Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4501) syIex válasza twine (#4500) üzenetére


syIex
veterán

Mindenképp a 4K a cél, mert adott hozzá a TV is aztán ki akarom használni.
Lehet veszek majd egy 64-est is "tartaléknak" az általad említett dolgok miatt és hát az "ami elromolhat el is romlik" tényszerűsége végett.. :DD

Viszont sajnos nem lesz első repülés most délben, mert esik az eső és nagyon fúj a szél :(
Remélem holnap vidéken jó idő lesz és végre ki tudom élvezni a dolgot! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4502) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4503) sityupityu válasza syIex (#4485) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ezzel tök nem értek egyet, hogy mindenképp CE-n maradjon a kezdeti gyakorló szakaszban. Szerintem akinek van egy kis esze, az az elején amikor gyakorol eleve nem fog nem tudom milyen messze, látótávolságon kívül elmenni a géppel. Viszont ha FCC-n van a gép, akkor legalább szinte biztos, hogy stabilitási problémák nem lesznek, mert bizony azok CE módban simán akár látótávolságon belül is előfordulhatnak. Tök sokan eleve nem is azért rakják át FCC-be, hogy 2-3 km messze repkedjenek vele, hanem azért, hogy ne dobálja el a jelet olyan könnyedén. Amit CE-ben sajnos hajlamos ez a drón is.
Aztán nem tudom, hogy nézted-e, de lehet, hogy az előző tulaj már rég átállította. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4504) syIex válasza sityupityu (#4503) üzenetére


syIex
veterán

Új szóval nem hiszem.. :DDD
Ha tudok androidos telefont szerezni akkor át nyomom majd már csak a stabilitás miatt. Nyilván nem fogok második alkalommal km-re menni. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4505) thomasvold


thomasvold
őstag

Nálam van a Mavic 2 Zoom, épp hazafelé tartok vele. Olyan infót kaptam, hogy kb. ez volt az utolsó, bontatlan hivatalos forrásbeli Zoom. A vírus miatt nem is tudják mikor lesz legközelebb, mikor tudnak újra rendelni és ha lesz is, akkor jóval magasabb áron. Pro még van, de Zoom egyelőre nem lesz.

(#4506) tirszin válasza syIex (#4497) üzenetére


tirszin
senior tag

Amúgy azért nem kell nagy méretű kártya, mert úgyis kíváncsi leszel, hogyan sikerült, ezért nem fogsz összevárni 2-3 repülést, mielőtt letöltenéd róla. 1-2 repüléssel pedig nem nagyon tudsz megtölteni egy 32-es kártyát, még a 4K/30fps-sel sem.
(100Mbit/s / 8 * 60 => 750MB/perc) -> 40 perc ~ 30GB

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4507) Jim-X válasza thomasvold (#4505) üzenetére


Jim-X
őstag

:C

Jo kis hetvegenek nezel elebe :))

En is megyek, tegnap is akartam egy naplementes Hyperlapse-ot, de lekestem :W

A játék az nem játék!

(#4508) thomasvold válasza Jim-X (#4507) üzenetére


thomasvold
őstag

Jaja :D Ma már csak a kibontásig fogok eljutni, de a holnapot teljes egészében neki szentelem :))

(#4509) jozsi252


jozsi252
veterán

Még tavaly említettem év vége fele hogy rendeltem Banggood-ról egy Blitzwolf memóriakártyát. Teszt gyanánt csak egy 64GB-os verziót. Meg is jött a kártya rendben, csak elfelejtettem bemásolni a teszteredményt.
Szerintem teljesen rendben van! 30MB/s-et tud. Blitzwolf márka amúgy is nagyon jónak számít, szerintem még egy Mavic 2 Pro-ba is jó lenne ez a kártya. Mini illetve Air-be tökéletesen működik. Kuponnal 2900ft környéke volt amúgy.
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4510) tirszin válasza jozsi252 (#4509) üzenetére


tirszin
senior tag

Én kaptam egy 32GB-osat ajándékba egy tablet rendelés mellé, tudja a 100Mbps-ot a M2P-ban, felváltva használok 2 kártyát, ez az egyik.
Egyébként nem tudom, honnan ez a milyen kártyát tegyek bele kérdés. Venni kell egyet, aminél nem csordul túl az eszköz puffere és kész. Más szempont nem nagyon van, adatot nem veszítenek, nálam megbízhatóan működik mindegyik.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4511) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Osmo pocket használóktól szeretném kérdezni, hogy usb type-c android eszközön is működik minden extra funkció, mint pl a timelapse, motionlapse és a slowmotion?

