Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

A H1 mekkora SD memóriakártyát képes kezelni?

dh66e: Előre is köszönjük! Nagyon várom (várjuk).

[ Szerkesztve ]

(#252) dh66e válasza akisbandi (#196) üzenetére


dh66e
Topikgazda

"Newloran csiszolgat a Dunere egy egész jó plugint."
Beleültetted a bogarat a fülembe nem tudtam honnan ismerős ez a név aztán kis olvasgatás után leesett.
Kipróbáltam az első verziót ha összejön neki a project nagyon jó kis plugint kapunk ráadásul magyarul mert kínomban lefordítottam és elküldtem neki. ;]

(#253) akisbandi válasza dh66e (#252) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na akkor majd számolj be róla, hogyan áll a projekt.
Én a NAS-on leállítottam a plexet, bekapcsoltam anno a logolást, felzabálta a helyet napi 100 megával, már a hajam téptem a saját hülyeségem miatt. Aztán nem jöttem rá, hogy miként vehetném rá a transzkódolásra az iOS felé, mert az meg nem szerette a flac-et.
Mindenesetre ha kész lesz, biztos jó lesz.

(#254) dh66e válasza akisbandi (#253) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze ha van fejlemény akkor itt közzéteszem.
Nashoz nem tudok hozzászólni ennek hiányában.Simán notiról próbáltam hogy lecsekkoljam szépen működött is.Sajnos sem samban se nfs keresztül nem tudtam működésre bírni de ez az én hiányosságaim miatt van mert már a beállításoknál elvesztettem a fonalat :U .

(#255) Skabade


Skabade
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék Tőletek...
Én nemrég vettem egy 102 w-t , már van egy másik base-em, ami tökéletesen működik, de ezzel a 102-sel meggyűlik a bajom.
optikaival kötöttem össze a nem hdmis erősítőmet a tv-vel, hdmi-vel a dune-t a tv-vel és végigpróbálotam már egy halom beállítást a lejhátszón is, de a tv (samsung ue55f6170) csak azt az opciót dobja fel hogy vagy sztereoban hallgatom a filmet vagy dts neo 6ban.
a dolby d és a dts ikonok inaktívak. Kicsit idegesítő hogy dolby d fimeket dts plasztik hangzásképpel akar velem a kicsi dune hallgattatni.
Szerintetek megoldás?
Valakinek valami ötlete?
Köszi....( a tarrtozék jack nincs meg hozzá azért a hdmi)

(#256) Dorian válasza Skabade (#255) üzenetére


Dorian
félisten

A menüben be van állítva a hangfeldolgozás, hangdekódolás megfelelően?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#257) Skabade válasza Dorian (#256) üzenetére


Skabade
csendes tag

szerintem nagyon sok variációt kipróbáltam, mi lenne a helyes?
az én beállításaim most aktuálisan: (nem tudom befotózni mert nem otthon vagyok)
dig. hangkimenet: hdmi hang engedélyezve
dig. hand. feldolgozás: bitstream
5.1
48 khz
engedélyezve a hdmi hang

(#258) Dorian válasza Skabade (#257) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem jónak tűnik, de fejből nem vágom mit lehetne még beállítani. Esetleg az erősítő beállításaiban is lehet vmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#259) Skabade válasza Dorian (#258) üzenetére


Skabade
csendes tag

marantz 5500, de az igaz hogy ott még nem próbáltam variálni, mert rá volt kötve egy br lejátszó és azzal minden flottul ment, kitette a DD-t gond nélkül....
a dune nem akarja (igaz hogy az optikaival volt összekötve a lejátszóval direktbe, nem a tv beiktatásával - de nem tudom hogy az erősítőn mit lehetne állítani...

(#260) Dorian válasza Skabade (#259) üzenetére


Dorian
félisten

Figyelmetlen voltam: Ha a tévén vezeted át a hangot, akkor az a büdös életben nem lesz sokcsatornás.
A lejátszóból az erősítőbe vidd a hangot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#261) Skabade válasza Dorian (#260) üzenetére


Skabade
csendes tag

Igenigen, erre én is gondoltam, de korábban (amikor a tv médialejátszóját hazsnáltam) nem volt azzal gond.
lehet hogy az a probléma hogy a dunéből a tvbe hdmi-n beérkező kép és dd hangjelek közül a tv-m nem tudja feldolgozni, konvertálni és az erősítőre optikai kábelen továbbítani a dd jelet?
ez lehet a gond?

