Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Multibit válasza blakey (#750) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs gond a Class10 kártyával. Nekem is az van a B1-ben.

(#752) blakey válasza Multibit (#751) üzenetére


blakey
titán

A Duo régebbi modell, nála gondot okozott. :)
Class4-el hibátlan, számítógépben mindkét kártya hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#753) Multibit válasza blakey (#752) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet. Én azt hittem, hogy a Smart/Duo/Max család egy generáció, csak szolgáltatásokban térnek el.

(#754) blakey válasza Multibit (#753) üzenetére


blakey
titán

A Duo/Max ua. csak az egyikben van optikai meghajtó a másikban 2 rack van. A lényeg, hogy az SD-kártyát nem szerette. Van ilyen, nem ez lenne az első eset, telefonnál, tabletnél is előfordul. Amúgy meg tök felesleges a Class10-es kártya, gyors a 4-essel is.
A Smart-okat nem ismerem, nem tudom, hogy miként viselkednek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#755) gyeniko


gyeniko
őstag

Segítség! Miért lehet, hogy a Dune Smart D1 a szélesvásznú filmet 16/9-ben - felnagyítva - játssza le? Az "okos" Pio 450-es viszont "rendesen", alsó-felső fekete csíkkal. Ugyanabba az erősítőbe mennek a jelek mindkettő lejátszóból, innen pedig a vetítőbe. A forrás NAS, 30 G-s BD remux.Ráadásul, a film utolsó 20 percére a Dune egyszer csak "megjavult" és megjelentek az alsó-felső fekete csíkok a vászon. (???)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#756) Multibit válasza gyeniko (#755) üzenetére


Multibit
veterán

Ráadásul, a film utolsó 20 percére a Dune egyszer csak "megjavult" és megjelentek az alsó-felső fekete csíkok a vászon.
Ez jelenség reprodukálható az adott filmnél? Mindig ugyanazon a helyen áll vissza a rendes képkivágás? Ha igen, akkor ez akár release hiba is lehet. Egy olyan hiba, amire a Dune szoftvere érzékeny, a Pioneer-é nem.

(#757) gyeniko válasza Multibit (#756) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt nem tudom még, mert a tegnap esti mozizás után egyből írtam. Ma kipróbálom néhány másik 2,35:1 képarányú filmnél, utána írok. Korábban soha nem tapasztaltam ilyet...
Illetve azt is megnézem, hogy ugyanennél a filmnél a TV-re is ugyanígy küldi-e a képet a Dune.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#758) nfsu17 válasza gyeniko (#757) üzenetére


nfsu17
veterán

a batman dark knight rises (vagy melyik film) úgy készült, hogy hagyományos 2,35:1 (tehát alül felül fekete csík) a film mondjuk fele (váltakozva itt ott), míg a másik fele IMAX kamerákkal készült, azaz 16:9, azaz nincs alul felül csík. Tévén. 16:9-es tévén.
Én másra nem tudok gondolni.
Max még arra, hogy a filmbe bele lehet nagyítani, hogy ha akarunk, de az nem áll vissza magától a film végére

(#759) gyeniko válasza nfsu17 (#758) üzenetére


gyeniko
őstag

No, próbálgattam kicsit: a vásznat félig leengedtem a TV elé, így egyszerre tudtam nézni a képet (fél képet) mindkét megjelenítőn. A Dune is és a Pio is egyformán jelenítette meg a filmeket a TV-n is és a vetítővel is. Azzal a filmmel kezdtem, amellyel tegnap a különbség volt, de most nem. Mindent egyformán játszottak le, 2,35:1-ben. Ezek szerint a Dune tegnap este fáradt lehetett, ezért felnagyította a képet, de mára kipihente magát.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#760) dh66e válasza gyeniko (#759) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs gyerek,kutya vagy macska?Azok tudnak ám megnyomni úgy gombot a távon hogy csak néz az ember. ;]

(#761) gyeniko válasza dh66e (#760) üzenetére


gyeniko
őstag

Gyerek 9 y.o., de a mozi szobában felügyelet nélkül nem ügyködhet. Kutya jelenleg nincs, cicák az udvaron. Koboldok? :F
Van egy előnye a történteknek: végre, megláttam a különbséget a Pio 450 és a Dune Smart D1 képe között a nagy vásznon. Eddig ugyanis nem sikerült! (No, mit kapok ezért, minimum "vak" leszek!)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#762) Narancs81 válasza dh66e (#483) üzenetére


Narancs81
tag

Újabban semmit sem játszik már le a Youtube. Másnál is ez van?

