Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#9801) krokk válasza total90 (#9800) üzenetére


krokk
senior tag

Hallo,
pont tegnap láttam valami frissített Mini 3as doksit amiben látszott a C0, de lehet sem hivatolos még. Pro-ra még nincs ha jól tudom.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9802) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Action 3, hogyan lehet lekapcsolni a front kijelzőt függetlenül a hátsó kijelző állapotától?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9803) krokk válasza M_AND_Ms (#9802) üzenetére


krokk
senior tag

Remélem erre gondoltál: link

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9804) M_AND_Ms válasza krokk (#9803) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem, ez annyi, hogy a felvétel megkezdése után X másodperccel kikapcsolja a képernyőket.
Amire én gondolom, az annyi, hogy én tudjam eldönteni az első, vagy a hátsó képernyőn legyen kép.
De rájöttem már: A két képernyő közül az egyik mindig lockolt és így kikapcsolt. Ha ilyenkor egy ilyen kikapcsoltat feloldasz, akkor az lesz az aktív és a másik lesz lockolt és kikapcsolt. A linkelt vidóban is feltűnik ez az opció

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9805) krokk válasza M_AND_Ms (#9804) üzenetére


krokk
senior tag

Nem volt egyértelmű mit szeretnél pontosan, de lényeg, hogy megvan :)

igen, ha váltani akarsz a kicsi elsőre akkor azt feloldod és akkor vált és a másikat deaktiválja :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9806) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Hát, nem tudom mi lesz a tapolcai reptér környékén, de a május 26.-i drónidőpontomat törölte a Hungarocontrol, SMS-ben, E-Mailben, appban. :)
"
Your drone zone (4BZD4X) which was planned on the (26-05-2024 08:00) has been revoked by the authorities.
A drónzónádat (4BZD4X) visszavonták a hatóságok, amelyeket a (2024-05-26 08:00) időpontban terveztél.
"
Május 24. és 25. Megmaradt :)

(#9807) szmoty89


szmoty89
csendes tag

Hello, valakinek van tapasztalata, DJI Spark aksi felélesztésében? Nem volt használva sokáig és túlmerült. Viszont láttam pár vidit hogy lehet még életet lehelni beléjük, valakinek tipp aki ezt már végig nyomta? Ezerhála

(#9808) Gyula84 válasza bacus (#9788) üzenetére


Gyula84
veterán

meg bringám is, igaz van benne egy 1200 ccm-es blokk is, csak, hogy ne kelljen erőlködni..

:DDD :DDD :DDD :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#9809) Masterboy84


Masterboy84
tag

Sziasztok!
Nyáron Erdélybe utazunk. Van valakinek tapasztalata, hogy hogy viszonyulnak a drónozáshoz? :)

(#9810) SeniorTilla válasza Masterboy84 (#9809) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez engem is érdekelne :)

Más: Olaszországban voltunk síelni múlt héten. Vittük a Mini 4 pro-t, a Mavic 3-at és az Avata-t. Mindhárommal repkedtünk a házunk körül, a falu felett, kicsit messzebb is. Fotózgattunk, videózgattunk délután és esténként amikor lehetett. Az Avata-val az erdőben és a vízmosásokban mentünk, az ugyebár arra való :) Egy alkalommal lézerezett rá a mini4re valaki a faluból egy zöld lézerrel, de nem találta el a kamerát. Fél óra pihenő után mentünk ki újra, akkor már nem volt ott a tag, vagy nem észlelte a drónt. Egyébként sem értettem miért csinálta (valszeg egy vicces kedvű gyerek lehetett, egyszer az enyémek is lézerezgettek régebben az erkélyről), magasan volt a gép, nem a privát szférát videóztuk, hanem a tájat és a hegyoldalt ahol a mi házunk volt. Ezen kívül teljesen nyugodtan lehetett repülni, nem zavartunk senkit és senki nem zavart minket.

A pályán csak a mini4 repült, emberek mellől, a hütte teraszának szélén az asztalról szállt fel és le, vagy a 2000-es csúcsról, ahová külön fel kell mászni a pályáról, vagy onnan ahol nem volt rajtunk kívül 5-10 méterre más. Senkit nem zavartunk, senki nem szólt ránk. Inkább tetszett a gyerkőcöknek. Senki nem kért engedélyt, regisztrációt. Mondjuk nem is az emberek feje felett 2 méterrel repültünk. Nem bújtunk el, nem csináltunk titkot belőle, hogy nálunk van a távirányító. Megtartottuk a privát szférát, viszonylag magasan voltunk. A lényeg a táj felvétele és néhány síelős videó készítése volt.

