Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

No, tegnap feldobtam a ProDVR-t az EV800-ra. Jövő héten jön róla a videó. A kimenő videójelet ráforrasztottam a bemenő jack padjára, így mikor AV-re vált az ember helyben vissza tudja nézni a felvételt, nem kell a kábeleket dugdosni :)

Szerk.: AV-ben nagyobb a késleltetés, de magához a felvételhez nem kell abban lenni, a ProDVR a háttérben teszi a dolgát. Azaz 0% funkcióvesztés :))

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64502) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Gondolkodom egy runcam 2 hd-n merevszárnyúra, de elég régi produktum. Van megbízhatóbb alternatíva több tudással?
3d nyomtatott tokok miatt Caddx Turtle V2, Runcam split mini 2 vagy a Foxeer mix is szóba jöhet, de nem tudok dönteni.
Felhasználók szerint: Caddx support állítólag 0 + üveglencsére cserélném, split mini fpv feedje szvsz nem az igazi, Foxeer pedig eléggé halszemű, bár ez annyira nem zavar.

Mi a véleményetek ezekről?

(#64503) Johnny_vT válasza szacsee (#64502) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"3d nyomtatott tokok miatt..."

Keress egy ismerőst, akinek van 3D nyomtatója és Thingiverse-ről kapj le a kinézett kamerához egy modellt (szinte biztosan találsz bármihez). Olcsóbban kijössz és nem korlátozod magad a kamerák kiválasztásában. Nekem kis módosítások után így lesz egyedileg nyomtatott, "Johnny von Traktor" branddel ellátott akciókamera tokom 5 euróért. Közben még banggood-ról is 8-15 euró között lehet GoPro tokot rendelni, az én kamerámhoz pedig konkrétan nincs is :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64504) szacsee válasza Johnny_vT (#64503) üzenetére


szacsee
nagyúr

Van nyomtatóm, csak nem tudom melyik kamera legyen. :D

(#64505) Johnny_vT válasza szacsee (#64504) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Áh, szóval te vagy AZ az ismerős... :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64506) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Extra gyors segítséget kérnék! Egyiskola részére szeretnék drónt vásárolni pályázati pénzből, gyorsan!

Ami kellene:
Jó kamera/képminőség
hosszú akkuidő
viszonylag könnyű kezelhetőség
(GPS stb.)

Mire kell:
Események felvétele a levegőből, mezőgazdasági területek bemutatása stb. (Tudom a mezőgazdasági drónok nagyon drágák, de itt csak a lehetőségek bemutatására keresünk eszközt)

Keret:100-110.000 Ft

Természetesen számla, garancia kell!

Mit ajánlotok? Milyen drónt keressek?

Jó egy bolt neve is, hogy ki tud erről nekem gyorsan árajánlatot adni, természetesen olyan céget keresek, aki megbízható!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ronyman

[ Szerkesztve ]

(#64507) WinZol válasza Johnny_vT (#64501) üzenetére


WinZol
aktív tag

Jól értem EV800 + Eachine ProDVR Pro = EV800D ?

Esztétikailag és használhatóságban milyen?
Mennyire éri meg ezt a variációt?

Zoltán

(#64508) Johnny_vT válasza WinZol (#64507) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az EV800D jeldiverzitást is tud (két antenna, két chip), azon kívül ja, funkciójában ugyanolyan a DVR így mint úgy.


(Nem saját kép, nem vagyok otthon)

Én a tetejére, középre tettem, de ragaszthatod az oldalára vagy bárhova máshova is, ameddig a kábel elér. A képen a LED ablakán vannak kivezetve a vezetékek, én az antenna lyukát reszeltem könnycsepp-alakúra és ott vezettem ki.

