Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5951) Geller72 válasza m4rk.89 (#5950) üzenetére


Geller72
veterán

(#5952) AuraSync válasza Geller72 (#5951) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én pár nappal ez előtt léptem be, a biztosítás már meg van, már csak a fényképes kártyámra várok. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5953) khorvat válasza Fuhur (#5940) üzenetére


khorvat
senior tag

Mondjuk azt nem tudom honnan jutottatok arra a következtetésre, hogy esőben akarok repülni? Ilyet én szerintem nem írtam. De annak már van gyakorlatban is esélye, hogy a felszállási helytől távolabb elkap egy zivatar, ilyenkor nyugodtan gyere haza nem lesz gond vagy azonnal landolni mielőtt leesne a gép a vízes környezet miatt, kérdés mi a jobb magatartás?

[link]
Itt lepődtem meg kicsit az elmondottakon, és nekem az ipse drón témában nem egy hiteles forrás, ezért érdekelne másnak mi ebben a témában a véleménye tapasztalata!

(#5954) AuraSync válasza khorvat (#5953) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez a csávó nem drónos csak kapta tesztelni a drónt és elmondja a véleményét kb ennyi.
Ha már adni kell valakinek a szavára akkor a Drone Hungary csatornáját ajánlom.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5955) Fuhur válasza khorvat (#5953) üzenetére


Fuhur
kezdő

Távol álljon tőlem a kötözködés. Nem annak szánom.
Szóval én közel 30 éve repülök "lélekvesztőkkel" amik sebessége kb 100 km/h és hatótávolsága is 100-150 km. És elő is fordult velem, hogy felszálltam mondjuk Börgöndön és mire visszaértem volna Fahegyre megáztam egy kisebb zivatar szélében.
De egy drónnnal, aminek néhány km a hatótávolsága, repideje is 20 perc körüli amiből 10-et távolodik, utána már közeledik, hogy ez előforduljon? .... Nos annak azért valljuk be: kevés a realitása. Pontosabban amikor elindítod már tudni lehet, hogy nagy valószínűséggel hamarosan esni fog és akkor megázik.

Mégis mit tennék, ha eleredne az eső? Sport mód, és tolom hazafele. Ez kevesebb mint 10 percet fog jelenteni. Nem teszem le a susányba, mert hogy fogom eső után megtalálni? Ráadásul a hazajövetel csökkenő távolságot jelent ami mindenképp jótékonyan hat az esőtől amúgy romló jelátvitelre.

Mellesleg ami viszont reálisabban bekövetkezhet az a jegesedés. Velem egyszer történt és igazából az én hibám, mert pontosan fel kellett volna ismernem az időből, hogy ennek most jelentős esélye van. Hallottam, hogy furcsán változik a drón hangja. Lehoztam és akkor láttam, hogy a rotorokon vékony jéglemezkék (hártya) voltak. Szerencsém volt, nem is kívánom megismételni. Nem rázzuk a pofonfát, mert még előbb-utóbb leesik egy.

(#5956) khorvat válasza AuraSync (#5954) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok ezt írtam én is, de akkor ki a hülye aki esőben tart vizsgát vagy aki ezt elhiszi?

Drone Hungary alap, azon nem is akad fenn senki, ami ott elhangzik.

(#5957) S.J.


S.J.
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5958) S.J.


S.J.
tag

ph 4 pro obsidian ugyanaz a dron mint a feher tarsa, csak szineben mas?

ph 4 pro v2 a legjobb phantom dron?

:R

(#5959) VANESSZA1 válasza AuraSync (#5954) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Na a Drone Hungary-t is inkább hagyjuk.. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5960) AuraSync válasza VANESSZA1 (#5959) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na mesélj mik a tapasztalataid velük. Átvertek vagy mi? :DDD

Ha már belekezdtél akkor mond el mi a problémád velük. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5961) mokus1 válasza Fuhur (#5955) üzenetére


mokus1
addikt

Ez a jegesedés milyen időben jött elő nálad?

