Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4451) Timer válasza Geller72 (#4441) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ! A légtérhasználati engedélyt is megkérném mindig, természetesen! Az lenne a cél, hogy teljesen legálban toljam, legalább akkor, amikor előre tervezhető az időpont. Szervezeti élet alatt azt értettem, hogy találkozókon való részvétel, stb... Arra sajnos se energiám, se időm. A tagsági díjat befizetem, a biztosítási díjat megfizetem, a légtérhasználatit szintén, és ennyi, ha ez így megoldható a gyakorlatban. Rendes tagnak, vagy pártoló tagnak kell lenni a DOE-nél ehhez? Rohadt sok információ van fent az oldalon, elvesztem a részletekben bizonyára, de ez nem volt egyértelmű, például.

[ Szerkesztve ]

(#4452) twine válasza thomasvold (#4430) üzenetére


twine
addikt

Phantomot nem szeretik a méhek...
Kb.10-15m-en nagyon támadják,,de szegényeknek csúnya hanguk van ahogy kopognak a rotorokon....horror volt ahogy kinézett a phantom utána,,,mindenhol darabkák...
En meg sajnáltam a méhecskeket is...
Hasznos kis jószágok,,de nem volt választási lehetőségem...
Viszont érdekes hogy sem alatta,sem pedig felette nem mentek rá...gondolom aki ismeri a méheket,tudja mindez miért van...

Szóval gondolom a saját,vagy közeli méhészet véded....
Számolj ezzel ;)

(#4453) thomasvold válasza twine (#4452) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez új információ, fogalmam sem volt erről, hogy a Phantomra haragszanak. Akkor még jó, hogy nem azt vettem, mert először azt terveztem. Mavic 2 Zoom lesz. Saját méhészet természetesen. Jobb lett volna egy Enterprise, de az 750 dodótól kezdődik a Zoom-al és 950 ezertől a Dual.

(#4454) twine válasza thomasvold (#4453) üzenetére


twine
addikt

Nem vagyok benne biztos,hogy a mavicre nem fognak rámenni :(

[ Szerkesztve ]

(#4455) thomasvold válasza twine (#4454) üzenetére


thomasvold
őstag

Ezért kellett a Zoom. Nem kell a méhek repülési útvonalába ereszkedni, mert tudok zoomolni. Legalábbis így tervezem.

(#4456) nortsen


nortsen
aktív tag

Van valakinek mavic air-hez master airscrew proipja?
Én vettem most egyet (V2), még nem repültem vele, de érzésre könyebb, az élein kissé sorjás, kevébé tűnik profinak, mint a gyári. Ennek ellenére olvastam véleményt, nincs vele baj, de gondoltam titeket is megkérdezlek, volt e valami probléma vele, tapasztalat.
Olyan érzésem van, hogy jobban kell vele vigyázni, mivel egy vékonyabb anyagú műanyagnak tűnik. Cserébe valószíanű ez agyja a különbséget hangzás terén, és hatékonyság terén, csak kérdés milyen áron?

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#4457) twine válasza thomasvold (#4455) üzenetére


twine
addikt

:R

(#4458) VANESSZA1 válasza nortsen (#4456) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ereszd neki a reszelőt ha nagyon sorjás :DD
(felesleges kiadás amúgy )

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4459) jozsi252 válasza nortsen (#4456) üzenetére


jozsi252
veterán

Óvatosan szedjél le belőle, mert kiegyensúlyozatlan lehet a prop. Az meg több gondot okoz mint egy kis szépséghiba.
Amúgy nem értem hogy sokan miért vesznek külön propokat? Nekem a gyáriakkal még nem nagyon volt gondom. Egy karbon prop lehet hogy jobb, viszont jobban is előjön ha nincs rendesen kiegyensúlyozva, könnyebben törik mert merev, és még van 1-2 dolog.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4460) VANESSZA1 válasza jozsi252 (#4459) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Viccnek írtam a reszelőt :W
Kell hagyni úgy ahogy van.
A legjobb nem is áldozni ilyen dolgokra.
Használsz gyárit és kész. Azzal nincs gond.
:)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4461) El Joe válasza nortsen (#4456) üzenetére


El Joe
tag

Szia, nem rég rendeltem. Feltettem, átállítottam az adott instrukciók alapján a madarat, jön-megy teszi a drónját :)
A hangjára azt mondanám, hogy ha nem is sokkal,de halkabb, de inkább "más/elviselhetőbb" lett.

