Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4301) krx21 válasza Jim-X (#4299) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi az infót. Igen azóta már én is kiderítettem hogy 20m az a bűvös szám... Nem lehet allítani...

(#4302) sityupityu


sityupityu
veterán

Már akartam írni csak elfelejtettem. Ősz környékén ugye beszélgettünk, hogy az akkunál mi az a kapacitás ami megfelel a hosszabb tárolásnak. Abban egyetértettünk, hogy legalább 50%-on kell hogy legyen. De én akkor valami 30% környékére emlékeztem, hogy 10 nap után annyira meríti le magát az Air, amit nem tartottam valami jónak. Jó időben egyik akkumnál sem tudtam kivárni ezt az időt hogy megnézzem, de most a tél folyamán le tudtam ellenőrizni. Valóban 50 fölött hagyja (talán valaki 55% írt). Nem tettem be a drónba, hogy pontosan mennyire meríti le, de a négy ledből kettő világít egy meg pislog mindegyiknél, tehát biztos, hogy ötven fölött van. Én emlékeztem rosszul nyáron, hogy 30- környékére lemeríti.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4303) Jim-X válasza sityupityu (#4302) üzenetére


Jim-X
őstag

A Mavic 2 Zoom 60%-ra meriti le az akksit :K

A játék az nem játék!

(#4304) forceberg válasza sityupityu (#4302) üzenetére


forceberg
veterán

30-40% jobb az aksinak, de a 60-65%, amire meríti, egy köztes megoldás, hogy már eléggé alacsony a fesz., de azért még kapacitás is marad benne egy repüléshez.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4305) nortsen válasza forceberg (#4304) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ha 10 napon át nincs használva az (Air) aksija, 65% alá meríti magát ami kb 1 napot vesz igénybe.Ez áll a manualba.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#4306) tirszin válasza forceberg (#4304) üzenetére


tirszin
senior tag

Ezeket a százalékokat jobb csak közelítő értéknek tekinteni. Ahány eszköz, annyiféle feszültséget jelent. A lényeg, hogy 3.8 V az ideális cellánkénti tárolási feszültség. Ezt kellene nézni, nem a százalékokat!
4 V felett túl van feszítve, 3.4 V alatt kukázódik az akku.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4307) forceberg válasza tirszin (#4306) üzenetére


forceberg
veterán

3,8V-ra kb. 40%-ot szoktak írni. ;)

3V-ra kisülést még vígan túlél az aksi, az Air 3,5V-nál kapcsol ki.
Sőt, van fotógépbe aksim, amit egyszer véletlenül csont 0V-ra merítettem(rajtafelejtett kisütő-ellenállással), de nem sokkal a kisülés után visszatöltöttem, azóta is él az aksi!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4308) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok! A 2 DJI GO (P4 előtti és GO4) megfér egymás mellett vagy abból csak kavarodás lesz?

(#4309) total90 válasza BEndre34 (#4308) üzenetére


total90
veterán

Nem lesz gond, nekem már a 2. telefonon van úgy

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4310) krx21


krx21
nagyúr

Mavic Mini esetén az akumlátort akár egy két hét szüneteltetéskor, hogyan érdemes tárolni? A lemerült 10-15 százalékon vagy feltöltött állapotban? Mivel hogy a mini akkumulátorai sajnos nem tudják magukat az ideális 50 % köré lemeríteni…

(#4311) sityupityu válasza krx21 (#4310) üzenetére


sityupityu
veterán

1-2 hét nem olyan nagy idő, de akkor már szerintem inkább feltöltött állapotban. Szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4312) MlbMatic válasza sityupityu (#4311) üzenetére


MlbMatic
tag

nincs szerintem, vannak tenyek, gyarto ki is adja a tarolasi toltottsegi szintet,,, ez altalaban 60% koruli, de igazad is van, mert 1-2 hetert nem meritek en se tarolasira akkut, akkor se ha jobb lenne,

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4313) forceberg válasza MlbMatic (#4312) üzenetére


forceberg
veterán

60% már az ideális felett van, de még nem túl káros.
Nálam ma épp 28%-ot írt kikapcsoláskor, ezt majd a legközelebbi alkalom előtt töltöm csak fel.
Igaz a másik két aksiban van kb. 60%, szóval, ha hirtelen kell, van mivel felszállni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4314) krx21 válasza MlbMatic (#4312) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a baj hogy ezt én csak akkor tudom elérni ha mondjuk feltöltöm az aksikat majd félúton kiveszem… De akkor inkább már teljesen feltöltött állapotba tárolom őket.
Amúgy meddig lehet lemeríteni őket hogy még különösebben ne legyen bajuk?