[ Szerkesztve ]

(#763) dh66e válasza Narancs81 (#762) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rég nem is néztem rá mert szenvedett a saját fiókkal meg a videók lejátszásával.Köszi hogy szóltál.
Most olvasom hogy van már orosz friss verzió a héten megpróbálom magyarítani és felrakom.

(#764) Narancs81 válasza dh66e (#763) üzenetére


Narancs81
tag

Wow. Köszi. Én az orosz oldalon nem láttam még frisset. Elnézhettem. Mi használjuk és remélem a "support" nem áll le, mert a smart-ok jó kis eszközök.

(#765) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Tudom picit off, ezért abba is teszem, ti melyik külső hdd-t vennétek a Dune 303D-hez?

SAMSUNG 2TB 3,5" D3 Station USB 3.0 Black STSHX-D201TDB

Western Digital 2TB 3,5" Elements Desktop Black USB 3.0 WDBWLG0020HBK-EES

az én szívem a WD felé húz.

Ami követelmény lenne:

-a Dune egyben lássa az egész hdd-t (max 2 db-ban) NTFS-ben,
-mivel külső táposak, ezért a dune BE és LEkapcsolásakor a vinyónak is BE, illetve LE kell kapcsolódnia...külön kapcsolgatás a részemről nem opció,
-ha lehet halk legyen, de ez végülis mindegy,
-nem tudom melyik intelliparkos (parkolópályára teszi a fejet pár másodperc után), és azt se tudom, hogy ez jó-e a vinyónak,
-nem NAS-ba lesz, tehát nem fog sokat működni, napi pár óránál nem többet

(#766) dh66e válasza nfsu17 (#765) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem csak WD-k vannak 2 éve a dune-re lógatva.Egy elements,egy my pasport mindkettő usb 2 és egy my passport ultra ami usb3.
Samu nálam nem játszik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#767) nfsu17 válasza dh66e (#766) üzenetére


nfsu17
veterán

Közben sztornóztam mindkét említett cuccot, a Samuról (erről a típusról) nincsenek túl jó vélemények, a WD-nek is van jobb szériája, mint az említett.
Végül most úgy néz ki ez lesz: Western Digital 2TB 2,5" My Passport Ultra Black USB 3.0 WDBMWV0020BBK
Szóval akkor van hasonlód, mint amit most kinézted?
Ez az USB3 akkor működik a Dune-vel? Mindig picit óckodom, mikor ilyen "kompatibilitási" dolgokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#768) dh66e válasza nfsu17 (#767) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem ez van 1'terrás. A tiéd frissebb kiadás és nagyobb is ahogy elnézem.

WDBZFP0010BBK-05

Mennyiért vesztegetik most?

[ Szerkesztve ]

(#769) nfsu17 válasza dh66e (#768) üzenetére


nfsu17
veterán

Úgy néz ki, hogy annyi a kül., hogy amit kinéztem 2 TB.
37,5k, de ha rendesek 35-ért talán elhozom.

(#770) dh66e válasza nfsu17 (#769) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az jó ár,sok sikert hozzá.Nekem eddig csak jó tapasztalatom van mindegyikkel amit használok A sima my passportom lassan 4 éves az elements 3 az ultra pedig idei beszerzés ezt mondjuk használtan vettem nagyon olcsón.(13k).

(#771) MuKi^


MuKi^
csendes tag

Sziasztok!

