Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4851) twine válasza AuraSync (#4849) üzenetére


twine
addikt

Uh. éreztem, hogy félre érthető lesz az írásom...
Azért is próbáltam írni , hogy ezek nem kimondottan hibák.... inkább egyéni preferenciák, és összehasonlításbol adódó különbségek...
Úgy van ahogy mondod... Nagy előrelépés a V2, tényleg jó kis gép...
Csak hát az egyéni preferenciák...
Mint pld a körberakott érzékelőkkel en pld pont kitörölhetem, mert a hátsó érzékelők baromi jól jönnének, mivel sport módban belelognak a propok előre menetben a képbe... Ezért hátrafelé szoktam huzni .
mikor viszont hátrafelé húzom a gépet "izomból", és a kamera képét nézem erősen.... Akkor jó volna ha valami vigyázna rám, de sport módban ezek ugye kikapcsolnak...
Ezért aztán volt már hogy berepultem nyélgázon az akácerdőbe a tisztás végén (nagy élmény volt, mert közvetlen mellette voltak méhészet dobozai ,ezernyi méhel...azt a méhfelhőt ami akkor menekülés közben körbe vett, a mai napig nem tudom hogy úsztam meg egy fél csipessel a nyakamon.) :DDD
Az oldalsó infra érzékelők megint csak tripod módban működnek,, ahhoz meg aztán már tényleg tudomány kell hogy abban a módban bárminek neki vezesd....

Ugyanakkor nem szabad elvitatni a tudását, mert ha csak egyszer szükséges lesz élesben az autonom repülés, biztos hálás leszek érte, ha közben ki tudja kerülni a tereptargyakat :R

[ Szerkesztve ]

(#4852) Geller72 válasza AuraSync (#4849) üzenetére


Geller72
veterán

A 60 FPS-el egyetértek, már rég nem filmezek 50 alatt. A Zino-t meglátjuk, én is kíváncsi vagyok rá. Beszéltek kici kínai sráccal, ő azt mondta, hogy azért kicsit meredek a deszkripsöb, de egész jó a gép. Eleve az tetszik, hogy a FatShark szemcsivel is tudnám hajtani, mert tolja az analóg jelet is. Így a külön VR, mint app nem kellene, bár nem bánnám, ha lenne rá app, vagy az app tudná alapból.
A 8km-re azt írta, hogy cöccö, optimális esetben (ami nálunk nem nagyon szokott előfordulni ugye, mert ax péniszméregetésből töltögetik fel a nylt mezős vidiket, gyakorlati értéke nulla) inkább a fele. Neki nyílt terepen 5.8km-t ment el, de voltak "szaggatott részek". :D.
A 33 perc is úgy értendő, hogy abból az igaz nettó az 25 perc lesz. Mert gondolom, haza is kell érni vele. :D. Neki, hoveringben ennyit tudott. No meg aztán az első 120k huf-os árak már most elszálltak, pedig még nem is nagyon rendelhető. Jelen pillanatban átlag 545 Euró egy akkuval, ami azért a mostani 357 ft-os árfolyamon számolva khm..Plusz a postaköltség, mert kínai barátaink mostanában már nem nagyon szeretnek ingyen szállítgatni.
BG-n hat euró a shipping, de ugye ez méég preorder státusz, ha ez maradna, az nem lenne sok, GB-n ennél sokkal több a posta.
Szívesen kipróbálnám, főleg, ha nem lenne 200 ezer ft. De lesz. :D.
Úgymond, második gépnek megtartanám, ha jól működik. Sajna, nem mindig sikerül nekik elsőre (és másodikra sem mindig), ahogy a Xiaominak sem..
Majd kiderül. ;). Egyelőre az sem biztos, hogy jövő héten ilyenkor lesz még melóhelyem...

