Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Ejelhar válasza mivamma (#437) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Alapesetben sehogy.

De fel tudod rakni az LTU csomagot, az lecseréli az ftp szervert ha kéred,, majd abban már tudsz jelszót beállítani.

(#452) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Itt gyűjtöttem össze a pluginokat,leírással.Elérés(letöltés) sajnos csak reg kártyával viszont olvasható minden leírás reg nélkül is.Esetleg ha van olyan plugin ami ittt nem elérhető szóljatok és felteszem oda ahonnan bárki letöltheti.
[dunehd fórum]

(#453) satmen válasza dh66e (#452) üzenetére


satmen
tag

Köszönjük!
De... :O
Tegnap felraktam, és alig működött. Egy-két zene csati elindult, a filmeknél semmi, a két xx sötét a többit nem volt időm végig bogarászni. Lehet, hogy valamit nem jól csináltam? :F
Visszapakoltam a bétát, azon legalább a zenék jó része műxik...
A másik döbbenetem a YouTube kukasága lett... Úgy látom a v.0.9.10 az utolsó plugin... :O
Nem túl biztató jelek, de hát majd csak lesz valami... előbb-utóbb! :)

[ Szerkesztve ]

(#454) meke11 válasza satmen (#453) üzenetére


meke11
aktív tag

Nálam is ugyan ez a helyzet. Én beletettem a saját playlist-em, úgy nagyon jól működik.

A plugin-ben lévő playlist eléggé hiányos, sok helyen csak a stream neve, csoportja szerepel, a link meg hiányzik. Én innen szoktam linket vadászni.

(#455) dh66e


dh66e
Topikgazda

satmen és meke11

Az a playlist csakis azért készült- a dunehd fórumon ecsetelve-hogy az új felhasználók boldoguljanak.
Annyi a dolgotok hogy ami tettszik abból a playlistből és persze működik is azt berakjátok a sajátotokba figyelve arra hogy a group id-k megváltoztak pár esetben.Akinek nincs benne újdonság az törölheti nyugodtan és a sajátját használja.
A you tube jelenleg padlót súrol természetesen már küzdenek a probléma megoldásán az oroszok ha lesz frissítés akkor elérhetővé teszem.
Sajnos a licensz köteles alkalmazások mind ilyenek ugyanis senki nem nézi jó szemmel hogy bitorolják a taálmányukat ezért állandóan belepiszkálnak így törnek pl a dune tulajok orra alá borsót.Ez van..

[ Szerkesztve ]

(#456) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

TV-101esem van DVB-T stickkel, és olyan problémám lenne hogy a legfrissebb firmware-rel ugye nem működik az EPG (ezt csak utólag tudtam meg sajnos), emiatt megpróbálkoztam azza hogy újrakeresem a csatornákat (kb vagy 2 éve egyszer megtalálta az összeset és azóta hozzá se nyúltam), és most meg néha megtalálja a C8-at vagy mit meg a TV2-t és ennyi. Felraktam visszamenőleg vagy 5 firmwaret, betat meg nem betat is, egyik sem segített. Újratelepítettem a DVB-T appot, újratelepítettem a DVB-T USB drivereket is, eredmény ugyan ez, ezen a kettőn kívül semmit nem talál meg.

Valakinek van valami ötlete?

(#457) Zull válasza Zull (#456) üzenetére


Zull
senior tag

Na, úgy néz ki a gyári reset megoldotta szerencsére :)
Mindenesetre ha másnak lesz ilyen problémája, itt megtalálja a megoldást :)

(#458) Pászti84


Pászti84
újonc

Üdv!

Segítséget kérnék. Dune HD Max-om van a következő a probléma. Bekapcsolom, a dune kijelzőjén nem jelenik meg a dune felirat, a vinyó bekapcsol, szóval áram alatt van, a tv-nek nem ad le jelet. Régebben fél évente előfordult ez, ilyenkor hátul a főkapcsolónál lekapcsoltam, majd vissza és a távírányítóval be és működött. Most már egyáltalán semmi. Valakinek ötlet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#459) dh66e válasza Pászti84 (#458) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tápegységet nézd meg hogy nem e halt meg(ég e a zöld led rajta).
Amennyiben az rendben van akkor nincs más hátra szerviz.Keress rá a "mediadoktor"kifejezésre a keresőben.

