Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) mivamma válasza dh66e (#700) üzenetére


mivamma
senior tag

Milyen router?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#702) dh66e válasza mivamma (#701) üzenetére


dh66e
Topikgazda

TP-Link wdr-4300
lMindjárt bombázom is őket az ip-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#703) Ejelhar válasza swarz (#698) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

telnettel bejelentkezel megint, majd az "/ltu/etc/exports" file-t szerkeszted.

Ez az NFS szerver konfig file-ja, ebben mondod meg, hogy mit ajánljon ki és hogy.

Két szövegszerkesztő áll rendelkezésre ehhez (igazából három, de a "vi" csak unix/linux experteknek való): a "nano" és az "mcedit".
Tehát vagy a "nano /ltu/etc/exports" vagy a "mcedit /ltu/etc/exports" paracsot adod ki.

Utána: nfsd-stop parancs, majd nfsd-start. (újraindítjuk az NFS szervízt)

ps. a Dune elég pocsékul teljesít UDP protokollon, lehet, ez a szerver részre nem igaz -igazából nem tudom-, de kliensként ebben nem jó. Mikor mértem hálózatos sebességet, akkor olyan 72-73 Mbitet hozott SMB-n (Windows file megosztás) illetve NFS-en is ennyit tudott, de csak TCP protokollal, UDP-n 50 Mbit alatt mértem, ez kevés full HD-hez.
Remáljük ez csak kliensként igaz rá, mert ha szerverként is, akkor bajban leszel, a full HD-hez -csúcsban- kell egy olyan 60 Mbit.

(#704) Ejelhar válasza Ejelhar (#703) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps

a linux/unix konfigm flie-okban a "rem" az a kettőskereszt, tehát a default kiajánlást tedd megjegyzéssé ezzel, így:
#/tmp/mnt/storage *(rw,sync,insecure,root_squash,no_subtree_check,crossmnt,fsid=0)

majd kisérletezz a saját beállításokkal, ha nem sikerül, akkor még mindig visszatérhetsz az alapértelmezetthez és kezdheted elölről.

A szintakszis:
/tmp/mnt/storage *(rw,sync,insecure,root_squash,no_subtree_check,crossmnt,fsid=0)

[a file rendszerből mit ajánlunk ki] [kinek?, ha ez csillag mint fent, akkor mindenkinek] [a kacsos zárójelek között azt határozzuk meg, hogy miként, magyarán ezek az opciók]

[ Szerkesztve ]

(#705) Ejelhar válasza dh66e (#700) üzenetére


Ejelhar
senior tag

W7-nél is kell.

Amúgy ennyi az egész:

http://itcafe.hu/tema/asztali_medialejatszok_audio_video/hsz_27304-27304.html

(#706) dh66e válasza Ejelhar (#705) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi már tanulmányozom is. :R

(#707) nfsu17 válasza Ejelhar (#705) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem azután ment csak jelszó nélkül, miután letöröltem a gépről a Windows Live Sign In Assistant-ot.

[link]
[link]

(#708) Ejelhar válasza nfsu17 (#707) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem kínszenvedés jelszó nélkül, és nem véletlen.

A Microsoft kihozta az új Windows rendszereit (XP, illetve utána), amikor a népek már mobil eszközökkel is (notebook) rendelkeztek, ergo akár free hálókra is csatlakoznak.

Egyszerűen muszáj volt bekeményíteni, az alap beállítás már nem engedi azt, ami windows 95/98 alatt megszokott volt. Azért, mert a népek adatait/személyes szféráját védeni kell, ha ők erre nem adnak -márpedig nem, akkor nekik kell e fronton valamit mocorogniuk.

Amúgy ebben mélyen igazuk van szerintem, most honnan a fenéből tudná a Microsoft, hogy egy jól beállított router mögött van telepítve a windows, avagy egy lelőtt tűzfal mögött figyel, ráadásul közvetlenül egy nyílt hálózatra kapcsolódó notebookról.

