Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5701) PapírVilla válasza BEndre34 (#5698) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszi! Szerintem is kell az árnyékoló.

(#5702) lionshamlet válasza *Ropi* (#5700) üzenetére


lionshamlet
senior tag

aha.

(#5703) ladislausony


ladislausony
csendes tag

üdv.
elnézést, ha hülyeséget kérdezek.
vettem egy air 2 madarat. elötte fél évig mavic 1 volt és vigyázva, okosan repkedve semmi problémám nem volt.
kérdésem, hogy mennyire ajánlott megvenni a dji care szolgáltatást?
most nem akarom fogamhoz verni a garast , hogy ha valaki vesz egy 380 ezres drónt annak férjen már bele még 32 ezer, de mennyire éri meg ,mert ugye akármilyen hiba előjöhet. tanácsokat , tapasztalatokat nagyon szépen köszönöm.
akinek majomra van pénze annak legyen banánra is :D

(#5704) krx21


krx21
nagyúr

Mavic drónok, illetve az AIR2 milyen file formátumot ismer az exFat-on kívül?

(#5705) jozsi252 válasza krx21 (#5704) üzenetére


jozsi252
veterán

Air 2 FAT32 tud még.

iPhone 13 Pro Max

(#5706) krx21 válasza jozsi252 (#5705) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem miért nem engedi a 128Gb sd kártyát formázni a notebook Fat32-re? Az a baj, hogy van ott egy 4Gb korlát...

[ Szerkesztve ]

(#5707) Geller72 válasza krx21 (#5706) üzenetére


Geller72
veterán

Ne is arra formázd. Formázd meg a gépben. Pölö..

(#5708) VANESSZA1 válasza ladislausony (#5703) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ha van tapasztalata valakinek, és érzékeli a távolságokat, tudja magabiztosan irányítani a lepkét, és érti hogy mit ír ki, és olyankor mit kell tenni, akkor felesleges.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5709) manokaj válasza ladislausony (#5703) üzenetére


manokaj
tag

Hello. Én vennék a helyedben. Mégiscsak egy gépről beszélünk, elég neki egy rossz update, aztán már nem te iranyitasz. Tegnap kipróbáltam a követést, hát az első fánál sipolt rendesen, de kikerülte. Na ha most véletlenül belezúg a fába, akkor annyi. Persze megveszed és semmi sem fog történni, ez így szokott lenni. Én is mavic prorol váltottam, soha semmi nem volt,de ehez mégis megvettem.

(#5710) krx21 válasza Geller72 (#5707) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is a gépben formáztam, exFat lett ha minden igaz... De sajnos az LG oled nem ismeri fel, pedig gyorsba ott néztem volna vissza...

(#5711) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Félek, hogy meg leszek kövezve a hülye kérdésért, de.... Hol lehet a GO4-ben (Androidos) a kedves női hangot kikapcsolni? A telefont nem szeretném emiatt lehalkítani, mert a múltkor is ugymaradt és nem ért el időben egy "fontos" hívás.

(#5712) ladislausony válasza manokaj (#5709) üzenetére


ladislausony
csendes tag

köszönöm. én is kipróbáltam a követést , de nekem meglepően jól muzsikált fák környezetében. na... de akármikor benézheti :)
veszek én is. jobb a nyugalom

(#5713) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Hello, Mit kellene még javitanom a színeken, illetve a kamera beallítasain véleményetek szerint?

[link]
- dlog
- 5200k
- -2/-2/-2
- iso/shutter automatán, a histogramon csak igy kapom meg a megfelelő színképet.

[ Szerkesztve ]

(#5714) krx21


krx21
nagyúr

Gyerekek, ezt valaki már próbálta? Fake? :F
[link]

(#5715) forceberg válasza VANESSZA1 (#5708) üzenetére


forceberg
veterán

Balfékeknek meg szinte kötelező :D
Kb. a legtöbb júzer simán belerepül a napágyról felszállva a napernyőbe :))

Én elolvastam a kivételeket, aztán rájöttem ,hogy amikor igazán kellene, akkor nem "fizet"...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5716) Fedor válasza ladislausony (#5703) üzenetére


Fedor
újonc

Én vettem rá, a minin is van.

https://www.youtube.com/channel/UCMyDgJO7SXB9IG_OnzH7czA

(#5717) VANESSZA1 válasza forceberg (#5715) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Látom azért van amiben egyetértünk :) :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5718) Tomjack válasza manokaj (#5709) üzenetére


Tomjack
tag

Szerintem a gyári hibát vizsgálják és garin belül is javítják.

