudná valaki leírni, hogy hogyan állítsak fix ip-t a dune hdtv 101-nek?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#838) blakey válasza vasszarvas (#837) üzenetére


blakey
titán

Nem a Dune-nek jó hanem általában a hálózaton lógó fix eszközöknek, mert ilyenkor mindegyik eszköznek megvan a fix, lefoglalt ip címe és senki más nem fogja használni, míg dhcp esetén előfordul, hogy a kikapcsolt eszköz ip címét megkapja egy másik eszköz. Routeren érdemes beállítani MAC cím alapján, ott kiosztod az ip-ket és ennyi, minden eszközt dhcp-ben hagysz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#839) Multibit válasza vasszarvas (#837) üzenetére


Multibit
veterán

Meg tudnátok mondani miért kell a dunének fix ip?
Pl. NFS megosztáshoz IP szerint csatlakozol. Az NFS szerveren IP alapján vannak megadva a jogosultságok. Ha nem állandó az eszközöd IP-címe nem tudod megbízhatóan használni azokat a szolgáltatásokat, amelyek fix IP-re épülnek.

(#840) nfsu17 válasza vasszarvas (#837) üzenetére


nfsu17
veterán

nem kötelező, ettől még működnie kell a hálózatnak.
sambán mindenképp.
dhcp-n ugyan úgy működnie kell, ha X eszköz kapott már IP-t és Y eszköz később kérné ezt az IP-t, de az még le van foglalva, akkor kap egy új IP-t és azzal is működnie kell.
NFS-t most ne vegyük ide.
A dunenek, a telefonodnak tök mindegy, hogy 102, vagy 105 végű IP-ről közlekedik.

[ Szerkesztve ]

(#841) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Van egy Dune HD tv-102p lejátszom, érdemes feltenni rá a Firmware Béta verziót : Version "140827_0132_b9" (BETA version) ? Jelenleg a legutolsó nem béta verzió van rajta.

Meg esetleg tudtok yaDIS-hoz skin-eket, honnan tudnék leszedni?

Előre is köszi!

(#842) Dorian válasza festina10 (#841) üzenetére


Dorian
félisten

Veszteni semmit nem vesztesz vele. Mondjuk nyerni se nagyon, de miért ne. Dune-nél a béta verziók nem szétfagyós félkész dolgot jelentenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#843) vasszarvas


vasszarvas
tag

Még mindíg küzdök a filmakadással, ha bele tudok nagy nehezen menni a 720-as filmbe, info-t nyomok, és nagyon sok a buffer kiürülés. Mi lehet a probléma? Valószínűleg összefügg a lejátszással, mert közvetlen lejátszáskor (router nélkül, vagy másik gépről, vagy router külső hdd-ről) nem produkál ilyet csak a kis letöltő és a router és dune vonalon. Buffer kiürülés: és akkor elkezd 1-ről emelkedni, gondolom az ürítések száma, és akkor 8-9 ig megy fel, de akkor már csak az infot látom, a film be van állva, mozdulatlan, és egy kockát sem megy.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#844) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Milyen progival tudok egy full HD-s (mkv kiterjesztésű) DTS hangot AC3-ra áttenni?

(#845) Multibit válasza festina10 (#844) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos, hogy ide szántad a kérdésed? Szerintem rossz topicban vagy.
Egyébként nem létezik full HD-s (mkv kiterjesztésű) DTS hang :D
Amit Te szeretnél az az mkv konténeres film DTS hangjának AC3-má alakítása. Ehhez először demuxolnod kell a filmet, majd a DTS hangsávot AC3 típusúvá konvertálnod pl. ezzel. Persze létezik más módszer is.

(#846) pedro7 válasza dh66e (#836) üzenetére


pedro7
tag

Én feltettem ezt az új verziót és beenged a youtube fiókomba.

(#847) dh66e válasza pedro7 (#846) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na ez jó hír,köszi az infót.Melyik fw van rajta?

(#848) festina10 válasza Multibit (#845) üzenetére


festina10
tag

Köszi! Igen erre gondoltam, csak picit hülyén fogalmaztam meg. A demuxolás alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#849) nfsu17 válasza festina10 (#848) üzenetére


nfsu17
veterán

(#850) pedro7 válasza dh66e (#847) üzenetére


pedro7
tag

140827 0132 b9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.