Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#4401) KillHates


KillHates
nagyúr

Combos madár:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4402) Geller72 válasza KillHates (#4401) üzenetére


Geller72
veterán

...a 6"-os gépem motorjai 5S-en fejenként 2.5KG-ot emelnek. Tudja a 6S-t is. De 5S-en is ez 10kg..és csak egy 6"-os épített gép. A gép maga akku nélkül 281gramm. És 10kg-ot emel(ne).. :U .

(#4403) KillHates válasza Geller72 (#4402) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem csak annyi kell, hogy stabilan elvigyen egy pár doboz sört :D :D
Optimális drón:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4404) Geller72 válasza KillHates (#4403) üzenetére


Geller72
veterán

A Phantom 4-el egy üveg vodkát már küldtem át a szomszédos campingbe, de egy "másfeles" ásványvizet is elbír. :D.

(#4405) KisBundi


KisBundi
őstag

Mavic Pro akkuk élettartamáról van valami tapasztalat? 3db akku egyenként 20 töltés ciklus alatt. Mire érdemes odafigyelnem? Mennyit várhatok ezektől az akkuktól? :)

(#4406) Jim-X válasza KisBundi (#4405) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia, 100 ciklust mondanak, de allitolag a 200at is birjak ;)

A játék az nem játék!

(#4407) Geller72 válasza KisBundi (#4405) üzenetére


Geller72
veterán

Az szinte új. Ha valid, akkor újnak tekinthetőek. Nekem a legkevesebb töltésű akkuim az MP-hez 40+-osak, az átlag 80+-os. Ezért jobb minél több akkut venni, mert nem egy vagy két akkud van használva folyamatosan. Már ha relatíve sokat repülsz. Ha csak néha, akkor elég lehet a 2-3 akku is. Én általában 3 akkut repülök ki egy alkalommal. Nálam vannak a tartalékok is, de szinte majd mindig megáll a repkedés 3 akkunál. Ha komolyabb/keresős meló van, akkor úgy is inkább két géppel oldjuk meg.

Olvastam, hogy akár több száz ciklus (300+) is elérhető, de ez sok mindentől függ. A Dji oldalán (is) olvastam, hogy igazából érdemes egy alapvető szabályt betartani:

"tíz teljes ciklus után egy teljes feltöltési és kisütési ciklusnak kell lennie az akkumulátor töltöttségi szintjének kalibrálásához.
A kisülésnek két módja van: a lassú és a gyors.
Lassú kisülés: Helyezze be az akkumulátort a drónba, kapcsolja be a drónt és hagyja lemerülni, amíg az automatikusan kikapcsol, ha az akkumulátor töltöttségi szintje 5% alá merül."
-A gyors annyiban más, hogy repülsz vele mondjuk 10%-os min setuppal, aztán leszállsz, és úgy várod meg, amíg 5% alá esik..

[ Szerkesztve ]

(#4408) KisBundi válasza Geller72 (#4407) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszönöm a választ. FMC-ben vettem, így szerintem gyári. :) Eddig még nem tapasztaltam különbséget az akkuk között, de akkor nem kell attól tartanom, hogy viszonylag hamar megadja magát. :)

(#4409) Geller72 válasza KisBundi (#4408) üzenetére


Geller72
veterán

Ha minden alkalmat, amikor repülsz, azt mondjuk egy töltésnek veszünk, akkor mondjuk 50 alkalom ugye 50 töltés. (Főleg, ha több akkud van). Nos, 50 alkalommal van aki a 3 év alatt nem repült. ;)

(#4410) tirszin válasza Geller72 (#4407) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha nem repülsz a tartalék akkukkal, mit szoktál utána csinálni velük? Hagyod 100%-on vagy kisütöd alacsonyabb értékre?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4411) KisBundi válasza tirszin (#4410) üzenetére


KisBundi
őstag

Annyit tudok, hogy ezek 10 nap után, ha minden igaz kisütik magukat 50-60% körülire, hogy optimálisan tudják tartani az élettartamukat. :K

(#4412) Geller72 válasza tirszin (#4410) üzenetére


Geller72
veterán

Nem bántom, majd megoldja ahogy be van állítva..