Írtam korábban, hogy kíváncsi leszek hogyan kezelik az olaszok a drónozást, kellemesen csalódtam, mondjuk kb. erre számítottam. Nem foglalkoznak ők ilyen apróságokkal, ettől lazábbak.



A DJI Air 2s még mindig verhetetlen éjszakai fényképezésben (out-of-the-camera minőségben). Kifelejtettem a felhozatalból az elején, szerdán megérkezett az új Air 2s is. A régit eladtam, de megbántam, mert a Mavic 3 és a Mini 4 pro nem tud olyan éjszakai képeket csinálni, mint az Air2s Smart fotó módban. Kíváncsi vagyok, miért hagyták ki ezt a funkciót a legújabb gépekből. Köze lehet ahhoz, hogy az air2s -ben Sony szenzor van?

Air 2s:


Mini 4 pro:

Mavic 3:

Ha van fény, akkor a Mini 4 pro is elég jó képet készít, dz sztem hamisak a színek:

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9811) Masterboy84 válasza SeniorTilla (#9810) üzenetére


Masterboy84
tag

De jó, hogy ezeket elmondtad, köszi az infót :)
És az Air 2S képeket is köszi, pont ebben gondolkodok, hogy lecserélném a sima Air-t, nagyon vágynék rá, de sajnos nem hiszem, hogy kihasználnám. Azért köszi a megerősítést, hogy jó választás lenne :)

(#9812) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Mini 3 / 3pro lencseszűrők jók a Mini 4pro drónra?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9813) krokk válasza M_AND_Ms (#9812) üzenetére


krokk
senior tag

nem sajna.
a mini 3 / 3 pro ha jól tudom kompatibilis egymással.
de a mini 4 pro-n van valami kis bütyök ami máshol van.

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9814) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Volt korábban több DJI belépő drónom, Mavic Mini, illetve a játék szintű DJI Telloból több változat (Iron Man edition, sima fehér, stb). Ezek tökéletesen kiszolgáltak, csak akkor éppen meg kellett válnom tőlük.

Most újra szeretnék egy hasonló kategóriát, viszont a Tellonak (és főleg a Gamesir kontrollernek) eléggé durván elszállt a használt piaci ára, gyakorlatilag egy Tello FMC szett + Kontroller lassan Mavic Mini FMC szett árban van. :D Nincs értelme vele foglalkozni.

70-80k körül keresek valami DJI-t.
Mavic Mini és a Spark között vacillálok. Azért húztam elő a réges-régi Spark ötletet a fiókból, mert szinte csak a kertünkben használom, és sok a fa. A saját tapasztalatom az, hogy a Mavic Mini nem volt megízható fák közelében, mert nagyon lecsökkentették rajta az érzékelők számát, viszont a Spark még tele van ütközés érzékelőkkel, szinte minden oldalon van belőle.
Az egyetlen dolog, ami miatt félek a Sparktól, hogy idős technikáról van szó, simán benne van a pakliban, hogy ezek a 6-7+ éves akkuk repülés közben adják meg magukat, és akkor potty.

Ti gondolkodnátok csak az érzékelők miatt a Sparkon (80k-s kategóriában), vagy sürgősen felejtsem el, és csak Mavic Miniben gondolkodjak?

(#9815) Grillo válasza Atos23 (#9814) üzenetére


Grillo
senior tag

Én szerintem a Sparkban sincs oldalt érzékelő, úgy rémlik épp emiatt tudtam szűk helyen is repülni vele (épületbelsők fotózása), mert oldalazva tudtam a bekapcsolt érzékelők mellett is közelmenni falakhoz, aztán utána befordulni irányban. Minim soha nem volt, azzal nincs tapasztalatom.