Megörököltem egy Dune HD Smart B1 lejátszót. Remekül működik, egyetlen dologra nem tudok rájönni.

Olyan mintha a filmeket egy hajszálnyival gyorsabban játszaná le, emiatt olyan érzésed van, mintha vmi kézi kamerás amatőr felvétel lenne.

Ugyanilyen érzés, amikor a TV-n a motion plus vagy hasonló zajszűrés magas értékre van állítva.

Találkozott már valaki ilyennel? Mit kell átállítani a lejátszón, hogy ez megszűnjön?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv,
Muki

(#772) Dorian válasza MuKi^ (#771) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen (D1) lejátszóm van, de még sosem találkoztam ilyesmi gonddal. 24/50/60 Hz auto be van állítva?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#773) MuKi^ válasza Dorian (#772) üzenetére


MuKi^
csendes tag

Szia!

A Beállítások\Kép menüpontban a következő értékeim vannak:
Videócsatlakozó: Digitális (HDMI)
Videó mód: Automatikus (EDID)
Képarány: Automatikus
Képfrekvencia: 24/50/60

Extra beállítások alatt
HDMI- színmélység: 12 bit
HDMI CEC: Engedélyezve
Kényszerített DVI-kimenet: Nem
Kimeneti színtér: Automatikus
Alapértelmezett színtér: Automatikus

Beállítások\Lejátszás\Beállítások alatt, ami befolyással lehet
Deinterlacing mód elmentése: Nem

Lehet nyomok rajta egy gyári resetet, hátha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#774) Dorian válasza MuKi^ (#773) üzenetére


Dorian
félisten

A deinterlacing mód be van kapcsolva vmelyik módban? Távon felső sor mode gomb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#775) blakey válasza MuKi^ (#773) üzenetére


blakey
titán

A 12 bit színmélyésg felesleges, előfordulhatnak képkimaradások, tedd 10 bitre, bőven elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#776) nfsu17 válasza MuKi^ (#773) üzenetére


nfsu17
veterán

Videó mód: Automatikus (EDID) > szerintem jobb lenne ezt fixre tenni, mondjuk 1080p 50Hz-re, bár ez nem befolyásolhatja azt amit írsz.

HDMI- színmélység: 12 bit > elég lesz a 8 is, vagy max a 10

A deinterlacinget valóban kapcsold KI, de ettől sem szabadna "gyorsabbnak" lennie, csak a "csíkokat" tünteti el.
Ezek után (ha nem jó), mehet a gyári reset.

DE még előtte a tévén mindenképp nézd meg, hogy minden ilyen kép"javító" x@r KI legyen kapcsolva.
Attól, hogy média player van, attól még ezek a cuccok működnek és befolyásolják a képet.

dh66e
Végül ezt rendeltem meg: Western Digital 1TB 2,5" My Passport Ultra Black USB 3.0 WDBZFP0010BBK

[ Szerkesztve ]

(#777) MuKi^


MuKi^
csendes tag

@Dorian @blakey @nfsu17 köszönöm a segítséget. Verem a fejem a falba... Azt hittem a TV-n képopciók beállítását minden HDMI bemenetre érvényesíti, de nem, külön kell konfigurálni... A HDMI2 bemeneten voltak bekapcsolva mindenféle képjavító eljárások a TV-n, amik okozták a problémát.

Nincs szerintem olyan rossz minőségű TV-m (Samsung UE40F6400AWXXH), de a beépített médialejátszójához képest ez a Dune lejátszó valami brutál képet ad. :) Össze sem lehet hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#778) dh66e válasza nfsu17 (#776) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Remélem beválik neked is.

(#777) MuKi^
"Össze sem lehet hasonlítani".