(#4413) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Teljesen kezdő drónozós szeretnék lenni és nem tudom, hogy melyiket válasszam.
A Mavic Air és Mini-t néztem ki, de nem tudom, hogy első drónnak megfelelő lenne-e az Air vagy inkább kezdjek egy Mini-vel az a biztos?
Attól félek, hogy nagyobb szélben már nem tudnék vele repülni és ha zuhan elvileg sokkal könnyebben darabokra tud törni, mint egy Air. Ilyen tételnél azért az nem lenne túl jó dolog.
Szerintetek melyik a jobb választás?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4414) KillHates válasza syIex (#4413) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Air sokkal komolyabb gép, mint a MMini :K
Ha még nem drónoztál, akkor érdemes lenne gyakorolnod, valami egyszerű analóg Syma géppel egy picit. Ha pesti vagy, akkor szívesen kölcsönadom az X5-ösöm.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4415) syIex válasza KillHates (#4414) üzenetére


syIex
veterán

Pár éve drónoztam egy sima egyszerű teljesen kamera nélküli alap drónnal. Teljesen alap kis szerkezet volt tehát ilyen téren tudom miről van szó csak hát azért ez egy teljesen más kategória! :K
Köszönöm azért a lehetőséget, de akkor inkább Air lenne ajánlottabb? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4416) Skimaster válasza syIex (#4415) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nagy szélben úgysem fogsz repülni,hobby drónosként csak jóidőben használnád mindkettőt. Attól mert az Air komolyabb,azt is el lehet dobni,igaz mivel sokkal több a szenzor rajta kisebb az esély,hogy neki menj valaminek.Az Air nagyon jó kis cucc(én most adtam el),minit szerintem kihagyom,várok valami újdonságra.Ha a pénz nem számít Air-t vegyél szerintem, a mini nem egy nagy szám. Csak a repülési ideje jobb, de akkut lehet venni és máris tökmindegy.

(#4417) syIex válasza Skimaster (#4416) üzenetére


syIex
veterán

És ez a súly korlátozás vagy ilyesmi nálunk is jelen van?
Mert közben olvastam, hogy az USA-ban és UK-ban is a Mini bárhol bármikor használható a többihez pedig engedély kell? Azzal esetleg itthon is vacakolni kell?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4418) sityupityu válasza syIex (#4417) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk ez még nincs érvényben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4419) KillHates válasza syIex (#4417) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor nincsen para, ha már reptettél "analóg" drónt. Ezek a DJI jószágok szinte autonóm módon repülnek, te jóformán csak az irányt adod meg és csinál mindent magától mintha dróton húznák :D

Felejtsd el a nemzteközi szabályozást! Itt abszurdisztánban mi működik úgy mint más országokban?
- járművek forgalomba helyezése? - Nem
- járművek üzemeltetése? - Nem
- Vizsgáztatások, adminisztratív dolgok, biztosítási feltételek? - ÁÁÁ... dehogy

Tuti a szigorítást át fogjuk venni, de lesz majd valami gusztustalan "Nemzeti Légtérhasználati Díj" ami egy bugos, összetaknyolt bugos apphoz lesz majd kötve, amire -persze előre!!- fel kell tölteni pénzt és csak akkor repülhetsz, ha ott szépen vettél egy darabot a "Nemzeti Légtér"-ből, amit persze azonnal le fog vonni, de az engedélyt majd csak 3 és fél hét múlva hagyja jóvá, addig meg a közteresek úgy megfingatnak, hogy csak nézel.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4420) MlbMatic válasza KillHates (#4419) üzenetére


MlbMatic
tag

:) és sajna igazad lesz

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#4421) syIex válasza KillHates (#4419) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm és #4418 neked is! :R
Akkor ezt nem kell figyelembe venni.
A kérdés már csak az, hogy megéri-e egyből az Air vagy kezdjek Minivel? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4422) KisBundi válasza syIex (#4421) üzenetére


KisBundi
őstag

Bizonyos szempontokból jobb az Air egy kezdőnek, mint pl. nehezebb odaverni a szenzorok miatt, persze nem lehetetlen. :)