(#4853) KillHates válasza BEndre34 (#4850) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra én is beneveznék, de még nem lehet kapni, ha jól tudom, csak előrendelhető.
De javíts ki ha nem így van :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4854) BEndre34 válasza KillHates (#4853) üzenetére


BEndre34
tag

Bevallom, nem tudom, így van-e, mert utoljára január-február (eleje) felé néztem utána.
Jelenleg nem aktuális a pénzköltés (a gép ára amúgy sem jött még össze), mert nekem jelenleg ugyan van munkám, de a páromnak már nincs és egyhamar sajnos nem is lesz. Így jelenleg a P3S (ami az új gépbe ment volna) is idejekorán lesz eladva, pedig még van rá 9 hónap bolti jótállás (addig megtartottam volna). :O

(#4855) BEndre34 válasza BEndre34 (#4854) üzenetére


BEndre34
tag

Update: azért nem hagyott nyugodni és megnéztem:

"We are currently unable to ship orders.
Due to the COVID-19 Coronavirus pandemic, our local manufacturing in California has temporarily halted operations. All of our Bay Area employees have been advised by the state of California to stay home to prevent the spread of COVID-19 as part of the Bay Area Shelter in Place directive, which is active through early April. We’re closely monitoring these developments, but please note that we are unable to fulfill any Skydio orders at this time. For more information on this statewide directive, please see this page. We appreciate your patience and understanding during this time, and we sincerely hope that you and your loved ones are safe and healthy. Our Skydio Support team is here if you have any questions or need any help."

(#4856) VANESSZA1 válasza BEndre34 (#4855) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És tedd hozzá, hogy EU-ba nem szállítanak és ebben a régióban nem is működik a Skydio2

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4857) anyics


anyics
friss újonc

Sziasztok,
Bocs ha rossz helyre írok, valaki tudna segíteni abban hogy a DJI wifis drónok kompatibilisek e olyan okos telefonokkal mint pl: Huawei y6 2018? Android 8.0.0 ... Vagy mi a lényeg, mit kell nézni ilyenkor a mobilnál?
Köszi

(#4858) sityupityu válasza anyics (#4857) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem 3GB ram mindenképp kell hozzá. Android 8-al kompatibilis.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4859) BEndre34 válasza anyics (#4857) üzenetére


BEndre34
tag

Attól függ, melyik... A P3S nekem az 1GB-s, 2017-es Samsung Galaxy A3 telefonnal is simán (és gond nélkül) kummonikált, pedig 6.0 Andriod van rajta. Másik gépnek már kellett a Lenovo a 2 GB memóriával és a 8-as Androiddal. Ugyhogy a Huawei Y6 (2018) elvileg jó is lehet, de ha teheted - ahogy sityupityu is írta - inkább 3 GB és min. 8-as Android. ;)

u.i.: Sajnos a gépek leírásában általában nincs benne a min. RAM igény

(#4860) krx21


krx21
nagyúr

Próbálok tájékozódni, hogy mi a helyzet a Mavic Mini FCC hack tekintetében. Teszem azt, ha veszek a netről egy USA verziót, akkor sincs használható megoldás?

(#4861) Geller72 válasza krx21 (#4860) üzenetére


Geller72
veterán

..Ezt azért már elég sokszor kielemeztük itt..szeriintem. Egy szóban: Nincs.

Bővebben:
https://prohardver.hu/tema/dji_topic/hsz_4073-4073.html
https://prohardver.hu/tema/dji_topic/hsz_4250-4250.html
https://prohardver.hu/tema/dji_topic/hsz_4091-4091.html
https://prohardver.hu/tema/dji_topic/hsz_4077-4077.html

(#4862) Geller72 válasza BEndre34 (#4859) üzenetére


Geller72
veterán

..több DJI Go verzió van. Ezeknek eltérő a "gépigénye".A régi (Before P4) verzió(k)hoz elég lehet a gyengébb tel, régebbi Android verzióval, újabb gépeknél újabbak a kritériumok is. Mindenképpen meg kell nézni az adott appot, hogy milyen igényei vannak. Ez az első lépés.50k alatt lehet kapni új, 10.1"-os Tab-ot, FHD+ kijelzővel, Android 9-el, 8 magos cpu-val, 3 GB rammal, GPS-el, SIM foglalattal..stb. Annyit meg megér, mert az már elég erős bármelyikhez.

