Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5801) leportp04


leportp04
csendes tag

Sziasztok!
Drón vásàrlása előtt állok!
Volt anno 3 éve egy P3A sokat repültem vele de meg kellett válnom tőle mások okok miatt!
Azóta sem mondtam le a repülésről így most lehetőségem van gépet vásárolni!
A keret max 300 ezer!
Gondolkodom Phantomban is használtan mivel ebbe az árba ez fér bele illetve nézegettem a Mavicet is!
Ki mit ajánlana?
A méret annyira nem számít (nekem a P3A -val sem
volt bajom nem túrázom annyit hogy cipelni kellene)
Szeretném ha szép fotókat ,videókat készítene ,stabil legyen ,és a repülési távolság is meglegyen!
Érdemes e használatát venni vagy inkább nézzek egy új Mavicet?
Köszönöm szépen a segítséget!

(#5802) forceberg válasza leportp04 (#5801) üzenetére


forceberg
veterán

Pont 300 az Air 2 :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5803) manokaj válasza lionshamlet (#5800) üzenetére


manokaj
tag

https://drive.google.com/file/d/1xdo6Id9BUqeIFv4voP-u3RDVkDWbzNxW/view?usp=drivesdk
Egy kis hyperlapse.(kb 2 perc múlva elszakadt az ég 😀)

(#5804) BEndre34 válasza leportp04 (#5801) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!
Én azért vennék ebből a keretből használtat (P4 vagy Mavic pro, zoom, platinum), mert abban már FMC szettek, esetleg plusz kiegészítők is "bőven" benne szoktak lenni. Elfogultság miatt a P4-et ajánlanám. ;)
Az eddigi vélemények tesztek alapján az új AIR 2 se lenne rossz választás, de 1 db akkuval lenne és annyi - szerintem - kevés. Plusz aksikat még csak újat tudsz venni, akkor viszont már az FMC 380e forintért, ami viszont százalékosan is rendesen megnöveli a szükséges keretet.

[ Szerkesztve ]

(#5805) twine válasza BEndre34 (#5804) üzenetére


twine
addikt

"Elfogultság miatt a P4-et ajánlanám"
+1 a "phantomtestüekre" ha, a méret mint írta a kolléga ,nem számít.
Van hozzá használt, gyári aksi a piacon, és jobban bírja a szelet ,mint "bármelyik" kisebb testű...
Aztán hogy, az már p4, advanced,pro az már kamera igény kérdése....

[ Szerkesztve ]

(#5806) AuraSync válasza twine (#5805) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A méret, szél és kamera kérdése:
Ha most vennék drónt akkor már tuti a Mavic szériában gondolkodnék főleg a mérete miatt mivel könnyen lehet bárhová cipelni még 3 akkuval is.
Reptetés közben nem feltűnő és minőségi videókat csinál.
Vegyen az 1 colos szenzoros gépet aki azzal a felvétellel pénzt keres ugyan is nem mindig éri meg a nagyobb szenzor...
Most hétvégén vettem fel egy videót a P4Pro-val 100Mbps-el és szomorúságomra azt vettem észre, hogy a nyers felvett videón itt ott a távoli dolgok amik olyan sötétebb színűek szépen bekockásodtak. Nem vicc. A nyers 4K 60FPS videó bekockásodott. (igen elég gyors a felvételhez a mem kari ami benne van)
Amit néztem itt Mavic Air 2 nyers videót egyáltalán nem láttam ilyen fajta "hibát".
Sőt, ámultam attól a fél colos szenzoros felvételtől...
A szél?
Szélben kimenni sincsen kedvem nem hogy drónt reptetni. Egy héten ha van 3 nap szélmentes abból a 3 napból 2-n biztos hogy dolgozok és marad 1 nap a héten amikor azt mondom na most érdemes kimenni drónozni.
A többi napon a fél millás drón a polcon áldigál bent a szobában. Nagyon megéri. :K
Inkább egy 150-300k-s drón nézegessen addig a polcról mintegy jóval drágább amit nem is használok szinte.
Belinkeltem egy Air 2 extrém szél tesztet az engem meggyőzött, hogy nem igazán kell félteni a cuccot csak ésszel kell használni.

