Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#9001) Pulsar válasza syIex (#9000) üzenetére


Pulsar
veterán

nem tudom mit támogat a gép (program), RC helyett én inkább vennék egy tabletet, és azt raknám a távra. Én sokkal jobban látok minden kis apró részletet, jobban tudok komponálni, stb tablettel

[ Szerkesztve ]

(#9002) Timer


Timer
veterán

Én meg pont RC nélkül nem venném meg. Tököm tele a b@szakodással, ami a telefonra kötéssel jár, mondom ezt úgy, hogy azért nagyjából megy nálam minden, és nem is véreztem el benne. De az az RC azzak a kijelzővel komoly érv a mini mellett, koherens egység vele, ami máris számtalan hiba lehetőséget kizár. Csak azzal venném meg, szerintem azzal van értelme igazán, szerintem. Az árát persze szerintem ilyen szabályozás mellett egyáltalán nem éri meg, de ez nem a gép hibája.

(#9003) syIex válasza Timer (#9002) üzenetére


syIex
veterán

Az a "'baj", ha RC-vel veszem akkor az FMC-t egy darabig tuti nem fogom megvenni hozzá. Úgy gondolom, hogy az a két akksi és pár extra dolog többet ér, mint az amit lényegében én is meg tudok oldani csak nyilván nem olyan szépen (tehát kábelekkel stb).
Ezért is gondolkoztam eddig rajta, hogy melyik legyen először az A2S vagy a M3P aztán pedig, hogy M3P + RC vagy FMC... Így ki fog jönni 400ból az egész és egy két évig sanszos, hogy nem lesz jobb alternatíva ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9004) Timer válasza syIex (#9003) üzenetére


Timer
veterán

Oké, reális gondolatmenet, csak én abból indulok ki, hogy FMC-ből nem biztos, hogy minden kell, konkrétan én plusz egy akksit vennék még az RC-s kiadás mellé, és kész is. A Sparkhoz nekem is négy akkum van, és szinte soha nem repülöm ki az összeset, tehát 1 nagy akku is elég lenne nekem a Mini 3 Próhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9005) syIex válasza Timer (#9004) üzenetére


syIex
veterán

Viszont ebbe is van valami... :DDD
Na kiderül, mert közben írtak, hogy lehet nem fog megjönne tehát megrendeltem máshonnan az RC-s változatot. Amelyik megjön holnap azt veszem meg! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9006) syIex


syIex
veterán

Most szólt egyik ismerősöm, hogy tud egy Air2S-t viszont számla nincsen hozzá, de teljesen új és bontatlan. Nem lopott erről kezeskedett. Kérdésem, hogy Care-t lehet rá vásárolni számla nélkül? :F Nem volt még beüzemelve.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9007) RZozo


RZozo
aktív tag

Kíváncsi leszek a Mini3 Pro tapasztalatokra, ha itt lesznek tulajok.
Ahogy láttam bemutató videóban ez a ferde szárny és propeller állás veszélyes lehet a propellerekre nem teljesen sík felületű talajon történő leszálláskor. Persze, ha mindig sikerül egy leszállópadra leszállni, akkor nem probléma.

(#9008) forceberg válasza syIex (#9006) üzenetére


forceberg
veterán

Van egy ilyen hirdetés a neten egy ideje. Én nem venném meg papír nélkül. Valami olyasmivel hirdet a tag, hogy ismerőse, ahol dolgozik a cégnél, ajándékba kapta. Sajnos nekem ez a tipikusan a lopott szajréval fizetnek ki valakit esete. Így igen, nem lopta, csak nem tiszta az eredete.
Mi van, ha a DJI később letiltja a gépet sorozatszám alapján?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9009) majestic


majestic
őstag

Egy Mavic 3 Fly More Combo-ból megmaradt RC-N1-es távirányítót (teljesen új!) szerintetek mennyiért lehet eladni?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#9010) syIex válasza majestic (#9009) üzenetére


syIex
veterán

30k az eredeti ára, szóval 20-25, ha szerencséd van szerintem.
A kérdés, hogy tudsz e számlát adni róla, hogy garancias.

