Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#5251) sityupityu válasza VANESSZA1 (#5249) üzenetére


sityupityu
veterán

Plusz nem a Go-t fogja használni, meg nekem az a táv is elég ormótlannak tűnik...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5252) krx21 válasza sityupityu (#5251) üzenetére


krx21
nagyúr

A távirányító tényleg csúnyácska, de ha jól ki van találva még jobb is lehet a telefon felfogatás...

(#5253) sityupityu válasza krx21 (#5252) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem a mostani táv/távok teljesen megfelelnek, baromi jól kitalálták őket szerintem, nagyon praktikusak. Nagyobb telefonhoz meg tablethez meg tök jó konzolokat lehet kapni hozzá.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5254) Tomjack válasza horvi0813 (#5250) üzenetére


Tomjack
tag

Nekem Minim van és nem bántam meg. Biztos veszek még ennél egy komolyabbat de ezt biztos hogy nem fogom eladni a Minit.

[ Szerkesztve ]

(#5255) krx21


krx21
nagyúr

Itt látható pár friss fotó a MA2 vezérlőről. [link]

(#5256) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Nem rossz ez a távirányító. Ha telefonos megoldás van akkor én se látom semmi értelmét a távirányító kijelzőnek. Lényeg hogy kompakt gyorsan összerakható legyen. Legyen valami visszajelző LED, és jó helyen legyen minden. Az M2P távirányítót is azért cseréltem SC-re mert úgy kellett belepréselni, és a kábel is hát minden volt csak nem élvezetes belepréselni a telefonba. És ha még egy telefon tartót is kellett vinni hát nem ez volt álmaim netovábbja.
De ez jónak tűnik. Jó hogy felül lesz a kijelző.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5257) Geller72


Geller72
veterán

..Már látom magam előtt a rengeteg gimball cserét. ;] Mocskos szar helyen van, totál sérülékeny. (MA2)

[ Szerkesztve ]

(#5258) krx21 válasza Geller72 (#5257) üzenetére


krx21
nagyúr

A Mavic PRO és Mavic 2-n máshol van? :F

(#5259) Geller72 válasza krx21 (#5258) üzenetére


Geller72
veterán

A Pro-n felső felfüggesztése van, itt egy kinyúló karon van. És fizikailag lejjebb is, sérülékenyebb helyen. Minin dettó. Az első Air-en sokkal védettebb a kamera. A mininek és a MA2-nek is pont az a baja, hogy sokkal merevebb a tartó, nem tud annyit engedni, mint pl a Pro-n.

[ Szerkesztve ]

(#5260) krx21 válasza Geller72 (#5259) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor nem kell lezuhanni... :DDD

(#5261) AuraSync válasza Geller72 (#5257) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez mind csak biznisz. Minél több törik el annál több bevétele lesz a DJI-nak.
Kötsz rá Care-t? Az sincs ingyen és annak is vannak határai.

Drón gyártás = Masszív pénz csinálás. :U
Drónnal való pénz keresés = Minimális pénz csinálás. :B
Drónozás mint hobbi = Veszteség. :DDD
Nem drónozás = Nincs pénz veszteség. ;]

Minden másra ott a Maszter Kárd meg a Cetelem. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5262) khorvat válasza sityupityu (#5251) üzenetére


khorvat
senior tag

Egyes vélekedések szerint a Go-val is mennie kell, mert az Active track 3.0 csak abba van implementálva a Fly app ezt nem tartalmazza, mert a mini nem tud ilyet. Nah makd kiderül ez is már csak pár óra és okosabbak leszünk.
Elvileg oldalsó szenzora is lesz van aki ezt vizionálja, hát hajrá.

