Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4101) *Ropi* válasza MR007RM (#4100) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy-úgy. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4102) Tomjack válasza Geller72 (#4097) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm a segítséget. Ha szétszedet és megnézed azt is köszönöm.

(#4103) tirszin válasza Tomjack (#4093) üzenetére


tirszin
senior tag

Mivel a drónban is van rádióadó, természetesen azt is kisebb adóteljesítményűre kellett készíteniük az EU-ban. Tehát nem csak a távirányító tér el.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4104) KillHates


KillHates
nagyúr

Érdemes megnézni ezt a videót, hogy mit tud a Skydio2 :Y
Az első 4 perceben a Mavic2Pro követési funkcióját próbálja, majd utána jön a Skydio2!
Döbbentes! Felkötheti a DJI a gatyáját! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4105) MR007RM válasza KillHates (#4104) üzenetére


MR007RM
addikt

Utánanéztem :Y .....most rendelhetek megint javítócsomagot a fimimhez felzárkózás végett. Sosem lesz vége. :W :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4106) MR007RM válasza MR007RM (#4105) üzenetére


MR007RM
addikt

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4107) *Ropi* válasza KillHates (#4104) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hol a link, elrepült? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4111) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Skydio2

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4113) Geller72


Geller72
veterán

Ez alapján a tárgykövetése elég durva. Az mindenképpen ökörség, hogy az első két moci lefele néz, a gépen látható, hogy rogyásig veri tele a kamerát (is) szeméttel a prop, mert egy vonalban van a kamerával. Ez nagy hiba. Az sem tetszik, hogy lebegés közben nagyon imbolyog, de kipróbálnám szívesen. Normális táv van hozzá? :U

1000 dollárt akkor sem érne meg.

[ Szerkesztve ]

(#4115) Geller72


Geller72
veterán

+150 dodó mindkét táv, külön+külön. :/. 23 perc bruttó rep idő..:/.

(#4116) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Skydio 2 2.rész
Skydio 2 Active Track

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4117) Geller72 válasza VANESSZA1 (#4116) üzenetére


Geller72
veterán

Azért khm..Ez csak egy Dji topic.. ;). :R De itt a lehetőség, hogy nyiss neki egyet. :D.

(#4118) VANESSZA1 válasza VANESSZA1 (#4116) üzenetére


VANESSZA1
őstag

és még egy erdei Skydio2 teszt

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4119) VANESSZA1 válasza Geller72 (#4117) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A DJI-t is össze kell néha hasonlítani valamivel.
Jelen esetben a Skydio2-vel vagy a jövő héten a CES-en bemutatásra kerülő Autel EVO2-vel, ha már a mavic 3-at nem akkor mutatják be.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4120) MR007RM válasza Geller72 (#4113) üzenetére


MR007RM
addikt

Én ezt a videót néztem először mikor rákerestem. És amire KillHates gondolt az a beépített érzékelők tudása lehet, brutál, semminek nem megy neki sebességen sem. Ilyen egy igazi okos drón, minden helyzetben csillagos 5-ösre vizsgázott funkciókkal . :K

Persze én is szomorítom itt a népet a nem ide való drónommal, de hova menjek? Itt legalább van élet. A topikom annyira 0 valszeg mint a drónom is, de ez van. :D :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4121) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A MavicPilots fórum egyik posztjából:

"...Also my mavic pro might become illegal soon if the new FAA law goes into effect that says my pro needs an identification emitting software. I got an email from FAA a few weeks ago (going to see if there is forum talk on this subject next)."

Kérdés, hogy mikorra ér el hozzánk?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4122) forceberg válasza *Ropi* (#4121) üzenetére


forceberg
veterán

Melyik szabályozás is ez pontosan?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4123) *Ropi* válasza forceberg (#4122) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez itt az, link a 2. hozzászólásban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4124) VANESSZA1 válasza *Ropi* (#4121) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én úgy olvastam ez még csak tervezet és véleményeket várnak. A net tele van ezzel.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4125) *Ropi* válasza VANESSZA1 (#4124) üzenetére


*Ropi*
félisten

Reméljük Neked van igazad, és én futottam át túl gyorsan a szöveget. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4126) Geller72 válasza *Ropi* (#4121) üzenetére


Geller72
veterán

Erről már régebb óta szó van, a Dji folyamatosan együttműködik az FAA-val (is) ez ügyben. Szerintem nem lesz ez olyan éles váltás. Két verzió van.