(#4462) jozsi252 válasza VANESSZA1 (#4460) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudom, nem is arra szólt a hozzászólásom. Ha valakinek egy kicsit is barátja a YT, akkor egyből rátalál hogy egy nagyon finom smirglipapírral érdemes nekiállni.
Nincs is ezzel semmi baj, én is csináltam. Viszont nekem volt propeller balanszolóm amin láttam hogy épp mi a helyzet.
A gyári propok tényleg jók, fölösleges kiadni ezért több 10 dollárt.

iPhone 13 Pro Max

(#4463) Geller72 válasza thomasvold (#4455) üzenetére


Geller72
veterán

Nem csak Phantomra mennek a méhek, hanem kb mindenre. A Mavictől még lenyúlhatják a méheid. Haveromnak kétszer vittek el mindent kinti telelőről. Harmadszorra bekameráztuk (vadkamerák olcsón aliról), meg megpakoltuk GSM-es mini GPS-ekkel, mert sajnos kellettek. Aztán így meg is csíptük őket. Az aszfaltozott útra nem értek ki, mire ott voltunk a rendőrökkel. Nem is maguknak lopták, hanem eladásra a többi méhésznek. :(. Ez is milyen már. :(

(#4464) Geller72 válasza jozsi252 (#4462) üzenetére


Geller72
veterán

Én a minimnek a propjait is megcsiszoltam vizessel, asszem 1200-assal. Egy picit.

(#4465) Skimaster válasza thomasvold (#4455) üzenetére


Skimaster
senior tag

Tavaly nyáron haverom zoomjával Siófokon repültünk,de csak ilyen nézelődés volt a magasban és azt is megtámadták,tele volt trancsírozott testdarabokkal a gép,mikor leszálltunk. Nem repültünk az útvonalukba.

(#4466) Geller72 válasza Skimaster (#4465) üzenetére


Geller72
veterán

Hmm. Ez azért is érdekes, mert tudtommal a méheknek a max repülési magassága 8m..(A "munkások". A herék és a queen 30m max. De utóbbi ugye ˇ~max egyszer repül ki. :D.) De vadméhek, poszméhek, darazsak főleg simán lehettek arrafele. ;) De ezek nem veszélyesek. A galambokra inkább, arra figyeljetek. Főleg, ha rajban laknak a közelben. ;]

(#4467) thomasvold válasza Geller72 (#4466) üzenetére


thomasvold
őstag

Kamera nekem is van felszerelve 3 darab is, bármi mozgás van, küldi a képeket telefonra és videót rögzít. Több mozgásérzékelős, nagy fényű LED lámpa még pluszban. Egyszer már elcsíptünk egy tolvajt így, a Mavic csak másodlagos eszköz lenne erre a célra és főleg arra, hogy télen ne menjünk ki mindig, hanem azzal körbenézzünk fentről. 50-50%-ban lenne erre használva és az eredeti felhasználási céljaira :)

Méhek: az anya nem csak egyszer repül ki pározni, többször is megteszi ezt.

(#4468) Jim-X válasza thomasvold (#4427) üzenetére


Jim-X
őstag

Udv a klubban! Nekem is Zoom van FMC-vel. Mar beleraktam az akksikba kb 30-35 ciklust. Nagyon gep. Oda megy ahova akarod, iszonyat jo a hatotavolsaga, sport modban pedig lehet vele allatkodni :K :C

A játék az nem játék!

(#4469) thomasvold válasza Jim-X (#4468) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen, még nincs nálam, holnap utazok érte Budapestre, de már nagyon várom. Minden bajom van már itt a munkahelyen :D

(#4470) syIex


syIex
veterán

Úgy néz ki, hogy össze jön ma egy Air FMC kombóban szóval jó lenne reptetni, de az a baj már este lesz így nem fogok tudni neki indulni a "kalandnak" csak valószínűleg holnap után leghamarabb. :Y
De lehet beviszem a céghez és holnap délben meg reptetem ebédszünetben... :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4471) sityupityu válasza syIex (#4470) üzenetére


sityupityu
veterán

Kíváncsiságból megnéztem, hogy most mennyibe megy az Air fly more combo...hát nem igazán mentek lejjebb az árak. Én tavaly júliusban vettem az enyém 280 ezerért a DJI Budapestnél, ahol most több mint 340 ezer. :Y Az árukeresőn a legolcsóbb helyen is 270 ezer. Gondolom, hogy ha majd érkeznek az új modellek akkor lejjebb megy majd, de idáig a tavalyi árakhoz képest szinte nincs is különbség. Mondjuk lényegtelen a számomra, mert ha megveszem a másikat az air-t azt mindenképp megtartom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4472) syIex válasza sityupityu (#4471) üzenetére


syIex
veterán

Igen elég borsos ez biztos.
225-ért tudtam beszerezni egy egy hónapos hibátlan modellt amin még a gyári fólia is rajta van talán 4-5 alkalommal repült. Ennyit megért nekem a sok videó nézés és a ti ajánlásotok után inkább, mint a Mini 175-ért szintén FMC-ben. :K
Nagyon várom, mint egy rossz gyerek..:DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4473) sityupityu válasza syIex (#4472) üzenetére


sityupityu
veterán

Sok sikert hozzá. Azért az első repülés előtt mindent olvass el vele kapcsolatban ami lényeges. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4474) BEndre34


