Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) blakey válasza Gijon (#1000) üzenetére


blakey
titán

Nincs itt semmi furcsa, az emplexer gyerekcipőben jár, ha a PLEX-nél nem feküldnek neki akkor nem lesz ua., mint tabon, tv-n, BD lejátszón, stb, uda van normális app.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1002) dh66e válasza Gijon (#1000) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen, meg még pár dolog. :)
Mivel moddolt alkalmazás- tehát nem a Plex által kiadott- így jelenleg ennyivel kell beérni.Talán a második kiadásban már ez is meg lesz oldva.Talán.

[ Szerkesztve ]

(#1003) koncsik válasza blakey (#988) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm a segitséget, sajnos csak odáig jutottam el, hogy a Dune már látja a laptopban levő HDD tartalmát, de a laptopra kötött külső HDD-t még nem... majd olvasgatok, de ha van ötlet, köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1004) Ejelhar válasza Multibit (#973) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, nálad a pont, én írtam hibásan, maga a yADIS is írja a FQ-jában, hogy a 2-es verzióban ez már nem szempont.

(#1005) Ejelhar válasza Gijon (#979) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igazad van, amúgy ezt én is jeleztem hsz-em végén, de ugye mindenkinél marad a dilemma: vagy átnevezzük az összes filmet, vagy mindegyiket manuálisan húzzuk le.

(#1006) Ejelhar válasza pedro7 (#990) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jól jönne még egy kis info melyik mellett érdemes elkötelezni magam és belemélyedni.

Azonos kaliber a kettő, itt már szerintem csak az ízlés dönt. Nekem például a yADIS jött be jobban, de ez nem jelet semmit, kb. azon a szinten lehet mellettü/ellenük dönteni, mint: a Mercedes/BMW/Audi hitvitákban szokás.

(#1007) Ejelhar válasza pedro7 (#997) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Van egy mód, hogy mindig ugyanannak lássa a Dune, a diszk gyökérkönyvtárába kreálsz egy "dune_folder.txt" nevű file-t, a tartalma pedig:
storage_name=DuneHD1
Majd egy Dune újraindítás ha belső diszkről van szó.

Ekkor "DuneHD1" lesz a neve, a diszket is ilyen néven fogja megosztani a hálón, úgyhogy a yADIS konfigjában is követni kell a változtatást.

(#1008) Ejelhar válasza koncsik (#1003) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Valszeg nincs megosztva az újonnan telepített rendszereden a külső diszk tartalma, az lehet a gond.

Ellenőrizni így lehet:

parancssor indít ("Windows" billentyűt lenyomva tart majd "R", ide pedig "cmd" beír):

a.) megnézzük mi a gépnevünk:

hostname

b.) megnézzük mi van a saját gépünkön megosztva:

net view \\hostname

pl. nálam:

[ Szerkesztve ]

(#1009) Ejelhar válasza pedro7 (#990) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Említettétek, hogy van olyan program ami csak a film mappájába teszi le a szükséges cuccokat.
Tudtok ilyen programot mondani.

Igen, de nagy eséllyel csalódott leszel, mert messze nehézkesebbek mint a yADIS vagy a Zappiti.

Pl.

Dune Explorer 2:
http://the.quake.killer.free.fr/Dune_Explorer/Dune_Explorer_2.0.6.zip

Tvixie:
http://www.tvixie.com

Én írtam magamnak egy linuxos scriptet a Dune alá, azzal terítem a yADIS cumóit a fkönyvtárakba, aszem ugyanezt megcsinálom powershellben is (Windows) és majd itt publizom.
Sorozatokra nem okay, de filmekre igen, bár ha nem csupán háttér van hanem mappa ikon is, akkor nem minden nézetben okay Ilyen a végeredmény:

(#1010) Gijon válasza dh66e (#1002) üzenetére


Gijon
senior tag

Na körbejártam picit a témát (emplexer). Elméletileg smb megosztással mutatja a külső feliratot. Na odáig eljutottam, hogy tudok csatlakozni smb-n, látom a szép borítókat, csak a filmeket nem ismert formátummal dobja vissza. Kiműveltem magam :K , és kiderült, hogy "valami" user-passw.-öt kell neki beállítani és akkor menne is. Itt el is akadtam, mert semmi nem jó neki, pedig jó sokat tudok fejből. :D Arra jutottam, hogy majd hétvégén több időm lesz.