(#5962) Fuhur válasza AuraSync (#5960) üzenetére


Fuhur
kezdő

Mondjuk a számos esetben fellelhető szakmaiatlanság a videókban. Valahogy a repülés fizikai hátterének és úgy általánosan a fizikai ismereteknek ..... mondjuk úgy a bizonytalansága zavar.
És persze nem kell senkinek se elméleti fizikusnak lennie, csak akkor ne mondjon olyat amihez nem ért.
Csak a példa kedvéért és nem a teljesség igényével:
Hogy mekkora kárt okoz egy becsapódó drón az nem függ egyenesen a zuhanás magasságától. Szerintük igen. Vagy éppen a DJI cuccok reptetése során milyen szerepet játszik a pilóta rutin? Nos ott is érzek némi ellentmondást.... Már csak azért is, mert ezeket nem a kezelő vezeti. Minden repüléssel kapcsolatos dolgot a fedélzeti rendszer intéz. A távirányítóval csak ennek a rendszernek adsz utasítást, hogy pl. emelkedjen, forduljon, stb.
De ugyanígy a repítési jogi kérdésekben is mondjuk "asszimetrikus" a hozzáállásuk. Neked tilos -mondják ők- ott reptetned ahol épp tesztelnek (ezt meg is magyarázzák ami akát helyénvaló is lehetne), de persze nekik lehet (mert Ők profik és bármi bajt el tudnak kerülni) és szerintük ez így van jól.
Úgy általánosságban a tesztjeik nélkülöznek sok elemi dolgot. Nincsenek rögzítve a körülmények (szél, hőmérséklet, RF spektrum ha hatótávot tesztel,....) és így összehasonlíthatatlanok. Alapvetően a megállapításaik szubjektumokra építkeznek. Ez nem lenne persze baj, de Ők is és sokan, akik megnézik a teszteket referenciának tekintik, pedig nem az.

(#5963) Fuhur válasza mokus1 (#5961) üzenetére


Fuhur
kezdő

A jegesedés bárkinél fagypont körüli -sok esetben +1 - +2 Ceslius környékén telített vagy ahhoz közeli relatív páratartalomnál jön elő. Ilyenkor a forgó rotor felső felületén a nyomáscsökkenés hőmérséklet csökkenést eredményez (ez mindig így van, de itt most kritikus). A rotor belépőélén kicsapódik a pára, és az imént említett szakaszon meg is fagy a "hátra" kúszó víz.

Tehát hideg, köd közeli időben várható. Nagy hidegben nem, mert akkor jóval szárazabb a levegő, de nem is kell a dologhoz fagypont alatti hőmérséklet.

(#5964) VANESSZA1 válasza AuraSync (#5960) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Látom közben már Fuhur is leírta.
Szinte 100%-ban egyetértek vele, és a véleményével.

Egyszerűen Ők még azért vannak a rendszerben, mert anno "talán" elsőként indultak el a Youtube-n magyar videókkal ebben a témában. De ha megnézel egy tesztet tőlük, és kicsit utánajársz a témának, vagy eszköznek, hát eléggé gyengusz. Szakmai információ, pontos információ, vagy esetleg éreznéd hogy előtte utánajártak volna a gépnek, témának 0
Amit pl. 100éve nyomatnak, ez a kalibrálásos kacsatánc. Egy vicc. Az eszközt nem a magad tengelye körül hanem a gép tengelye körül kell elvégezni.
Ha nem így csinálod, akkor ne is számíts rá, hogy pontosan landol.

Aranyos gyerekek, hamar jutnak eszközhöz, de ha az általuk történt bemutató miatt veszel gépet akkor nagy valószínűséggel csalódás fog érni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5965) AuraSync válasza Fuhur (#5962) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát azért én ilyen mélységekben nem szoktam gondolkodni róluk.
Megnézem a videójukat ha érdekel az aktául témájuk aztán ennyi.
Nem miattuk cseréltem Air 2-re az biztos. :DDD

Amúgy nálunk szélcsend van irány reptetni engedély nélkül!!!! :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5966) Geller72 válasza AuraSync (#5965) üzenetére


Geller72
veterán

"Amúgy nálunk szélcsend van irány reptetni engedély nélkül!!!!"

..letőleg ilyenre itt senkit senki ne biztasson... :(((

(#5967) Jim-X válasza AuraSync (#5965) üzenetére


Jim-X
őstag

En megkaptam a tanacstu' a zengedelyt! Mindent megkaptam!