720p HD felvételt is tud, ma megyek tesztelni és összehasonlítani az Eachine ROTG01 Pro-val. Mivel ez közvetlenül az RX5808 chip által feldolgozott videójelet használja fel, ezért az általam látottal azonos lesz a képminőség :)

Jövő héten jön meg az Eachine Pro58-am, azzal már meglesz a teljes jeldiverzitás is :))

Ja igen, kérdésedre válaszolva: ha a jelerősséggel meg vagy elégedve és már otthon van az EV800, akkor egy ilyen ProDVR felszerelése mindenképp ajánlott. Nem csúfítja el szerintem, de ha lezuhansz akkor rögtön vissza tudod nézni merre is jártál. Ha még nem vetted meg az EV800-at, akkor inkább egyből vegyél EV800D-t. A ProDVR+Pro58 barkácsoláshoz képest kicsit többe kerül még így is (kb. 10 euró plusz), de nulla kockázat és főleg a Pro58 hiánya miatt nem úgy néz ki mint valami cyberpunk tákolmány :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64509) Djuree válasza Ronyman (#64506) üzenetére


Djuree
félisten

szia!

sztem a keret pont nem a legjobb. ennél inkább sokkal olcsóbbak vannak meg sokkal drágábbak. kínából tudnál venni ennyiért kb., de az sok idő. gondolom használt nem játszik.
full hd-nál alább ne add!
amit ajánlok az a parrot bebop2 de az itthon drágább. van még a xiaomi mi4k de az meg jelenleg hiánycikk. meg nem is olyan megbízható.
hátha valaki más tud ajánlani valamit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64510) Peaceliker válasza szacsee (#64502) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem mix tetszik vidik alapján. Meg szép színes is lesz, sötétben is elég ügyes.

"Oh my Goa'uld!"

(#64511) Ronyman válasza Djuree (#64509) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Erről mi a véleményed?
MJX Bugs3PRO [link]
Vagy esetleg:
MJX Bugs5W

Vagy ez? MJX BUG B8 PRO
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64512) Djuree válasza Ronyman (#64511) üzenetére


Djuree
félisten

az utolsó az nekem versenydrónnak tűnik, az neked nem lenne annyira jó.

az első az lehet jó, nem tudom milyen lehet a kamera, youtube-on biztos van minta videó ha rákeresel. hogy ezek mennyire megbízhatóak nem ismerem. de ára alapján ennek már azért jónak kéne lennie.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64513) Toncsi válasza Ronyman (#64511) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Az Mjx-ek nem rosszak a maguk kategóriájában, de tudni kell, hogy ezek még játékok. Kamerájuk komolyabb célokra használhatatlan, és pl.: BG-n fele (sőt 1-2 esetben harmad) ennyi az áruk. Kicsit többért már sokkal jobbat lehet venni (pl: Hubsan Zino, Dji Spark).
Ha fontos a fénykép/videó (meg úgy általában a drón) minősége, megbízhatósága, akkor a Hubsan Zino, Dji Spark alá nem szabad menni.

[ Szerkesztve ]

(#64514) Ronyman válasza Toncsi (#64513) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Köszönöm hozzászólásod!

Sajnos annyi problémám van, hogy 100 ezres keret van rá, max kicsit túlléphetem ezért írtam 110-et! Ha esetleg ebben a kategóriában tudsz más versenyzőt, akkor kérlek jelezd, mert ma meg kell rendelnem!

(#64515) twine válasza Ronyman (#64514) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Röviden...:ha ennyi a keret,és oktatási szintű dologról van szó, szerintem ne vegyél drónt!
Komolyan,,, felsőoktatási intézmény technikusi vagyok,nap mint nap találkozom ezzel a "sajnos csak ennyi van rá" dologgal.....
Akkor inkább ne,mert csak (elnézést) czigánykodás lesz belőle....
Mindezt értem intézményi keretek között....ha privát érdekelt volna, nem szólok bele, mert más magán emberként próbálkozni "hekkelgeti"...

Hosszabban.... :
Sokszor elhangzott már,nézd meg mennyibe kerül egy, használható képű kamera/actioncam...
Pont annyi,mint a kereted,és azt még reptetni,kellene....nem fér bele...