(#4423) syIex válasza KisBundi (#4422) üzenetére


syIex
veterán

Pontosan ezért gondolom én is így, hogy lehet megéri a felárat.
Budapesten belül külső kerületben (XIX)-be reptetném példáuln, na meg hétvégente vidéken amikor haza utazom.
Pesten belül mi a várható hatótáv egyébként nekik?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4424) KisBundi válasza syIex (#4423) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos mind a kettőnek hátránya a Wifi. Sűrűn lakott, nagy interferenciával rendelkező helyeken elég kicsi is lehet. Akár 200m után is lehet jelvesztés úgy, hogy van rálátásod a drónra. Másik dolog, hogy az Air-el hamarabb fogod magadra felhívni a figyelmet, mert sajnos elég hangos. A mini az jóval csendesebb.

(#4425) syIex válasza KisBundi (#4424) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem alszom még rá egyet, hogy melyik legyen.
Jelenleg 230-ért lenne Air FMC és 170-ért Mini FMC mind a kettő majd két év garanciával. Szóval a differencia adott közte, de azért annyira mégsem vészes.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4426) KillHates válasza syIex (#4425) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg fogod bánni a Mini-t ha utána egy AIR-t fogsz a kezedbe. A Mini akkor praktikus, ha sokat utazol és szerenél repszelfit, mert nyugaton már valamilyen szinten működik a 250 grammos határ és megtűrik a Minit jobban mint az Air-t.
De ha itthon fogod eregetni, akkor AIR. Azért mert szerintem tuti fog rá kelleni biztosítás mindkettőre (lehúzás) nem fognak könnyíteni a légtérhasználaton, fizetős lesz (azaz lehúzás) tehát a Mini előnyei el is tűntek...

Az Air-nek sokkal jobb a gimbal-ja,
stabilabban repül mert nehezebb,
jobban elterjedt több bizbasz van hozzá az ALI-n,
4K-s,
sokkal jobb a szoftvere (van normális RTH),
messzebb repül - stabilabb átvitellel,
lehet FCC-CE hekkelni ;]

Nekem egy Inspire-em van, nagyon gondolkodom azon, hogy veszek mellé egy AIR-t, mert néha mire kicsomagolom a sast, addigra elmegy a kedvem az egész reptetéstől... :D :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4427) thomasvold


thomasvold
őstag

Hosszas vajúdás után, egy Mavic 2 Zoom-ot rendeltem ajándék Care biztosítással és +1 akkuval. Azért nem Pro-t, mert hasznát veszem a kétszeres zoomnak munkám során és a képminőség másodlagos. Pénteken veszem át :DD

(#4428) KillHates válasza thomasvold (#4427) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gratulálok! Széles eget, gumifákat! :D

Menj ki egy nagy rétre és ott gyakorolj majd. Próbálj extrém helyzeteket is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4429) syIex válasza KillHates (#4426) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm!
Akkor szerintem az Air mellett fogom letenni a lantot. :K
Majd jelzem, ha megvan valamelyik! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4430) thomasvold válasza KillHates (#4428) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen! :D Új Mavic-re hiába várunk, mert elvileg nyárra ígérték a Mavic 3-mat, de már azt is kitolták 2021-re. Az Air 2-t pedig áprilisra ígérték, azt is tolták, jó ha az idén év vége felé megjelenik. Ebben gondolom a "korona" is közrejátszik és az Autel Evo 2 - Skydio 2 páros úgyszintén. Úgyhogy nem várok tovább, ahogy tudod Phantom-ban gondolkodtam, ( 4 Pro V2.0) de az újonnan 570 ezer és plusz legalább egy akksi kell még hozzá. Annyit pedig már nem akartam rászánni. A zoom pedig jól jöhet ha jönnek a rablók a méhesbe :D
400 ezerért nekem már megfelelő vadonatújan 2 év garival, 1 év ajándék Care-el és plusz 1 akksival.

Mindenképpen nagy területen fogom kipróbálni elsőként, persze előtte átnyálazom a Duplitec-től letölthető magyar használatit.

(#4431) Timer válasza thomasvold (#4430) üzenetére


Timer
veterán

És vegyél mellé egy új OP-t, mert a DJI szoftvere még a 7 Prót is megizzasztja! :DDD Csak viccelek, természetesen, de hihetetlen, hogy ezt az appot még az SD855 is megérzi.