(#1011) dh66e válasza Gijon (#1010) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nálam sem megy smb-kapcsolaton keresztül a lejátszás. NFS-t meg még nem is próbáltam mondjuk arról még annyi infóm sincs mint SMB-ről. :U
Esetleg ha jutsz valamire kérlek ne tartsd magadban mindenkinek hasznos lehet..

(#1012) pedro7


pedro7
tag

A Yadis-t használva előjött egy újabb probléma.
Dune belső hdd + külső hdd
Megcsinálja mindegyikhez a borítót és mindegyiket az "összes film"-hez teszi.
Külső hdd lecsatlakoztatva (egyéb okokból).
És a filmborítók ott maradnak de már nem lehet megnyitni.
Ilyenkor kellene, hogy a filmeket több részbe lehessen csoportosítani.
Hogy látszódjon mi elérhető és mi nem.
Tudom NAS-t kellene használni vagy nem lecsatlakoztatni,de jó lenne ha enélkül is lehetne valahogy
csoportosítani a filmeket.

A Yadis beállításában a "shortcut in main menu" nem valami ilyesmire szolgálna ?

(#1013) koncsik válasza Ejelhar (#1008) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos az új laptop is régi már, a rendszer is az... Win7 alatt beállítottam már a megosztást, a korábbi javaslat regeditet is. Közben win7 is frissített...már régen volt ez az igazából netbook használva.
Lényeg, a leírásod követve látható, hogy a netbookra kötött hdd meg van osztva, bekapcsolva a dune-t, az is látja már :C pedig nem csináltam semmi mást a legutolsó probálkozás óta...
Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1014) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

srácok, hd max-ot mennyire érdemes még megvenni 2015-ben?

(3d nem érdekel, viszont a koax out és cserélhető tápkábel nagyon jó lenne)

(#1015) Dorian válasza Tibiajax (#1014) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem kell 3D és VXP (felskálázáshoz), akkor a mai napig a legstabilabb, jó minőséget nyújtó playa a Smart sorozattal együtt. A többi meg ár kérdése.
Cserélhető tápkábellel szvsz nem sokra mész.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1016) Tibiajax válasza Dorian (#1015) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a VXP-t tudja a popcorn a400 is, nem este tőle hanyatt. sőt, a kikapcsolását is javasolják úton-útfélen, én is így tettem végól vele - amíg megvolt
a dune-öknél sok szépet olvasok arról, milyen szépen jeleníti meg a divx avi ill. a dvd-filmeket, mennyire szép a képe
na most, ha ez a történet ugyanaz a vxp, mint a pop a400-as, akkor az nem érdekel továbbra sem, nem fogom sajnálni
viszont úgy néz ki, lesz lehetőségem egy próbát tenni vásárlás előtt, szóval majd meglátjuk akkor
----
további kérdésem, h mindazokat a finomságokat, okosságokat, melyek a 303D-vel meg lehet csinálni - gondolok itt yaDIS, DuneMusicManager, ststbstb - azt ezzel a generációval is meglehet?

[ Szerkesztve ]

(#1017) Dorian válasza Tibiajax (#1016) üzenetére


Dorian
félisten

Én filmlejátszáson kívül sosem használtam másra a D1-et ebben sajnos nem tudok segíteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1018) Multibit válasza Tibiajax (#1016) üzenetére


Multibit
veterán

yADIS megy a Maxon is.

(#1019) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Erre tudtok valamit mondani: Teljes áramtalanítás utáni bekapcsoláskor, ha nem kapcsolom be a Dune előtt a TV-met teljes lehalás van. A Dune bár elindul, de a logo-nál már lefagy és csak a hálózati kábel kihúzása segít, még a távra sem reagál. A dolog érdekessége, hogy ezt csak időnként csinálja, sőt van úgy hogy akkor is csinálja, ha előtte a TV-t bekapcsolom.
A legújabb fw van rajta, 3-4 vinyóval.
köszi

(#1020) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Külső HDD-vel használom a Dune-met. Felraktam PC-re ezt a yaDis-t. Be is szedte szépen a filmeket, borító, tartalom minden ok. Exportáltam a külső HDD-re. Most mi a teendő, mit kell a Dune-n állítani/bekapcsolni, mert semmit nem látok a TV-n, nincsenek borítók, csak a "sima" mezei menükép van.... ?