(#5263) AuraSync válasza khorvat (#5262) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

És mennyivel tud majd többet az AT3 mint az előző?
A Mavic 2 Zoom-om a színeket sem ismerte fel és átugrott másnak a követésére többször is.
Nevezzük a full nevén: Active Track ver. 0.3.0 Beta. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5264) twine válasza AuraSync (#5007) üzenetére


twine
addikt

Szia!
Ha megkérlek, dobnál be egy két ref. Anyagot?
...hogy miket vágsz, milyen anyagokat készítesz, mivel dolgozol? :R

[ Szerkesztve ]

(#5265) AuraSync válasza twine (#5264) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez vagyok én a felsorolásból:
Drónozás mint hobbi = Veszteség. :DDD

Csak magamnak és a baráti körön belül csinálok videókat.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5266) twine válasza AuraSync (#5227) üzenetére


twine
addikt

Szóval a "3 milliós drónban" ami "a Lánchídnál 200m után jelet veszett" ahogy azt írtad, ezek vannak a te gépedhez képest pluszban;
-mindössze 5 másodperc alatt eléri el 94 km/h-s maximális repülési sebességét, 9 m/s vertikális sebessége pedig nem kevésbé lenyűgöző. A drón kettős akkumulátorrendszere 27 perc repülést tesz lehetővé. Az akkuk túlmelegedését gátló és előmelegítéséért felelős technológia lehetővé teszi, hogy extrém magas, illetve akár fagypont közeli hőmérsékleteken is repülhessünk.
-30 méterig előre észlelje az akadályokat, maximum 54 km/h sebességig
-Abban az esetben, ha a gimbal közel kerül forgási határához maga az Inspire 2 kezd a megadott irányba elfordulni, anélkül, hogy a folyamat befolyásolná a repülésvezérlést vagy a felvételt.
-Az előre- és lefelé néző szenzorrendszer segítségével az Inspire 2 valós időben létre tudja hozni repülési útvonalának részletes, 3D térképét. A videóátviteli rendszer jelvesztése esetén – amennyiben a Smart Return to Home engedélyezve van – a gép képes az eredeti útvonala mentén hazarepülni, majd a jel visszanyertével egyenes vonalra váltani. A gép az elsődleges kamerát fogja az akadályok felismerésére használni, így akár 200 méterre is képes útvonalát előre tervezni.
-2500-5000 méteres tengerszint feletti magasságot is (külön megvásárolható propellerekkel), és olyan alacsony hőmérsékleten, mint -20 °C az önmelegedő intelligens repülési akkumulátorok használatával.
-legfontosabb modulok, például az IMU és a barométer kettős redundanciája révén.Az intelligens repülésirányító rendszer figyeli a redundáns rendszereket, ezáltal pontos repülési adatokkal látva el az Inspire 2-t.
-kettős akkumulátorrendszer garantálja, hogy az egyik akku meghibásodása esetén az Inspire 2 még elegendő távot tudjon repülni egy biztonságos landoláshoz. A meghajtás vezérlésének redundanciájáról a PWM jel mellett egy soros jel gondoskodik, így a PWM kiesése esetén is képes az Inspire 2 a további, biztonságos repülésre

Ezek mellett már csak a margón jegyzem meg, hogy kva jó dolog lehet ki-be kapcs. Idoveszteseg nélkül akksit cserélni.

Szóval "pár marketing bullshit apróság" amivel egy pöppet többet adnak a pénzedért...
Igaz, nem "féláron" amennyit te hajlandó vagy adni értük....
"Hiszem annyit érnek"...
Olvasva egymás után leszurve a hozzászólásaidat, olyan mintha téged valaki nagyon megbántott volna a cégnél :DDD
Ennek ellenére már az asszem 5. Sz@rfos dji gépet használod.... :U
8k tévén szarszázmegabitesnegykáspixeles f0s kép.... :U
De tényleg érdekel milyen anyagokat gyártasz?

Szeretem a minőségi természet filmeket,, és szakmából adódóan ha van megnézem az extrákat is...
Legutóbb épp a netflixen néztem az Our planet
Lélegzetelállító jeleneteit, és annak werkjét, amiben több helyen mutatják az inspire2 munkáját....
Jó hát nem a Lánchíd mellett forgatnak az igaz,,, :P de azért szerintem érdemes megnézni milyen díjakat nyert a produkció, és kik adják a nevüket hozzá mondjuk narrátorkent.....

Sokkal csak azt akarom mondani hogy lehet köpködni a gépeket, meg lehet használni... Használni meg emberek használják,,, akik tévedhetnek hibázhatnak.... Képzeld még ebben a filmben is ledaralja a drónos kolléga a kezét csúnyán az inspivel....