(#262) Dorian válasza Skabade (#261) üzenetére


Dorian
félisten

Nem technikai, hanem valami másolásvédelmi oka van. Külső HDMI forrásból csak sztereót továbbítanak a tévék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#263) Skabade válasza Dorian (#262) üzenetére


Skabade
csendes tag

Azszép....
megoldás? 1. hdmi képes erősítőre csere
2. beszerezni egy (egyébként is gyári tartozéknak minősülő) jack-csatit amivel összekötöm az erősítővel...
jól látom?

(#264) Dorian válasza Skabade (#263) üzenetére


Dorian
félisten

A 2. megoldás némileg olcsóbbnak tűnik :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#265) Skabade válasza Dorian (#264) üzenetére


Skabade
csendes tag

Van benne vmi... :DD
Van vmi spécije annak a csatlakozónak, vagy bárhol tudok venni, A/4- es?
Egyébként nem annyira 100as mintha hdmi-n vinné a hangot attól tartok.... (lehet egy 303as kellett volna)

(#266) Skabade válasza Skabade (#265) üzenetére


Skabade
csendes tag

Köszönöm a segítséget, akkor beszerzek egy kábelt.
sima jack-rca használatával mi a helyes hangbeállítéása a dunének?

(#267) dh66e


dh66e
Topikgazda

Azta...... ez az astrago barátunk milyen ügyes srác. :)

YouTube&Movies Letöltés

Figyelem:
Ajánlható az utolsó gyárilag tartalmazó(121018_0846) fw utáni kiadásokra.
Csak és kizárólag gmail-es belépést támogat a plugin szóval ha nincs hozz létre egy ilyet és akkor saját dolgaidat is élvezheted a dune-n.
A beállitásokat a dunen a szokásos helyen
Messze nem tökéletes a program vannak benne hibák pl. nem fog mindent kilistázni kereséskor és lehet hogy nem is szinkronizálja le rendesen a fiókodat de azért ha ráfanyalodsz szerintem megfelel mindennapi használatra is jó kellő türelemmellel( ez a betöltési időre vonatkozik ill a kilépésre egy film végén) de ezt úgyis visszaigazoljátok és azt is hogy min fut el és min nem..
A plugin eredetileg orosz így próbáltam magyar tartalmakkal megtölteni így az orosz mintára egy kis kibővítést is tartalmaz (Movies,Trailers) mappában melyre későbbiek folyamán még visszatérek.Persze ez egy kezdetleges próbálkozás a mi verziónkban és azzal lett megtöltve amit dobott a gép (Ivánéknál ugye minden van),de azért remélhetőleg tetszeni fog annak akinek fontos a you tube megléte.
Szóval jelezzetek vissza ha esetleg valamilyen hiba(működési,fordítási stb) lenne.
Jó szórakozást!
astrago



(#268) nfsu17 válasza dh66e (#267) üzenetére


nfsu17
veterán

NTFS vinyóra értelmetlen torrentklienst rakni, igaz?
fagyna állandóan, vagy nem is menne.

nekem inkább olyan pluginre lenne szükségem, ami letöltőoldalakról töltene.
pl netload.
ezeknek az oldalaknak sokszor lassú a letöltési sebességük és sajnálom a nagy gépet ezért menetni.
szerencsére nincs sokszor szükség erre, de a dune-ről is mehetne ez és akkor az úgy jobb lenne.
androidra pl vannak már ilyen progik, de a mobilt azért mégsem használnám erre.

(#269) vilga válasza dh66e (#267) üzenetére


vilga
tag

Hm: :C egész jól működik /101-en/ bár frissítenem kellett a legutolsó stable fw-re
121018_0846-on el sem indult. Egyelőre kóstolgatom, és köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#270) dh66e válasza nfsu17 (#268) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt mondják hogy nem a legjobb választás de megmondom őszintén nekem amennyi letöltésem van bőven elegendő ez a lehetőség:
TC-n keresztül áthúzom egy ntfs-es külső vinyóra ami lóg a dune-n megy a le fel töltés nem érdekel hogy mennyi ideig tart az arányok is hidegen hagynak.Persze gyorsan tegyem hozzá mostanság 2 hetente ha megnézek egy filmet mert a kedves publikumnak bogarászom a lehetőségeket. ;]
Amit mondasz valóban jó lenne csak én még nem tudok ilyenről. :U
Egyébként az ilyet nem kell OFF-ba raknod szorosan összefügg a playa használatával.

