Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4051) KillHates


KillHates
nagyúr

Boldog új évet kívánok minden drón-megszállott topiclakónak!

:Y :DDD :DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4052) Geller72 válasza jozsi252 (#4050) üzenetére


Geller72
veterán

Semmit nem ér. Simán kikerülhető. Csak rányomsz a disable take offra, bent vagy a menüben és ott az unlock. Azt kiválasztva már megy megint.

(#4053) Geller72 válasza KillHates (#4051) üzenetére


Geller72
veterán

Boldog új évet. ;).

(#4054) thomasvold válasza KillHates (#4051) üzenetére


thomasvold
őstag

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! :)

(#4055) MlbMatic válasza Geller72 (#4049) üzenetére


MlbMatic
tag

a radiofreki működése oké részemről,,
igen táv csere, de annyi info volt már, hogy nem voltam már biztos abban sem amit olvastam,, :)

BUEK

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4056) MlbMatic válasza jozsi252 (#4050) üzenetére


MlbMatic
tag

hinni a templomban kell :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4057) jozsi252 válasza Geller72 (#4052) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze tudom írja is, de aki ilyennel nem foglalkozott annak érdemes mindenképp bekapcsolni hogy biztos legyen egy stabil home point-ja.
Az a baj hogy sokan még a használatit sem olvassák el, aztán csak néznek mikor nem zöld színbe pompázik a led hogy ez mégis mi akar lenni.

iPhone 13 Pro Max

(#4058) Geller72 válasza jozsi252 (#4057) üzenetére


Geller72
veterán

Most, hogy (elvileg) kötelezővé teszi, hogy minden felszállás előtt kalibráld az iránytűt, van ideje az SW-nek a HP fixre is. Lehet, hogy pont ilyenekért rakták bele. :D.

(#4059) jozsi252 válasza Geller72 (#4058) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem sok lehetett az a hiba amit iránytű okoz, aztán ezért rakhatták bele az fw-be.

iPhone 13 Pro Max

(#4060) MR007RM válasza jozsi252 (#4047) üzenetére


MR007RM
addikt

Még jó hogy lehet nem dji drónt választani. Nekem ezért fizetni kellene.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4061) MR007RM válasza Geller72 (#4049) üzenetére


MR007RM
addikt

"Olyan, hogy FCC mód, az Eu-s modellekben nem létezik."

Én Lengyelországból vettem a drónomat és van benne FCC mód. Minden más tilalom bizonyos területeken csak szoftveres lehet.

Nem kell itt az okoskodás, annyit megy a drónod az adott beállításban amennyire akarod. Ja ezért rá kell áldoznod néha időt és tudást? Igen, amit az ember nagyon el akar érni azt el is éri.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4062) MR007RM válasza jozsi252 (#4050) üzenetére


MR007RM
addikt

"Azt hittem hogy a smile elegendő lesz ahhoz hogy ne "értse" félre senki. :P"

Te sem érted szerintem! :)

Van Ce és FCC, meg az amit ha akarsz hozzá teszed, nem kell túl okoskodni! Igazi mérnök vagy mi? :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4063) jozsi252 válasza MR007RM (#4062) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezen mit nem lehet érteni? 2 külön modellszám van, egyik CE másik FCC modell. Mivel külön modellszáma van a 2 drónnak ezért egyértelmű a hw-es korlátozás.
Nem vagyok mérnök, egy állati oltóanyaggyártó cégnél dolgozok, de nem tudom hogy jön ide hogy valaki mérnök vagy nem?

iPhone 13 Pro Max

(#4064) MR007RM válasza jozsi252 (#4063) üzenetére


MR007RM
addikt

Azért nincs hw korlátozás szerintem, mert akkor logikus lenne az összes(nem csak dji) drón esetében ugyanez itt Európában. Nálam is.....de tudom hogy nincs. Ahogy olvasgatok és meg van lassan már fél éve a drónom, ezt tudom. Nem lehetnek kivételek.

