Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Ejelhar válasza Ejelhar (#641) üzenetére


Ejelhar
senior tag

NFS megosztási segédlet Dune lejátszóhoz.

Talán sokak számára nem triviális, ezért úgy gondoltam leírom hogyan is lehetséges.

0.) Háttér
A Dune linux alapú, vagyis alapértelmezett -kéne legyen- a Network File System (NFS), de gyárilag ezt nem építették bele. Egy briliáns orosz programozó azonban pótolta e hiányt, a software letöltése:

Sigma Designs SMP864x lejátszókhoz (régebbi Dune modellek)
http://nmt200.ru/wp-content/uploads/utils/dune_ltu_v047.zip

Sigma Designs SMP867x lejátszókhoz (újabb Dune modellek)
http://nmt200.ru/wp-content/uploads/utils/dune53_ltu_v047.zip

1.) Telepítés

a.) Kicsomagoljuk a telepítőt olyan helyre, amit a Dune is lát (hálózatos megosztás is lehet), majd egy "Enter" a "dune_service_ltu_install.dsf" állományra, és készen is vagyunk:

(#652) Ejelhar válasza Ejelhar (#651) üzenetére


Ejelhar
senior tag

2. Konfig.

A Dune-re telnettel bejelentkezünk. Letöltjük a Putty programot:
http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

és elindítjuk, installt nem igényel.
Telnettel rámegyünk a Dune lejátszónkra (bár ehhez előbb be kell azonosítani az IP címét), ezt a routeren (ha DHCP-vel vette fel,) vagy magán a Dune-n is is ki tudjuk figyelni (
Beállításoik->Hálózat->IP cím).

A bejelentkezés:
user: root
jelszó: nincs, egy Enter elég.

Itt az LTU konfig állományát szerkesztjük:

a "LOCALE_UTF8" változó értékét "0"-ra lőjük be (angol legyen, ne orosz)

a "START_NFSD" változó értékét pedig "1"-re ( bootkor automatikusan induljon az NFS szerver).

Ezt elmentjük és utána kilépünk a szerkesztőből: "Ctrl O" és "Ctrl X"

Majd elindítjuk az NFS szervert (vagy rebootolunk a Dune-vel), a Dune parancssorból kiadjuk:
nfsd-start

(#653) adodaniel


adodaniel
őstag

Torrent kliensnek kell portot nyitni a router beállításainál? Ha igen, honnan tudom, hogy melyik portot használja? Elnézést, ha láma kérdések, de csak 1,5 napja van nálam a Smart B1. :)

(#654) Ejelhar válasza Ejelhar (#652) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ezzel meg is vagyunk, a Dune hirdeti NFS-en keresztül a hozzá csatolt diszkeket.

Már csak be kell építeni NAS-ba.

Nos, az én tudományom itt ért véget, soha nem láttam még NAS-t, nem tudom hogyan kell kezelni.

Esetleg ha segít (mivel a NAS-ok is linux alapúak):

a.) A Dune a "/tmp/mnt/storage" formában ajánlja ki a diszkjeit, parancssorból például így építeném be egy linuxra (feltéve, ha az IP címe -mint nálam- a 172.16.168.2 lenne, illetve a célkönyvtár -ahova beépíti az az "/nfs"):

mount -t nfs 172.16.168.2:/tmp/mnt/storage /nfs

(#655) dh66e válasza adodaniel (#653) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sikerült a rendszermemóriát létrehoznod?

(#656) adodaniel válasza dh66e (#655) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, és közben a portot is beállítottam. :) Köszi a segítséget, szerintem lesz még kérdésem ahogy ismerem meg a dolgokat.

(#657) adodaniel


adodaniel
őstag

Extra képi beállításoknál mit érdemes beállítani? :F Panasonic ST60 plazmám van és egy Denon AVR-3808-as erősítőn megy keresztül a jel HDMI kábelen.

(#658) Ejelhar válasza adodaniel (#657) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát ezzel semmit nem kell, azonban -hírek szerint- a 10 bit játszik azoknál, akiknek vászna van, vagy bazi nagy TV-je.