Más. Biztosítással kapcsolatban kérdeztem pár napja, de senki nem reagált. Senkinek nincs itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#4432) sityupityu válasza syIex (#4429) üzenetére


sityupityu
veterán

Az Air-nél baromi sokat lehet javítani ha a wifit átállítod fcc-re, ahogy feljebb is írták. Távolság és stabilitás szempontjából mintha egy másik drón lenne utána. Meg szerintem nem is hangosabb a mini-nél. Nekem nincs mini, sokáig nem is láttam élőben, de egy ismerősöm nemrég vett. Én inkább úgy mondanám, hogy más hangja van a két drónnak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4433) syIex válasza sityupityu (#4432) üzenetére


syIex
veterán

És ezt iOS-el is meg tudom csinálni, hogy a WiFi-t át állítom? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4434) Geller72 válasza Timer (#4431) üzenetére


Geller72
veterán

Melyikre gondoltál? (Nem láttam a korábbi kommented..). Dji care vagy hazai felelősségbiztosításra?

(#4435) sityupityu válasza syIex (#4433) üzenetére


sityupityu
veterán

Az átállításhoz androidos telefon kell, de csak egyszer, ha nincs akkor legfeljebb kölcsönkérsz valakitől arra az egy alkalomra.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4436) syIex válasza sityupityu (#4435) üzenetére


syIex
veterán

Ohh az kivitelezhető természetesen.
Erre van egy pontos leírás, hogy hogyan kell?
Semmi hátrányom nem származik belőle egyébként? :U
Ha minden igaz, holnap össze jön az Air! :C :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4437) thomasvold válasza Timer (#4431) üzenetére


thomasvold
őstag

Ne riogass már, OP3 van egyelőre, más nincs :D

(#4438) Timer válasza Geller72 (#4434) üzenetére


Timer
veterán

Felelősségbiztosításra. Elsősorban azért kellene, hogy tényleg legálisan tudjak teret foglalni magamnak, ha úgy adódik. Az lenne az érdekes, hogy hol érdemes ezt megkötni? DOE-n keresztül, vagy van valami másik ajánlott szervezet? Szervezeti életet nem élnék - azon felül, hogy fizetem a tagdíjat -, a kedvezményes biztosítás lenne a lényeg. A légtérigénylés még mindig papíron megy? Magánemberként, hobbiból repkedek, de nem szeretném, hogy kínos helyzetbe kerüljek egyszer a szerv előtt, vagy "önkéntes rendőrök" kössenek belém.

thomasvold: Ideje cserélni, már négy éves! ;) Kollégám még használja, de azért már egyre többször említi, hogy laggol.

[ Szerkesztve ]

(#4439) sityupityu válasza syIex (#4436) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt elég jól elmondják. Tudtommal semmi gond nem származik belőle ami a garanciát illeti. Meg ugye ez bármikor vissza is állítható.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4440) thomasvold válasza Timer (#4438) üzenetére


thomasvold
őstag

Valami nagyobb tabletet fogok mellé venni, de még nem tudom melyiket.

(#4441) Geller72 válasza Timer (#4438) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem DOE-n keresztül van, mert ugye DOE tag is vagyok.

"Szervezeti életet nem élnék - azon felül, hogy fizetem a tagdíjat -, a kedvezményes biztosítás lenne a lényeg."
-Ez bukó alapból, mert a biztosító csak akkor fizet, ha tag vagy ÉS van érvényes légtérhasználatid. Továbbá érdemes "szervezeti életed élned" - (akármit is értesz ezalatt :D) - mert sok infót kapsz, sok mindent intéznek neked, stb.