(#709) Csa_ba válasza dh66e (#700) üzenetére


Csa_ba
tag

Én ezt a leírást találtam (régebben) csak elmentettem magamnak.
Még nem próbáltam ki, de hátha segít.

A névtelen kapcsolódást eddig még senkinek sem sikerült összehozni windows 8-al, legalábbis nem tudunk ilyenről.
Azonban nevesítve (tehát felhasználónév/jelszó párossal) sikerült.
Más fórumon írtam ebben a témában, eredetileg windows 7-re, de a visszajelzés szerint működik a módszer windows 8-on is:

Start Menü -> Minden program -> Kellékek -> "Parancssor" ikonra jobb klikk, majd a "Futtatás rendszergazdaként" választása
Majd a felbukkanó parancssorban (dune nevű felhasználót veszünk fel, a jelszava pedig dunejelszo):

net user dune dunejelszo /add

Ezzel kész is, azonban a bejelentkezési ablakban ez az újonnan felvett felhasználó is megjelenik. Ha ezt nem akarjuk, akkor még mindig parancssorból:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts"
reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v dune /t reg_dword /d 0

A windows része kipipálva, a Dunén felvesszük a kiajánlott hálózati erőforrást.
A menüben "Források"-ba navigálunk, itt egy "Pop Up Menu", majd az "Új hálózati könyvtár" pontot választjuk.
Egy külön ikonja lesz ennek a megosztásnak és birtokba vehetjük, noha a "Hálózati böngésző"-ben továbbra sem fog látszani a megosztás.
De hát innen kezdve már érdektelen.

A legfontosabb, hogy jelszóval védett felhasználói fiókkal kell rendelkezni, mert a névtelen megosztást, ahogy írtad ez az operációs rendszer nem engedi.
Mivel a fiókom jelszóval védett ezért nem is kellett felvennem új felhasználót, amit javasoltál.
A win 8-on a megosztás a továbbiakban ugyanúgy működik mint a win 7-en.
A megosztani kívánt könyvtárra jobb egérgomb -megosztás a következőkkel-, párbeszéd ablakon felvenni a megosztás mindenkivel, jogosultság beállítás és kész.
A lejátszón új hálózati könyvtárat kell felvenni, ahol a szerver neve a számítógép neve, be kell állítani a megosztott könyvtár nevét,
felhasználó név a windowsos fiók név, jelszó és működik.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#710) swarz válasza Ejelhar (#704) üzenetére


swarz
csendes tag

Köszönöm majdnem sikerült.Az általad megadottak alapján félig sikerült csak az volt a hiba, hogy csak 3 képfájlt tudtam megnyitni vele.Ekkor kezdtem kiegészíteni a pioneernak legjobban megfelelő beállítások bevitelével, de az óta meg sem tudok nyitni semmit.Most jöttem rá hogy az a 3 kép a merevlemezen nem mappában volt .A mappát nem is látta gondolom azt is bekellett volna írni még(Torrents nevü mappát szeretném látni.)az elérési utvonalba.Hiába próbálkozom nem megy,valamit gondolom elgépelek mindig és ezért nem működik.

(#711) nfsu17 válasza Ejelhar (#708) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem meg kínszenvedés lenne jelszóval minden nap indítani a win-t, de a beállítás sem volt az végülis, ha tudja az ember rögtön, hogy mit kell csinálni.

(#712) kruplishal


kruplishal
tag

Sziasztok!

Dune tv102w -re nem lehet valahogy youtube-ot applikálni?

(#713) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Nekem egy HDI Dune Smart1 lejátszóm van és évek óta megelégedéssel használom.
A napokban a TV-t lecseréltem 3D képes TV-re, és szembesültem vele, hogy valahogy máshogy adja ki a 3D tartalmat, mint egyébként a TV saját média lejátszója.
Ez alatt azt értem, hogy míg az USB csatlakozón a TV-re kötött külső tárolóról elindított 3D filmnél a TV automata módon átvált 3D-re, addig a Dune-vel lejátszott ugyenezen filmnél nekem kell a megfelelő 3D formátum szerint bekapcsolni a 3D megjelenítést a TV-n.
Maga a lejátszó miatt van ez, vagy mert a HDMI kábelem gyengébb minőségű?