Köszi urak!
:R

(#4512) thomasvold válasza Jim-X (#4507) üzenetére


thomasvold
őstag

Megérkezett új otthonába a kicsike :D

(#4513) krx21 válasza thomasvold (#4512) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz szett! Gratulálok. :C

(#4514) VANESSZA1 válasza thomasvold (#4512) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Gratula az új szerzeményhez. Látom vettél propeller védőt is. Azzal nagyon óvatosan mert már nem egy posztot olvastam, hogy meglazult repülés közben és zuhanás lett belőle.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4515) jozsi252 válasza tirszin (#4510) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem is pénzkidobás venni itthonról olyan kártyát ami 90MB/s vagy fölötte tud. Ez a 30MB/s is bőven elegendő. Még a legnagyobb felbontásba se tud olyan gyorsan írni a kártyára hogy kevés legyen a 30MB/s. Persze ez mindenkinek szíve joga hogy mit vesz bele, de tartom hogy pénzkidobás.

thomasvold
Gratula hozzá! Sok balesetmentes repülést. Megkérdezhetem hogy ez pontosan milyen márkájú táska?

iPhone 13 Pro Max

(#4516) Geller72 válasza jozsi252 (#4515) üzenetére


Geller72
veterán

A V30 bőven elég..

(#4517) thomasvold válasza VANESSZA1 (#4514) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen nektek. Holnap kezdődik a manual átnyálazása. :)

Ajjajj, akkor rá sem teszem azt a propellervédőt. Majd utánanézek én is, hogy mi a helyzet ezzel.

jozsi252: Köszönöm. DJI Mavic 2-es koffere, hát nem volt olcsó. :((( A PGYTech-nek van ilyen koffere, ami ugyanezt tudja, csak 15 ezerrel olcsóbb, de azt jelenleg nem lehet kapni sehol.

(#4518) nortsen válasza khorvat (#4481) üzenetére


nortsen
aktív tag

Köszi a választ, és a többieknek is!
Nos feltettem én is, repültem, nincs bajom vele, de repülési időt nem tudtam mérni, mert elcsíptem egy bokrot. :)
Kibírta a drón is, és a propeller is.
Egy kis amolyan "interferencia" hangja van, nehezen tudom leírni, de néha kissé beremeg a hangja.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#4519) nortsen válasza jozsi252 (#4459) üzenetére


nortsen
aktív tag

Nem szedtem le én semmit belőle, csak megtörölgettem ronggyal, hogy a sroja ami le akar, az jöjjönm le. Mondjuk azóta a bokor is csinált egy kis bemarást rajta, de semmi komoly. :)
Amúgy sztem rugalmasabb a cucc, mint az origi.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#4520) syIex


syIex
veterán

Megvolt az első repülés az Airrel! :C
Hatalmas élmény és hát nem kevés a különbség a régi kis analógomhoz képest... :DDD
Viszont a RTH funkciót nem teljesen értem. Amikor kicsit távolabb volt a drón (kb 80 méter) akkor rá nyomtam, hogy na gyere szépen és ki is írta, hogy indul a dolog, de elkezdett emelkedni nagyon és 150 méter magasságnál megelégeltem és inkább haza hoztam kézzel.
Miért száll fel annyira magasra? Ezt esetleg valahol lehet állítani, hogy mondjuk csak 50 méterre menjen fel? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4521) krx21 válasza syIex (#4520) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert magas volt beállítva... Akkor ezek szerint Te sem vagy az a felhasználói füzet olvasgató... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4522) jozsi252 válasza syIex (#4520) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen lehet applikációba van rá lehetőség. Kicsit durván fogalmazva RTFM! :) Sok érdekes dolgot meg lehet belőle tudni.

