Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) DasBoot válasza DasBoot (#4996) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Még egy-két kérdés, amik lehet, hogy csak később derünekl ki. Synology NAS-ra szeretnék tv műsorokat felvenni, ezekkel lehetséges lesz?

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5002) dh66e válasza DasBoot (#5001) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Felvenni fel lehet a dunere csatlakoztatott ezközökre ,de nem időzített formában.Legalábbis a régebbi lejátszóknál így van az újabbaknál nem tudom.
Mondjuk mivel a Sky eleve egy kombi set top box is meglepne ha nem tudná.

(#5000) Laszlo733

VPN-t nem ismerem mert nem használom,elvileg az az orosz plugin működik ahogy elolvastam az orosz fórumot.Mondjuk nekem teljesen homály a működése és a beállítása.
Jah és grat az 5000. hozzászóláshoz. :C

[ Szerkesztve ]

(#5003) Laszlo733 válasza dh66e (#5002) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm. Nekem is az. Teljesen más, mint a megszokott.

Ja igen, 5000 még belegondolni is szédítő. :)

[ Szerkesztve ]

(#5004) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Dunen lehetséges valahogy megoldani, hogy a fényképek és a videók miniatűrökben is megjelenjenek, mint PC-n?

(#5005) dh66e válasza Laszlo733 (#5004) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elég melós ,de lehetséges.

(#5006) Laszlo733 válasza dh66e (#5005) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, ez így tényleg bonyolultnak tűnik. A " Dune "-s fiúk gyárilag megoldhatták volna már ezt egy jó ideje.

(#5007) dh66e válasza Laszlo733 (#5006) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom mi az oka hogy ezzel nem foglalkoztak talán nem volt rá tömeges igény vagy más áll a háttérben.Egy biztos ezügyben már nem lesz előre lépés.

Mindenkinek!

Pár infót megosztanék ami a tudomásomra jutott az új amilogic procis lejátszókkal kapcsolatban.
-SMB server nincs ezekben a lejátszókban!!! (ami nekem elég fura......realtekes Pro4k-ban van!)
-A Sky modellel szemezőknek főleg azoknak akik set top boxnak akarják használni fontos infó lehet hogy a kódolt fizetős csatornák felvételét nem támogatja a készülék!

(#5008) djnice válasza dh66e (#5007) üzenetére


djnice
veterán

Plusz nem megy a QAM64 moduláció sem, így UPC kábel kilőve.
SMB szerver a Realtekesnél az OpenWRT miatt van, Amlogicra is fel lehetne tenni egy szerver appot, de ahhoz rootolni kellene a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#5009) dh66e válasza djnice (#5008) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen azt olvastam,de nem tudtam hogy használja itthon valamelyik szolgáltató,köszi hogy felhívtad erre a figyelmet. :R

(#5010) Multibit


Multibit
veterán

Nem érdemes az all-in-one dolgot erőltetni. Aki tévéműsort akar felvenni, használjon erre való eszközt! :K

(#5011) dh66e válasza Multibit (#5010) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pedig elég sokan vártak erre a lehetőségre ahogy olvasom, sajnos a CI+ a tartlom tulajdonosoknak kedvez a felhasználókat bünteti.Úgy írom ezt hogy soha az eletemben nem vettem fel tv műsort,filmet hogy megnézzem azt később.Egyébként nagyon eszköz függő a dolog mert van lehetőség kódolt anyagokat felvenni bizonyos gyártók modelljein és akár Pc-n szerkeszteni/módostani,de nagyon utána kell járni.Ebből a szempontból a SKY nem ajánlható.

[ Szerkesztve ]

(#5012) DasBoot válasza Multibit (#5010) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szép napot! Amennyiben van erre megfelelőbb eszköz, szívesen venném, ha tudtomra adná. Köszönöm.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5013) Multibit válasza DasBoot (#5012) üzenetére


Multibit
veterán

PVR-es set top box. A Technisat, vagy a VU+ boxok elég jók.

(#5014) DasBoot válasza Multibit (#5013) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Üdv.! Van egy Synaps DVB-C vevőm, aminek a minősége és szolgáltatásai meglehetősen korlátozottak. Emellett egy Technisat ISIO S1-es műholdvevő, sajnos a UPC Direct kártyával már nem működik, pedig éppen a HD felvételek miatt vettem annak idején. A Technisat K1-gyel is szimpatizálok, de abban nincsen merevlemez, ezért is szeretnék ilyen dvb-c vevőt, egy Synology NAS-ra is szeretnék felvenni. Tetszene még ez a Sky is.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5015) Multibit válasza DasBoot (#5014) üzenetére


Multibit
veterán

A mai Technisat és VU+ boxok tunak NAS-ra rögzíteni.

