Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4001) Kolondrum válasza Geller72 (#3998) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gyakori a műszaki hiba? Nem jelvesztés vagy ilyen, hanem mondjuk motor hiba, anyagfáradás, ilyen. Visszanéztem te itt őskövület vagy láttál pár dolgot.

(#4002) infinyt válasza arghoska (#3988) üzenetére


infinyt
újonc

Szia! Köszönöm a válaszod. Az egy általam nem használt telefon, így gondoltam erre a célra megfelelő lesz. Valószínűleg gyenge lehetett hardveresen, mert két másikkal is kipróbálva működik az élőkép. Mindenkinek Kellemes Karácsonyt.

(#4003) MR007RM válasza Kolondrum (#4000) üzenetére


MR007RM
addikt

Ahogy nézem lakótelep bővítés. A kis fimit arra felé sokan szeretik. :D (Oroszország)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4004) MlbMatic


MlbMatic
tag

Boldog Karácsonyt !

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4005) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok,

mikor authorization zone-ban szeretnék repülni, felugrik egy kis ablak, ahol ki kell pipálni pár dolgot. Ez eddig szépen is működött, az utóbbi két hónapban viszont nem repültem, mivel szervízben volt a gép. Most visszakaptam, és mikor fel szeretnék szállni authorization zone-ban, csak egy fehér ablak jelenik meg, így nem tudom elfogadni a feltételeket:
(nem a házban akartam repülni, ott csak a képet lőttem :DD )

Valaki találkozott már ilyennel? Két telóval is kipróbáltam (csak androidossal), egyiknél se jó. Volt internetkapcsolatom is.
Köszi a választ.
Boldog karit!

[ Szerkesztve ]

(#4006) aimettirlz


aimettirlz
tag

üdv, Kellemes Ünnepeket mindenkinek :R

connection failed ensure osmo action... kapcsolódási hibára mi a gyógymód? :F már próbáltam sok mindent utána olvastam de nem megy... beaktiváltam elvileg, párosítom kóddal és utána mimoból az istennek nem kapcsolódik. beállítottam hogy ne auto legyen a wifi választás újraindítottam mobil adat kikapcsolva, blutyúk be és semmi... mit kúrok el? :W

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#4007) aimettirlz válasza aimettirlz (#4006) üzenetére


aimettirlz
tag

sikerült, 2,4en megy csak sajnos ... :(

® aimeTTi atticuS ™

(#4008) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nektek nem jött be droid 10 úgy látom. Fb mini csoport.

(#4009) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Kaptam egy Mavic Mini alapcsomagot. Csak usb kábel van a dobozban, töltő fej nincsen. A DJI saját 18w-os cuccát sehol nem lehet kapni. Mivel kell ezt tölteni? Bármilyen telefontöltővel?

Köszi
Attila

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#4010) VANESSZA1 válasza Kolondrum (#4008) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem a droid 10-el van ott a gond. :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4011) MR007RM


MR007RM
addikt

Hubsan Zino 2 a trónkövetelő. Ennyi a Phatom 4 Pro és Mavic 2 Pro uralkodásának. Gondolom árban is sokkal kedvezőbb lesz.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4012) Kolondrum válasza MR007RM (#4011) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hallod, én mindent megnéztem róla, pár perce fent lévő videót is akkor (amit linkeltél), de nincs kb két portál ami ugyan azt írná, de ha megjött megmondom milyen. A zino 1 szoftvere sem épp hibátlan, pedig nem mai gép, akkor ezzel mi lesz? Még az app sem ismeri, de állítólag január elején indul a postázás. Hát kíváncsi leszek. Óvatosan közelítem a témát.
125k 1 akku, no bag. Shipping garanciával. De van képük elkérni 10k-t a táska miatt, 20-at meg plusz akku miatt.
Már csak azért id ez lett, mert minden eddigi Gb pontom el tudtam rá lőni.

[ Szerkesztve ]

(#4013) KillHates válasza MR007RM (#4011) üzenetére


KillHates
nagyúr

"lájfsztájlisrelaxingendkonfortable"
ezek a kínai marketingdumák, mindig bearanyozzák a napomat! :D :D

" Ennyi a Phatom 4 Pro és Mavic 2 Pro uralkodásának."
Majd ha annyit fog tudni mint a Skydio2 :K Addig csak egy jól sikerült Mavic klón lesz, jó áron.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4014) Revoltek válasza kodoboy (#4009) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Igen, nyugodtan töltheted mobilhoz kapott töltőfejjel.