Nekem nem fizet a dji ,,, nem is szponzorál.... Betegre sem vagyok, de nem is titkoltam soha, hogy kedvelem a céget...
Szerintem kva sokat raktak le az asztalra...

Persze azt is elfogadom, hogy valakinek más a véleménye,,
De valahogy az utóbbi időben nekem úgy tűnik, mintha te csak a "crash videókra " keresnél a neten, és ebből állna a témáról alkotott "beszűkült"világod...
(Nem nem személyeskedesnek szántam, nem te vagy beszűkült, hanem a témáról szerzett infoid szvsz.... Tényleg nem sértegetésnek szántam, ne ragadjumk le a pejorativ aspektusánál :R )

"Többet nem t'ok monnani kérem kapcsolja ki...."

[ Szerkesztve ]

(#5267) twine válasza twine (#5266) üzenetére


twine
addikt

Egyébként tényleg ajánlom a fent említett sorozatot, és az extrákat...
Az utóbbit már csak az inspire munkája miatt is, milyen körülmények között, milyen költségvetésű anyagokhoz használják...
Nem az első werk ahol mutatják a gépet...
Sajnos most fejből nem megy a többi film.... Talán a "Blue Planet 2" höz isInspiret használtak úgy rémlik...
Szóval azért ezeknél a produkcióknál nem szarral gurigáznak na...
Tudod milyen kamerák és felszerelések mellett használják az inspiret? :Y :Y milyen gépek anyagai mellé rakják az azzal gyártott filmeket?? Nézem a werkeket és önkívületben matyizok a gyönyörtől basszus....

Aztán nekik mégis megfelel a dji gépe ami "jelet veszít Lánchíd mellett" :P :DDD

A többi meg tényleg olyan amilyen,,, egy air vagy egy spark vagy a tkm tudja mi...
De azért ilyenekkel dobalozni, hogy ugyanolyan fos a nagygep mint a többi, és nem adnak szart sem a pénzedért csak fekete távot.... Egy picit túlzásnak érzem :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#5268) AuraSync válasza twine (#5266) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ennyire azért nem tud érdekelni a drónozás.
Akkor sem kéne I2 ha ingyen adnák.

Igen sok mindent tett le az asztalra a DJI ezt elismerem, de amilyen pofátlan dolgot csinálnak mostanában azt csak egy hülye elvakult fan nem veszi észre. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5269) twine válasza AuraSync (#5268) üzenetére


twine
addikt

De mi a pofátlan "mostanában"?
Hogy új gépeket raknak ki a piacra?
Régen volt a phantom meg az inspire... Meg jött a Mavic...
Eszed nem eszed, ez volt....
Más gyártók talán a kanyarban sem voltak...(őőő most napjainkban kik is azok akik szorongatják a dji-t a drónjaikkal :F )
Most meg étlapot raknak eléd, és a kő egyszerű főtt tojástol a "rántott Michelin-csillagig" bármit választhatsz...
Vagy egyiket sem.... :U
és irány a konkurencia...jahhh várjál mégsem, mert épp nem tudom kihez kéne menni.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5270) AuraSync válasza twine (#5269) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez kb olyan mint Apple fanatikusnak megmagyarázni miért jobb az Android vagy fordítva.
Nincs értelme mert ha 10 ellenpéldát hozok akkor arra te 10×-er mondasz hasonló szöveget mint feljebb.
Te csak azt látod mit alkotott, én azt nézem, hogy ezt milyen aljas üzlet politikával érte el.