Itt ennél a drónnál megmérték a kimenő jelerősséget CE és FCC-nél. És tudom, megfigyeltem amennyit megy az én drónom annyit megy a világon mindenütt. Többet csak akkor, ha hozzápiszkál az ember.

(Persze a Mavic Mini-nél, és csak nála mit művelnek az érthetetlen, de ha ott van a menüben az FCC, már akinél és azt belövi, akkor azt kell hogy kapja.)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4065) MR007RM válasza MR007RM (#4064) üzenetére


MR007RM
addikt

Még hozzáfűzném....ott van a max altitude ami nem lehet több CE esetén 120m. FCC nálam 500m stb...ezt kipróbáltam kíváncsiságból, megvolt. Vagyis ha van korlátozás, az csak szoftveres lehet, mindegy mit mondanak.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4066) KillHates válasza MR007RM (#4064) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia, BUÉK!

Márpedig van:


..........................CE panel................................................................. FCC panel................................

Persze nem jelenti azt, hogy ezt nem lehet "megmókolni" de itt már nem annyiról van szó, hogy felrakom a FAKEGPS appot :) :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4067) MR007RM válasza KillHates (#4066) üzenetére


MR007RM
addikt

BUÉK! :Y

És a konzol menüben nincs is ott az FCC lehetőség? Vagy ott van, ugyanakkor nem azt kapod a panel miatt?
Ez akkora szemétség. :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4068) jozsi252 válasza MR007RM (#4065) üzenetére


jozsi252
veterán

CE-be nálam is 500m, szóval ebben is tévedsz. Amúgy miért lenne logikus? DJI gondolom meg akar felelni az Európai szabályozásnak, a többi gyártó meg igazából azt csinál amit akar. Először a Mavic Mini-nél vezette be ezt a DJI, hiába jössz itt másmilyen drónokkal most jelen esetben erről az egy drónról van szó, hogy ide nem elég egy nyamvadt fake gps app.

iPhone 13 Pro Max

(#4069) MR007RM válasza jozsi252 (#4068) üzenetére


MR007RM
addikt

Európai szabvány az a 120m eddig úgy tudtam, így passz nálad miért 500m. 120m fölé nem mehetsz(CE). Ez nálam egyértelműen jelezve van. Lehet a többi gyártónál is vannak hasonló dolgok, csak nem beszélnek róla. Azt nem gondolnám hogy azt csinálnának amit akarnak, ellenőrzés alatt van minden.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4070) Tomjack válasza Geller72 (#4049) üzenetére


Tomjack
tag

Szia, Akkor keres rá a youtubon mert működik CE gépen is.

(#4071) Tomjack


Tomjack
tag

Mavic Mini CE gépeken simán aktiválják FCC módot. EU- USA gépek között a különbség hardveresen hogy az egyik csak az 5,8 másik tudja mind a két frekit.

(#4072) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok.
Tegnap éjjel sikerült elreptetnem a drónom. Szerencsére meglett a kereső szerint pár méter pontossággal. :D
https://www.phantomhelp.com/LogViewer/JTGKFMO5E499EB8WZ1XO/#
Remélem Nektek is ilyen szépen indul az új év.
Boldog új évet mindenkinek! ;)

(#4073) Geller72 válasza Tomjack (#4071) üzenetére


Geller72
veterán

..no akkor elmondom, utoljára..
okoskodás vagy nem, személyeskedünk, vagy nem..
"simán aktiválják az FCC módot.."
-Még mindig azt mondom, nem tudjátok, hogy mit hajtogattok..
Mi az, hogy FCC mód? Ha?

Simán aktiválják. Mit?
Az ECC eleve mindkét frekit tudja, az FCC csak az 5.8 Ghz.et (kb. 10x leírtuk már..)
Nincs mit aktiválni. Hülyeség. Ha 5.8Ghz-en "marad" vagy teszed, vagy aktiválod, vagy mi a szar, akkor még jobban kiheréled, mert 5.8 Ghz.en még annyit sem megy, mint 2.4Ghz-en, egyszerűen csak mert ez fizika és a magasabb frekihez alacsonyabb hatótáv tartozik. Nem igazán értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.

