Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5401) AuraSync válasza krx21 (#5397) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"A legjobb drón mostanában..."
Milyen szarkasztikusan írja ezeket a sorokat mi? :DDD
Ti tényleg azt hiszitek, hogy a DJI-nál nincsen jobb drón gyártó de most komolyan? :F
Tessék most megmutatták, hogy igen is lehet növelni a rep időt és nem csak 2-3 perccel, lehet rendes elkerülő rendszert építeni a drónra és voalá már van 8K is.
Ja és mindezt 2020-ban nem 2 év múlva ahogy azt a DJI fogja csinálni a pénzcsináló szemét pofátlan marketingjével.
Az EVO 2 esetében tudom miért fizetem ki a fél millát, mert látok előrelépést. :K

(#5398) VANESSZA1:
Engem nem érdekelnek ilyen szabályzások és sztem rajtam kívül is sokan vannak vele így.
Aki a szabályok alapján fog drónt venni az így járt.
Jó kis Mavic Mini temető lesz az ország. :))

(#5400) krx21:
Még mindig jobb mint a DJI megoldása. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5402) VANESSZA1 válasza krx21 (#5397) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Olyan nincs hogy legjobb, de állítólag a Skydio2-t is megeszi Frühstück-re, és ami tetszik, és már hiányolok egy ideje a DJI- M2P-n is (pedig imádom mert jó gép), azt hogy repülés közben miért a bánatért nem megy az összes szenzor. Hát nem a védelem lenne a célja. Ennél például folyamatos 360 van. Tehát kisebb az esély hogy becsattansz az erdőbe.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5403) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#5399) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A lényeg az, hogy az aksikat első alkalommal teljesen fel kell tölteni, és aktiválni.
A Fly more Combóban van egy multi töltő amivel több aksit is fel tudsz tölteni, és előfordul, hogy ezután ( de előfordul sima töltéskor is) hogy nem lehet aktiválni, így az aksi használhatatlan. :W
Ilyenkor visszaküldöd, az aksit, és ha kegyes hozzád a DJI és elfogadja akkor küld újat valamikor neked.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5404) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Úgy tűnik hogy valami gáz van az Air Sensevel is, mert most a DJI már azt mondja, hogy benne van az EU verzióban is, de mégsem aktív csak az Amcsi verzióban. Itt valami gáz van csak megint sunnyognak. :W
Ezt úgy utálom bennük. Kidobnak valami szemetet, aztán ez mégse, az mégse, és ez így megy minden terméküknél. :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5405) AuraSync válasza VANESSZA1 (#5404) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Aztán csak én szidom a DJI-t mi? :DDD

Ugyan ez volt anno az Osmo Pocket-nél ott meg nem volt jó a fókuszálás megjelenés után. (nekem is volt, szerencsére hamar el is adtam)

A nem rég megjelent Osmo Mobile 3 is egy vicc, hogy max 200g a terhelhetőség mikor már a legtöbb felső kategóriás teló ennél nehezebb. Nem csoda, hogy sokan azt is szidják egyszerűen nem bírja megtartani a telókat ha szél van.
Na talán majd az Osmo Mobile 4 talán 210g-ot is tud majd. :))

Szal ennyit erről a kiváló gyártóról amit mindenki úgy ajnároz. :U

Megy a kapkodás meg a vergődés én csak ezt látom.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5406) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#5403) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem, köszönöm! Ez valóban nagy kapufa.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5407) VANESSZA1 válasza AuraSync (#5405) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Alapjában véve nincs bajom a géppel, de ez amit mostanában művelnek ez néha kiveri a biztosítékot
Most éppen készülők a délutáni reptetésre. Remélem az idő kegyes lesz hozzám :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5408) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#5406) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Várj vele mindenképp.
Célszerű még 1-2 hónapot adni neki, míg a többiek letesztelik és kiderülnek a turpisságok. (mert azok lesznek mint a kicsi lepkénél :) )