iPhone 13 Pro Max

(#4523) syIex válasza krx21 (#4521) üzenetére


syIex
veterán

Át lapoztam én.. :DDD
Szerintem már megtaláltam azóta és beállítottam 50 méterre. Az elég kell legyen! :K
RTFM az kicsit valóban erős, de köszi. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4524) jozsi252 válasza syIex (#4523) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindenképp érdemes a RTH magasságát a környezethez belőni. Tehát ha valamilyen erdős részen repülsz ahol nincsenek magasfeszültségű vezetékek, akkor nem feltétlen fontos az 50m. Nekem pl. 30m-re van állítva.
A madarakra viszont nagyon vigyázz, nyáron én elég sokat szívtam a fecskékkel. Amíg fel nem szálltam addig 1db sem volt a környékbe, de mihelyst felszálltam vagy 20-30 fecske repkedett körülötte. Ilyenkor jobbnak látom leszállni, mert ha egy is eltalálja akkor annyi.

iPhone 13 Pro Max

(#4525) syIex válasza jozsi252 (#4524) üzenetére


syIex
veterán

Értem, köszi. :K
Akkor ahhoz fogok alkalmazkodni mindig. :R
A propeller védőket feltettem, de nem tudom fogom-e használni, mert mindig le és fel tenni kicsit körülményesnek találnám. Természetesen egy jó ideig azért fogom használni amíg meg nem tanulom rendesen irányítani. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4526) Geller72 válasza syIex (#4520) üzenetére


Geller72
veterán

..nem arról volt szó, hogy amíg nem lesz normálisabb idő repkedni, addig read only leszel?.... :U És ha mondjuk az első repüléseden ezen a szitun kívül valami olyan történt volna, amit a nem tudásod miatt rosszul reagálsz le és rommá töröd (jobbik esetben csak a gépet), akkor?.. :U :F

(#4527) jozsi252 válasza Geller72 (#4526) üzenetére


jozsi252
veterán

Az ilyet nem lehet kibírni, nekem is volt sok drónom, de ha épp veszek egy újat akkor mindig alig várom hogy kipróbáljam.

(#4525) sylex1
Prop védő segíthet egyes esetekben, de nagyon szerencsésen kell ütközni hogy megúszd a zuhanást. Ha mondjuk egy falról van szó akkor visszalök és kész, megúsztad. De ha mondjuk egy fa közelébe repkedsz akkor a sok kis ág miatt ha közelebb mész akkor nagyon nagy szerencsének kell lennie hogy ne zuhanj le, mert lehet hogy az első ütközéstől nem fog leesni a drón, de utána kibillen az egyensúlyából és könnyen bele érhet felül alul egy ágba a prop, aztán zuhanás van sajnos.
Lényeg hogy gyakorolj ezerrel, mert csak úgy szerezhetsz tapasztalatot.

iPhone 13 Pro Max

(#4528) Geller72 válasza jozsi252 (#4527) üzenetére


Geller72
veterán

-Ok én ezt vágom, de a mai gépeknél az, hogy tisztában legyél totál laikusként (totál laikus az is, aki lehet hogy repült, de ilyen géppel, konkrétan ezzel még nem). a géppel és az appal, meg mindennel, teljesen alap. A mellékelt ábra is mutatja, hogy van csodálkozás, hogy mit csinált a gép, de közben meg a setupra nulla perc jutott... Kb 5 perc beállítani az appot, annak meg 15, aki nem rutinból állítja, hanem végigmegy. A szervizek (a bent lévő gépek 70%-a) tele vannak az ilyen hiányosságokból eredő - azonnal repülnöm kell - típusú karikor megvett, rommá tört minikkel. :D.