[ Szerkesztve ]

(#4315) jozsi252 válasza krx21 (#4310) üzenetére


jozsi252
veterán

1-2 hétből nincs nagy gond ha fel van töltve, viszont többre már merítsed le olyan 60% környékére. Én ha hosszabb ideig nem repkedek vele akkor feltöltöm, majd addig repkedek vele amíg 60% környékére nem merülnek. Nagyon más lehetőség nincs.

iPhone 13 Pro Max

(#4316) krx21 válasza jozsi252 (#4315) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy tudom, hogy a komolyabb típusok egy idő után automatikusan lemerítik magukat az ideális mértékre. Ez a mini Mavic drón ilyet nem tud, tehát nekem is csak a drón tud meríteni használat közben.
Vagy mint említettem töltés közben félidőben kiveszem... :DDD

(#4317) jozsi252 válasza krx21 (#4316) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen a komolyabb típusok, de ez annyira nem tartozik azok közé. Bár sokan fikázzák, de én nagyon szeretek vele repkedni. Kompromisszumokat kell kötni a használatához, cserébe jó áron hozzá lehet jutni, illetve a repidő majdnem hogy itt a legjobb. FMC pakkot vettem, de a 3. akku végére már unatkoztam a levegőben. :D
Valójában tudja a közel fél órát, ez a jó benne.
Most vagyok túl egy telefoncserén, Xs-t cseréltem le 11 Pro Max-ra, biztos hogy drónozás közben jótékony hatása lesz a 6.5"-os kijelzőnek. Várom hogy tesztelhessem az új telóval. Jól fog jönni az 5.8" után a 6.5".

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4318) krx21 válasza jozsi252 (#4317) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a drón már szinte túl jó is.. hogy mire gondolok:
Ez a kis drón annyira jó ár érték arány, hogy olyan vastag tömegeknek nyitja meg a drónozás lehetőségét, amelyben rengeteg veszély forrás lehet. Reméljük nem lesz igazam a felvetést tekintve....
az én nagy álmom egy Mavic 2 pro lenne egy Smart távirányítóval szerintem nincs is jobb…

[ Szerkesztve ]

(#4319) sityupityu válasza krx21 (#4318) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont azt tervezek venni olyan távval. Csak még lélektanilag győzködnöm kell kicsit magam, hogy kiadjak ilyesmire ennyi pénzt. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4320) krx21 válasza sityupityu (#4319) üzenetére


krx21
nagyúr

Jaj... De értem amit mondasz… :K Iszonyat profi cucc az a gép.

[ Szerkesztve ]

(#4321) gulb válasza sityupityu (#4319) üzenetére


gulb
senior tag

En varom hatha kihoznak egy 3mat😀 ha nem akkor varok akcios arra mert mar 2eves modell lesz a 2 is...

(#4322) krx21 válasza gulb (#4321) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok én is a Mavic 3-ra. Remélem lesz benne érdemi előre lépés. Bár még a 2 is a legjobb a mai napig..

(#4323) VANESSZA1 válasza krx21 (#4322) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az biztos, hogy lesz. Lesz a felhasználói oldalon is és lesz a nagyobb kontroll a hatósági oldalon is. Ahogy a DJI-t az utóbbi időben ilyen irányából figyeljük talán még legjobban az jár aki vesz egy p4p 2.0-t vagy egy M2Z/M2P-t és nem frissítve használja. :) :((

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4324) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Jelenleg egy FimiX8 SE tulajdonosa vagyok, de eddig sajnos sok csalódást okozott. A Mavic Pro mennyire lenne előrelépés a X8-hoz képest? Sajnos a kép és a videó minősége nem tudott meggyőzni. Nyáron, napsütésben nincs gond vele (bár a színvilág itt sem tuti), de hidegebb , felhős időben már nagyon zajos a kép és a fókusz is elmászik. Tudom, hogy videó tömörítésben visszalépés lesz, de nekem fontosabb az összhatás. :U

(#4325) gulb válasza VANESSZA1 (#4323) üzenetére


gulb
senior tag

Nem frissitve hasznlja mire gondolsz? Nekem itt UKben sohe nem okozott gondot,hogy a DJI geolock szerint hol repulhetek vagy hol nem..

(#4326) sityupityu válasza VANESSZA1 (#4323) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is úgy gondolom, hogy ilyen szempontból visszafele fogunk haladni ami a DJI-t illeti. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4327) sityupityu válasza gulb (#4325) üzenetére


sityupityu
veterán

Még nem, de később ki tudja, hogy mi lesz...Én eleve nem frissítgetem az appot azokon az eszközökön amikkel repülök sőt, a telefon amit hozzá használok eleve netet sem kapott már vagy fél éve. :DDD A tablet igen, de a telefon amivel gyakrabban használom nem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4328) MlbMatic válasza krx21 (#4314) üzenetére


MlbMatic
tag

ezeknek az akuknak inkabb jobbb a mindig toltod, mint hogy lemeríted es toltod, 30% a max minimum a nyelvek :) szerint :) de egyébként cellafeszültségre mindig megadják a gyártók

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4329) gulb válasza sityupityu (#4327) üzenetére


gulb
senior tag

Ezzel en nagyon nem ertek egyet....leginkabb azert nem mert sok esetben a firmware update a repuleskepesseget is valtoztatja..
Mi az oka, hogy felsz az uj verzioktol? Van amit nem lehet az ujakkal?