Az ECC matricás gépek hardveresen is különböznek az FCC matricás gépektől. DE. IGEN.
Az FCC matricás gépek csak 5.8Ghz-en kommunikálnak, az ECC matricás gépek 2.4 és 5.8Ghz-en.

A két gép közt ez az egyik nagy difi. A sokkal lényegesebb az, hogy az adóteljesítményben is különböznek, azaz az ECC a büdös életben nem tud annyit, mint az FCC, mert LE VAN KORLÁTOZVA az adóteljesítménye.
Ezért van az, hogy ha te kiviszed az ECC-s géped az USA-ba, az akkor is annyit fog tudni, mert ott is azt az adóteljesítményt nyújtja, mert egyszerűen hardveresen ennyit tud.
Az FCC matricás gépek 5.8Ghz-en számszerűleg ~kétszer, azonban valósan négyzetesen nagyobb adóteljesítményűek, mert ott meg ez a szabvány. Azaz hiába kapcsolgatsz te manuálisan bármit, az akkor sem fogja azt tudni, mint egy FCC, mert hardveresen más.
Itt két rajz, ha ez nem megy át, akkor tök mindegy.

alt="" title=""

alt="" title=""

Hiába "teszed át" FCC módba, max még jobban kiheréled, mert a 2km helyett tudni fog max 500m-t. Kapíse?

[ Szerkesztve ]

(#4074) sityupityu válasza Geller72 (#4073) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem szólok bele ebbe a vitába, hogy a Mini-t át lehet állítani FFC-re vagy sem, mert nekem nincs. Viszont azt a dolgot, hogy FFC-ben csak 5,8 GHz-en működik, ezt csak a Mini-re érted vagy úgy mindenre? Csak mert nálam az FFC-re állított AIR automatán szinte állandóan 2,4 GHz-en van.
Viszont a többivel tök egyetértek amit írsz, hogy pl ha egy ECC-s gépet az USA-ba viszel akkor az ott is csak annyit fog tudni...Ez szerintem is tök egyértelmű. Nem is értem, hogy itt páran miért gondolják azt, hogy ugyanaz a gép a másik földrészen más teljesítményre képes...Mitől lenne? Semmi köze hozzá :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4075) forceberg válasza Geller72 (#4073) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, de csak akkor igaz, ha valóban nem csak SW-esen van bekorlátozva az adóteljesítmény.
A decibelben számolással nem sok ember van baráti viszonyban.
A CE verzióban 5,8-on lévő 14dBm-es adó egy lófax, a CE 2,4-en 19-es értéke kb. 3x akkora adóteljesítmény, ráadásul az alacsonyabb freki jobb is terjedés szempontjából.
Az a számszerűleg ~2x-es(14 vs. 30dBm) különbség 40x-es adóteljesítményt jelent...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4076) Geller72 válasza forceberg (#4075) üzenetére


Geller72
veterán

"számszerűleg ~kétszer, azonban valósan négyzetesen nagyobb adóteljesítményűek" ;)

"Igen, de csak akkor igaz, ha valóban nem csak SW-esen van bekorlátozva az adóteljesítmény."
-HW szinten más. FCC szinten csak 5.8Ghz.ed van, megnövelt adóteljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#4077) Geller72 válasza sityupityu (#4074) üzenetére