Ki kellene sajtolni az intézményből egy mavic pro, pro2, phantom4pro szintű gépet....

Ezek kamerája és tudása már megfelelő az általad vázolt feladatokra,,,a kamerája meg tudja mutatni rendesen a terület betegségeit is akár, a tudasa pedig lehetővé teszi,hogy otthon "leprogramozd" a különböző mezőgazdasági területeket, ahová mikor kiviszed a gépet azt mondod neki programban hogy "GO" és lerepuli úgy és olyan magasan,és sebességgel,ahogy azt te bealitottad neki....közben tud az adott ember magyarázni,oktatni bemutatni ....

A100.000es kategóriával meg majd megy a "melozas", meg a magyarázkodás,hogy "ezt egyébként meg lehetne csinálni úgy, és olyan minosegben,meg ennek most pont nem így kellene hogy, történjen...stb ....csak az árban ugye...és ..."
Szóval szerintem az vérciki az oktatásban...

Egy vélemény, volt a sok közül....ne vedd támadásnak vagy ilyesmi...csak mint félig meddig gyakorlott felhasználó (P4-P4proV2),és oktatásban (is) dolgozó próbáltam segíteni :R

[ Szerkesztve ]

(#64516) Djuree válasza Toncsi (#64513) üzenetére


Djuree
félisten

a zinot inkább hagyjuk ki a minőségi kategóriából. sok tesztvideó megnézése után letettem róla én is...ha minőség akkor csak parrot vagy dji, bár ezek drágábbak is.

twine: kb. én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64517) F1DO válasza Johnny_vT (#64508) üzenetére


F1DO
senior tag

" ... de ha lezuhansz akkor rögtön vissza tudod nézni merre is jártál."

Ez mekkora ötlet, tényleg erre még nem is gondoltam! - és kapásból indokoltabb az FPV szemüvegen / monitoron történő kamerakép rögzítés mintsem a drónon lévő FC-n, hiszen azt fújhatjuk ha lezuhant..

Köszi! :R

(#64518) Ronyman válasza twine (#64515) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Rendben. Forditsuk akkor meg. Milyet ajánlanál? Utána kérdeztem es elvileg lehet picit emelni a kereten! 150-160 az amit meg le tudok nyomni a torkukon.

[ Szerkesztve ]

(#64519) Djuree válasza Ronyman (#64518) üzenetére


Djuree
félisten

sztem ami a 110-be nem fért bele ebbe se fog. :(
boltban még a dji spark is drágább. külföldről egy anafi kijönne talán ennyiből, de az meg sok idő meg gari nem igazán van.
dji phantom 3 nem tudom mennyi most...esetleg.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64520) twine válasza Ronyman (#64518) üzenetére


twine
addikt

Dji Osmo X3 +egy kva hosszú horgászbot... :DDD
Viccnek szántam ,nem parasztkodas volt... :B :R
Azért próbáltam viccelődni,hogy elvegyem az élét a dolognak

Én írtam az előző hsz.-ban miket ajanlanek nyugodt szívvel....
Sajnos a +50-60.000.-nem befolyásoló tényező...
Amit nyugodt szívvel ajanlanek,az cca.280-300 körül kezdődik itthon...

Felcsapva a netet, "szájhuzva" rákérdeztem a mavic AIR árára... megijedtem...
Pedig gondoltam kint a területen ahol nincs akkora rádió szennyezettség,jó lehet....de egyrészt én is sokallom az árát, másrészt inkább valami mavic pro sok keresessel...
Nem rossz gép az AIR ne ugorjon nekem egy-ket tulaj pliiz csak drága.... a vázolt lehetőségek között ..

Én 300alatt nem tudok ajánlani gépet,mert nincs benne gyakorlatom...

