Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) kezo0 válasza nfsu17 (#1849) üzenetére


kezo0
addikt

Ez rajtam most nem segít. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1852) dualcore válasza kezo0 (#1850) üzenetére


dualcore
őstag

Én értem amit írsz. De általában alapban van minden beállítás mindenkinek, és ezt állítjuk be a saját hálózatunkhoz. Míg win7 rendszerem volt, én is szívtam folyamatosan a hálózattal, ha sikerült is mindent beállítani, újraindítás után tuti megint nem ment valami. Most csak annyit állítottam be amit láttál is, és műxik. Ez win 7 alatt kevés volt. Nincs más ötletem nálad miért nem jó, vagy mi van elállítva.

(#1853) blakey


blakey
titán

Ha már rendszer, érdemes feltenni a win10-et? Jól működik a hálózati megosztás? Másra nem használom. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1854) BBéci válasza blakey (#1853) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem ezt a W10 mániát. Mintha kötelező lenne, úgy teszik fel az emberek. Nekem csak kósza gondolatként fordult meg a fejemben, aztán gyorsan elvetettem. Talán majd a kiforrott változatot kipróbálom, de a mostanit csak akkor, ha sokat fizetnének érte. Maximálisan elégedett vagyok a W7 Ultimate-tel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1855) Dorian válasza BBéci (#1854) üzenetére


Dorian
félisten

Többen megerősítették, hogy zenelejátszáshoz jobb hangot ad a Server 2012-nél is. Ezért én is fel fogom tenni. (főleg, hogy a Server wifi kezelése nem túl jó).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1856) blakey válasza BBéci (#1854) üzenetére


blakey
titán

Passz, én csak kérdezem, OSX-et használok, de a szerver win7.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1857) adodaniel


adodaniel
őstag

Egy ideig nem csinálta, most megint kezdi a B1-em, hogy nem ad képet bekapcsolásnál (az ST60-on csak a HDMI felirat jelenik meg, meg a feketeség). Volt itt szó korábban valami szervízfájlról, ez mi is pontosan? Mi lehet egyébként a gondja?

(#1858) BBéci válasza Dorian (#1855) üzenetére


BBéci
titán

Ez legalább ésszerű indok, bár engem nem érint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1859) niof válasza Dorian (#1855) üzenetére


niof
addikt

Aláírom! W8-ról váltottam, és valóban szebben szól! Legalábbis úgy tűnik! Biztos ezen a részen is fejlesztettek valamicskét! Mintha a WASAPI Exclusive-re átváltva (aimp-ban) nem lenne akkora különbség...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1860) Dorian válasza niof (#1859) üzenetére


Dorian
félisten

Nem olyan egyértelmű azért, mert egy friss telepítés eleve mindig jobban szól.
De majd kiderül, lehet az esős szombaton meglépem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1861) gyeniko válasza BBéci (#1854) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem már a Win8 is ellenség.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1862) dh66e válasza adodaniel (#1857) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szervizfájl sok mindenre van,de fekete képernyőre nem tudok ilyesmiről.Szerintem a hdmi csatolófelület haldoklik a B1-eden de ez csak tipp.
Azt nézd meg ha van otthon rca kabel hogy azzal mit művel.

Srácok!

Ma jelentkeztem topikgazdának hogy kicsit rendbe lehessen szedni az összefoglalót könnyebben megtalálhatóak legyenek a pluginok.

[ Szerkesztve ]

(#1863) niof válasza dh66e (#1862) üzenetére


niof
addikt

Ez egy roppant jó ötlet! :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1864) dualcore válasza dh66e (#1862) üzenetére


dualcore
őstag

Úgy legyen! :C

(#1865) dh66e


dh66e
Topikgazda

Köszi srácok!
Jövő héten kiderül.

(#1866) Intruder2k5 válasza dh66e (#1862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendbe szedni? Nincs is összefoglaló... De úgy legyen! :)

(#1867) dh66e válasza Intruder2k5 (#1866) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mostantól lesz. Naprakész. :D
Köszönöm!