Geller72
veterán

"Csak mert nálam az FFC-re állított AIR automatán szinte állandóan 2,4 GHz-en van."
-Automatán a chanelek minősége alapján (mint ahogy a mini is) váltogat a szoftver. Ha hardveresen nincs tiltva, létezik, bekapcsolható a nagyobb FCC-hez rendelt adóteljesítmény, akkor a te géped az FCC standard szerint, de 2.4 Ghz-en van éppen. Ez nem ugyanaz, mint a mini esetében. Itt nem tudsz nagyobb adóteljesítményre kapcsolni, max a 2.4 és 5.8Ghz. közti sávban szabályoz automatán, de fix adóteljesítménnyel.
Ezért írom azt, hogy a mini esetében lófaszt nem számít az, hogy melyik módban van, vagyis de, mert ha fixen 5.8Ghz-re rakod, kiheréled. Ezt nem értik meg sokan.. Ahogy a fenti képen is látszik, hogy a mini pl. mit tud 5.8Ghz-en és mit tud 2.4Ghz-en.
Te is jobban jársz a 2.4Ghz-el, mert annak lényegesen nagyobb a hatótávja. Nem véletlenül abban az üzemmódban van az AIR. ;). Hülye lenne 5.8Ghz-en maradni, ha nincs interferencia, mert adóteljesítményben-hatótávban a 2.4Ghz lényegesen jobb.

(#4078) sityupityu válasza sityupityu (#4074) üzenetére


sityupityu
veterán

Most megnéztem pár youtube videót is az AIR-ről, és ott is szinte mindegyik videón 2,4-en volt volt auto-n FFC módban.

szerk: Nem láttam hogy írtál közben. Értem :K

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4079) Geller72 válasza sityupityu (#4078) üzenetére


Geller72
veterán

FCC, de fent leírtam, miért. ;)

(#4080) forceberg válasza Geller72 (#4076) üzenetére


forceberg
veterán

Nem négyzetes, annál jóval több, minden 3dBm duplázás.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4081) Geller72 válasza forceberg (#4080) üzenetére


Geller72
veterán

..ha csak 2x annyi lenne csak, már az is több, mint szignifikáns. ;)
:R

(#4082) MR007RM válasza Geller72 (#4081) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem is tudom mit írjak. Tele vagyok feszültséggel. Nem akartam beléd gázolni csak nem értem hogyan tovább. Nincs aki segítsen!
Még pár nappal ezelőtt rizikóztam és rendeltem egy Ilyet úgy pénzt kidobva az ablakon ha esetleg nem segítene. Az írásod után elgondolkoztam. Talán nem tettem rosszul, habár az EC(C) nagyon alacsony nálam, ezzel történhet valami olyan amit észreveszek pozitíve.

Akkor lehet hagyom az FCC-t és bízom a vásárolt kütyümben. Mindenhol azt olvasom hogy állítsd FCC-re.......az antennáim a legjobbak amik lehetnek mégis szarok így is. Meglátjuk. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4083) MR007RM válasza MR007RM (#4082) üzenetére


MR007RM
addikt

A (világbajnok) amiről tudok 3km távott tett hitelesen a drónjával úgy hogy a drón is meg volt hekkelve antenna terén. Viszont nem volt neki olyanja mint amit linkeltem fentebb. Az gyári akku nem tudd többet strapa mellet, így többet nem is várok.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4084) MR007RM válasza KillHates (#4051) üzenetére


MR007RM
addikt

Harcidrón! :DDD :R Én ilyet szeretnék. :D Robotzsaru. Mindegy csak azt csinálja amivel megbíztam. :D :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4085) Geller72 válasza MR007RM (#4082) üzenetére


Geller72
veterán

Ez alin csak 24 Euró, free postával szemben a BG ~35Eurós postaköltséggel megnövelt árával..
Egyrészt. Másrészt azt hiszem, koptergéza (itteni nevén terézatya) mérte ki, és nem hogy a 2W-ot, de még az egyet sem tudta..azt hiszem 600mW-on "állt meg".
Harmadrészt...ez az RC-hez, azaz a távirányítóhoz van inkább, mert ez egy amolyan wifi booster, 2.4Ghz-en.
A drón irányítása és a videó jel küldése két, külön dolog.
Egyik sem ér szart sem, ha az egyik a kettőből rossz minőségű.
Hiába jó a videó jel, ha közben nem tudod már irányítani és nyom egy RTH-t. És ugyanez érvényes fordítva.
Hasonlóan kb. semmitérő cuccot töredékéért is tudsz venni, antennával együtt.