(#4863) krx21 válasza Geller72 (#4861) üzenetére


krx21
nagyúr

Okés.... Magyarul kell venni egy USA verziót + fake GPS . Én megy, de nem legális...

[ Szerkesztve ]

(#4864) sityupityu válasza krx21 (#4863) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha tudsz venni egy usa verziót, akkor ennyi, ugyanúgy megoldható. Nem legális? Lehet, hogy akkor én is visszaállítom az air-t...Na hagyjuk már. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4865) krx21 válasza sityupityu (#4864) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak az a kérdés, akkor miért volt a válasz a kérdésemre:
“Egy szóban: Nincs.”
https://youtu.be/6LE461SFRZ8

[ Szerkesztve ]

(#4866) sityupityu válasza krx21 (#4865) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt nem tudom.
Egy rakás videó fent van, hogy az usa verzióval ugyanazt meg lehet csinálni mint az air-el.
de nem folyok bele, nincs minim :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4867) AuraSync válasza krx21 (#4863) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Több videóban és cikkben is olvastam erről az FCC hack dologról.
Még ha sikerül is az itteni jelrendszer nem erre lett kitalálva és lehet, hogy a meghack-elt drón fals jelet kap és búcsút lehet inteni neki.

Ha valakinek megéri a drón épségét kockáztatni azért a plusz 500 méterért amit ezzel nyer akkor csak csinálja.

Anno én is próbálgattam Mavic 2 Zoom-al ezt, feleslegesen, soha nem jött össze pedig volt USA GPS pontom a drón is kiírta bekapcsolás után, hogy új régióba vagyok figyeljek az adott régió szabály rendszerére.
De végül soha nem váltott át FCC módra.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4868) Geller72 válasza krx21 (#4863) üzenetére


Geller72
veterán

..ok, vegyél.. :R

(#4869) krx21 válasza Geller72 (#4868) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak a 4 linkelt hozzászólásod sem a kérdésemre válaszolt és most sem mondod miért nem lenne jó. De azért köszi a segítséget... :R
Én elhiszem, ha érthetően elmondod hol bukik a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#4870) sityupityu válasza AuraSync (#4867) üzenetére


sityupityu
veterán

"Még ha sikerül is az itteni jelrendszer nem erre lett kitalálva és lehet, hogy a meghack-elt drón fals jelet kap és búcsút lehet inteni neki."

Ezt ki mondta? Tényleg nem kötekedésből...nem is akarok belemenni a témába, meg nem is vagyok akkora szaki. Én csak azt tudom, hogy amikor megvettem az air-t, akkor rá egy hétre átállítottam és azóta is úgy használom. Megkockáztatom, hogy nincs is nagyon air tulaj, aki ne állította volna át. A fönti hibáról meg nem is hallottam még... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4871) AuraSync válasza sityupityu (#4870) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Senki nem mondta, évekkel ez előtt már a P4 idején olvastam erről valahol a neten amikor én is beleástam magam ebbe.
Hogy igaz-e azt nem tudom, de neked van jobb magyarázatod miért nincs FCC az EU-ban?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4872) sityupityu válasza AuraSync (#4871) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem egyszerűen csak azért mert az EU-ban vagyunk. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4873) Geller72


Geller72
veterán

..Az AIR (sem) nem mini. Azt nem állítgatod. A mininiél nincs értelme) (Az EC(C)-t hiába, az FCC-t meg minek?Az ugye fix.
Ha ez nem ment át a fent linkelt komentek közül, akkor tök mindegy.
Mert a lényeg ez.

Konzekvencia:

ECC: 2.4 Ghz ugye jobb, mint az 5.8Ghz, ez gondolom ok. (Hatótáv szempontjából, optimlis felltételek mellett) Azaz hiába teszed át arra a bizonyos FCC-re (ami nem létezik ugye, mert automatikusan normál esetben is használja ezt a frekkit is, ha igény van rá a rendszer részéről) A 2.4Ghz nem váltzik és az 5.8Ghz sem, merta kkimenő max kakaó fix. Tehát egy fixre belőtt 5.8Ghz-el (direkt nem hívom FCC-nek, mert nem ettől az) sokkal szarabb lesz a hatótávod itt, mint a 2.4-el. Ahogy a képen is. ECC verció: 2.4Ghz : 2000m, 5.8Ghz 500m. Eddig ok?

