Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#897) vvili


vvili
csendes tag

Sziasztok.

Az elmúlt 1-2 évben megfordult nálam több mediaplayer,és leírnám a tapasztalataimat hátha ezzel tudok valakinek segíteni a döntésben.Elöljáróban annyit elmondanák,hogy egy középkategóriás hangrendszerem van itthon,ebből (is) adódóan nekem fontos a jó hangminőség,sőt talán fontosabb mint a képminőség,illetve minden esetben egy Synology nas szolgálta ki a lejátszót hálózaton keresztül és a kábelek is azonosak voltak,kivéve a wd tv-t.Jelenleg egy Dune 303D teszi a dolgát nagy megelégedésemre,igaz még nagyon friss a kapcsolatunk.A pályafutásomat a WD TV Live-al kezdtem,de a dts hiánya miatt váltottam egy Dune HD 101-re.Ez működött is rendesen,de ugye a hd hang probléma miatt váltanom kellett :) .Ezután lett egy Mede8er Med800X3D,ami remekül tette a dolgát.Gördülékeny a menükezelése,nagyon egyszerű és jó a feliratkezelése és nekem még a távja is bejött,de csak mocorgott bennem valami,hogy ki kellene próbálni egy Popcorn A400-at.Keresgélés a fórumokon,hamarosan találtam is egy eladó példányt.A Popi egy nagy csalódás volt.Tele volt(és van) szoftveres bugokkal,amit a közel 8 hónapos eggyütt töltött idő alatt sem tudtak kijavítani a szoftverfejlesztők (az A410 is a mai napig ugyanilyen lassú).A fájltámogatása az egyik legjobb,kép és hang minősége példás,de nagyon idegesítő amikor egy feliratváltás is 3-4 mp csöndet okoz,mert megáll addig a lejátszás is.Még egy zavaró tényező,hogy a BD25-ös rippeknél -pl.Trinity féle rip- hajlamos a feliratot elcsúsztatni közel 4-5 perccel.Mkv-nál és BD50-nél ilyen gond nem volt vele,és ezt a hibát a lejátszó.hu-s srácok is megerősítették.Más lejátszók ezeket a fájlokat hibátlanul lejátszák.A Popit a nyár végén adtam el,tehát még elég frissek a tapasztalatok.Ezután újra Mede8er lett,de most a Med600-as járt nálam.A gép használhatósága nagyon jó,a szoftver gyors,fájltámogatása is kíváló,de a Popi után egy kicsi hiányérzetem támadt mind hang,mind képminőségben.Ez nem azt jelenti hogy rossz,de én úgy éreztem hogy egy kicsit szétesett a hangzás (de mint az elején írtam,nálam fontos hang minősége),és mintha a kép is kicsit szemcsésebb lett volna.De szerintem 50-55"-ig tökéletesen megfelel a célnak.Ebből adódóan természetesen újabb keresgélés és ebből lett a jelenlegi Dune 303D.Ez a gép visszaadta jó hangot és a képet,és szerintem a felkonvertálása is sokkal jobb mint a Mede8er-nek.Sokkal jobban használható mint a Popi,de azért egy világítós távot összedobhattak volna már a Dune-nél.Még csak egy hete tart a "kapcsolatunk",de úgy érzem hogy hosszú távú lesz.Tehát akkor az összegzés.A Mede8er-ek nagyon jó gépek,kissebb hangrendszerekhez és 55"-os TV-ig nyugodtan ajánlanám,és nem elhanyagolandó emellett az 5 év garancia sem.A Dune és a Popcorn -a Sigma chipnek köszönhetően- egyértelműen magasabb kép és hangminőséget képvisel,de ennek az előnye inkább csak komolyabb hangrendszeren és projektoron érvényesül és természetesen ennek a minőségnek magasabb az ára is.Végezetül egy FONTOS információ!Ez az írás kizárólag a saját tapasztalataim alapján íródott.Ez az írás inkább a minőségről és a filmlejátszási képességekről szólt.Én torrentezésre és egyéb ficsőrökre nem használom,arra ott van a Nas-om.Természetesen nem vagyunk egyformák,mindenkinek más tulajdonság fontos,de remélem tudtam segíteni azoknak akik ilyen playerek vásárlását tervezik.Ha netán bármilyen kérdés felmerül,arra ha tudok szívesen válaszolok.Húúúúú! Ez egy kicsit hosszú lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.