alt="" title=""

Ha még mindig a miniről beszélünk:
-Ez a gép ennyit tud. Nem arra való, hogy kilométerekre elmenjünk a bázistól, azaz tőlünk. A péniszméregetős 4km-es facse -ra szánt videókat hagyjuk meg azoknak, akik ennek örülnek és kérdezzük meg tőlük, hogy mutassanak valami minőségi felvételt, amiért el kellett hogy menjenek olyan messzire, de ne csak a mezőn repülős videót, mert abból már van sok és amúgy sincs semmi értéke.
Ha nekem 4km-re van egy hely, ahol fényképezni, videózni akarok, akkor elmegyek arra a helyre és sokkal biztonságosabban megteszem ott, helyben.
Ha meg 30km--re akarok elrepülni, akkor előveszem azt a gépet, ami erre különösebb erőlködés nélkül képes...
:R

Ps:
Ha megveszed a kütyüt, arra figyelj, hogy semmiképpen ne legyen addig áram alatt, amíg az antennát fel nem tekered rá, máskülönben azonnal kifújja a füstöt. :D. Amúgy nekem is van hasonlóm, de nem Dji témában, hanem racer vonalon. Ott egyszerűbb, könnyebb is ezt megoldani és látványosan jobb is utána a dolog. Igaz, ott egy ilyen a 400m-es hatótávot növeli meg 1500-ra..már amelyik működik is. :D.

[ Szerkesztve ]

(#4086) MR007RM válasza Geller72 (#4085) üzenetére


MR007RM
addikt

Majd jelentkezem mire jutottam. :R

Amúgy nem tudom kinek akarok bizonyítani, lehet csak magamnak. :R

(Amúgy persze hogy nem miniről beszélünk, csak hova menjek magyar oldalon okosodni? Erőszakosan próbálok információt kicsikarni. :) )

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4087) Tomjack válasza Geller72 (#4073) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm a válaszodat. Nem okoskodni akartam, értem amit mondasz. De Te is nézd meg a teszt videókat mert ott ellent mond az állításodnak.
Még egyszer mondom nem kötekedni akarok.
Most már meg van a Minim ki fogom próbálni.

Még egyszer köszi a teljes felvilágosítást!

(#4088) tirszin válasza Tomjack (#4087) üzenetére


tirszin
senior tag

A köztudatban szerintem is teljesen tévesen terjedt el ez az ECC-FCC mizéria.
Mert nem ez a lényeg, hanem az EU-ban megengedett kisebb adóteljesítmény! Ha egyszerűen kisebb adóvégfokot teszek valamibe, az persze, hogy hardveres és kisebb lesz a hatótávja. Én így csinálnám a korlátozást DJI helyében, mert ezt a megoldást biztosan el is fogadják az EU-s hatóságok.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4089) MR007RM válasza tirszin (#4088) üzenetére


MR007RM
addikt

Amúgy miért mondunk ECC-t ? Az nálam CE.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4090) forceberg válasza tirszin (#4088) üzenetére


forceberg
veterán

Miért lenne téves?
Mivel azoknak az előírásoknak való megfelelés CE esetén a kisebb maximális adóteljesítményt is magában foglalja.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4091) Geller72 válasza Tomjack (#4087) üzenetére


Geller72
veterán

De mit nézzek meg? :U Könyörgöm, menjetek már el a Dji hivatalos fórumára és olvassatok el ott admin kommenteket, ha nekem nem hisztek. Itt, az Eu-ban az a gép fog FCC-ben meghatározott módon működni, azon a teljesítménnyel, amin FCC matrica van.
Nem értelek. Ha egyszer kiadnak valamit, aminek eleve, hardveresen csökkentett adóteljesítménye van, akkor mit gondolsz? Csoda fog történni? Ha egy Simsonban eleve, gyárilag 3 sebesség van, akkor te szerinted ennek ellenére negyedikbe lehet rakni? Mert kb. az hasonló csoda lenne.
Mit látsz ezen a hivatalos, Dji oldalán is megtalálható képen?