Ha mindenképpen venni akarsz....akkor majd a többiek biztos megmondják adott arkategoriaban melyiket válaszd...
Vannak itt hozzáértők, akik mérhetetlen mennyiségű gépet teszteltek már,,,én csak olvasok ezekről, egyéni tapasztalat csak a DJI gépeivel van....

(#64521) szacsee válasza Peaceliker (#64510) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz a véleményt! :R
Nekem is, fpv képpel sincs gond Albert Kim tesztelte is.
Split a szalagkábel miatt sem szimpatikus.
Bepróbálom mi baj lehet belőle.

(#64522) molnigee válasza Ronyman (#64518) üzenetére


molnigee
aktív tag

Szerintem fordítsuk meg megjobban. Ha senki nincs képben a suliban a dronok kapcsán, akkor ne vegyetek.ki fogja kezelni?
Vagy legalább szanjatok rá pár hetet még megnézitek youtubon milyen áron, mit kaptok. Aztán utánna lehet venni valamit. De így... Gyorsan kell egy drón pályázati pénzből...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#64523) twine válasza molnigee (#64522) üzenetére


twine
addikt

Az is nagy +1
:R
Eszembe sem jutott,pedig nekem mindig vesszőparipam a biztonság...

Valahogy az együttérzés felülkerekedett bennem intézményi technikusként,hogy nap mint nap hallgatom az "ez sok,erre nincs ennyi pénz" mantrát.. :DDD
de nagyon igaz a megközelítésed :R

[ Szerkesztve ]

(#64524) Johnny_vT válasza Ronyman (#64506) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"Események felvétele a levegőből, mezőgazdasági területek bemutatása stb. (Tudom a mezőgazdasági drónok nagyon drágák, de itt csak a lehetőségek bemutatására keresünk eszközt)"

Ha magánemberként választanék, akkor simán rámennék mondjuk a Xiaomi Mi Drone-ra. (YouTube és tesztek alapján, személyes tapasztalatom nincs.) Ha leesik, akkor leesett, aztán ráérek gariztatni, stb. De feltételezem, hogy nálatok rendesen be lenne építve a tantervbe, ergo rendszeresen és kifogás nélkül üzemképesnek kell lennie. Necces kérdés...

Ha a "csak a lehetőségek bemutatására" részt komolyan lehet venni és várható 1 éven belül nagyobb pénz is ilyen célokra, akkor könnyebb lenne a döntés. :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64525) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#64510) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Nekem itt van a polcon egyenlőre bontatlanul, és azt szánom az új Ortus-250 gépbe, ami az Ortus-245 ráncfelvarrott változata. Nem sok a változás, de amin változtattam bizony előnyére szolgál.
Tulajdonképp sokat gondolkodtam, hogy mit is rakjak bele, mert volt a RunCam Split2, van RunCam Split 2s, RunCam Split mini, RunCam Split mini 2. (Utóbbi még szintén nics gépbe, de azt kicsi 3" gépbe szánom.
Ebből is látszik, hogy RunCam téren nem vagyok csalódott és ez a Foxeer is azért került képbe, mert a Foxeer Falkor nagyon szuper kamera, és ezért mertem bevállalni a Mix változatot. Remélem nem csalódom benne.
A RunCam szalagkábelről meg annyit, hogy már néhányszor meghajtogattam, de még nyoma sincs, hogy tönkre akarna menni, pedig teljesen élbe van törve az egyik 3" gépemben.
A Mix videóképe a látott videók alapján hozza az elvártakat, de majd meglátom.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#64526) Geller72 válasza Ronyman (#64518) üzenetére