BEndre34
tag

Mennyire jó ötlet a(z) MH zónától 4-500 méterre repülni? Nem azért tenném, hogy hergeljem őket, csak a díszletről (Egri vár másolata) szeretnék 1-2 videót / fotót. Inkább engedéllyel se? Anélkül nyilván szinte borítékolt a .... (Hogy is fogalmazott anno KillHates?) .... rektális vizsgálat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4475) syIex válasza sityupityu (#4473) üzenetére


syIex
veterán

Természetesen! :K
Amit írtatok az engedélyről azt érdemes a tagságit (DOE) 10e Ft-ért megvenni vagy kötelező? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4476) LordAxwell válasza BEndre34 (#4474) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Bárhol bármikor, csak ne vegyék észre. :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4477) VANESSZA1 válasza syIex (#4475) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A DOE-t elfelejtetheted. Szép lassan egyre több emberke jön rá hogy semmit sem kap egy tagságiért csak a biztosítás amit bárhol máshol is megköthetsz. Valós érdek-képviseleti tevékenység nem látszik vagy kimerül abban ami nem látható. F.b.k-n találsz egyre több negatív mint pozitív elismerést róluk.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4478) Timer válasza VANESSZA1 (#4477) üzenetére


Timer
veterán

A bárhol másholról írnél kicsit többet? Amit én találtam, az mind jóval drágább volt.

(#4479) syIex válasza VANESSZA1 (#4477) üzenetére


syIex
veterán

És valamilyen ajánlat van esetleg amit érdemes kötni?

MÁS:

Meglett az Air! :C
Jelenleg töltöm az összes akksit egyszerre (epic) és még a távirányítót is ugyan arról. Ez elég kényelmes meg kell hagyni.:DD
Holnap tuti ki fogom próbálni ebéd időben, mert utána csak szombaton lenne időm rá...:DDD
Mindenesetre nagyjából elolvastam a fontosabb tudnivalókat és szerzek majd egy Androidos telót is az FCC végett, hátha menni fog! :K
SD kártyát milyet ajánlottok bele?
Vagy egyből menti a telefonra is amit felvesz max minőségben? :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4480) UzziVp válasza syIex (#4479) üzenetére


UzziVp
tag

Csak egymás után fogja tölteni az aksikat 😭
FCC hack működni fog 😉
SD-ből vmi combosat, nagy a felbontása vagy mi ( 100Mbps...)
Telora meg nekem 720p-ben rögzít, ha van még hely rajta, ezt betudod állítani hogy mennyit foglaljon a telon max.

Jó repülést 😁

(#4481) khorvat válasza nortsen (#4456) üzenetére


khorvat
senior tag

Van! Egy kis plusz rep.időt és csendesebb működést várok tőle. Komolyabb tesztek ha jön a jobb idő lesznek, eddig 1 kinti repülés fért bele az mondhatni biztató volt.
Fő kérdés, hogy a fecskék, galambok, méhek ezután is követnek-e majd? Remélem sikerül ezen is javítanom ezzel.

Aki tervezi most vegyen drón az éven az árak felfelé fognak menni, sok más elektronikai cikkhez hasonlóan az első ilyen hullám már érkezőben a jóslatok szerint.

(#4482) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok.

DJI Mavic Mini-hez milyen kártyát ajánlotok, illetve a gépet honnan érdemes megrendelni.

Ajándékba lesz, tud róla a szülinapos is de csak ne ő rendelje már meg ;-)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#4483) Skimaster válasza syIex (#4479) üzenetére


Skimaster
senior tag

Na ebéd időben kapkodva pont fasza lesz elsőre egy ilyen géppel. Fcc egyelőre felejtsd el,ne is gondolkodj azon,hogy elengeded a gépet úgy,hogy nem látod. Rth funkciót állítsd be rendesen, mert hamar jelvesztés lesz és bajba leszel. Focipálya v mező. Csak ilyen nyílt nagy terepen repülj. Gyakorolj alacsony magasságban irányítást. Tapasztalatból javaslom ezeket, hogy ne legyen az első repülés rémálom. Ha bármiféle műszaki nem várt probléma adódik,bajban vagy,ha nem látod a gépet, ezért NE menj messzire.