Arra azért mindenki figyeljen, hogy ha csak egyszer megfogott valamit a propokkal - akármelyikkel - akár csak nekiment a falnak, ágaknak kicsit, többnyire akkor is cserés a prop, ha nem tört, vagy repedt el. Sok esetben csak az enyhe vibráció, vagy plusz nem oda illő hang jelzi, hogy valami nagyon nem ok a proppal és jobb lecserélni, mielőtt nagyobb bajt nem csinál. Nem ér meg annyit a spórolás, amennyi kárt tud okozni. Ez Dji-nál nem olcsó, de aki ilyen gépet vesz, az készüljön fel arra, hogy legyen bőven tartalék szettje. Két napja hoztak egy MP-t javítani, az is egy ilyen "-Á jó lesz az még egy darabig." - sokadik kis sérülés miatt zuhant le végül. Közben ugyanazon oldalon a motor is cserés lesz. Így végül egy komplett kar csere lesz. Meg lehet nézni, hogy ez hivatalos szervizben hogyan néz ki árban. ;] . Előtte pár szem nyugtató elkél. :D.

[ Szerkesztve ]

(#4529) thomasvold válasza Geller72 (#4528) üzenetére


thomasvold
őstag

Totálisan egyetértek. Addig jutottam/mertem elmenni a Zoom-al, hogy akksikat feltöltöttem és bekapcsoltam a gépet, hogy megnézzem egyáltalán nem féltéglát raktak-e a belsejébe :D De még a bekapcsolásig is csak most jutottam el tegnap óta, mert a manual-t böngésztem.
Én sosem láttam még ilyen összetett appot sem, túl sok az infó hirtelen, azt sem tudom mi micsoda, nem beszélve a beállításokról és rádöbbentem, még kicsit messze állok a repüléstől. Ahogy pedig mondtátok, mindenképpen nyílt, nagy területen fogom elsőként a magasba emelni, csak lenne már errefelé szép idő.

(#4530) Geller72 válasza thomasvold (#4529) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy kicsit erős lesz, amit most leírok, de szerintem olyasvalakinek, akinek eddig semmi köze nem volt ehhez a drónos dologhoz, alsó hangon kellene 3 hét read only, mire úgy nagyjából az elméleti alapokkal, géppel, appal, repüléssel, kamerával, stb. képbe kerül, állítgatja az appot, kamerát bekapcsolt gépen, propok nélkül, valamint utánaolvas fórumokon, főleg azokban a kommentekben keresgélve, ahol más kárából tanulni lehet és tud. Aztán újabb 3 hét, amíg kimegy, felszáll, közelben lebeg, kamerát kezeli, próbál repülni ÉS kamerát kezelni..és így tovább, amíg stabilan nem vágja, mit, mikor, hogyan, valamint azonnal tud reagálni a váratlan helyzetekre. Sokszor írtam már, ki kell ismerni a géped, a gyengeségeit ugyanúgy, ahogy az erősségeit. De főleg a gyengeségeit, mert ott lehet hibázni. Gyakorolni az RTH-t, meg úgy általában mindent. Sokan elbízzák magukat, mert egy racerhez képest faék egyszerűségű egy Dji gép, de egy nulláról kezdőnek nagyon nem az. A Dji gépe és szoftvere sem tud mindentől megvédeni. Legnehezebben a tulajtól. ;] :P

(#4531) thomasvold válasza Geller72 (#4530) üzenetére


thomasvold
őstag

Erről beszélek én is. Túl nagy ugrás a Tello-hoz képest :D De én mindig is óvatos beállítottságú voltam, nem rohanok sehova.

(#4532) Jim-X válasza thomasvold (#4517) üzenetére


Jim-X
őstag

Semmi ertelmet nem latom egy ilyen dronon a propellervedot. Maximum arra tudnam elkepzelni, hogy mast ne serts meg vele, de emberek kozeleben meg nem repkedunk...

Votam ma repulni, atta :K :D
Az El Escorialnal csinaltam a kiralyi kastelyrol par hyperlapse-ot meg kepeket videokat, szerintem baromi jok lettek es az idojaras is azar volt :))

A játék az nem játék!