Utálom bevallani de sztem most egy Mavic Air 2 a legjobb választás egy kezdő drónosnak ha van pénze.
A kevesebb pénzűnek meg egy Zino 2-t ajánlok.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5807) Fuhur


Fuhur
kezdő

Szélállóságban a Mavic nagyon jó. Hobbi fotózáshoz is kiváló. Mivel mindkettőm van (Phantom, Mavic), én biztosan a Mavicot választanám. Jól szállítható (értem, hogy ez nem volt a fő szempont, de ki tudja, hátha egyszer hasznos lesz), nagyon jól repül (szél, pozíciótartás, újonnan a 18-20 perc simán megy kb 28-30% akkutartalékkal), vannak már "okos" szolgáltatásai is (én ezeket nem használom, de másnak hasznos lehet) és ahogy írtam a képek is jók amiket készít. Mindezt legalább Mavic Pro-ra értettem. Értelem szerűen az ettől újabb Mavic-ok kicsit még jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#5808) lionshamlet válasza manokaj (#5803) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Klassz, melyik dron segédkezett a felvetelben?

(#5809) manokaj válasza lionshamlet (#5808) üzenetére


manokaj
tag

Air 2. Elég jól tartotta magát 20 percen keresztül,pedig volt szél rendesen. Ha az időjárás engedi majd jönnek a bonyolultabb felvételek. Más :Vki talált már air2 controllerhez, bicajos tartót? Követés közben alig tudok kormányozni 😀

(#5810) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

A phantom 4-re való ND szűrők jók a Pro és a P4 alap változatára is gondolom?
Vagyis ez jó a sima P4-re?
[link]

(#5811) twine válasza lionshamlet (#5810) üzenetére


twine
addikt

Nem jó.
A pro és a sima 4-en csak ránézésre ugyanolyan a kamera.
A pro kamerája fizikailag is nagyobb,nem csak az érzékelője ;)

(#5812) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok,
Ha veszek egy használt dji gépet ami pár hónapos tehát garancia van még rá de care nincsen utólag még köthetek?

Illetve mi a különbség a care és a hagyományos biztosítás között? A care az általam okozott hibákra is vonatkozik? Például belerepülök egy fába?

(#5813) lionshamlet válasza twine (#5811) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi, mi a helyzet a propeller guardokkal?
Az is kulon van a sima es a pro verziora?
Illetve azt írták a serviceben, nem ajanljak a használatát mert megvaltozik a dron repulesi tulajdonsága, nem lesz biztonságos vele a repülés.

[ Szerkesztve ]

(#5814) BEndre34 válasza lionshamlet (#5813) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!
"mi a helyzet a propeller guardokkal?"
Szerintem ami tényleg felesleges pénzkidobás egy nem szobai drón esetében (és a P4 nagyon nem szobai drón) az pont a propeller guard. Nem nagyon ajánlják sehol (szerviz, hazai és külföldi fórumok) a használatát a P4 gépekre (se) pont azért, amit neked is mondtak a szervizben. Azzal a nagy géppel (tudom, mert nekem is az van) ha olyan közel vagy már, hogy a guard érne valamit, már régen rossz és nagy valószínűséggel akkor már nem is fogja megvédeni a gépet. :((

Nem tudom, milyen ND-t néztél és vettél-e, de ezt a pénzt inkább arra (jó / jobb minőségűre) használd fel. ;)

(#5815) twine válasza BEndre34 (#5814) üzenetére


twine
addikt

+1
Szerintem több kárt tud okozni mint hasznot...
"Pld. Valamibe beleakad,míg a prop. Csak megdarálná a faág végét,,,stb.)
Teljesen haszontalan , felesleges dolognak tartom egy phantomon :K

[ Szerkesztve ]

(#5816) lionshamlet válasza BEndre34 (#5814) üzenetére


lionshamlet
senior tag

ND filterből maradt a polar pro, csak a normal P4-re való.
Tehát a Polar Pro nem a legjobb választás?
10-es skálán mennyire gáz, illetve mi van minőségben ezalatt és közvetlen efölött?