De fuj a szel :O ;]

A játék az nem játék!

(#5968) S.J. válasza Geller72 (#5966) üzenetére


S.J.
tag

en is arra biztatnek mindenkit hogy repuljon engedely nelkul. ha a politikat nem erdekli hogy betarthato, esszeru szabalyokat hozzon, akkor miert kene a felhasznalonak egy helikopterekre hozott torvenykez alkalmazkodni es figyelni.

(#5969) AuraSync válasza S.J. (#5968) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyetértek! :R
Geller-el ellentétben nekem most kell a légtér nem 15-30 nap múlva. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5970) krx21 válasza VANESSZA1 (#5964) üzenetére


krx21
nagyúr

“Amit pl. 100éve nyomatnak, ez a kalibrálásos kacsatánc. Egy vicc. Az eszközt nem a magad tengelye körül hanem a gép tengelye körül kell elvégezni.“
A kettő között az a különbség, hogy kb. mondjuk 25cm-el közelebb van mondjuk északhoz. Szerinted számít? :N

(#5971) twine válasza S.J. (#5968) üzenetére


twine
addikt

Azért, mert ezt lehet csendesen is csinálni...
Valahogy én az élet minden területén azt tapasztalom...:
Az okos ember nem kiabál feleslegesen :U

Jó az ha "egy-két" hangosan kiabáló ember miatt esetleg még jobban megc0patják a nyugodtan csendben repülő "tömegeket"!?

Örüljünk neki ,hogy nem b@sztatnak és pont....
Széllel szemben sosem jó h.gyozni :U

[ Szerkesztve ]

(#5972) S.J. válasza twine (#5971) üzenetére


S.J.
tag

egy belterjes forumon egy hozzaszolas "kiabalas"???

en se inditanek el dront egy rendorauto mellol..ez vilagos

viszont ne csinaljun mar a torvenybol erkolcsot! szepen dronozzon mindenki engedely nelkul, ovatosan, esszeruen.

aki meg 30 nappal elotte bejelenti, fizet, telefonal stb. ne erezze magat jobbnak, erkolcsosebbnek, csak mert betartja ezt a hulye szabalyt.

[ Szerkesztve ]

(#5973) VANESSZA1 válasza krx21 (#5970) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen számít.

Ha valamit csinálok, vagy csinálok rendesen vagy sehogy.
Ha valamit csinálok, és nem tudok, akkor elolvasom a használati útmutatót.
És nem hülyeséget osztok meg a népnek, hogy ezt a hülyeséget kövessék.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5974) twine válasza S.J. (#5972) üzenetére


twine
addikt

"egy belterjes forumon egy hozzaszolas "kiabalas"???"

Elég erősen publikus a fórum... és akkor úgy tűnik eddig még nem futottál bele annyiszor abba ténybe mint én, hogy elképesztően sokan vannak itt read only-ban...
MAgyarország egyik legnagyobb tech portáljáról beszélünk :U

viszont ne csinaljun mar a torvenybol erkolcsot! szepen dronozzon mindenki engedely nelkul, ovatosan, esszeruen.

Ebben értünk tökéletesen egyet :K

aki meg 30 nappal elotte bejelenti, fizet, telefonal stb. ne erezze magat jobbnak, erkolcsosebbnek, csak mert betartja ezt a hulye szabalyt.

:F :F :F Erre meg szerintem felesleges reagálnom, hiszen ilyenről, én legalábbis biztosan nem beszéltem, de még csak nem is gondoltam...De valahogy nekem Geller72 hozzászólásából sem érződik ilyesmi....
Szóval a hsz-od ezen részét én skippelem is :U ;)

(#5975) S.J. válasza twine (#5974) üzenetére


S.J.
tag

"Elég erősen publikus a fórum... és akkor úgy tűnik eddig még nem futottál bele annyiszor abba ténybe mint én, hogy elképesztően sokan vannak itt read only-ban...
MAgyarország egyik legnagyobb tech portáljáról beszélünk :U"

azert remelem a miniszterium nem itt dobben ra hogy bizony az emberek 99szazaleka nem foglalja le a legteret, ha fel akarja kuldeni ket fotora a dji mini jet🤣🤣 de barmit kinezek beloluk

[ Szerkesztve ]

(#5976) Timer válasza S.J. (#5972) üzenetére


Timer
veterán

"csak mert betartja ezt a hulye szabalyt."