(#4533) VANESSZA1 válasza thomasvold (#4529) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ha van a közelben ismerős aki kicsit tapasztalt hívd el első körben. Nagyon sokat tud segíteni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4534) jozsi252 válasza Geller72 (#4528) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem hinném hogy azzal van gond hogy valaki totál kezdőként nekiáll egyből repkedni. Kb 6-7 éve mikor belekezdtem én is, akkor persze átolvastam töviről hegyire hogy melyik prop milyen, miért úgy kell felrakni ahogy fel kell, CW CCW motorokról, ledek jelentéséről, mindent megtudtam, majd repkedtem is. Illetve mellette fórumokba nagyon sok segítséget kaptam, mert a manual se ad mindenre választ.
Itt azért van az emberek között 2 nagy különbség.
1; Aki életébe elsőnek fog egy drónt, majd lakott területen elenged meg M2P-t mondjuk 4-5km-re és fogalma sincs semmiről, csak az hogy minél messzebbre menjen. Itt nagyon nincs miről beszélni, felelőtlen az emberke és zuhanás lesz előbb utóbb belőle.
2; Majd jön a 2. ember aki szintén életében először fog drónt, ő kimegy lakott területen kívülre, bekapcsolja a gépet, és felszáll mondjuk 5m-es magasságba, és elkezdi az irányokat próbálgatni, gaineket beállítani, gimbalt beállítja, stb.. Ezzel szerintem semmi gond nincs, mert amíg ez nincs meg, tapasztalata sem lesz.

Sajnos sok a felelőtlen ember, de tartom azért azt hogy az manual átolvasása után érdemes egy finom kis gyakorlással kezdeni, mindenképp egy olyan magasságba ami aránylag messze van a földtől, illetve olyan helyen ahol nincsenek fák.
De ha valaki nem szeretne kockáztatni, az BG-ről nyugodtan vegyen 20-30-50$ drónt és azon szépen megtanulhatja az irányokat, mi van ha szembe van a drón vele, stb..

Én is mikor elkezdtem vitorlázni a Beta gépemmel akkor Pécel határába mentem ki pár ismerőssel, és ott próbálgattam a gépet. Vitorlázónál meg bőven igaz hogyha nem gyakorolsz akkor soha a büdös életbe nem fogod tudni irányítani. Mert kb. 50x nehezebb irányítani mint egy DJI drónt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4535) sityupityu válasza jozsi252 (#4534) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nagyrészt azzal értek egyet amit te mondasz.

Magát az irányítást én a különféle kis minidrónokkal tanultam meg pár éve mint pl a Cheerson CX-10 Mini stb. Na, ezekkel aztán tényleg megtanultam szerintem az irányítás részét, de erről talán már írtam is itt. Adtam ilyet régi drónos ismerősöm kezébe, aki még szinten/fix magasságban sem tudta tartani nem hogy rendesen irányítani. :DDD Én meg simán kerülgetem vele a nappaliban a növényeket és egyebeket. Amikor megvettem az air-t, akkor azzal kezdtem, hogy alaposan áttanulmányoztam a manualt és ismerkedtem a menüvel. Ideértve a szobában bekapcsolt drónt is (természetesen csak bekapcsolva, nem repülve). Ez kb 1-1,5 nap volt. Minden részletbe belementem, hogy megértsek mindent. Amikor ezekkel megvoltam, akkor én is kimentem egy elhagyott részre, és közel magamhoz elkezdtem próbálgatni, hogy mit tud a drón, hogyan viselkedik stb.
Ezeket a dolgokat leszámítva viszont ék egyszerűnek tűnt az egész irányítás nekem, a korábban írt minidrónokhoz hasonlítva már-már hihetetlen volt, hogy mennyire egyszerű az air-t irányítani. Kicsit fura is volt. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4536) Jim-X válasza sityupityu (#4535) üzenetére


Jim-X
őstag

Ugyszinten kicsiben kezdtem. Aztan egy TELLO, es utana valtottam a Zoom-ra. De mielott megvettem mar hetekkel korabban videokat es beallitasokat neztem :K

Egy kep marol:

A játék az nem játék!