(#659) dh66e válasza adodaniel (#657) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amennyiben a plazma kalibrálva van és a HD nézése van preferálva akkora BT709 az ajánlott.
HDMI színmélység:8 vagy10 bit(12 felesleges)
Az alap képi beállítások:
Videó mód:1080p%0 vagy 60Hz
Képarány :auto
Képfrekvencia:14/50/60 Hz

Ejelhar

Köszönjük! Tuti hasznos lesz valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#660) mivamma válasza Tizedes1 (#648) üzenetére


mivamma
senior tag

" UPC modem ": nálam itt volt a baj. Kb 6 hónapot bírt, egyik napról a másikra elkezdett szakadozni a wifi, vagy csak random eldobálta a hálózatot. Akkor betettem utána egy másik routert (tp-Link wdr3600), az megoldotta a gondot. Most meg Digi van, aki hál istennek nem ad modemet, így nincs ilyen gond.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#661) swarz válasza Ejelhar (#641) üzenetére


swarz
csendes tag

Kösz.A dunere sikerült telepitenem de ha puttyal akarok csatlakozni hozzá hibaüzenet ír ki:network error:connection refused.
Ha lenne tipped hogy mit csináltam rosszul azt megköszönném.
Win7 van a laptopon.

(#662) dh66e


dh66e
Topikgazda

(#663) adodaniel


adodaniel
őstag

Támogató cikkeket hogy lehet elérni termékregisztráció nélkül? Használtan jutott hozzám a lejátszó. :(

(#664) dh66e válasza adodaniel (#663) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sehogyan.
Olvasni tudod a cikkeket,csak hozzászólni és letölteni nem lehet onnan.Azért a topicban sok minden megtalálható,használd a keresőt.A többiben segítünk mi.
Azért rákérdeznék az eladótól hogy nincs e meg neki a reg kártya vagy a számla.Ez utóbbi azért jó mert ha "jó helyen" vette de nincs meg a kártya hátha elég a dune hd-nek egy reg kiadáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#665) adodaniel válasza dh66e (#664) üzenetére


adodaniel
őstag

Nálam ezt írja: Nincs terméktámogatásod, így nem tudod elolvasni ezt a zárt cikket! Regisztrálj a termékhez kapott regisztrációs kártya kódjával! :(

(#666) blakey válasza adodaniel (#665) üzenetére


blakey
titán

Bárhol máshol is találsz infót, ez a zártság meg hülyeség, szerintem. Mit szeretnél tudni?

Tegnap feltettem a Plex alkalmazást (emplexer) és nagyon jól működik, lehet, állítható SMB, NFS és http, lehet, hogy áttérek a Plex-re, zavaly még nem volt ennyire jó, de gyakorlatilag minden platformra van ilyen alkalmazás és összhangban vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#667) Gijon válasza blakey (#666) üzenetére


Gijon
senior tag

Alapból a Plex sajnos nem támogatja az iso file-t, de itt szépen leírják, és működik utána. A külső feliratot még nem sikerült varázsolnom a dune-re, de valami megoldás biztos van. A music rész nem igazán működik képileg. Összességében tetszik nekem is.

(#668) blakey válasza Gijon (#667) üzenetére


blakey
titán

A külső feliratokat muxolom, pár másodperc, más megoldást nem találtam, a samu lejátszó hibátlanul kezeli a külső feliratokat is, wp-n és ios-en csak belső feliratokat próbáltam, de majd megnézem, hogy ott mi a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#669) blakey válasza Gijon (#667) üzenetére


blakey
titán

ISO-nál miért nincs hang?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#670) adodaniel


adodaniel
őstag

Zappitival mi a tapasztalat? Használja valaki?

(#671) blakey válasza adodaniel (#670) üzenetére


blakey
titán

Én egyszerűen magamnak csinálom a borítókat, szövegezést (természetesen egy program segítségével ami Mac-en a DuneX), stb, majd a film könyvtárába mentem.
Egyelőre angol a szöveg, majd egyszer mindegyiknél megcsinálom, hogy magyar legyen.

Zappitihez annyi közöm van, hogy a skinjüket használom. :)

(#672) adodaniel
Skin letöltése
Szerintem minden régióval megbarátkozik, bár nekem DUO-m van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#672) adodaniel válasza blakey (#671) üzenetére


adodaniel
őstag

A skin honnan szedhető le?