(#4015) MR007RM válasza Kolondrum (#4012) üzenetére


MR007RM
addikt

Jól van na csak meglepődtem. Most vettem észre lám ilyen is van, lesz hamarosan. A paraméterek biztatóak, aztán lehet a fele sem igaz a gyakorlatban mint amit mondanak. A 4K 60 fps azért egy előrelépés lenne, csak kérdés hogy fog festeni, szépen vagy elmosva, milyen megvilágításnál.
Ma már olyat rak össze akárki amit akar. Beszerzi az összetevőket egy bizonyos áron és összerakja. A kérdés ez mennyibe fog fájni mind az eladónak, mind a vásárlónak. :) Most ha hozná a fent említett 2 etalon drón tudását úgy kb fele áron akkor lehet nagyon vonzó, főleg egy környezetben a drón törvényt betartva főleg csak a polcon vagy fiókban tárolva. :))

Igen a teljesítmény ár érték, aztán mindenki eldönti mit ér meg neki. 100e ft-nál én sosem adnék többet egy drónért. Inkább ha lehet felhúzom a paramétereit.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4016) MR007RM válasza KillHates (#4013) üzenetére


MR007RM
addikt

:D
Halad az idő, mindenki a csúcson szeretne lenni, kérdés mit tesz érte. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4017) tirszin válasza MR007RM (#4011) üzenetére


tirszin
senior tag

A drón, mint a párkapcsolatok megmentője, az önmegvalósítás eszköze, az ego duzzasztója. 😀 Nagyon gázok ezek, az adjunk el minél több drónt típusú videók.
Amúgy ha csak a mavic2 pro 4k 30fps-ét tudná, nagyon jó lenne. De messze nem fogja tudni, csak rá kell nézni a kamerájára. A fizikai méretei miatt egyszerűen nem tudatja.
A másik, hogy elég sok területen jár még gyerekcipőben a dji, aki másolja, valószínű, még hozzá is lépéshátrányban lesz. Aki jót akar magának, sztem a dji-tól ne lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4018) Kolondrum válasza tirszin (#4017) üzenetére


Kolondrum
félisten

De sokan megeszik. Meg minden mást is az életben. Ennél pl a 6Km az woowwww uuuuu. 1000m felett lesz mert az 1-es annyit elment ha ha na érted.

(#4019) twine válasza MR007RM (#4011) üzenetére


twine
addikt

"Hubsan Zino 2 a trónkövetelő. Ennyi a Phatom 4 Pro és Mavic 2 Pro uralkodásának."
:C
De sokszor olvastam már ezt mióta a p4 meg az első mavic megjelent ...
Aztán nem lett semmi... :U

A papír forma, meg a gyakorlat valahogy soha nem fedték egymást...
Én nagyon szeretem a dji cuccait, de ennek ellenére gondolom azt, hogy jó lenne ha lenne igazi verseny a piacon... Tök jó volna válogatni...
De egyelőre nem nagyon lehet...
És nekem nagyon úgy tűnik, egy két éves távlatokban, ebben a félprof. Vagy out of box "prof" kategóriában, akkora előnyre tettek szert a dji-nál, tapasztalatban, és talán tőkében is, hogy ehhez durván fel kell szívnia magát valakinek, vagy irgalmatlan pénzt kell bele injektalni egy induló cégbe, (mérnökököket megfizetni, mind hardver , mind szoftveres területen) hogy valódi versenytárs legyen...
Ráadásul ez nem is egyszerű... Mert egy nagyon összetett dologról beszélünk,,
Repülés, MI, és kamera....
Ezt a tudást sűríti a dji...
A gépei saját tervezésűek,a kamerák ugyancsak ha jól tudom a tello-tol az zenmuse x7ig.... És a szoftvert sem a szomszéd írja...

Szóval erre azt gondolom nem olyan egyszerű egy jó brigádot összerántani...
Nyilván nem lehetetlen,,, csak kva nehéz...
szerintem :B

[ Szerkesztve ]

(#4020) KillHates válasza MR007RM (#4016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akinek több pénze van az tud többet, így csak nyílik az olló egyre jobban

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4021) ladislausony


ladislausony
csendes tag

üdv.
szeretném lecserélni a gyári usb-c kábelt a mavic pro drónomhoz. melyik jó minőségüt tudnátok ajánlani?
továbbá melyik micro sd kártya ( min 64gb ) amit jól bevállt?
köszönöm a segítséget