Az egyik, hogy fokozatosan lépik meg, az új gépek már csak így kerülhetnek kereskedelmi forgalomba. A régebbi gépekre is lehetővé kell tenniük, hogy a már eladott gépeket is alkalmassá kell tenni erre. Ennek a másik fele zsákutca, szóval ha még forgalmazni akarják a "régi" gépeket, akkor vagy a fenti pont kerül érvényre, vagy nem forgalmazzák, nem forgalmazhatják azokat. Ezt nem hinném, mert akkor néhány százezer mostani tulajt is tökön szúrnának. Van, akinek 3-4 Dji gépe van - elég megnézni a fórumokat.

Más alternatíva nem nagyon van, amelyik mégis, az zsákutca lenne.
Az új gépek már biztos, hogy csak így jöhetnek ki, de ez szerintem nem csak az amerikai piacon lesz így, max ott vezetik be elsőnek. Az biztos, hogy rövidesen ez be fog gyűrűzni az EU-ba is.

A Dji news-ben itt lehet erről olvasni, az FAA-nál a civil lakossággal itt tartják erről a "megbeszélést", február harmadikán zárják a tickettet. Jelen pillanatban 968 komment van ez ügyben.

Gyakorlatilag egyrészt egy azonosító, azaz Remote ID lenne, konkrétan lefordítva ez:
"Az autó rendszámaihoz hasonlóan a Remote ID mechanizmus segítene a hatóságoknak a légi járművek és pilótainak azonosításában és megfigyelésében, valamint további információkkal szolgál a további vizsgálatokhoz, ha szükséges."
A cucc kommunikálna a légügyi hatósággal és ennek megfelelően a többi légi járművel is, ha szükséges. Nem titkolt szándék, hogy elszámoltatható is legyen a tulaj, ha történik valami és ahogy most is minden Dji gép elküldi a log-ot a Dji-nak ezután nem csak annak küldené el, megőrizve gondolom elég hosszú ideig. Ez egy csapásra megszüntetné az illegális helyen repkedő gépeket, sőt, biztosra veszem, hogy oda-vissza cucc lenne, azaz fel sem enged szállni, ha nincs rá engedélyed, érvényes légtered, légtérhasználatid. Az amcsiknál fő szempont, hogy ez ne jelentsen a usereknek plusz költséget. Gondolom, ez lesz az, amit nálunk nagy ívben le fognak szarni. :/

Az is biztosnak tűnik, hogy - legalábbis az amcsiknál elsőnek, aztán gondolom itt is - bevezetik, hogy ok, van géped, megfelel mindennek, de neked van e jogsid? Szal a kövi az lesz, hogy akkreditált jogsi fog kelleni. Az FAA-nál ez már amúgy is megtehető, de nálunk még a vicc, de főleg kamu kategória van. Abban a pillanatban, hogy kötelező lesz, meg lesz a belső kör, hogy ki csinálhatja majd ezt és gondolom egyből olyan ára lesz, mint a teher+busz+nagymotor all+vizibicikli+kombájn jogsinak itthon együtt. Legkésőbb Lőrinc napra, meglepibe. :D.
Ne legyen igazam.

(#4127) forceberg válasza Geller72 (#4126) üzenetére


forceberg
veterán

Valamit mindenképp kell tenni, mert a sok birka megveszi a gépet, és már aznap tele van a facséja a faluja/kisvárosa feletti repülés képeivel/videóival. :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4128) MR007RM válasza Geller72 (#4126) üzenetére


MR007RM
addikt

Ha így lesz akkor átköltöztök a versenydrónos topikba? vagy vesztek olyat mint ami nekem van, analóg netkapcsolat nélküli konzol irányítás. Buta drón, de jól repül és sokkal olcsóbb.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4129) MR007RM válasza forceberg (#4127) üzenetére


MR007RM
addikt

Milyen gépet? Fel sem fog tudni szállni vele, vagy ha igen a rendőrség rögtön tudni fogja hova menjen.
Ez lesz mindenütt, jól kitalálták.

Meg miért birka? Azért veszi.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4130) Geller72 válasza forceberg (#4127) üzenetére


Geller72
veterán

:K

(#4131) forceberg válasza MR007RM (#4129) üzenetére


forceberg
veterán

Én a jelen helyzetet írtam...

+
(#4130) Geller72 ...de attól tartok, hogy mint szinte mindenre, erre is lesz hekkelés.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4132) Geller72 válasza MR007RM (#4128) üzenetére


Geller72
veterán

...bármilyen hihetetlen, többen vagyunk itt, akiknek van DOE tagságija, érvényes biztosítása és eseti légtérhasználatit is szoktunk igényelni. Nyilván a mezőn, 50m-en, mindenkitől távol, vagy itthon teszt jelleggel nem minden esetben igénylek, de van, hogy azért nem, mert eleve 30 napra szól és addig annyit repülök, amennyit akarok. Van úgy hogy egy valaki kér, de többen használjuk a légteret. De mondok mást. Ha van egy fix helyed, ahol repülni szoktál, és az nem lakott terület, akkor hobby reptérnek/légtérnek lehet nyilváníttatni és ott akkor repülsz, amikor akarsz. Nem mondom, hogy egyszerű, de simán megoldható és az egyesület is segít ebben. (DOE) De az is elég lesz, ha gyúrsz a 250g-re, mert gyanítom, hogy nálunk is lesz egy ilyen súlyhatár, ami alatt nem kell reggelni. A Dji az FAA miatt (is) lépte meg ezt alapból a Mini esetében. Ami efelett van/lesz (Sky/Mavic P/P2/Z/P4/3/2/1/X8SE/A3, etc) az bukta.

