Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) dh66e válasza lemmy9 (#100) üzenetére


dh66e
Topikgazda

opssz....
firmware?

(#102) lemmy9 válasza dh66e (#101) üzenetére


lemmy9
őstag

Version "121018_0846"

Szerintem!

(#103) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok, segítséget kérnék :
A Dune 101-en a szokásos módon pendriver-ról akartam FW frissíteni.
A beolvasás szépen meg is volt, majd flash-elés közben olyan 27%-nál az mondja I/O error és resetelni kell "OK" gomb.
OK gomb benyom, játékos újra indul majd semmi "Dune HD" logo és "loading..."
"Besült" a firmware flashelés közben? Mit lehet tenni? Valaki tud segíteni? Van ezen hard reset vagy bármi amivel élehetet lehetne lehelni bele ??? :W :o

.:. bl4ze .:.

(#104) dh66e válasza bl4ze (#103) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az szép.
Talán a dune hivatalos oldalán olvastam a visszaállítás menetéről ha valami nem jól sül el ott keresgélj.

(#102) lemmy9

Beállításokat megcsináltad-várost bejegyezted és újraindítás?

(#105) Csa_ba


Csa_ba
tag

Nálatok működik az időjárás kijelzése?
(utolsó b6 firmware van fent, base 3d)

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#106) bl4ze válasza dh66e (#104) üzenetére


bl4ze
veterán

Melyik oldalon, mire gondolsz ?
Tudsz adni linket esetleg ? Köszönöm :F

.:. bl4ze .:.

(#107) dh66e válasza Csa_ba (#105) üzenetére


dh66e
Topikgazda

B1-re kiadott utolsó b6 stable fw-vel működik.

(#108) Csa_ba válasza dh66e (#107) üzenetére


Csa_ba
tag

Köszi, akkor nálam van valami gubanc
Eleinte nálam is Budapestet írt ki ez megváltozott Gyömrőre (mitől nem tudom a kutya nem piszkálta)
Most éppen semmit nem jelenít meg.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#109) dh66e válasza bl4ze (#106) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rá is leltem a magyar hivatalos oldalon csak regisztráció után érhető el a támogatás.

Felélesztés elrontott firmware-frissítés után
[2012/01/05]

Ha a frissítés valami ok miatt megszakad (pl. áramszünet), vagy látszólag sikeres, de nem képes bebootolni utána a lejátszó, akkor lehetőség van visszaállítani a falsh ROM megsérült tatalmát működőképesre. Lásd a Dune kézikönyv „Sérült firmware visszaállítása” fejezetétnél:

1. Másolj egy .dff firmware-fájlt egy USB-s pendrive gyökérkönyvtárába (lehetőleg ugyanazt a firmware verziót használd, amit a sikertelen frissítés során szerettél volna telepíteni)!

2. Nevezd át a firmware fájlt a pendrive-on pontosan erre a névre így: „dune_firmware.dff”!

3. A lejátszón lévő POWER gombbal kapcsold ki teljesen a készüléket!.

4. Csatlakoztasd a „dune_firmware.dff” fájlt tartalmazó pendrive-ot a lejátszóhoz!

5. Kapcsold be a lejátszót!

A lejátszónak meg kell látnia a pendrive-ot, és a firmware visszaállítása magától el kell, hogy induljon. Az előlapi kijelzőn a „RECOVER”, „CHK 0”, „CHK 1”...„CHK 99”, „REC 0”, „REC 1”...„REC 99”, „OK”, „EJECT STORAGE AND REBOOT” üzeneteknek kell sorban megjelenniük.

Hiba esetén az „ERR ...” látható a kijelzőn. Lehetséges hibakódok:

● "ERR Ann", "ERR Bnn", "ERR Cnn": Probléma van a „dune_firmware.dff” fájllal (nem megfelelő, sérült, nem ehhez a lejátszóhoz való, nem olvasható az USB-s meghajtódról, stb.).

● "ERR Dnn", "ERR Enn": Probléma a fájl bemásolása közben (pl. az USB-s meghajtót eltávolították a folyamat alatt).

6. Az „EJECT STORAGE AND REBOOT” üzenet a sikeresen befejezett folyamat végén jelenik meg. Távolítsd el a „dune_firmware.dff” fájlt tartalmazó pendrive-ot, és töröld le róla a firmware-fájlt (nehogy véletlenül legközelebb a bekapcsolt lejátszóhoz csatlakoztasd, mert akkor a firmware visszaállítási folyamat megint elindulna).