(#4484) VANESSZA1 válasza Firehand (#4482) üzenetére


VANESSZA1
őstag

-Google
-dji Mini használati útmutató
-támogatott kártya típusok
-ajánlott kártya típusok

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4485) syIex válasza Skimaster (#4483) üzenetére


syIex
veterán

Kint dologozom Budakeszin és itt van a közelben jó pár nyílt terep azért gondoltam rá. :U
Akkor mindenképp CE-n gyakoroljak egyenlőre? :D
Köszi a tanácsokat! :R
Az engedéllyekkel kapcsolatban kell figyelnem valamire vagy bárhol bármikor nyugodtan repülhetek? :B ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4486) Skimaster válasza syIex (#4485) üzenetére


Skimaster
senior tag

Még az udvarodban sem repülhetsz hivatalosan,mindenképp olyan helyre menj,ahol nincs ember. Reptér közelében érdemes észnél lenni. Engedélyt felejts el.

(#4487) BEndre34 válasza syIex (#4485) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!

- Valóbban hallgass Skimaster tanácsaira (is), mert jogos, amit írt. A P3 előtt egy évig repültem "analóg" drónnal (elég sokat) mégis nagyon ijesztő volt, amikor 300 méter után már alig látszik a gép. Elég ha lenézel a telefonra (márpedig le fogsz) és alig találod meg az égen újra. :Y Úgyhogy a hack még várhat pár hétig. ;)

- Kártya kapcsán legalább CLASS 10 (UHS 1) legyen, mert a nagy felbontáshoz kell a gyors írási sebesség.

- Kezdetnek tényleg, nagy, üres, felső vezetékektől mentes területet válassz. Hidd el, én is alig bírtam ki karácsonykor (megleptem magamat a géppel), hogy ne a kertben küldjem fel és megérte várni 2 napot, amíg eljutottam egy rétre, mert lényegesen kevesebb az izgalom. ;)

Jó időt és jó repülést mára! Élvezni fogod az analóg gép után (fülig ér majd a szád). :DD

...Ja, és még valami. Ezeket használd a meglepetések elkerülése végett(legalábbis én használom és javaslom):
Időjárás és főleg szél/felhőzet adatok Windguru
A GPS miatt Planetary K-index

(#4488) Jim-X válasza BEndre34 (#4487) üzenetére


Jim-X
őstag

Errol jut eszembe, melyik az a weboldal es app, amivel lehet elorejelzest nezni? Nem csak a KP indexet mutatja de meg egy csomo minden mast. Azt hiszem mar valaki linkelte egyszer itt a totyikban, de nem talalom :B

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#4489) twine válasza Jim-X (#4488) üzenetére


twine
addikt

UAV forecast -ra gondolsz?

Memoria kártyát pedig tőle, és ilyet
Ár/érték arányban szerintem best.... :U

[ Szerkesztve ]

(#4490) Jim-X válasza twine (#4489) üzenetére


Jim-X
őstag

Azaz, koszi :R

A játék az nem játék!

(#4491) syIex


syIex
veterán

[Ez és innen] megfelelő választás? Vagy legyen ettől is nagyobb? :DDD
Köszönöm a tanácsokat és mindenképp oylan helyen fogom felküldeni! :K
Az oldalakat pedig le is mentem könyvjelzőnek szépen! :P ;)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4492) BEndre34 válasza syIex (#4491) üzenetére


BEndre34
tag

A kártya sebessége jó. Jobb csak az U3 lenne (30MB/s), de az sokkal drágább és nem is feltétlenül szükséges 4K 60fps alatt. A tároló kapacitást pedig nézd meg a gép leírásában (lehet, hogy a 128 GB sok lesz, de ezt nem tudom). Személy szerint inkább 2db 64GB-s (lásd twine #4489) kártyát vennék, ha 1 nem elég. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4493) syIex válasza BEndre34 (#4492) üzenetére


syIex
veterán

"microSD: Class 10 or UHS-1 rating required"
Ennyi van írva és van pár ajánlott is, mint a Sandisk Extreme V30 A1 és a Sandisk Extreme Plus V30 A1.
Ezek mennyivel lennének jobbak, mint amit én linkeltem és ti ajánlottatok? :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4494) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Eddig a legjobban bevált microsd drónozásra nálam az ADATA 128GB-s, pedig van egy kettő Sandisk Extreme, és Extreme Pro is mindig nálam.
De ez a Premiere Pro kártya 4k-ban egyszerűen verhetetlen.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4495) syIex válasza VANESSZA1 (#4494) üzenetére


syIex
veterán

Köszi az infót. Hát igen jónak tűnik leírás alapján, de elsősorban hobbi célra lesz a drón szóval nem tudom van-e értelme 8 ezer helyett 35 ezret kiadni egy kártyáért! :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4496) BEndre34 válasza syIex (#4493) üzenetére