"vagy vesztek olyat mint ami nekem van, analóg netkapcsolat nélküli konzol irányítás"
-Ezt gondolom, nem azért írtad, mert azt hiszed, hogy a Dji gépek esetleg nem tudják? ;] .

(#4133) sityupityu válasza MR007RM (#4128) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért, a DJI-hoz sem kell netkapcsolat...Én nyáron amikor megvettem a gépet telepítettem az appot kimondottan arra a telefonra amit csak arra használok meg egy tabletre. A legtöbbet a telefonnal repülök, és az azóta semmilyen netet nem látott. Wifit sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4134) sityupityu válasza Geller72 (#4132) üzenetére


sityupityu
veterán

De ez a regisztráció is mi tulajdonképpen a DJI-nál? Megadsz egy kamu email címet a regnél és már kész is. :F Ki és mit tud onnantól ellenőrizni? Mármint a mostani, már meglévő gépekről beszélek.

Most nézek egy új videót a Mini-ről, hogy hogyan viselkedik szélben. Az azért durva, hogy 6:58-nál ilyen tököm távolságból elveszti a jelet.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4135) Geller72 válasza sityupityu (#4134) üzenetére


Geller72
veterán

1,- Most még... ;]
2,- Más állhat a háttérben. Beszéltem szervizesekkel, és egyre több mini van szervizben, ami dobálja a jelet. Van, ami hónapokig jól működött, aztán egyszer csak elkezdte. Olyan szinten, hogy akár előtted van, akkor is random eldobhatja. Aztán ok, aztán megint eldobja. Függetlenül attól, hogy milyen messze van tőled. Ez nem annyira publlic még, de gyaníthatóan túlmelegedés van a háttérben. (Adó/vevő szinten). Külföldi fórumokon is felbukkan már a probléma. Én is azért tippelek melegedésből adódó "elfáradásra", mert ez jellemző a vtx-ek esetén racer körökben is. És ez olyan, hogy szépen, idővel jön elő, dolgozik a meleg és lassan, de biztosan leolvad a cucc.

A Dji fórumokon:

"AND AFTER 30 METRES LOSING CONNECTION... hundreds people writing about that issue and NO ONE OFFICIAL ANSWER FROM DJI"

(#4136) *Ropi* válasza Geller72 (#4126) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a részletes választ! :)

Ha lehet tippelni: Victor(y) napra, visszamenőleg. ;] :DDD Egyikünknek se legyen igaza! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4137) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Komolyodik a helyzet ha jól látom. Amit mi fizetünk majd ki, már aki akar majd, meg ezekkel a feltételekkel akar majd. Végül a mag marad.

(#4138) VANESSZA1 válasza Kolondrum (#4137) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A DJI-ra jellemző mostanság, hogy adok is valamit meg nem is.
Ez nagyon jól látszik a Mavic2 Pro/Zoom, Mini-nél is.
Nagy valószínűséggel ha jön a 3 Pro az is ilyen jellegű fejlesztésekkel lesz tele.
Ezen nincs mit meglepődni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4139) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Gyerkőcnek Tello-ja van, szeretné irányítani XBOX one controllerrel. IOS (Iphone) alatt tökéletesen működik (kipróbálás céljából kölcsönkértünk egyet) , de Android alatt nem aktív a Bluetooth kapcsolat az alkalmazáson belül. Feleslegesen nem vennék 10e Ft-ért egy Gamesir T1d kontrollert. Tudom, hogy van hack, telepítettem is az Octopus alkalmazást, így Android alatt is megoldott, de ott van egy jelentős fáziskésés az irányításban! Az lenne a legjobb, ha közvetlenül látná az alkalmazás az Xbox kontrollert!