(#5719) krx21


krx21
nagyúr

Kérdés, ezek a DJI gépek hány órát tudnak repülni élettartamra, meghibásodás nélkül kb.?
Van valami infó?

(#5720) Geller72 válasza krx21 (#5719) üzenetére


Geller72
veterán

Optimális körülmények esetén (ilyen nincs, de tegyük fel hogy van) nincs korlátja nagyon a dolognak. A kefe nélküli motoroknak pont ez a lényege. Járt nálam olyan gép, amiben 47 óra repidő volt, és ez már a harmadik gazdánál került csak bele. 3 éves volt a gép. Amiknál ennél sokkal többet is beleraknak egy gépbe.

(#5721) tom_77


tom_77
tag

Nekem sajna még nincs drónom, de ha sok ilyet olvasok akkor nem is akarok :D Bár nem értem hogy ez gyakorlatban hogyan menne ebben a "gyönyörű" országban, de mindegy is.

(#5722) Fuhur válasza krx21 (#5719) üzenetére


Fuhur
kezdő

A P3-asoknál volt a vázzal némi probléma. A motor felfogatásnál indult meg a műanyag vázban a repedés. Nem tudom, hogy mindegyiknél-e de a környezetemben nagyon soknál igen. Persze lehet, hogy ezek az első szériák voltak és azt követően a DJI javított ezeken. Ezt nem tudom.

(#5723) PapírVilla válasza tom_77 (#5721) üzenetére


PapírVilla
tag

Mondjuk a mini Wifis rendszerére ez pont nem jó. :)

(#5724) krx21 válasza Geller72 (#5720) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez biztató. Én a motor csapágyakra gondoltam, hogy idővel tönkre mehet...

(#5725) Geller72 válasza krx21 (#5724) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyon zárt rendszer, előbb hal meg a tekercs a portól, ha olyanok a használati körülmények. Az eső sem árt nekik, a többit (FC és tsai.) meg le kell fújni és meg van oldva a dolog. (Plastik 70). De ahogy írtam, optimális körülmények nem léteznek. :D

(#5726) AuraSync válasza tom_77 (#5721) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

És szerinted ilyen eszközökkel fog majd mindenki futkosni az országban?
Majd pont a mucsi puszta közepén fognak téged ezzel levadászni mi?
Ez azért nem így működik majd...
Valószínűleg csak olyan helyeken alkalmaznak majd ilyen eszközöket ahol nem akarják, hogy kíváncsiskodj mint pl Felcsút, a Parlament, repterek meg hasonlók helyek.

De a cikk látom már meg is tette rád a hatását. Elkezdtél félni. Így működik az ország kormányzása. Megfélemlítő politika.

Egyszerűbb egy drónt ilyen eszközökkel leszedni az égről mint normális törvényeket létrehozni ami mindenkinek jó lenne.

Akit eddig sem érdekelt a drón törvény meg az ilyen cikkek azt ezután sem fogja.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5727) Geller72 válasza AuraSync (#5726) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt a mucsiak nevében kikérem. ;]

(#5728) tom_77


tom_77
tag

Itt is azért párszor mostanában szóbajön hogy majd mekkora rossz lesz julius 1 után és mindenki adja majd el a dronjait és csak Minik országa lesz :) Én nem aggodok, mert nekem nincs mit eladni :) még :D de akarnék majd, csak nem vagyok képben hogy mi lenne ha vennék most egy nagyobb dront (pl Mavic 2) és repdesnék vele minden engedély és egyéb nélkul. De lehet semmi nem lenne már most sem. Nem tudom hogy müxik gyakorlatban a dronozás sajnos.