#9008; Van benne valami. Kb 70el lenne olcsóbb, az pont a Care ára.
Bár ez nem az amiről te beszélsz és adásvételit is írna plusz Caret is segítene be aktiválni, de lehet maradok a biztos forrású viszont eredeti áru Mini 3 Pronal.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9011) forceberg válasza majestic (#9009) üzenetére


forceberg
veterán

Szóval az előző gép elszállt, aztán az új géppel a teraszon szeretnél gyakorolni? ;]

(#9010) sylex1 : adásvételi esetén sem bizonyítja senki a származást. Max. annyival bentebb lehetnél probléma esetén, hogy a polgári perhez lenne papírod is. A te döntésed, én ilyenekbe már nem megyek bele, mert egyszer majdnem ráfáztam.
Kb. 10 éve jártam úgy egy használtan vett objektívvel, hogy a rendőrség jött érte házhoz. Lopott volt, ami úgy derült ki, hogy bevittem a márkaszervizbe átnézésre és a kicsit megnyúlt gumigyűrűt kicseréltetni.
Én megúsztam, mert már továbbadtam, mire jöttek érte. A rendőrségnek átadtam a vásárlásom információit. Netes hirdetés, email-ek. Akinek eladtam, ahhoz meg valószínűleg elmentek és elvették tőle. Akitől elvették, az meg elkezdhette perelni azt, akitől én vettem, vagy azt a személyt, aki már nem tudta igazolni a vásárlást.
Ugye, ha nem viszem be a szervizbe, akkor lehet sosem derül ki, hogy lopott, csak ott biztos a szériaszám alapján rátaláltak.

A DJI rendszere meg ugye online.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9012) syIex válasza forceberg (#9011) üzenetére


syIex
veterán

De ha lopott lenne is engedne a rendszer megkötni a Caret? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9013) forceberg válasza syIex (#9012) üzenetére


forceberg
veterán

Nem is biztos, hogy van ilyen rendszer a DJI-nál. De ugye a szériát be kell regleni, így ha akarják, lehet ilyen rendszer. Nézd, ne az legyen, hogy én beszéltelek le. de a DJI-nál akkor lesz lopott/elveszett, ha lejelentik.
Az is lehet, hogy a DJI nem is foglalkozik ezzel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9014) syIex


syIex
veterán

Megrendeltem két helyről is a drónt és mind a kettő írt, hogy átvehető... :DDD
eMag vagy DJIars a jobb választás? Igazából az eMag mellett csak a 30 napos elállási idő szól (ami sanszos, hogy úgysem fog megtörténni.. :DDD).

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9015) Pulsar válasza syIex (#9014) üzenetére


Pulsar
veterán

Én az ARS-be mennék :D

(#9016) syIex válasza Pulsar (#9015) üzenetére


syIex
veterán

Végül ott vettem meg. Adott ez az alkalmazás ami elég pontos és jó is viszont egy ideje már nem használtam és nem emlékszem, hogy a szél (Wind) ne legyen 10 M/s felett vagy a széllökés (gusts). :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9017) syIex


syIex
veterán

Az idő sajnos nem kedvezett így nem ma lesz az első repülésünk, de addig is nézegetem és olvasgatom róla a dolgokat. Sosem volt még minim, tehát nagyon durva ez a súly. RC-vel vettem az pedig szerintem nagyon ott van és durván könnyű az is. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9018) MaddeNNNN válasza syIex (#9016) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Attól függ milyen géped van. Én a Matrice 600-at fel szoktam engedni 35km/h-s széllökéseknél is ha területet repülök, az nagy vaddisznó bírja.
Viszont a Mavic 2-t csak 30 alatt, lett már vele olyan repülésem amit nem fogadtak el mert dobálta a szél és pontatlan lett az orthomosaic.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#9019) Timer válasza syIex (#9017) üzenetére