(#5817) BEndre34 válasza lionshamlet (#5816) üzenetére


BEndre34
tag

(azt hittem, a korábbi linkben lévő csak példa volt) :W

Jobb esetleg a DJI sajátja lenne, de azok tényleg elég drágák újonnan. Ha használtan belefutsz és nincs nagy különbség (max 2e/darab) , akkor DJI, ha nem, akkor a Polar teljesen jó választás szerintem.

Illetve teljesen jó,amit twine írt. Inkább a faág vége (és max egy új prop), mint hogy beleakadjon, mert abból drága dolog lehet.

(#5818) twine válasza lionshamlet (#5813) üzenetére


twine
addikt

Csak az egyenes válasz maradt ki a kérdésre, elnézést.
A guard megegyezik, ott nincs méret különbség.

(#5819) Geller72 válasza BEndre34 (#5817) üzenetére


Geller72
veterán

Nem értek egyet vele teljesen. Kezdőknek mentőöv lehet a védő. A vékony faágba nem fog elakadni, mert eltolja, elhúzza, mint a xart, vagy propközelbe érve ledarálja a prop. Viszont a vastag ág esetében és/szilárdabb tárgyaknak ütközve - pl. házfal, fatörzs, etc - simán elpukkan a prop és már oda is verte magát a gép. Minél magasabban, annál inkább törik ripityára. Én eddig kétszer akadtam el propvédős géppel, egyik esetben azonnal disarm - az a gép pont fennakadt az ágon, csak felmásztam és le tudtam venni, nem volt magasan. A másik esetben ugyanúgy disarm, és leesett, semmi baja nem lett, nem volt szintén magasan. Eddig kb. 4 Mini járt nálam, akiknek a gazdája nem bírt magával, mert kint szar idő volt, beltérben akart repülni, természetesen azonnal elindult a falnak és rotty. A négyből kettőnek azonnal lába tört, nem voltak egy méternél magasabban. Ha feltették volna a covert, max visszapattan és ennyi. Tény, hogy a P4 propvédővel már igazán batáran tud kinézni. :D. Ha beltérben kell repülnöm, mindig felteszem, kint nagyon ritkán. De ettől függetlenül én akkor is javaslom, főleg a kezdőknek.

(#5820) Timer válasza Geller72 (#5819) üzenetére


Timer
veterán

+1, amíg tanultam a Sparkkal, én is mindig feltettem, igazából most is feltenném sokszor, csak az akku biztosítóval együtt nem lehet használni, így nyílt terepen, magasabbra menve inkább azt használom. Ha emberek felett / körül filmezek, akkor inkább felteszem.

(#5821) AuraSync válasza AuraSync (#5683) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Poénból írtam, de lett rá jelentkező ráadásul zsír új garis FMC lesz.
Szal jövő héttől Air 2 tulaj leszek. :))

Mennyire jó már az Air 2 jött már hozzá valami frissítés? :F
Az új DJI Fly progi stabil nincs vele gond?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5822) Geller72 válasza AuraSync (#5821) üzenetére


Geller72
veterán

.. azzal az appal nem az a legnagyobb baj.. ;] . Nulla Litchi support, nekem ezzel VR support is ugrik..meg sokkal butább. Persze ez főleg annak mindegy, aki amúgy is most lát ilyet először. :D Annak nem lesz furcsa. :D

(#5823) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Melyik az a drón ha létezik ilyen, amelyik a vízszintestől felfelé is tudja fordítani a kameráját, eddig én úg tudtam, hogy a repülési irányba és függölegesen ill. a két állapot között bárhová nézhez a kamera ?