(#269) vilga

Na ha már nálad elmegy akkor a többieknél is remélhetőleg jó lesz köszi a visszajelzést és örülök neki ha használható.
Persze hogy nem ment hiszen azon van you tube a kettő igencsak ütné egymást ezért írtam ezt:
"Ajánlható az utolsó gyárilag tartalmazó(121018_0846) fw utáni kiadásokra".

[ Szerkesztve ]

(#271) lemmy9 válasza dh66e (#267) üzenetére


lemmy9
őstag

Egyelőre jónak tűnik :R

Szerintem!

(#272) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megbonyolítom az életem és felrakok a lejátszómra (Base 3.0) egy yaDIS-t.

Tudna valaki segíteni? Vagy az is jó, ha lebeszéltek :D

Üdv

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#273) Patice válasza mivamma (#272) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha van elég szabad időd, akkor nem beszéllek le... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#274) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Dune Smart H1-en a 4:3-as anyagok oldalsó sávjainak színét lehet valahogy módosítani (feketéről mondjuk valami szürkére)?
Más: jól emlékszem, hogy a Dune Smart sorozat ethernet csatlakozása el szokott romlani? Nálam van olyan, hogy időnként megszakad a kapcsolat, nemrég pl. ki és be kellett kapcsolnom a hálózatot a Dune-n, hogy visszakapcsolódjon.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#275) mivamma válasza Patice (#273) üzenetére


mivamma
senior tag

Holnap délutánig ráérek :DD . Bele se kezdjek? Esetleg tudsz segíteni?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#276) Patice válasza mivamma (#275) üzenetére


Patice
nagyúr

Én próbáltam kétszer, de nálam valamiért sosem tudott a film adatbázishoz csatlakozni és leszedni az infókat, szóval már azelőtt feladtam, hogy a Dune-re telepíthettem volna. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#277) Dorian válasza rgeorge (#274) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem nincs tudomásom róla, hogy lehetne változtatni. De minek is? Szerinte nagyon zavaró lenne szürkén.
Ethernet csati, kapcsolat nálam (D1) sosem rakoncátlankodott.

Viszont ha már Dune Smart:
Mostanában kölcsönzött néhány filmnél előfordult, hogy leírás szerint van bennük (tehát nem külön srt-ként) magyar felirat, de subtitle gombra vagy meg sem jelenik mint választható, vagy igen, de rányomva mégsem indul el. (míg mellette az angol igen). Vajon kódolási hiba, vagy a Dune nem tud értelmezni valamit?
Pl:
The.Butler.2013.1080p.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY
The.Iron.Lady.1080p.BluRay.DTS.Only.x264.HuN-TRiNiTY

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#278) vilga válasza mivamma (#275) üzenetére


vilga
tag

Én megcsináltam a 101-re, működött is 99%-ban talált borítót a filmekhez, elégedetten hátradőltem, hogy "ezt is megcsináltam" és soha többet nem használtam, aztán mint ahogy Patice írta sokat kell vele molyolni, egyszerűbb a listán keresni.
De ha van kedved itt találsz útmutatást :K
Többet én sem tudok hozzátenni, mert rég volt és linux-ot használok már egy ideje

[ Szerkesztve ]

(#279) mivamma válasza vilga (#278) üzenetére


mivamma
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Elsőre sokkal bonyolultabbnak éreztem, de nem volt semmi gond. Minden jól működik.
De lehet, hogy soha többet nem fogom használni, de most még tetszik :D

Nem kellett vele sokat molyolni, csak megfelelően át kellett nevezni a filmek címét, a többi már csak két kattintás volt.

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#280) Kroland25


Kroland25
tag

Üdv!/Dune-HD-Base-3D lehetséges hogy nem játsza a 3d BD50-es Iso filmeket?Vagy csak a letöltéssel lehet a a probléma?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#281) nfsu17 válasza mivamma (#279) üzenetére


nfsu17
veterán

Így van, nem bonyi az, ha ráérez az ember, de azért nekem kellett egy délután míg összehoztam.
Nem is a borító keresés volt bonyolult, inkább a hálózatos része.