Timer
veterán

Zsír, gratulálok! :K

[ Szerkesztve ]

(#9020) sityupityu válasza RZozo (#9007) üzenetére


sityupityu
veterán

A videót elnézve szerintem kifejezetten gáz vele a le-felszállás ha az nem kézben történik. Meg azt sem értem amikor azt mondják, hogy milyen jól néz ki ez a drón… ;] :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9021) moleculez válasza RZozo (#9007) üzenetére


moleculez
veterán

A m2 is érzékeny akár egy pár centi fűre is :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9022) syIex válasza RZozo (#9007) üzenetére


syIex
veterán

Nincs leszálló padom, de relatív sik területre szálltam le így két nap használat után igazából nem érzek semmi különbséget. Nyilván gazba nem szívesen szállnék le vele, de a többi DJI drónnal sem. :U
Vagy nem tudom, hogy milyen helyeken szoktatok ti fel és le szállni, de én azért próbálok minél egyenesebb és tiszta talajt keresni általában.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9023) moleculez válasza syIex (#9022) üzenetére


moleculez
veterán

Hogy te nem a kukoricásba' szász le?! ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9024) forceberg válasza moleculez (#9023) üzenetére


forceberg
veterán

Lölőéknél a vízszint, az vízszint a márványon is! :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9025) syIex


syIex
veterán

Egyébként itt az első kép amit lőttem vele. Nyilván egy kis edit után, de szerintem elég korrekt. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9026) Pulsar válasza syIex (#9025) üzenetére


Pulsar
veterán

tud raw-ot, vagy jpg-t kell manipulálni?
Nem rossz, bár a kontraszt kicsit túl lett húzva szerintem :D

(#9027) syIex válasza Pulsar (#9026) üzenetére


syIex
veterán

Első Lightroomos képem. :DDD
Raw + Jpeg. Ez a rawból lett szerkesztve. :)

Más;
Az SD kártyára azt írja, hogy lassú a sebesség neki viszont mivel 4K@30FPS videózok azzal nincs baj ahogy vissza néztem, gondolom a 60-hoz lenne lassú. Ezt a jelzést el lehet tüntetni vagy csak gyorsabb SD kártyával nem "sírna"? :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9028) Timer


Timer
veterán

Urak, A2 vizsgára van valami nyilvánosan elérhető, jól összeszedett oktató anyag, lehetőség szerint nem túl drágán? Amit találtam, a légtér.hu anyaga, de 48 ezer forintot sokallok a dologra, ennyiért Microsoft oktató anyagokat szoktak adni többtíz órában! :D

Illetve, DJIARsnál láttam még negyvenért, de kérdés, hogy ők mennyire up2date kérdésekkel operálnak, a légtér csapata azért elég közel ül a tűzhöz, ezt láttuk már.

[ Szerkesztve ]

(#9029) syIex válasza Timer (#9028) üzenetére


syIex
veterán

Csináld meg az osztrákot (van angol nyelvű opció is), az ingyenes és bármennyi alkalommal próbálható! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9030) Timer válasza syIex (#9029) üzenetére


Timer
veterán

Az az A1/A3, az már megvan.

(#9031) syIex válasza Timer (#9030) üzenetére


syIex
veterán

Jah kevertem, mybad. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9032) RZozo válasza Timer (#9028) üzenetére


RZozo
aktív tag

Múlt héten láttam, hogy mától van akció a légtér.hu A2 anyagára. kupont lehet venni, amivel a képzés 48k helyett 32k. Nyár végéig kell beáltani a kupont. Nem tudom, hogy van-e még belőle, limitált számú volt a kupon.
Én pár hete húsvéti akcióban húztam be 30% kedvezménnyel az A2 képzést. Akciózzák talán többször is.