(#4022) tirszin válasza ladislausony (#4021) üzenetére


tirszin
senior tag

Sztem bármelyik, nem túl hosszú USB-C kábel megfelelő. Mire tudod egyébként használni? Képek letöltése? Én 1x használtam, amikor a firmware-jét frissítettem, azóta soha.
Az sd kártya nem árt, ha tudja írási sebességben a 150Mbps-ot. Használok olyat is, amiért szól, hogy lassú, de folyamatosan tud rögzíteni rá. Szóval nem érzékeny a kártyára. Van egy grátiszba küldött kínai 32 GB kártyám, azzal is megy a folyamatos 4k record. Az olyan 120-al írható.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4023) MR007RM válasza tirszin (#4022) üzenetére


MR007RM
addikt

Én egy 100MB/s vettem a múltkor a zsibogón az akciókamerámhoz. Teljesen jól veszi a 4K 60fps-t. Jó hát azon a tömörítésen és minőségben amit tud, de teljesen jónak tűnik számomra. Az eladó azt mondta ez olyan 90-100MB/s folyamatos vételre alkalmas.

Vagy próbáljam ki a raw-ot? Azzal már lehet kevés lenne? :U

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4024) ladislausony válasza tirszin (#4022) üzenetére


ladislausony
csendes tag

Arra a kábalre gondoltam amivel az irányítót köröm össze a telefonnal :)
Sokszor megszünik a kapcsolat 1,-2 másodpercre

(#4025) twine válasza ladislausony (#4021) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Én a P4P-hez innen, és ezt a kártyát használom!
A P4P-n nincs olyan felvételi mód,(4K 100Mbps) ami "kiakasztaná", és filléres tétel...
Van belőle itthon pár darab, kollegám és én a melóban a ("nagy")kamerákba is ezt a zsugát használjuk, napi szinten írás, formázás....de még egy sem ment tönkre.
Jó szívvel ajánlom....mind a kártyát, mind pedig az eladót!
De ha valaki otthon van külföldi kártya rendelésekben sincerity neve nyilván nem újdonság :U

[ Szerkesztve ]

(#4026) ladislausony válasza twine (#4025) üzenetére


ladislausony
csendes tag

Èn is ezt a fajtát nèztem.
Köszönöm

(#4027) epicsepi


epicsepi
újonc

Van itt valaki aki nagyon ért a dji go 4 apphoz és az aktiválás problémához?
(röviden: új alaplap miatt nem tudjuk aktiválni)
Az kérem írjon privátba, nagyon hálás lennék a segítségért.

(#4028) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok! Mavic (1) Pro vagy Mavic Air vásárlásán gondolkozom. Vacillálok a videóminőségen. Ugye az Air 100 Mbps rögzít, 120 Fps-t tud. A Pro viszont nem Wifit használ, ami talán lakott területen biztonságosabb és az üzemidő is több. Lényegében videókészítésre használnám, Erdők, vizek, illetve van egy projekt tervem a városról egy látványos bemutató videó. Tapasztalatokra lennék kíváncsi hogy dönteni tudjak. :R :R

Tel.: 3630három343638

(#4029) VANESSZA1 válasza gabitoo88 (#4028) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mavic 1 pro- t nem vennék, mert nagyon sok gyerekbetegségei vannak. Érdemes utána nézni mert sokan panaszkodnak rá.
Az Air szerintem sokkal jobb, de ugyebár a wifi.
Ha nem égeti a zsebedet a pénz és egy kicsit tudsz várni akkor érdemes lenne, mert január elején több új "ígéretes" gép jelenik meg, vagy kapható lesz EU-ban is.
Ez lejjebb viszi a meglevő készülékek árait.
És még ami szintén bizonyos gépek árait befolyásolja, hogy az új drón szabályok szerint melyik kategóriába esik. (pl. jelenleg 7g miatt a mavic 2 már egy szigorúbb kategória)
Ez azt jelenti, hogy ha így marad akkor sokan fognak váltani, és lesznek jó vételek...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4030) sityupityu


sityupityu
veterán

Próbáltam letölteni a DJI szimulátorprogramját ami megy is, de telepítéskor valami hibát ír ki félúton. Kétszer megpróbáltam, és mind a kétszer így jártam. Ráadásul ez a hibaüzenet után újra le kell tölteni a több mint 3GB-ot, valamiért eltűnik mindig, nem található a gépen. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4031) MR007RM


MR007RM
addikt

Valami olyat olvastam hogy ez a kategorizálás az új törvény hatályba lépését követően, az akkori új vásárlókat fogja keményen érinteni. Még az is lehet hogy a kiszemelt, akár megvásárolt drónját át sem veheti az illető, amennyiben nem felel meg a követelményeknek......olvastam valakinek egy videó hozzászólását. Hivatkozott valami írásra.