(#4330) sityupityu válasza gulb (#4329) üzenetére


sityupityu
veterán

Ok az nincs egyenlőre, de egy lassan két éves modellnél vajon mi újdonságot tudnak még adni ami a repülésképességet illeti? Szerintem semmit sem. Rontani (korlátozni) viszont képesek lehetnek rá szerintem. Meg ha valami jól működik, akkor azt minek frissítgessem egyfolytában? :)
Ugye az számtalanszor előfordult már (most nem a DJI-ról beszélek), hogy egy update rontott valamin ami előtte kifogástalan volt. Ha valami jó, akkor én ahhoz inkább nem nyúlok hacsak nem tudok arról, hogy valami "nagyobb" dolog van a következő fw-ben.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4331) VANESSZA1 válasza gulb (#4329) üzenetére


VANESSZA1
őstag

pedig eggyet kell értened, hiszen az akkiu idöt is igy manipulálják, hogy rávegyenek az új vásárlására .200 Firmware felett ez tapasztalható. Tele vele a net.
Szerinted miért blokkolják a downgrade-t a legutolsó 3 FW-ben? ?

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4332) gulb válasza VANESSZA1 (#4331) üzenetére


gulb
senior tag

Nem mennek bele ebbe a kerdesbe de ha igaz, hogy igy csesznek ki a felhasznalokkal akkor ez piszok egyszeruen bizonyithato am..es azert a vilag nyugati felen ezekert budos nagy buntiket szabnak ki...

(#4333) KillHates válasza gulb (#4332) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ja... Az Apple-t is hogy megbüntették amikor kiderült, hogy az új iOS-ek ellehetelenítik a régebbi iPhone-ok használatát. Megveszik kilóra a döntéshozókat ezek a hatalmas cégek, aztán kiadnak valami visszacsinálós patch-et és mindenki boldog, hogy jajdejófejek. Ha jól emlékszem azzal magyarázta ki az almás cég, hogyha túl sokáig használja a józer az eszközt, akkor az már annyira elhasználódik, hogy nem lehet nyeranyagként felhasználni majd az újabb modellek gyártásakor. :U :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4334) KisBundi válasza KillHates (#4333) üzenetére


KisBundi
őstag

Olyat is mondtak, hogy azért csökkentik az órajelet, mert az akku elhasználódásával romlana az üzemidő. :U

Más... erre valaki? :)

(#4335) KillHates válasza KisBundi (#4334) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiába kerül kétszer annyiba a Mavic. Szoftveresen a DJI nagyon ott van :K bár ha teheted, akkor inkább egy Mavic2-est szerezz, mert az első sorozat küzd pár gyerekbetegséggel. :K Meg a M2P már tudja az occusync-et is, ami még jobb átvitelt eredményez és tud olyan fícsört is, hogy akár DJI szemüveggel írányítod a drónt. Nekem egy öreg Inspire-em van, de az is döbbenetesen messzire tud elmenni és végig megbízható a kapcsolat. (persze én jobbára elhagyatott építési területeken vagy mezógazdasági teróletek felett reptetek)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4336) sityupityu válasza KillHates (#4333) üzenetére


sityupityu
veterán

Ott az volt amit KisBundi mond, ha az akku kapacitása bizonyos szint alá csökken, akkor az órajelet csökkenti. Akkucsere után ismét teljes kapacitással üzemel. Az igaz mondjuk, hogy amikor kiderült, akkor nem kis balhé volt belőle. Viszont sokan hülyeségeket is írogattak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4337) KisBundi válasza KillHates (#4335) üzenetére


KisBundi
őstag

Szeretnék egy M2P-t, de hobbi célra kicsit túlzásnak tartom. 200k körül a M1P szerintem jobb lesz. Elvileg ez is OcuSync-el kommunikál. :U A szalagkábel hibáról én is olvasta, de mást nem tudok. Mivel elektronika végzettségem van és ebbe is dolgozom, így egy szalagkábel hiba nekem nem okoz gondot. Van még más is? :)

(#4338) Geller72 válasza KillHates (#4335) üzenetére


Geller72
veterán

"akkor inkább egy Mavic2-est szerezz, mert az első sorozat küzd pár gyerekbetegséggel. :K Meg a M2P már tudja az occusync-et is, ami még jobb átvitelt eredményez és tud olyan fícsört is, hogy akár DJI szemüveggel írányítod a drónt. "

-"mert az első sorozat küzd pár gyerekbetegséggel" - Fillérekből javítható, ha fizikai baja van. Szalagkábel, gimball, arm (kompletten) bármi. Töredéke egy M2 javítási költségeinek. Az elején volt gimball és sw probléma, de azok a gépek, amik még most is megvannak, azok szinte mind ezektől már mentesek.