FCC verzió.
Kurvára nincs mit álllítani, mert minek? Amit tud, azt alapból tudja.
Fix 5.8Ghz.

Akkor most minek is ide hack akármelyik verzióhoz? Komolyan érdekel. Arról nem beszélve, hogy lakott területen, ha sok a szórt jel, úgy meg fog hülyülni bármitől, hogy tök mindeg yhova fogod rakni az ECC verziót. Falu közepén, ahol eleve van free wifi, meg mindenkinek, a hézakban, nem ment el tőlem 10 métert és már weak signal volt. Meg lehetne kérdezni, de nem szoktak eldicsekedni vele, hogy hányan törték össze emiatt(is) a géépüket. Két hete voltam kint repülni haverral, vadi új, up to date minit kkivittük és elment a végtelenbe. Kurva nagy mákunk volt, hogy meglett, de ráment 3 óránk a keresésre. Egyszerűen az RTH-ra nem hogy hazajött volna, hanem eliindult padlón az elllenkező irányba. És ez kint volt a bazi nagy prérin.. De erről legtöbben csendben halllgatnak. Van face csoportja a mininek, elég tanulságos, bár ott is csak a farokméregetős vidik vannak, az ritka, amikor egy crash vidit fel mer valaki vállalni a saját, vagy a gép hülyesége miatt. Nagyon sok fogja magát és csak úgy leszáll. Tőled mondjuk 500 méterre. Meg az említett totál fals RTH-k tömkelege.
Tényleg nem akarok senkit meggyőzni, mert úgy sem lehet. És valóban nem is akarok. :R. Meg kelll venni és megtapasztalni. De azt is majd ide lehet írni, ahogy én szoktam, ha valami szar. Azt is le lehet írni, hogy vallaki tévedett. Én tévedtem, amikor megvettem a mini-t, de sikerült eladni és az a pár hónap tapasztalat elég volt ahhoz, hogy többet ne vegyek.

Szorri a dupla karakterekért, de szvsz. merül a vezeték nélküli billem. :D.
Ilyen sem kell többet. :P.

Ha veszel valamit, az ne wifis legyen. Persze, ha rám akarsz halllgatni. Jó az Air is, meg minden, de én speciel többet nem fogok venni ilyet, ami wifi-s. Régebben is intettem magam tőle, de a mini beszippantott, na mondom, hétha. Én még nagyon az elejéén vettem tavaly, amikor megjelent, elég nagy hiba volt.

(#4874) Geller72


Geller72
veterán

Kérdés:

Ki milyen ND filtert használ váltakozó felhős-napos időben? (Tehát amikor mennek a felhők, de max 50%-os a felhőtakaró, kisebb csoportokban, vagy teljesen különállóóan haladnak, gyorsan váltakozik a felhős, nappos időszak). Mindenképpen nyolcassal indítotok, vagy elég a néégyes, aztán lesz ami lesz, korrigáltok esetleg menet közben? :U

Nekem a nyolcas kicsit sooknak tűnik elsőre... :U

[ Szerkesztve ]

(#4875) Geller72 válasza AuraSync (#4867) üzenetére


Geller72
veterán

Ez nem ilyen egyszerű és korán sem erről van szó. Adott esetben például kifejezetten hasznos lehet, mert a kisugárzott jel erősebb, és a jel stabilabb lesz a gép és a táv közt, nem szakad meg. Azaz a reülés biztonságát kevésbé veszélyezteti. A P4-em alapból volt, hogy 300m-en eldobta a jelet és RTH-ba lépett. Ha átraktam, ilyen gond nem volt. Általában nem használtam, de ha kicsit bonyolultabbak voltak a tereppviszonyok, vagy esetleg a látótávolsáágon kívül került a gép, akkor jól jött. Alapból azt vallom, hogy ha valami túl messze van, akkor odamegyek. :D. Inkább, minthogy ellküldjem kilométerekre, főleg egy instabil gépet, mint pl az elmített mini. Beszéltük már, én sem bánnám, ha sokkal stabilabb jellem lenne, cserébe a magassági korlát mellé berakkhatnak nekem egy akár másfél, 2 km-es távolsági korlátot is. Nem nagyon tudom megérteni azt, akinek a 2 km ne lenne elég. Komolyan nem nem viccből mondjáák azt és a szabééllyokat iis így fektetik le, hogy ne menj messzebb a gépeddel, mint a látótávolság. Szerintem.
:R