Geller72
veterán

Kezdésnek ilyen helyre akkor sem vennék nagyon komoly gépet, ha lenne rá keret. Ilyen körülmények közt sokkal előbb lesz baja, mint magánfelhasználásra. Az is lehet, hogy az első héten odaveri valaki akkor is, ha szupi intelligens Dji gépről van szó. A 150k-s keret is annyit tol csak ki, hogy mondjuk egy Spark nem alapverzió lenne, hanem FMC, azaz kicsit plusszolva az alapszett. Az alapgép az egy dolog, de a plusz cuccokkal simán a +50%-on vagy árban, tehát az össz költség max 75%-a lehetne maga az alapcsomag, a többi a tartalék, kiegészítő holmik. (Akkuk, propok, stb). Valszeg senki nincs tisztában "nálatok" a drónokkal, különben nem kérnél te sem segítséget. Azaz gyakorlatilag nulla a drótkultúrátok. Szabályok, rutin, stb.. Ilyen nulla felkészültséggel, mint említettem nem szabad komoly gépet venni.
Vegyél több, kisebb gépet, az alapoktól kiindulva és sokkal többet teszel azzal, hogy az alapoktól velük együtt megtanulod ezt az egészet a maga problematikáival együtt, sem mint veszel egy drága gépet és nem mered te sem használni és kiadni sem a kezedből.
Totál az alapokból indulva vennék egy fél tucat kis gépet, keféseket egy vödör akkuval, pár smart töltővel, pótalkatrészekkel. Ez kb. 30-40k-ból meglenne. Innen elindulva építkeznék a zsetonból felfele. Ha már van rutin minden téren - a gyerekek részéről is - kihisztiznék még pénzt (mert látni fogja a vezetés, hogy ez mennyire tetszik a gyerekeknek és mennyire a "jövő", meg minden, ezért nem lesz olyan nehéz ez) és vennék egyre komolyabb gépeket. Egy darab gép nem gép egy ilyen helyen. Átgondolnám ezt a dolgot a helyedben..segítünk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#64527) -szabi- válasza Djuree (#64516) üzenetére


-szabi-
őstag

Zino-t miért húzod ennyire?
Ebben az árkategóriában nincs ellenfele.
Youtube videók alapján meg a képpel sincs különösebb gond.
Persze ha mavic-hoz nézed... 3x annyiba kerülő drónhoz.

(#64528) Geller72 válasza -szabi- (#64527) üzenetére


Geller72
veterán

Annak az a baja, hogy wifis...Én is gondolkodtam rajta, de így felejtős. Mondjuk úgy, hogy amolyan FMC szettben az a 350 euró körüli ár nem rossz érte. Egy szintén FMC Spark cca. egy százassal drágább.. Kérdés, hogy milyen a szoftver. Mert a Dji-hoz már tudjuk milyen.

(#64529) Saccco válasza twine (#64523) üzenetére


Saccco
nagyúr

ZER0? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64530) Peaceliker válasza Djuree (#64519) üzenetére


Peaceliker
őstag

Yuneec gépek nem jók? Bár lehet azok is drágák, sosem néztem utána

"Oh my Goa'uld!"

(#64531) twine válasza Saccco (#64529) üzenetére


twine
addikt

Zer0-t azóta nézegetem a dobozában :DDD
mióta megjött, még a boldclash-ek sem repültek :B
Annyit "hobbyztam" az elmúlt kb két hétben hogy kiforrasztottam a boldclash távból az adót, és bele próbáltam a vázba,illetve egy LED szalag csatlakozót bele próbáltam a zéró "programozó" forrpontjaiba,hogy azzal meg tudom e oldani az st-linkre való csatlakozást fizikailag,,,,a LED csatlakozó nagyon kva. Jó lesz erre :D pont az a távolság ami kell,és faján rá lehet tolni az st-link csatlakozóit...
Viszont a boldclashen lévő kristályt jó lenne lecserélni egy, smd-re....mert ami rajta van,túl nagy ....nyilván nem magamtól találtam ki...NFE-tol lestem el a trükköt....
Uh gondoltam,valszeg megkeresem egy régi osztálytarsam (elektromuszeresz) aki tudtommal tud dolgozni ilyen kis amd cucokkal ,hátha megcsinálja nekem.... :U :D
Röviden...ZEr0 egyelőre dísz a notebook mellett :B :DDD
Holnap holnap után rally...a phantom fog repülni,ha nem szakad az eső...