(#5729) Timer válasza tom_77 (#5728) üzenetére


Timer
veterán

Majd meglátjuk. Én annyit tettem, hogy pártoló tagként (ezúton is köszönöm az infót Geller72 topiktársnak) beléptem a DOE-be (ötezer), plusz kötöttem év végéig biztosítást (ötezerhaccá'). Jogilag ez még mindig kevés, mert kellene ugye eseti légtér is, de annyira talán elég, hogy ha szaabdtáren (nem emberek felett) repkedek a Sparkkal, és esetleg megkérdezi valaki, hogy mi a téma, akkor oda tudom adni neki, hogy nesze, tag vagyok, és itt a biztosítás. Aztán annyira jó eséllyel már nem lesz képben, hogy eseti nélkül egyik sem ér egy marék molylepkét se. Félreértés ne essék: szívesen kifizetem az esetit is, mert nem szeretek tilosban járni, feltéve, hogy nem ilyen átkozottul bonyolult az igénylése, és mondjuk megvan 24 órán belül. De honnan tudjam most, hogy melyik nap fogok tudni kimenni repkedni, mondjuk júliusban? Foglaljam le az egész tavat háromszor harminc napra?Eszement az egész.

Meg maga a rendszer is egy vicc, de javítsatok ki, ha rossszul tudom. Ha minden igaz, hatvan nappal a repülés előtt ki kell töltenem egy ANYK nyomtatványt, be kell fizessek 3 ezret (legjobb esetben), majd a replülés előtt félórával hívhatom a légiirányítást, hogy "Sziasztok, 80 méter magasról lőnék egy tájképet", aztán ha abba hagytam 4 akkuval később (max 1 óra), hívhatom őket megint, hogy jöhetnek a Gripenek meg a Hind-ek mélyrepülésben, mert a Spark már a táskában van, azt meg maximum 10 méter magasra tudom dobni, így talán nem jelent már rájuk veszélyt. Kabaré...

Az nagyon hasznos lenne, ha a légteres appban lehetne foglalni, és ha tényleg jön arra valami, dobnának egy SMS-t vagy pusht, hogy szállj le azonnal, esetleg még a nagygép helyzete is megjelenhetne magassággal együtt, így el lehetne evickélni a látogató magassága alatt a felszállás helyéig.

A baj az, hogy hiába kicsik ezek a gépek, egy madár beszívása is képes lefektetni egy vadászgépet, ez sem különb, ráadásul a madárcsont egy jó fokkal könnyebben törik, mint egy masszív műanyag darab.

[ Szerkesztve ]

(#5730) twine válasza tom_77 (#5728) üzenetére


twine
addikt

A gyakorlatban úgy működik, hogy ha nem repülsz tiltott helyen, nem zavarod mások privát szféráját, ha nagyon muszáj és emberek közelében teszed ezt, és előtte pár embert kulturáltan kedvesen megkérdezel nem zavarja e őket, hogy csinálsz pár felvételt, amin természetesen nem ok a fő téma, hanem a környezet, akkor valószínűleg a kutya nem fog b@sztatni téged... Sőt az fog inkább zavarni, hogy nézni akarják, és öntik rád a kérdéseket...
Vagy a szokásos, hogy jönnek azonnal a rémtörtenetek...
"Hogy a Jóskának is fennakadt a múltkor, meg a Pistának is ilye'nnye vó't nem, ami elrepült!?..."

Szóval szerintem annyi az alap tétel, hogy úgy repülj, és rögzíts videót, ahogy jó esetben te is ,mint jó érzésű ember elvárnád , hogy a környezetedben repüljenek, és készítsenek felvételt.Akkor a kutyát sem érdekli hogy te "reptetsz" ...

Nyilván összetettebb és bonyolultabb téma ugyanez városi környezetben, sok ember (pld rendezvény) vagy nagyobb értékű ingóságok közelében. Ilyenkor már jó ha rendelkezel eseti légterrel, vagy az adott környezet "urának" engedélyével legalább (polgármester, rendezvény szervező stb.)