Nagy változások jönnek majd szabályzás terén, a DOE mostani góréja lett egy fontos (légügyi) pozíció új góréja is egyben, ami nekünk mindenképpen jó lesz, mert értünk (is) fog dolgozni, tudja, honnan jött és mi a fontos nekünk (is). A használat előtti 30 napos engedély tuti kukázva lesz, mert mindenkinek használhatatlan kb. és így belekényszerít sok mindenkit az illegálba, aminek semmi értelme.
Nem kell off-ba tenned ezeket a kommenteket, mert közérdekű. ;)

(#4442) syIex válasza Geller72 (#4441) üzenetére


syIex
veterán

Most akkor mégis kell engedély a röpködéshez? :F
Mert pár kommentel fenetebb ugye azt beszéltük, hogy ez még csak az USA-ban és UK-ban aktuális. :U

#4439 Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4443) Geller72 válasza sityupityu (#4435) üzenetére


Geller72
veterán

..nem akarom lelőni a poént, de ez nem biztos, hogy így lesz.. :U Mivel mindkét eszközön egy tök másik app van... Egy droidos tabon hiába teszed ád fake-ra, ha utána egy iOS-en indul el megint a GO. Kb. mintha semmit nem csináltál volna. iOS-en meg sem kérdezi - mint droidon - a kövi alkalommal, hogy mit szeretnél..
És még akkor sem garantált a siker, ha iOS-en is felrakod a Fake-t, ÉS pluszban régiót váltasz iOS alatt.

(#4444) syIex válasza Geller72 (#4443) üzenetére


syIex
veterán

"Azt még hozzátettem volna a helyedben, hogyha bezár minden appot, és kikapcsolja a drónt majd egy iPhone-al próbál repülni, akkor a DJI GO4 megnyitása után "Cancel"-re kell rámenni így megmarad az FCC mód. Tehát Androidos telefon csak addig kell ameddig át nincs állítva CE-ről FCC-re. Utána már lehet bármilyen telefont használni, csak a lényeg hogy amikor megkérdezi a WLAN beállításokat akkor "Cancel". Ja és elvileg egy FW frissítés után is megmarad az FCC."

Első komment a videó alatt. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4445) Geller72 válasza syIex (#4442) üzenetére


Geller72
veterán

Nem, nem azt beszéltétek. Azt beszéltétek, hogy az említett két helyen nem kell a minihez engedély. Ami nem ugyanaz.

Javaslom, hogy itt kezd el az olvasást.

(#4446) Geller72 válasza syIex (#4444) üzenetére


Geller72
veterán

"akkor a DJI GO4 megnyitása után "Cancel"-re kell rámenni így megmarad az FCC mód"

-Erre írtam én, hogy nekem ilyen popup nem jött fel..

"iOS-en meg sem kérdezi - mint droidon - a kövi alkalommal, hogy mit szeretnél.."

De sok sikert. ;).

(#4447) syIex válasza syIex (#4417) üzenetére


syIex
veterán

Ezt kérdeztem és ezekre jött a válasz, hogy nincs érvényben semmilyen ilyen korlátozás. :B Ahogy olvasom a linket, nem egyről beszélünk. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4448) syIex válasza Geller72 (#4446) üzenetére


syIex
veterán

Értem.
Hát jelenleg még nincsen meg a drón szóval nem tudok mit mondani, de majd kiderül. Hátha. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4449) sityupityu válasza Geller72 (#4443) üzenetére


sityupityu
veterán

De biztos, hogy így van, mert már számtalanszor ki lett próbálva. Azt nem tudom, hogy IOS alatt rákérdez-e mert már rég visszaálltam androidra. Tök mindegy, hogy mivel lett átállítva, a művelet végén magát a drónt állítod át. Átállítás után meg már mindegy, hogy IOS-el vagy androiddal használod. Android alatt mindig rákérdez, hogy nem akarom-e visszaállítani, IOS-nél ezt nem tudom. De tuti, hogy működik IOS alatt is. Ezt bárki aláírja akinek volt AIR és átállította és iphone-al használta/használja. Még én is állítottam át Iphonos ismerősnek az AIR-t. Arra viszont nem emlékszem, hogy utána kérdezgeti-e a visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4450) sityupityu válasza Geller72 (#4443) üzenetére


sityupityu
veterán

"És még akkor sem garantált a siker, ha iOS-en is felrakod a Fake-t, ÉS pluszban régiót váltasz iOS alatt."

IOS-en nem is kell és nem is lenne értelme felrakni a Fake-t mert az csak addig kell, amíg magát a drónt átállítod. Utána semmi szükség rá, sem androidra sem pedig ios-re. Ugyanúgy a régióváltásnak sincs már szerepe.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.