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5409) AuraSync válasza VANESSZA1 (#5407) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A Waypont-os reptetéshez muszáj elmenni a pontra ha rögzíteni akarom a pontot?
Még soha nem próbáltam. :DDD
Nem elég ha a kijelzőn ráböködök a térképen?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5410) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#5408) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a tanácsot, szerencsére nem terveztem venni, mert nálam a M2P a favorit. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5411) Timer válasza AuraSync (#5405) üzenetére


Timer
veterán

Az osmo mobile 3 valamiért nem a legjobb, a méret csökkentés a teljesítmény rovására ment. Osmo 2-ről váltottam, mert abba már épp, hogy csak befért az OP 7 Pro, de sokkal jobb felvételeket lehetett vele csinálni, csak a szoftver volt egy hulladék. Most jó a szoftver, de olyan remegő felvételt csináltam múltkor vele, hogy ha kézben tartott telefonnal nyomtam volna, az se lett volna ennyire rossz. Ráadásul, hobbi projektként, ingyen, de megrendelésre csináltam, és a Sparkos felvételek mellett a gimbalos videók olyanok, hogy légyszívesebben sírnék.

(#5412) VANESSZA1 válasza AuraSync (#5409) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én nem DJI Go-val repülők. Azt nagyon nem ismerem. :F Várj meg valakit aki abban jobban otthon van.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5413) jozsi252 válasza AuraSync (#5405) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem csak te szidod, de általában a csoportokba fórumokba csak a negatív vélemények kerülnek fel nagyrészt.
Kevés olyan hozzászólást látni hogy xy vagyok, M2P-t vásároltam és nagyon meg vagyok vele elégedve. Inkább a használattal/hibával kapcsolatos kérdések jönnek. És mivel ez a gyártó adja el a legtöbb drónt a világon (kategóriájában) így itt sokkal több vélemény kerül be a csoportokba.
Akinek van mondjuk 300k egy drónra, hogy vegyen meg 1500-1800$-ért egy EVO II drónt? Itthon az a duplája egy Air 2 drónnak. Értem hogy vannak gondok, de aki videózni szeretne, vagy csak szimplán élvezni a repülést, az mit tegyen szerinted? Az lehet hogy neked nem vált be a DJI drónja, nekem már 4 is volt és apróbb hibákon kívül semmi bajom nem volt vele. Most épp egy Mini van amit szeretek is használni, főleg a repidő miatt. Nem szükséges nekem 4k, megelégszek a 2.7k-val is.
Viszont csak 150k volt FMC verzióba, nem pedig 3-5-600k. Szóval igen, lehet fikázni nyugodtan, akinek nem jön be az vehet 5-600-ért mást is.

iPhone 13 Pro Max

(#5414) forceberg válasza jozsi252 (#5413) üzenetére


forceberg
veterán

+1
(aztán sok esetben a felhasználók tudatlansága okozza a negatív élményeket)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5415) AuraSync válasza jozsi252 (#5413) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Akinek van mondjuk 300k egy drónra, hogy vegyen meg 1500-1800$-ért egy EVO II drónt?"
Úgy ahogy mindenki más. Még gyűjt hozzá. :K
Ennyi erővel a kérdést úgy is fel lehetne tenni hogy:
Akinek van 130k egy Mini-re az hogy vegye meg a 300k-s Air 2-t?
Nem mondta senki, hogy egyből rohanni kell drónt venni ha megjelenik.
Ha vannak tervei az embernek a megfelelő összeget el kell kezdeni összegyűjteni és ennyi.
Ha az 1 évig tart akkor 1 évig. Eddig is kibírták az emberek drónok nélkül akkor 1-2 év halasztás még belefér.

"Az lehet hogy neked nem vált be a DJI drónja"
Nem azt mondtam, hogy nem vált be. Nekem csak az árazásával meg az üzletpolitikájával van bajom. Ha tudja, hogy van egy másik gyártónak jobb drónja mint a Mavic 2 akkor ugyan ne akarja már ugyan azon az áron vagy drágábban árulni.
De nem ismeri el mert minden gyártó nyilván csak a saját eszközét ismeri el legjobbnak.