BEndre34
tag

Írási (és persze) olvasási sebességben más és így néz ki:
- SanDisk Ultra microSD UHS-I Card -> Sequential Read Performance: Up to 98MB/s
- SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I CARD -> Sequential Read Performance: Up to 100MB/s
- SanDisk Extreme® PRO microSDXC™ UHS-I CARD -> Sequential Read Performance: up to 170MB/s

Nyilván a gyorsabb jobb, mert ha a kártya túl lassú, akkor a videó akadozhat (ezért nem jó a Class 10 or UHS-1 alatti kártya). Az, hogy melyik írási sebességű kártyát választod, jelen esetben csak a pénztárca méretétől függ. Ha jól tudom, az AIR max a 4K/30p-re képes, amire már a korábban ajánlott is bőven jó. Az egyik webshop oldalán ez így néz ki árban (64 GB esetében):
- SanDisk Ultra microSD UHS-I Card: 7.890.- HUF
- SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I CARD: 9.990.- HUF
- SanDisk Extreme® PRO microSDXC™ UHS-I CARD 12.990.- HUF

(#4497) syIex válasza BEndre34 (#4496) üzenetére


syIex
veterán

Az Ultra mellett döntöttem viszont 128 GB-os változatot vettem belől és pontosan 10-be fog megállni. Ennyi kezdésnek bőven elég lesz és mivel valóban 4K/30 FPS a cél ehhez is elég kell legyen! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4498) Firehand válasza VANESSZA1 (#4484) üzenetére


Firehand
tag

Szia.
Tudom kezelni a Google de köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmet :))
A myaction oldalon is elolvastam mi az ajánlott, de ez elméletileg egy fórum ahol jobb roszabb tapasztalatokat olvashat az ember.
Az hogy mi az ajánlott és mi az ami tényleg jól működik sokszor nem teljesen egyezik szerintem.
Nincs tapasztalatom erre a célra használt kártyákban, vagyis egy 256 Gb Samsung Evo Plus-al van (ez van a telefonomban, vagyis volt mert bedöglött) de a Sandisk kártyákkal nincs és amit kinéztem az nincs is az ajánlották között.
[link] Sandisk extrém Pro 128 GB.
De mivel én nem drónozok így nem tudom hogy egyáltalán a Minihez kell e ennyire gyors kártya, mivel ez ugye nem 4k val dolgozik.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#4499) syIex válasza Firehand (#4498) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem neked is tökéletes lesz egy olyan, amit én rendeltem.
Feljebbi hozzászólásoknál megtalálod!
A Mini ugye "csak" 2.7k-ban vesz fel szóval szerintem oda még egy 64 GB-os is elég bőven! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4500) twine válasza syIex (#4497) üzenetére


twine
addikt

"hobbi célra lesz a drón szóval nem tudom van-e értelme 8 ezer helyett 35 ezret kiadni egy kártyáért!"
:C
Szerintem ezt meg is válaszoltad magadnak. ;)
Én személy szerint inkább a több,kisebb(reális keretek között értve) kártya mellett teszem le mindig a voksom.
Probléma esetén kevesebb adatom tűnik el...
Hirtelen ha másik eszközbe is kell zsuga, tudok átrakni cserélni....stb...
Nyilván persze pénztárca, felhasználás, és ember függő mindez...
Lehet nagy kártyából is sokat venni :D
Én 64-es kártyákat használok...
ha ne melózól, csak hobby, akkor is szvsz jobb a több kisebb...
Én pld nem mindig viszem a notebookot nyaralni, igy nincs adatmentés...
A drónt, meg az osmo-t viszont igen...
Egy nagy kártya megkotlik a negyedik napon az egy hetes nyaraláson, akkor buktam az egészet...ha viszont a 2-3-4db 64-esből kotlik meg egy, még mindig ott van a többin a hasznos anyag...
De mindenki máshogy gondolkodik, nem erőltetem ezt, csak egy lehetséges élethelyzetet vázoltam... :R
64Gb nem kicsi...relatív sok anyag elfér rajta...1080p-ben főleg....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.