Más: Milyen lassú ez a drón nyilvántartásba vétel, lassan 1 hónapja várok rá a Mini2-vel, és még utána jön a biztosítás és az üzembentartó regisztrálás, így nem lesz legális a drónozásom a júni végi nyaralásra. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9033) syIex válasza RZozo (#9032) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a múltkor 10 nap alatt megjött. Mini 3-al pont most adtam le én is, de egyszerre mindent e-papíron. Sokkal egyszerűbb szerintem.
Ha a groupamánál kötöd a biztosítást oda elég a gép S/N-je.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9034) bacus válasza syIex (#9033) üzenetére


bacus
őstag

Ráadásnak nem is kötelező a minikre a biztosítás.

Szombaton voltam Ausztriában, megálltunk egy étteremnél a hegyek között. Kérdeztem a pincért, hogy lehet itt drónozni? Azt a választ kaptam (miután megkérdezte a tulajt), hogy lehet, de egy feltétele van: legyen drónom. :D
A lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy ott röptettem, csináltam 15 fotót, közelebbről, távolabbról, magunkról, a teraszról szálltam fel, le. (mini 2) Elég nagy, forgalmas étterem volt. Szóval lehet ezt így is..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9035) syIex válasza bacus (#9034) üzenetére


syIex
veterán

Én azért kötöttem rá, mert külföldön akarom használni aztán inkább ne legyen baj belőle.
De itthon nyilván fel-fel engedem, ha úgy van.
Viszont amennyibe posztolni is akarom valahová, nem árt a legális repülés.
Ha otthonra csinálnám magamnak nézelődni, akkor nem igazán foglalkoznék semmivel. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9036) forceberg válasza syIex (#9035) üzenetére


forceberg
veterán

Az Ars-nál ajándék a biztosítás, nem?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9037) Timer válasza RZozo (#9032) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót, ezt nem tudtam, jól eldugják ezt az infót!

(#9038) syIex válasza forceberg (#9036) üzenetére


syIex
veterán

Semmit nem kaptam ajándékba. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9039) forceberg válasza syIex (#9038) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig ott írja a honlap terméknél is. :(((
Úgy látszik, külön kell szólni, vagy mi?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9040) syIex válasza forceberg (#9039) üzenetére


syIex
veterán

Ott a csillagos rész, és nincs ott a Mini 3 Pro közte... :Y
Gondolom ezért nem.. :o
Már megkötöttem rá, nem ez a 12 ezer fog földhöz vágni, de elég szemetek...

Btw most gondolkozom, hogy én csak Magyarországra kötöttem és nem az EU-ra.. :W
Csak irok nekik egy e-mailt, aztán ha kötik akkor EU-t kérek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9041) forceberg válasza syIex (#9040) üzenetére


forceberg
veterán

Nyilván ilyenkor nem az összegről van szó... Ez van konkrétan a honlapon:
"Vásárolj márkaboltunkban DJI Mini 3 Pro (DJI RC) dróncsomagot és az első éves kötelező biztosítást mi álljuk! További információk: ITT"
04.12-ei a cikk, akkor még nem volt Mini 3 Pro. Lehet, ezért nincs a listában?
Egyik ismerősöm ma volt náluk, gép most épp nincs már, de a biztosítást ő is említette! Egy levelet megér.
(Ismerős végül emagról berendelte, elvileg holnap meg is kapja)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9042) syIex válasza forceberg (#9041) üzenetére


syIex
veterán

Írtam is nekik, majd szólok mi a helyzet!:K

BTW nagyon tetszik ez a kis gép, meglepően tapasztalom, pedig azt hittem az Air 2 után vissza lépés lesz, de egyáltalán nem szerintem minden téren előrelépés! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9043) pluhm