Azért ne köpjük már le azokat, aki a szabályok szerint játszanak. Pont emiatt a mentalitás miatt mennek az emberek 50-es táblánál 70-nel, 90-es táblánál meg 110-zel. Meeenekemnemongyyyyamegsenki', ugyebár.

A szabály - bármekkora f@szság is - szabály. Ha másra nem, arra éppen elég, hogy a köcsög szomszédod felnyomjon, és ha végül kijön a yard, legyen miért pampognia. Megtörtént eset, igaz, nem velem, de a második alkalom után megkínálták a kollégát egy elkobzással. Cserébe, ha van engedélyed, akkor kirakod a papírt az érdeklődőnek, és bekaphatja. Mindenki.

Nem vitatom, totál életszerűtlen az egész. Én is most igényeltem először légteret, agyf@sz az egész, de nem szeretem, ha tilosban járok, egyszerűen nem tetszik az érzés. Ettől nem vagyok jobb vagy rosszabb azoknál, akik nem így tolják (én sem mindig kértem), de azért azt ne vitassuk már, hogy jelenleg ez a szabály. Ezt kell "szeretni".

[ Szerkesztve ]

(#5977) krx21 válasza VANESSZA1 (#5973) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem hülyeségből csinálják úgy... Az ok egyszerű: Pláne a nagyobb testű gépeket akkor két kézzel kellene fogni. Így egyszerűbb, az eredmény pedig ugyan az... A lényeg, hogy a gép megforduljon az hogy közben 20-30cm-rel odébb kerül, nem befolyásol semmit... ;)
Ha lenne ebből probléma, már rég kiderült volna...

[ Szerkesztve ]

(#5978) Tomjack válasza krx21 (#5970) üzenetére


Tomjack
tag

Ha magadat akarod kalibrálni pörögj nyugodtan.

(#5979) Tomjack válasza krx21 (#5977) üzenetére


Tomjack
tag

Ne haragudj de Dji kalibrálásnál akkor a kacsatáncot mutatná de nem!

(#5980) krx21 válasza Tomjack (#5978) üzenetére


krx21
nagyúr

Majd szólok ha nem lett jó a kalibrálásom... ;)

(#5981) VANESSZA1 válasza krx21 (#5977) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor javaslom táncolj te is a Hősök téren, a Balaton partján, vagy akár Dunaparton.
Nekem mindegy. Látom olvasás értelmezés nehezen megy.
Mindenki maga dönti el milyen hülyeség alapján állítja be a drónt.
Én a pontos kalibrálás híve vagyok, és erre biztatok mindenkit. Hülyeségre NEM! :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5982) Grillo válasza Tomjack (#5978) üzenetére


Grillo
senior tag

Én a héten láttam ezt a pörgést egy drónos céges sráctól. Korábban mindig a drónt forgattam, kipróbáltam így is, az égvilágon semmilyen különbséget nem tapasztaltam.

(#5983) Fuhur válasza krx21 (#5970) üzenetére


Fuhur
kezdő

Igen, számít. Hogy miért van az, hogy mégsem vesztek észre különbséget?
A repülésben és a drónozásban is megszokott, hogy az eszköz megfelelő működését számos alrendszer együttes működése biztosítja. Ezek az alrendszerek hatásait tekintve egymást kisebb-nagyobb mértékben átfedik. Így aztán az eredő hatást egy (esetleg akár több) alrendszer hibája csak kis mértékben módosítja.
Elvileg a DJI "táncot" valóban a szenzor tengelye körüli forgással kellene eljárni. Sokan nem így teszik. Mit eredményez? A 360 fok megvan, tehát a feladat ezen része OK, Ugyanakkor a lineáris gyorsulás érzékelők éppen a kb 25 cm sugár miatt fals gyorsulásadatokat szednek össze. Az összetett rendszerben azonban ez "csak egy kis hiba" amit észre sem veszünk.
Tehát minden OK a játékos pörgésével, azaz a drón egy köríven történő forgatásával!?
Nem! A repülésben -és bár ez nem az de mégis sok a hasonlóság- egy baleset bekövetkezését lyukacsos sajtszeletekkel szokták szimbolizálni. Képzeljetek el egy kocka sajtot ami több, egymásra pakolt szeletből áll. Az egyes szeletek jelentik az egyes alrendszereket vagy fontos paramétereket (pl minimális sebesség, előírt magasság, stb.). A hiba az adott szeleten egy lyuk. Akkor következik be baleset, ha a lyukak úgy helyezkednek el az egyes lapokon, hogy végül az egész tömbön átlátunk.
Nos, a sleindrián gyro kalibrálás egy lyuk az egyik szeleten. Nincs baj, de egy másik, harmadik hiba ami önmagában nem okozna problémát így már végzetes lehet.