alt="" title=""

Mert én azt, hogy az FCC modell CSAK abban a módban, CSAK azon a frekvencián és CSAK, KIZÁRÓLAG azzal az adóteljesítménnyel működik. ÉS nem mással. Az ECC pedig két frekin, és a képen látható teljesítménnyel, nem nagyobbal. Egyszerűen azért, mert NEM TUD nagyobb teljesítménnyel adni. Komolyan nem értem, hogy ezen, veletek itt vitatkozunk. A tényekkel. Amik elég világosan megtalálhatóak a Mini adatlapján a Dji hivatalos honlapján. Én feladom. :R

FCC=Federal Communications Commission=Durva fordításban Szövetségi Kommunikációs bizottság. Tulajdonképpen ugyanaz, mint nálunk az NMHH= Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság
Az FCC-hez hasonlóan létezik az Eu-s verziója, ezért ECC. Régebben EC volt, a Kínaiak még sok esetben így tudják (így hamisítják a matricát :D.) , de már nem az. Az EC az European Committe volt, most ez változott European Communication Committee-re.

[ Szerkesztve ]

(#4092) tirszin válasza forceberg (#4090) üzenetére


tirszin
senior tag

Azért került be tévesen, mert ahogy látom, az adóteljesítményt nem is jelenti a fejekben, csak hogy a 2.4 / 5.8 GHz sávhasználatban gondolkodnak. És szinte mindenki azt hiszi, ha fixen az 5.8 GHz-es vivőfrekin lenne, akkor már meg is lenne oldva a nagyobb hatótáv problémája.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4093) Tomjack válasza Geller72 (#4091) üzenetére


Tomjack
tag

Már csak egy kérdésem lenne... hogy a kontroller van vagy a dron is le van butítva adóteljesítményileg?

(#4094) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Úgy tűnik elég egy jó antenna a Minire, és 10 Km !!!
:Y :Y

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4095) Revoltek válasza VANESSZA1 (#4094) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Plusz egy kis akksi hack. :))

(#4096) Geller72 válasza Tomjack (#4093) üzenetére


Geller72
veterán

...gondolom, nem véletlenül van hozzá teljesen más táv is...Mert a két verziónak még a távja sem egyforma. Ha megjön a boosterem, úgy is szét kell szednem hozzá a távot, majd belenézek.

Ha esetleg érdekel, így néz ki ripinyára szedve.
Itt van többek közt az a vidi is, amiben egy Air-el kavarnak a Mini Fly Appjával. (Sparkkal is megy).

(#4097) Geller72


Geller72
veterán

A difi a két gép közt. Az Atheros szállítja nekik a wifi modult. Az 5.8Ghz-es 4 euró, a duál az 8 Euró. Ez egy sima wifi modul.

(#4098) MR007RM válasza VANESSZA1 (#4094) üzenetére


MR007RM
addikt

Ebben az a durva hogy én is ezt hittem. Mondom is hogy veszem a szuper antennákat, aztán senki nem tette hozzá vigyázz mert lehet semmivel nem fogsz többet menni. Lehet más is kell még hozzá.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4099) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#4094) üzenetére


*Ropi*
félisten

"19dbi panels 3W amps"

Nem szimplán csak antennák, hanem van mindkét oldalon egy-egy 3W-os jelerősítő végfok is (meg persze az akku mod, hogy tudjon miből zabálni).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4100) MR007RM válasza *Ropi* (#4099) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja meg az állvány a csávó mellett. :DDD Szóval nem csak a drón és távirányítója mondjuk valami kis ráerősítővel laikusan megfogalmazva.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.