Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5851) Geller72 válasza S.J. (#5849) üzenetére


Geller72
veterán

...az, hogy az van ráírva egy webshopban, hogy "Ez egy akku dji géphez, nem ugyanaz, mint az, hogy "Ez egy Dji akku". :D. Ezt azért írom, mert bizony elég sok utángyártott szar van a piacon. Elvileg tudnia kellene tölteni. Ha gépbe rakod, ott az app mit mutat? Meddig van töltve, Vagy felismeri egyáltalán? Az is lehet, hogy túl van merülve, könnyen előfordulhat, hogy 3 éve egy polcon ült.. :U

(#5852) Geller72 válasza AuraSync (#5844) üzenetére


Geller72
veterán

Ez abban a kommentben meg is lett válaszolva még, lejjebb. Meg sok másik kommentben megtárgyaltuk. Akkor még nem volt tiszta, hogy RTH módban milyen sebesség a max, amivel hazajön a gép. Azóta tudjuk. ;).

(#5853) S.J.


S.J.
tag

dji akku eredeti. doboza nagyon reginek tunt. kedden viszem vissza. egy csik villog 3-4* utana semmi. be sem kapcsol.

(#5854) Geller72 válasza S.J. (#5853) üzenetére


Geller72
veterán

Milyen töltőd van? A 100W-os? Még egyszer megkérdezem. Mit mutat az app az akkura??
"Ha az akkumulátor 10%-nál alacsonyabb töltöttséggel kerül eltárolásra, akkor „túlmerülhet”, ami az egység végleges károsodásához vezethet, ami így már nem használható többet."

(#5855) twine válasza S.J. (#5853) üzenetére


twine
addikt

Sajnos néha előfordul hibás újonnan is...
Én egyszer konkrétan "téglába" futottam ebayen.
Zsír új bontatlan eredeti dji aksi,ami semmi életjelet nem mutatott...régi volt vagy gyárilag sz@r, nem tudom....
Szerencsére szó nélkül jött érte a futár, (a cég akitől vettem, intézte) és vitte vissza...
Kérném kellett a vissza utalást, és ismét megvásárolni...
Meg is jött az új, és rendben működött....
Kb.4-5nap volt az egész procedúra....

Előfordul ilyen....

[ Szerkesztve ]

(#5856) DIEGO15 válasza redpeet (#5847) üzenetére


DIEGO15
őstag

Rengeteg embernél előjött ez a hiba. Sokszor kitárgyalták már. Frissítsd le a gépet az összes akkuval, húzd meg a csavarokat a lapátoknál és elvileg nem szól többet.

(#5857) mokus1


mokus1
addikt

Az air mennyivel bírja jobban a szelet mint a mini? Illetve kepminoseg tekintetében erezhetoen szebb az air?

(#5858) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
P4 drónhoz vennék második kártyát, de bizonytalan lettem. :F
A SanDisk Extreme 32GB microSD memóriakártya + adapter, Class 10, UHS-I, V30, A1 kártyát néztem ki (6.490 forint), de mind a bolt, mind pedig a gyártó weblapján (SanDisk) az írási sebességnél a max 60 MB/s és a 100MB/s is szerepel és nem igazán mindegy. Ha "csak" 60 az írás, akkor inkább másikat választok. Tud valaki ebben segíteni?
Illetve kinéztem egy Kingston Canvas React 32GB microSDHC memóriakártya + SD adapter, Class 10, UHS-I, U3, V30, A1 kártyát is (5.990.- forint), aminél viszont biztosan 70MB/s a max írási sebesség. Ezt is érdemes választani, vagy inkább a SanDisk?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#5859) AuraSync válasza BEndre34 (#5858) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én ezt vettem már több alkalommal is és tökéletes a Hero 8-ba és a drónokba is: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5860) Geller72 válasza mokus1 (#5857) üzenetére


Geller72
veterán

-Sokkal
-Igen

Viszont fele annyi a repidő.