(#5984) AuraSync válasza Fuhur (#5983) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Wááááóóóó :Y
Nem tudtam hogy ez ilyen komoly téma. :R

Na mind1, délelőtt én repülök nem a drón. ;] ;)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5985) S.J. válasza Timer (#5976) üzenetére


S.J.
tag

"Azért ne köpjük már le azokat, aki a szabályok szerint játszanak. Pont emiatt a mentalitás miatt mennek az emberek 50-es táblánál 70-nel, 90-es táblánál meg 110-zel. Meeenekemnemongyyyyamegsenki', ugyebár."

dehogy kopkodom, ilyet nem irtam. pelda meg nem jo, mivel a sebessegkorlatok logikusak, napi 4 ember hal meg az utakon. dronok egyelore legter engedely nelkul tomeges halalozast nem nagyon okoznak

(#5986) Timer válasza S.J. (#5985) üzenetére


Timer
veterán

Lehet, hogy sarkít a példa, de helytálló az indoklás szempontjából. Ugyanaz a mantra a gyorshajtóktól is évek óta: ezek a sebessgéhatárok még trabantokra, ladákra lettek alkotva, azóta meg ABS, ASR, ESP, TCS, kiskutyaf@szom van az autókban, ami megmenti a hülyét akkor is a haláltól,, ha mindent megtesz érte. Néha persze ez is kevés, de drónozásnál is csak néhányszor van baj abból, hogy nem kér valaki esetit. Ha annyian drónoznának, mint most vezetnek, itt is meglenne a napi négy darab cumicecil.

[ Szerkesztve ]

(#5987) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Hogy mit kibír a kis mocsok..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5988) Timer válasza VANESSZA1 (#5987) üzenetére


Timer
veterán

Jó ég. Csak bennem támad megmagyarázhatatlan "ütném!" érzés, amikor ilyesmit látok? :U
Értem, hogy ez csak egy teszt, de valahogy akkor is felcseszi az agyam.

(#5989) VANESSZA1 válasza Timer (#5988) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nagyon beindult minden erre a Like vadászatra a Youtube-n.
De talán arra az egyre jó, hogy amit már többen is megerősítettek, hogy ha egy kis zivatar elkap akkor nem kell betojni, hanem szépen sport mód és spuri haza.
Van olyan ismerősöm aki havazásba is kivitte a M2P-t, és nem is egyszer és tényleg semmi baja. Sőt a DJI boltba ahol vette direkt rákérdezett, és az eladó mondta, hogy ez nem okozhat gondot a gépnek.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5990) krx21 válasza VANESSZA1 (#5981) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem akkor szerezz be egy ilyet: [link]
Evvel még pontosabb lesz... ;] :DDD

(#5991) krx21 válasza Fuhur (#5983) üzenetére


krx21
nagyúr

“Ugyanakkor a lineáris gyorsulás érzékelők éppen a kb 25 cm sugár miatt fals gyorsulásadatokat szednek össze.”
Már bocsánat, de a Compass kalibrációnak mi köze a gyorsulás mérőhöz? :F :N