7. Kapcsold ki teljesen a lejátszót az előlapi POWER gombbal.

8. Várj kb. 60 másodpercet, majd kapcsold be a lejátszót.

Sok sikert hozzá! :)

(#110) dh66e válasza Csa_ba (#108) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A beállításoknál ha beírod hogy Budapest akkor se jeleníti meg újraindítás után?
Esetleg rakd újra a fw-t jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#111) bl4ze válasza dh66e (#109) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi!

Közben megtaláltam ezt angolul. Fúúú , remélem össze is jön.
Este leszek a gépnél - próbálom.
A tavaly decemberi STABLE FW próbálom majd, a BETA csinálta a bajt - az döglött be I/O error közepette :(

Drukkoljatok :P :R

.:. bl4ze .:.

(#112) dh66e válasza bl4ze (#111) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Hajrá! :K

(#113) Csa_ba válasza dh66e (#110) üzenetére


Csa_ba
tag

Köszönöm!
Délután megpróbálom.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#114) bl4ze válasza dh66e (#112) üzenetére


bl4ze
veterán

este próba, de most írt a First Computer, hogy bőven gariban vagyok, mert 2 éves a garancia rá és 2012 novemberi vásárlás.
szóval ha nem sikerül a fenti "trükk" - recovery akkor csütörtökön viszem be a boltba és intézik a szervízt.
(ha netán a flash ic halt be teljesen)

.:. bl4ze .:.

(#115) dh66e válasza bl4ze (#114) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na ha ezt korábban említed..... :)

(#116) bl4ze válasza dh66e (#115) üzenetére


bl4ze
veterán

...bár tudtam volna én akkor este nem vagyok A N N Y I R A ideges :D

na de bízom benne nem kell bevinni, és meg tudom csinálni ezzel a "recovery" mutatvánnyal. :C

.:. bl4ze .:.

(#117) lemmy9 válasza dh66e (#104) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen, de semmi.
De azért köszi.

Szerintem!

(#118) bl4ze


bl4ze
veterán

Örömbodóttáááá ;]

Egy órára magára hagytam: kikapcs-bekapcs és a LOADING... után bejött a menü - minden ok-nak néz ki.

Millió köszönet az infóért - segítségért Nektek is. így most nem kell vinnem a céghez garanciális leadásra :) :C

.:. bl4ze .:.

(#119) dh66e válasza bl4ze (#118) üzenetére


dh66e
Topikgazda

"Kérem a következőt" :D

(#120) Kroland25


Kroland25
tag

Hello!Van egy Dune hd base 3d lejátszom...A 3d megjelenités éerdekelne...beállitások...

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#121) liszi70 válasza Kroland25 (#120) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A 3d megjelenités éerdekelne...beállitások..."

Konkrétan? :F Mi a cél, mi nem sikerül, mit akarsz elérni de nem jön össze, milyen megjelenítővel stb. Mert, hogy leírjuk a komplett beállítás-listát a nem ismert konfigodhoz és problémádhoz, arra vajmi kevés esélyt látok. :)

[ Szerkesztve ]

(#122) Kroland25 válasza liszi70 (#121) üzenetére


Kroland25
tag

hello!Este jövök és pontosítok!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#123) blakey


blakey
titán

Olyan kérdést tennék fel, hogy Dune HD Duo-ra melyik firmware-t találjátok a legjobbnak? Mondjuk az összesen gyakorlatilag ua. van, ha nem tévedek.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124) Kroland25 válasza liszi70 (#121) üzenetére


Kroland25
tag

Hello!SamsungUE55ES8000 lenne a tv. hdmi-vel összekötve a lejátszó,amire egy 3tb külső vinyo van csatlakoztatva! Sem a lejátszó 3d modbjában sem a tv 3d modjában nem vág őssze a két kép,,de ha a vinyot a tv-re csatlakoztatom akkor minden oké!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#125) dh66e válasza Kroland25 (#124) üzenetére


dh66e
Topikgazda

HDMI kábel?

(#126) Kroland25 válasza dh66e (#125) üzenetére


Kroland25
tag

Amit adtak hozzá avval probáltam..meg egy másikkal amit jelenleg is használatban van és müködik...

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#127) dh66e válasza Kroland25 (#126) üzenetére


dh66e
Topikgazda

high speed kábel ezek szerint.
Tényleg csak tapogatózás szinten(3D nem az én világom) dunen a "pop up menu" gomb megnyomására nézd meg milyen opciók vannak a 3D résznél hátha ott nincs beállítva valami.