(#1021) dh66e válasza Technoman (#1019) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A helyedben azzal kezdeném hogy csinálnék egy gyári full resetet (Beállítások-Általános) és megnézném hogy mit produkál.Milyen fw van rajta?

(#1022) nfsu17 válasza Skyhunter (#1020) üzenetére


nfsu17
veterán

a hdd-n indítsd el a yadis mappát...azaz lépjél bele

(#1023) Skyhunter válasza nfsu17 (#1022) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Hogy nem jöttem rá. :W Természetesen működik, köszönöm szépen.

(#1024) Technoman válasza dh66e (#1021) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi , már nyomtam rajta resetet. A 140827_0132_b9-es van. De ezt már vagy 2 éve csinálja (tehát nem egy új dolog, nem fw függő)

A másik, amit megszeretnék kérdezni. Hálózatból nyomom a 3D filmeket (SBS) Azt vettem észre, hogy ha 30mbps a bitrate, a filmek időnként megakadnak, lefagynak. A röhej, hogy ha a TV-m media palyer-én játszom le ugyanonnan uazt a filmet, akkor meg minden klappol.
Ötlet?
(csal LAN-t használok, Win 8.1 laptopról megy az osztás) Ugye a készülék 10/100-as ethernettel bír. Létezik, hogy sok neki a film bitrate-je???

(#1025) dh66e válasza Technoman (#1024) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rendszermemóriát használsz?

(#1026) Technoman válasza dh66e (#1025) üzenetére


Technoman
őstag

nem, nem használok (ill. volt idő, hogy használtam, de annál is csinált ilyeneket)

[ Szerkesztve ]

(#1027) blakey válasza Technoman (#1026) üzenetére


blakey
titán

Valamelyik lemez "nem 100-as", ilyenkor csinál ilyet a Dune, próbáld ki, úgy, hogy semmi nincs rácsatlakoztatva. Nálam az SD kártya volt a hibás ami véletlenül épp a rendszermemória része volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1028) dh66e válasza Technoman (#1026) üzenetére


dh66e
Topikgazda

HDMI CEC be van kapcsolva nálad?

A korábbi kérdésre válaszolva.
SMB-n nálam is volt akadás most le is irtottam az egész hálózatot mert ez nem jött be ebben a formában most éppen az NFS-t tanulmányozom mert azt stabilabbnak és proci kímélőbbnek írják.
blakey amit ír az is lehet most hogy mondja..... :K

[ Szerkesztve ]

(#1029) nfsu17 válasza Technoman (#1024) üzenetére


nfsu17
veterán

az info gombbal nézd meg, hogy mikor akad, akkor írja-e alul, hogy buffer kiürítése 1..2..3 stb.
mert akkor nem megy át az adat rendesen.
az smb itt olyan 8-9MB/s-et tud stabilan (legyen 7-8 mondjuk), de nálad nem is kellene ennyi, annyit bírnia kellene simán.

(#1030) Technoman válasza nfsu17 (#1029) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok az ötletet, majd kipróbálom.
Egyébként nagyon szeretem a cuccost, más baiom nincs is vele. Ha majd veszek egy újat, az is Dune lesz.
dh66e
A CEC-et hol tudom állítani?
nfsu17
Buffer kiürülést szokott kiírni, néha 28-at

Arra gondoltam, hogy a köv. lejátszóm olyan lesz, ami már tudja a gigabitet is, hátha ezzel megoldódik a probléma. A Dune .com-on regélnek egy 204-es modellről, ami már h.265-ös és 3D-s modell)

[ Szerkesztve ]

(#1031) nfsu17 válasza Technoman (#1030) üzenetére


nfsu17
veterán

az a gigabit parasztvakítás, még a 200Mbitet sem éri el, de talán még a 150-et sem.
kipróbálnám, de nincs hozzá routerem, ezt csak hallomásból tudom