(#460) Pászti84 válasza dh66e (#459) üzenetére


Pászti84
újonc

Zöld LED? Nem a piros ledet mondod a bekapcsoló gomb felett? Mert az világít. Vagy szedjem szét és benne lenne a zöld led?

(#461) Pászti84


Pászti84
újonc

Szétszedtem de nincs dune max-ban semmilyen zöld led. Középen a kijelző mögött van a tápegysége de nincs semmilyen led rajta. :(

(#462) dh66e válasza Pászti84 (#461) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem,bocsi lehet nem voltam egyértelmű.A külső hálózati tápra gondoltam azon kell lennie egy zöld lednek.A lényege az egésznek hogy kap e áramot egyáltalán a dune.

[ Szerkesztve ]

(#463) Sonja válasza dh66e (#462) üzenetére


Sonja
veterán

A Dune HD Max beépített tápos, csak egy három tűs (mint a számítógép tápjához való) tápkábele van. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#464) lemmy9 válasza dh66e (#462) üzenetére


lemmy9
őstag

Ezt pont Te, a Duneguru? :R

Szerintem!

(#465) Pászti84


Pászti84
újonc

Kap áramot a dune max. Van benne egy dvd lemez is. Felpörgeti, a vinyó is kap áramot, de a kijelzőjén semmi. Dune feliratnak kellene lennie + a tv-nek se ad jelet.

(#466) dh66e válasza lemmy9 (#464) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Halovány gőzöm sem volt róla hogy beépjtett van ebben szóval most már ezt is tudom.Köszönöm!
Duneguru?Ez jó,tettszik is csak éppen nem helytálló ugyanolyan eccerű user vagyok mint ti csak sokkal kíváncsibb.. :R

(#465) Pászti84

Szerviz,ez másképp nem fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#467) putyu10


putyu10
aktív tag

Hali. A Dune hd base 3d a Cinavia másolásvédelem működik "rendesen"? :-)

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#468) lemmy9 válasza putyu10 (#467) üzenetére


lemmy9
őstag

Úgy tudom az már Cinaviás sajnos, és működik is.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#469) blakey válasza putyu10 (#467) üzenetére


blakey
titán

Nincs BD menü, tehát nincs Cinavia. :) Ezzel kerülik meg. A BD iso-kat lite módban indítja el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#470) putyu10 válasza blakey (#469) üzenetére


putyu10
aktív tag

Tehát a lite módban olyan mint a sima régi hd duo val lejátszás. :-)

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#471) dh66e válasza blakey (#469) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune B1 megjeleníti a menüt.

(#472) blakey válasza dh66e (#471) üzenetére


blakey
titán

2012 márciusa után forgalmazott lejátszok Cinavia kötelesek, a B1 valószínűleg előtte került forgalomba. A Dune azzal védte magát, hogy nem engedélyezte a menüs lejátszást. Amúgy a HD DUO is megjeleníti mivel korábban jelent meg. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#473) dh66e válasza blakey (#472) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Születni tudni kell-hát még forgalomba kerülni. :) Na nem mintha nagy menüs lennék,de néha ott is talál érdekességet az ember.
Jut eszembe egy régi dolog megint foglalkoztatni kezdett.Vajon miért nem képes a dune b1 lekapcsolni a külső hdd-imet?
Beállításoknál nem a készenlét van belőve mégis ég a led a vinyón ha kilövöm a lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#474) Patice válasza blakey (#472) üzenetére


Patice
nagyúr

És a Cinavia védelemnek mi köze van a BD menühöz? :U

Tudtommal a védelem a hangsávban van....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#475) dh66e válasza Patice (#474) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tényleg erről már volt szó az anya topicban is.Megnézem mit írnak erről a dune hd-n.

(#476) blakey válasza Patice (#474) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, az számit Blu-ray lejátszónak amelyik menüvel együtt jeleníti meg az anyagot, így a Duna base 3D nem számit annak (2012 márciusa után). :) Nem képes eredeti lemezt lejátszani (eredeti lemez amelyik menüt is tartalmaz). Menü nélkül nem teljes értékű Blu-ray lejátszó. Amelyik ma kapható médialejátszó menüvel jeleníti meg a filmeket azok már Cinavia védelemmel vannak ellátva.

