Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Tibusz00


Tibusz00
tag

Régen volt már " Ezt építettem" poszt! Pláne 5"-os. :)

[ Szerkesztve ]

(#64302) Peaceliker válasza Tibusz00 (#64301) üzenetére


Peaceliker
őstag

jó súly ilyen tepsi alsólaphoz meg sok szinthez képest :)
milyen motorok?

"Oh my Goa'uld!"

(#64303) vandor01 válasza Tibusz00 (#64301) üzenetére


vandor01
őstag

ja engem is ma meg-felvilágositottak mi a meno/trendi mostanában....

3" HD kamerás
brushless whoop mint a beta 85x
longrange 7" gépek

maradi fos-trotty vagyok megkorornáztam az 5"-om...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64304) SpydeR3412 válasza vandor01 (#64303) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Inkább 2.5col :DDD

(#64305) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Zino aksija: 3100mAh, 204g
X8 SE aksi: 4500mAh, 273g
Miközben egy átlagos 26650-es aksi~ 5000mAh, 100g

Miért nem használnak a drónokhoz jobb teljesítménysűrűségű aksikat?
Ugyanakkor aksi tömeg mellett duplázná a repülési időt.
Vagy ez nem ilyen egyszerű?

üdv

(#64306) vandor01 válasza -szabi- (#64305) üzenetére


vandor01
őstag

zseblámpaba biztos jok :DDD de a dronba kell a 'C'
egységnyi (kis) ido alatt nagyon sok powert lehessen kiszippantani...
ahhoz meg suly kell! pl 4S-en sac/kb 1000mah/100C/100gramm
ezen aránybol lehet kiindulni.... valamit növelsz másik csökken.... sac/kb

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64307) Peaceliker válasza vandor01 (#64303) üzenetére


Peaceliker
őstag

Beta85 2 colos, többi cinewhoop az meg 1.6 ;)

Utóbbira valamiért én is rágerjedtem most. Spc maker mini whale hd amire ráizgultam, írtam is rendynek, tud-e kupont :)

"Oh my Goa'uld!"

(#64308) -szabi- válasza vandor01 (#64306) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezek az aksik 20A körül tudnak csúcsban adni ha kell, ez nem elég egy drónnak?

(#64309) fape válasza -szabi- (#64308) üzenetére


fape
senior tag

Manapság már nem ritka a 50-60As esc, abból van ráadásul 4db. Arra kevés a liion max 20-30Aja. Egy végletekig optimalizált long range gép, kb 5-10At eszik lebegve. Oda teljesen jó. Sokan, én is használok (vagy legalább is fogok ;) ) 18650-t.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#64310) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#64307) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mondom én, hogy jók ezek. :DDD
Milyen aksival használnád?

(#64311) vandor01 válasza -szabi- (#64308) üzenetére


vandor01
őstag

kerdes melyiknek?
a reggebbiek es ujabb kisebbeknek 1 motorjanak csucsban elég a 15/20A de max 25! na most ilyen motorbol van 4db! és akkor mar meg is vagyunk miert kell a dronnak tobbszoros power...... de a mai meno gepek tobbet is tudnak falatozni.... ma mar vannak 40/50A esc-ek..... de persze nem biztos hogy folyamatossan ennyit kajalnak..... csak ritkan de akkor kell mert kulonben leesik :DD szerintem azok a kameras platformok lehet elmennenek elemmel is! de ramerned bizni? pl 1000ejros dront? nem pedig vmi "okos" aksira?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64312) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#64310) üzenetére


Peaceliker
őstag

2s 450, mert ez van itthon. semennyire nem csapatás lenne a cél, meg még nem is nagyon kint. arra van célszerszám :D

"Oh my Goa'uld!"

(#64313) vandor01 válasza SpydeR3412 (#64310) üzenetére


vandor01
őstag

ja ja de meg milyen jok..... kell a bevetel a folyamatos novekedeshez :) :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64314) Tibusz00 válasza Peaceliker (#64302) üzenetére


Tibusz00
tag

T motor Air 40 2205 2450KV
Sajnos a mai tesztrepülés az eső miatt elhalasztva.

vandor01:

A brushless whoop is jó!
Kár hogy ez a tartó nagyon gyengének bizonyult, és vissza kellett állítani az eredeti állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#64315) SpydeR3412 válasza Tibusz00 (#64314) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez egy MobHD volt?

Vandor01: Majd kipróbálod, aztán eldöntjük. :DD

[ Szerkesztve ]

(#64316) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#64315) üzenetére


Peaceliker
őstag

az 1102, nem?