Ha most nagyon érdekelne ez a vita akkor én is írhatnék oldalakat mit csinált a DJI pár év alatt.
Ha egyszer majd ráérek leírom én hogyan látom a dolgokat. Majd egyszer. ;)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5271) twine válasza AuraSync (#5270) üzenetére


twine
addikt

...hát jó...én szívesen beszélgetek.erdekel mások ésszerű véleménye. :R
Viszont a fanatikus jelzőt határozottan visszautasítom.
Sosem voltam markafetisiszta...mindig kipróbáltam mindent, és próbáltam dönteni a penztarcam,és a prioritásaim szerint. Microsoft csecseken nevelkedtem, sosem vetett fel a pénz,mégis megvettem erőn felül az apple gépét,és kipróbáltam hogy mit ad hozzá a munkamhoz,tudjak hozzá szólni a finalcut-hoz,és az osx-hez...két évig használtam,majd eladtam.... azota ugyancsak Windows....volt Samsung telefonom és a sokáig "koppincsnak" tartott xiaomim is, és most is ez van,mert tudom mire használom,és mennyit ér nekem egy telefon...eközben munkám miatt rengeteg mobil apple eszközt hasznaltam... egyszerűen nem igaz,hogy maniasan ésszerűtlenul vonzodnék bármely gyártóhoz...
Ha lenne olyan gyári kamera platform ami megbízható,és 2/3aron tudja azt amit a dji gépe , kipróbálnám,és ha beválik azt használnám....

Drága? Erre is mindig ugyanazt mondom ami Itt is sokszor elhangzik ervnek... nézzük meg mennyibe kerül egy , értelmesebb akció kamera... :U
És az csak akkor repül,ha dobalod.... :U

És azt is sokszor elmondtam hogy szerintem ez egy, eszköz, ami el is romolhat,és működhet hibásan épp úgy mint bármelyik ember alkotta gep, vagy technika ...
Attól mert DJI még nem kis isteneket forrasztanak a panelra, hanem alkatrészeket....

És akkor még az emberről nem is beszéltünk mint hiba tényezőrol aki megveszi és ész nélkül repül vele....

Sok összetevős ez az ipar...de ezzel már megint el is kanyarodtam a tárgytól...
Ami biztos,nem vagyok fanatista :N
Csak nagyon ritkán fűrészek feleslegesen a fingot :U
Megtanultam elfogadni dolgokat,amikbe tudom,hogy nem sok beleszólásom van...aztán döntök,mellette ,vagy ellene....de ha valamit szarnak tartok,azt nem is használom....

[ Szerkesztve ]

(#5272) krx21


krx21
nagyúr

Az új Mavic Air 2-ről minden szivárgott infó igaz. :C
A legjobb kis drón. ;)
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5273) BEndre34


BEndre34
tag

Hát, ha minden, amit a marketing és a leírás mutat igaz, akkor cca 300e forintért ez tényleg egy nagyon jó vétel lehet. Kíváncsi vagyok, valóbban így lesz-e (2-3 hónapot személy szerint azért megvárok), mert ha igen, nagyon eltöprengek rajta, hogy ez lesz a 2. gép (végre nem a P4-et kell majd felcipelni a hegyre).
(Főleg, hogy az AIR még mindig 230e forint. Nem tudom, így ki fogja azt venni az AIR 2 helyett)

(#5274) syIex válasza BEndre34 (#5273) üzenetére


syIex
veterán

Csak az A2 380 FMC-vel és az A1 pedig FMC-vel együtt 230 ami nem kevés különbség ahhoz képest amennyivel "jobb" lett... Ennyiért már inkább egy M2P vagy Zoomot választ az ember, ha még kicsit rak hozzá.. :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#5275) Tomjack


Tomjack
tag

Engem elsőre meggyőzőek a youtub tesztek Air 2-re. Több mint egy mini és kevesebb mint egy pro. Még is szinte mindent tud, szépek a videók és a képek is. Még várok egy hónapot de szerintem ez lesz a következő drónom.

(#5276) Timer válasza BEndre34 (#5273) üzenetére


Timer
veterán

"(Főleg, hogy az AIR még mindig 230e forint. Nem tudom, így ki fogja azt venni az AIR 2 helyett)"

Mondjuk én, legalábbis foglalkoztat a meglévő Spark helyett. Hatótáv engem speciel hidegen hagy, inkább a 1080 120 FPS, és a három tengely az, ami nekem nagy előny lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5277) BEndre34 válasza syIex (#5274) üzenetére


BEndre34
tag

Igaz, csak a djiars oldalán néztem az árakat, mert egyenlőre csak tájékozódni akartam. Ott az A1 (nem FMC csomag) 230e. Az M2P 529e és az M2 Zoom pedig 449e (mindkettő FMC nélkül). Így azért az A2 300e árához nem kicsit kell hozzátenni!!
De, ahogy írtam is, várom, amíg a gyermekbetegségei kijönnek és lesz elég felhasználói vélemény.

