Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4801) forceberg válasza Geller72 (#4797) üzenetére


forceberg
veterán

Ja meg felderítés... utcák ellenőrzése :Y
Ajándék kötelezően felragasztandó égszínkék alsó matricaszettel :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4802) Geller72 válasza forceberg (#4801) üzenetére


Geller72
veterán

..csomagok, élelem, vakcina bejuttatása olyan helyre, ahonan ki nem tudsz jönni, de be sem tudnak menni, mert saját csapat őrzi pl..ha netán burzsuj vagy, de bent ragadtál valami szar környéken.. :D.

(#4803) Roland0224 válasza Geller72 (#4798) üzenetére


Roland0224
senior tag

Igen igen nagyon szuper
Csak nem nagyon tudom kihasználni nem vagyok profi felhasználó szóval fotózás ilyenek meg idő sincs nagyon az egyetem mellett. De most épp akad jelen helyzetben
De leselejtezték szüleim cégénél és szinte ingyen elhoztam.

(#4804) Geller72 válasza Roland0224 (#4803) üzenetére


Geller72
veterán

..majd beszippant, e aggódj.. ;] :C :R

(#4805) Grillo válasza sityupityu (#4800) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, csak lementem a drónért, úgy tűnik, csak türelmetlen voltam, vagy kellett még egy újraindítás, mert most meg fasza. Holnap tesztelem is.
Köszi!

(#4806) sityupityu válasza Grillo (#4805) üzenetére


sityupityu
veterán

Zsír. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4807) Geller72 válasza Grillo (#4805) üzenetére


Geller72
veterán

..várni kell vele egy kicsit...

(#4808) Grillo válasza sityupityu (#4806) üzenetére


Grillo
senior tag

Bakker, ég és föld. :R

Mondjuk kicsit rontja az élmény fokát, hogy rögtön utána kézbe kaptam egy P4 Prot, és még ma kell is vele repülni párat.

De nagyobb bajom ne legyen :DDD

(#4809) sityupityu válasza Grillo (#4808) üzenetére


sityupityu
veterán

Az hát. :K
Volt olyan városon kívüli terület, ahol előtte már 500-600 méteren jelet vesztett. Ugyanott átállítva 2,5 km messze mentem és még bőven volt jel, de nem mentem tovább. De még ha nem is akarsz messze menni vele, akkor is jobb ha át van állítva, mert pár száz méteren belül is stabilabb mint előtte, nem fenyeget veszély a jelvesztés miatt.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4810) KillHates


KillHates
nagyúr


Mivel elég sokat reptetem építkezéseken a madaram és mondhatni nem patika környezetben ezért beszereztem két porvédő gumiharangot a stick-ekre, mert szerintem már van vagy fél kiló por a távirányítóban 😂
Első körben le kell tekerni a kar felső:

Majd alsó részét a tengelyről
érdemes bejelölni vagy a vízszintes vagy a függőleges pozícióját a gumiharangnak, mert ezek nélkül nehéz pozícionálni és könnyű csálén felragasztani

Amikor fent van, akkor elég nehéz visszatekerni az alsó részét a karnak, mert nagyon tapad rá a gumiharang belső része. Érdemes lenyomni és amikor fent van a kar, akkor már nincsen vele gond; pár mozdulat a joystick-el és a helyére megy.
Így néz ki felrakva:

És ilyen amikor megmozdítom így feszül ki:

Kicsit határozottabb lett az irányítás ami talán nem is gond, viszont nagyon furcsa huppanó hangot ad ki amikor a végpontra mozdított kar hirtelen elengedem 😂 (mondjuk ilyet repülés közben nem csinál az ember)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4811) Geller72 válasza KillHates (#4810) üzenetére


Geller72
veterán

Baba és még jól is néz ki. ;).

(#4812) KillHates válasza Geller72 (#4811) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm. 🤗

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4813) Geller72 válasza KillHates (#4812) üzenetére


Geller72
veterán

Lett volna egy cserém az MP-re egy az egyben olyan légi kombájnra, mint a tiéd, de aztán elvetettem, mert ha ezzel nincs egy célzott fix melód, (mint neked - tényleg, ti még melóztok, mert mi levonultunk) akkor csak hátrány maga a méret és úgy általában mminden, ráadásul a szervize egy horror. :D.