(#9816) M_AND_Ms válasza krokk (#9813) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszi.
Még egy Dji kérdés. Az Osmo Action 3 lencsején ill lencsevédőjén van egy gumigyűrű. Van ennek valami szerepe a víz- és/vagy porszigetelésben? Azt láttam, hogy a letekert lencsevédő alatt van egy narancssárga gumigyűrű még.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9817) SeniorTilla válasza M_AND_Ms (#9816) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a fekete külső gyűrű csak mechanikai védelem, nincs más szerepe. A belső narancssárga gumigyűrű a szigetelés.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9818) M_AND_Ms válasza SeniorTilla (#9817) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9819) total90


total90
veterán

Hali

Gondoltam megosztom a tapasztalatom Portugáliával kapcsolatban.

Van egy app, ami mutatja, hogy hol és milyen feltételek között tudsz repülni: Voa Na Boa. Nem hivatalos app, de az AAN (portugál légi szolgálat) ist ezt ajálja.

Az AAN oldalán tudod magad regisztrálni, ami kb. 2 percet vesz igénybe. Utána kapsz egy e-mailt, amiben lesz egy dokumentum, amit alá kell írni és a személyid vagy útleveled másolatával el kell küldeni postán. Lehet e-mailben is, de csak akkor ha van egy "certified digital signature"-od. Nekem van utúbbi és kb. 24 óra alatt meg is volt a visszaigazolás.
A mailben kapsz még egy jelszavat a profilodhoz meg egy linket, ahol kismillió adatot meg kell adnod magadról és a drónról.

Ha ez is megvan, akkor ezt is kb. egy nap alatt visszaigazolják. Eddig minden szép és jó.
A probléma ott van, hogy minden egyes repülést be kell jelenteni, legalább 10 nappal a repülés előtt. Itt aztán mindent meg kell adni, mettől-meddig, GPS kordináták stb. Teljesen túl van tolva az egész.
A rendőrök eléggé rá vannak cuppanva a drónosokra, szóval jól meg kell gondolni, hogy mikor és hol akarsz repülni. Ha illegálisan repülsz, akkor a büntetés mellett a drónt is el vehetik. Ez benne van a szeződésbe, amit amikor a profilt készítésekor el kell fogadnod.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9820) SeniorTilla válasza total90 (#9819) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, hogy megosztottad. Tényleg elég gáz a 10 napos bejelentés, de az elkobzás se semmi... nem normális dolog

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9821) Schaf válasza SeniorTilla (#9820) üzenetére


Schaf
tag

Tegyük hozzá, hogy a tengerparton történő repüléshez plusz bejelentés is kell a rendőrség/parti őrség felé, illetve az ország nem kis része környezetvédelmi légtér, ahol eleve nem lehet repülni engedély nélkül.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#9822) forceberg válasza Schaf (#9821) üzenetére


forceberg
veterán

Így igaz, egy 250g alatti drón tönkretesz mindent, de pl. a 10-12-es csoportokban brummogó quadok meg nem...

A drón azért fáj, mert egy drónnal nem hagysz ott náluk pénzt...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9823) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Görögöknél volt már valaki? Van tapasztalat, hogy érdekli-e őket, vagy csak annyira mint az olaszokat?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9824) total90 válasza SeniorTilla (#9820) üzenetére


total90
veterán

Az egész túl van tolva. Az elkobzás meg tényleg csak ott van Európában, ha jól tudom.

#9821Schaf
Alapból mindent repülést be kell jelenteni, meg kell adni a kordinátákat. Aztán az appon keresztül jön az infó, hogy igen vagy nem. Nekem nem kellett plusz bejelentés, a természetvédelmi részeken sem. Mondjuk ott a legtöbb esetben nemleges választ kaptam alaból :DDD

#9822forceberg

Sok esetben tényleg nem értem az ilyen döntéseket, de ez van. Amikor még Németországban éltem, volt pár vicces eset... de pl. az egyik konkrétan nevetséges szituáció az volt, hogy van egy gyakorló pálya FPV-seknek, meg modell repcsiseknek. A modell repülősökkel nem problémáztak a nézelődők, de ha drónt láttak, akkor "ez biztos illegális" :DD A drón az maga az ördög ;]

#9823SeniorTilla

Én még az egész EU törvény előtt voltam ott. Volt nálam minden papír, de kb. tojtak az egészre. Senkit nem érdekelt, hogy hol és mikor repültem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9825) SeniorTilla válasza total90 (#9824) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt a választ vártam :). Olaszoknál ugyanez volt.