(#1032) mivamma válasza nfsu17 (#1031) üzenetére


mivamma
senior tag

Egyrészt egyetértek veled én is (parasztvakítás), másrészt nehogy már gigabites sávszélesség kelljen egy full HD film lejátszásához!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#1033) nfsu17 válasza mivamma (#1032) üzenetére


nfsu17
veterán

nem a lejátszáshoz, a film felmásolásához

(#1034) dh66e válasza Technoman (#1030) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Beálitás-Kép menüpont és itt az Extra beállítások opciót nyisd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1035) dh66e válasza Technoman (#1030) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Specification

SoC: Sigma SMP8756
Total DMIPS: 4280
RAM: 512MB (1GB Optional)
Flash: 256MB or higher
Analog A/V outputs: Composite
Digital A/V outputs: HDMI 1.4A
Card interface: ISO ID-1 (Optional)
SD interface: Optional 1 SDIO (Optional)
Storage: 2xUSB 2.0
Video decoder:HEVC (H.265): Main profile @L4.1, Main 10 profile @L4.1, MPEG-4.10 (H.264): BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.2, MVC HP@L4.2 (2-view), Temporal SVC, MPEG-4.2: ASP@L5 (up to Full HD, 1-point GMC), MPEG-2: MP@HL, VC-1, WMV-9
Audio processor: AAC LC, AAC LC+SBR Level 2, AAC HE Level 2, AAC HE Level 4,AC3, DTS, DD+, MPEG-1/2, MP3, WMA, WMA pro, LPCM, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis
3D video support: MVC, SBS, Top/Bottom
Video file formats: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
3D Video Support: Side-by-side, Top/Bottom
Streaming protocols: Multicast UDP, Multicast RTP, RTSP, HLS, HTTP, UPnP/DLNA, NFS, SMB
CAS/DRM: Conax, Verimatrix
Web browser: Opera/Webkit/Ekioh
Ethernet: 10/100 PHY or 10/100/1000 (optional)
Wi-Fi: 2.4GHz b/g/n single band with internal antenna or 2.4GHz + 5GHz b/g/n/ac dual band band (Optional)
RCU: IR

Ez annyira 3D-s mint bármelyik régi Dune modell,igaz ennél 1.4a HDMI csatoló van. :N

[ Szerkesztve ]

(#1036) Technoman válasza dh66e (#1035) üzenetére


Technoman
őstag

TV-(B)(/B)204 Köszi, erre gondoltam én is, de a 3D-nél ott az MVC formátum, az nem a 3D Full HD-nak a formátuma?[link]
Meg aztán ez van a Dune HD Base 3 és a 303-as leírásánál is:
"3D-s videóformátum támogatása: 3D-s videóformátumok széles körének dekódolása, mint például MVC, SBS, Top/Bottom" Ezért gondoltam, hogy ez egy "rendes" 3D-s lejátszó.

A CEC (belementem ebbe a menübe (én erre gondoltam), de nem tudom, hogy melyiket kéne, mire állítani. Sehol sem találok olyat, hogy CEC. Nem szeretném elállítani. Jelenlegi beállításaim:
HDMI színmélység - Automatikus (EDID) (8/10/12 bit)
Kényszerített DVi kimenet - nem (igen)
Kimeneti színtér - automatikus (BT.601/BT.709/RGB-teljes/RGB-limitált)
Alapértelmezett színtér - automatikus (BT.601/BT.709)
zárójelben a további lehetőségeket írtam

(#1037) dh66e válasza Technoman (#1036) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jogos az észrevételed!
Mentségemre szóljon hogy a leírás nem egyértelmű két külön sorban is szerepel a 3D Video Support bekezdés az egyiknél írja az MVC-t a másiknál nem illetve a készülék adatlapja és a neve sem említi hogy ez egy 3D-s lejátszó mint az általad is említett 303D és Base 3D modelleknél.Szóval meg kell várni míg piacra dobják.