Igen, a hangsáv tartalmazza. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#477) dondusfi


dondusfi
csendes tag

Tudom hogy hülye kérdés de akkor is :) Nem lehet vhogy youtubot varázsolni a dunere? Pl. ez a készülék párosítással? Böngészőjét nem lehet vhogy rávenni hogy megjelenítse ezt https://www.youtube.com/tv?Vagy csak nekem nem jön össze...

(#478) dh66e válasza dondusfi (#477) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van a dune-re you tube még ha nem is gyári és nem túl acélos.Keresőbe üsd be és megtalálod vagy itt is olvashatsz róla.[link]

[ Szerkesztve ]

(#479) dondusfi válasza dh66e (#478) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Köszönöm szépen, de erről tudok. Nem akarok megbántani senkit de számomra ez egy nulla. Ennél vmi jobb megoldás kellene. Köszi még egyszer

(#480) dh66e válasza dondusfi (#479) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem bántasz meg senkit max az orosz srácot aki próbálja valahogy megoldani hogy legyen egyáltalán.
Amennyiben kell a you tube akkor rakj fel régebbi (talán 2012 10 havi) fw-t és akkor menni fog ha minden igaz.Másik opció ha a dune-t lecseréled másik playára.

(#481) dondusfi válasza dh66e (#480) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Akkor drukkolok az orosz srácoknak hogy sikerüljön :) Egyelőre cserélni nem akarok playert mert annyira nem fontos a "tecsöved". A régebbi fwt meg lehet hogy megpróbálom. Köszi

(#482) lemmy9


lemmy9
őstag

Próbáltátok már, hogy kimegy e rendesen az Lpcm 7.1 Hdmi-n a Dunén?

Szerintem!

(#483) dh66e


dh66e
Topikgazda

you tube v 0.9.11
Nálam nem stabil nem hajlandó elsőre lejátszani minden videót ilyenkor csak az újraindítás segít.

(#484) Dorian válasza lemmy9 (#482) üzenetére


Dorian
félisten

Lpcm 5.1 biztos kimegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#485) Kroland25 válasza lemmy9 (#482) üzenetére


Kroland25
tag

Nekem Dune HD Base 3D-van azon kijön!!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#486) lemmy9 válasza Dorian (#484) üzenetére


lemmy9
őstag

Az 5.1 nekem is de, a 7.1 nem akar.

Szerintem!

(#487) holden72


holden72
tag

Tudja valaki, hogy milyen ujdonsagokat tartalmaz az uj Dune beta firm (b9)?

(#488) dh66e válasza holden72 (#487) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Egy dolog volt ami szembetűnt a txt állományok olvashatóak.Mást nagyon nem vettem észre mert elég bugos a fw-csak próbára adták ki saját felelősségre a tesztereknek.Erre az fw-re az oroszok már írtak is egy teszt plugint ami felhőből teszi elérhetővé a médiatartalmakat ami nem hangzik rosszul.

(#489) dh66e válasza dh66e (#488) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Közben látom hogy kiadták hivatalosan is a b9 beta-t.

(#490) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok,

ide lettem irányítva a kérdésemmel :), úgyhogy:

workgroupban látom a dune101ről az asztali gépemet, de amint belemegyek, azt írja, hogy üres, pedig laptopról látszanak a pc megosztott mappái. Dune miért nem látja? Már próbálkoztam tűzfal kilövéssel is, de semmi .. A routerre dugott pendrive tartalmával nincs baja.

(#491) Roland76


Roland76
tag

Sziasztok!

Egy technikai jellegű kérdésem lenne, ami részemről inkább csak kíváncsiság, mintsem probléma:

Adott egy Dune HD D1 médialejátszó, amin half-ou 3D-s tartalmat néznék.
A lejátszó nem támogatja a vobsub-ot, így a feliratos 3D-s filmeket sem lehet rajta megnézni. Mivel a két félképet a tévé összerakja, teljesen evidens, hogy a 2D-s srt felirat is, valamint a lejátszó OSD menüje is szétesik (torzul).
Azonban - főleg mostanában - pár half-OU mkv-nál észrevettem, hogy a tévé által összerakva a két félképet nem esik szét a lejátszó OSD menüje.
Kíváncsiságból teszteltem és valóban a simán elindított - tehát még nem 3D-re rakott - film esetén az OSD menüt is duplázza, mintha "tudná" a lejátszó, hogy 3D-s anyagról van szó. Így érthető is, hogy ezt összerakva, miért nem torzul a menü.
Ez annyira nem is lenne érdekes, de a sima 2D-s srt feliratot is duplázza, ami azért is jó mert így akár már feliratosan is lehet nézni a 3D-s mkv-t, sima srt felirattal.