(#4814) KillHates válasza Geller72 (#4813) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sokkal kényelmesebb és élhetőbb az MP. Jól tetted, hogy nem cserélted el, meg most eleve szabályozás-para is van és adják el fillérekért az Instpire-eket. Ami az Inspire mellett szól, hogy betonstabilan repül és elképesztő a hatótávja. Általában az akku a gyenge pontja, hamarabb merül le minthogy kiérsz a rádió alól :D
Viszont a hordozhatóság és az üzemelés egy agyrém. Mire összebarkácsolom a maradat addigra az AIR-es, MP-s, Sparkos haverok már akkut cserélnek :DDD
Viszont alkatrész ellátotságra nem mondanám, hogy drágább mint egy MP, csak nem szabad az ittoni hiéna dílerektől semmit sem venni. 70 dodó egy szett motor rá (az fogyott nekem a legsűrűbben) mert telimegy mocsokkal és hamar elfáradtak. De aztán mondták, hogy egyszerűen ki kell mosni, semmi baja nem lesz. Kicsit bizarr a művelet, de valőban bírja! Azóta jóval ritkábban kell cserélni. Már ahány szárnyam annyi motor van rajta, de repül ugyanúgy az elektronika megoldja. Ahogy nagyon találóan írtad: légikombájn! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4815) Geller72 válasza KillHates (#4814) üzenetére


Geller72
veterán

"70 dodó egy szett motor rá" - Az MP-re egy komplett kar, motorral 12 euró max. :D. Az sem sok. De a hetven ercsi ahhoz a géphez valóban nem tűnik soknak. ;). A mosás simán jó lehet, a tekercsek bevonata miatt a mocik "vízállóak", de ez minden ilyen mocinál igaz. Én ki szoktam fújatni, ha hazajövök. Lefele fordítom a gépet és kifújom az összes mocit. Nem gondolkoztál még azon, hogy tarcsiba beszerezz egy MP-t, hogy a kisebb, egyszerűbb melókat aazzal megcsináld, ne kelljen egy csuklós busszal kivonulnod? :D. Meg úgy, általában tartaléknak is jó lehet egy ilyen, mert nagyon olcsón üzemeltethető.

[ Szerkesztve ]

(#4816) KillHates válasza Geller72 (#4815) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt nem gondoltam, hogy ennyire olcsó a MP-hoz egy motor :Y
Igazság szerint az AIR felé kacsingatok, mert ha MP-t vennék, akkor megint "gyűjtögető-üzemmódba" kapcsolnék és minden szirsz@rt összevásárolnék hozzá. Az AIR-hez messze nicnsen annyi facilitás és így ez a perverzióm enyhébb lefolyású lenne :D
A csuklósbuszon már van lámpa, meg stoboszkóp is. Lehet vele stresszelni azt aki megpróbálja megdobni :D Sajnos a dropload-ot még nem sikerült megoldanom, a lábára tett drótos megoldás nem tetszik.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4817) preludium975 válasza KillHates (#4816) üzenetére


preludium975
tag

Nem ajánlom senkinek a Mavic Air-t 3 km-re elvinni, nem bírja ki az akksi... :))rendesen megszívtam, 65%-on megtett 3 km-t, de nem tudott visszajönni, mert borzasztó nagy szembeszél volt, így hát leszállt két tó közé a nádasba, egy centire a víztől, mindegy, ezt a drónt is felavattam :DDD világon nincs ekkora mák amúgy, hogy sikerült megtalálni, derékig az öt fokos vízben a nádasban azért nem kellemes járkálni, főleg 3 óra keresés után, ráadásul GPS-szel

edit: bocs, nem KillHates-nek akartam válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#4818) ladislausony


ladislausony
csendes tag

üdv.
szeretnék egy kis tanácsot kérni régi problémámmal. mavic pro madaram folyamatosan eldobja a kapcsolatot és állitólag a gyári usb c kábel miatt. rendeltem valami utángyártott vastagabb fajtát, de ezzel is fent áll a probléma. ti milyen fajtára cseréltétek le a gyárit és honnan célszerű rendelni? köszönöm

(#4819) krx21 válasza ladislausony (#4818) üzenetére


krx21
nagyúr

“állitólag a gyári usb c kábel miatt.”
Nem lehet, hogy ez az állítás nem igaz, ezek után?