[ Szerkesztve ]

(#5731) Fedor válasza twine (#5730) üzenetére


Fedor
újonc

Elég korrekt összefoglaló. Nekem ugyanez a tapasztalatom.

https://www.youtube.com/channel/UCMyDgJO7SXB9IG_OnzH7czA

(#5732) Fuhur válasza twine (#5730) üzenetére


Fuhur
kezdő

"Szóval szerintem annyi az alap tétel, hogy úgy repülj, és rögzíts videót, ahogy jó esetben te is ,mint jó érzésű ember elvárnád , hogy a környezetedben repüljenek, és készítsenek felvételt.Akkor a kutyát sem érdekli hogy te "reptetsz" ..."
:C
A lényeget mondtad, amit ha mindenki betartana nem is lenne kérdés ez az egész reptetés!

(#5733) tom_77 válasza twine (#5730) üzenetére


tom_77
tag

Köszi szépen az infokat. :R Igy már tisztul a kép. Ha lesz drónom én sem tervezek se lakott területen, se reptereken, se tömegben repkedni vele. Csak kinn a természetben, kirándulások,... ilyesmik. Tisztán csak fotozás/videozás céljábol.

(#5734) twine válasza tom_77 (#5733) üzenetére


twine
addikt

Annyit tennék még a kis monológomhoz, és "az alapokhoz" hozzá, hogy én saját részről, szeretem betartani a 120m RC hobby magasságot is...
szvsz. Így tudod a legkevésbé zavarni a légteret,(főleg papír nélkül :U ) de néha ,még így is okozhat meglepetést egy egy sárkány, vagy permetező bizonyos területeken(hál'isten ezek azért elég hangos szerkezetek)...szóval azért érdemes odafigyelni.
Sokan ezt lesz@rják,mer'adrón tudja az öcc'ázat,meg "hackelt" firmware-el irány a sztratoszféra.....
én eddig ,pár év alatt talán 3-szor léptem át a 120m-t, akkor is azért mert a megrendelő nagyobb "madártávlatot" szeretett volna...
De ez is felhasználói szokásoktól függ gondolom.
Nekem nincs igazán szükségem nagy magasságokra...

Ez már tényleg csak ilyen saját becsípődés, hogy amennyire lehet, próbálom az ésszerű szabályokat betartani...

[ Szerkesztve ]

(#5735) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Pár infó az új törvényről: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5736) zso79


zso79
őstag

A segítségeteket szeretném kérni, mert már teljesen összezavarodtam az olvasottak és látott videók alapján. Szóval a kérdésem: milyen repülési magasságra/távolságra és mennyire stabil jelre lehet számítani egy itthon, hivatalosan vásárolt Mavic Mini esetében? Sűrű városi és nyílt terep is érdekelne.

Köszönöm!

(#5737) AuraSync válasza zso79 (#5736) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nyílt terepen akár 1km-t is el tudsz repülni vele, de erősen wi-fi szennyezett helyen ne számíts sok jóra.
Volt olyan videó ahol a csávó felszáll pár méterre a feje fölé aztán már elvesztette a jelet.
De ez környezet függő. Ezt majd akkor tapasztalod ki hogyha ott lesz a kezedben.

De most tényleg a megfélemlítő drón törvények miatt kezd el majd mindenki ész nélkül Mini-t venni?
Az csak ám egy kis játékszer amit elég szépen dobál a szél. Nem arra lett kitalálva mint egy P4 vagy Mavic 2.

Tényleg igaz lesz, hogy Magyarország egy Mini temető lesz. Főleg azok fogják a drónjukat elveszíteni akik tapasztalatlanok és csak úgy nekimennek majd a világnak vele.
Arra egy kínai olcsó drón is ugyan olyan jó.