Ilyen dolgok, hogy Care meg hogy én adtam el a legtöbbet a világon semmit nem jelentenek manapság. Csak azért vegyek DJI drónt mert ő adta el a legtöbbet eddig? Ez milyen indok már? Azért nézzem a Barátok Közt-öt mert fél MO azt nézi? Ugyan kit érdekel az a nyálas sorozat.
Nyilván azért adott el ennyit mert ő van legrégebb óta a piacon de ez nem jelenti azt hogy ő is a legjobb.
Ezek a statisztikák tudod mire jók? Ember hülyítésre.
Eddig nekem is csak DJI gépeim voltak de lehet hogy végre ez változni fog.
Honnan tudod hol lesz a DJI mondjuk úgy 10 év múlva? Addig még 30 gyártó megjelenhet és szoros lesz a verseny ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5416) Timer válasza AuraSync (#5415) üzenetére


Timer
veterán

"Csak azért vegyek DJI drónt mert ő adta el a legtöbbet eddig?"

Üdvözöllek a való életben! Az Intel például évek óta azért realizál EGYÁLTALÁN bármilyen bevételt, mert viszi a neve, technikai szempontból jelenleg nem szól semmi mellettük, anyagi szempontból meg annál több ellenük. Mégis, az, hogy évtizedek óta a piacon vannak, az üzleti szegmensben kvázi egyeduralkodóként, biztosítja számukra a talpon maradást még akkor is, ha a jelenlegi termék kínálatuk finoman szólva is egy nagy nulla.

Ráadásul, visszatérve a drónokra, én is szívesebben választottam anno a Sparkot a jóval potensebb Fimi X8-cal szemben, mivel látom, hogy olyan gyártó készíti, aki tegnap, ma, és holnap is ezen a piacon lesz.

(#5417) AuraSync válasza Timer (#5416) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én meg a hátamra veszem a drónt azt neki indulok. :P

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5418) VANESSZA1 válasza AuraSync (#5417) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szegény DJI gép csak úgy otthagyva a gazosba.. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5419) Geller72


Geller72
veterán

Egy MP-nek ~3800mAh-s akkuja van, 3 cellán. A 3 cella már elég régi dolog, már akkor is az volt, amikor az MP kijött. Az EVO 2 ugyanilyet használ, csak 7100mAh-ban, így cirka 2x akkora akkuból +15 percet kihozni nem nagy durranás. De a 3S az már akkor is ciki manapság. 5S alatt gépet sem nagyon építünk, de inkább alapból 6S-re kéri mindenki. Nem csak agresszívabb a gép, hanem a repidőt is kitolja. Ugye egyszerű a matek:
3S-1300mAh = 3x1300mAh
6S-1300mAh=6x1300mAh
És nem csak 2x "erősebb" agresszívabb, gyorsabb lesz a drón, hanem ezt egy kicsit máshogy számolják. :D.

Mielőtt még tömegben savazni kezditek a drónok követő funkcióit, azért kicsit gondoljatok bele, hogy programozói szemszögből hogyan kezelnéd le azt, hogy követ a drón, aztán te jobbra befutsz egy alacsony gyümölcsfa alá, és megállsz? Mégis miafszt kellene erre írni, milyen algo-t? :D. Vagy beszaladsz egy ház egyik ajtaján, a másikon meg ki. Bokrok, fák közt cikázol, ahol a drónnak esélye sincs követni, azonosítani, stb. Ez sokkal bonyolultabb ennél. Minden SW-t meg lehet szopatni. Ha egy drón nyílt terepen le tud követni, amikor egyedül vagyok, akár bicajjal, az nekem már elég, ennél többet nem várok el és szerintem nem is várható el jogosan. Egy komoly tárgykerülő rendszer szenzor szinten is komoly kihívás és összeg is. A sima vizuális szart sem ér,mert azt a legkönnyebb átverni. Ultrahangos kombinálva némi lidarral sokkal jobb, de minél nagyobb sebességnél minél nagyobb távolságot kell előre "letapogatnia", annál nagyobb teljesítményfelvétele van. Ami megint csak akku probléma lenne.