(#4820) ladislausony válasza krx21 (#4819) üzenetére


ladislausony
csendes tag

Tegnap repültem másik kábellel. Ami nem a mini usb csatlakozóhoz volt csatlakozva, hanem az alsó usb porthoz. Így nem ment el a jel, de ez csak 1 repülès tesztből tudtam leszürni. Más mi lehet ami a problèmát okozhatná. Amúgy működni kellene a telefon töltő gyári usb C kábellel is a drónnal vagy ezek speciális más fajta kábelek.?

(#4821) krx21 válasza ladislausony (#4820) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem semmilyen különleges tulajdonsága nincs a gyári Dji kábeleknek. Csupán csak annyi, hogy ideális hosszra van gyártva.

(#4822) KillHates válasza ladislausony (#4820) üzenetére


KillHates
nagyúr

Esetleg nem lehet, hogy az aljzat a rossz, kontaktos?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4823) VANESSZA1 válasza ladislausony (#4818) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Majd minden DJI távirányító oldalsó csatlakozóját el lehet felejteni. :W Egy silány semmire nem alkalmas USB mini ami ezeket a szakadozó kapcsolatokat produkálja. Telefonod gyári Type-C csatlakozós USB kábelével kösd össze az alsó USB portra és felejtsd el az oldalsó port-ot, így megszűnik minden problémád.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4824) ladislausony


ladislausony
csendes tag

Okè. Köszönöm a tanácsotokat :)

(#4825) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Csatlakoznék a klubbhoz egy P4 Pro+ v2.0-val ha nem bánjátok. :P

Előző DJI drónjaim:
Phantom 3 Standard, Phantom 3 Advanced, Phantom 4, Inspire, Mavic 2 Zoom.

Nekem még a gyári Firm van a gépen, érdemes felfrissíteni a legújabbra?
Nem csökken a hatótáv? :F (a DJI-os mesterséges butítástól félek)

Másnál is van olyan ha lefele száll vele akkor iszonyatosan billeg a gép még szélcsendben is?

P módban ha elérem a max sebességet előre és hirtelen elengedem a kart akkor valami "Break bla bla" üzenet jelenik meg a kijelzőn. (nem tom elolvasni hamar eltűik)
Ez hiba vagy csak valami figyelmeztetés?

Használjátok az AFC-t vagy fix fókusszal repültök?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4826) krx21 válasza AuraSync (#4825) üzenetére


krx21
nagyúr

Mavic 2 után mi kanyarított újra a Phatom felé?

(#4827) Fuhur


Fuhur
kezdő

A billegés normális. A helikoptereknél és a multikoptereknél egyaránt kialakuló örvénygyűrű okozza a billegést. Pontosabban a függőleges merüléskor a szerkezet a saját maga keltette örvénygyűrűbe merül bele. Ez akár zuhanáshoz is vezethetne de a DJI ezt úgy oldotta meg, hogy korlátozza a merülés sebességét. Ha pedig nem akarod a billegést, akkor merülés közben haladj vele mondjuk előre. Máris stabil marad a cucc.

(#4828) AuraSync válasza krx21 (#4826) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Két dolog is.
Az egyik az volt, hogy autó vásárlás miatt kellett a pénz és el kellett adnom.
Amúgy FMC, Smart Controller, töltő hub és Mavic táska is volt hozzá.

A másik meg az, hogy hibás volt a cucc.
-Egyik akku ESC hibákat produkált és a gépet nem lehetett kikapcsolni vele csak ha kivetted az akkut. (ha azt az akkut visszaraktad a gép magától bakapcsolt)

-A felvett videó/kép jobb felső sarka, jobb oldala és jobb alsó része homályos volt. (nem volt koszos a lencse)

Szal nekem annyi pénzért csalódás volt.

Ennek a P4 Pro+-nak kristály tiszta a felvett videója, mindenhol éles és részletes.

Továbbá a kis mérete miatt a Mavic-el nem lehet akárhol csak fel le szállni én meg leszálló pályát nem fogok magammal cipelni mindenhová.