(#1868) Intruder2k5 válasza dh66e (#1867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben, sok sikert hozzá! :)

(#1869) dualcore válasza dh66e (#1867) üzenetére


dualcore
őstag

Gratulálok, most már ott figyel a neved. :D

(#1870) vilga válasza dh66e (#1862) üzenetére


vilga
tag

Gratu! Gyakorlatilag eddig is Te voltál, most már hivatalosan is!
:K

[ Szerkesztve ]

(#1871) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

dh66e: :C +1 örülök, itt jó a társaság amúgy is. :K Éljen a DuneClub. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1872) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy raklapnyi ilyen fájlom. Nem játssza le a Dune HD Max. Tudtok rá patch-ot, szervizfájlt, megoldást? (Sony miniDV kamerával felvett, szerkesztett, de nem átkódolt, eredeti formájában és minőségében megtartott anyag.)
Tudom, hogy ez nem divx, de kínomban arra is gondoltam, hogy felteszem a "dune_service_enable_divx" DSF-fájlt, hátha erre az avira is hatással lesz. A gond csak az, hogy elfelejtettem, hogy is kell, és rákeresve most nem is találom a felrakásának a menetét. :B

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1873) dh66e válasza liszi70 (#1872) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szervizfájlok felrakása nagyon egyszerű.A források menüpont alatt a meghajtón kiválasztod és megnyomod az enter gombot.
Viszont szerintem az általad megadott formátumot nem kezeli a dune és ezen a divx szervizfájl nem fog segíteni ráadásul ha nem túl régi az fw ami a dune-ön van akkor alapból benne van. Kéne egy samplet felraknod valahová hogy megnézhessük a különböző playákon hogy megy e.
esetleg próbáld meg átnevezni a kiterjesztést az alábbiakra és megnézni hogy mit szól hozzá:
.ts
.m2ts

(#1874) liszi70 válasza dh66e (#1873) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

A legfrissebb firmware van rajta, tehát erre már nem is kell a "dune_service_enable_divx"?

A fájlok .ts, .m2ts átnevezése nem oldotta meg, csak nevében változott meg, kiterjesztésében nem.

Itt van egy sample, aki teheti nézze már meg legyen szíves, nála megy-e a Dune-n.

Köszönöm!

(#1875) dh66e válasza liszi70 (#1874) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem kell.
Majd meglátjuk mit írnak a tulajok.Este én is megnézem a B1-en.

(#1876) Ejelhar válasza kezo0 (#1851) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az alapprobléma:

Ha a Dune "Hálózati böngésző" alatt akarjuk látni a windowsos PC megosztásait, az nem fog összejönni.
Azért nem, mert a Dune mindenképpen azonosítás nélkül akarja lekérdezni, viszont a windows ezt nem fogja engedni.

Ezért csak a második módszer a "hálózati könyvtár" létrehozása a nyerő, mert itt már a kapcsolathoz felhasználót és ahhoz jelszót lehet rendelni, ergo a Windows is szóba áll vele.

(#1877) Ejelhar válasza adodaniel (#1857) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nekem a H1 csinálja ezt, de egy szundi/ébreszt után már okay.
Nem tom pontosan mióta, de az új firmware-ekkel ezt adja elő.

(#1878) Ejelhar válasza liszi70 (#1872) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem hiába rakod fel, mert a régebbi dune modellekhez nem is kell, azok a divx-eket is lejátszák (valszeg ezekbe még megvették a liszenszet, az újabb modellekbe viszont már nem).

Amúgy nekem Smart H1 van, ez se játsza az anyagodat, csak hangja van, kép az nincs.
Szerintem a Dune nem ismeri a codecet, a mediainfo ezt írja:
Általános
Teljes név : \\Dune\DuneHD1\Teszt\avi sample.avi
Formátum : AVI
Formátum/adatok : Audio Video Interleave
Format_Commercial_IfAny : DVCPRO
Fájlméret : 217 MiB
Időtartam : 1 perc
Teljes adatsebesség : állandó
Teljes adatsebesség : 30,4 Mbps
Rögzítés dátuma : 2011-03-12 19:04:28.000

Kép
Sáv száma : 0
Formátum : DV
Format_Commercial_IfAny : DVCPRO
Kódek azonosító : dvsd
Kódek azonosító/Tipp : Sony
Időtartam : 1 perc
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 24,4 Mbps
BitRate_Encoded/String : 28,8 Mbps
Szélesség : 720 képpont
Magasság : 576 képpont
Képarány : 4:3
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 25,000 fps
Szabvány : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : alsó mezővel kezdődő
Bit/(képpont*képkocka) : 2.357
TimeCode_FirstFrame : 00:04:43:23
TimeCode_Source : Subcode time code
Adatfolyam mérete : 206 MiB (95%)
Kódoló könyvtár beállításai : ae mode=full automatic / wb mode=automatic / white balance= / fcm=manual focus

Talán ez DVCPRO codec lehet a bűnös, valszeg ismeretlen a Dune-nek.