Amúgy a P4 mellé a Mini lett volna, de azt már elengedtem. Az Air volt a másik jelölt (hobbira elég egy drága gép), de így - ha a papírforma igaz lesz - az A2 lesz majd mellé (az 1 és a 2 árkülönbsége nekem még pont megéri).

[ Szerkesztve ]

(#5278) krx21 válasza syIex (#5274) üzenetére


krx21
nagyúr

"Csak az A2 380 FMC-vel és az A1 pedig FMC-vel együtt 230 "
Hát szerintem így is sokkal jobb választás az A2. Bőven megéri a felárat...
Nézted a specifikációkat? Wifi vs ocusync 2.0, 21perc vs 34 perc, és még sorolhatnám...
Számomra jobb ár/értéket képvisel mint egy MP2.
Mondhatni össze szedték az eddigi legjobb funkciókat és beletették egy nem túl nagy gépe.
Meg merem kockáztatni, hogy talán jobb videót csinál, mint a MP2 Zoom..

[ Szerkesztve ]

(#5279) Chrys_


Chrys_
addikt

Itt egy elég jó német nyelvű összehasonlítás a Mavic Air 2 és Mavic 2 Pro között (a táblázatokat így is értheti, aki nem beszéli a nyelvet).

(#5280) syIex válasza krx21 (#5278) üzenetére


syIex
veterán

Sorold! :P
Kamera jóval jobb lett és a vezélés is valószínűleg, de nekem a Wifivel sem volt bajom amikor át állítottam amerikaira. :N
Mindazonáltal nyilván egy jó gép lett, de az ára szerintem nem túl baráti főleg FMC-vel. :U
Ettől függetlenül én is le fogom cserélni az Air-t, de lehet inkább a Zoom vagy M2P lesz és nem az A2 mivel szerintem igenis drága lett ahhoz képest, hogy az előbb említett kettő mennyivel jobb. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#5281) krx21 válasza Chrys_ (#5279) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem akarok túl lelkes lenni. :DDD De ez így 10 pont nálam. :K

(#5282) Geller72 válasza BEndre34 (#5277) üzenetére


Geller72
veterán

.. csakhogy tavaly az M2Z 800 euró volt, most meg nagyon nem annyi. Így könnyen lehet sávot kreálni egy géptípusnak, ha alatta és felette is "csinálok neki helyet". :D .No meg aztán milyen jó is lesz, ha az ADB-S cucc (air sense) odaszól majd egy pilótának, hogy vigyi, itt vagyok (gyári számmal, típússal), az meg lekérdez a légügynek, hogy miafszt keres itt ez a drón? :D Amcsiban ez a funkció tutira megy, és a dji 2020.01.01-től minden új gépébe beépíti. Kérdés, hogy ez az új, 2020.01 után gyártott egyéb gépekben is benne van e, és hogy ha igen akkor mindegyikben vagy csak ott ahol ez kötelező? Az Air 2-ben benne van, mindegyikben, max itthon esetleg még nem aktív. De az lesz, ez tuti. Szal tagsági, bizti, eseti kelleni fog. ;)

(#5283) Geller72


Geller72
veterán

(#5284) Timer válasza Geller72 (#5282) üzenetére


Timer
veterán

Nem az van, hogy a drónokon egyelőre csak mint fogadó oldalon működik? Nekem úgy tűnik.

Más. Van itt olyan, aki Sparkot Airre váltott? Leírná pár mondatban a tapasztaltakat? Megérte?

[ Szerkesztve ]

(#5285) krx21 válasza Geller72 (#5282) üzenetére


krx21
nagyúr

"az meg lekérdez a légügynek, hogy miafszt keres itt ez a drón?"
Szerintem nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni...

(#5286) Geller72 válasza krx21 (#5285) üzenetére


Geller72
veterán

..Azért csak olvasd el a link alatti kis szösszenetet. ;).