Akku. A Dji egy Phantom 4-nél is simén tudott volna már lazán 2x akkora akkut rápakolni, csak át kellett volna konfigolni a gépet. Mehettek volna rá másik mocik, nagyobb karokkal, lapátokkal, mert súlyban a gyári is baromi sokat elbírt, a másfeles pet palackos ásványvizet úgy vitte., mint a xart. Az meg ugye másfél kiló. Kis konfigmanipulációval még egyszer ekkora kapacítású akkuval olyan lazán tudna egy órát, mint a pinty. Alapkiépítésben is, csak nem lenne akkor ennyire fürge.

Apropó, Evo 2. mennyi is most az angol font? ;] 212 font hozzá egy plusz akku. :D. A "sima Evo 2 8k-nak 1/2"-s a szenzora csak a pronak van 1"-os. Viszont az meg nem 8k-s. :D. És nem 48MP-es, hanem 20. Ki van ez találva itt is. ;).

[ Szerkesztve ]

(#5420) krx21 válasza AuraSync (#5415) üzenetére


krx21
nagyúr

“Eddig nekem is csak DJI gépeim voltak ...”
Ez sem jelent semmit.? Azért valamit csak jelent... :DDD

(#5421) krx21


krx21
nagyúr

DJI Mavic Air 2 Flight Time Test [link]

(#5422) krx21


krx21
nagyúr

DJI Mavic Air 2 Flight Time Test 2 [link]

(#5423) jozsi252 válasza AuraSync (#5415) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ennyi erővel mondhatod annak az illetőnek hogy várj még 3 évet és tudsz venni egy fullos I2-t X5S kamerával. Persze mire eljön az idő kijön egy új jobb drón, ez egy ördögi kör. Nem mindenki adja fel az elveit hogy kiadjon valamire egy akkor összeget ami nem feltétlen éri meg.

Ha tudja, hogy van egy másik gyártónak jobb drónja mint a Mavic 2 akkor ugyan ne akarja már ugyan azon az áron vagy drágábban árulni.
DJI abból a szempontból csinálja jól hogy nem csak a felső réteget célozza meg, lásd mikor kijött a Spark. Air-hez képest meg Mavic Pro-hoz képest sokkal olcsóbb volt, így boldog boldogtalan azt vett mert lehetőséget adott rá a pénztárcája hogy az már belefér a keretbe.
Honnan tudod hogy a Mavic 3 nem fogja lealázni az Evo II-t? Vagy ha majd kijön egyszer valamikor a következő évezredbe a P5, akkor az nem egy olyan baszó gép lesz ami a Mavic 2 Pro-t is lealázza?
Ez örök verseny marad, hol egyik vezet a technológiába hol a másik. Egyértelmű hogy a DJI azért érzi magát nyeregbe mert nyitottak a piac felé elég szépen. Kis túlzással bármelyik boltba meg tudod venni a drónjait. Nézd meg a fent említett EVO II-t. Itthon hány helyen tudod megvenni?

Care nélkül én pl nem mernék megvenni egy 600 000ft-os gépet. Autel hibátlan? Biztosra veszed hogy a gép hibájából nem zuhanhat le a drón? Persze hogy nem. Itt jön egy plusz pont a DJI-nak a Care miatt.
Nem azt mondtam hogy azért kell DJI-t venni mert abból adnak el a legtöbbet. Hanem azt hogy azért van sok vélemény róla, jelen esetben negatív, mert ennek a gyártónak van a legtöbb drónja a levegőben, és ezért beszélnek erről a legtöbben.
Egy szóval se mondtam hogy a legjobb, csupán sok olyan dolog van amit nagyon jól csinálnak.
Ami nem szimpatikus nekem az az árazás, illetve hogy egy egy szériáról annyi bőrt húznak le amennyit csak akarnak. Az árazásról csak félig meddig tehetnek ők, sajnos a Magyar áfa elég sok.
Sokan jönnek hogy az iPhone milyen drága, igen drága, nekünk, itthon! Pár hete vettem 11 Pro Max-ot, a hivatalos hazai forgalmazói ára 439 990ft amiből az adó pár ezer ft híján 100 000ft. Jaaaa hogy így már más a dolog nem? A Mavic Air 2 se 300-ról indulna ha nem lenne most ennyire szar az árfolyam, meg nem lenne ilyen sok az adó. Nyilván a 800$-os Air 2-ért még így is sok, és biztos hogy nagyon nagyon sok haszna van rajta a DJI-nak, de mire elég hozzánk ez 850 EUR lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#5424) *Ropi* válasza Geller72 (#5419) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem valahogy nem adja a matek, bár lehet valami kimaradt fizikaórán:

"3S-1300mAh = 3x1300mAh
6S-1300mAh=6x1300mAh"

A 6S-1300mAh = 6 x 3.7v nálam, a 6 x 1300mAh pedig 6P.

A 3S az ugye 3 cella sorosan kötve, a 6S pedig 6 cella, szintén sorosan kapcsolva. A feszültségük és a cellaellenállásuk külön-külön összeadódik, a kapacitásuk viszont csak egy cellányi marad.

A 6 db cellát miért nem 3S2P-be szervezik, ahol ugye 3 db sorosan kötött cella van párhuzamosan kapcsolva másik 3 db sorosan kötött cellával, így a feszültségük ugyanannyi mint 3S-nél, a kapacitásuk viszont a duplája, a belső ellenállásuk pedig a fele, így nagyobb áramok vehetőek ki belőlük?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5425) Geller72 válasza *Ropi* (#5424) üzenetére


Geller72
veterán

Csinálnak 4s2p-t is, de többnyire 18650-ből. :U

(#5426) *Ropi* válasza Geller72 (#5425) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az úgy már jobban hangzik, bár mondjuk ott meg a cellák fizikai mérete a korlát, hogy mennyi töltéshordozót tudnak belezsúfolni anélkül, hogy túlságosan vékony lenne a rétegek közti szigetelés és tűzveszélyessé válna. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5427) MlbMatic válasza *Ropi* (#5424) üzenetére


MlbMatic
tag

lehet azért, hogy ne follyanak az 50 amperek, ha magasabb a feszultseg, kisebb aram folyik,,
tartosabb a termek

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#5428) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Huhh, ma nagy mákom volt. Mire megcsináltam a WP-s repülést, és leszálltam, összepakoltam a drónt és az SC-t már csepergett az eső. 5 perc múlva zuhogott :((

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5429) Geller72 válasza VANESSZA1 (#5428) üzenetére


Geller72
veterán

..Felénk csak a nagy szél volt. elő se vettem egyik gépet sem. Racerrel nem lett volna probléma, azt nem érdekli, de szélben akkor sem szeretek repülni, mert észnél kell lenni nagyon a fordulóknál. :U

(#5430) AuraSync válasza Geller72 (#5429) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Milyen masináid vannak Geller? Mesélj. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5431) twine válasza Geller72 (#5429) üzenetére


twine
addikt

"Városi bélüek" vagytok... :P :DDD
Nekem ma muszáj volt hivatalból repülni...
Motorosok után egy élmény volt... Szél? Milyen szél? Épp csak a kép közepéig lógott be a kurv@ rotor :DDD sport módban, úgy bele dőlt a phantom... :((( :((( :(( a fele anyag kuka miatta... :W
Muszáj most már erőt venni magamon, hogy valamennyire menjen egy gopros racerrel az acro...
Muszáj... :O

[ Szerkesztve ]

(#5432) VANESSZA1 válasza Geller72 (#5429) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hát észnél kell lenni az biztos. Nálam is volt 2x vagy 3x hogy megdobta a szél. De ez egy M2P, így szépen kikorrigálta. Mondjuk ha nem muszáj akkor nem kínzom a gépet szélben, de előfordul nem egyszer hogy lent semmi vagy nagyon minimális és fent 50 - 120 méteren kiszámíthatatlan lökések vannak. Tehát ésszel kell csinálni. :Y

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5433) Geller72 válasza twine (#5431) üzenetére


Geller72
veterán

7" felett már elég meggyőző. 6" alattiak is simán elviszik, de ott a repidőd nem lenne túl fényes. :D. Az a baj azzal, amit írsz, hogy nem csak repülni kell megtanulni (akár stab módban csak), hanem ugye az eksön kam képét nem igazán látod, csak amikor vágod. Így könnyen előfordulhat, hogy csak az aszfalt, vagy a kék ég marad az anyagodon. :D. Azt nagyon érezni kell, hogy mit akarsz filmezni, vagy azt a képet is ki kell raknod egy analóg VTX-re és akár egy másik szemcsin nézni. Vagy építesz egy szaros Dji HD FPV cuccost racerre és ennyi. :D.