(#1879) Paoloo válasza liszi70 (#1874) üzenetére


Paoloo
tag

Szia,
Nálam elindul,hang van,kép nincs(Dune HD Duo)

(#1880) Paoloo


Paoloo
tag

Szerintetek érdemes frissíteni egy olyan Dune-t,ami tökéletesen működik?
Dune HD Duo-n jelenleg B6-os firmware van,és ahogy látom már van B9 is.
Milyen előnyöm lenne ha frissíteném? Van értelme? Egy új firmwware-el csak jobb lehet,rosszabb nem?

(#1881) Ejelhar válasza Ejelhar (#1878) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Átkonvertáltam ezzel mkv-ba:
http://www.freemake.com/free_video_converter/

a fenti ingyenes és gyors is. A konvertált anyagot játssza a Dune is.

(#1882) Ejelhar válasza Paoloo (#1880) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha minden rendben, akkor felesleges szerintem.

(#1883) blakey válasza Paoloo (#1880) üzenetére


blakey
titán

Frissitsd, sokkal jobb az újabb.

(#1876) Ejelhar
Ha a Dune "Hálózati böngésző" alatt akarjuk látni a windowsos PC megosztásait, az nem fog összejönni. - Ehhez képest nálam működik a win7 "NAS"-ról, tehát én a Hálózati göngésző alatt tallózók.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1884) liszi70 válasza Paoloo (#1879) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Érdekes, hogy nálatok van hang, nálam az sincs. Hálózatról játszottátok, vagy USB-ről?

Ejelhar :

Köszi!

OK, dh66e kiokosított, hogy új firmware-hez nem kell divx-patch.

"Átkonvertáltam ezzel mkv-ba"

Mármint becsomagoltad mkv-ba. :) Ezt én is megtettem már az mkvmerge GUI-val, de nekem azt sem játssza le. Amin nem is csodálkoztam egyébként, mert attól, hogy mkv, attól még a codec azonos. Lehet, hogy a freemake video converter nem csak csomagolja mkv-ba, hanem át is kódolja? :F

"A konvertált anyagot játssza a Dune is."

OK, rengeteg konvertálási lehetőség van, ezzel tisztában vagyok, de pont ezt akartam elkerülni. Egyrészt a nagy, ezért időigényes mennyiség, másrészt az akármilyen konvertálással járó minőségromlás miatt. Persze ha nincs megoldás az eredeti lejátszására, akkor konvertálás lesz belőle.

(#1885) blakey válasza liszi70 (#1884) üzenetére


blakey
titán

Kipróbáltam az sample-t, hibát írt ki, viszont 3 másodperc alatt Handbrakekel mp4-be konvertáltam és hiibátlanul lejátszotta.
Egyébként nem csak a Dune írt ki hibát, a Blu-ray lejátszó is ua. csinálta. Szóval valami paraméter nem jó, emiatt nem szerethetik a lejátszók.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1886) dualcore válasza liszi70 (#1874) üzenetére


dualcore
őstag

Üdv, én is megnéztem:
A Dune Base 3D is csak hangot ad miközben lila mező a képernyőn (kép helyett) és a számláló áll.
A tv is csak hangot ad fekete képernyővel.

(#1887) Ejelhar válasza blakey (#1883) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ehhez képest nálam működik a win7 "NAS"-ról, tehát én a Hálózati göngésző alatt tallózók.

Akkor a NAS azonosítja magát tallózás közben, ezért. A Dune az biztos nem fogja, látszik a naplózásából, névtelenül akar tallózni.

(#1888) Ejelhar válasza liszi70 (#1884) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Mármint becsomagoltad mkv-ba.

Hát nem csak a konténer változott, hanem a codec is.

De egyszerűen muszáj lesz neked is, mert máshogy szerintem nem oldható meg.