Más: BD-nél milyen régiókódra figyeljek? Vagy multi-region a Smart B1? :F

(#673) Sonja válasza blakey (#671) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosan így csinálom én is magamnak, yaDIS segítségével. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#674) dh66e válasza adodaniel (#665) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor passz azt hittem hogy a fórumot lehet olvasni csak a terméktámogatási oldal van zárva.Viszont a vásárlás előtti kérdések az nyitott topic(lehet kell regelni nem tudom) ott is kérdezhetsz mint "leendő "vásárló.
Mondjad mire vagy kíváncsi és megnézem neked.Sajnos ez dune.hu-nál így működik nem látom én sem sok értelmét.

#666) blakey
Tegnap feltettem a Plex alkalmazást (emplexer) és nagyon jól működik

Akkor megérte szenvednem vele. :C Talán jövőre lesz egy okosabb változata majd csak kevés az ideje a szerzőnek.Nekem is nagyon bejön csak az iso-t sajnálom hogy nem megy vele.

(#675) blakey válasza dh66e (#674) üzenetére


blakey
titán

Ööööö…, nem azt tettem fel amit te csináltál/módosítottál. Az miben más? Magyar?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#676) dh66e válasza blakey (#675) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bocsánat én értettelek félre. :R
Igen a Magyarul adja be az infók nagy részét csak ott van gond ahol a cím nincs a kedvére.Nálam egy ilyen fordult elő de ott rossz nevet adtam a filmnek. :)
A beállítások (a dune-ön) és az infó oldal is magyarul van csak a főoldal és a szűrők nincsenek lefordítva ahhoz nem fértem hozzá.
Próbáld ki, olvass vissza tettem fel képeket is nemrégen ott látszik hogy is néz ki a dolog.

Közben látom hogy iso-ra is van megoldás hát erről nekem nem volt infóm egy deka sem.Nagyon kellett ez a topic anno.

(#677) blakey válasza dh66e (#676) üzenetére


blakey
titán

Utána néztem, feltettem. Látom, hogy részben magyar lett. :R
Az iso nem teljesen frankó, azaz Dune-n nem tudtam elindítani, ipad-en, gépen nincs hang, uh. egyszerűbb ha átdolgozzuk. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#678) Ejelhar válasza swarz (#661) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Remélem csak kezelési gond.
A Putty alapértelmezetten ssh kapcsolatot nyitna, ezt a "Connection type" mezőben át kell állítani "Telnet"-re.

(#679) dh66e válasza blakey (#677) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Örülök ha használható.
Köszi az infót a iso-val kapcsolatban mert így nem esek neki. :(

(#680) Gijon válasza blakey (#668) üzenetére


Gijon
senior tag

Alapból kezeli a dune a külső feliratot, csak ha plexen keresztül indítottam akkor nem. Iso-nál megkeresi az adatokat a plex, viszont nem támogatott a lejátszás ha onnan indítom. Szóval maradok a yadis-nál.

(#681) swarz válasza Ejelhar (#678) üzenetére


swarz
csendes tag

Szia.Közben elolvastam a leírásodat most már átállítottam.Bejön a Putty képernyője most azt írja ki hogy : tangox login:-ide kell írnom a "root" és entert nyomok?

(#682) blakey válasza dh66e (#679) üzenetére


blakey
titán

A samu lejátszón van hang. :) Dune-n még nem próbáltam. Jó a plex, minden eszközön működik, ios, android, ep, osx, windows, dune, samu, toshiba. Ezeken mind használom. :)

Csabiapu73:
Természetesen Plex-en keresztül-re értettem. SMB-n tolom a Dune-nek, csak a Plex olyan mindenes lett, tavaly még nem volt az.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#683) dh66e válasza blakey (#682) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen és folyamatosan fejlesztik a csatornákat is érdemes átböngészni mert elég sok mindenhez hozzá lehet férni pl.you tube bár azt most nem tudtam működésre bírni pedig ment mikor először felraktam a plex-et..
Most nézem hogy nekem simán http-n csatlakozik és az iso-t elvileg csak smb vagy nfs-en keresztúl támogatja a plugin.
Ráadásul nassal is kommunikál szóval van benne potenciál.
Sajna a hálózati dolgokhoz teljesen ...vagyok.nem tudok rájönni hogy kellene ezeket beállítani. Valaki tudna segíteni ebben.Win8.1- Dune smb ill nfs megosztás létrehozásában?Azt se tudom melyik a jobb vagy mhez kell ez vagy az.Megajándékoznám egy poresz pluginnal. :D

[ Szerkesztve ]

(#684) Tizedes1 válasza Ejelhar (#650) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Szia, köszi az ötletelgetést.