(#128) Kroland25 válasza dh66e (#127) üzenetére


Kroland25
tag

sajna jelenleg nem vagyok otthon,.2hétig addig nemtudok belenézni de rendelek addig agy uj komolyabb hdmi kábelt,.http://www.kacsa-audio.hu/webshop/audioquest.b.5/audioquest.b.5/home_audio__video.c.20/szerelt_kabel.c.153/hdmi_kabel.c.111/aq_hdmi_cinnamon__15_m.p.897 hátha ez segit!Ha végképp nem lessz más,jöhet a szervizes!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#129) szagabor válasza Kroland25 (#124) üzenetére


szagabor
tag

Szia !
Én is DUNE-t használok és nekem akkor volt ilyen problémám ha bele volt közelítve !
Tehát néztél egy filmet régebben valamilyen állásba állítottad a ZOOM üzemmódot és utána ott maradt.
Nyomogasd addig a ZOOM gombot amíg az "eredeti" beállítást választod ki és akkor kapcsold a TV-t 3D üzemmódra! Nekem utána jó lett!!! Sok szerencsét!

(#130) Patice


Patice
nagyúr

Akkor leszek én.

Dune HD-TV301-esre melyik FW a legjobb, legstabilabb? (Talán a legelső, nem béta?)

Nekem megint azt csinálja, hogy az első lejátszási körben megy a HDMI-n a hang, deha ezután készenlétbe kapcsolom utána bekapcsolva és újra elindítva a lejátszást nincs hang a HDMI-n, csak optikán, vagy analógon.

FW hiba?

Hasonló probléma még: zenelejátszás közben miután kiválasztottam a zenét és elindítottam kikapcsoltam a TV-t. Amikor lejárt a lista újra benyomtam a TV-t és nem kapott képet. Kereste a TV, de nem adott be semmit, fekete képernyő. De azt sem írta ki, hogy nincs jel, csak nem látszott a Dune menüje.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#131) foppa válasza mivamma (#19) üzenetére


foppa
tag

Nekem tökéletesen működik a legfrissebb fw-vel minden.

[ Szerkesztve ]

(#132) dh66e válasza Patice (#130) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Létező probléma ahogy olvastam róla,de nem tudnak rá megoldást ill.nem írták hogy melyik fw-vel produkálja ezt.
Próbálgasd,az utolsó stable fw a tiédhez(131213_0131_b6).

(#133) Patice válasza dh66e (#132) üzenetére


Patice
nagyúr

OK.

Ránézek.

Annak lehet jelentősége, hogy használok egy 1 vagy 2 GB-os SD kárytát kiegészítésnek. Vagy inkább vegyem ki, mert anélkül is elboldogul mindennel? (Nem használok semmilyen Jukebox progit, nincs rá időm konfigolni, stb. Csak filmnézésre és amíg szervízben van az erősítőm, addig zenelejátszásra használom.)

+ kipróbálom újra a távvezérlő Plugin-odat. Újraraktam nemrég a gépem, szerintem ez az oldal nem működött és azért nem ment a vezérlés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#134) dh66e válasza Patice (#133) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elviekben nem kéne problémának lennie -ha mégis valami nem klappol főleg korábbi plugineknél érdemes törölni, végső esetben megszüntetni teljesen a rendszer memót majd újra létre hozni.

(#135) Kroland25 válasza szagabor (#129) üzenetére


Kroland25
tag

oké ha otthonleszek megprobálom...1filmet megtudtam nézni 3d- ben elötte...! Lehet valamit elnyomtam...ugyan ezt a jelenséget tapasztaltad?elöre is köszi :C

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#136) szagabor válasza Kroland25 (#135) üzenetére


szagabor
tag

Igen. Nálam is kb így nézett ki a kép de amit leírtam az megoldotta.

(#137) Kroland25 válasza szagabor (#136) üzenetére


Kroland25
tag

Oks amint lehetőségem lessz rá kiprobálom....

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#138) Kroland25 válasza Kroland25 (#137) üzenetére


Kroland25
tag

Most igy visszagondolva lehet rányomtam,mert nem találáltam jonak a kép beállitását...lehet ugy maradt.... :F

[ Szerkesztve ]

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#139) Kroland25 válasza szagabor (#136) üzenetére


Kroland25
tag

Probléma megoldva...skypon elintézve :) Őrök hála :C

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#140) szagabor válasza Kroland25 (#139) üzenetére


szagabor
tag

Örülök neki ! :DD :DD

(#141) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó topicba írok...de egy próbát megér.