Ez a lényege egy dedikált eszköznek,ez a dolga.Sok örömöd lesz benne.Üdv a dune tulajok között. :)

[ Szerkesztve ]

(#779) nfsu17 válasza MuKi^ (#777) üzenetére


nfsu17
veterán

valahogy éreztem, hogy ez lesz a megoldás ;]

Sajnos (vagy nem) a beépített médialejátszók képminősége nudli ahhoz képest, amit mondjuk egy jobb player tud.
Én a tévé beépítettjével kezdtem és addig nem is volt probléma, míg nem volt összehasonlítási alap. Utána soha többet.
Még az 1080p-s anyagok hagyján, ott nem is mindig akkora a kül., de a 720p az nálam rém gyatra volt.
A felkonvertálás rémes. A vonalakat egyszerűen nem tudta rendesen felkonvertálni, tiszta darabos/rece volt az egész. Ugyan az a film a dune-n megszólal. Sokszor észre sem veszem, hogy 720p-t, vagy 1080p-t nézek. Ehhez persze hozzájön, hogy nem túl közelről nézem.

[ Szerkesztve ]

(#780) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!

Van egy Smart D1-em. 3 éves, eddig nem volt vele baj. Tegnap óta viszont elromlott(?) az USB-slave. Ha rádugom a PC-re, felvillan az "USB" felirat a kijezőn, de rögtön utána standby módba rakja magát a D1. Mi lehet a gondja? Szoftveres/hardveres?

A két "sima" USB-mail csatlakozó mire való a hátulján, sose használtam. Azzal is próbáltam összekötni a PC-t, de azokra nem reagál semmit.

(#781) Dorian válasza Skyhunter (#780) üzenetére


Dorian
félisten

A hátulján lévő USB-kre külső vinyót tudsz dugni.

Nem hiszem, h távolról ki tudjuk találni mi a gond, de saját D1-emnek is már vagy egy éve gondja van a különböző rádugott cuccok felismerésével: belső USB-re dugott memóriabővítő pendrive, belső HDD, külső USB-n csatlakozó HDD-k. A vinyókat előbb utóbb, esetleg újraindítás után még mindig felismerte, húzom-halasztom a szervizbe cipelést.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#782) Skyhunter válasza Dorian (#781) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Mi az "utódja" a D1-nek, amibe vinyót is lehet rakni? 303D?

(#783) nfsu17 válasza Skyhunter (#782) üzenetére


nfsu17
veterán

abba pl lehet egy 2,5"-osat, de nem feltétlenül ajánlott beletenni (semmibe se), mert a hdd túlmelegít(het)i a player belsejét. Külső hdd miért nem opció?

(#784) Skyhunter válasza nfsu17 (#783) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Szimplán csak a rendelkezésemre álló eszközök miatt. A D1-ben 2 terrás vinyó van, van külső is, az "csak" 500 gigás.

Ha csak külső vinyót dugnék rá, mi az ajánlott típus?

(#785) nfsu17 válasza Skyhunter (#784) üzenetére


nfsu17
veterán

(#786) Dorian válasza Skyhunter (#784) üzenetére


Dorian
félisten

És a D1-et kidobod, vagy mi?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#787) gyeniko válasza Skyhunter (#784) üzenetére


gyeniko
őstag

A Smart D1-be lehet vinyót tenni? 2 éve használom, de ezt még észre sem vettem... :F

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#788) Skyhunter válasza Dorian (#786) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Természetesen nem. Első körben valószínüleg elviszem ide. Aztán meglátjuk mit mondanak, és milyen garanciát vállalnak.

A legrosszabb a mostani állapotban, hogy egyrészt tele van a 2 terrás vinyó, másrészt megszoktam a kényelmet, hogy csak rádugom a PC-re és szépen törölgetek meg másolgatok. :)

(#789) Skyhunter válasza gyeniko (#787) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Csavarozd ki hátul, vedd le a "tetejét" és meg fogsz lepődni. Az bizony belül egy 2,5-es HDD-hely. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#790) nfsu17 válasza Skyhunter (#788) üzenetére


nfsu17
veterán

ezt külső winyóval is meglehet tenni :K

megszoktam a kényelmet, hogy csak rádugom a PC-re és szépen törölgetek meg másolgatok.