Mindegy, az javaslom jobb ha még a törvény hatályba lépése előtt bevásárol aki tud, amennyiben új drónra pályázik, mert azt követően nehezebb lesz hozzájutni.

Kitudja mit fognak kitalálni. Pl. csak nehogy ne lehessen új akkut vásárolni a jövőben bizonyítvány nélkül. Felmerült bennem. Üldözve leszünk, közben nyomatja a hülye reklámjaikat a drónipar, vegyél minél komolyabb drónt.....a DJI Phantom talán azért zárta kapuit, mert tudtak valamit.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4032) Kolondrum válasza MR007RM (#4031) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ki néz bele a kínai csomagomba? Ne már. :C

(#4033) sityupityu válasza MR007RM (#4031) üzenetére


sityupityu
veterán

Még ha be is jönne az amit mondasz azt azért kétlem, hogy pl egy akkut ne lehessen venni... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4034) Geller72 válasza Kolondrum (#4032) üzenetére


Geller72
veterán

Kb mindenki. Azt hittem hogy ez evidens. ;]
Az öt centes, öt grammos szarokkal nem foglalkoznak, de ami nagy, és vagy nehéz, és nem EU-ból jön, azt tuti.

(#4035) Geller72 válasza MR007RM (#4031) üzenetére


Geller72
veterán

Sok értelme nem lesz ha meg is veszed most, de hsználni meg nem hsználhatod majd..

(#4036) MR007RM válasza Geller72 (#4035) üzenetére


MR007RM
addikt

Tudom csak szobán belül. A franc se akarja használni, nem azért vettem. :N

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4037) MR007RM válasza Kolondrum (#4032) üzenetére


MR007RM
addikt

Pl már megint....pár évvel ezelőtt egy MXM videókártyát vásároltam kínából a laptopomhoz (KillHates tudna mit írni ezzel kapcsolatban). Majdnem 300 ezer volt. Na most ne kérdezd az hány gramm, úgy semmi, és fizetnem kellett adót utána. Mindent átvilágítanak, még szép, mint ahogy se gyógyszert sem kábítószert nem vehetsz. Tudják mit vettél. Gondold át logikusan. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#4038) Kolondrum válasza Geller72 (#4034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Amúgy igen, gyakran látni, hogy bele néztek és nem csak géppel átvilágítva. A MI 9T is így járt. Vissza lett zárva.

(#4039) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!

Karácsonyra megleptem magam és egy Phantom 3 Standard igencsak boldog tulajdonosa lettem. :DD

Tegnap a derült égboltot és a lágy szellőt kihasználva meg is volt az első repülés (igaz, a Beginner módot a biztonság kedvéért bekapcsoltam). Gyönyörűen repült és a kamera képével is elégedett vagyok. Viszont meg is született az első kérdésem:
Az iránytű beállítását a leírás alapján a drónt a saját tengelye körül elforgatva kell megtenni (én így csináltam), viszont a DJI videós tutorial szerint ( [link] ) a saját magunk tengelye körül kell elforgatni. Melyik módszer a helyes (egyáltalán van lényeges különbség?)? :F

"Hülye kérdés nincs, csak kezdő drónos." ;)

(#4040) epicsepi


epicsepi
újonc

Van itt valaki aki nagyon ért a dji go 4 apphoz és az aktiválás problémához?
(röviden: új alaplap miatt nem tudjuk aktiválni)
Az kérem írjon privátba, nagyon hálás lennék a segítségért.

:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

(#4041) VANESSZA1 válasza epicsepi (#4040) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Melyik gép?
Otthon cserélted ki az alaplapot vagy szerviz cserélte ki és visszaküldés után nem megy az aktiválás?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4042) KillHates válasza BEndre34 (#4039) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv a klubban! :C

Használd egészséggel és zuhanásmentesen!
Azt mondják az okosok, hogy ha így kalibrálod a drónt akkor a homepoint-ot kb egy méteres pontatlansággal állítja be. Ha a tengelye körül forgatod akkor sokkal pontosabb lesz.
Így érdemes csinálni, ahogy a dudaorrú bácsi

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4043) BEndre34 válasza KillHates (#4042) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm!!!!!! És persze a választ is. ;)

Illetve megszületett a második kérdés is, amire 2 nap alatt sem találtam választ. Ha a DJI GO appot telefonra és tabletre is letöltöm, ugyanazzal a regisztrációval tudom msjd használni? Illetve ebben az esetben az app beállításai automatikusan ugyanazok lesznek? Vagy mindig annak (tel\tab) a beállítása lesz az érvényes, amelyikkel éppen csatlakozom a géphez? :F

(#4044) KillHates válasza BEndre34 (#4043) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huh! Ezt nem tudom. Nekem van egy tabletem az Inspire-hez, amivel használom, teljesen offline, mert a távos azt szereti, így nem zavarja a lightbridge-et az telefon/wifi/bluetooth.