(#4876) sityupityu válasza Geller72 (#4873) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt már linkelted korábban. Én nem azt mondom, hogy nincs igazad amit írsz, a mini-nél meg pláne nem merek vitatkozni mivel nekem nincs. Viszont az EU-ban vásárolt air-t igenis át kell állítani. És hát nem kis különbség van utána. Ha az egész hozzászólásod csak a minire vonatkozott akkor nem szóltam. :) Fáradt vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4877) Geller72 válasza sityupityu (#4876) üzenetére


Geller72
veterán

Így van, igazából nem neked írtam, a mini miatt írtam. :R. Azt az egy mondatot azért írtam az Air-ről, hogy a mini (sajnos) NEM Air. Pedig mindenki jobban járt volna, ha pl legalább az appot megkata volna a mini is. Az Air meg jó gép lenne ha lenne egy kicsit több repideje pl.. Ki van ez találva, hogy ne legyen egy gép, ami mindenre jó. :D.

(#4878) AuraSync válasza Geller72 (#4873) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Meglepett, hogy aki ennyire vágja a témát vett egy mini-t.
Sokan bele estek a szokásos DJI hype-ba és egyből ugrottak Mini-t venni amint megjelent.
Én is akartam venni, na mondom végre jó kis hobbi drón.
Na de várjunk gyerekek a DJI-ró van szó várjuk meg csak az első teszteket.
Az igen a semmi közpén elmegy 1-2km-t is az már tud valamit és nem kerül fél millába.
Már rajta volt az ujjam a rendelés gombon.
Na de várjunk nézzünk meg városi teszteket..
Gyerek felrepül a feje fölé és pár méter múlva drón szét kapcsol nincs jel minden sípol.
Naaaaa tudtam, tudtam hogy valami turpisság van itt...
Ez egy semmirevaló szelfi drón. :))
Le is tettem róla abban a pillanatban.

Nekem számít az, hogy a drón tudjon legalább 1km-t repülni Wi-fi szennyezett környezetben mert akkor elég egyszer felrepülnöm, hogy mindent le tudjak videózni az adott térségben.

Az meg elég szomorú, hogy elrontja a RTH-t a gép. Elvileg egy eltárolt GPS koordinátára jön vissza annak nem tudom mi köze van a wi-fi-hez vagy bármiféle fals jelhez.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4879) krx21 válasza Geller72 (#4873) üzenetére


krx21
nagyúr

Már bocs, de nekem mintha szándékosan nem akarnál egyértelmű lenni és mindig meghagyod a tévedései lehetőséget. Tegyük már tisztába a dolgokat! Neked a Mini RTH-ja a hack miatt nem volt jó, vagy mert még az első köztudott rossz firmware volt rajta? Nagyon nem mindegy, ahogy ezt így beírod. Valamint az USA verzión nincs miért állítani??? Mert simán elmegy USA gép az EU- ban úgy mintha az USA-ban lenne? :F Szerintem mi nem egy frekvencián kommunikálnunk... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4880) Geller72 válasza AuraSync (#4878) üzenetére