De nem baj legalább a DJI bevételét felpörgeti majd. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5738) Geller72 válasza zso79 (#5736) üzenetére


Geller72
veterán

Sok mindentől függ. Ha nagyon dinoman akarok fogalmazni, akkor azt írnám, hogy elég instabil a dolog. Én sűrű "helyeken", interferencia övezte részeken nem használnám. Nekem 10 méteren weak signál volt, többször is, lakott területen, konkrétan az udvaromon. Mivel ez is wifin alapul, fizikai ráláthatóság alap. Ha ez megvan és a körülmények optimálisak, akkor nem nagyon vannak anomáliák, ebből is látszik, hogy érzékeny gép. Érzékeny a szélre is. Vannak viszont rendszer szintű anomáliák is, ezeket talán később részben orvosolni fogják. De ezek általában határeseteknél jöhetnek elő, legtöbbször és a legtöbb tulaj nem találkozik vele. Ha főleg külterületen, vidéken használod és nem tervezed, hogy 50 méternél messzebbre repülnél vele és kb ilyen magasra is, akkor nyugodtan megveheted. Elmegy messzebbre és magasabbra is, de ezt a gépet nem erre tervezték. Ahogy többször írtam ezt is, a helyén kezelve egy jó gép lesz, elégedett tulajjal. :) A sűrű, városi dolgot szerintem amúgy is engedd el, alapból illegál, morálisan is. Hogy mit jelent ésszel repülni, előttem is sokan és én is jó néhányszor leírtuk, kb. mit jelent, de pontosan tudja mindenki, hogy mikor van "tilosban", mire enne a válasz egy kbszott nagy atyai pofon. Úgy kell repülni, hogy a morális/legális részén kívül a drónos társadalmat is képviseled, az általad képviselt formula a mi egész társadalmunkra is egy lenyomat, ami a külső szemlélő hozzáállását is befolyásolja pozitívan, vagy negatívan. De mondom, ezt mindenki pontosan tudja. A határokat. A törvényeink szarok. Valszeg azok is maradnak. Éppen ezért a szürke zónát kell megtalálni. Ha ésszel repülsz, nem lesz gond. A mini pont egy olyan gép, ami kezdésnek jó lesz. Ha nem jön be és nem törted össze, kis értékvesztéssel el tudod adni. De támpontnak mindenképpen jó lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5739) BEndre34 válasza AuraSync (#5735) üzenetére


BEndre34
tag

Megnéztem, illetve még korábban (május elején) a legter.hu közel 1 órás EU-s szabályrendszerről szóló videóját is.

Hát,…. ne legyen igazam, de félek, hogy rosszabb lesz :U

Egyrészt nekem személy szerint már a személyiségi jogok drónnal kapcsolatos hivatkozása is kicsit túlgondolt. A mai világban, ahol mobillal is hasonló képek, videók tudnak készülni, elég jó 2-3D műhold felvételek vannak elérhető formában, … Persze lehet, hogy van 0,5% aki a szomszéd lány/fiú/kutya/macska után leskelődik, de azok addig se kértek engedélyt. Az emberek attól féltik a személyiségi jogaikat, amit látnak (drón) és nem attól, amit a telefonra, gépre telepítenek, regisztrációkor itt-ott megadnak. Még „fontos” alkalmazások is olyan dolgokhoz kérnek hozzáférést, ami nem kell a program használatához vagy működéséhez, de az persze nem számít, mert az valamiért kell. (Meló miatt kellett a GDPR képzés és tényleg hihetetlen, mi mindenhez adunk hozzáférést). Úgy látom, az utóbbi években kicsit üldözési mániások lettünk. :((

Igyekszem én is emberektől távol repülni és ha olyan helyen repülök (emlékmű, vár) mindig megpróbálok engedélyt kérni a helyi szervtől (portás, biztiőr, …), ha pedig kilátó, turista látványosság körül, akkor is igyekszem szólni a körülöttem lévőknek és ha hőbörgés van, megvárom amíg elmennek (mármint a hőbörgők). De nem azért vettem meg a gépet, hogy szántóföld felett repüljek. Hozzáteszem, átlagosan 10 helyből 1 helyen szoktak nemet mondani és SEHOL nem kérdezték, van-e légtér engedély. Inkább érdeklődők, kíváncsiak voltak, mintsem idegenkedők vagy ellenségesek. Pedig csak egy P4-ről van szó, nem egy repülő kombájnról (bocsánat az Inspire tulajdonosoktól :R ).