Nyáron kipróbáljuk :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9826) Grillo


Grillo
senior tag

Srácok, járt úgy más is, hogy Android 14-es tableten (Samsung Tab S7 FE) nem működik sem a DJI Fly, sem a GO? Letöltöttem mindkettőből a legfrissebbet többször is, töröltem a cache-t, az összes adatot, de a Fly befagy miután beadom a bejelentkezési adatokat, és feldobja, hogy milyen recomended zónákat akar megmutatni, háttrében látom a nyitóképet is halványan, de semmit nem lehet ezután tenni, a GO meg egyszerűen bezár, szintén a bejelentkezés utáni részen. Minden hozzáférést, engedélyt megadtam mindkettőnek.

(#9827) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Volt aki esetleg mostanában csinálta végig a "Request higher altitude limit" folyamatot DJI Mini 4 Pro-val? Mik a tapasztalatok, illetve van esetleg ezzel kapcsolatban valami buktató, ha megcsinálja az ember?

Köszi előre is!

(#9828) Schaf válasza Padam (#9827) üzenetére


Schaf
tag

Öröm nézni a sok okost, ahogy fogalma nincs arról mit csinál, mi hogy fog működni, de mivel az Interneten minden marhaságot össze olvas, ezért neki "kell"...

Tudod mire készülsz?

Egy C0 UAS kinyírására, amivel jelenleg A1 műveletben egyedüliként átrepülhetsz egyes be nem vont emberek felett, de nem mehetsz a törvényben megszabott 120m fölé.

Ezt akarod lecserélni egy olyan C1 firmware-re amely 120m fölé enged majd, de cserébe nem repülhetsz át egyes emberek felett sem, plusz aktív lesz a távoli azonosításod, ami a géped sorozatszáma és sok más mellett a távirányító, vagyis a pilóta PONTOS pozícióját is sugározni fogja.

Biztos, hogy egy ilyen cuccal akarsz törvényt szegni?? 🤣🤣🤣

Szóval te is és mindenki, aki a törvények és a technika ismerete nélkül a neten olvasott marhaságok alapján próbál ügyeskedni, gondolja át mire készül, mert "visszacsinálni" nem lehet majd.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#9829) Padam válasza Schaf (#9828) üzenetére


Padam
aktív tag

Köszi a választ, pont erre voltam kíváncsi! :)

(#9830) total90


total90
veterán

Vélemények az Avata 2-ről? Kiváncsi vagyok mit gondoltok róla.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9831) SeniorTilla válasza total90 (#9830) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Először ki kellene próbálni, hogy igazi véleményem lehessen :), addig csak a videók alapján...

Az első AVATA-hoz képest kicsit játékszernek tűnik, de saját tapasztalat még nincs. Ha megoldották, hogy ne boruljon fel egy erősebb fordulóban, az jó lenne :) Az Ocusync 4-en kívül más előnyét így videók alapján nem nagyon látok. A motion controlleres flipek és turn-ök nem tűnik nagy számnak, manuálban sokkal látványosabban meg lehet csinálni és kombinálni. Kíváncsi leszek, hogy sikerül élőben a manővereket váltani és közben irányítani is azoknak, akik nem manuáloznak...

Van Action 3 és 4-es kamerám is, ugye az avata 1-ben action3-as hardver van, az avata 2-ben action 4. Nekem eleve a 3-as felvételei szebbnek tűnnek, jobban szeretem őket. A 4-es videói fakóbbak, tompábbak. Egy-egy élményrepülés után nem fogod fényelni a videókat, hogy szépek legyenek, csak visszanézed és kész. Lehet le is törlöd azonnal megnézés után. Szóval az számít ilyenkor, ami a kamerából nyersen kijön, abban pedig az Action 3 nyer nálam és azoknál akiknek mutattam.