Geller72
veterán

Sokszor fogja magát és csak egyszerűen leszáll.
Azért vettem meg akkor, mert ki akartam próbálni, adni egy esélyt a wifis Dji gépnek. Meg második gépnek vettem, egy nagy mellé, amikor nem akarsz bazi nagy cuccokkal kimenni repülni, hanem csak bedobod a kis hátizsákba a bicajra, mocira és ennyi. Akkor is azt mondtam és most is azt mondom, hogy az a gép a helyén kezelve nem rossz. Jó fényviszonyok közt tűrhető képet csinál, videó is elmegy annak, aki nem vágyik 4K/60 FPS-re, hanem csak fészre, instára, haveroknak átküldeni a hétvégi portyát. Kirándulni vinni magaddal, mert nem foglal sok helyet, mindentől távol. felszállni körülnézni, nem messze menni vele. Erre találták ki, erre hellyel-közzel jó. Ha csiszolnak rajta tényleg jó lehet. Reppideje kiváló, a 250g miatt lett olyan, amilyen, ennek héétránya is van, nagyon nem szereti a szelet.
Minden másra ott a mastercard, aztán lehet gyűjteni. ;]
Minden Dji gépnek megvan a maga helye a kategóriákban.
Nekem a consumer szegmensben a Phantom széria jött be. Nagy, de erős, atomstabil. Van akinek a nagysága a hétránya, az veszi a Mavic szériát...etc..

A fals RTH-ra nem tudtunk rájönni a mini esetében még. Az biztos, hogy olyan nagy szélben, ahol csak sport módban tudsz normálisan közlekedni, nem szabad felszállni, mert minden RTH esetén véged van. Akkor ugyanis a gép fél gőzzel repül, ami egy szelesebb időben végzetes lehet. Elsodorja és lemerül, leesik. Ezért sem szabad kimenni nagy szélben.. Hiába bírja, de csak sport módban.. Aztán meg jön a meglepi.. :U

(#4881) anyics


anyics
friss újonc

Köszi a válaszokat! :)

(#4882) AuraSync válasza Geller72 (#4874) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én is gondolkodtam ilyen dolgon, mert sokszor van olyan szitu ahol kellene, de nem lehet utólag valahogy korrigálni ezt a dolgot valami videó szerkesztő progiban úgy ahogy a RAW képeket a PS-ban?

Az mind1 milyen drága szűrőt veszel?
Teszem azt az Aliexpresses 8-as ugyan azt tudja mint a drága gyári 8-as? :F

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4883) BEndre34 válasza AuraSync (#4882) üzenetére


BEndre34
tag

Sziasztok!

Addig is, amíg egy igazán hozzáértő nem ír:

Ahogy a drón vásárlás előtt, a szűrőnél is sok időt töltöttem fórumok, vélemények, tesztek olvasásával és a végeredmény számomra az lett, hogy ár/érték arányban nem éri meg az olcsó szűrő. Hiába ugyanaz az ND érték van rajta, a végeredmény más. Mondjuk, aki pro képszerkesztésben/utómunkában az ezerszer jobbat kihozhat a gagyi szűrővel, mint én az általam jónak tartott PolarPro-val. Érdemes üvegből készült változatot használni (a műanyagot kerülni kell), mert tartósabb és könnyebben tisztíthatóbb, illetve - ha jól tudom - a felvitt szűrő réteg is jobb minőségű. Nekem a PolarPro lett a befutó és azon belül is a Cinema Series - Shutter Collection (mondom ezt úgy, hogy van 2db DJI ND szűrő is).
A szűrők szerencsére használtan átlagosan valóbban féláron vannak, így érdemes többet is beszerezni belőlük (8-16-32). ;)

Geller72 kérdésre válaszolva - a mostani, március végi időben - a kérdéses időjárási viszonyok között az ND8 lenne az arany középút, ha nagyobb %-ban süt a nap. De még én is próbálgatom, mert közel nem olyan "egyszerű" a szűrő kiválasztása, mint a fényképezőgépen.

u.i: Gyakorlok, mert bőven van mit tanulni a drónnal való fotózás, videózás terén, így a tévedés jogát fenntartom. ;) :D

(#4884) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Azért írok mert mindenki szídja a Minit. Nekem 4 hónapja van meg teljesen elégedve vagyok vele. EU verzió de az én tapasztalatom hogy városi környezetben azért jó átállítani FCC módba mert stabilabb a jel sokkal. Kint a szabadba felesleges átkapcsolni ott a 2,4 is stabil simán 1,5 km elmegy. Ezzel ha megtanult manőverezni (gyakorlás) akkor olyan helyekre is be lehet menni amit egy 300-400 ezres drónnal nem tennék. Ennél több távolság meg nem kell mert a drágán drónokat sem biztonságos irányítani ekkora távolságról.
UI: Egyszer az én hülyeségem miatt kis távon fennakadt egy fán. Tapasztalat csak annyi lett hogy szénszálas propellerek voltak már rajta és semmi bajuk nem lett. Eredeti gyári propellerek már eltörtek volna.