(#714) adodaniel


adodaniel
őstag

A Smart B1 mellé szeretnék eSATA-n kötni külső merevlemezt. Médialejátszóhoz melyik WD ajánlott? Azt tudom, hogy NAS-okhoz készült a Red széria, ide is indokolt vagy elég a Green? A Red nem túl hangos a Greenhez képest? Van valakinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#715) Multibit válasza adodaniel (#714) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem egy 3 TB-os Red van egy ilyen házban. Egyáltalán nem hangos. Igaz, én nem a B1-esemhez használom, hanem időnként a laptophoz kötöm. A B1 mindent NAS-ról szed :K

(#716) adodaniel válasza Multibit (#715) üzenetére


adodaniel
őstag

Én is ezt a házat néztem, mert a Smart HE modult indokolatlanul drágának tartom. Viszont nem tetszik, hogy hátul van a ki-/bekapcsoló gomb. :( De akkor a Red felől meggyőztél.

(#717) mivamma Persze, hogy meg. Engem csak az esetleges zaj tántorított volna el, de így nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#717) mivamma válasza adodaniel (#714) üzenetére


mivamma
senior tag

Nekem is RED van. 3-4000 ft a különbség a kettő között és 2 vagy 3 év garancia a RED javára. Döntsd el, hogy megéri-e neked a különbözet. Szvsz: megéri!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#718) blakey válasza adodaniel (#714) üzenetére


blakey
titán

Green-eket használok, csendesek, bőven elég. 2X2TB van a Duo-ban. A Samu hangosabb volt meg berezonált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#719) dh66e válasza kruplishal (#712) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom hogy amit felraktam ide az működik e most nézd meg.

(#720) adodaniel válasza lemmy9 (#697) üzenetére


adodaniel
őstag

Létezik erre valami globális beállítás, ami minden lejátszásra érvényes? Vagy csak így egyesével lehet?

(#721) liszi70 válasza adodaniel (#716) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Viszont nem tetszik, hogy hátul van a ki-/bekapcsoló gomb."

Nekem ugyanez a ház van, szintén 3TB-os Red-del, Dune HD Max-al. Nem kell kapcsolgatnod a házon lévő kapcsolót, kikapcsol magától a ház és a HDD, ha a Dune-t kikapcsolod. Kb. 30-40 perc tétlenség után, ha jól emlékszem. Nagyon halk egyébként ez a kombó, sosem veszem észre a működését, a tévé mögött van.

[ Szerkesztve ]

(#722) blakey


blakey
titán

Az elmúlt 1 hétben furcsa dolgok történnek a Duo tájékán. A következő a jelenség: lefagy bekapcsolás után, Loading, aztán semmi. Csak akkor indul el ha kihúzom a vinyókat, de már nem a mentett skinnel (SD-kártya a memória). Olyan mintha megsérülne a firmware, egy újratelepítés megoldja. Kérdésem az, hogy a zappiti skin vagy az emplexer lehet a gond? Az emplexert telepítettem a múlt héten, azóta ilyen. a zappiti skin már régóta fent van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#723) dh66e válasza blakey (#722) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az emplexer nálam kb egy éve van fent a B1-en sót ott van mellette a 2 verzió is ami erősen beta,nem hiszem hogy az okozná,de a zappiti is miért tenne ilyet ezek vagy működnek vagy nem de persze lehet nem szeretik egymást.... :F
Azt tenném a helyedben hogy törölném a rendszermemóriát ( ezt formázd is le mert maradhat rajta szemét) és a flash memóriát is ha engedélyezve van majd nyomj neki egy teljes resetet és felrakni egyenként a két alkalmazást egy pár nap különbséggel.Aztán meglátod.
Mondjuk Fw-t írjatok ilyenkor hátha egy beta és gyári a bug.