(#5019) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Win10 frissítés... megint elszálltak a hálozati megosztás beállítások... :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5020) dh66e válasza koncsik (#5019) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ajjaj én még rá se néztem.Biztos nem leszek boldog. :(

(#5021) Downsampling válasza koncsik (#5019) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nálam nem szálltak el: igaz, hogy kicsit egyszerűbb lett minden, de minden működik tovább (mind a NAS felé, mind a Dune és mind az Oppo felé tökéletes minden).

(#5022) Tuto válasza dh66e (#5020) üzenetére


Tuto
tag

nekem nem zavart be

(#5023) koncsik válasza koncsik (#5019) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hát nem tudom, valahogy nem áll össze, minden szokásos dolgot próbáltam... :(
Igaz korábban észrevettem, hogy a laptop nem látja a Dune-t, de mivel fordítva nem volt gond, nagyon nem zavart... lehet, hogy a hálózatkezelő része tönkrement a Dune-nek? (HD Smart H1)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5024) solaris7


solaris7
tag

Dune HD Pro 4K Júniustól kapható :)

(#5025) Ejelhar válasza koncsik (#5023) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A dune-n engedélyezve van a samba?

(#5026) koncsik válasza Ejelhar (#5025) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Setup/Miscellaneous/System: itt a Fast SMB access disabled, ez lehet a gond? Nem állítgattam... ha át akarom állítani rá is kérdez, hogy tudom-e mit csinálok? :))

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5027) Downsampling válasza koncsik (#5026) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát az enyémben, vagyis a MAX-ben, amíg ezt nem engedélyeztem, addig is volt SMB, csak addig böszme lassú volt, miután engedélyeztem, a 40-50 MBit/s filmek is simán mennek. Szerintem ez csak ennyi. De egy próbát megér...

[ Szerkesztve ]

(#5028) koncsik válasza Downsampling (#5027) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R majd megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5029) Ablakos


Ablakos
őstag

Érdekel, hogy a solo 4k tulajok mit tettek az ISO fagyás/akadás problémájával?

(#5030) Downsampling válasza koncsik (#5028) üzenetére


Downsampling
senior tag

Tudom, nálad eleve nem megy az SMB, de tegnap belefutottam egy olyan filmbe, aminek az első néhány másodpercében a bitráta 60-70 MB/s között mozgott, és a Max minden gond nélkül vitte SMB-n... Az Oppo ezt a sebességet csak NFS-el tudja...

(#5031) kezo0 válasza Downsampling (#5030) üzenetére


kezo0
addikt

Amikor Oppo-ról beszélsz, kérlek, mindig írd oda, hogy konkrétan melyik, mert pl. az én 203-asomnak SMB-n sem jelent gondot ez a bitráta. Ezt csak úgy az Oppo védelmében... Köszi. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5032) Downsampling válasza kezo0 (#5031) üzenetére


Downsampling
senior tag

Elnézést! 105D-ről van szó. Igen, tudom, a 203-as már gigabites, annak valóban nem jelent gondot! :K :R
Amúgy is pontatlan voltam, mivel az Oppo-t eleve mindig NFS-el használom, így nem is igazán tudom, mire képes SMB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#5033) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Vettem tévét! Végre!
De! Amióta rákötöttem a Dune HD Max-ot, nincs képem, illetve a legtöbbször bebootolás után a Max egyszerűen leáll. Gondolkoztam, s lehet, hogy az a baja, hogy a tévé UHD vagyis 4K-s? Csak furák ezek az újraindulások… Viszont ha lehúzom a HDMI kábelt róla, akkor működik rendesen, tehát boot után minden funkciója elérhető (a saját kis kijelzőjén látom, csak ugye képet nem tud adni a tévének).
Van erre valami megoldás? Vissza tudom kötni az FHD monitorra, és át tudok állítani bármit. Csak mit kéne? Vagy ez innentől bukta?

Köszi! :R

(#5034) Downsampling válasza Downsampling (#5033) üzenetére


Downsampling
senior tag

Tárgytalan, a régi kijelző visszaraktam, és a képfrissítés és a felbontás menüben megtaláltam a megfelelőt.
Működik! :)

(#5035) Locsi válasza Ablakos (#5029) üzenetére


Locsi
senior tag

Nekem, soha nem fagyott, semelyik iso, pedig ráadásul megosztott meghajtóról megy.

(#5036) dh66e


dh66e
Topikgazda

(#5037) b.lajos


b.lajos
tag

Egy "rövidke" teszt jöhetne a Dune HD Pro 4K-ról, talán könnyebb lenne a med600 utódát kiválasztani. Jelenlegi kiszemeltek az említetten kívül a Dune HD Solo Lite, és az Apple TV 4K.

b.lajos

(#5038) dh66e válasza b.lajos (#5037) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amint megjelenik Európában biztos lesz.Addig meg ott a you tube-on pár orosz videó.