A Goggles 3-ra kíváncsi vagyok, a 2-es kényelmetlen és nem látom rendesen a képet, a fiaim sem. A V2 hibátlanul fekszik és tökéletesen látható, inkább ezzel használom ha lehet. Nem értem miért csinálták ilyenre a Goggles 2-t, egyszerűen rossz a méretezése...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9832) forceberg


forceberg
veterán

Mini 3 Pro, a legutóbbi két használat videóit nézegetve(1080p60), a videó képe remeg. Nem végig, de vannak időszakok. Gimbal hiba, szerviz? Könnyedén mozog, nem szorul vagy akármi. Esetleg egy FW frissítést azért kipróbáljak, eddig jó volt a meglévő FW-rel is...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9833) Grillo válasza forceberg (#9832) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem voltak széllökések? Vagy madár, amit nem láttál a kamera képén?
Szerintem egy-két tesztet megér még, és ha fennáll, akkor mindenképp gimbal kalibrálás, hátha.

(#9834) SeniorTilla válasza forceberg (#9832) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Propeller nincs sérülve? Nekem FPV csinált ilyen videoremegést, amikor tuning propellert tettem fel a gyári helyett. Olyan volt, mintha vibrálna a kép, amit a stabilizálás nem tud kiszedni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9835) forceberg válasza SeniorTilla (#9834) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet igazad lesz. Az egyik prop végénél a narancssárga betét kicsit el van válva. Az a vég bizony gumi, ami el tud válni a lapáttól. Bizony ez üzem közben akár be is rezonálhat, ez a rezonancia ugye terhelésre(RPM) is változik, ezért lehet nem folyamatos a "zavar".
Erről a végről van szó (ez a kép nem az enyémről készült) :
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9836) SeniorTilla válasza forceberg (#9835) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valszeg ez lesz. Van cserepropod? Cseréld le, amúgy sem jó sérült proppal repülni...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9837) total90 válasza SeniorTilla (#9831) üzenetére


total90
veterán

Én végül is megrendeltem és már meg is jött. Az első verzióm nem volt.
Fly more combo-t vettem és egy Remote Controller 3 is vettem hozzá, mert gondolom a Motion Controller valamilyen szinten korlátozni fog.
Sok sok videót megnéztem a neten és meggyőzött és az is, hogy mielőtt teljesen manuálisan repülök a Remote Controllellel, előtt kell egy pár óra szimulátorba. Vagy is a tegnapi próba után szerintem majd jó sok :DDD
A Motion Controllel viszont elég laza. Lefrissítettem mindent és repültem egy kicsit a lakásba. Nem mentem neki semminek és a virágok is túlélték ezúttal ;]

Visszatérve a manuális repülésre és a sima controllerre. Tegnap másfél órát szimulátoroztam (Liftoff) és kb. nem tudok egyenesen repülni 10 métert sem. Utána olvastam, hogy biztosan túl érzékenyre van állítva a szoftver. Ezen próbálok majd javítani ma... mert ha ez tényleg ennyire érzékeny lesz, akkor szerintem bajok lesznek.
Ahogy néztem a neten, 30-40 óra szimulátorozást javasolnak.
Ezzel valakinek tapasztalat?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9838) SeniorTilla válasza total90 (#9837) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, annyi nem kell. Pár óra után már mennie kell a manualnak, ha nem akkor felejtős lesz úgyis :) Rá kell érezni egyszer. Nyilván ha már a komolyabb manővereket gyakorlod, ott még jól jöhet a szimulátor. Én nem ott szereztem meg a gyakorlatot, csak az alapokat, a többit élőben az gépekkel. Az avata sokat kibírt, az fpvk nem :U (van is 3 összetörve itt egy dobozban). Ha azt nézzük, hogy egy FPV akksi nélkül 80-100 ezerért megvehető, akkor nem is olyan nagy tragédia. A Care és a csere díja többe kerül (ügyesen csinálja a DJI a marketinget). Az avatán van care-em, de nem használtam még, pedig egyszer még a medencébe is beesett az udvaron, fejjel lefelé. Szerencsére rajta volt a takarófólia. Ezt kiszakította és csurom vizes lett, de nem süllyedt el. Szétszed, kiszárít, összerak és azóta is működik.

Készülj fel rá, hogy le fogsz esni, ütközni fogsz. Tudjuk ugye, hogy trees are dicks. Nem az a kérdés, meg fog-e történni, hanem hogy mikor. Ilyen szempontból az avata jó gép, mert a keret megvédi a komolyabb sérülésektől. Ha már megvetted, használd is ki, ne az legyen a cél, hogy 2 hónap múlva is karcmentes legyen :)

Használd a DJI saját szimulátorát és keress a neten RC beállításokat, mert a gyáriak nem jók az FPV és AVATA1 esetében sem. A finomhangolás után egészen más élmény volt repülni az FPV-vel, és az akku is észrevehetően tovább bírja így. Visszanézve a videókat, a mozgás is sokkal fluidabb, nincs annyi rángatás ide-oda, mint az alapbeállításokkal. A gép kezesebb lett tőle.