(#4140) KillHates válasza Impair1980 (#4139) üzenetére


KillHates
nagyúr

Használd a tellofpv próba alkalmazást. Előtte párosítsd össze a telefont a kontrollerrel.
Harminc napos limit van rajta, utána fizetős, de nagyon megéri, 100x jobb app mint a gyári.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4141) Impair1980 válasza KillHates (#4140) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom! :R

(#4142) Impair1980 válasza Impair1980 (#4141) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Valóban sokkal jobb! Okosba megvettem! 😇

(#4143) Zamma válasza tittipecci (#3730) üzenetére


Zamma
őstag

Írtam rád priviben

(#4144) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Keresgéltem, de sajnos nem találtam rá választ, hogy DJI magyarországi garanciális szerviz van-e. Az Ipon-nál lett vásárolva egy DJI Mavic 2 Zoom drón és úgy hozták vissza (céges, többen is használják), hogy nem tud csatlakozni a kontrollerhez. Van hozzá Smart kontroller és a gyári kontroller is, de egyikkel sem működik. Bekapcsolás után felpörög a ventilátor és folyamatosan pörög, mozgatja is a kameráját ( gondolom kalibrál) és a ventilátorokat is megmozdítja, de csak ennyi. Számítógépre csatlakozásnál is az eszközkezelőben látszik, hogy folyamatosan le-fel csatlakozik, így sajnos a DJI Assistant-l sem lehet Resetelni, sem csatlakozni hozzá. Olyan mintha frissítés közben kikapcsolták volna és megadta magát a firmware. Fizikai sérülés nem látszik rajta.

Ha lehetséges szeretném kikerülni az Ipon-t a gyorsabb ügyintézés végett.
Neten találtam a a Duplitec Kft.-ami elvileg garanciális szerviz, de valószínű, hogy csak azokra amiket náluk vásárolok?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4145) Geller72 válasza atti1848 (#4144) üzenetére


Geller72
veterán

Nem. Ők is egy garanciális szerviz. Ha a Médiában veszel drónt, a garpapiron a Duplitec van. Az én gépeimen is így van. Van másik szerviz is, de a garpapiron szereplőhöz fog eljutni a drónod. Ha azon a Duplitec van, akkor hozzá. (Nem a szla. hanem a garpapír.) Egyébként rogyásig ad ki találatot, ha a google-be beírod, hogy dji márkaszerviz... :U

Ha elolvasod a 4135-ös hsz-em, ott épp hasonló problémákat fejtegetek, csak Mavic Minivel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#4146) atti1848 válasza Geller72 (#4145) üzenetére


atti1848
senior tag

Nem gondoltam volna, de már ma válaszoltak is az Ipon-tól és ők is a Duplitec-hez küldenek.

Köszönöm a segítséget. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4147) Geller72 válasza atti1848 (#4146) üzenetére


Geller72
veterán

:R

(#4148) Al Capone


Al Capone
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, hogy egy használt Mavic Pro és egy új Mini közül melyik érné meg jobban? Olvastam itt múltkorában valakitől, hogy az 1-es Mavicnek vannak hibái, de nem tudom mik ezek.
Kirándulások, nyaralások alkalmával lenne használva a drón leginkább.

(#4149) tirszin válasza Al Capone (#4148) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha nem gond a nagyobb méret, a Pro-t venném, kb. kettővel komolyabb kategória. Ha használt, meg kell nézni alaposan a gimbalja állapotát, az akkujáét, esetleg a motorokat (mennyi port nyelhettek), de ezeket leszámítva, szinte mindegy, hogy új vagy használt.

Egyébként honnan jön mostanában oly sok embernél az az ötlet, hogy kiránduláshoz, nyaraláshoz veszek egy drónt? Ahhoz miért nem elég egy jó fényképezőgép, mindössze 1db zoom obival? Sőt sztem jobb is lenne kézből lőni, mert az élmény az emberrel együtt megörökítve lesz igazán értékes. Az üres tájat lefotózni jó magasból, esetleg valahol a távolban pár hangyányi emberrel, nem lesz túl érdekes pár év múlva.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4150) jozsi252 válasza Al Capone (#4148) üzenetére


jozsi252
veterán

Mavic Pro-nál nagyon jól gondold meg hogy mennyire használtat veszel, mert ott szeret a szalagkábel "elfáradni" és egy szervizbe annak annyira nem olcsó a cseréje. Teljesen random módon jön elő, képremegés, meg hasonló kellemes dolgok kísérik. Ez sajnos amolyan gyerekbetegsége a Mavic Pro-nak, ha ilyet veszel akkor nagyon figyelj erre! Igazából ez tekinthető fő hibának, erre nagyon kell figyelni.

Mavic Mini repidőbe nagyon jó, FMC verzió van nekem, és ha a 3 akkut annyira repülöm ki hogy maradjon benne biztonsági tartalék, akkor olyan 70-75 percet tudok a levegőben maradni ami azért nem rossz. Az akkuk is olcsók hozzá. Negatívum hogy nagy szelet nem bírja, illetve nem tudsz vele közel se olyan messzire elmenni mint a Pro-val.

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.