-"Meg a M2P már tudja az occusync-et is" - Az első széria is occusync-es volt, az M2 a második genes verziót tudja, de ha nem tudnád, hogy melyiket irányítod, meg nem mondod.

-"és tud olyan fícsört is, hogy akár DJI szemüveggel írányítod a drónt. " - Az első széria is tudta, ahogy a sima P4 is. SW kérdése volt. Hardveresen ez nem verziófüggő. Sőt, még orig Dji szemüveg sem kell hozzá, elég egy VR-box, amiben olyan telefon van, ami tudja a head trackinget (és a legtöbb tudja, ami giroszkópos).
;)

(#4339) akarmi1971


akarmi1971
csendes tag

sziasztok
Az M2Z-m mostanában nem áll meg egy helyben , hanem lassan sodródik balra és hátra ( mindjárt felszállás után is 2m-en , szél nincs )
Az eredeti propellerel nem csinálta , most a fly more kombós van rajta ami fél évig csomagolva pihent.
Az eredetivel egyszer rosszul szálltam le , szűk volt a hely és kb 10 cm nél elkapott egy ágat, meg van repedve . Cserélgettem a propokat de nincs változás . okozhat egy kisújj vastagságú ág tengelyferdülést ?

Más : A DJI szemüvegét(fehér) használja valaki multifokális szemüveggel (távollátó vagyok ) ? Kell hozzá valami adapter ?
Milyen ?

(#4340) Geller72 válasza akarmi1971 (#4339) üzenetére


Geller72
veterán

Első lépésben csinálj egy teljes körű kalibrációt.(Ez nem a rendszer automatikus kalibrációja, hanem a manuális).

[ Szerkesztve ]

(#4341) VANESSZA1 válasza akarmi1971 (#4339) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Már attól is lehet ilyen, hogy helytelenül van az iránytű kalibrálva.
Ez a helytelen 4:40-nél :W :W
Nem a saját tengelyed körül kell pávatáncot járni, hanem a gép tengelye a fontos mert azt akarod beállítani.
Erre nagyon kell figyelni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4342) KillHates válasza Geller72 (#4338) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm az infókat :R Mindig van mit tanulni a régi motorosoktól. Nagyon kipróbálnám a head tracking-es irányítást, de (ha jól tudom) az Inspire nem tudja :O
Majd egyszer eltarhálok egy körre egy Mavic-et, cserébe odaadom a repülő sövényvágót :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4343) krx21 válasza VANESSZA1 (#4341) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt már az ilyen kalibrálásból probléma?

(#4344) KisBundi


KisBundi
őstag

Mavic Pro-hoz mi az az alkatrész ami feltétlenül szerezzek be ha meghibásodna? :)

(#4345) jozsi252 válasza KisBundi (#4344) üzenetére


jozsi252
veterán

Szalagkábel!! És még sok sok felkiáltójel. :) sajnos a Pro-nak nagyon gyenge pontja a szalagkábel.

iPhone 13 Pro Max

(#4346) Jim-X válasza VANESSZA1 (#4341) üzenetére


Jim-X
őstag

Ezt nem is neztem...szerintem toluk es oriasi bakloves :Y
Raadasul egy Enterprise compass-t kalibral szarul... :C

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#4347) tirszin válasza akarmi1971 (#4339) üzenetére


tirszin
senior tag

A dji gépek pozíció tartása egy szabályozó rendszer eredménye. Ergo, ne keresd a hibát a propellerben! A harmadát akár le is vághatnád, ki fogja szabályozni. A görbe tengely sem gond neki ebből a szempontból. Ahogy írták már, a szabályozási lánc korábbi szakaszán keresd a hibát! Akár az alsó kamera is lehet a ludas, ami a lánc egyik első eleme.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4348) Jim-X válasza tirszin (#4347) üzenetére


Jim-X
őstag

Ugy-ugy :K
Tessek megnezni ezt a videot :Y :Y

Video

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#4349) KisBundi válasza jozsi252 (#4345) üzenetére


KisBundi
őstag

Melyik szalagkábel? :)

(#4350) KisBundi válasza KisBundi (#4349) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezek közül melyik adja meg magát? :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.