Szép és jó is, de szerintem inkább csak ilyen flancos dolog, ha átjön valaki ismerős, akkor lehet neki menőzni, hogy "na mit nézzünk?"
A másik amikor haszna lehet, ha van egy (vagy több) óriás disked és archiválva van rajta 1000 film és azokat már soha nem akarod kitörölni. Szépen elkészíted és örülsz. De nálam forognak az adatok, sok újat meg sem őrzök.
De ha magam használom, akkor nem is használom, nem onnan indítok filmet.

(#282) Csa_ba válasza Kroland25 (#280) üzenetére


Csa_ba
tag

Biztos lehetsz benne, hogy lejátssza!

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#283) Kroland25 válasza Csa_ba (#282) üzenetére


Kroland25
tag

2 filmet is probáltam Pí élete és a Hobbit-ot..mind a kettönél ugy an az volt a jelenség elsötétült a kép és sehova tovább...qbit-torrentről szedtem le a filmeket!Esetleg beállítási probléma?A nem 3d-s BD50 es filmeket lejátsza...

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#284) Csa_ba válasza Kroland25 (#283) üzenetére


Csa_ba
tag

Nekem játssza ezeket a filmeket, nem csak ezeket, hanem bármilyen 3d-s isot.
Van olyan filmem ami nem kompatibilis, figyelmeztett is rá a lejátszó, de ennek ellenére lejátssza.
Próbáld meg a képbeállításoknál állítgatni a felkínált lehetőségek közül, mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#285) Kroland25 válasza Csa_ba (#284) üzenetére


Kroland25
tag

amint inditom a filmet ott meg is szakad semmit nem tölt be,de akkor mielött inditom a filmet állítok a képen..

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#286) Patice


Patice
nagyúr

Korábban írtam, hogy a 2014 Februári FW-rel egész jó a Dune 301-esem.

Húsvétkor átrendeztük a nappalit, média cucc is új helyre került. Kipróbáltam a Dune-ről először egy belerakott 2,5-es vinyóról. Eleinte OK volt.

Tegnap néztünk feleségemmel egy filmet egy másik 2,5-es vinyóról. A film vége előtt 3 perccel lefagyott lejátszás közben. Restartra reagált csak, visszakapcsolva pedig az eddig beállított 1080-as menühöz képest magától 1680x1050@60Hz-re váltott. :Y

Nem tudtam mire vélni. Kábel esetleg? (Kácsás alap HDMI)

Az érdekes felbontáshoz egy totál torz megjelenítés társult, jobb oldalt széles zöld sávval függőlegesen.

Állítgattam a kimeneti felbontást, ha a kép menüpont alatt az Extra beállításoknál a színteret automatikusra állítottam + 10-ről visszavettem 8 bitesre, akkor megjavult. Sehogy máshogy nem, ha kisebb felbontásra vettem a menüt, akkor sem volt jó.

Most akkor ez tényleg kábel probléma, vagy (amire korábban is gyanakodtam) a beletett HDD felmelegítette annyira a lejátszót, hogy ez nem esett jól az áramköröknek? Régen pont ezért vettem ki belőle a HDD-ket, mert két éve nyáron is nagyon melegedett és elkezdett fagyogatni, akadozni.

Azóta hálózatról használtam és a FW gondokat leszámítva a hálózatos lejátszás ment neki. Főleg a februári FW óta.

+ Miután sikerült a beállításokkal újraéleszteni a játékost a következő film alatt (szintén belső HDD-ről) egyszer elkezdett villogni az állapotjelző LED. Hol fényesebb volt, hol elaludt, aztán visszaállt arra a halvány "módra", amit mutatni szokott azóta a túlmelegedős nyár óta.

Mi lehet a játékos baja? Tényleg csak a meleg? Vagy a melegtől megsülhetett pár alkatrész és meg kéne néznem?