[ Szerkesztve ]

(#4885) sityupityu válasza Geller72 (#4880) üzenetére


sityupityu
veterán

"aki nem vágyik 4K/60 FPS-re, hanem csak fészre, instára, haveroknak átküldeni a hétvégi portyát"

Az a baj ugye, hogy azt még egy mavic 2 pro sem tudja...Írtam korábban ugye, hogy tavassal be van tervezve egy ilyen. Hát az a helyzet, hogy még nem vettem meg. Elbizonytalanodtam. Nem is a 4K/60 fps hiánya miatt (nekem az 1080/60 fps is bőven elég, az air-en sem használok 4K-t), hanem úgy az egésztől. Itt ez a nyavaja is. Ha vennék akkor okos távval vennék 3 aksival...nem kevés pénz. Szerintem nem használnám ki. Amúgy minden tekintetben jó lenne nekem. Baromi nagy hatótáv, jó üzemidő, mint írtam nekem az 1080/60 fps elegendő, jók a méretei még (nekem a P széria ezért nem jön be hiába jó, meg nem is tetszik). Viszont kérdés, hogy mennyit használnám annak tudatában, hogy az air-t semmiképp sem adnám el, nagyon szeretem. :F

(#4884) Tomjack Te mással kevered ezt az FCC dolgot, EU-s gépet nem állítasz sehova sem. A 2,4/5,8 GHZ állítgatás az nem ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4886) AuraSync válasza sityupityu (#4885) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Sztem egy Phantom az arany középút mivel azt egy hátizsákban is könnyedél lehet cipelni több akkuval is és továbbá a mérete miatt jobb a szél ellenállása is és a landolási képessége is.
A távirányítója igaz nem kicsi de pont ezért is kényelmes fogni és jóval több reptetést is kibír hála a big akkunak.
De ez csak az én véleményem. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4887) sityupityu válasza AuraSync (#4886) üzenetére


sityupityu
veterán

Megértem az érveidet, két ismerősöm is van aki ezeket használja hosszabb drónos pályafutás után, gyönyörű felvételeket lehet velük csinálni, de nekem akkor sem jön be semmilyen szempontból. :)
Ha nem veszem meg a mavic 2 pro-t ami abszolút a befutó nálam, akkor nem veszek semmit sem, elég lesz nekem az air továbbra is. A pénz már rég félre van rakva rá (az igazság az, hogy már december környékén nagyon gondolkodtam rajta), nem az anyagiak miatt halogatom, hanem azon őrlődöm, hogy mennyi értelme lenne ennyi pénzt kiadnom ilyesmire. Egyre jobban afelé tartok, hogy nekem nem kell egy ilyen gépet vennem, nem használnám ki. :N Ahhoz meg túl drága lenne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4888) krx21 válasza sityupityu (#4887) üzenetére


krx21
nagyúr

Szintén... Én is Mavic PRO 2-t nézegetem egy Smart távirányítóval...
De szerintem maradok a Mini-nél, mert a hobbi kategóriákhoz már drága...