HDMI-CEC-re
Jó helyen keresgélsz abban a felsorolásban nincs olyan nálad a HDMI színmélység után hogy
HDMI CEC: Letiltva-Engedélyezve ?

(#1038) Technoman válasza dh66e (#1037) üzenetére


Technoman
őstag

Nem nincs, csak azok vannak, amiket felsoroltam. Persze lehet, hogy számít a 4 éves kor ill. ez a Lite-os változata volt az akkori Dune családnak (a Base volt akkoriban, meg talán a Duo)

(#1039) dh66e válasza Technoman (#1038) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Értem akkor az kilőve.
Még ellenőrízd le a vinyók állapotát más tippem nincs.

(#1040) blakey válasza Technoman (#1038) üzenetére


blakey
titán

Nekem Duom van, uh. a kor nem számít. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1041) Technoman


Technoman
őstag

dh66e
Azért köszi a segítséget (a vinyóim mind jó, szoktam őket ellenőrizni)

blakey
A kort nem arra értettem, hogy már gagyi lenne (nagyon szeretem a kis édest, mióta megvan egyetlen egy filmet nem tudott a több ezerből direktbe lejátszani), hanem hogy kezd technikailag elavulni, ne felejtsük el, hogy ez akkoriban a legolcsóbb típus volt, minden bizonnyal nem annyira acélos a hardver/szoftver résszel gyártották, mint a te Duo-dat, ami akkoriban-ha jól emlékszem- a csúcs volt.
Mindegy, elvagyok még ezzel egy évet, aztán majd meglátom, hogy mennyiért fogják ezt a TV-204-est hozzám vágni (ha sejtésem nem csal a 303-as árában fog landolni, úgy 60-70e között)

(#1042) mivamma


mivamma
senior tag

Köszönöm az eddigi jó tanácsokat, remélem néha én is tudtam segíteni nektek. A mai nappal megváltam szeretett lejátszómtól. Remélem nem hoztam rossz döntést! További jó fórumozást mindenkinek!

Üdv

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#1043) dh66e válasza mivamma (#1042) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sok sikert az új lejátszóhoz.Mire váltottál ha szabad kérdezni?

(#1044) mivamma válasza dh66e (#1043) üzenetére


mivamma
senior tag

Csak egy jobb van nála talán: HTPC ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#1045) dh66e válasza mivamma (#1044) üzenetére


dh66e
Topikgazda

ajajajaj... ;]

(#1046) Multibit válasza dh66e (#1045) üzenetére


Multibit
veterán

Engedett a sötét oldal csábításának :)

(#1047) mivamma válasza Multibit (#1046) üzenetére


mivamma
senior tag

Maga az ördög vitt bele a rosszba :U

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#1048) Worang


Worang
csendes tag

Sziasztok ! Adott egy Dune Hd 53 D Lite . Tökéletesen működött nekem mindaddig amíg a tegnapi nap film nézés közben áram szünet nem lett és lelőtt konkrétan mindent. Azóta ha bekapcsolom ha egyáltalán engedi bekapcsolni mert van olyan hogy csak a piros led ég és hiába nyomkodom a gombot csak néha kapcsol be vagy akkor ha kihúzom a 220-ból és egy idő után dugom vissza. Akkor bekapcsol. Viszont nem reagál semmire. Mármint a távirányítóval nem tudom pl se be se kikapcsolni se a menüben lépkedni. A képernyőn viszont ha csatlakoztatok pl pendrive-t megjelenik hogy ott van tehát mégis csak vmilyen formában magánál van a gép. De mégsem működik. 1 gyári reset pendrive-ról szerintetek megoldhatja a problémát ? Vagy mi ragadhatott be ? Ui.: 2 TB külső vinyó volt rá csatlakoztatvaa usb-ről és pl be se kapcsol ha nincs rá csatlakoztatva a dune-re ami kicsit nekem furcsa... Na mind jól ki*** velem az áramszünet és remélem nem vágta Tönkre..

Steam: worang / Xbox One: Worcsi

(#1049) dh66e válasza Multibit (#1046) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Látom dolgozott a patás... ;]

(#1050) Tibiajax válasza mivamma (#1047) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tegyük azt még hozzá, h az ördögnek dune-je még nem volt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.