REndszermemóriát fogalmam sincs, hogy eredetileg hova hozta létre a készülék a legelején, de hiába tettem be egy üres vinyót és formáztam meg majd készítettem el a rendszermemóriát, akkor sem változott semmi, mert:

szinte 100%, hogy a UPC modem lett a hibás, mert LAN - one kersztül és másik laptopról sem játsza le a nagyobb fájlokat rendesen, sőt , ha a dune-re csatlakoztatott külső hdd-n lévő mkv-t játszom le, az is akadozik.

A jellyfish-t a küső, usb 2-n csatlakoztatott hdd-rál a legnagyobbat is tökéletesen lejátszotta....

Már csak azt volna jó tudnom, hogy ennek a rendszermemóriának milyen háttértárat tegyek be.
egy kicsi 2.5"-os hdd-t, vagy egy pendrive-ot, de azzal elfoglalok egy usb portot....

Köszi még egyszer a segítséget.

Youtube plugint, vagy más plugint, programokat, merre keresgéljek?
Nekem még zappitim, vagy micsodám sincs telepítve a gépre, még a szűz dune prime duruzsol :)(

[ Szerkesztve ]

(#685) Tizedes1 válasza mivamma (#660) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Erre nem is gondoltam volna!!

Tényleg ez lett a baj.... :()

Annyit kérdezhetnék,hogy melyik oldalról lehetne a legegyszerőbben hozzáférni ahhoz, hogy meg tudjam változtatni a dune prilokat, azaz lássak borítót és egyebeket is a filmekhez, ne csak a csupasz könyvtárszerkezetet lássam??

Volna még egy dongom, de ezt nem tudom megoldani és szerintem nem is lehet:

A menü kontrasztja annyira erős, hogy az egyész könyvtárszerkezetet látom a plazmámon már 15-20mp menüben lépkedés után, amikor elindítom a filmet.
Ugye főleg a sötét jeleneteknél, ez eltűnik 2-3 perc után, de mégis csak jó lenne, ha a menü kontrasztját le lehetne venni..
Megoldom majd őgy, hogy a filmnézés előtt minimumra állított kontrasztot és fényerőt állítok be a tévé egyik képprofiljába és filmnézéskor átváltok.... kicsit macerás, de így kiküszübülhető a gondom...

(#686) adodaniel válasza Sonja (#673) üzenetére


adodaniel
őstag

Ez a yaDIS érdekelne. Ez ilyen filmadat letöltő és akkor a DUNE-on úgy jelenik meg a film megnyitás előtt, ahogy a te képeden?

(#687) Sonja válasza adodaniel (#686) üzenetére


Sonja
veterán

Így van. :K Itt a topikja. Én a progival csak a kép "legyártását" eszközölöm, utána saját magam másolgatok a NAS-ra 3 file-t a mappákba. Szóval a konkrét működést nem tudom, erről hiába kérdezel. :B Van a topikban tutorial is képekkel illusztrálva, ha nem boldogulsz. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#688) mivamma válasza adodaniel (#686) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia! Kérdezz engem, én is ezt használom. Egyszer kell beállítani ami 3 kattintás kb. Aztán teszi a dolgát, csak egy kicsit figyelni kell a filmek nevére.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#689) mivamma


mivamma
senior tag

Ennyi az egész! (Thx: nfsu17 )

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#690) adodaniel válasza mivamma (#689) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi, este ránézek majd. :)

(#691) nfsu17 válasza dh66e (#683) üzenetére


nfsu17
veterán

bár nincs win8-am, csak 7, de mi kell hálózatból?

többen írták, hogy csak úgy működik a dolog, hogy a win-nek adsz felhasználót, meg jelszót és akkor a dune-n azt kell beírni, ha valamit akarsz a pc-ről nézni.
biztos nincs így, mert én tök anonymus csatlakozok pc-re duneről és nincs jelszóm a win-en.
vagy nem ezzel kapcsolatos?