(#5861) Geller72 válasza BEndre34 (#5858) üzenetére


Geller72
veterán

Ilyenem volt, csak 64-es és nekem nem volt problémám

(#5862) BEndre34 válasza Geller72 (#5861) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm neked és AuraSync-nek is. Már meg is rendelem a SanDisk kártyát és elvileg holnap át is veszem. :DD

(#5863) mokus1 válasza Geller72 (#5860) üzenetére


mokus1
addikt

Koszi FMC mindkettő. Igazából 2 akksival általában mindent megoldok. Úgyhogy majdnem lényegtelen

(#5864) forceberg válasza mokus1 (#5863) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem az Air jelenlegi használt árai igen kedvezőek.
Keress valami keveset repült, nem széthajtott példányt!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5865) mokus1 válasza forceberg (#5864) üzenetére


mokus1
addikt

Már meg is van, 22-25 töltés közöttiek. ( már fel is tettem a mini FMC-t 145ért plusz egy sandisk memkártyát is adok hozzá, remélem hogy ez így reális ár érte)
Érdekes az aktív hűtés a mini után, hogy abban ugye semmi ilyesmi nincs. Szélben egyből éreztem, hogy sokkal stabilabb, a telefonos app is sokkal okosabb. Üzemidőben valóban gyengébb, de 15 perc nekem általában elég egy repülésre.

(#5866) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vásároltam egy DJI Action cam-et, amihez a segítségeteket szeretném kérni. Az eszközt motorozáshoz használnám.

Milyen memóriakártyát vegyek hozzá? Mi az a fő papaméter amire figyeljek a kiválasztásnál?

- Szükségem lenne egy külső töltőre, amivel az akkukat (2db) tudnám tölteni.
- Előre és hátulra is kellene egy-egy "üvegfóliára" hogy ne karcolódjon a kijelző.
- Egy kis tok/doboz hogy tárolni tudjam.

Mit, honnan érdemes beszerezni? A jó ár/érték arány fontos.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5867) mokus1 válasza Predator2 (#5866) üzenetére


mokus1
addikt

Annyi, hogy U3as sebességű kártyát vegyél. Gyorsan írjon, mivel sokat fogsz rögzíteni és törölni motorozás miatt én 64eset legalább vennék.
Ha van időd banggoodról sok mindent jó áron megkapni, de majd a többiek úgyis írnak pontosat, nekem ehhez nincs közöm.

(#5868) AuraSync válasza Predator2 (#5866) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"A jó ár/érték arány fontos."
Ha tényleg fontos lett volna akkor GoPro-t veszel nem ilyen kezdő akció kamerát a DJI-tól.
GoPro évek óta tolja ezt az ipart minden létező kieg megtalálható már hozzá amit el tudsz képzelni erre pont egy olyan cuccot veszel ami nem rég jelent meg.
Ráadásul a tudása is elmarad a GoPro-tól és még ronda is.

A kiegeket amúgy általában ezekből a kínai webshop-okból lehet "jó" áron beszerezni. De néha 1 hónapot is kell rá várni mire megjönnek.

Pár hsz-el feljebb pedig már kibeszéltük a memória kártya dolgot. Ugyan az megy bele mint a drónokba.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5869) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, DJI Fly kérdésem lenne. Az első-hátsó-alsó érzékelők által mért távolságokat nem lehet kijeleztetni, kiíratni valahogy? Van más APP, ami esetleg kiírja és működik Air 2-vel? Köszi

(#5870) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok, Mini mellé szeretnék egy nagyobb drónt venni. Átrágtam magam és Air 2 lesz. Igaz még megvárom a júliust. Az viszont érdekelne hogy normál repülés közben is működik az elkerülő rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#5871) Statikus válasza Tomjack (#5870) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia, próbáltam kertben, normál módban megáll a tuja előtt és elkezd emelkedni, próbálja kikerülni. Sport módban nincs érzékelés, elkerülés.

(#5872) Tomjack válasza Statikus (#5871) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm. Tökéletes mert én normál vagy cinema módba videózáskor akarom használni.

(#5873) Statikus válasza Tomjack (#5872) üzenetére


Statikus
senior tag

viszont felül nincs érzékelő :) simán belemegy a tuja melletti fába :)

(#5874) krx21 válasza Tomjack (#5872) üzenetére


krx21
nagyúr

4K 48fps és felett szintén nem működik az elkerülés és az active track 3.0....

(#5875) AuraSync válasza krx21 (#5874) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát akkor ez elég ramatyul lett megoldva. :))
Pedig holnap már nálam lesz a kicsike, átvételre kész. :D


Szerk.:
Találtam 4K 60FPS Active Track-es Air 2 videót YT-on. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5876) Statikus válasza Statikus (#5869) üzenetére


Statikus
senior tag

UP

(#5877) krx21 válasza AuraSync (#5875) üzenetére


krx21
nagyúr

"Találtam 4K 60FPS Active Track-es Air 2 videót YT-on."
Mutasd. :D

(#5878) Tomjack válasza krx21 (#5874) üzenetére


Tomjack
tag

Az szomorú akkor.