"Oh my Goa'uld!"

(#64317) -szabi- válasza fape (#64309) üzenetére


-szabi-
őstag

(#64311) vandor01
Jócskán alábecsültem egy drón fogyasztását.
Köszi mindkettőtöknek az infókat.

(#64318) Tibusz00 válasza SpydeR3412 (#64315) üzenetére


Tibusz00
tag

A Mobula 7 kapott egy Foxeer Predator v3-at és egy runcam TX200 VTX-et. Nagyon nem tetszik az eredeti kamera képe. Főleg a fényviszonyok változása okoz neki komoly gondot. Ez sokkal jobb volt, csak a tartó volt gyenge. Marad a "gyári" megoldás : Caddx Turbo EOS2 + canopy. Remélem a hamarosan megjön.

(#64319) sezlony válasza Tibusz00 (#64318) üzenetére


sezlony
csendes tag

Én most álltam vissza vele. Egyszerűen olyan durva "yaw washout" volt tőle, amit semmilyen beállítással nem tudtam eliminálni. Pedig tetszett, hogy sokkal jobban látni vele, de a drón mégis csak a repülés élményéért van, na ezt pont jól elintézte.

(#64320) Tibusz00 válasza sezlony (#64319) üzenetére


Tibusz00
tag

yaw washout :U

Elmondod nekem ezt magyarul is? :B
Köszi! :)

(#64321) sezlony válasza Tibusz00 (#64320) üzenetére


sezlony
csendes tag

Egy olyan furcsa jelenség, amikor mondjuk egy zuhanórepülséből (dive) ereszkedsz el, és a végén nem csak a föld felé kanyarítod el, hanem kicsit oldalra is kanyarodsz belőle (yaw) akkor teljesen váratlanul kifarol, elodbja magát oldalra.
Pl. itt a 48mp körül következik be:
https://youtu.be/G0X92mJT_cA?t=46

(#64322) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#64316) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

De, csak nem néztem meg annyira. :DDD

Tibusz00: Az Eos2 nagyon jó lesz. Tű éles és szép színes a képe és egész jól kezeli a fényviszonyok változását is. Nagyon szeretem azt a kamerát.
Nem volt nehéz neki a predator v3?

[ Szerkesztve ]

(#64323) vandor01 válasza sezlony (#64321) üzenetére


vandor01
őstag

ilyet nekem is csinál de nem mindig....
szoval arra gondolok én vagyok a béna semmi koze a prophoz a szélhez a géphez csak a fakezeimhez....???
:D :D :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64324) sezlony válasza vandor01 (#64323) üzenetére


sezlony
csendes tag

Elvileg vannak technikák amivel lehet csökkenteni. pl. mindig menj valamerre süllyedés közben, és mindig legyen valamennyi gáz (pl. air mode bekapcsolva). De sokszor a rossz beállítás a gond. Illetve én másra nem tudok gondolni, mivel az alap verzió nem csinálta, hogy a plusz hozzáadott súly okozta, de legalábbis erősítette fel. Persze amióta visszacsináltam, nem tudtam repülni mert szar idő van konstans.

(#64325) ot93


ot93
senior tag

Üdv, esc ügyben írok.
az miért van, hogy a bugs3-nak az esc-je csak 3 kábelt tartalmaz mindkét oldalon. Tehát ugye a motor felé van 3, az oké. de a másik irányban is csak három van, pedig ott minimum 4-et szoktam látni más esc-ken. És ráadásul a régi fajta esc-n (mert ugye bugshoz van régi meg újfajta) még 4 kábel volt új régi
Azért lenne lényeges, mert meg akarom azt csinálni, hogy a motorokat magukban egy esc-vel megy egy ilyen kütyüvel tudjam járatni különféle okokból :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#64326) molnigee válasza ot93 (#64325) üzenetére


molnigee
aktív tag

A 4. Amit hianyolsz sima jel föld kábel, nem mindig használják már. Szóval elhagyható.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#64327) Tibusz00 válasza SpydeR3412 (#64322) üzenetére


Tibusz00
tag

A Predator és a Runcam 8 grammot tett rá. Hát kissé lustább lett.
De ez nem sokban befolyásolta a repüléseimet. Mert nem a gép a gyenge pont ! :B

Sezlony: Köszi a magyarázatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#64328) WinZol válasza SpydeR3412 (#64322) üzenetére


WinZol
aktív tag

Lehet, hogy láma kérdés:

Az EOS2 1200TVL, ehhez mennyire jó választás a EV800D?
Vagy inkább fordítva (EV800D-hez a EOS2)?