Igaz egyhelyben lebegve stabilabb volt a Mavic, de ezzel ki is fújt az előnye nálam P4-hez képest. Na meg miért is lebegnénk folyton egyhelyben egy drónnal?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4829) KillHates válasza krx21 (#4826) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert (szerintem is) a legjobb DJI drón most a P4P+
Kellemes hobbydrón amit bármikor komoly munkára is lehet fogni.
Kismillió thirdparty bizb@sz van hozzá a neten, így könnyen átalakítható akár egy lépegető eszkavátorrá :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4830) KillHates válasza Fuhur (#4827) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezen a videón látszik, hogy mennyire ilyesztő jelenség: [link]
A régebbi Phantomokat jól össze is lehetett így törni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4831) Fuhur válasza KillHates (#4830) üzenetére


Fuhur
kezdő

Jó ez az animáció!
Különben kis drónoknál is jól megfigyelhető a dolog. A lakásban ha hirtelen merülök, akkor erősen "táncolni" kezd és sokszor a padló állítja meg. Teljes gáz sem mindig tudja megfogni. Persze ezeknél nincs is semmi kifinomult korlátozás ezekre az esetekre. Gyors merüléshez intenzív előre haladás is kell. Akkor nem kerül bele az örvénygyűrűbe.

(#4832) thomasvold válasza AuraSync (#4828) üzenetére


thomasvold
őstag

A Zoom-om egyik általad leírt problémát sem produkálja. Még... Folyamatosan dobálja fel a firmware frissítéseket, de eszem ágában sincs frissíteni.

(#4833) AuraSync válasza thomasvold (#4832) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mázlid van.
Interneten is találtam több ilyen homályos DJI felvétel problémát nem csak Mavic esetében.
Hát én pont kifogtam egy ilyet.

Out of Focus a hiba pontos neve és semmilyen módszerrel sem tudtam fixálni.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4834) Geller72 válasza thomasvold (#4832) üzenetére


Geller72
veterán

"Folyamatosan dobálja fel a firmware frissítéseket, de eszem ágában sincs frissíteni."..
... :U Ne zavarjon, hogy eddig csak hibajavítást, stabilabb működést, optimalizáltabb akkuhasználatot hozott és ezután is fog hozni az ilyen frissítés...Nem értem az ilyen hozzáállást, komolyan. :(

(#4835) Geller72 válasza AuraSync (#4833) üzenetére


Geller72
veterán

A manuális focus használatával ok volt? Gondolom, IMU-t meg minden kalibráltál, külön a kamerát is..(?) :U
A Zoom esetében elég gyakori a problem, a Zoom kamerája macerásabb, éppen ezért gyakoribbak a hibák is.

A mavicpilots-on is régóta élő probléma.

Kábel ügyben pedig VANESSZA1 véleményével értek egyet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4836) AuraSync válasza Geller72 (#4834) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez a hozzáállás azért alakult ki mert több teszt is kimutatta, hogy a DJI szereti csökkenteni a drónjai hatótávját a frissítesekkel amolyan mesterséges elavulást hozva ezzel létre, hogy vegyél újat.
De több teszt is van erről YT-on és a DJI fórumján is rengeteg panasz volt ez miatt még a P3-P4 korszakban.
Amikor megvettem (haszáltan) a mostani P4 Pro-mat kapásból rávágta az eladó, hogy soha nem volt még frissítve és nem is ajánja.
A poén az, hogy a csávó egy magyar DJI szervizben dolgozik...
Az csak egy dolog, hogy mennyi pluszt hoz a frissítés ha közben meg degradál mást a háttérben.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4837) MlbMatic válasza preludium975 (#4817) üzenetére


MlbMatic
tag

Viszont a szerencse mellett egy élmény lehetett :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4838) thomasvold válasza Geller72 (#4834) üzenetére


thomasvold
őstag

Semmi bajom nincs sem a stabilitásával, sem pedig az akkuhasználattal. Hozza a 25 percet, több nem is kell.