[ Szerkesztve ]

(#64532) twine válasza twine (#64531) üzenetére


twine
addikt

Bocs a sok elgépelésért...mobilról írtam miközben 100dolgot csináltam..nyilván nem "amd" alkatrész hanem "smd" , ésatöbbi :B

(#64533) Djuree válasza -szabi- (#64527) üzenetére


Djuree
félisten

eleve kezdodott a teszt azzal hogy nem tud egy helyben lebegni, ossze vissza uszik a levegoben. ez nagyon gaz. a tobbi mar annyira nem is erdekelt...ennyiert vagy kicsit tobbert vettem a fimi x8-at, eddig nagyon elegedett vagyok vele.

Peaceliker: azokat nem ismerem. de azok lehet dragabbak.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64534) scream válasza Djuree (#64533) üzenetére


scream
veterán

Ez a Fimi X8 összességében kezdőknek milyen viszonyban áll mondjuk a Sparkkal? :F (Appokat is figyelembe véve)

(#64535) -szabi- válasza Djuree (#64533) üzenetére


-szabi-
őstag

Az újabb tesztben azt mondják amit említesz javításra került: KLIKK.

(#64536) Geller72 válasza Djuree (#64533) üzenetére


Geller72
veterán

Az X8 SE-t honnan rendelted és hogyan? GWTR-ből jött, vagy sima CN? EU priority Line-val, vagy Prioroty Mail-nek rendelted? Végül is mennyi idő alatt jött meg? Szemüveggel használtad már? Vagy telón keresztül, VR box esetleg. Tudja az app a vr-t?

(#64537) SP!T válasza scream (#64500) üzenetére


SP!T
addikt

Végül így rendeltem:

BoldClash BWhoop B03
Eachine TX06 kamera
Conapy camera protector
BoldClash CM03 19000KV motor
BoldClash P01 1s Charger + 5db 3.8V akku
Eachine EV800 szemcsi

Kb 30k-ra jött ki mindenestül. Távot majd később rendelek, elsőnek kipróbálom a gyárit.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Már várom hogy beérkezzen a motyó! :C Feleségem meg kinyír addig... :U

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64538) Allien válasza Djuree (#64533) üzenetére


Allien
veterán

Azért az a kicsi nem is oly kicsi. Akciósan X8 424 dolcsi, a Zino meg 270 asszem, kb, email onlyban. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#64539) Saccco válasza SP!T (#64537) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy dolog még kell. Az akkumulátor nem tudod feltenni a gépre, mert nem kábelen lóg a csatlakozó.
Néhány dolgot tehetsz:
1. Veszel JST PH2.0 csatlakozót. ([link])
2. A hozzá kapott USB-s töltő csatlakozóját levágod és azt oda forrasztod. Elképzelhető, hogy nem megy át elég áram rajta.
(3. Valaki küld neked egy aljzatot. :D)
(4. Kiszeded a gyári csatlakozót és kábellel kötöd vissza.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64540) Djuree válasza Allien (#64538) üzenetére


Djuree
félisten

tényleg nagy a különbség, nem emlékeztem ekkora diffre.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64541) fape válasza SP!T (#64537) üzenetére


fape
senior tag

Hát igen a családos része a hobbinak ritkán van kidomborítva. De néha nagyobb küzdés mint egy saját build. Főleg ha már a drónos cucok száma összemérhető a cipők/ruhák számával. Szal az asszonyt szoktatni kell, mert ennél csak több lesz ha lépeget az ember felfelé. Vagy dugdoshatja a cuccot a kocsiba, garázsba. ;) :))

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#64542) F.E.K.. válasza fape (#64541) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Vagy rejtegeted, vagy "á, ez nem új, csak átépítettem rajta pár olcsó, mondom olcsó apróságot rajta..."