Esetleg valakit nem ismertek, aki ért az ilyen cuccok javításához, szervizeléséhez? Netán a tuninghoz?
Vagy képezzem ki magam? :DDD

Ha szegényke így gyengélkedik majd továbbra is, akkor sajnos nem adok neki sok időt az elhalálozásig. Addig is tartózkodom a belső HDD használatától + beszerzek egy jobb HDMI kábelt. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#287) blakey válasza Patice (#286) üzenetére


blakey
titán

Egy 5400-as HDD-től nem kéne "felmelegedni", nekem 2 5400-as HDD van benne (DUO), ventik kikapcsolva és nem melegszik, legalábbis eddig nem melegedett, ha valamilyen oknál fogva túlmelegszik akkor zavart okozhat a rendszerben, de nem tudom, hogy pontosan milyet. Szerintem nem HDMI-kábel hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#288) lemmy9 válasza blakey (#287) üzenetére


lemmy9
őstag

Van valami plugin a HDD hőfok ellenőrzésre?

Szerintem!

(#289) nfsu17 válasza lemmy9 (#288) üzenetére


nfsu17
veterán

(#290) lemmy9 válasza nfsu17 (#289) üzenetére


lemmy9
őstag

Pffff. Pedig nem is volt rég. Köszönöm.

Szerintem!

(#291) Gijon válasza Kroland25 (#285) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha a videó módot 23,976hz-re állítod, akkor elvileg visz mindent, akár 12 bit színmélységgel is. Igaz így valamivel lassabb a menü. Illetve 8 bit-es színmélységnél kezeli az összes 50-60hz beállítást. Nálam, ha így van beállítva, akkor kezeli az összes 3d iso file-t.

(#292) dh66e


dh66e
Topikgazda

Base 3D visszahívás!
2014. április 25.
Módosításra visszahívjuk azokat a Base 3D modelleket, amelyeket kikapcsolás után sem a távvezérlővel, sem az előlapi POWER gombbal nem lehet bekacsolni addig, amíg nem áramtalanítjuk (konnektorból kihúzva vagy a hátlapi főkapcsolóval) előbb őket. Ez a probléma a 2014 elején érkezett 1–2 szállítmányunkat érinti. Kérünk mindenkit, hogy próbálja ki Base 3D lejátszóját, hogy ha a menüben teljes kikapcsolást (tehát nem készenléti módot) állít be, vajon be tudja-e kapcsolni újra a készüléket a távirányítóval, miután kikapcsolta azzal! Ha nem indul a Base 3D ilyenkor, de szeretnéd, hogy ne kelljen áramtalanítani az újabb bekapcsolás előtt minden esetben, kérjük, május 31-ig juttasd vissza a készüléket a garancialevélen található szervizeink egyikébe! Várhatóan 2–4 héten belül, az alaplapon elvégzett módosítás után kapod vissza, és már működni fog áramtalanítás nélkül is a bekapcsolás.

Forrás

(#293) Kroland25 válasza dh66e (#292) üzenetére


Kroland25
tag

Na ezt jó tudni..én is hasonló problémával küszködök de én karácsonykor vettem,lehet belecsusztam :F :W

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#294) liszi70 válasza dh66e (#292) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem az ilyen visszahívások (sokakkal ellentétben) számomra inkább javítani szokták egy cég megítélését, mint rontani. Ha van annyi vér a pucájukban, hogy nem elmismásolják (mint sokan), hanem bevállalják az ilyen (sok cég esetében előforduló) bakikat, akkor azzal a céggel nagy baj nincs. :)

(#295) Kroland25


Kroland25
tag

Üdv A regisztrációs kártyával hol tudok regisztrálni? :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#296) dh66e válasza Kroland25 (#295) üzenetére


dh66e
Topikgazda

(#297) Kroland25 válasza dh66e (#296) üzenetére


Kroland25
tag

:R :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#298) Kroland25


Kroland25
tag

Hali!Sorozatszámot hol tudom megnézni a lejátszón?nem vagyok otthon,és nem akarom hogy a párom feleslegesen mozgassa a gépet :W

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#299) nfsu17 válasza Kroland25 (#298) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem a beállítások fülön, a legvégén, legalul.
ahol írja, hogy milyen sw van rajta, mi a mac címe, stb.

(#300) Kroland25 válasza nfsu17 (#299) üzenetére


Kroland25
tag

Dune oldalán azt írják a készüléken találom,de jó volna tudni pontosan hol...

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.