Még a tabletben lévő kis mágneseket is ki kellett szednem, mert úgy vettem észre arra is érzékeny.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4045) total90 válasza BEndre34 (#4043) üzenetére


total90
veterán

Tudod használni több készülékkel. A beállítások mindig az adott készülék beállítási lesznek, lokálisan, nem felhő alapú a cucc.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4046) Geller72


Geller72
veterán

Dji Mini SW update.. :U
A Dji Fly is frissült. Gondolom, ezért is.

[ Szerkesztve ]

(#4047) jozsi252 válasza Geller72 (#4046) üzenetére


jozsi252
veterán

What’s New?
Added feature to unlock GEO zones (requires DJI Fly v1.0.4 or later).
Added feature that disables takeoff when the GPS signal is weak (GPS <8) and the environment light is not sufficient. This feature can be disabled manually (requires DJI Fly v1.0.4 or later).
Added requirement for compass calibration before takeoff when the environment light is not sufficient and the compass experiences interference.
Adjusted flight altitude and distance in payload mode.
Added warning prompt for battery cycles.
Reduced noise during self-diagnostics after powering on.
Fixed issue: linking was abnormal in some regions.
+1 ráadás: You can choose to fly the drone in ce or fcc mode. ;] ;]

Notes:
Note that the update may reset various main controller settings, such as the RTH altitude and the maximum flight distance, to default settings. Before updating, take note of your preferred DJI Fly settings, and readjust them after the update.If the update fails, restart aircraft, remote controller, and DJI Fly or DJI Assistant 2 for Mavic, and retry.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4048) MlbMatic válasza jozsi252 (#4047) üzenetére


MlbMatic
tag

+1 ráadás: You can choose to fly the drone in ce or fcc mode.

és ezt hol is ? mert én nem találom

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4049) Geller72 válasza MlbMatic (#4048) üzenetére


Geller72
veterán

..viccvót. Sehol. :D Amúgy sem lenne semmi értelme. Olyan, hogy FCC mód, az Eu-s modellekben nem létezik.

Olyan van, hogy kétfajta freki sáv. Az EU-s (EC(C)) modellben 2.4 és 5.8Ghz, az FCC verzióban csak 5.8Ghz.
Minél magasabb a freki, annál kevesebb a hatótáv. 5.8Ghz-en az EU-s verzió 500m-t tud, 2.4Ghz-en 2Km-t.
És ez akkor is annyi marad, ha te kiviszed az USA-ba pl.
Amiért egy USA modell (FCC) többet tud, az abból adódik, hogy az adó teljesítménye abban az 5.8Ghz-ben lényegesen nagyobb, mint az EU-s modelleké.

Ha rémlik, annak idején a 450Mhz-.es GSM freki miatt sokkal ritkábban kellett adótornyokat telepíteni, mint a későbbi 900 és 1800Mhz-es sávban.
Mert sokkal nagyobb volt a hatótáv. Ezért totál fals emlegetni ezt az FCC módot. Semmire nem megy vele senki. Akkor sem, ha lenne ilyen. (Mert tulajdonképpen van is, ugyanis a Mini is használja mindkét módot. Csak az 5.8Ghz-et pont nem azért, hogy messzebbről tudjon kommunikálni. ;)

(#4050) jozsi252 válasza Geller72 (#4049) üzenetére


jozsi252
veterán

"Added feature that disables takeoff when the GPS signal is weak (GPS <8) and the environment light is not sufficient. This feature can be disabled manually (requires DJI Fly v1.0.4 or later)."

Ez mondjuk azért csökkenteni fogja a hibák számát, mert sokan úgy vannak vele hogy ahogy használható a drón bekapcsolás után, egyből felszállnak. Még a Home Point-ot sincs ideje rögzíteni a rendszernek. Aztán csodálkoznak hogy a dróne RTC módba lép. :D

(#4048) MlbMatic
Azt hittem hogy a smile elegendő lesz ahhoz hogy ne "értse" félre senki. :P

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.