(#1889) blakey válasza Ejelhar (#1887) üzenetére


blakey
titán

A "NAS" ne tévesszen meg, win7-es EeeBox van megosztva a hálózaton, tökéletesen megy, a Hálózati böngészés alatt a Dune látja és normálisan kezeli.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1890) Paoloo válasza blakey (#1883) üzenetére


Paoloo
tag

Miben lesz jobb ha frissítem?

(#1891) blakey válasza Paoloo (#1890) üzenetére


blakey
titán

Már konkrétan nem emlékszem, de tudom, hogy nagyon sok javítás tőrtént és stabilabb a működése, minden funkciója jól működik ill. a fordítások is rendben vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1892) Ejelhar válasza Paoloo (#1890) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Néha tudni, néha nem.
Változásnaplót (changelog) régebben adott ki a Dune a friss firmware-el együtt, de mostanában csak akkor, ha kedve tartja.
Itt ellenőrizheted:
http://dune-hd.com/firmware/

(#1893) Ejelhar válasza blakey (#1889) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, szél lehet hackelni a windows biztonsági beállításait, de én ezt nem ajánlanám senkinek.
Főleg notebook esetében kockázatos.

(#1894) blakey válasza Ejelhar (#1893) üzenetére


blakey
titán

Már annyiszor linkeltem, de azért most is megteszem [http://prohardver.hu/tema/dune_medialejatszok_topicja/hsz_500-500.html]ennyi volt a "széthackelés".
Javítottam a linket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1895) nfsu17 válasza Ejelhar (#1893) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam is működik a hálózati böngésző és nincs széthekkelve semmi, még a registry-t sem piszkáltam (múltkor írtam), viszont nem tudom, hogy mitől megy.
pár éve ezt megcsináltam (valahogy) és megy.
mondjuk a windows live messenger törlése az sokat segített, az tény.
ha most 0-ról kellene megint beállítani, lehet nem menne

(#1896) blakey válasza blakey (#1894) üzenetére


blakey
titán

NEm sikerült, szóval így lett "széthackelve".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1897) Ejelhar válasza nfsu17 (#1895) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát vegyük sorba, ahogy én látom.

Névtelenül akar a Dune tallózni.
Az ilyet nem fogja engedni a windows, első lépcsőben a helyi "Vengéd" felhasználóhoz társítja a kérést, az meg le van tiltva.
Letiltott felhasználó nem kapcsolódhat hálózaton keresztül, vagyis visszautasítja.

Akkor engedélyezzük.
Megint kudarc lesz a vége, mert a jelszó nélküli felhasználók kapcsolódását szintén tiltja a windows.

Akkor engedélyezzük a null password-ot is.
Megint nem lesz jó, mivel a Vendég számára nem lesz engedélyezve a hálózati megosztás elérése. Azárt nem, mert a helyi biztonsági házirend előírja a "Mindenki" csoportnak nem tagja a "Vendég".

Akkor engedélyezzük.
File rendszer szinten megint csak nincs joga a Vendég usernek, jogokat kell adni.

Szóval meg lehet csinálni, de macerás.

(#1898) Ejelhar válasza blakey (#1896) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ezt notebook tulajoknak ajánlott megcsinálni, had szedjék szét nyilvános hálókon a gépüket:-)
Illetve akkor is tutti siker, ha közvetlenül kapcsolódik az internetre egy desktop PC.

(#1899) blakey válasza Ejelhar (#1898) üzenetére


blakey
titán

Nem ajánlottam laptopra, de ezzel csak a megosztott könyvtárak működnek. Tudom, hogy jobb félni mint megijedni, de azért én nem vagyok ennyire paranoiás ill. nem is használok windowst csak otthoni NAS-ként.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1900) djnice válasza liszi70 (#1872) üzenetére


djnice
veterán

A DV formátumot egyik hardveres lejátszó sem támogatja, PC-n is csak szoftveres dekódolás van. Át kell konvertálnod h.264 formátumba, viszonylag magas bitrátával és akkor nem lesz minőségromlás. A váltottsoros formátumot mindenképp érdemes megtartani, nem szabad 25 képkockás progresszívre konvertálni, mert a mozgás folyamatossága elfog veszni (50 fps progresszív az más tészta, de a hardveres deinterlacerek amúgy is jobb minőségre képesek mint pl egy szoftveres yadif).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.