ITT egy jó videó ami elmagyarázza

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9839) total90 válasza SeniorTilla (#9838) üzenetére


total90
veterán

Attól nem tartok, hogy le fogok esni vagy ütközni, a többi, nem FPV drónokkal is megesett :DDD

Melyik a DJI saját simulátora? Tudommal az már nem megy...

Köszi a videót, meg fogom nézni.

A szimulátorban tényleg nem jutok előre. Annyira brutálisan érzékeny, hogy ha rosszul nézek a controllerre, már felborulok :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9840) SeniorTilla válasza total90 (#9839) üzenetére


SeniorTilla
veterán

LINK

Nekem működik

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9841) total90 válasza SeniorTilla (#9840) üzenetére


total90
veterán

Na ezt ki fogom akkor próbálni ha haza érek. Köszi a linket.
Közben megnéztem a videót a finomhangolásról. Szerintem nálam pont ez lesz a gond, hogy gyárilag ki van maxilva.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9842) total90 válasza SeniorTilla (#9840) üzenetére


total90
veterán

Sajnos a Goggles 3 és az RC 3 nem kompatibilis a DJI appal :( Próbáltam PC-n és iPad-en is.
Megpróbálom a Liftoffban finomhangolni az RC 3-at.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9843) total90 válasza SeniorTilla (#9838) üzenetére


total90
veterán

Ezek a rates beállítások durván jók. 15 percet gyakoroltam most és tovább jutottam a szimulátorban, mint tegnap a másfél óra alatt :B
Találtam még pár videót, most már, hogy tudom mit kell keresni... ahol még alacsonyabb értékek vannak. Lehet még lejebb fogok menni kezdetben.
Hétvégén azért ha jó idő lesz kimegyek a MC3-al egyet repülni és talán jövő hétvégén az RC3-al. Addig szimulátorozok :D

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9844) Nyuszikaa válasza Tomdriver (#7948) üzenetére


Nyuszikaa
friss újonc

SziaTomdriver!Homályos és nem lehet olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9845) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Azt szeretnem kerdezni, hogy az avata 2-nel megoldhato e az, hogy amit en latok a szemuvegbe elo kep azt mondjuk parhuzamban egy telefon kijelzojen is lehessen latni!?
:R

(#9846) SeniorTilla válasza WARZ (#9845) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Persze, tele van vele minden promó videó...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9847) SeniorTilla válasza total90 (#9843) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Örülök, hogy sikerült! Sok sikert a manuálhoz!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9848) WARZ válasza SeniorTilla (#9846) üzenetére


WARZ
tag

Kell hozza valami extra kabel vagy, hogy? Mondjuk kabel nelkul kenyelmesebb lenne! :)

(#9849) WARZ


WARZ
tag

A masik kerdesem az lenne, hogy az avata 2 milyen toltot erdemes venni? Lattam van valami 100w tolto a dji-nel, de nem teszi tonkre az akksit a gyors toltes?

(#9850) SeniorTilla válasza WARZ (#9848) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Wifi-n megy.

1.29-nél van a videóban. Te nem néztél promó anyagot róla?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9851) WARZ válasza SeniorTilla (#9850) üzenetére


WARZ
tag

Nem! Csak ilyen teszteket, de abba egyik se mutatja be, hogy lenne erre lehetoseg!
Milyen toltot erdemes hozza venni?

(#9852) total90 válasza SeniorTilla (#9847) üzenetére


total90
veterán

Köszönöm még egyszer az infókat, sokat segített.