Láttam a minap egy videot a YT on, és ezért kérdezem, túl magasan volt ahhoz, hogy kézi kamerát használjon, mégis felnézett egy szikla tetejére.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5824) twine válasza Core2duo6600 (#5823) üzenetére


twine
addikt

phantom4 szériánál, és a mavic pro szériánál(is ha jól emlékszem) a beállításokban van egy olyan ,hogy "gimbal tilt limit".
Ezzel a kapcsolóval lehet be illetve kikapcsolni, a lehetőséget, hogy horizonttól fölfelé is tudd tolni a kamerát..15 vagy 30 fokkal (talán)..most fejből nem megy...
De a lényeg hogy ezeknek a kameráját tudod valamelyest följebb tolni a horizontnál :K

[ Szerkesztve ]

(#5825) _seth_ válasza Core2duo6600 (#5823) üzenetére


_seth_
veterán

A p3s és a mini is tudja a vízszintes sík fölé fordítani a kamerát ha engedélyezve van, de nem sokat.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5826) zso79 válasza Core2duo6600 (#5823) üzenetére


zso79
őstag

Mavic Mini is tudja felfelé billenteni.

(#5827) twine


twine
addikt

akkor gyakorlatilag szinte mindegyik tudja :DDD

(#5828) duni84 válasza Core2duo6600 (#5823) üzenetére


duni84
aktív tag

nem tudom, hogy jól értem-e a kérdést, de pl a mavic 2 is tud "felfele nézni", tippre 45 fokban

#metszéspontok

(#5829) Core2duo6600 válasza duni84 (#5828) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi mindenkinek a választ, igen, jól értetted, pont erre voltam kiváncsi.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5830) krx21 válasza AuraSync (#5821) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, :C
Igen 1 frissítés jött már ki a gépre és az akkumulátorra is.
Nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre... ;)
Nekem eddig teljesen stabil minden...

[ Szerkesztve ]

(#5831) AuraSync válasza krx21 (#5830) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor az akkukat majd egyesével töltsem fel először ne egyszerre a hub-ban?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5832) mokus1


mokus1
addikt

Próbálom átmásolni a videót a mavic miniről a win10re de valamiért nem megy a drivert feltettem. De a dji vm160 driver valamiért nem megy fel. Mi lehet a baj?

(#5833) krx21 válasza AuraSync (#5831) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt mondják hogy először igen, egyesével. Bár az én problémám az elején, szerintem nem ettől függött.
Aztán firmware frissítés. ;)

(#5834) AuraSync válasza krx21 (#5833) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Próbáltad nagyobb szélben? Mit bír?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5835) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Mit kell tudni, ill. hogyan használható a dji drón a
Level: Authorization Zones ban.
Közel van a reptér, ahol lakunk.
Nem akarok abba hibába esni, hogy ha megveszem, és nem hajlandó felszállni, na erre mi a megoldás ?

A kék szinnel jelölt részről van szó.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5836) AuraSync válasza Core2duo6600 (#5835) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

[link]

In an Authorization Zone, all flight is restricted by default, but users can self-unlock with a DJI-verified account. These oval-shaped areas consist of two 4 km semicircles on each end of the runway that connect in the middle.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5837) krx21 válasza AuraSync (#5834) üzenetére


krx21
nagyúr

Mihez képest. Szerintem egész jól bírja a szelet. De leginkább én vagyok kiváncsi a te véleményedre a P4 után...
Ez 570 gramm nem 1380... ;)

(#5838) AuraSync válasza krx21 (#5837) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Inspire után lett Mavic 2 Zoom-om, 3kg vs ~1kg. ;]
Tudom, hogy kompromisszumokat kell kötnöm, de több előnye lesz a cserének mint hátránya és ezért döntöttem így. :K
Igazából csak egy dolog lesz amit sajnálok az a beépített kijelző hiánya. Az nagyon jó volt a távon tényleg full napos időben is tökéletesen lehetett látni a kijelzőt.
De viszont baromi lassú volt mire elindult rajta a progi és nem lehetett sztrímelni sem róla mert hiába van rajta android nem vitte a programokat még egy facebúkot sem.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5839) twine válasza AuraSync (#5838) üzenetére


twine
addikt

"és nem lehetett sztrímelni sem róla mert hiába van rajta android nem vitte a programokat még egy facebúkot sem."