(#4839) BEndre34 válasza Fuhur (#4831) üzenetére


BEndre34
tag

A "billegés" lefelé nálam is megvan, de évek óta DJI gépekkel (is) foglalkozó ismerős már egyszer megnyugtatott, hogy ez normális jelenség ha nagyobb gázzal jövök le, de +1 megerősítés azért mindig jól jön. ;)
Személy szerint, a nagysága és kissé macerás hordozhatósága ellenére imádom P4 gépet (pedig csak az alap/"sima" P4 van). A korábbi DJI drón (P3S) vétele előtt kb fél évig csak a fórumokat, teszteket néztem, gyűjtöttem az infókat és a Phantom gépek mellett tettem le a voksom. Szerencsémre se a 3, se a 4 (de főleg a P4) megvételét nem bántam meg. Még a ma délutáni szélben is gyönyörűen állt egyhelyben pedig városon kívül, nem szélvédett helyen voltam vele (mondjuk városban nem is használom). :DD

[ Szerkesztve ]

(#4840) Fuhur


Fuhur
kezdő

Bevallom, én némiképp DJI fun vagyok. Sokféle gépem volt és amikor meglett az első PII-esem, a srácokkal jót derültünk az első teszt során. Néztük a képét a monitoron és szinte együtt mondtuk, "ez is épp úgy lefagy, mint a többi". Aztán jött a döbbenet. Nem fagyott ott le semmi, csak a kép annyira stabil volt, hogy olyat addig nem láttunk.
Én azóta csak DJI gépeket használok. Nekem még csalódást nem okoztak. Pedig munka, kísérletek, mindenféle hordozni való drága cucc és mindig működött.
Kirándulni, utazni mostanában a Mavic Pro-t viszem. Kicsi, kényelmes és hobbinak több, mint tökéletes.
Csak egy példa a Pro képességeire:
https://sketchfab.com/3d-models/sopot-vizeses-sopot-falls-e1961268294b43b0897e42f3b7d29c2b
Ez Horvátországban készült :)

(#4841) Geller72 válasza AuraSync (#4836) üzenetére


Geller72
veterán

Én ezt sehol nem tapasztalatm - ezt a degradálást egyik gépemnél sem, pedig mindegyiket frissítettem mindig. Az igaz, de mint általában mindenhol, hogy érdemes várni egy kicsit vele, hogy a betegségei egy adott uppdate-nek napvilágot lássanak. De hogy egy stabil update után szarabb legyen egy gépem, mint előtte volt, ezt soha nem tapasztaltam. Sőt, a mininél gyakorlatiilag az első SW-kkel szállított gépek használhatatlanok vooltak. Én nem igazán hiszen ilyen-olyan yt csatornáknak, nem hivatalos fórumoknak, amíg vannak olyan fórumok, ahol az a default, hogy a föld lapos. :D. A tapasztalataimnak hiszek. Ettől függetenül olvasom a fórumokat, de ha lehet, inkább a hivatalos fórumokat. Segítséget is legtöbbször ott találok.Szerencsére gépspecifiukusan is megvan ez. Persze, a te döntésed ez. Ha így gondolod. :R.

(#4842) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok nagyon hülye kérdés lesz ezért offtopicba teszem de légyszi ne kövezzetek meg egy hete sincs nálam a drón.
Mavic Pro-t tudom úgy használni,hogy a távirányítóba nem teszem bele a telót?
Leírásban nem látta erre utaló nyomot sőt...
(Nem fér bele a teló csak tok nélkül és idegesít, hogy mindíg ki kell venni . Egy masszívabb tok van rajta amiből nehéz kivenni)

(#4843) Fuhur válasza Roland0224 (#4842) üzenetére


Fuhur
kezdő

Tudod, csak nincs képed meg telemetriád. Illetve annyi telemetriád van amennyit a távirányító kijelzőjén látsz. Egyszer jártam úgy, hogy elfelejtettem magammal vinni a tabot és a telefonomra meg nem akartam telepíteni a programját. Simán ment csak a távirányítójával. Még képet is tudsz készíteni vagy videót csak épp nem látod, hogy mit fotózol pontosan. A Mavik lábain lévő piros világítás kikapcsolódásából látod, hogy épp fotóztál vagy indítottad a videó felvételt.

[ Szerkesztve ]

(#4844) AuraSync válasza Roland0224 (#4842) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem muszáj belerakni a telót, de attól még a kábelt csatlakoztatni kell a telóhoz.