pluhm
aktív tag

Tisztelt fórumtársak! Érdeklődöm, járt-e már valaki úgy, hogy vízben landolt a gépe? Sajnos a minimmel velem ezt történt meg. Sikerült gyorsan kiszednem, majd kiszárítottam, de nem nagyon akar működni. A videóban ( [link] ) látható dolgot produkálja.
Beleraktam egy másik akkumulátor (nem azt, amivel a vízben landolt), ami kb. 60%-os töltöttségű. Ha egyszer nyomom meg a gombot, ki kellene jeleznie az akku töltöttséget, de ekkor csak egy led világít. Ha bekapcsolom, akkor először egy led világít, majd elkezdi a gimballt mozgatni, majd miután ezt befejezte, a harmadik és negyedik led világít. Egy kis szünet útán folytatja ezt, addig, ameddig ki nem szedem az akkumulátort.
Szerintetek kuka, vagy érdemes javíttatással próbálkozni?

(#9044) RZozo


RZozo
aktív tag

DJI drón esetében a Fly appban összekötném az account-ommal a meglévő Mini 2-t, de nem engedi az app, mert már egy másik account-tal van összekötve.
Emag, újracsomagolt termék vásárlás, ezért már aktiválták fél éve, csak visszaküldték emagnak. A gép hibátlan, nincs vele gond, ezért nem is küldtem vissza, de ilyen akadályokba ütközöm.
Hogyan tudnám a korábbi account-ot kiütni és a saját account-omhoz kötni a drónt?

(#9045) Timer válasza RZozo (#9044) üzenetére


Timer
veterán

DJI support?

(#9046) RZozo válasza Timer (#9045) üzenetére


RZozo
aktív tag

Őszintén szólva nem is tudom, hogy mit nyernék vele, ha az accountomhoz kötöm a drónt. Care Refresh-t amúgy sem tudtam a termékre igénybe venni. Reptetni így is tudom. Mo-n már folyamatban a nyilvántartásbavétele.
Supportnak még megmagyarázhatom a helyzetet, de valami egyszerűbb megoldást kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#9047) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Lehet, hülye kérdés, de ..... :U
Telefonról átköltözök tab-ra. Bizonytalan vagyok benne, hogy a DJI GO4 app is befolyásol-e negatív irányba bármit vagy csak a gépet és a távot ne frissítsem? Jelenleg a GO4-ből v4.3.32 van a telefonon és ha jól tudom, a v4.3.46 a legfrissebb, így a Tabra csak azt tudom majd feltenni (kivéve ha levadászok egy régebbit).
Köszönöm!

(#9048) Schaf válasza bacus (#9034) üzenetére


Schaf
tag

Ne lepődj meg, ha egyszer Ausztriában pár EUR-ért vilagosit fel valaki, hogy a Mini re is kell ott biztosítás... nem is akármilyen. A hazai alap biztosítás messze nem is elég.

: :N

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#9049) Schaf válasza RZozo (#9032) üzenetére


Schaf
tag

Szia...

... nem akartam reklámozni és mindenkitől elnézést, de rengeteg fals infót oszt meg itt néhány ember.

Valóban most is van az UAS Hungary FB oldalán kupon a nyári élő oktatásokra, viszont azt hiszem ez majd mindenkire ráférne:

[link]

Ami pedig a Mini-t illeti, sajnos annak is 250g feletti az MTOM-ja, bármilyen Urban Legends is terjed a témában. Ugyanis a gyártó a TOW értéket adja meg trükkösen, nem az MTOM-ot.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#9050) syIex


syIex
veterán

Sziasztok. Adott egy Mini 3 amit ugye DJ-I Fly alkalmazással kell használni. RC távirányítóm van viszont a kepeket a telefonra is akarom menteni nem csak SD-rol gépre. A kepeket le is menti hiba nélkül, viszont egy darab videót sem ment át… Hiába jelolom ki, szürke és nem lehet rá kattintani a letöltésre. Ez mitől lehet? :W :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.