Ezt hogy érted? a GO4 alapból tudja a youtube, és a facebook live streaminget.
Előbbit próbáltam is, utóbbit messziről kerülöm, nincs profilom sem.

(#5840) AuraSync válasza twine (#5839) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen ki is próbáltam. Először is már ott kezdődtek a gondok, hogy a belépéshez ki kellett kapcsolnom a fészemen a két lépcsős azonosítást mert valamiért nem engedett belépni a GO program hiába engedélyeztem a belépést a telómon a fészbe.
Aztán miután beléptem töltött töltött valamit és egyszer csak elkezdett villogni a kijelző, ki-be kapcsolgatott.
Csak a távirányító ki-be kapcsolása oldotta meg a problémát egyszerűen mondhatjuk, hogy lefagyott a cucc.
Jó a beépített kijelző, de ha azt egy gagyi hardver-el és szoftverrel támogatják meg akkor mit sem ér.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5841) thomasvold válasza AuraSync (#5840) üzenetére


thomasvold
őstag

Végülis nem adtad el? Láttam, hogy hirdeted...

(#5842) AuraSync válasza thomasvold (#5841) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

[link] ;)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5843) krx21 válasza AuraSync (#5838) üzenetére


krx21
nagyúr

Uhhh, Akkor itt még nagyobb különbség lesz méretben... :Y

(#5844) AuraSync válasza Geller72 (#21) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De várjál az odafelé úton nem volt baj a sebességgel csak visszafelé? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5845) Core2duo6600 válasza AuraSync (#5836) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5846) khorvat válasza AuraSync (#5844) üzenetére


khorvat
senior tag

Ember! Azt vágod, hogy 2017-es bejegyzésre válaszoltál?
:D
:))
:)

(#5847) redpeet


redpeet
friss újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni tőletek. Mini tulajdonos vagyok, ami alig egy éves. A drón sosem sérült gondosan vigyázok rá, illetve megfelelő tokba van mindig tárolva. A problémám az új firmware update óta áll fenn. "Motor speed errort":
Olvastam külföldi topikokat, de óta megoszlik a vélemény ezzel kapcsolatban. Valaki szerint firmware hiba, valaki szerint sérült lehet valamelyik propeller, vagy nem megfelelően volt tárolva ami miatt meglazulhatott. Én ezeket azért a saját drónom esetén kizárnám. Másnál is előfordult ez a jelenség? Szerintetek mi lehet a megoldás?

(#5848) AuraSync válasza khorvat (#5846) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Tudom, de Geller aktív még most is azért kérdeztem rá. :D

(#5847) redpeet:
A DJI-nak van saját fóruma oda kell beírni a hibát és a staff válaszol rá.
Annó én is mentem oda amikor az Osmo-val problémák voltak.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5849) S.J.


S.J.
tag

sziasztok
dji phantom 4 adv. dronom van. vettem hozza egy 'Dji Akku 5870mAh für Phantom 4' -t, viszont nem tolti a toltoje. osszehasonlitottam a gyari akkuval, az kicsit kevesebb mAh -s. egymassal ezen nem kompatibilisek? :F nem talalok ezze vonatkozoan irast..

(#5850) AuraSync válasza S.J. (#5849) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az érdekes.
Az 5870-es akku mindegyik P4-el kompatibilis és ugyan az a töltője is.
Vagy rossz az akku vagy a csatlakozásánál van valami gond.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.