(#724) blakey válasza dh66e (#723) üzenetére


blakey
titán

Már mindent újra formáztam, 2X, nem az a gond. Nekem gyanús az utolsó beta firmware.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#725) dh66e válasza blakey (#724) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor térj vissza egy stable változathoz és csekkold le ott is.Olvasom az orosz fórumot sokan visszatérnek a tutira.Most gyűjti a cég a hibákat és remélhetőleg megoldják.

(#726) blakey válasza dh66e (#725) üzenetére


blakey
titán

Visszatértem, meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#727) dh66e válasza blakey (#726) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Majd írd meg hogy mi lett.

[ Szerkesztve ]

(#728) adodaniel


adodaniel
őstag

Számomra érdekes dologra lettem. Elindítottam a lejátszón egy torrentet és mikor standby módba raktam a Dune-t a külső merevlemez led-je továbbra is villogott, mintha dolgozna. Standby módban működik a torrent?

(#729) dh66e válasza adodaniel (#728) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze mert alapból készenlétre van állítva. Az energiagazdálkodás opcionál tudod beállítani.

(#730) adodaniel válasza dh66e (#729) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, azt megtaláltam hol kell beállítani, de ezt nem tudtam. :)

Más: Gondoltam megnézem a Zappitit Demo account-tal, de miután feltettem a Dune-ra a Zappiti Dynamicot és elindítottam a következő hibaüzenet fogadott: Error: result of expression stb.init (undefined) is not a function.. Ez mi lehet? Mivel itt szerintem már a Zappiti felület él, ezért csak a lejátszó újraindítása segít. :F

(#731) Dorian válasza blakey (#722) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem hasonló a hibajelenség, mint nálam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#732) blakey válasza Dorian (#731) üzenetére


blakey
titán

Azt nem tudom, nálad mi a gond. nálam remélem egy régebbi firmware megoldja, 2X fordult elő, vinyók nélkül azonnal indult, de olyan mintha lite módban ment volna, firmware frissítés megoldotta. Most az utolsó stabil van fent, úl rendszermemóriával, meglátjuk hogyan muzsikál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#733) adodaniel válasza adodaniel (#730) üzenetére


adodaniel
őstag

Közben látom, hogy ez a Zappiti is ilyen exportálgatós, mint a yadis, úgyhogy akkor mindegy is.

(#734) blakey válasza dh66e (#727) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy megvan a hiba. Múlthéten telepítettem az emplexert és beállítás után lett egy dune_plugin_logs könyvtáram, na ezt töröltem és minden újratelepítés után. Aztán megelégeltem és utána néztem, hogy ennek lennie kell, vagy sem és lennie kell, tehát lehet, hogy ez volt a fagyások hátterében ugyanis minden esetben olyan volt mintha a hálózat fagyott volna le és ezáltal az egész gép.
Lehet, hogy valóban ez volt a gond? Most úgy van, hogy a dune_plugin_logs a memoriakártyán van, remélem már nem lesz fagyás.Nagyon zavaró volt a vinyón.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#735) adodaniel


adodaniel
őstag

Ez a gyári torrentkliens megőrjít már. Először is nagyon sokszor lefagy az egész szerkezet, ha elindítok egy új torrentet. Csak az segít, ha kikapcsolom a külső merevlemezt, akkor feléled a rendszer, viszont folytatni nem tudja már az adott letöltést, törölni kell. Másrészről most meg már a letöltött és seedelenedő torrenteknél azt írja ki, hogy Hiba!... :F Mi baja van?

(#736) blakey válasza adodaniel (#735) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az ami nálam is. Az emplexer ua. okozza nálam is. Csinál egy dune_plugin_logs könyvtárat és ha az nem felel meg az elvárásainak akkor belefagy. Most mindent újrahúztam és nem tettem fel az emplexert. Ha nem lesz több fagyás akkor ez a hiba forrása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#737) adodaniel válasza blakey (#736) üzenetére


adodaniel
őstag

Nekem nincs emplexer (vagy nem tudok róla).