Másrészt a képzés ugyan nem fájna – amúgy is van még mit tanulnom – de a dolgok állása és a hazi gyakorlat alapján az sem lesz olcsó mulatság. Az „általános” 50-60e képzéseket félő, hogy el kell felejteni és „akkreditált” képzések lesznek 150-200e forintos áron, ami azért túl sok, még egyszeri költségként is.

Bocsánat, a hosszú, OFF bejegyzés miatt, de kijött belőlem, pedig fórumban nem szoktam ilyet… :W :R

(#5740) DIEGO15 válasza zso79 (#5736) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mint Mini tulaj írom a véleménye. A hatótáv 60-4000m között van függően a környezettől, a választott repülési magasságtól és a helyes beállítások ill. tájolás függvényében. Nekem 2,2km a rekordom vidéken lakott területen.

Ajánlott valamilyen hatótáv növelő képződmény használata. Én egy yagi antennát használok és nagyon jól működik.

Hozzátenném, hogy kicsit túlzásnak érzem a Mini lenézését ami megy mostanában. Szerintem egy tökéletes kirándulós hobbigép. Még pont jó az fmc tömege ahhoz, hogy hegyre feltúrázzak vele és méretéhez képest remek tulajdonságai vannak.

(#5741) Tomjack válasza zso79 (#5736) üzenetére


Tomjack
tag

Szia, Saját tapasztalat. Én 6 hónapja használom a Minit. Soha nem használom autómat csatorna választáson. Felszállás elött én választok a jelviszonyok lapján.
Egy lakótelep közepén nekem 850 M megy így jelvesztés nélkül, felfelé 200 M mentem simán. Itt bőven van zavaró jel.
Kint a kertböl indítva, külterületen 1 km mentem tovább nem mertem küldeni. Itt is jelvesztés nélkül. Magasságot itt kipróbálta és ment az 500 M.

(#5742) Geller72 válasza DIEGO15 (#5740) üzenetére


Geller72
veterán

..én meg a 2.2 km-t tartom nem csak hogy túlzásnak, de felelőtlenségnek is. Elküldeni egy ilyen gépet ilyen távolságra. Tisztán látszik, hogy neked még nem volt prop/motorproblémád, miközben a gép tőled x méterre és y magasan volt. A gép 250 grammja is bőven elég ahhoz, hogy nagy bajt okozzon, ha leesik akár csak 100 méter magasról. Én iparban dolgozom és szemtanúja voltam, amikor egy olajfinomítóban a kolona létráján felmászó villanyszerelő zsebéből kiesett a 10-es csillag-villás és az alatta várakozó, egyik következő emberke kobakját találta el. A villanyszerelő 50 méteren volt, amikor kiesett a kulcs. A kobakot csisszre kapta el, de így is simán betörte. Egy xaros tízes kulcs. De a Phantom 4 is 110 méterről 176km/h-ra gyorsult fel, mielőtt becsapódott, amikor eldurrant a prop. A mini lenézésének meg oka van. Nem én találtam ki, rogyásig van a net vele, 8elég megnézni a hivatalos Dji fórumot) meg a szervizek is. Jellemzően azért, mert a legtöbb esetben nem a helyén kezelték a gépet. Ez a gép nem arra való, hogy kilométerekre elmenjünk vele. Ezt lehet magyarázgatni, de megmagyarázni nem. Ha megsértődünk rajta, ha nem. Ugyanúgy felelőtlenség azt sugallni egy kommenttel egy másik kollégának, hogy default a több km-es távra repkedés, mert eddig még nem volt baj.
Az is érdekes, hogy annak a sok törött mininek a tulaja ide nem ír. ;] Mármint akinek nem jött össze.