yadis-ban ha kell valaminek segítség, szóljon

(#692) adodaniel válasza nfsu17 (#691) üzenetére


adodaniel
őstag

Win 8-tól kell jelszó csak külső eszköz felől.
yadis segítség nekem majd lehet kell, este kezdek el vele ismerkedni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#693) nfsu17 válasza adodaniel (#692) üzenetére


nfsu17
veterán

újabb ok a "nemváltásra" (mármint nem akarok nemet váltani, értitek :D )

(#694) dh66e válasza nfsu17 (#691) üzenetére


dh66e
Topikgazda

2 külső vinyó van a dune-ön azokat szeretném hálózaton elérni .A notin meg vannak osztva könyvtárak látom is a Dunere csatlakoztatott usb-s vinyókat de másolni TC-ben egy örökké valóság.Egy külső vinyó pedig a routerre van lógatva a leöltések miatt.

Azt se tudom hol álljak neki.a windowsban,a dune-ön vagy a routeren a dolgokat?Hogyan osztok ki fix ip-t a dunenek a routeren stb stb stb.
Egyáltalán melyik a stabilabb gyorsabb az SMB vagy az NFS lejátszás ill másolás tekintetében?
Mint írtam win8.1 pro van a laposon ott hol lehet jelszót generálni?Tudom neked win7 van szóval aki win 8-al rendelkezik az elmagyarázhatná ezt a részét.Sajna a win7 nem játszik erre a laposra annyit sikerült megoldanom hogy egy progi segítségével a start menüt win7-re varázsolta így legalább megtalálom azt amit kell.
Szóval a nulláról kellene elmagyaráznia valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#695) Ejelhar válasza swarz (#681) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, kér egy felhasználónevet, ez a "root", majd kéri annak a jelszavát, ami nincs, tehát elég egy enter és bent is vagy.

Ekkor kiadott a következő parancsot: nano /ltu/configure

majd követed a 652-ben leírtakat.

(#696) adodaniel


adodaniel
őstag

Dolby hangsávnál (pl. 720p sorozat epizódoknál) észrevettem enyhe hangcsúszást, kb. -20-25 ms. DTS-nél nincs ilyen gond. Erre létezik valami megoldás, beállítás? PAL hangsebesség korrekciót be kell kapcsolni?

(#697) lemmy9 válasza adodaniel (#696) üzenetére


lemmy9
őstag

Piros gomb a távon, és a kurzor gombokkal kicsi, vagy nagyobb lépték, attól függően, hogy fel, vagy oldalra nyomsz.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#698) swarz válasza Ejelhar (#695) üzenetére


swarz
csendes tag

Szia.Sikerült a segitségeddel beállítanom.Most már csak az lenne a kérdésem hogy az nfs szerver beállításait hol tudom beállítani ezeket (onolock, rsize=8192, wsize=1024, proto=udp, async)Ezek fontosak lennének mert custom firmwares pioneer 450-m van és nfs szervernél ezekkel a beállításokkal működik Más lehet az alapbeállítása mert most látja az nfs1-t megnyitom és lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#699) nfsu17 válasza dh66e (#694) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak részben tudok segíteni.

1. dune-n nekem 1 külső hdd lóg mindig, de ha kell, akkor néha rádobok mégegyet.
mind2-t látom a pc-ről (win7) gond nélkül.
TC-ben olyan 8MB/s-al másolok (smb), ez köszönhető a régi (G) routernek.
a dune-n szintén látom a pc-n megosztott mappákat, ezt akár könyvjelzőzni is lehet ugye.
jelszó egyik esetben sem kell.
sajnos - vagy nem - de ez win7, 8-ba nem is bonyolódnék bele, bár könnyebb lenne akkor neked.

Hogyan osztok ki fix ip-t a dunenek a routeren

ha pofátlan akarok lenni, akkor azt mondom, hogy irány a routeres topik, vagy egy leírás keresése.
ha mondod a router típusát, akkor biztos találunk "how-to"-t a neten.

Egyáltalán melyik a stabilabb gyorsabb az SMB vagy az NFS lejátszás ill másolás tekintetében?

SMB-nek elégnek kell lennie BD50-ig simán, ha minden klappol.

(#700) dh66e válasza nfsu17 (#699) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon köszönöm,
Közben olvasgatok rendesen erről a témáról,van topicja is a routernek,persze adja is magát nekem mégsem sikerült .... :W
Mondjuk az tényleg egy nagy baromság hogy mi a francnak egy otthoni hálózatra kötelezően jelszó- win7 nél nem kellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.