A kérdés csak az, hogy ez mitől függhet? Encode-tól? Konvertálás beállítástól?

Először azt hittem, hogy az új firmware-nek köszönhető, de korábbi half-ou és half-sbs anyagoknál továbbra is torzul minden felirat és osd tartalom.

Ha valaki érdemben tudna válaszolni, azt megköszönném!

(#492) Patice válasza Ranger^41 (#490) üzenetére


Patice
nagyúr

Hadd tippeljek: a PC-ken Win7 van?

Dune guest-ként próbál kommunikálni a Win7-es gépekkel, amit "nem szeret" a Win7 biztonsági okokból.

A "Milyen médialejátszót vegyek?" topikban azt hiszem valaki már leírta a megoldást a Win hálózati beállításaira. Keress rá. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#493) Ranger^41 válasza Patice (#492) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az asztalin win7 van, amiről megosztanék, a laposon, ami ezt látja, win8, de azon nincs semmi megosztva. Rákeresek, köszi!

(#494) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

2 kérdésem lenne a tapasztaltakhoz:

1 A popcorn c200amat eladtam és ahelyett szeretnék másik média lejátszót ami vagy DUO lenne ami már van egy a családban vagy Dune Base 3D.
Melyiket ajánlanátok?
3D filmeket nem nézek.Ez a része nem érdekel,de heajt a kiváncsiság,hogy milyen lehet.

2 Ha a Base3D-t venném meg érdekelne az a része,hogy már le tudja e játszani a BD ISO-kat menüstől,mert emlékeim szerint volt evvel valami gebasz mikor megjelent.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#495) blakey válasza Jackie_Chan (#494) üzenetére


blakey
titán

Az új lejátszók (2012 máscius óta) csak abban az esetben tudják menüvel lejátszani a BD isokat ha Cinavia védelemmel vannak ellátva, mivel a Base 3D-ben nincs Cinavia így nem játssza le menüvel csak lite módban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#496) mivamma válasza Jackie_Chan (#494) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha nem érdekel a 3D, és nem rettensz meg a használt termékektől, akkor szvsz érdemes lenne megnézned egy HDI Dune HD Base 3.0-t. Itt van menü is!

Most adtak el egyet itt az aprón valahol 30 és 35 között.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#497) Jackie_Chan válasza mivamma (#496) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a tanácsot.Használtban DUO ,MAX vagy BASE3D-ben gondolkodom.Az általad ajánlott nekem kicsit korosabbnak tűnik.

Ha netán valaki tud valamelyiket használtan ne fogja vissza magát pls. :R

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#498) mivamma válasza Jackie_Chan (#497) üzenetére


mivamma
senior tag

Korosabb az tény, de legalább van BD ISO menüvel ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#499) Jackie_Chan válasza mivamma (#498) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Az igaz,de az van a Duoban és a MAXban is.Azért thx a segítségedért. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#500) fireman123 válasza Ranger^41 (#490) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

Nekem is ilyen problémám volt....egy másik fórumon találtam meg a megoldást .....azóta minden OK!!!!

Ollózom:

"Sziasztok!

Megtaláltam a megoldást a saját problémámra (Windows 7-es PC tallózása DUNE-ből), megosztom veletek is.

1, Start -> begépelni: regedit, futtatás
2, megkeresni:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa
jobb oldalon megkeresni a "everyoneincludesanonymous" kulcsot, dupla katt rá (módosítás) 1-re
3, dupla katt a "NoLmHash" kulcsra, módosítani 0-ra
4, megekeresni:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
jobb oldalon megkeresni a "restrictnullsessaccess" kulcsot, dupla katt rá (módosítás) 0-ra
5, regedit bezár, gép újraindít
6, böngészni"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.