Adott egy Dune HDTV101, 2 éve használom és eddig minden rendben volt.
Tegnap vettem észre, hogy a DUNE a hálózaton látja az asztali gépemet, de az ott megosztott könyvtárakat nem...korábban látta, kb. 1 hónapja nem használtam, azóta történhetett valami.
Leellenőriztem a megosztott könyvtárakat az asztalin, nem látok semmi szokatlant, megosztottnak írja mindet.
A hálózathoz kapcsolódik egy laptop is, ott minden megosztott könyvtárat lát a Dune.
A gépeken win7 64 oprendszer van.

Mi lehet a bibi?

(#142) dh66e


dh66e
Topikgazda

Dune service codec v.2

Kiegészítő plugin "dune_plugin_myiptv_hun_Beta.zip" pluginhoz vagy egyéb más iptv alkalmazáshoz.
Ez a korábbi "duneservicecodecformyiptv_v.1" kibővített változata így akinek ez fent van az törölje ezt a verziót!
Rendszerkövetelmény:
Minimum egy 2gb külső rendszermemória szükséges a telepítéséhez(ha még nincs)!
1.Telepítés:
A "dune_service_codecs_install_v.2 .dsf" fájlt Dune-re telepíted egy külső eszköz(pen/hdd) segítségével. Amennyiben sikeres a telepítés akkor a külső eszközödön lesz egy bejegyzés:
"install_codecs.log"
2.Törlés:
Amennyiben problémás a plugin vagy már nem használod a myiptv plugint akkor futtasd le a "dune_service_codecs_uninstall_v.1.dsf" fájlt.
3.Mire jó?
A plugin telepítése után a következő protokolok és formátumok lejátszására van lehetőség persze a playlistedet az alábbiak szerint szerkeszd:

-rtsp streamek lejátszása:
http://ts://127.0.0.1:81/cgi-bin/rtsp.sh?rtsp://xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

-flv streamek lejátszása:
http://ts://127.0.0.1:81/cgi-bin/flv.sh?http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxx.flv

-rtmp/rtmpe streamek lejátszása:
http://ts://127.0.0.1:81/cgi-bin/rtmp.sh?-r rtmp://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

HDS (http dynamic streaming)
http://ts://127.0.0.1:81/cgi-bin/hds.sh?http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.f4m

HLS(http live streaming)
http://ts://127.0.0.1:81/cgi-bin/hls.sh?http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.m3u9
-A hls streamek lejátszásához szükséges a meglévő ".m3u8" kiterjesztést átírni ".m3u9"-re mert különben a dune csak a stream hangját fogja lejátszani,a képet nem.

Jó szórakozást!
Astrago

dune service codec install v2 letöltés

dune service codec uninstall letöltés

[ Szerkesztve ]

(#143) meke11 válasza dh66e (#142) üzenetére


meke11
aktív tag

Köszi!

(#144) Kroland25


Kroland25
tag

Hello! Dune HD Base 3D milyet belső vinyot ajánlanátok?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#145) Csa_ba válasza Kroland25 (#144) üzenetére


Csa_ba
tag

Nekem Hitachi 4Tb-os van.
Február végén múlt egy éve, hogy használom.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#146) Kroland25 válasza Kroland25 (#144) üzenetére


Kroland25
tag

http://www.saturn.de/mcs/product/WESTERN-DIGITAL-WDBH2D0030HNC-ERSN-3TB-7200-64MB-6GB-S-EMEA,48352,252086,931118.html?langId=-3 Egy ilyen esetleg?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#147) lemmy9 válasza Csa_ba (#145) üzenetére


lemmy9
őstag

És kezeli a 4TB-ot vagy particionálni kell?
Akkor a 3-ast tuti kezelik a Dune-k?

Szerintem!

(#148) Csa_ba válasza lemmy9 (#147) üzenetére


Csa_ba
tag

Kezeli, de én Partícionáltam, ha meghalna a dűne megtudjam nézni a winchester tartalmát
számítógép alatt is.
Win-7-el szépen egyben lehet partícionálni.
1 partíció (4Tb)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#149) dh66e


dh66e
Topikgazda

Új fw!
Kíváncsi vagyok mit javítottak a beta-n.

(#150) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Fórumozók!

A mai napon frissítettem a DUNE HD-TV 101-esünk firmware-ét a legújabbra. Javulást tapasztaltam a 3D-s filmek lejátszásánál, de közben sajnos elkezdte akadozva játszani a filmeket. Nézhetőek maradtak, de azért érezhetők apró ugrások bizonyos jeleneteknél. Mi lehet a gond? A külső winchester egy TOSHIBA Store-E Art 3. Nincsen rendszermemória csatlakoztatva a DUNE-hez, esetleg az javítana a helyzeten? Előre is köszönök minden választ!

Szép estét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.