(#791) Skyhunter válasza nfsu17 (#790) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Így van, csak itt jön be a 500GB vs 2TB. :) A Pacific és az Elit Alakulat BD50-en már fél terra. ;]

(#792) dh66e válasza gyeniko (#787) üzenetére


dh66e
Topikgazda

te most viccelsz... :C azaz van új a nap alatt.

(#793) Dorian válasza Skyhunter (#789) üzenetére


Dorian
félisten

3,5-es hely

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#794) Skyhunter válasza Dorian (#793) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Valóban.

(#795) dh66e


dh66e
Topikgazda

youtube v.0.9.13 letöltés

Nálam a saját fiókot nem tudja megnyitni,gondolom bug,de nézzétek meg ti is.

[ Szerkesztve ]

(#796) gyeniko válasza Skyhunter (#789) üzenetére


gyeniko
őstag

Nini, és tényleg! Ott van a vinyócska helye.
Mentségemre szolgáljon, hogy amikor megvettem, már NAS-t használtunk, ezért nem volt szükség erre a lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#797) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv, sziasztok,

Most vettem egy Asus Rt-N18U routert, 10-100-1000, minden tökéletes eddig, de: Egy linksys wrt-160nl-t váltottam le vele, azzal tökéletesen ment a filmnézés tévén, pedig az csak 10-100-as volt. (lan). Ezzel szemben az Asusnál szaggatnak már a 720p-s filmek is, mi lehet a gond? Egyszerűen nem értem. A helyzet: Egy kis intel atom gép a letöltő, hálókábel beledugva a routerbe, onnan megy a hálókábel a médialejátszóba(Dune tv 101), és onnan hdmi a tévébe. Nagyon szaggatnak a filmek, gyakorlatilag nézhetetlenek. Már újraindítottam a kis letöltőgépet, és a médialejátszót is. Valami beállítás lehet a routerben? Teljesen tanácstalan vagyok. Nem lehet, hogy a router a rossz szerintem, majdnem kétszer akkor teljesítményű mint a linksys, de akkor mi lehet a gond? Hirtelen sok az adat a dűnének, vagy smb upnp, vagy mi lehet a lejátszó oldalon?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#798) Multibit válasza vasszarvas (#797) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem egy "rokon" router van szolgálatban (AC56U) és kifogástalan a lejátszás gigabites hálózaton keresztül (Dune Smart B1) NFS TCP-n. Állj át Te is SMB UPnP-ről!

majdnem kétszer akkor teljesítményű mint a linksys
Ezt meg hogy mérted ki? ;]

(#799) blakey válasza Multibit (#751) üzenetére


blakey
titán

Nos, 2 hét urán megállapítható, hogy az SD-kártya csere megoldotta a problémát, minden "vajas", sokkal gördülékenyebb minden, eddig nem tudtam hova tenni az apró akadásokat menüben vagy hálózati csatlakozáskor, de most már tudom, hogy a másik SD-kártya (rendszermemória) inkompatibilítás volt a gond, azóta minden frankó, kopp-kopp…

(#781) Dorian
Nálad van rendszermemória? Ha igen, akkor először ott nézz körül, vedd ki, próbáld ki nélküle majd egy másik kártyával, nálam ez volt a gond, valamiért a Class 10-es, amúgy hibátlan kártyát, nem szerette, Class 4-gyel hasít.

(#797) vasszarvas
Nézd át a régi és az új router beállításait, mindent, ne csak felületesen, valami apró hiba is elég ahhoz, hogy nem legyen 100%-os az adatátvitel. Nincs IP ütközés?
Amúgy ilyenkor érdemes újrakonfigurálni az összes berendezést, a dune-t is "megviseli" az új router.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#800) Multibit válasza blakey (#799) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam zökkenőmentes volt az átállás a Mikrotik routeremről az Asusra. Igaz, már korábban is fix IP-je volt a Dune-nek és a NAS-nak és az NFS TCP kapcsolat is "alap" :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.