Teló nélkül (képernyő nélkül) is fel lehet szállni, de annak nem sok értelme van.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4845) Geller72 válasza Roland0224 (#4842) üzenetére


Geller72
veterán

Kínából lehet rendelni olyan tartót, amit befogatsz a táv karjai közé, és van egy állítható része, amibe meg a telefont, vagy tabletet teszed. Értelemszerűen, ha telefonnal akarod használni, akkor a kisebb méretűt rendeled, ami a te telefonod méreteidhez jó. Természetesen állítható a tartó -tól-ig tartomny közt, de ez szerepel a tartó leírásában is.
És mindjárt nem kell kivenned a telót a tokból.
Például
Például 2

Rengeteg féle van.

Pro verzió.

[ Szerkesztve ]

(#4846) twine válasza KillHates (#4810) üzenetére


twine
addikt

[link] utolsó bekezdés! :C :DDD
Na de épp ezért mondom mindig, hogy ettől ilyen szép színes a világ, hogy különbözőek vagyunk, különböző tapasztalatokkal, gondolatokkal.
Én is a por miatt vettem...a tereprally nem túl kegyes a technikához...
De hát erre is van elterjedt szlogen nem!?
"Ilyen ez a motorsport!" :DDD
3 napos rallykon a csapatunk (2 fotós,2operatőr) esti kis közös szeánsza szokott lenni a technika takarítása...
Előkerülnek az asszonyoktol elkarmolt vöröskecske, meg mókusszőr smink ecsetek,, :DDD meg a "vanmégabbólazoptikatisztítónedveskendődbőladjá'má' " mondatok... :D

(#4847) KillHates válasza twine (#4846) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem szerencsére nem kell olyan dinamikusan irányítamom a madarat, mint ahogy Neked kell egy sporteseményen. Én csupán szobormerev toronydarukat, omladozó gyárkéményeket, néhány betonpillért kell berepülnöm. Néha becsúszik egy-egy ingatlanfotózás de az sem különösen stresszes dolog. Meglátom majd hogyan boldogulok a kotonokkal, ha nem válik be, akkor buktam a 2.59 dodót. van egy olyan érzésem, hogy lesz még ennél borsoabb kiadásom is :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4848) twine válasza AuraSync (#4825) üzenetére


twine
addikt

Gratula a géphez... ;)
Én is azzal repülők csak nekem a "paraszt" verzió van kijelző nélküli kontrollerrel :)
Ahogy olvaslak, nagyjából minden szavaddal egyetértek...(firmware parán kívül)
A fotós kollégám is használ egy Mavicpro2-t. Az b@sszus úgy áll a levegőben mintha oda festették volna... :R :Y
Ehhez képest a p4pv2 egy vidámparki ringlispíl :((
De azt kell mondjam, szerintem a sima p4-em is stabilabban tartotta magát...
Valaki írta itt, hogy neki áll szélben is... Azzal nincs is baj,, nyilván tartja a pozíciót az én gépem is... De nyugodt szélmentes időben megfigyelhető egy elég jelentős "mászkálás"... Isteni szerencse, hogy egyáltalán nem foglalkozom hosszú záridős fotókkal,, sőt semmilyen fotóval... Mert akkor már lehet,hogy rég intézném a gépre a garit...
Ja nem is,, az már lejárt róla :DDD
Firmware parához nem tudok sem pro sem kontra hozzá tenni...
Én mindig frissítem....