Magyar vidi
Rotor riot vidi

Amúgy próbáltad már a géped FPV módban? ;] :P . Ott fix a kamera, ott nem látod a propokat, igaz, fix gimball sincs. :D.

Egy 10"-os gépen, de már a 7"-on is kettes propokkal, 5-6 cellán van közel, vagy legalább annyi repidőd, mint a phantommal.

Azért nem szeretek szélben repülni, mert erős szélben mondjuk mész, tolod neki, aztán a fordulóban szépen elszámolod magad. Főleg hátszél utáni ráfordulásnál vannak meglepik, amikor oldalról megtol a korábbi hátszél. Ez fent, FS-ben (Free style) nem annyira zavaró (de, ott is szerintem) de lent, fák közt nyelezve, loop-ok közben elég szar tud lenni, amikor azt hiszed, hogy kiadja, mert kis szélben simán ki is adja, de komolyabb szélben betol a fakoronába pl. :D.

(#5434) Geller72 válasza AuraSync (#5430) üzenetére


Geller72
veterán

1.5"-3-4-5-6". 1.5"-on 3 gép, 1-3S-ig. Ezekkel repülök a legtöbbet, mert ehhez nem kell elmenni messze, ez az udvaron is elég.
A 3"-tól már 4S-en akár. 4" is 4S-en maradt, nekem ott elég, az 5-6" 5S, nagyon ritkán 6S, de nem erőltetem.

(#5435) AuraSync válasza twine (#5431) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Próbáld ki ezt, ennél elég alacsonyan van a kamera talán nem lóg bele a felvételbe a prop. ;]

(#5434) Geller72:
Bocs de ebből semmit nem értettem... semmit. :))

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5436) Geller72 válasza VANESSZA1 (#5432) üzenetére


Geller72
veterán

..ezt sokan benézik. 10m-en még alig lengedezik, van mondjuk 12-15 km/h-s szeled (írhatom m/s-ben is, de így könnyebb elképzelni. ;] ) aztán alig 50m-en már a háromszorosa, ami kis gépeknél, főleg nem sport módban vicces tud lenni. 8Mint említettem is, sokaknak így megy el a mini RTH-ban másfele, mert az RTH sebessége a mininek (is) elég gyér, egy 30+-os szél el tudja tolni. A 40-50-es már simán elfújja másik irányba. És egy jelvesztéses RTH-nál már sok esetben bele sem tudsz nyúlni. :(

(#5437) Geller72 válasza twine (#5431) üzenetére


Geller72
veterán

Ez elég meredek, annak ellenére, hogy nem annak tűnik, de alacsony a magasság, sok a pozícióváltás (folyamatos ;] ) és a fák, oszlopok elég sűrűn vannak. Ebbe bele kell rázódni. :D. Széles FOV-os kammal nagyon nem is kell erőlködnöd a kamerával, minden benne lesz. :D. De attól még acróznod tudni kell. ;). Beszéltük, Mobula 1s-en, max kettőn, kezdésnek bőven jó lesz. Meg a SIM. :9

[ Szerkesztve ]

(#5438) twine válasza Geller72 (#5437) üzenetére


twine
addikt

Az lesz... Megjön a qx7, és állok neki ismét szimulátorozni acroban.... Amikor csináltam, egy idő után sikerült egész jó időket menni... Az jó katalizátor volt... Csak a kis diatone,és főleg a betaflight, meg a taranis felprogramozasa vette el a kedvem az egésztől...
De most máshogy lesz.. azóta bölcsebb lettem...Érzem :B :U :D