(#5879) AuraSync válasza krx21 (#5877) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Majd én magam letesztelem. ;]




S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5880) krx21 válasza AuraSync (#5879) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez mind a te géped?

(#5881) AuraSync válasza krx21 (#5880) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Dehogy is, egy ismerősömé a Zoom és a Mini.
Csak a fénykép kedvéért raktuk egymás mellé őket.

Ma már nem tudom ki próbálni túl későn hoztam haza, majd holnap délután. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5882) Tomjack válasza AuraSync (#5881) üzenetére


Tomjack
tag

Várjuk a tapasztalatokat, infókat.

(#5883) AuraSync válasza Tomjack (#5882) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak nem bírtam ki. :DDD
Feltöltöttem, frissítettem, kimentem, felszálltam.

Hallod... naon stabil és halk és aranyos kis gép. :D
Ami meglepett, hogy tud RAW-ot is készíteni ez nálam nagy előny mert általában minden képemet utólag szerkesztem az én színvilágom szerint. Szóval ez egy nagy pacsi a DJI-nak, hogy egy ilyen kis gépbe is belerakta ezt.

De csak ennyi volt. :(
Leszálltam, behoztam és várom a holnap délutánt, hogy mehessek újra. :D

Samu Galaxy A70-el tökéletesen működik a DJI Fly progi.
SD kártya formázási opciót nem találtam meg igaz csak gyors átfutottam a progit.

De nagyon szokatlan még ez a "buta" Fly progi. Annyira minimalista a HUD, hogy ennyi GO után úgy érződik, mintha nem töltene be rendesen az app és hiányzik a fejléc meg minden. :D

De amúgy érdekes, hogy első reptetés és pl Compass calibrálást nem kért.
Mind1 azért megcsináltam nehogy felszállás után hisztizzen miatta.

Most jelenleg szélcsend van ideális reptetési idő, úgy állt a levegőben mintha oda szögezték volna. :D

Kipróbáltam a kézbe leszállást is, nem egyszerű elkapni a kicsikét mindig meg akar lógni és szélben még nehezebb lesz, de megoldható. Ha nem félted az ujjad akkor megoldható. :DDD

Hát egyelőre (szerencsére) csak pozitív véleménnyel vagyok róla ami nálam nagy szó egy DJI termék esetén.
Na majd holnap az okos funkciók. ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5884) krx21 válasza AuraSync (#5883) üzenetére


krx21
nagyúr

Hajrá :C

(#5885) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Tegnap jött meg a Mavic Mini-m. :C
Az elődje egy Hubsan Zino volt, de sikerült nagyon jó feltételekkel váltanom. Mivel túrázásnál használom a méret volt a fő hajtóerő a váltásra. Az se volt rossz drón, de azért így személyesen is tapasztalva nagyobb a különbség, mint vártam, de azért voltak a másiknak is jó tulajdonságai, amik kicsit hiányoznak.
A szélérzékenységtől kicsit tartok, de majd kitapasztalom, hogy a gyakorlatban mit jelent.

Kérdésem is lenne.
A Fly appban nagyon jónak tűnik a videó szerkesztő, de nagyon problémásnak tűnik a nagy felbontású videókat a telefonra tölteni csak a szerkesztés miatt. Tudtok ajánlani olyan videó szerkesztő appot, ami kb. hasonló tudású és könnyű kezelhetőségű?

(#5886) Statikus


Statikus
senior tag

Első drónom az Air 2, tanulom, lenne pár kérdésem (így elsőre).
Lebegek egy fa közelében (szemre egyáltalán nem volt közel, semmi veszély). Vagy a távirányító, vagy az app halkan csipogott. Mentem tovább, abbahagyta. Mi lehetett?

Képernyőn a távolság észlelése még nagyon nincs meg. Bízom is, meg nem is az első szenzorban. Ki hogy csinálja? Honnan lehet tudni egy, érezni egy képernyőn keresztül, viszonyítási pont nélkül, hogy van még 3 méter, vagy csak 1? Nem merek közel menni pld egy épület falához "vakon", kamerával, mert nem érzem.

Láttam, hogy a Go-ban van "parkolóradar" szerű távolságkijelzés, na ez nagyon jó lenne, ha lenne.

(#5887) Jim-X válasza AuraSync (#5879) üzenetére


Jim-X
őstag

Marha jol nez ki ez az Air2 a Zoom mellett, de en akkor is maradok a Zoom-nal ;]

Jo repulest vele :K :))

A játék az nem játék!