(#5287) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Én még azért fenntartásokkal kezelnék mindent. Túl szép hogy igaz legyen, és szerintem az ára sem mondható barátinak.
Várjuk meg az igazi teszteket, mert a DJI marketing gépezet mást mond általában mint ami.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5288) sityupityu válasza krx21 (#5278) üzenetére


sityupityu
veterán

"21perc vs 34 perc"

A valóságban egyiknél sem ennyi.Az air-nél kb 17-18 perc, gondolom az új gépnél is legalább 5-6 percel kevesebb lesz. persze ez azon a tényen nem változtat, hogy az régi air-nél mindenképp jobb az üzemidő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5289) krx21 válasza VANESSZA1 (#5287) üzenetére


krx21
nagyúr

Neked nem való... Te utálod a DJI-t... :D

(#5290) tirszin válasza BEndre34 (#5277) üzenetére


tirszin
senior tag

Mennyit drónoztok Ti, hogy egy gép nem is elég hozzá? :O
Én ezt az FMC mániát sem értem. Mihez kell 3 akku?
A használható fények eleve fél óráig sem tartanak. De ha céltudatosan kimegyek megcsinálni valamit, bőven elég egy szűk akkunyi Power berepülni, és egy másik élesben.
Nekem össz 2 akkum van, de sokszor azon kell logisztikáznom, hogy használjam már néha a 2.-at is, mert egy darab szinte mindig elég elkészíteni az adott snitteket. Szóval majdnem felesleges még a kettő is.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5291) syIex válasza tirszin (#5290) üzenetére


syIex
veterán

Amikor csak mókázni mész ki jól jön a több. ;)
Én hobbiként használom a sajátom és erre jó a több akksi. Egyszerre többet mehetek és nem kell haza mennem feltölteni majd újra kimenni. :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#5292) sityupityu válasza tirszin (#5290) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ez sok mindentől függ. Én sem drónozok sokat, de ha egyszer kimegyek, akkor legalább 2 akkut ellövök. Ez annak a függvénye, hogy ki mire, és hogyan használja a drónt. Szerintem van olyan, akinek még a 3 is kevés ha egyszer kimegy és nem a terepen akar tölteni akkut.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5293) Fuhur válasza tirszin (#5290) üzenetére


Fuhur
kezdő

:) nekem az Inspire 1-hez 7 aksim van. Igaz, hogy ez 2 gépen osztozik. Mostanában már nem dolgozom velük, de amikor valamit mérek (szoktam kísérletezgetni) akkor gyakorlatilag mindet elfogyasztom.
A Mavichez csak 3 van, de az általában elegendő. Ezzel szoktam utazni és ha látok valamit fotózok. Általában 3D rekonstrukciókhoz használom és ahhoz kb a 3 aksi elég.
A Phantomokhoz szintén van 4 aksi ami 2 gépen osztozik. Ezeket manapság ritkán használom és itt a 4 aksi általában soknak mutatkozik. Főleg hőkamerás képekhez használom mert ezekre vannak felrakva.

(#5294) twine válasza sityupityu (#5292) üzenetére


twine
addikt

4 aksival operálok tereprallyn ,a fotós kollegám ha jól emlékszem 3-al nyomja a mavic2pro-val,de van, hogy hoz kölcsön aksit is + :DDD és kb. a nap felénél már töltjük őket...De ez mondjuk nem átlagos felhasználás, mert reggeltől estig terepen vagyunk...Nagyon kell ahhoz logisztikázni a percekkel, hogy estig kihúzzam, és minden versenyzőről legyen jelenet, akire szükségünk van...
Szóval tényleg az a kérdés, ki mire használja...kint a mezőn ha cél nélkül repültem, végelláthatatlan időnek tűnik az a cca 25 perc/aksi....
Amikor pénzt keres a gép, és hasznos anyag kell, akkor meg ugy fogynak a percek mintha hibás lenne.... :DDD rossz mert sokszor rengeteg perc szalad el a versenyzőkre várásnál,,ha meg kikapcsolom a gépet, tuti a következő pillanatban üvölt fel a közelben valahol a motor, és mire a levegőbe emelkednék már el is tűnt az autó....
Nem könnyű kiszámolni...terepen számomra az aksiidő az isten...+ a sport mod is zabál sajnos piszkosul :(
Idén talán egyszer repült a gép,mert elmaradtak a versenyek...hetek óta agyalok, hogy ki kellene vinni megreptetni a gépet, be ne macskásodjon, mint az én végtagjaim :DDD
Ötletelek a buzamezőkőn programozott litchivel....most zöldül a ,mező,,,gondoltam lenyomom 2 hetente a kört, és őszre lehetne vágni valami jópofa "évszakos" átmenetet :U