[ Szerkesztve ]

(#5439) twine válasza twine (#5438) üzenetére


twine
addikt

Várom már megint mint a gyerekek a karácsonyt...
Eu "vérházból" rendeltem, naponta nézem a trackinget, merre jár... De már közeledik felém :K
Nézegetem a dji fpv szettjét egy ideje...
"Nurk-ot" szeretem,,,a nagy nevek közül az egyik kedvencem... Azért ö is eléggé tátotta a száját, az első repülésnél vele... [link] pedig azért ő sem szarral gurigázik az fpv világban...
Szóval kva jó, nagyon tetszik.. De nem érzem hogy ezt most nekem találták ki... Hogy ezen tanuljak...
Neeem....
Sok ez egy kezdőnek szerintem... Ha egy haladó vesz magának egy ilyen szettet, az azt mondom rendben...
De egy kezdő alá egy ilyen szett szerintem erős túlzás... :B

[ Szerkesztve ]

(#5440) twine válasza twine (#5439) üzenetére


twine
addikt

Felre érthetően írtam azt hiszem...
A taranist várom mint a kisgyerek,,,
Az fpv szettet meg soknak tartom még magamnak... Sajnos nem azt rendeltem még meg :DDD

(#5441) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!
korabban volt ph4 prom, sajnos elrepult, most vettem egy ph 4 adv. -et. kameraminoseg ugyanaz, emiatt ragaszkodtam hozza. viszont iszonyat hangos. 300m magasan is lehet hallani a zugast a foldrol. sokkal hangosabb mint a pro. mitol lehet ez? motorok gyengebbek vagy propellert erdemes cserelni? :R

[ Szerkesztve ]

(#5442) AuraSync válasza S.J. (#5441) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Cseréld le silent propokra. :)

Amúgy hogyan repült el a másik? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5443) krx21


krx21
nagyúr

Mavic Air 2 összehasonlítás. [link] Egész jó kis videó...

(#5444) AuraSync válasza krx21 (#5443) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó kis gép lett, de sajna használtan féláron még nem kapni. :((( :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5445) krx21 válasza AuraSync (#5444) üzenetére


krx21
nagyúr

Te mindenedet használtan veszed? :DDD
Nekem abszolút bejön ez a új AIR 2. Pont ideális méret is... :K

(#5446) khorvat válasza krx21 (#5445) üzenetére


khorvat
senior tag

Teljesen jó lenne ez az Air 2 a sima Air helyett, de erre most ezt találtam:
Can I use DJI Goggles or DJI Goggles RE with the Mavic Air 2?
No.

Mi a fészkes fenéért nem tud az ocusync 2.0-as gép egy DJI Goggles Racing Edition szemüveggel együtt működni? Ha ez így marad erősen elgondolkodok egy használt Mavic 2 Pro-n inkább!

(#5447) krx21 válasza khorvat (#5446) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ezt nem tudom.
Smart távirányító viszont megy hozzá, vajon a hatótáv nő vele?
MP2-n az a szívás, pont 900gramm felett van és nincs 60fps.
Persze kinek mi a fontos...

[ Szerkesztve ]

(#5448) S.J. válasza AuraSync (#5442) üzenetére


S.J.
tag

itt a forumban hosszasan ki lett beszelve, izlandon rosszak a veteli viszonyok, eltajolta magat az iranytu, megszakadt a kapcsolat, probalt hazarepulni, de mas iranyba ment

(#5449) tirszin válasza *Ropi* (#5424) üzenetére


tirszin
senior tag

A jobb hatásfok miatt kötik sorba őket. Nagyobb feszültség, kisebb áramok a hozzávezetéseken. A motorokban is kisebb lesz a rézveszteség. Nem beszélve arról, hogy a kábelezés könnyebb is lesz, a vékonyabb power kábelek miatt. Amíg nem érjük el a több 100 voltokat, a másik oldalon jelentkező jobb szigetelés igény nem igazán probléma. ☺️

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5450) AuraSync válasza krx21 (#5445) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Azért nem mindent. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.