(#4537) Bluerainbow válasza Geller72 (#4528) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Több mint két éve drónózok Spark-al. Soha nem volt balesetem , még csak neki se csaptam semminek a gépet. Kb 1 hónapja váltottam Mavic 2 pro-ra és még igy több száz repülés után is előbb elolvastam a használati utasitást. Drónos múlttal is tudott újat mutatni , annak ellenére , hogy a vásár előtt már elég sok youtube videót néztem. Apropó youtube , ha rákeresünk a dronecrash kifejezésre , rengeteg találat van. Én is megnéztem jópárat belülők és nekem úgy tűnik , a legtöbb baleset-zuhanás bizony user error.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#4538) jozsi252 válasza sityupityu (#4535) üzenetére


jozsi252
veterán

Ajánlott végigjárni a létra fokait, és nem egy M2P-vel indítani hanem valamilyen kis Hubsan géppel, vagy amit te írtál. Ha nem akarja valaki nagy költségbe verni magát, akkor ezt jól fogadja meg. Persze lehet egyből venni egy Inspire 2 gépet, csak lehet hogy a kukába fog landolni a kamera meg gimbal.
Lényeg ha valaki bele akar kezdeni és nem volt a kezébe még táv sem soha, és nem akar egyből alulról indulni, az nagyon lassan kezdjen hozzá, és olvassa el a manualt ha kell többször is!! Sokan nem fogadják meg a tanácsot, ezért is van YT-on borzalmasan sok crash videó.
Az emberi hibát sok esetben még egy agyonszenzorozott hülye biztos M2P se tudja elhárítani. Főleg ha az adott drónnal sport módba megy valaki.

iPhone 13 Pro Max

(#4539) syIex


syIex
veterán

Nyilván nagyon új az egész dolog és meglepő volt amit a RTH produkált, de másban nem igazán lépett meg. A kézikönyvet nem olvastam át és tanultam meg (my bad), de rengeteg videót néztem napokig előtte róla az elejétől a végéig szinte. És nyilván amint írtam is vidéken voltam messze az emberektől egy mezőn szóval nem vagyok idióta, hogy elengedjem Pesten egyből. Nyilván nem fogom meg jó ideig csak valamilyen külső részen, de amíg nincs tapasztalat az olvasással sokra nem megy az ember. Neki kell állni és megtanulni gyakorlatban, mint az életben szinte mindent. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4540) krx21 válasza Geller72 (#4530) üzenetére


krx21
nagyúr

Az is tény, hogy az olcsó drónok megjelenésével olyan tömegek kezébe kerül az eszköz, akiknek nem kéne... Idővel (ne legyen igazam), de e miatt sok baleset is lehet.
Ma a szigeten egy nő megkérdezte tőlem: "Ez kamerás drón, mi a neve?" "Mondom az DJI..."
"A gyerek vágyik egy ilyenre.." És ott állt mellete Pistike 8 éves forma...
Gondoljátok végig. A sok Marcika és Pistike megkapja játszani, mert mondjuk megteheti a szülő. Mi lesz a vége? Sor a sürgősségin és a szervízben.

[ Szerkesztve ]

(#4541) thomasvold válasza Jim-X (#4532) üzenetére


thomasvold
őstag

Meglátjuk a propeller védőt és nem is amiatt, hogy nincs semmi értelme, hanem inkább amiatt, amit VANESSZA1 írt korábban, előfodult már másokkal, hogy lelazult és zuhant a gép.

4533-VANESSZA1: Sajnos nincs drónos ismerősöm, de majd nagyon vigyázok, van saját több hektáras nyílt terepem, ott fogom próbálgatni.

4534-jozsi252: Ezzel egyetértek, bár van egy kis Tello-m, de a két gép ugyebár nem egy kategória és a Tello-val sem röpködtem sokat, mivel tél van. Tavaly novemberben vettem azt is. Szóval ez lesz, amit mondasz, felemelem a gépet és megnézem hogyan viselkedik, milyen beállítások vannak, milyen az RTH (20m-en belül és kívül is...), milyen mikor lemerül az akksi, bár olyan brutális távolságokba nem szándékozom elengedni, de jó ha mindent megtapasztal az ember.