(#64329) vandor01 válasza WinZol (#64328) üzenetére


vandor01
őstag

nem ez nem láma ez alpaka..... szoval kb ennyire mindegy.... semennyitre...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64330) Peaceliker válasza WinZol (#64328) üzenetére


Peaceliker
őstag

575 sor jön le (PAL) ha faja a térerő...szal ennyi sem. :) Monitor meg 600 soros...innentől én nem tudom mennyire lehet indokolt az 1200 soros kamera, de ez kell a népnek, tehát van :D

"Oh my Goa'uld!"

(#64331) WinZol válasza vandor01 (#64329) üzenetére


WinZol
aktív tag

Akkor most mindegy, hogy 1200TVL vagy Nem?

Szeretem, mikor nagy az egyetértés. :)

(#64332) vandor01 válasza WinZol (#64331) üzenetére


vandor01
őstag

ha hasonlo aron van mint a 700TVL vagy 1000TVL.... ?? akkor az 1200TVL-t kell megvenni! ha 3x annyiba kerul akkor NEM!.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64333) Peaceliker válasza WinZol (#64331) üzenetére


Peaceliker
őstag

Papíron értelme nem sok, de jah, ha árban kb azonos akkor lehet értelme ha kép minőség a szempont. Viszont kisebb tvl el latency alacsonyabb, ezt tudni kell

"Oh my Goa'uld!"

(#64334) Geller72 válasza Peaceliker (#64333) üzenetére


Geller72
veterán

Az eos2-re azt írják, hogy ~3ms a latency. :D. Az olyan kevés, hogy vicc. És kb ennyire is számít ezen a szinten. A legtöbb ember (20/19) azt sem veszi észre, hogy a Dji gépeknél átlag 150ms a latency. :D. Mármint, hogy egyáltalán van. Nem hogy azt, hogy most akkor kettő, vagy három. ;] Inkább az lesz a kérdés, hogy neki milyen kell? 4:3, vagy 16:9? Már csak a szemüveg miatt is, hogy milyen lesz.. :U Ha átkapcsolható, akkor tök mindegy.

Amúgy van egy kis összehasonlító tesztecske, hogy melyik milyen. Az Eos2 az egyik, a másik pedig a BetaFPV 1200TVL-es kamja. A vidiben elég jól látható a difi szerintem. :D.

Ezt látva nem biztos, hogy az Eos2-t venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#64335) Peaceliker válasza Geller72 (#64334) üzenetére


Peaceliker
őstag

ev800 nem kapcsolható, de sztem csak 4/3as kammal repültem. Aztán már vmi rajos szemcsim vt amikor aznap próbáltam 4/3 és 16/9et is...nem is nagyon tűnt fel :)

"Oh my Goa'uld!"

(#64336) vandor01 válasza Geller72 (#64334) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem kis merete (14x14x14) miatt es hogy csavrozhato ezert nalam EOS a befuto hiába jobb egy paraszthajszallal a betaFPV.... kis fostaligaban whoop meg max 90mm.ig ez a kulonbseg kevesebbet nyom latban mint a jobb szerelhetoseg.... 95mm-tol meg mar befer a runcam (19x19x19) micro 2 is! Ha RC2-re azt mondom 100% akkor EOS csak 85%! Ezen a szinten és árban... ebben a kiszerelésben.... meg csak CMOS es nem er fel a CCDhez... pl EOS konnyen vorosesbe tud fordulni.. mig az RC valamivel jobb szineket produkal.... igaz a caddx félaron van az RC hez képest.....
persze mindent a maga helyen neven kell kezelni..... nagy gépre mar nem RCmicro 2-ot gondol az ember pedig oda is elég!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64337) Peaceliker válasza vandor01 (#64336) üzenetére


Peaceliker
őstag

én micro kamerára felfelé váltottam, mert nano camokkal nyomtam, az igazi 3ft os szarokkal :D
eskü nem érzek nagy difit csak fény dinamikában egy kicsit, de minőség fel sem tűnik :)

"Oh my Goa'uld!"

(#64338) SpydeR3412 válasza vandor01 (#64336) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Furi, szerintem pont a caddx ami sokkal színesebb.

640x480as a Skyzone-om, de baromi nagy különbséget látok egy 800tvl és egy 1200TVL-es között. De még az 1000TVL-nél is elég szembetűnő a különbség.
A késés különbségről meg nem is tudtam, egy az sokat tényleg nem számít.