(#5743) DIEGO15 válasza Geller72 (#5742) üzenetére


DIEGO15
őstag

(Szerintem ez on topic)
Egyetértek. Teljes felelőtlenség ilyen távolságra repülni bármivel. Azonban ugyanakkora bajt tud okozni, ha 50 méterre repülök vele és ott zuhan le a gép. Nem akartam azt sugallni, hogy ez a gép arra való, hogy rendszeresen kilométerekre repüljünk vele. Engem csak a kíváncsiság hajtott. Azonban az 500-600 nem lakott területen szerintem teljesíthető és sokszor szükséges is egy-egy jó jelenethez.
A kritikát nem a repülési távolság, hanem a kamera és repülési "finomság" tekintetében fogalmaztam meg. Szerintem a Mini igenis alkalmas tájképek készítéséhez, jelenetek rögzítéséhez és nem csak egy szelfi drón. Ezekhez pedig bőségesen elég a hatótáv és a repülési idő.
Az, hogy rendkívül sérülékeny és sokan törik össze nem érv arra, hogy ez egy szelfi drón. Ennyi erővel autó típusokat is húzzunk le, mert gyakran összetörik, vagy gyakran meghibásodik.
Én tökéletesen elégedett vagyok azzal amit a pénzemért kaptam. Ismerem a Mini korlátait, alkalmanként feszegetem is azokat, ahogy mindenki más is teszi a drónjával. Szerintem egy tökéletes hobbi és kezdő gép, főleg, ha a piaci kínálatot nézzük.

ui.: Én is iparban dolgozom és láttam már számtalan cifra dolgot. :)

(#5744) zso79 válasza Tomjack (#5741) üzenetére


zso79
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Nem tervezek vele nagyvárosi repülést, csak kíváncsi voltam a tényleges képességeire :) Újabb felmerült kérdés: az új tervezett szabályozás szerint pl. lehet vele tenni egy kört a Balcsi fölött mondjuk egy strandon? Vagy az már embertömeg feletti repülésnek számít?

(#5745) Geller72 válasza DIEGO15 (#5743) üzenetére


Geller72
veterán

:R

(#5746) Tomjack válasza zso79 (#5744) üzenetére


Tomjack
tag

Ha nem üres az már annak számít.

(#5747) Geller72 válasza zso79 (#5744) üzenetére


Geller72
veterán

A balcsi part tele van repterekkel, kórházakkal, ahova és ahonnan jönnek-mennek a mentőhelik, plusz ezeknek a heliknek a bázisállomásai is itt vannak.

A pillanatnyi helyzet:

(#5748) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

A tegnapi napom, ...egy kis baleset:
[link]

Ha szerencsém van, egy rotor és 1 pár propeller cserével megúszom a dolgot.
Nekem csak a csattogós lepke való :W

(#5749) AuraSync válasza lionshamlet (#5748) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ez egyértelműen a te hibád volt mert nem vetted figyelembe az adott helyszín legmagasabb "akadályait".

Az ilyen háttal való repülés videót meg úgy szokás megcsinálni, hogy előrefelé mész aztán megfordítod a videót. Akkor legalább látsz is valamit merre mész.

Milyen drón is (volt) ez?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5750) twine válasza lionshamlet (#5748) üzenetére


twine
addikt

"rotor" gondolom a "motor" elírása volt, hiszen a rotor, vagy rotorlapát itt quadkopteres körökben a proppeler...
De ez mindegy is. A lényeg, hogy ne legyél elkeseredve...
Saját példámból, kiindulva így utólag visszagondolva sokkal több lettem minden balesetem után...Félre értés ne essék, nem önszopás , és pont ugyanannyira amatőrnek érzem magam ma is, de mégis sokkal magabiztosabban repülök.
Tudom mikor milyen körülmények között szállhatok fel és repülhetek, akár giga szélben amikor más már nem tenné, de azt is tudom mikor kell nemet mondani. AZ első p4-em váztörését, majd szervízeltetését, egy katasztrófának éltem meg...ma már tapasztalatnak...
Fogd fel te is így, vedd meg cseréld ki, esetleg csináltasd meg és repülj tovább ;)
Ráadásul olcsón megúsztad ;)
(#5749) AuraSync :

Szerintem "sima" P4 vagy Advenced, mert hátrafelé nem fogta meg az elektronika, (és nem sport módban volt ), plusz a rotor sem "pro"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.