(#738) blakey válasza adodaniel (#737) üzenetére


blakey
titán

De a torrentkliens is ugyanúgy plugin és gondolom neked is van valahol dune_plugin_logs könyvtárad, az elv ua. Szerintem ne használd.

(#739) adodaniel
Én is kitöröltem, ahányszor csak láttam. :)
Most nincs fent az app, meglátjuk, de úgy tűnik, hogy egyáltalán nem szabad kitörölni, mert megjegyzi a beállításkor adott adatokat és onnantól kezdve mindig azt szkenneli.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#739) adodaniel válasza blakey (#738) üzenetére


adodaniel
őstag

Volt, de ha jól rémlik kitöröltem. :DDD Akkor firmware újratelepítés?

(#740) blakey válasza adodaniel (#739) üzenetére


blakey
titán

Amúgy igen, firmware telepítés, rendszermemória törlés, formázás, létrehozás, stb. Mindent az elejéről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#741) blakey


blakey
titán

Amúgy lehet, hogy az SD-kártya is betehet, lehet nálam az a fő gond. Azt is cseréltem, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#742) dh66e válasza blakey (#734) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A dune_plugin _logs fájlokból lehet kiolvasni ha gond van egy pluginnal,nem hiszem hogy az csinálna ilyet de majd kíváncsi vagyok hogy mire jutsz az emplexer nélkül és a szűz rendszerrel.A memória kártya környékén is szét néznék azért..

(#743) vilga válasza adodaniel (#735) üzenetére


vilga
tag

Standby módban működik a torrent? igen, készenléti módban müködik, így használom már régóta /101 hd/
Ez a gyári torrentkliens megőrjít már. nálam is ezt csinálta, még ntfs-re volt formázva a ráakasztott külső hdd, mióta a dune-vel leformáztam ext3-ra, és lecsíptem egy keveset a rendszer memória számára azóta azt a heti néhány "kölcsönzést" olajozottan teljesíti :K
Nem is kell linux gurunak lenni hozzá, hisz a vindózos pc ugyanúgy látja a tartalmát mintha ntfs lenne, de persze ha viszed máshová is a vinyót akkor már.....

[ Szerkesztve ]

(#744) blakey válasza dh66e (#742) üzenetére


blakey
titán

Ahogy már írtam, kártya csere megvolt, uh. most várom az eredményt, de gyanús, hogy a kártyával volt valami. Ha nem akkor passz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#745) Dorian


Dorian
félisten

Dune Smart kezeli a 4TB-os HDD-ket?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#746) Narancs81 válasza Dorian (#745) üzenetére


Narancs81
tag

Igen: "Added a possibility to format huge HDDs (3TB+) on Dune." Nekem ugyan csak egy 3TB van benne.

(#747) lemmy9 válasza Dorian (#745) üzenetére


lemmy9
őstag

Járj utána, mert határeset úgy emlékszem.

Szerintem!

(#748) blakey válasza dh66e (#742) üzenetére


blakey
titán

Úgy néz ki, hogy egy másik SD-kártyával működik, lehet, hogy nem szereti a class 10-es kártyát. Most Class 4-es van benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#749) dh66e válasza blakey (#748) üzenetére


dh66e
Topikgazda

No akkor figyelgesd remélem megoldódik a dolog.

(#750) blakey válasza dh66e (#749) üzenetére


blakey
titán

Hétfő óta semmi gond, egyik kártyával sincs semmi gond, de valahogy az újabbat nem szerette a Dune, pedig előtte nem volt gondja, azaz apró furcsaságok voltak és így utólag valószínű, hogy a kártya okozta mivel újabb mint a készülék és az olvasó valószínűleg kevésbé kompatibilis az újabbal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.