(#5039) solaris7 válasza dh66e (#5038) üzenetére


solaris7
tag

Itt már kapható az enyém már megérkezett :K

(#5040) dh66e válasza solaris7 (#5039) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na akkor gratula. :C
Elötted a feladat hogy izekre szedd nekünk hogy lássuk mivel van dolgunk használatban.
Köszi az infót!

(#5041) solaris7 válasza dh66e (#5040) üzenetére


solaris7
tag

Ma délután hozta a futár elég friss :) De ha kérdeztek valamiről szívesen válaszolok ha tudok.
Így elsőre nézve nagyon szép a képe olyan mint a 303D-m.De csak Full HD-ban tudok vélemény mondani.Ha elindítom a 4K HDR-s filmet gondolom érzékeli hogy 1080p-s a megjelenítőt és szépen lejátsza folyamatosan.
A távirányító jó nagy ha akarod világít (mint a laptop billje) még szokni kell.De simán kezeli a 303D távosa is ez érdekes.Talán annyi negatívum a felirat kezelésnél (redeti nyelven teljes felirattal nézem a filmeket) hogy ott ragad a képernyőn míg nem következik a következő párbeszéd.Egy kicsit zavaró,de gondolom későbbi firmware megoldja.Igazán ezt nem értem hogy csatlakozik ide egy vinyó?

(#5042) dh66e válasza solaris7 (#5041) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Biztos jönnek majd a kérédések,bár a 4k felbontás így akkor kiesik nálad.
Valami ilyesmi kell neked nézd meg a csatlakozóját a merevlemezednek.

(#5043) csizo válasza solaris7 (#5041) üzenetére


csizo
tag

Nem adtak hozzá kábelt?A Zidoo X9s-hez mellékeltek.Furcsa,mert szinte ugyanaz a két készülék.A Dune árába beleférhetett volna egy pár száz forintos kábel.

Link:https://www.google.hu/search?q=zidoo+x9s&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJy6_a87HbAhXNbVAKHSsyAJcQ_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=xI41m2XCd5PiRM:

(#5044) dh66e válasza csizo (#5043) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem adnak hozzá. :( Vennie kell egyet mindenképp.

(#5045) solaris7


solaris7
tag

Valaki linkelne nekem egy helyet ahol lehet kapni a képen látható (piros) sata kábelt.
Megköszönném :R
Kipróbálnám milyen sebességgel másolna egy 2,5 vinyóról a háttértárolóra

Roppant bosszanntó ez a felirat ott maradás míg nem következik a másik.
Külső feliratot használok akkor nincs ez a probléma.Valakinek nincs ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#5046) Downsampling válasza solaris7 (#5045) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ez egy sima SATA kábel+ egy ötpólusú tápkábel. Szerintem külön-külön is ugyanezt a funkciót el tudják látni.

(#5047) solaris7 válasza Downsampling (#5046) üzenetére


solaris7
tag

Hogy te milyen okos vagy :C :R ez nekem eszembe nem jutott volna.Pont van egy ilyen dupla 5 pólusú kábelem,és láss csodátt működik is :K
Köszönöm szépen a segítséged :R

(#5048) dh66e válasza solaris7 (#5045) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tapasztalat szinte nulla,talán te vagy itt az egyetlen új player tulaj eddig aki jelezte hogy vett.Mondjuk én próbáltam,de nem mélyrehatóan mert egy csomó funkció akkor még nem volt elérhető..Esetleg ha regkártyás a vásárlásod akkor jelezheted a Dune magyar képviseletének ők meg továbbítják a Dune felé.
Sok sok apró bosszantó dolog van még úgy gondolom ezeket remélhetőleg az elkövetkezendő fw -ben majd javítják.

(#5049) solaris7 válasza dh66e (#5048) üzenetére


solaris7
tag

Igen kaptam hozzá kártyát,de még a 303D-vel regisztráltam köszi a tanácsot majd mindjárt írok.
Az az érdekes ha kiveszem a filmből a feliratot és mellé helyezem nincs gond szépen kezeli.Még a zoomal van gond nem minden filmnél használható,nem reagál.De igazán nem szoktam használni :)

(#5050) dh66e válasza solaris7 (#5049) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mintha olvastam volna erről valamait hogy a külső feliratok mennek rendesen,de a belsők (még :F ) nem.
Az a biztos ha rákérdezel. :K
Zoom probléma az létezik az oroszok írtak róla.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.