Attól függetlenül hogy szeretem a V2-t nekem egy leheletnyit keserű a sima p4 után..
A keserűség a repülési képességeiben mutatkozik az előzőhöz képest.. Kamerában nyilván jobb az "új"...
Valahogy olyan érzésem van mintha ezzel a v2-vel valaminek/valakinek minden áron meg akartak volna felelni... Ez az állítólagos új esc, motorvezérlés, mintha lágyabb lenne, olyan "óvatosabb", és nem jó értelemben.... Simán hiszem, hogy ezzel is fogtak az aksi időn.. Lassabban pörög fel, nagyobb a "féktávja" a gépnek... Ha bele szakadok sem tudom Sport módban a hivatalos 60km/h környéki sebességet kihozni belőle... Míg a p4 kozelitoleg tudta...a v2 nem is igazán közelíti...Sport módban csökken a repülési magasság.... Ez is para, hogy folyton oda kell figyelnem, ha kimérem a fák bokrok tetejét,,, jön a verda rallyn, kapcsolok sportba, hogy legalább, egy ideig rajta legyek, :DDD aztán nem a komponálásra figyelek, hanem, hogy ne daráljam a gépet a susnyásba :(((
Igazán erős szélben a P4-el fel tudtam ugrani a levegőbe a földről, ha volt egy pillanatnyi gyengülés...(a levegőben már vagy tartja magát, vagy én "gépészkedek" a szél ellen, de a lényeg, hogy ott már rendben van)
V2 sokkal kisebb szélben is felborul mint a büdös bogár, ha fel akarok ugrani,,uh. Azzal már meg sem próbálom..
Erős szélben úgy működik a start, hogy kézből engedem fel,
Persze az agilitast lehet, illetve lehetne változtatni a karok karakterisztikájával... De ennél én több változást érzékeltem összességében...
Mindent összevetve egy nagyon jó és szerethető gép a v2, ezeket amit leírtam szerintem nem lehet "hibakênt" vagy konstrukciós problémaként értékelni.... Inkább csak a P4-ről váltás után furcsa... És kicsit "keserű" :U
Olyan mint egy hasonló kategóriás Subaru meg egy merci..
A p4 nekem subarusabb volt..a v2-vel meg tuti nem érezném a kátyukat ha az úton menne... Így talán érhetőbb mit dadogok...

Használd egészséggel, sok balesetmentes levegőben töltött órát kívánok...
Ha megengeded talán egyszer később rád írok, és összevetjük a tapasztalatainkat :R

Regény után egy szerk: :B :B :DDD
Fókuszt legtöbb esetben automatán használom "kézi rasegítéses képernyő böködéssel" egybekötve, néz azt tapasztaltam, hogy az automatika nem mindig találja meg magától fókusz pontot... Ezért inkább biztosra megyek és bökök :D

[ Szerkesztve ]

(#4849) AuraSync válasza twine (#4848) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Huh ez után a leírás után azt mondanám, hogy egy kacat a P4Pro v2, de azért az erős tulzás lenne. :DDD
Én úgy nézem, hogy a P4-hez képest elég nagy előrelépés egy P4Pro v2.
Sokkal jobb kamera, akadály érzékelők, csendesebb propok, jobb jelátvitel, nagyobb akku, stb.

Ami hátrányokat írtál nekem igazából nem jelentenek semmit mivel:
-A sport módot csak menőzni használom max pár percig mások előtt. ;]
-A ringlispí effekt sem nagyon érdekel mert én nem fényképezek éjjel, nappal meg a rövid záridő miatt nem problem ez.
-Nagy szélben nem repülök mivel nem szeretek kockáztatni és az akkut sem akarom feleslegesen gyorsan lemeríteni.

Annó az álmom volt egy Inspire, megvettem és pár reptetés után rájöttem, hogy az a drón inkább csak egy nyűg, vissza sírtam a P4-et.
Aztán a Mavic 2 a sok okos funkciójával új távlatokat nyitott meg előttem, de el kellett adnom a fent leírt okok miatt.
Aztán végül helyre álltam anyagilag és vettem nagyon jó áron ezt a használt (7×-er volt a levegőben) P4Pro+ v2-t amit azóta én is felfrissítettem a legújabb verzióra. :K

És amiben veri a Mavic 2-t az nem más mint a 4K 60FPS.
Az nekem KELL. A 30FPS nekem kevés főleg ha fordul az ember a drónnal iszonyat látszik, hogy ugrál a kép. A 60 pedig gyönyörűen szépen smooth. :B

Ja és a vicc, hogy a fél millás Mevik 2 Pro nem tud 4k 60FPS-t, de a Hubsan Zino 2 vagy a Skydio 2 tud és még csak negyed milla sincsen. :U

A követező drónom tuti egy Skydio lesz, ott kezdődik csak az igazi akadály kikerülés. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4850) BEndre34 válasza AuraSync (#4849) üzenetére


BEndre34
tag

Kérlek, szólj ha megvan a Skydio 2 és van már vele tapasztalatod, mert mióta először láttam/olvastam, gyűjtök rá, hogy a P4 mellé legyen egy kisebb gép, ami ár/érték/tudás (amire nekem kell bőven elég) arányban egyenlőre messze magasan ez lenne. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.