(#5992) Fuhur válasza krx21 (#5991) üzenetére


Fuhur
kezdő

Az, hogy ez gyiro kalibráció is egyben. Az iránytű önmagában szinte használhatatlanul zajos. Ráadásul az iránytű fordulóban önmagában jelentős eltérést mutat a valódi iránytól (siet vagy késik forduló iránytól függően) és az egyenes repülés során csak lassan áll be a valós pozícióba. Ezeket mind kompenzálni kell.
Ezért is IMU a megnevezése annak az eszköznek amit a köznyelv gyronak nevez. Az IMU minimálisan tartalmaz 3 lineáris gyorsulásmérőt, három szöggyorsulásmérőt és 3 mágneses érzékelőt. A jobbak ezeket tovább szokták bővíteni és a 9 szabadságfokos IMU így lesz például 12. Tovább megyek: a legújabb IMU-k már GPS egységet is tartalmaznak amivel további pontosításokat lehet elérni.
Ja, még kifelejtettem, hogy az IMU további igen lényeges eleme egy kis számítógép aminek a fent leírt elemi szenzorok adatainak fúziója a feladata. Itt egy igen speckó szoftver fut ami nem csupán az adatokat összegzi, hanem predikciót alkalmaz, azaz becsli a következő méréshez tartozó állapotot is (Kálmán szűrű).
A fentiekből megint csak az látszik, hogy a kijelzőn megjelenő "egyszerű" irány (merre néz a drón) egy összetett rendszer eredő eredménye aminek csak egy eleme a mágneses iránytű.

(#5993) krx21 válasza Fuhur (#5992) üzenetére


krx21
nagyúr

Már értem, hogy miért akadtál fent a “lazább“ kalibráción... :D
Ígérem viszek magammal vízszintmérőt is és nagyon fogok figyelni. :K

(#5994) Timer válasza VANESSZA1 (#5989) üzenetére


Timer
veterán

Annyi haszna tényleg van, hogyha valaki értelmesen használja, nagyon baja nem lehet vele.

(#5995) Grillo válasza Fuhur (#5983) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, ez egy korrekt magyarázat, köszi!

(#5996) MlbMatic válasza S.J. (#5985) üzenetére


MlbMatic
tag

Fuuu, én annyival megyek, már 1,5 milló km óta balesetmentesen :), azt hittem mindig az a kötelező minimum !! :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#5997) Aannddeeee


Aannddeeee
újonc

Sziasztok,
A djiars.hu - n gondoltam megvenni a MA2-t, mert adnak valami online képzést. Ismeri valaki ezt az oktatást? Ér egyeltalán valamit?

(#5998) AuraSync válasza Aannddeeee (#5997) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Kb ugyan azt fogják megmutatni mint a többi 150 drón tanító videó a YT-on ami ingyenes és nem kell venned hozzá Air 2-t. :D

Ma egy rendezvényen voltam egy tó felett repkedtem oda jön egy Mavic Pro Platinum tulaj és megkérdezte nem-e félek víz felett repkedni.
Mondom neki én jobban tartok attól, hogy valami madár elkezdi kergetni vagy neki megy minthogy csak úgy lezuhanjon a vízbe.
Még ha lenne is Care-em nem hiszem hogy a tó közepéből ki tudnám horgászni.

Panoráma kép a tóról az Air 2-vel: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5999) Statikus


Statikus
senior tag

Air 2, Fly-ban miért nem jegyzi megy, hogy mindig töltse a telefont a vezérlő? 3 akku után lemerül a telefon, ha elfelejtem bekapcsolni a töltést (tudom, ha minden akku üres, akkor miért panaszkodom - CSAK :) ).

Más is tapasztalta, vagy senkit nem érdekel? :)

(#6000) AuraSync válasza Statikus (#5999) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Kajak 3x30 perc képernyő időt bír csak a telód?
Ez a híres ájfón amiről már annyit hallottam? :F

Android-ot kell venni ott nem lehet kikapcsolni a töltést. :DD

Amúgy aki arra panaszkodik android-osok közül, hogy leszívja a telója töltése a távirányítót az kapcsolja ki a gyorstöltést. Nem igazán fogja feltölteni a telót csak kb szinten tartja. Bár ugye ez teló függő is.
Galaxy A70-el max fényerőn, 77%-on kezdtem el repkedni és 3 akku után 78% volt a teló töltöttsége a táv meg alig merült valamit.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.