:DD

(E013 + 716-os motorok)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64543) ezoltan válasza fape (#64541) üzenetére


ezoltan
tag

Itt jön a képbe az a kérdés is,hogy miért jobb a szülőkhöz rendelni a cuccokat. :DD
Okot találni,alkalmazni!

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#64544) Markizmark válasza ezoltan (#64543) üzenetére


Markizmark
addikt

Én munkahelyre rendelek mindent. :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64545) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#64508) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Tegnap csináltam egy rövid tesztet, hogy összehasonlítsam a ProDVR-t és a ROTG01-et (FPV View appon keresztül). Nos, nem a várt eredményeket kaptam, de azt hiszem megvan a hiba.

Konklúzió 1: a ProDVR felvételének összehasonlíthatatlanul jobb képe van. Továbbra sem valódi 720p (mert maga a kamera elmarad tőle), de pl. az OSD feliratai tökéletesen olvashatóak, míg a ROTG01-nél sokszor csak tippelni tudtam a magassági értéket vagy a repülési időt.

Konklúzió 2: egyszerűbb a kezelése, mint a mobilra kötött ROTG01-nek. Megnyomod a gombot és elindul a felvétel, majd megnyomod a gombot és leáll. Mindezt tudod vakon is amíg a fejeden van. A másiknál először lehajolsz, megnyomod a felvételt, felegyenesedsz, felteszed a szemüveget és csak azután tudsz indulni.

Az összehasonlítással az volt a gond, hogy a ROTG01 a telefonommal együtt a földön hevert, a szemüveg pedig ugye a fejemen. Na most ha olyan facsoportok körül röpköd az ember, amelyek lombozata mellmagasságban kezdődik, akkor nem meglepő, hogy a szemüvegen lévő antenna gyengébb jelet fog mint a földön lévő, amelyik továbbra is közvetlenül rálát a drónra. :D Persze mondhatnátok, hogy "hát máskor sem a fejeden hordod a telefont", de mivel én kizárólag a képminőségre koncentrálok, így muszáj lesz megteremtenem az azonos feltételeket.

Ma megismételem a tesztet. Nemsokára lesz róla videó.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64546) vandor01 válasza Markizmark (#64544) üzenetére


vandor01
őstag

megpuhitom az asszonyt egy kozepes telefonnal mindenfele foliaval tokkal es vonoval..... majd utanna rendelek magamnak es panaszkodok hogy nekem csak az o használt lestrapalt 1 eves telcsije meg a 10-20euros kis bizbazok jutnak mig neki a luxus draga telefon kiegészitokkel :DDD :D ..... nincs pampogas! :N

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64547) Johnny_vT válasza vandor01 (#64546) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Döbbenet, hogy micsoda zsarnokságban éltek :D Azért remélem az asszony pajtások is kapják az ívet a negyvenharmadik cipő és a hetvenedik sminkcucc megvásárlásakor ;]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#64548) vandor01 válasza Johnny_vT (#64547) üzenetére


vandor01
őstag

na ja.... nyomjak az ismeros vakert.....
akcio volt 70%.... :(
1 et fizet kettot kap... a masodik félaron... ;]
ez márt multkor vettem megvan rég..... :((
a baratnőm adta mert megunta.... :(((

hazajon a shoopingpol taska nelkul... taskák?? nem vett semmit.... :F
jo akkor lemehetek a pincebe szétnézni?? :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#64549) Markizmark válasza Johnny_vT (#64547) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálunk nincs zsarnokság, még el sem vettem a nőt. :D Egyelőre futnia kell a szekér mellett ... :D De az is igaz, hogy a s10e-t nem mertem rögtön megmutatni neki :D Meg az EV800D-t is olcsóbbnak vallottam be 1 éve. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64550) vandor01


vandor01
őstag

ahhhh ferfiak vagytok vagy kapcarongy? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.