(#4542) thomasvold


thomasvold
őstag

Más: mennyire "Urban Legend" az, hogy ne frissítsük, a firmware-t, mert mindenféle rejtett hibákat (pl. csökkentik az akkuk élettartamát, stb...) tesznek az újabbnál újabb frissítésekbe? Mint laikus kérdezem ezt, mert magyar drónos videókban is megemlítik ezt a dolgot és persze most a DJI app fel is dobta, hogy új firmware van.

(#4543) VANESSZA1 válasza thomasvold (#4542) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Többször leírtam, hogy a zoom és a pro is nálam még a .200 Firmware-n van. Tökéletesen működik. A DJI nagyon sumák cég és ezt észre is lehet venni a firmware frissítéseinél. Ha jól működik valami azt úgy kell használni. Némelyik frissítésük kihat a repülési tulajdonságokra, és kihat pl. akkumulátor üzemidőre is. Valahogy el kell érni hogy új gépet, új aksit vegyél, és ugyebár hosszú ideig jó volt az élmény a DJI géppel, csakhát az utóbbi időben...
Így nagy valószínűséggel ismét a DJI pénztárhoz fáradsz. :DD

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4544) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#4543) üzenetére


*Ropi*
félisten

Downgrade-et próbáltál már? Lehet?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4545) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#4544) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez egy nagyon jó téma. A DJI a downgrade lehetőséget is megfosztja a frissitőktől. Ha jól emlékszem .300 feletti firmware esetén már nem enged visszatérni. Na ez is milyen? Hadd döntsem már én el hogy vissza akarok-e lépni ha valami baromság nem tetszik vagy nem úgy működik a gép. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4546) thomasvold válasza VANESSZA1 (#4543) üzenetére


thomasvold
őstag

Remote Controller Version 01.00.0510 1.7 MB

Ennyit látok.

(#4547) VANESSZA1 válasza thomasvold (#4546) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor neked már az új firmware-vel adták el a gépet. Nagy valószínűleg ugyanez van fent a gépen is (bár fel lehet tenni eltérőt a madárra és a kontrollerre akkor is működik).
Ezt a verziót biztos nem fogod downgrade-ni Assistant-al. Mással még lehet de az sem biztos.
Én az biztos hogy nem adnék neki netet és nem frissíteném.
99%-ban Litchi-vel repülök és azt tenném a te gépeden is, bár mindenki saját maga dönti el.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4548) sityupityu válasza VANESSZA1 (#4543) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanezt mondtam én is múltkor, amiért kicsit paranoiásnak gondoltak egy páran. Nálam sem kap netet az a telefon amiről használom, és a tableten se frissítem az alkalmazást sosem. Viszont azon már elgondolkodtam, hogy mit csináljak ha valamiért új eszközt kell beszereznem? Tehát ha a drónhoz használt telefon vagy a tablet bedöglik és másikat kell vennem. Akkor kénytelen vagyok felrakni az újat nem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4549) El Joe válasza jozsi252 (#4538) üzenetére


El Joe
tag

Én speciel kihagytam arról bizonyos létráról egy pár fokot. Zéró drónos, de régebbi repülős tapasztalat birtokában decemberben megleptem magam egy Air-rel. Kézikönyvet átnyálaztam vagy kétszer, azután beltérben egy kis bemelegítés, utána ki M0 mellé egy kietlen részre. Itt előszőr alap repülési gyakorlatok (fel/leszállás (kézbe), emelkedés, süllyedés, iskolakör, stb.), majd a fotós módok végigpróbálása. Már kb. 5x voltam kint, utoljára sport mód és "hagyszaladjon!" :)
Hozzáteszem most is van olyan, hogy a drón függ 10 méteren, én pedig olvasgatom a manuált. Csináltam check list-et felszállás előttire, víz feletti repülésre.
Ha jobb idő lesz és valaki megtisztelne azzal, hogy beavat a vészhelyzeti eljárásokba, azt megköszönném (madarakkal szemben gyakoroltam a sportmód+ azonnali leszállást :B ).

(#4550) thomasvold válasza VANESSZA1 (#4547) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem ez van rajta, hanem erre akarja frissíteni. Akkor ez most az RC firmware-je és van külön a géphez is? Mert olyat nem jelzett.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.