Peaceliker: Az utóbbi fél-egy évben egyre többen mondják ugyanezt a köreidből. :)

[ Szerkesztve ]

(#64339) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha már kameránál járunk... Ki milyen antennát vagy antennákat használ a szemüvegen.
Próbálgattam a Cyclops-ot és marhára tetszik a true diversity és a két antenna, de a patch helyére tennék valami mást. Maga a szemüveg azért más ligában játszik, mint a Visionplus. Pedig totál kezdőként ott is van bőven wow faktor.

Szó volt róla, hogy sötét a DVR, amit rögzít. Hát messze nem annyira sötét, mint amit YouTube-on lehet látni. Másrészt a szemüvegben visszanézve pont olyan, mint amit élőben lát az ember.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64340) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#64338) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mármint mit? :D

"Oh my Goa'uld!"

(#64341) SpydeR3412 válasza Saccco (#64339) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én ezt használom. Hatalmas változást hozott a bothoz képest. Még akciós 2.áig.
Melyik dvr rögzít sötéten?

Peaceliker: hogy nincs nagy difi köztük. :)

[ Szerkesztve ]

(#64342) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#64341) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sztem repülési stílus kérdése is. Én úgy repülök hogy ritkán van időm nézelődni, így nem érdekes a kép minőség :) lighti ide oda tilitoliban lehet fontos. De hogy hatalmas difi legyen azt kétlem hisz a jelküldési technológia vehatarolja ezt

"Oh my Goa'uld!"

(#64343) ezoltan válasza Saccco (#64339) üzenetére


ezoltan
tag

ProDrone ProPagoda Goggles Edition-t és Realacc TripleFeed Patch-et.
4-500 méterig gyakorlatilag mindegy,merre nézek (gyakorlatilag teljesen tiszta,zavarmentes a kép),nagyjából ezen a távon válthat szerintem a diversity.
Mivel a Realacc irányított,ennél számít a megfelelő pozíció,de 1,6 km-ig simán teljesen jó (messzebb nem próbáltam még).

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#64344) Peaceliker válasza ezoltan (#64343) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem még p200 ról való gomba van fent meg triplefeed és tök jól elvagyok vele, bár én nagyon nem megyek messzire :)

"Oh my Goa'uld!"

(#64345) ezoltan válasza Peaceliker (#64344) üzenetére


ezoltan
tag

Jó antennák ezek.
Az egy dolog hogy elméletileg precízen hangoltak a ProDrone-ok,de a legjelentősebb javulást szerintem a hosszúsága miatt (Goggles E.) nyertem vele,abszolút nem takarja a nagy fejem semmilyen pozícióban. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#64346) Peaceliker válasza ezoltan (#64345) üzenetére


Peaceliker
őstag

és meg van adva, hogy melyik mhz re van állítva és úgy lehet venni?

"Oh my Goa'uld!"

(#64347) vandor01 válasza Peaceliker (#64346) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem veheto mindenen..... csak a legjobb ki van emelve hogy itt kurva jo...
azert gondolj bele?
a lengyel gyerek megtrefálna egesz europat csak a 5775-on használhato mind?
elmegy 30 ember versenyre azt egy frekin tolhatjak??? :DD :DD

nekem most uton van par antenna a lengyeltol....
de se email a TN-el?
se TN nincs a rendelésnél csak hogy elpostazta?
ez igy mukszik? azt majd jon semmi regelés??

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64348) ezoltan válasza Peaceliker (#64346) üzenetére


ezoltan
tag

Egy bizonyos tartományra van hangolva,az antennákra meg ráírja külön-külön a pontos tól-ig értéket.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#64349) Saccco válasza vandor01 (#64347) üzenetére


Saccco
nagyúr

:C :C ;]

----

Köszi az antenna válaszokat. :D
Ezt a tesztet néztem: RCSchim's ULTIMATE FPV-Antenna test

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64350) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Régóta szemezgetek a Tyro109-cel második drón gyanánt Böszme mellé. Az ár-érték aránya kvázi verhetetlen, még ha budget alkatrészekkel rakok is össze egy hasonló alap gépet, az Excel-em végül 130 euró körüli összeget mutat, ez meg 100 euró körül itt van (most akciósan éppen 90, de erre mondjuk rájön a vám, mert ugye egyben már értékhatár felett járunk...).

Valaki rendelt már ilyen szereld magad szettet? Tapasztalatok az építéssel és a drón használatával/repülésével kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.