WARZ:
Egy akármilyen USB-C töltő jó hozzá. Én a telefon töltőt használom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9853) SeniorTilla válasza total90 (#9852) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem jó akármilyen, mert ha kevés a teljesítménye, nagyon lassan fog tölteni. A leírásban biztos benne van, mekkora kell neki, 60W-os biztos elég.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9854) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Megprobalom elorol kezdeni! :)
Szeretnek venni egy avata 2ot! De latom a csomagban pl nincsen tolto! Itthon van az anker markatol egy hubom ami tud 100-140w tolteni! Ezt tudom hasznalni a dronhoz? Nem teszi tonkre az akkujat hogy gyorsabban toltene mint egy 65w-os?
Milyen jogositvany kene hozza ha mindent full legalisan szeretnek csinalni?
Az isten hata mogott szeretnek repkedni egy reten, ahol neha egy par kuytasetaltoval lehet talalkozni de csak nagyon ritkan!
Ja igen amit elfelejtettem meg sose volt dji gepem es full kezdo vagyok!
A valaszokat elore is koszonom! :R

(#9855) Gyula84 válasza WARZ (#9854) üzenetére


Gyula84
veterán

usb c tölt úgy látom tehát akármivel tudod tölteni ami usb-c szerintem :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#9856) WARZ válasza Gyula84 (#9855) üzenetére


WARZ
tag

Regen nagyon regen, meg meg volt adva, hogy hogyan erdemes tolteni egy lipo akkut! Azert kerdeztem, hogy itt mennyire szamit a gyors toltes!? Lerovidul e tole az elettartam!

(#9857) Gyula84 válasza WARZ (#9856) üzenetére


Gyula84
veterán

Persze egy csupasz akkunál, de itt van benne elektronika ami szabályozza, amúgy ez van oda írva: Recommended Charger: DJI 65W Portable Charger, DJI 65W Car Charger, USB Power Delivery charger, de a gyors töltés biztos rövidít az élettartamon.

ilyet is ír még: It is recommended to use the DJI 65W USB-C Charger or other USB Power Delivery
chargers with a charging power equal to or greater than 30

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#9858) forceberg válasza WARZ (#9856) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem, ha van lehetőség, továbbra is a lassabb töltést érdemes preferálni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9859) SeniorTilla válasza forceberg (#9858) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem szoktam vacakolni a lassú töltéssel. Nem tölt a gyors sem annyira, hogy az akksi komolyabban felmelegedjen. Ha lassan töltöd, órákig tölt 1 akkut, és van mondjuk 4...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9860) forceberg válasza SeniorTilla (#9859) üzenetére


forceberg
veterán

Aki sokat repül ki alkalmanként, annál persze értehető, ha nem akar xarakodni.

Nekem egy aksi van a Mini3prohoz, így próbálom kímélni, de az alapból nem is tölt 2A-nél többel. 9-12V 2A a töltőnél, az kb. 1C töltőáram az aksinál.
A rerülés után ha nem lesz köv. kör, akkor csak 50%-ra töltöm, majd használat előtt tele.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9861) SeniorTilla válasza forceberg (#9860) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem volt már, hogy az FPV összes akksiját lemerítettem. 11 akkum van :) Manualban nem nehéz, 6-7 percet tud egy...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9862) WARZ


WARZ
tag

Esetleg valaki tudja mi kell ehez a C1-es minositeshez?

(#9863) krokk válasza WARZ (#9862) üzenetére


krokk
senior tag

Ha Avata 2-höz kérdezed, ahhoz semmi, alapban C1-es.
Amúgy meg távoli azonosítás és olyan FW amivel nem mehetsz 120m fölé. kb ennyi röviden.
De sok videót találsz róla magyarul is. Illetve itt is érdemes rákeresni a fórumban.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9864) WARZ válasza krokk (#9863) üzenetére


WARZ
tag

Akkor avata 2hoz nem kell az az a1-a3?
Mert neztem videokat de mar komolyan mondom nem ertem!
c0 250grammig semmi 250tol 900ig c1 minosites a1-a3 jogsi!
de kozben meg van olyan video ami azt mondja nem kell a c1re!
Szoval mar nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#9865) farkas26 válasza WARZ (#9864) üzenetére


farkas26
tag

[link]
Szerintem rakd le az osztrák A1/A3-as vizsgát, nem nehéz és egy problémával kevesebb.

"A jövő sem a régi"

(#9866) total90


total90
veterán

Csak egy infó...

Most olvastam, hogy a Mini 3 Pro-ra nem fog jönni semmilyen minősítés, nem úgy mint a sima Mini 3-hoz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.