(#5888) AuraSync válasza Jim-X (#5887) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma elég nagy szél van errefelé szóval délután megnézem mit tud. ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5889) Tomjack válasza AuraSync (#5883) üzenetére


Tomjack
tag

RAW képek nekem is hiányoznak még mert én is szerkesztem. Jó repülést!

(#5890) krx21 válasza AuraSync (#5888) üzenetére


krx21
nagyúr

Benyomásokat, csak őszintén... Várjuk... :DDD

(#5891) AuraSync válasza krx21 (#5890) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ekkora szélbe aki ki viszi a drónját az meg is érdemli ha elhagyja.
Ez már sok, még egy Inspire-el sem szállnék fel nem hogy egy ilyen kis játékkal.
Ha folyamat 25km-es szél van az nem baj de itt 45-50km-es szél lökések vannak, hazafelé úgy mozgatta a másfél tonnás kocsimat hogy öröm volt nézni.

Szal a benyomás az, hogy nagy szélben nem repülünk.
Még ha bírná is talán ha 15 perc rep idő lenne annak meg nincs értelme.
Majd talán holnap enyhébb lesz.

De még is egyfajta megnyugvást ad az, hogy nem a 700k-s drón áll ilyenkor a polcon hanem "csak" a 380k-s.

Amúgy te vettél valami extra kieget a géphez?
Én pár dolgot néztem hozzá:
[link] [link] [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5892) Tomjack válasza AuraSync (#5891) üzenetére


Tomjack
tag

Szia, Nem tudom ehhez gyártanak szénszálas propellert. Mert nekem nagy szolgálatot tett egyszer elkapott oszlopot a prop. Semmi baja nem lett, eredeti kis faágat kapott el és már törött. Persze nem a gép hibálya volt, én voltam a H.....

(#5893) krx21 válasza AuraSync (#5891) üzenetére


krx21
nagyúr

Én egy merev koffert szeretnék hozzá...

(#5894) AuraSync válasza Tomjack (#5892) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Olvastam anno ezekről a karbon propikról de volt amelyik hangosabb volt, volt amelyikkel kevesebb lett a rep idő szal én biztos nem cserélném le csak azért mert egyszer hátha neki megyek valaminek. Azért van az FMC-ba a sok tartalék propi, hogy azt használjuk. :)

Érdekesség:
Többször szóba került már a csoportban az akku tárolás.
Az ismerősöm akinél készültek az Air 2 képeim teljesen más "világ" van.
4 akkuja van a Zoom-hoz és mindig 100%-on tartja őket és legtöbbször a kocsijában hordja a drónt.
Persze automatán lemerülnek amikor letelik az önmerítési idő, de utána egyből feltölti őket.
Amióta megjelent a Zoom neki azóta van és mindig így csinálta és mindegyik akkuja tökéletes állapotban van pedig elég sokat használja a gépet szóval már sok töltésűek.

Tehát véleményem szerint ez az akku téma kicsit túl van lihegve. Ha valakinek hamar tönkre megy az akkuja az inkább gyári hiba mintsem rossz tárolás eredménye.
Egy a lényeg 20% alá ne vidd a kapacitást. Ennyit mondott. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5895) MlbMatic válasza AuraSync (#5894) üzenetére


MlbMatic
tag

egyébként ez igy van, akkorat nem számit,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#5896) Predator2 válasza AuraSync (#5868) üzenetére


Predator2
addikt

Miért is? Akciós áron vettem, a tesztekben elég előkelő helyen szerepel, akkor mégis mi a gond?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5897) Tomjack válasza AuraSync (#5894) üzenetére


Tomjack
tag

Én már leteszteltem, sem hangban nincs különbség sem repidőben. Lehet hogy jó minőséget fogtam ki.

(#5898) Jim-X válasza AuraSync (#5894) üzenetére


Jim-X
őstag

Ugyanigy csinalom... Mindig feltoltom oket es amikor nem hasznalom akkor magatol merulnek...
Kicsit szerintem is tul van ez lihegve. Maximum ha teljesen lemerited koppra ezeket a lithiumos akksikat, akkor lehet geb@sz! 25re van beallitva a csipogas nekem, de meg 15nel lejjebb sosem meritettem oket. Ennyi a "titok" :K :D

A játék az nem játék!

(#5899) Geller72


Geller72
veterán

(#5900) Tomjack válasza Geller72 (#5899) üzenetére


Tomjack
tag

Elmennek a bü...f

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.