[ Szerkesztve ]

(#5295) BEndre34 válasza tirszin (#5290) üzenetére


BEndre34
tag

Sajnos nem annyit, amennyit szeretnék. ;)
Mivel mindíg is szerettem a szép épületeket, helyeket, azok miatt vettem a P4-et, mert így a "szeles" hegytetőn is nyugodtabban tudok repülni. Viszont elég nagy darab, és a legutóbb sikerült túl nehéz útvonalat találni, ami egy kisebb géppel jobban (de főleg biztonságosabban) teljesíthető lett volna. Igen, 3 akku van hozzá és 2 mindíg "elfogy" mire végzek. A 3. a tartalék, hátha hazafelé meglátok valamit, ami érdekel (volt már rá példa). Igaz, mindezt csak a saját érdeklődésem miatt, hobby szinten csinálom, de ha tehetném (főleg idő és anyagiak) minden nap mennék. Hiába "kicsi" az ország, így is sokat kell egy-egy, érdekes téma miatt utazni + akkor még ott a gyaloglás a témáig (legutóbb 2 óra volt a "séta" 600-as szintemelkedéssel). Így ha már ott vagyok, inkább pár képpel többet készítek, hála a pót akkuknak.

[ Szerkesztve ]

(#5296) BEndre34 válasza BEndre34 (#5295) üzenetére


BEndre34
tag

Hozzáteszem, ha már ügyes-okos leszek és hamarabb megtalálom a jó beállítást a géppel, nyilván az állad (tirszin) írt egy kicsi + egy teli akku is elég egy tárgy esetén, de mivel tényleg csak hobby és nem pénz kereset (+ komoly fotós / videós előéletem sincs) jelenleg a 3 akku számomra ezért és az esetleges bónuszban észrevett dolgok miatt teljesen ideális. :DD

(#5297) Grillo válasza tirszin (#5290) üzenetére


Grillo
senior tag

Én múltkor ellőttem a P4 három akksiját, utána a Sparkkal még kettőt, és még kellett volna.
De a P4hez a 3 szinte mindig elfogy, mondjuk céges melókra.

Most viszont szerintem belövök egy Air 2-t is, mert ide ez is elég volna, nem kell a bőrönddel futkozni, és a P4 meg mehet másik kollégához. A hatótáv fontos, de a súly nem, ha nagy szél van, akkor nem repülök max.

(#5298) kovsol


kovsol
titán

(#5299) Geller72 válasza tirszin (#5290) üzenetére


Geller72
veterán

..Egy racerrel ha kimegyek, ott van egy szatyor akkum. Mindegyikhez. 3-4-5-6S-en. Kicsi, nagy, nagyobb, még nagyobb. Ha Dji géppel megyek repülni (egyik mindig nálam van, ha kocsival vagyok, vagy motoron) van úgy, hogy egy képet/videót sem lövök el. Én nem filmkészítésre használom. Vagyis arra nagyon ritkán. A 3 akku egy Phantom/MP esetén max nettó 1 óra. Ha kimegyek a prérire, nem azért megyek, hogy 20 perc után hazamenjek, ha már egyszer olyan messzire elmentem. :U . Ki, mire használja a gépét. Tedd át FPV-re a kamerát és mindjárt más a perspektíva, olyan, mintha rajta ülnél. Majdnem olyan, mint egy racer, csak sokkal lassabb. De 60-70-el is lehet krúzolgatni..

[ Szerkesztve ]

(#5300) krx21 válasza kovsol (#5298) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát a srác nem egy előadóművész...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.