(#4889) sityupityu válasza krx21 (#4888) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem egyébként vegyél egy air-t. Nem azért mert nekem az van, hanem mert a repülési időn kívül minden a mini ellen szól. Szerintem ezt bármelyik régi drónos aláírja itt is. Az akku valóban a gyengéje, kb 18 perc a valós repülési ideje. Viszont FMC verzióban megvéve szerintem teljesen vállalható, én számoltam ezzel amikor megvettem. Így, hogy legalább 2 akku midig nálam volt, hobbi célra több mint jó. És ha ezt az akku dolgot nem nézzük, akkor meg kár is összehasonlítani a kettőt szerintem. Tudásban stb mindenben jobb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4890) KillHates válasza krx21 (#4888) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor igazán drága, hobbi a drónozás, ha világgá megy a madarad, vagy tengeralattjáró lesz belőle. Én most nagyon gondolkodom egy "szelfi drónon", azaz valami olyasmin ami elfér egy oldaltáskában és nem kell platós autót hívni a mozgatásához. De Mini-t nem vennék; volt a kezemben és a 249 grammnak komoly ára van; borzasztó tejfölösdoboz lett a burkolata, ha ütközöl bármivel szinte garantált, hogy eltörik valami rajta. Azért egy AIR vagy Spark jobban bírja a gyepát. (és persze klasszisokkal stabilabban repül mindkettő)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4891) MlbMatic válasza Tomjack (#4884) üzenetére


MlbMatic
tag

Hogy állitod át a Mini CE verziót FCC módba ? amikor nem lehet mert hardveres,
Mi a titkod ?
Köszi válaszod

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4892) KillHates válasza MlbMatic (#4891) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez jó kérdés! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4893) AuraSync válasza KillHates (#4890) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy ha már víz feletti repülés.
Anno P4-nél (a mostanival még nem próbáltam) amikor tó felett szálltam kb 10 méterrel sport módban full gáz után ha elengedtem a joy-t és fékezett a drón akkor egy igen érdekes hirtelen emelkedő manőverbe kezdett és vagy 5 méterrel magasabban állt meg mint amikor előre haladt.
Mai napig nem jöttem rá ezt mi okozta, de többszöri próbálkozásnál is ez történt.
P módban ilyen jelenség nem volt.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4894) KillHates válasza AuraSync (#4893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyanez a jelenség ha fényes parketta (tornaterem) vagy csiszolt márvány (múzeum) felület felett repülsz. A közelségérzékelő bolundul meg, mert szerintem a tükröződő felületek zavarhatnak be valahogyan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4895) AuraSync válasza KillHates (#4894) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De még szerencse, hogy felfelé halad ilyenkor. :))

Amúgy anno egy vízbe esett labdát mentettem ki az Inspire légnyomásával.
Addig terelgettem míg végül a partra sodródott a labda. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4896) KillHates válasza AuraSync (#4895) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig még egy bringát is elbír!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4897) krx21 válasza sityupityu (#4889) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor már elgondolkodtató egy Mavic Pro. Még mindig lehet kapni újonnan.
Egyenlőre egy jó működő FCC szabványos Mini lenne nekem az ideális. :DDD

(#4898) BEndre34


BEndre34
tag

Akinek nem inge, ne gombolja be!!
A Mini soha nem lesz így átverhető. Külön hardver van hozzá/benne és nem fog átállni fake GPS vagy bármilyen más szoftveres csodával. Ahogy az ugyanolyan színű, szagú pl elsőkerekes Audi Q3 se lesz quattro semmilyen szoftveres csoda folytán, bármit is látsz a YouTube videóban. Ha ott minden igaz lenne, már megteremtettem volna a teljes anyagi függetlenségemet egy könyv megvételével vagy a tuti tőzsdei tippekkel (ja, és már valóban 3 lábam lenne :DD ).

(#4899) krx21 válasza BEndre34 (#4898) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt szerintem mindenki tudta, vagy legalább is sejtette.
De mi van ha USA modellt veszek a neten? Ez volt az én nagy kérdésem.
Tehát USA modell + fake GPS.. Tetszik érteni? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4900) BEndre34 válasza krx21 (#4899) üzenetére


BEndre34
tag

Leszámítva, hogy a garancia ugrott, nem lesz más változás, mert nem fog átállni egy sima fake GPS miatt (és értelme se sok van a Mini esetében). Lehet, hogy majd lesz az FCC-re gyártott gépekre euban megoldás (bár a DJI mindent megtesz, hogy ne legyen) de tudomásom szerint még nincs. Ha mégis van valakinek gyorsan szóljon, mert sokan várják valamiért ;)
Ha messzire akár valaki mindenáron repülni, ne minit vegyen (szerintem) :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.